болить папілома на шиї

Чи небезпечно, якщо болить папілома.

Папілома – наріст на шкірі або слизовій оболонці.

Ці нарости нечасто сверблять і проявляють себе іншими відчуттями, чого не скажеш про психологічний дискомфорт, особливо якщо розташувалися вони на відкритій ділянці тіла.

Тим більше відчуття, що папілома болить, не повинно залишитися без уваги.

Вся інформація на сайті носить ознайомчий характер і НЕ Є керівництвом до дії! Поставити точний діагноз вам може тільки лікар! Переконливо просимо Вас НЕ ЗАЙМАТИСЯ самолікуванням, а записатися до фахівця ! Здоров’я Вам і Вашим близьким!

Наскільки небезпечний цей симптом і що робити в подібному випадку?

Папілома (або бородавка) — це вид шкірних новоутворень, що має вірусну природу.

Виникають подібні нарости внаслідок інфікування людини папіломавірусом (ВПЛ), причому проявити себе він може далеко не відразу.

Найчастіше людина дізнається про зараження, лише виявивши у себе наріст.

Це може бути досить дрібне (близько 1 мм) або більш велике (до 2 см) освіту, що має часто колір шкіри. Форма папіломи часто залежить від місця її локалізації, вона може бути напівкруглої, плоскою, конусоподібної, у вигляді ниточок або вузликів, що нагадують цвітну капусту. Це утворення не завжди нешкідливе.

Воно може проіснувати на шкірі без змін багато років, а може стати початком дочірніх наростів поблизу, запалитися або навіть перетворитися на злоякісне.

Тому щодо папіломи слід бути завжди напоготові, а ще краще отримати консультацію лікаря.

Способи зараження.

Фото: незахищений статевий контакт — одна з причин передачі інфекції.

Для проникнення в здоровий організм вірусу папіломи людини досить мікроушкодження шкіри або слизової оболонки, якого неозброєним оком і зовсім не розгледиш.

Медикам достеменно відомо про наступні шляхи передачі ВПЛ:

при незахищених статевих контактах. Це один з найголовніших способів передачі вірусу; від зараженої матері дитині під час пологів. Малюк інфікується, проходячи через родові шляхи, ось чому вагітним жінкам (або тільки планують) так важливо проходити медичні обстеження; спосіб передачі вірусу в побуті також не виключається медициною. Особливо якщо мова йде про вологому середовищі (басейни, лазні, сауни загального користування). Недостатнє дотримання особистої гігієни (просте миття рук) після проїзду в громадському транспорті, відвідування магазинів.

Після проникнення в організм у вірусу настає інкубаційний період. Його активність знижена, він не розмножується.

Фото: зараження може статися при поцілунку.

У відношення ВПЛ такий стан може тривати роками.

І тільки з ослабленням імунітету вірус підвищує активність. Його клітини посилено діляться і, в результаті, на шкірі з’являється наріст.

Фактор ризику.

Найбільш схильні до зараження ВПЛ і появи наростів ті люди, які:

ведуть безладне статеве життя, не використовують при цьому презерватив; перенесли інфекційні захворювання та імунітет яких у зв’язку з цим ослаблений; мають імунодефіцитні стани, пов’язані зі специфічними захворюваннями (наприклад, ВІЛ-інфекція); мають шкідливі звички; перебувають у стані постійного стресу, фізичної втоми, розумової перевтоми; мають серйозні гормональні порушення, що ослабляють природний захист організму; жінки у період вагітності.

Зазвичай всі ці стани послаблюють імунітет, що дає можливість вірусу безперешкодно розвиватися в організмі.

Фото: вагітність провокує утворення новоутворень.

Місця локалізації.

Дуже часто нарости з’являються на обличчі (особливо навколо очей і на кон’юнктиві), на шиї і так званої області декольте. Люблять вони область під пахвою і в паху. У жінок вони можуть з’явитися під грудьми і навіть на соску. Ороговілі освіти зустрічаються на кистях рук, пальці, колінах, а плоскі круглі папіломи з виступаючим краєм з’являються на підошвах ніг. Можна зустріти білі новоутворення на щиколотках при поширенні підошовних бородавок. При ураженні слизових папіломи виникають в ротовій порожнині. Хто виявляє їх на мові, хто на внутрішній поверхні щік. Бородавки в горлі, на голосових зв’язках можуть стати причиною порушення дихання або проблем з голосом. Бородавки (частіше загострені кондиломи) вражають слизові зовнішніх статевих органів, область навколо уретри і заднього проходу, піхву і шийку матки.

Чим небезпечні нарости.

Окрім рідкісного фізичного дискомфорту і куди більш частого психологічного, папіломи можуть стати причиною реальної небезпеки для здоров’я.

Мова йде, в першу чергу, про можливе переродження цих наростів, особливо якщо вони викликані певними підвидами вірусу (16 і 18).

