бородавки і папіломи лікування

Рецепти від бородавок і папілом.

Лікуємося чистотілом.

[adrotate banner=»4″]чистотіл не дарма носить таку назву. Його хімічний склад, що включає більше 20 різних отруйних речовин, при правильному використанні здатний вирішити багато проблем з шкірними покривами . Травники дуже давно використовують чистотіл від бородавок і папілом. Оскільки рослина отруйна, виведення шкірних утворень повинно проводитися з обережністю і точно по інструкції.

Найпростіше видалення бородавок чистотілом полягає в щоденному змазуванні вранці і ввечері проблемного місця свіжим соком рослини.

Недоліком цього методу є обмеженість в часі, застосовувати його можна тільки, поки чистотіл дає сік. Виведення не повинно тривати більше трьох тижнів, щоб на шкірі не з’явився опік або алергічна реакція.

Заготівля рослини.

Чистотіл від бородавок можна застосовувати не тільки влітку. Для цього потрібно заготовити на зиму його сік. Знадобиться тільки свіжа трава чистотілу і горілка.

Послідовність приготування кошти:

Вимити свіжу лікарську сировину, можна брати стебла з корінням. Нарізати на невеликі шматочки. Перемолоти чистотіл на м’ясорубці. Руками в рукавичках вичавити через кілька шарів марлі сік. Залити отриману рідину в ємність з гідрозатворів або пластикову пляшку з тугий кришкою. Залишити посуд в темному місці для бродіння. У міру необхідності випускати утворюються гази. Коли процес бродіння закінчиться, поставити сік в холодильник.

Рецепти з чистотілу.

Виведення бородавок і папілом можна здійснювати і спиртовим екстрактом чистотілу . Для його приготування в домашніх умовах потрібно:

Свіжий віджатий сік поставити в закритій тарі в холодильник на два дні. Акуратно, не піднімаючи осаду, перелити рідину в іншу ємність. Змішати сік і горілку в співвідношенні 2:1.

Застосування у вигляді соку.

Чистотіл від папілом в консервованому вигляді застосовується так само, як і свіжий сік. Засобом необхідно точково обробляти нарости. Щоб лікувальна рідина не потрапила на ділянки здорової шкіри навколо наросту, їх змащують жирним кремом.

Мазь з чистотілу.

Чистотіл від бородавок можна використовувати у вигляді мазі. Щоб її приготувати вдома самому, потрібно змішати свіжовіджатий сік рослини і вазелін. Співвідношення лікарської сировини і вазеліну — 1:4. Замість соку можна використовувати суху подрібнену сировину. Така мазь зберігається не більше двох років в холодильнику.

Дієву мазь можна приготувати, змішавши такі компоненти:

вазелін — 70 грамів; ланолін — 10 грамів; подрібнений сухий чистотіл — 20 грамів.

Цей засіб застосовується для лікування не тільки папілом, але і інших шкірних захворювань.

Багато народних цілителів вважають, що виведення бородавок потрібно проводити на спадаючу Місяць. Тільки в цьому випадку лікування буде ефективним, і папіломи не з’являться знову. Перед нанесенням рослинного препарату, рекомендують трохи поскоблить бородавку чистим ножем або пемзою.

Запобіжні заходи.

Видалення папілом чистотілом не проводиться в період вагітності і лактації. Протипоказаннями є неврологічні захворювання, епілепсія, стенокардія і бронхіальна астма. При появі алергічних реакцій на шкірі необхідно негайно припинити лікування. Дітям протипоказано лікування папілом чистотілом і його похідними.

Чим ще можна видалити бородавки?

Існують і альтернативні засоби видалення папілом в домашніх умовах. Ось деякі з них:

Натирати уражені ділянки соком кореня хрону. Процедура проводиться 4 рази на день, тривалість курсу — не довше 6 тижнів. Паралельно можна приймати сік хрону внутрішньо по 10 — 20 грамів. Потовкти свіжі сирі ягідки горобини, що вийшла кашку наносити на шкіру. Сиру очищену цибулину залити оцтом і залишити на дві години. Потім цибулю використовують для компресу на бородавку. Віджати свіжий сік з кислих яблук. Його використовують для втирань і компресів. Натирати тричі на день бородавки розрізаним зубчиком часнику. Таке лікування проводиться не довше трьох тижнів. Нарізати невеликими шматочками листя каланхое і накладати на папілом під марлеву пов’язку. Натерти цедру з двох лимонів і настояти її на оцет протягом тижня. Отриманою кашкою змащувати нарости на шкірі.

