чим лікувати папіломи

Як лікувати папіломи на тілі.

Папіломи — невеликі нарости на шкірі, які з’являються внаслідок зараження вірусом папіломи людини. Папіломи необхідно лікувати, так як можливе збільшення їх кількості і розміру. У деяких випадках можливе злоякісне переродження таких новоутворень. Сьогодні ми поговоримо про те, як лікувати папіломи.

Походження і природа інфекції.

Папілома або ПВІ (папіломавірусна інфекція) відноситься до вірусних інфекційних захворювань. Для нього характерна поява і розвиток на шкірі і слизових оболонках опуклостей, схожі на бородавки на «ніжці», іноді вони можуть бути і на широкій основі. Поверхня новоутворення нерівна, чимось схожа на качан цвітної капусти в мініатюрі. Колір папіломи різний: від білого до темно-коричневого, а з’явитися вона може всюди: на обличчі (область навколо очей, повіки), під пахвами, на шиї, в зоні декольте, під грудними залозами у жінок. Часто вірус папіломи проявляється на слизових рота, глотки, навколоносових пазух, навіть на голосових зв’язках.

Відомі випадки, коли ПВІ виявляли в слизовій шлунка, в сечовому міхурі, але найчастіше вона селиться на статевих органах. Як би там не запевняли, що папіломовірусною інфекцією заражено 80%-90% населення земної кулі, не можна ігнорувати її появу і не вживати ніяких заходів. Зазвичай, імунна система першою вступає в бій з цим вірусом і успішно його долає, не дозволяючи охопити весь організм. Але в нинішній час мало хто може похвалитися здоровим і міцним імунітетом, тому ПВІ атакує все агресивніше. Прийнято вважати, що перебуваючи в людському організмі, вірус папіломи накопичується, а при сприятливих умовах (зниженні захисних сил, стресах і т. д.) починає прогресувати.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) — венеричне захворювання?

ВПЛ детальніше розшифровується як «вірус, що викликає доброякісну пухлину епітеліального походження у вигляді сосочка» — папілома (papilloma: лат. papilla — сосок і грец. -oma – пухлина). Він відноситься до захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Поняття сьогодні стало, на жаль, набагато ширше, і якщо раніше ми чули про кілька «страшних», як нам здавалося, класичних захворюваннях Венери, які насправді лікуються просто і виявляються швидко (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, м’який шанкр), то список «нових» ЗПСШ — підступних, труднодиагностируемых, а, часом, і важко піддаються лікуванню і зовсім невиліковних (ВІЛ) — постійно зростає.

Якщо нарости від папіломавірусу утворилися в областях статевих або періанальна органів, то їх називають «гострокінцеві кандиломи», а по суті — це один і той же вірус, тільки різні його штами (види).

Механізм зараження вірусом папіломи людини.

Потрапляючи в організм людини, на початковому етапі ВПЛ вражає базальні клітини епітелію. Мікротравми, потертості, тріщини та інші пошкодження шкіри сприяють проникненню вірусу папіломи в організм. Протягом тривалого часу вірус може первинно розмножуватися, не проявляючись клінічно (хронічне носійство).

Якщо вірус розмножується в поверхневих шарах шкіри, то з часом навіть при хронічному носійстві вірусу папіломи спостерігається гіперплазія клітин.

Оскільки вірус папіломи людини нестійкий у зовнішньому середовищі, то зараження відбувається при прямих контактах. Безладні сексуальні зв’язки призводять до зараження; куріння, вагітність, ендометріоз, авітаміноз, імунодефіцити є сприятливими факторами, щоб при взаємодії з вірусом відбулося зараження. Ризик зараження зростає при частих контактах з оголеною шкірою людини, наприклад при масажі.

Симптоми бородавок і папілом.

Дуже важливо розуміти, що під виглядом бородавок можуть ховатися інші захворювання шкіри, в тому числі і злоякісні, наприклад контагіозний молюск, епідермальний невус, сквамозна клітинна карцинома, симптоми яких схожі з симптомами бородавок.

Типові бородавки являють кругле або овальне піднесення над шкірою з нерівною поверхнею. Деякі бородавки мають гладку або плоску поверхню.

Бородавка може бути світліше, темніше в порівнянні з шкірою, але іноді бородавки можуть бути і чорного кольору. Деякі бородавки можуть викликати біль і свербіж. Так наприклад, загострені кондиломи викликають дискомфорт в області статевих органів і кровотеча під час статевого акту.