У жінок це загрожує ерозією шийки матки з подальшим можливим перетворенням в рак. Для чоловіків папіломи на статевих органах менш небезпечні, але і вони здатні викликати певні захворювання. Іншою небезпекою бородавок є їх пошкодження. Крім запалення і інфікування наросту це може привести до поширення вірусу на здорові ділянки шкіри і появи нових папілом (папіломатозу).

Фото: переродження ерозії в рак.

Симптоми травми.

Травмувати папілом трапляється дуже легко, особливо при невдалому її розташуванні. Це може статися в процесі переодягання, розчісування шкірних покривів, гоління. Здавлювання і тертя одягом також призводить до травмування освіти.

При порушенні цілісності верхнього шару папіломи в неї можуть потрапити патогенні мікроорганізми, які і призводять до того, що папілома запалилася, почервоніла, болить або свербить.

Папілома опухла і болить.

Фото: почервоніння і запалення наросту.

Іноді можна помітити, що папілома опухла. Зазвичай це виражається в тому, що вона збільшилася в розмірі і болить.

Часом при натисканні на неї біль посилюється.

Такі симптоми виникають внаслідок інфікування пошкодженої бородавки.

В цьому випадку обов’язково потрібно звернутися до лікаря і після призначених обстежень видалити новоутворення.

Запалення.

Запалюються папіломи досить часто. Причини цього були вказані вище, найчастіше вони пов’язані з травмуванням освіти.

Фото: запалення і почервоніння новоутворення.

Візуально ви можете помітити, що бородавка почервоніла. Звертає вона на себе увагу і тим, що змінює форму, свербить, пече або болить.

Наскільки небезпечні такі зміни папілом і чим лікувати подібні стани, підкаже тільки лікар.

Тому не затягуйте з візитом до нього.

Що робити.

Бувають ситуації, коли пошкодження папіломи сталося випадково, або вона змінилася без будь-якого втручання з Вашого боку. Завжди потрібно знати, що зробити в даних випадках.

Якщо бородавка відірвалася.

Якщо бородавка відірвана або відрізана повністю, постарайтеся зберегти її.

Для цього помістіть елемент в невелику ємність з фізіологічним розчином. Він стане в нагоді для проведення гістологічного дослідження.

Фото: пошкодження новоутворення.

Інші ваші дії:

якщо відірвана папілома почала кровоточити, використовуйте марлевий тампон, змочений перекисом водню; після зупинки кровотечі обробіть ранку антисептичним розчином, краще безбарвним (наприклад, хлоргексидину гідрохлоридом); зверху закрийте ранку бактерицидним пластиром; обов’язково відвідайте лікаря – дерматолога або онколога.

Лікар дасть подальші рекомендації і призначить необхідні дослідження.

Якщо почорніла і засохла.

Зазвичай трапляється, що папілома потемніла, коли люди самостійно намагаються позбутися від бородавок.

Якщо ж ви таких дій не вживали, то цей симптом може бути досить небезпечним, особливо якщо папілома почорніла і болить.

Не лякайтеся завчасно і не ставте собі діагнозів. Просто обов’язково отримаєте консультацію онколога.

Фото: почорніння папіломи.

Переродження.

Папіломи на тілі рідко перероджуються в злоякісні пухлини, але все-таки таке трапляється, якщо вірус дуже активно веде себе в організмі на тлі ослабленого імунітету.

Сам процес переродження нешвидкий, він може займати кілька років.

Чому це відбувається? Відправною точкою може стати травма бородавки.

Більш схильні до переродження деякі типи ВПЛ, наприклад, 16 і 18, найбільш небезпечними також вважаються папіломи на слизових оболонках.

Але безсимптомно такі зміни не протікають, тому слід звертати увагу на зовнішній вигляд бородавок, щоб вчасно їх помітити.

Фото: переродження в меланому.

Малігнізація (переродження) папіломи може протікати при наявності таких симптомів:

папілома самостійно чорніє, засихає; різко збільшилася в розмірі; почервоніла, запалилася; налилася кров’ю або кровоточить; з’явилося будь виділення з бородавки; стала сильно свербіти, хворіти.

При будь-яких змінах папіломи потрібно звертатися до фахівця і видаляти новоутворення. Самостійне лікування або затримка в часі можуть стати згубними для людини.

Відео: «Видалення папілом, бородавок.»

Лікування папілом складається з декількох напрямків: противірусна, імуностимулююча терапія і видалення наростів.

Тільки слідуючи по всіх цих шляхах одночасно, можна допомогти організму впоратися з вірусом і уникнути рецидивів.

Медикаментозний.

Справитися з вірусом може тільки сам організм, але через зниженого імунітету він зробити цього не в змозі, тому медикаментозна терапія покликана йому допомогти.

Вірно визначити лікарські засоби може тільки фахівець виходячи з вашого конкретного випадку і після необхідних обстежень.