Папіломи, родимки, бородавки: як визначити тип новоутворення і метод його лікування?

Папіломи, родимки і бородавки — найпопулярніші типи новоутворень, серед зустрічаються на шкірі. Подібні нарости, як правило, нешкідливі, але будь-які зміни в їх зовнішньому вигляді можуть вказувати на погіршення загального стану здоров’я людини. Так само як і виникнення того чи іншого утворення на шкірі може свідчити про розвиток будь-якої хвороби. Саме тому дуже важливо знати, як відрізнити родимку від папіломи.

Чим відрізняються папіломи, родимки, бородавки?

Фото дозволяє розрізнити тільки два з трьох перерахованих вище типів. Адже за зовнішніми ознаками явні відмінності мають тільки родимки. А ось бородавки і папіломи є різними назвами однотипних утворень. По суті, загальна назва шкірних наростів — бородавки, а папіломи і кондиломи — це підтипи.

Доцільно розглянути особливості розвитку і локалізацію кожного виду наросту. Родимки, наприклад, ростуть з клітин з назвою меланоцити, які дають шкірі її колір. Таким чином, невуси являють собою набір пігментних клітин шкіри. А ось бородавчаста папілома провокується ВПЛ. У переважної більшості людей є хоча б кілька родимок, а ось бородавки виникають в одиничних випадках і тільки при наявності папіломавірусу. Що стосується відмінностей у зовнішньому вигляді, то родимки можуть виглядати як крихітні цяточки, або зрости до трьох сантиметрів в діаметрі. Що стосується текстури, то невуси щодо плоскі, або виступають над рівнем шкіри на кілька міліметрів. Але найголовнішою відмінністю є саме колір: від чорного до світло-коричневого.

Бородавки ж насправді — набір інфікованих клітин шкіри. Так як відрізнити бородавку від папіломи практично неможливо, адже вони можуть приймати ідентичні, або навпаки найрізноманітніші форми, то варто знати хоча б їх відмінність від кондилом. При ВПЛ бородавки зазвичай виникають на руках або на підошвах ніг. При зараженні дітей молодшого віку плоскі освіти можуть з’явитися на лобі або шиї. Але якщо папіломавірус провокує бородавки на статевих органах і в анальній області, то новоутворення будуть називатися загостреними кондиломами. У більшості випадків, всі шкірні нарости, спровоковані папіломавірусом, мають грубу текстуру і виглядають як опуклі овальні або круглі виступи рожевого або сірого кольору. Основна відмінність між бородавками і родимками в тому, що перші є заразними, а другі—ні.

Чи необхідно видалення родимок, папілом, бородавок?

Крім причин виникнення і зовнішнього вигляду, різні типи новоутворень відрізняються ще своїми негативними наслідками. Родимки не є небезпечними, якщо складаються з нормальних, здорових клітин. Але деякі види невусів мають відносно високий ризик переродження в меланому (рак шкіри). Особливу увагу варто приділити невусам якщо відчувається:

біль; запалення; кровотеча; різка зміна розміру.

МОЗ РФ: Папіломавірус — один з найбільш онкогенних вірусів. Папілома може стати меланомою-раком шкіри!

А ось бородавки і папіломи, лікування яких буде описано нижче, зазвичай не викликають особливого дискомфорту. Виняток становлять новоутворення в областях, які знаходяться під тиском і піддаються тертю. Наприклад, на підошвах, під пахвами, в анальній області. В такому випадку видалення бородавок і папілом виправдано. У всіх інших випадках спочатку необхідно усунути ВПЛ. Самі по собі бородавки в основному нешкідливі. Тим не менш, деякі типи ВПЛ можуть спровокувати малігнізацію або навіть розвиток раку. Тому будь-які новоутворення повинні бути ретельно вивчені дерматологом.

Родимки, бородавки і папіломи на фото, як лікувати?