Хто ж схильний до ризику отримати вірус папіломи.

Папіломи і кондиломи можуть з’являтися, зникати і знову з’являтися, тому що вони-прояви вірусної інфекції, і їх наявність залежить від стану захисних сил організму зараз, тобто імунітету. Найбільш ймовірно інфікування у прихильників куріння і алкоголю, у тих, хто не розбірливий в статевих зв’язках. Жінки, які тривалий час застосовують оральні контрацептиви (КОК) теж у факторі рисказаражения вірусом.

Носієм вірусу може бути і старий, і млад. Достатньо, щоб ваш організм відчув внутрішній стрес різного походження: ви перехворіли на грип або ГРВІ, загострилися шлунково-кишкові проблеми, організм не впорався з тривалим прийомом ліків — і ось вам ослаблення імунітету, а з ним і папіломавірус. Досить знаходитися в тісному контакті або жити поруч з людиною-носієм вірусу, скупатися в «брудному» басейні або в душовій в громадській лазні, так і просто пройтися по пляжу — як вірус, якщо ваш імунітет не впорається, вторгнеться у ваше життя. Дуже «любить» папіломавірус спеку і підвищену вологість, коли ваша шкіра не захищена одягом. Він тут же знаходить собі притулок на вашій розігрітій шкірі.

Діагностика папілом.

Діагностика папілом проводиться дерматологом або венерологом. З-за великої кількості типів вірусу вона має свої особливості. Поставити точний діагноз на підставі візуального огляду можна тільки в класичному випадку гострих кондилом, проте це не дає точної інформації про тип вірусу і його онкогенності. Тому при підозрі на папилломатозную природу новоутворень, вдаються до ПЛР-діагностики ДНК вірусу.

ПЛР-діагностика дозволяє не тільки підтвердити наявність вірусу папіломи людини в організмі і визначити його тип, але і діагностувати яку кількість вірусів є в організмі на момент проведення аналізу. Це має діагностичне значення, так як, знаючи відсоток вмісту вірусу і його тип, можна визначити приблизні терміни зараження і виявити контактних осіб з метою обстеження і призначення превентивної терапії.

ПЛР-діагностика так само дає інформацію про те, чи мають папіломи хронічний перебіг або ж вони є наслідком одномоментного зниження імунітету. Завдяки таким даним можна призначити адекватну терапію.

Якщо єдиним методом лікування є видалення папілом, то паралельно з оперативним втручанням проводять біопсію для проведення цитологічного дослідження. Гістологічне обстеження тканини папілом дає більш точні результати, так як обстеженню підлягають як клітини, так правильність їх розташування шарів і особливості будови тканини. Це дає достовірні результати про ступінь змін в організмі і про ймовірність малігнізації, так як тривало поточні і неліковані папіломи частіше призводять до онкологічних захворювань, ніж вчасно виявлений ВПЛ з високим ступенем онкориску.

Як правило, ПЛР-діагностика носить скриниговый характер і, якщо аналіз підтверджує наявність вірусу, то проводять додаткове дослідження.

Лікуємо папілом.

Відео — чим лікувати папіломи (Відео)

Вченими виявлено понад 100 різновидів вірусу ВПЛ, але деякі види гострої кандиломи можуть призвести до раку шийки матки, особливо підвиди ВПЛ (HPV) 16, 18, 31. А причиною тому те, що часто через безсимптомну течію, людина довгий час нікуди не звертається! Диспансерні обстеження зникли з нашого життя, тому і діагностика буває досить пізньої.

Необхідно також пройти аналіз крові на визначення ДНК вірусу методом ПЛР. Пройшовши їх стане ясно, які види ПВЧ присутні або відсутні у вашому організмі, чи варто провести лікування.

Неонкогенні папіломавіруси — HPV 1, 2, 3, 5. Онкогенні папіломавіруси низького онкогенного ризику — HPV 6, 11, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72, 81. Онкогенні папіломавіруси середнього онкогенного ризику — HPV 26, 53, 66. Онкогенні папіломавіруси високого онкогенного ризику — HPV 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 68.

Не забувайте, що поява папілом вказує на неблагополуччя в організмі: ці маленькі неприятнные шкірні виступи, від яких просто позбутися, сигналізують, що ви давно не показувалися до лікаря, і можливо, запустили гінекологічні захворювання, хвороби нирок, гастрит або коліт.