Для допомоги імунітету перш за все з’ясовується причина його ослаблення. Якщо це якесь захворювання, то і воно повинно піддаватися лікуванню.

Фото: противірусний засіб.

Іноді потрібна допомога відразу декількох лікарів різного профілю: гінеколог, уролог, дерматолог, стоматолог, гастроентеролог, ендокринолог.

Для полегшення боротьби з вірусом призначаються противірусні препарати, що руйнують клітинну структуру вірусу і не дають йому розмножуватися.

На жаль, повністю вилікувати ВПЛ вченим поки не вдалося, але утримувати його в неактивній фазі цілком можливо.

На це і спрямовані зусилля медикаментозної терапії.

Народні засоби.

Існує багато різноманітних народних засобів для видалення папілом.

Фото: видалення бородавок часником.

Всі вони засновані на припіканні наростів: соком чистотілу, часнику, оцтом, йодом, — або розм’якшенні їх з подальшим видаленням (лист алое, касторове масло).

Народні рецепти не враховують специфіки папіломавірусу і пропонують лише способи позбавлення від наростів, але цього недостатньо, і через деякий час цілком можливий рецидив.

Чи небезпечні папіломи на інтимних місцях? Дізнайтеся тут.

Не кажучи вже про те, що, не розібравшись в природі новоутворення, проводити з ним якісь маніпуляції може бути досить небезпечно.

Видаляти папіломи слід в медичних установах.

Зараз це не тільки доступно і безпечно, але і допомагає домогтися косметичного ефекту, коли на шкірі на місці папіломи не залишається видимих слідів.

Використовуються наступні способи видалення:

хімічний – використання різних кислот, якими точково випалюється папілома. Метод досить травматичний, оскільки не завжди вдається уникнути опіку прилеглих тканин; кріодеструкція – рідкий азот, має наднизьку температуру, за короткий час порушує всі процеси життєдіяльності в папіломі, внаслідок чого вона відмирає; електрокоагуляція – вплив струмом, іноді цей метод може залишати рубці, тому на відкритих ділянках тіла його намагаються не використовувати; радіохвильової спосіб – безконтактне видалення бородавки радіохвилями, залишає матеріал для гістології, дбайливо ставиться до оточуючих тканин; лазерний – стерильний і безпечний метод, якому довіряють видалення папілом навіть на складних ділянках шкіри. Ранка швидко заживає і не залишає рубців; хірургічний-використовується в разі підозри на переродження папіломи, в інших випадках його намагаються не застосовувати, оскільки тканини заживають довше, ніж при інших способах, і залишається шрам.

Фото: видалення новоутворення лазером.

Догляд після видалення.

Щоб видалення папіломи завершилося безболісно, не викликало ускладнень і рецидивів, прислухайтеся до наступних порад:

кілька днів після процедури ранка обробляється антисептичними підсушують розчинами. Це може бути розчин марганцю, зеленка або той, який порекомендує лікар; ранку не слід заклеювати пластиром; уникайте водних процедур і намокання ранки, поки скоринка не підсохне і не відпаде самостійно; після відпадання скоринки уникайте попадання сонячних променів на утворену ніжну шкіру, щоб не допустити небажаної пігментації.

Фото: після видалення наросту не рекомендується заклеювати ранку.

Чи може генітальна бородавка при натисканні кровоточити?

Таке може статися, оскільки на слизових загоєння йде повільніше.

Тому рекомендується відмовитися від статевих контактів, не чіпати загоює папілом і носити вільну білизну з натуральних тканин.

Дотримання цих рекомендацій попередить ускладнення і допоможе швидше пройти відновлювальний період.

Заходи профілактики.

Для запобігання зараження вірусом ВПЛ або перешкоди його активізації дотримуйтесь наступних правил:

при статевих актах з партнерами, в здоров’ї яких не впевнені, використовуйте презерватив; ретельно мийте руки після відвідування громадських місць або обробляйте їх антисептичними розчинами; відмовтеся від шкідливих звичок; приділяйте достатньо часу для нічного сну і відпочинку, не перевтомлюйтеся, а якщо це сталося – відновлюйте сили; дбайте про стан свого імунітету, особливо в міжсезоння, стежте за правильною роботою шлунково-кишкового тракту; при плануванні або настанні вагітності пройдіть обстеження на наявність ВПЛ у вашому організмі; якщо ви маєте дочок, зробіть.

Фото: введення вакцини з метою профілактики ВПЛ.

Вакцинація.

Вченими розроблена вакцина. Її називають щепленням від раку шийки матки.

Але по суті це квадривалентная вакцина від 4х типів папіломавірусу (6, 11, 16, 18 підтипи), які найбільш сприяють різним ерозійним захворювань жіночих статевих органів і появи загострених кондилом.

Щеплення цю доцільно зробити до початку статевого життя, зазвичай вакцинують дівчаток від 10 до 14 років.