Видалити родимку і папілом потенційно злоякісної природи можна хірургічним шляхом. При цьому, якщо вилікувати вірус папіломи, бородавки зникнуть без додаткових процедур, самі по собі. Так як видалити бородавки і папіломи можна і в звичайному косметологічному кабінеті, без попереднього направлення лікаря, то це призводить до того, що хворі самі вибирають метод терапії. Такий підхід в корені не вірний, адже тільки професійний дерматолог після ретельного огляду утворень може підказати, як вивести бородавки і папіломи:

Кріотерапія. Це метод лікування, при якому новоутворення заморожують за допомогою рідкого азоту, після чого вони стискаються і відвалюються. Пацієнти можуть відчувати відчуття печіння і оніміння, але в цілому процедура вважається безболісною. Радіочастотна хірургія. Під час проведення цієї процедури, терапевт направляє на новоутворення сфокусовані радіохвилі через спеціальну металеву петлю. Ділянка шкіри, по суті, випалюється, тому процедура зазвичай проводиться під загальною або місцевою анестезією. Висічення. Цей хірургічний метод використовується для видалення гігантських кондилом з глибоким коренем (вони можуть виглядати як кольорова капуста). За допомогою гострого скальпеля хірург розріже шкіру біля основи кондиломи і видалить корінь, після чого зашиє розріз. Лазерна терапія. Видалення бородавок і папілом лазером-один з найдієвіших і популярних методів. Процедура вимагає використання спеціального обладнання і специфічних навичок лаборанта. Після нанесення місцевого анестезуючого засобу, на уражену ділянку шкіри направляється лазерний імпульс. Новоутворення під впливом високих температур просто відпадає.

Який би не був обраний метод видалення бородавки, вірус папіломи людини повинен бути усунений в першу чергу. В іншому випадку, навіть після зникнення кондилом, пацієнту доведеться постійно користуватися бар’єрними методами контрацепції, щоб уникнути подальшого розповсюдження папіломавірусу. Також варто врахувати, що ні одна з перерахованих вище процедур не дасть 100 % гарантії, що папіломи не виникнуть повторно, поки не буде знищений вірус.

Зовнішні препарати від бородавок і папілом.

Якщо на тілі з’явилися бородавки і папіломи, то лікування народними засобами може бути не надто ефективним. Ті, хто не бажає користуватися хімічними засобами, можуть спробувати видалити бородавку і папілом за допомогою гомеопатії. Найпопулярніша і натуральна ефективна мазь від бородавок і папілом, що складається з екстракту листя зеленого чаю (камелії китайської) — це Вереген. Механізм дії цієї мазі невідомий, адже камелія китайська має лише доведену антиоксидантну активність. Проте, Вереген ідеально підходить для місцевого лікування зовнішніх статевих органів і періанальної області.

Також можна спробувати застосувати крем від бородавок і папілом. Фармацевти розробили кілька специфічних противірусних препаратів спеціально для обробки бородавчастих новоутворень. Більшість з коштів доступно за рецептом лікаря і підбирається в залежності від типу вірусу, що викликав розвиток наростів. Однак потрібно бути готовим до того, що папіломи не зникнуть спонтанно при застосуванні зовнішніх засобів. Доведеться почекати кілька тижнів. Миттєвий результат дадуть тільки фізіотерапевтичні процедури. Отже, ефективні ліки від бородавок і папілом повинні містити в складі кератолітичні та антимітотичні Агенти, А також модифікатори імунної відповіді. Зовнішні засоби краще застосовувати як альтернативу фізіотерапевтичним методам або для лікування зовнішніх статевих органів.

Хороший засіб від папілом і бородавок: Кондилін (очищений подофиллотоксин). Препарат доступний тільки за рецептом, але може застосовуватися в домашніх умовах. 0,5% -ний розчин наносять на слизові з новоутвореннями два рази на добу протягом трьох послідовних днів, після чого робиться тижнева перерва. При відсутності результату, цикл лікування може повторитися до 4 разів. Подофилокс також може бути призначений для профілактики, наприклад у тих випадках, коли статевий партнер дізнався про наявність у нього ВПЛ вже після доконаного незахищеного контакту. Однак для рецидивуючих кондилом краще використовувати крем Имиквимод (Алдара). Курс триває 6 тижнів, але водночас виробники обіцяють знищення самого папіломавірусу. Повне очищення шкіри від новоутворень відбувається у 80% пацієнтів, які пройшли повний курс терапії.

Якщо розібратися чим бородавка відрізняється від папіломи і родимки, можна підібрати вірний метод лікування.

МОЗ попереджає: «папіломи і бородавки в будь-який момент можуть стати меланомою. «