Ні в якому разі не можна відривати, перев’язувати нитками, розчісувати папіломи — це вірус провокує на агресивну «захоплення» нових територій — він просто переселиться в неуражений орган.

Саліцилова кислота. Препарати, що містять саліцилову кислоту, наприклад Подофиллин, як би розчиняють бородавку, розм’якшуючи шкіру, але лікування ними може зайняти кілька тижнів або місяців. Але варто пам’ятати, що препарати саліцилової кислоти призначені і повинні застосовуватися для лікування тільки звичайних або підошовних бородавок. Також препарати саліцилової кислоти випускаються у вигляді пластиру, який накладається на уражену ділянку. Ефективність методу становить 17-76%.

Химиодеструкция. Хімічні методи в лікуванні бородавок застосовуються відносно рідко. Ці методи засновані на припіканні (змазуванні) бородавки досить їдкою кислотою або лугом, зазвичай це разова міра, частина курсу лікування. Для цих цілей застосовують трихлороцтову кислоту, яка викликає омертвіння (некроз) тканин і подальше їх відмирання.

Кріотерапія (заморожування бородавок). Кріотерапія може бути виконана як в домашніх умовах, так і в кабінеті лікаря. Для застосування в домашніх умовах існує препарат «Кріофарма» — засіб кріотерапії, що вбиває вірус і видаляє бородавки шляхом їх заморожування. Не дивлячись на те, що кріотерапія є відносно щадним методом лікування бородавок, вона не повинна використовуватися для дітей, молодших 4 років, вагітних або годуючих жінок, і у людей, що страждають діабетом. Так само кріотерапія представляє великий ризик утворення рубців. Ефективність методу становить 69-100%, наступні рецидиви 10-15%.

Електрокоагуляція. Це метод видалення бородавки за допомогою електричного струму, коли її «зрізають» тонкою металевою петлею під струмом високої частоти, який допомагає уникнути кровотечі, а заодно і знезаразити тканини. Процедура проводиться під місцевою анестезією і досить ефективна і порівнянна хіба що з лазером. За допомогою даної процедури можна успішно видаляти бородавки, родимки і папілом на обличчі і з будь-яких інших частин вашого тіла. Електрокоагуляція не повинна застосовуватися для лікування герпес в активній фазі і злоякісних новоутворень. Ефективність методу становить 80-95%.

Лазерна терапія. Лазер застосовується в разі важких для видалення бородавок. За допомогою лазера бородавка видаляється пошарово під місцевою анестезією. На місці видаленої бородавки залишається невелике поглиблення, яке безслідно зникає через 1-2 тижні, тому лікування бородавок лазером на сьогоднішній день є найбільш естетичним засобом від бородавок серед всіх відомих сьогодні методів лікування бородавок. Завдяки своїй безболісності цей метод підходить навіть для самих маленьких дітей. Одним з важливих переваг лазера є те, що віддалене новоутворення не з’являється знову. Ефективність методу становить 60-92, 5%.

Хірургічне висічення бородавок. Цей метод застосовується досить рідко, в разі дуже великих бородавок або декількох бородавок, злилися в одну. Ця процедура, коли новоутворення видаляється за допомогою хірургічного скальпеля, після чого це місце накладається хірургічний шов. Хірургічне лікування бородавок не бажано застосовувати на обличчі через утворення шрамів і рубців, проте, цей метод може бути досить ефективний для видалення підошовних і генітальних бородавок. Ефективність методу становить 45-60% і ймовірність рецидиву від 40-55%.

Медикаментозне лікування. Медикаментозне лікування бородавок зводиться до прийому противірусних препаратів, які сприяють придушенню активності ВПЛ. До таких препаратів відносяться: Аллокін-альфа, Віферон, Генферон, Ізопринозин, Імуномакс, Лікопід, Епіген інтим. Ефективність методу становить 70 — 95%.

Імунотерапія. Імунотерапія є формою лікування бородавок, яка активізує власні системи захисту організму. Оскільки всі бородавки викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ), стимулювання імунної системи спеціальними препаратами, прийнятими всередину орально або у вигляді ін’єкцій, може допомогти вашому організму боротися з вірусом папіломи людини, як результат — зникнення бородавок. Імунотерапія часто використовується на бородавки, які виявилися стійкими до саліцилової кислоти, кріотерапії та хірургії. Не дивлячись на уявну простоту і ефективність методу, імунотерапія має ряд протипоказань:

Застосування бета-блокаторів або препаратів, що пригнічують імунну систему Лихоманка Грип Кропив’янка Алергічні реакції Астма Трансплантація органів Вагінальні дріжджові інфекції, наприклад, молочниця Вагітність або годування груддю.