Вакцинація є найбільш ефективною противірусною профілактикою, так як сприяє виробленню антитіл до ВПЛ в організмі.

Який лікар видаляє папіломи на інтимних місцях? Дізнайтеся тут.

Який найнебезпечніший тип вірусу папіломи людини? Читайте далі.

Тому, якщо бородавка на тілі починає хворіти, слід відразу звертатися до лікаря.

Це допоможе уникнути більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Папілома на шиї болить.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Папіломи під пахвами здатні доставити чимало неприємних фізичних відчуттів і естетичних проблем їх власникові, особливо якщо ця проблема стосується молодих жінок. Вони з’являються в результаті інфікування вірусом, захворювання виникає з рівною частотою випадків серед дітей і дорослих.

Причини і симптоми захворювання.

Причиною появи новоутворень під пахвою є вірус папіломи людини, проникнути під шкіру він може через найдрібніші ранки, тріщини, потертості. Що потрапив в організм збудник може кілька місяців або років не проявлятися, а під впливом провокуючих факторів активізується і призводить до розростання кондилом на слизових і шкірі людського тіла, в тому числі і під пахвами. Причиною розвитку папіломатозу можуть стати:

Зниження роботи імунної системи. Тривало протікають хронічні захворювання. Порушення в роботі ендокринної та гормональної систем. Шкідливі звички: алкоголізм, куріння.

Папілома під пахвою на початку захворювання-одиничне утворення, у міру активізації вірусу виникає множинний ріст новоутворень, які можуть поширюватися по всьому тілу. За кольором освіту схоже з шкірою, коричневого або жовтуватого відтінку. За формою папілома – невелике висяче освіта на ніжці, кілька поодиноких елементів можуть зливатися в один великий, зовнішнім виглядом нагадує суцвіття цвітної капусти.

Область під пахвами має велику кількість потових залоз, їх секрет дратує папілому, що проявляється сверблячкою, фізичним дискомфортом, іноді інфікуванням. Носіння тісного одягу може привести до механічного тертя утворень і до появи їх кровоточивості. Папілома є доброякісною пухлиною, але при тривалому перебігу, використання небезпечних методів лікування і під впливом вторинних факторів може перероджуватися в злоякісну. Тому лікування повинно бути своєчасним.

Виявивши, що під пахвами ростуть незрозумілі дрібні бородавки, деякі хворі, не бажаючи йти до лікаря, вибирають їх видалення за допомогою ножиць або бритви. Робити цього категорично не можна: ранка в нестерильних умовах може інфікуватися, а вірус папіломи перейде на іншу ділянку тіла, з’явиться безліч нових розростань.

Лікування папілом за допомогою сучасних методик безпечно, зручно для пацієнта і лікаря і характеризується невеликим числом рецидивів. Серед найбільш широко поширених способів видалення папілом під пахвами виділяють:

Кріодеструкцію – вплив на утворення рідкого азоту, температура якого наближається до -170° і нижче. Під впливом холоду освіта різко замерзає, припиняється його харчування, протягом декількох днів папілома відпадає. Після кріодеструкції не буває ускладнень, вірус не розноситься під шкірою, а процес регенерації шкіри відбувається за короткий термін. Сеанс займає кілька хвилин, для видалення декількох утворень вистачить однієї процедури. Лікування лазером. Дана методика набуває з кожним роком все більше прихильників. Причина цього – безпека, позитивні результати при видаленні великих і дрібних розростань. При проведенні лазеролечения немає нестерпних хворобливих відчуттів, під впливом пучка світла кровоносні судини миттєво запаюються, що запобігає потраплянню вірусу в кров. Електрокоагуляція. Під впливом струму відбувається припікання кровопостачають артерій папіломи, підсумком процедури є її повне відмирання. Перед сеансом проводиться місцева анестезія, ймовірно утворення шрамів, тому для тих, кому важлива ідеально гладка шкіра під пахвами, методика не підходить. Радіохірургія – шкірний наріст видаляють за допомогою іонізуючого пучка світла. Спосіб відрізняється безболісністю і швидкістю. Видалення за допомогою хірургічного методу. Освіта прибирають лазером, мінусом є хворобливість, травматичність і присутність кровотечі. Лікування даним способом використовується, коли є протипоказання до наведених вище методик.

Всі методи видалення папілом мають свої показання, протипоказання і побічні ефекти. Лікар, вибирає лікування одним із способів, повинен враховувати вікову категорію пацієнта, наявність супутніх недуг, кількість папілом під пахвами. При підозрі на злоякісний характер утворення частина новоутворення при видаленні беруть на гістологічне дослідження.

У лікуванні важливо провести і терапію захворювання лікарськими засобами. Це використання противірусних препаратів, засобів, що підвищують імунітет, вітамінів в ін’єкціях або прийнятих у складі полівітамінних комплексів. Комплексна терапія дозволить уникнути утворення нових кондилом з іншою локалізацією на тілі.

Поодинокі дрібні пухлиноподібні утворення можна спробувати видалити народними засобами. Найбільше позитивних відгуків є на такі доступні всім засоби, як касторове масло, чистотіл, нашатирний спирт. Цими рідинами змащують папіломи до декількох разів на день, при високій чутливості до компонентів препаратів освіта зменшується і зникає.

Папілома. Радить лікар-дерматолог.

Папілома – це загальна назва доброякісних пухлиноподібних утворень шкіри і слизових оболонок бородавчастого характеру. Причина — вірус папіломи людини (ВПЛ). Виникає однаково часто і у чоловіків, і у жінок.

Обстеження і лікування проводиться у дерматовенеролога і гінеколога.

Нагадаю коротко інформацію про вірус ВПЛ:

Інфікування відбувається контактним шляхом Інфікується пошкоджена шкіра (садна, подряпини, тріщини) Інфікування відбувається вже в дитячому віці (виникають бородавки) Типи вірусу, що викликають гострі кондиломи, передаються статевим шляхом Вірус зазвичай дрімає в організмі людини і активізується при зниженні імунітету Повністю видалити вірус ВПЛ з організму людини складно – можна тільки його приглушити, посиливши імунітет.

Види папілом.

Папіломи в народі називають бородавками (докладна стаття про види бородавок).

Оскільки існує кілька десятків типів вірусу ВПЛ, то і видів папілом у людини існує також кілька. Розглянемо всі з них.

1) перший вид-плоскі бородавки (Читати докладніше про цей вид)

Це округлі або овальні бородавки, злегка (на 1-2 мм) підносяться над поверхнею шкіри. Виникає переважно у дітей і юнаків, тому ще називаються юнацькими бородавками. Видаляються у дерматолога.

2) Другий вид — вульгарні бородавки, або звичайні (або прості). Детальна стаття про цей вид.

Характерна картина бородавок на пальцях, на долонях, на стопах. Підносяться над шкірою на 2-3 мм. Поверхня шорстка з-за ороговілих лусочок на ній.

Виникають переважно у дітей на руках і ногах. Якщо цей вид папілом виникає на підошві або долоні, це називається підошовними бородавками, або шипицами. Шипиці видаляють у дерматолога. Більш докладно про шипиці прочитати тут.

3) третій вид папілом-загострені кондиломи (докладна стаття про них)

Ці нарости на шкірі і на слизових мають зовнішній вигляд цвітної капусти або півнячого гребеня. Розташовуються в паховій області і на статевих органах, а також всередині них-в піхву у жінок, в сечівнику, в області ануса, в роті.

Шлях передачі гострих кондилом у людини-переважно статевий. Зараження відбувається в період статевого життя.

Однак сьогодні дерматологи стали визнавати ще один шлях передачі даного типу вірусу — контактний. Наприклад, якщо людина сідає на унітаз після хворого, у якого є гострокінцеві кондиломи, то ризик інфікування цим типом вірусу високий.

Те ж саме, якщо людина відвідує громадську лазню, басейн та інші подібні громадські установи. Ризик також присутній при відвідуванні тату-салонів, салонів інтимних зачісок і т. д.

4) Четвертий вид — ниткоподібні бородавки, або акрохорди (на фото нижче). Детальніше читати тут.

Цей вид виникає переважно у людей старше 35-40 років. Часто саме цей вид бородавок і називають словом «папілома».

Розташовуються вони найчастіше на шиї, на обличчі, особливо на столітті, в пахвовій, в паховій області, в складках під молочними залозами у жінок. Розмір-не більше 3-5 мм, часто мають ниткоподібну форму або округлу, на тоненькій ніжці. Видаляються за пару секунд у дерматолога.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

5)П’ятий вид-папіломи сечового міхура і сечівника.

Серйозне захворювання, зовні не видне ніяк, але докучає неприємними симптомами: тягнуть болі внизу живота, порушення сечовипускання, кров в сечі і т. д. у цьому випадку потрібне хірургічне лікування у уролога. Частіше виникає у чоловіків. Частота зустрічальності — низька. Іноді поєднується з гострими кондиломами статевого члена.

6) Шостий вид — папіломатоз гортані, трахеї і порожнини рота.

На слизовій гортані і трахеї утворюються сосочкові пухлиноподібні розростання. Вони поступово зменшують просвіт дихальних шляхів. Порушується мова (якщо освіти розташовуються на голосових зв’язках).

Видаляються такі освіти у ЛОР-лікаря.

Порушується вільне дихання. Особливо небезпечно у маленьких дітей, у яких просвіт трахеї і так дуже маленький, і дитина може задихнутися. Зараження дитини зазвичай відбувається в періоді пологів від матері, хворої гострими кондиломами.