Народні засоби проти папилломовируса.

Від невеликих наростів можна спробувати позбутися за допомогою досить поширеного засобу – соку чистотілу або кульбаби, яким потрібно змащувати новоутворення до повного його зникнення.

В касторовій олії є кислота, яка сприяє зникненню папілом. Астрологи теж мають свою думку з приводу лікування ПВІ. Вони вважають, що найкраще почати видалення бородавок і папілом при спадної Місяці. Паралельно з цим потрібно зміцнювати імунну систему, застосовуючи фітозбори. Курс такої імунотерапії зазвичай триває не менше 3 місяців.

Варіанти перебігу бородавок без лікування.

можуть поступово збільшуватися в розмірі і кількості можуть тривалий час залишатися без змін можуть самостійно зникнути.

Ускладнення бородавок.

Поширення бородавок по прилеглих ділянках тіла Часті рецидиви після лікування Формування хворобливого рубця, після видалення бородавки Формування келоїдних рубців після видалення Приєднання інфекції, особливо, якщо цілісність бородавки порушена Можливість переродження деяких видів новоутворень в злоякісні.

Коли звернутися до лікаря з приводу бородавок.

Запишіться на прийом до лікаря, якщо:

Є ознаки інфекції: почервоніння, гнійні виділення або лихоманка. Кровотеча з бородавки або області поруч з нею. Бородавки не реагує на самолікування. Ви відчуваєте біль, пов’язану з бородавкою. У вас є анальні або генітальні бородавки. Ви страждаєте діабетом або ослабленою імунною системою (наприклад, ВІЛ) і маєте розвинені бородавки. Якщо спостерігаються будь-які зміни кольору або форми бородавок.

Наслідки вірусу папіломи у чоловіків: чи може одна людина заразити всю сім’ю.

До новоутворень шкіри відносять кондиломи, бородавки, папіломи. У їх виникненні бере активну участь вірус папіломи. Крім зовнішньої неестетичності, новоутворення загрожують наслідками для жіночої статі. Тому вірус папіломи у чоловіків вимагає діагностики та лікування.

Зміст.

Відео: видалення папілом на голівці статевого члена ↑

Чим загрожує вірус чоловікові ↑

Якщо відбулося зараження, організм здорового чоловіка зможе витримати атаку вірусу, змусивши його самоусунутися. Але імунна система повинна бути в порядку. Другий варіант розвитку подій: вірус оселиться, буде тихо сидіти» в замороженій, латентній стадії, себе не проявляючи. Ця стадія ВПЛ для чоловіка абсолютно безпечна, але він вже є небезпечним носієм і буде передавати інфекцію іншим людям. Найнеприємніший результат зараження-активізація вірусу, його шкідницька діяльність в епітеліальній тканині. Він починає проникати в ДНК кожної клітини, змінюючи її, викликаючи неконтрольований ріст, поділ епітелію. В результаті на шкірі можуть з’явитися бородавки, папіломи, кондиломи. Ще гірше, коли новоутворення вибирають місцем свого розвитку слизові (гортань, стравохід) або статеві органи. Там їх усунути важче, є ризик переродження в злоякісні пухлини. Правда, у жінок такий результат зустрічається значно частіше, але чоловікам теж варто побоюватися: можна «заробити» плоскоклітинний рак статевого члена, спровокований ВПЛ.

Починається рак як нешкідливий зовні наріст на шкірі геніталій. На голівці пеніса з’являється новоутворення. Воно може виглядати як невелике ущільнення або папілома-грибок на ніжці. З’ясувати, рак це чи ні, зможе тільки лікар. Найчастіше освіта направляється на біопсію після його видалення. Якщо вчасно не видалити ракову пухлину, вона почне виразки. Виразка може бути глибокою, руйнувати тканини, провокувати кровотечі. Завдяки хорошому кровопостачанню статевого органу, рак швидко метастазує. До ураженої виразками поверхні приєднується вторинна інфекція – бактеріальне запалення, нагноєння, біль, підвищення температури. У запущених випадках можливо саморуйнування головки статевого члена. Лікування складне – спочатку видалення пухлини, потім хіміотерапія.