Ще одне нечасте розташування папілом — в горлі: на мигдалинах (на гландах), на небі, і під язиком.

Так все-таки, папілома — це рак?

Ні, ні і ще раз ні.

Це надмірне зростання клітин шкіри або слизової оболонки у відповідь на впровадження вірусу. Але є певні типи вірусів, які викликають ураження шийки матки і через кілька років можуть призвести до раку шийки матки. Читати більш докладно про дисплазію шийки матки.

Діагностика.

Поставити діагноз папіломи сучасному дерматолога не складає труднощів.

Діагноз ставиться на підставі:

1) яскрава клінічна картина появи того чи іншого наросту на шкірі — симптоми зазвичай говорять самі за себе.

2) При розпитах з’ясовують: статевий контакт, наявність інфекції у когось в родині, вік і т. д.

3) Для остаточного підтвердження діагнозу при гострих кондиломах проводиться аналіз матеріалу на ПЛР або Digene-тест до вірусу ВПЛ.

4) Контрольний аналіз проводиться через 2 місяці від закінчення лікування.

У якого лікаря лікуватися?

чоловіки — у дерматовенеролога жінки — у гінеколога або у дерматовенеролога при розташуванні папіломи на мові — у хірурга-стоматолога при розташуванні на повіках — офтальмолога при розташуванні папіломи на мигдалинах і в глотці — у ЛОР-лікаря.

Є три напрямки лікування.

1. Противірусна терапія.

Ці лікарські препарати і пригнічують вірус, і підвищують імунітет:

аллокін альфа (докладніше тут), гроприносин, або ізопринзин (докладніше тут), панавір (докладна стаття — читати), Епіген інтим (докладніше тут). крем Алдара, або крем Кераворт (докладна стаття — читати),

2. Методи підвищення імунітету (докладна стаття про ці методи тут)

1) прийом препаратів для підвищення імунітету-Іммунал, настої трав, лікарські засоби (Поліоксидоній)

2) Прийом вітамінних комплексів.

3) різні методики оздоровлення організму, здоровий спосіб життя, пост, дієта,

3. Методи видалення папілом.

1) видалення лазером (відео нижче) (Читати докладніше про цей метод).

Найпоширеніший і доступний метод. Папілома буквально випаровується під впливом лазера. На відео і на фото це добре видно. Процедура проводиться під знеболенням новокаїном або лідокаїном, щоб не було боляче. Час процедури – близько 30 секунд на одну освіту.

Після закінчення дії лазера на шкірі залишається невелика скоринка з запеченої крові, яку видаляти не можна. Вона повинна сама відпасти через кілька днів.

Після загоєння цієї ранки на місці колишньої бородавки нічого не залишиться. Лазером дуже добре видаляти подібні утворення на шкірі обличчя, шиї і в пахвових западинах, де шкіра ніжна або швидко травмується.

2) Видалення радіохвиль на апараті » Сургітрон «(докладніше про цей метод)

Папіломи можна ефективно видалити за допомогою радіохвильового випромінювання за допомогою апарату «Сургитрон». Це метод приблизно схожий з лазерним методом видалення. Але головною відмінністю тут є впливає фактор, який не такий небезпечний для очей людини, як лазер. Все інше – те ж саме: процедура проводиться швидко, під місцевим знеболенням, залишається також невелика скоринка, після відпадання якої наростає здорова шкіра.

На фото: апарат для радіохвильової терапії.

3) Видалення рідким азотом (детальніше про цей метод)

Інша назва цього методу — кріодеструкція (кріо-холод, деструкція — руйнування). І ось чому. Температура рідкого азоту становить мінус 195 градусів. Тому коли лікар спеціальною паличкою з намотаною ваткою припікає рідким азотом папілому у людини, вона заморожується, відбувається її кріодеструкція, і через кілька днів відмирає і сама відвалюється.

Найголовніше в цій процедурі – не перетримати азот, щоб не викликати глибоке відмороження тканин. Але якщо недотримати, то ефекту не буде – бородавка просто не «проморозится» на всю свою глибину. В цілому, процедура практично безболісна, не вимагає лікарської присутності, проводиться без знеболювання.

Після обробки рідким азотом залишиться невелике почервоніння навколишньої шкіри, яке проходить через кілька днів. Цей метод не рекомендується використовувати на обличчі, особливо на повіках.

4) видалення папіломи електрокоагуляцією (застаріле)

Електрокоагуляція — це електроніж. Його принцип дії — випалювач з дуже тоненьким нагрівальним елементом. В роботі електроножем хірург фактично випалює патологічні тканини до підстави.

Ця методика застосовувалася широко раніше, коли в клініках ще не набуло поширення лазерне видалення папілом. В даний час електрокоагуляція практично не застосовується (лише в невеликих лікарнях, де немає лазерів або радіохвильових апаратів).

На відео: методика видалення папіломи електрокоагуляцією:

5) Висічення скальпелем (застаріле)

Ця хірургічна операція в даний час практично ніде не проводиться. Навіть за складної локалізації папілом (гортань, сечівник і т. д.) в даний час використовується сучасна апаратура у вигляді фіброендоскопія зі спеціальними насадками-маніпуляторами, які допомагають без великих розрізів провести ювелірні операції на внутрішніх органах.

6) Прижигающие препарати.

Це аптечні місцевонекротизуючі засоби (кислоти або луги):

Суперчістотел (докладна інструкція) Солкодерм (докладна інструкція) Кондилін (докладна інструкція) Веррукацид (або ферезол) (інструкція із застосування) Колломак (інструкція) ляпісний олівець (інструкція) Дуофілм (інструкція)

Увага! Оскільки ці препарати — набори лугів або кислот, то при змазуванні папіломи вони просто випалюють її тканину. Тому користуватися ними треба дуже обережно, ні в якому разі не можна їх використовувати на шкірі обличчя і шиї, і особливо у дітей!

Народні засоби.

Всі народні засоби дані тільки в якості ознайомлення. Вони не рекомендуються медициною для домашнього видалення. Перш ніж давати народні методи, обумовимо умови домашнього лікування:

Вдома не можна видаляти гострокінцеві кондиломи на статевих органах Будинку можна видаляти бородавки і нарости на обличчі – залишиться шрам і рубець на обличчі, який потім і лікар не зможе прибрати Вдома не можна видаляти незрозумілі освіти з ознаками запалення, кровотечі, надлишкового росту (високий ризик отримати рак шкіри або слизової) Не забуваємо, що причина будь-яких папілом — вірус.

Відгуки відвідувачів про видалення папілом в домашніх умовах.

Соком часнику змащуємо освіту-читати відгук «допомогло».

Другий варіант — відрізаємо пластик часнику і прикладаємо до папіломі. Зверху – лейкопластир. Повторюємо два рази на день. Залежно від розмірів освіти лікування настає через 2-4 тижні.

2) Господарське мило.

Намилювати шкіру господарським милом кілька разів на день (докладний відгук читати)

Ефективність низька, особливо при застарілих і множинних папіломах.

3) Сік чистотілу (докладніше про чистотіл).

Зрізаємо стебло чистотілу і змащуємо шкірне утворення. Періодичність обробки — також 2 рази на день. Термін лікування – також 2-4 тижні.

4) Метод лаку і скотчу.

Це народний засіб від шипиц (докладний відгук тут)

Допомагає, за відгуками, далеко не всім і тільки при підошовних бородавках.

Це ще одне старе народний засіб. Малоефективне при папіломатозі, але дешеве. Методи використання:

суміш гліцерину і 70% оцту — мазати по 3-4 рази в день (відгук тут) суміш 9% оцту, рослинного масла і роздавленого часнику або цибулі прикладається до папилломам (відгук «не допомогло» і відгук «допомогло») просто змащувати 9% оцтом (відгук) навколо папіломи наклеїти пластир, нанести 9% оцет, змішаний з борошном, зверху целофан (відгук)

Допомагає, знову ж таки, далеко не всім.

Використовується суха марганцівка — прикладає до бородавки (докладний відгук тут)

Використовується сік незрілого волоського горіха — їм змащують папілом. Або роблять настоянку на спирту і також нею змащують — докладний відгук тут.

Папілом обв’язують ниткою або волосом, можна — кінським волосом. У подальшому вона чорніє і відсихає (відгук 1 і відгук 2)

Насправді підстава папіломи залишається і через якийсь час вона може знову відрости. Також може виникнути запалення шкірного освіти. Тому даний метод не рекомендується в домашніх умовах.

9) Змазування йодом. НЕ рекомендується повсюдно!

Старий народний спосіб. Нібито відбувається також випалювання папіломи. Але ефект мінімальний. А ось побічний ефект – високий.

Мало того, що буде опік шкіри від постійного змазування йодом, так ще цей йод всмоктується, накопичується в щитовидній залозі і призводить до гормональних порушень. Пожалійте свою щитовидку! Дешевше піти в косметичну клініку і видалити освіту лазером-швидко і без побічних ефектів!

10) Монастирський чай, краплі Intoxic, Бактефорт, чай від паразитів, чай від папілом і т. д. НЕ рекомендується повсюдно!

Десятки сайтів пропонують позбутися папілом і кондилом за допомогою цих диво — народних засобів. Майже всі сайти говорять про те, що причина папілом – паразити, і що вони пройдуть при користуванні монастирським чаєм, краплями Intoxic або Bactefort. На кожному сайті викладено інтерв’ю з Оленою Малишевої, де вона вихваляє всі ці препарати.

Запам’ятайте: це все ОБМАН і шахрайство.

Олена Малишева ніколи не говорила про те, що папіломи можна вилікувати монастирським чаєм або краплями Intoxic. Всі прізвища лікарів на таких сайтах вигадані. Монастирський чай – це набір трав, що ростуть на просторах Росії. Полин, деревій, пижмо, м’ята, чебрець і т. д. Комерсанти, які в медицині нічого не розуміють, зуміли розкрутити цю тему і впарювати людям монастирський чай, та ще й з переконаннями від Олени Малишевої. Монастирський чай ніколи не знищить віруси в організмі людини. Хоча і шкоди ніякого не принесе (якщо там дійсно трави). Це просто трав’яний чай, який ви зможете купити в аптеці за 30 рублів. Вартість монастирського чаю – 1000 рублів. Вартість такого ж набору трав в аптеці – 100 рублів. Ви самі можете їх нарвати в лісі безкоштовно. Ні в якому разі не затягуйте похід до лікаря і лікування аногенітальних папілом і кондилом. Пам’ятайте: скупий платить двічі!

Рекомендую також прочитати ось ці матеріали:

Що таке висівкоподібний лишай і як його лікувати? Що таке псоріаз? як його лікувати? Що таке шипица? як її видалити?

Увага: якщо доктор на ваше запитання не відповів, значить відповідь вже є на сторінках сайту. Користуйтеся пошуком на сайті.

Як виглядає папілома: фото ВПЛ у жінок і чоловіків.

Папілома людини являє собою доброякісну пухлину, яка росте на поверхні шкіри і має витягнуту форму. Складається вона з сполучнотканинного матеріалу і судин, покритих тонким шаром епітелію.

Папіломи бувають вродженими, набутими в ході запального процесу або вірусними (на статевих органах).

До речі, я за натуральні препарати для лікування папілом, наприклад як краплі Papillux.

Причини появи папілом у людини.

Папіломи легко передаються від хворої людини до здорової, причому відбувається це:

Побутовим шляхом через предмети гігієни і домашнього вжитку. Внаслідок цього з’являються папіломи на шиї, обличчі, грудях, в пахвовій западині. Статевим шляхом через безпосередній контакт. Папіломи на інтимному місці виникають у чоловіків поруч з головкою на статевому члені, а у жінок-на статевих губах і в піхву. Такі папіломи прийнято називати загостреними кондиломами. Слід пам’ятати, що в даному випадку навіть бар’єрний метод контрацепції не дає впевненості в неможливості зараження.

Крім того, поштовхом до пробудження хвороби може стати сильний стрес, будь-яке інфекційне захворювання, куріння, зловживання алкогольними напоями. Ризик придбання папіломи зростає при частій зміні партнерів, а презерватив в даному випадку не допомагає, адже досить контакту з ураженою шкірою або слизовою оболонкою.

Ризик зараження досить високий при відвідинах лазні, сауни, басейнів, коли шкіра максимально відкрита. Під час пологів дитина може заразитися від хворої матері.

Фото папілом на різних ділянках тіла.

Папіломи мовою Під язиком у вигляді відростків На тілі велика розсип папілом Але особливо часто вони з’являються на шиї папіломи Часто вилазять на очах у самих вій Іноді на оці їх буває кілька Слизова — улюблене місце папілом. Тому на губі вони зустрічаються найчастіше. На статевому члені ВПЛ також не рідкість Так виглядає стара папілома на тілі Але якщо імунітет ослаблений, папіломи виростають безліччю в одному місці Вони також можуть набувати химерні форми і забарвлення, але всі вони викликані вірусом папіломи людини.

Симптоми папілом.

При зараженні вірус закладається в організмі людини і може не проявлятися протягом довгого часу, тривалість якого буде повністю залежати від імунітету. Якщо він досить сильний, то папілома проявиться лише в разі його ослаблення і надалі без лікування почне розростатися.

У будь-якому випадку папілома дасть про себе знати наступними проявами:

Відчуття печіння, болі при статевому контакті, дивні неприємні виділення з піхви. Кондиломи в області геніталій мають в початковій стадії гостру форму, при подальшому розростанні вона набуває схожість з цвітною капустою і перетворюється в багатошарове утворення-зливну кондилому. Розміри їх коливаються від декількох міліметрів до пари сантиметрів. Бородавчасті освіти. Залежно від імунітету вони можуть з’являтися і самостійно пропадати. Мають таку ж форму, як у кондилом, а колір зливається з відтінком шкіри.

Профілактика папілом.

Як було описано раніше, у людей з сильним імунітетом ВПЛ може не проявитися. Тому важливо підтримувати його, приймаючи різні вітамінні добавки, вести здорове життя, уникати вогкості і захищати місця порізів (через них вірус проникає найкраще).

При будь-якому прояві папіломи негайно слід звернутися до дерматолога, який проведе обстеження і надалі призначить індивідуальне лікування. При запущеному процесі, це загрожує наслідків, і доброякісна пухлина може перейти в злоякісну форму.