Діагностика папілома-вірусу ↑

Важливо регулярно проводити самообстеження, оскільки папілома часто виглядає як невеликий наріст над здоровою шкірою, який не відрізняється за кольором від решти тканини. В глибині може бути видно посудину, що надає новоутворення більш насичений рожевий відтінок. Звертайте увагу на свербіж, печіння, відчуття стороннього тіла під шкірою. Зазвичай не спостерігається нагноєнь і запалень, але при випадковому травмуванні новоутворення може кровоточити.

Розпізнати і вилікувати папіломи у чоловіків може уролог, андролог або дерматовенеролог. Після візуального огляду лікар призначить аналізи.

Полімеразна ланцюгова реакція визначає наявність вірусу в організмі, визначає його штам, рівень онкогенності. Сучасним способом діагностики є Digene-тест. Він допомагає прогнозувати розвиток захворювання, встановлюючи навантаження вірусу на організм. Гомо — і бісексуалам рекомендується здати Анальні цитологічні мазки.

Як впливає ВПЛ чоловіка на його жінок ↑

Інфікований чоловік – серйозна загроза для здоров’я оточуючих жінок, зокрема – для всіх дам його сім’ї.

Якщо чоловік не одружений, то першою, кого він може заразити, буде його дівчина, тому що через сексуальні контакти вірус передається миттєво. До групи ризику потраплять мама, сестра і всі жінки, хто витирається одним рушником, ходить босоніж в одній ванній, тому що побутовий спосіб зараження ВПЛ теж можливий.

Якщо чоловік сімейний, першою «під обстріл» вірусу потрапить дружина, потім дочки.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилюкс. Читати далі > > >

Вірус загрожує чоловікам раком пеніса і ануса.

У жінок і чоловіків на розвиток вірусу буде впливати рівень імунітету.

Розглянемо, як поводиться ВПЛ в ослабленому жіночому організмі, який не бореться з інфекцією:

В залежності від штаму вірусу почнуть з’являтися новоутворення. Їх доведеться видаляти хірургічним шляхом. Якщо в жіночий організм потрапив онкогенний штам, оселився в органах статевої системи, він викликає рак шийки матки. Пухлини у жінок найчастіше викликають віруси №16 і 18. Для чоловіків вони не небезпечні, тому носіїв ВПЛ під такими номерами навіть не лікують. Виходить, що в сім’ї буде постійна загроза інфікування для всього жіночої статі, навіть якщо чоловік поняття не має, заражений він цими штамами чи ні. Вихід один: здавши аналізи, дізнатися точно, чи є в крові ВПЛ. Якщо жінка підхопила вірус в період вагітності, в 100% випадків народиться інфікована дитина (якщо мама не пролікувалася і народжувала сама). Адже саме в момент пологів і відбувається зараження. Тоді ваш малюк ризикує отримати вірус з самого народження, а у дітей він проявляє себе папіломами і кондиломами гортані. Вони можуть настільки розростатися, що доведеться оперувати дитину.

Гортань дитини може практично повністю перекриватися папіломами, не даючи йому нормально ковтати, дихати.

Тому перед плануванням сім’ї чоловікові важливо обстежитися на ВПЛ, щоб не стати загрозою для здоров’я близьких.

Шляхи зараження вірусом папіломи ↑

Самий великий спосіб зараження – статевий. Не думайте, що презерватив зможе вберегти від напасті. Будь-який контакт: оральний, анальний або традиційний, навіть поцілунки можуть стати воротами для проникнення ВПЛ. Звичайно, в сім’ї ризик заразитися від дружини мінімальний (якщо точно знати, що вона не зраджує і ще не заражена), а ось від подружок ймовірність висока. Ви ж не питаєте перед статевим актом довідку про здоров’я. За статистикою практично 90% дорослого населення мають в крові вірус папіломи. І велика частина-жінки.

Встановлено, що вірус любить «селитися» в жіночому організмі до 25 років. Чим молодша ваша подружка, тим більша ймовірність того, що вона заражена. Тому зав’язуючи сексуальні відносини з молодими дівчатами, пам’ятайте не тільки про відповідну статтю закону, але і про ймовірність зараження. Навіть невинність не виключає того, що дівчина заражена, бо вона могла займатися іншими формами сексу, що не вимагають повного контакту партнерів.

Джерелом інфекції також може стати басейн або пляж, де підвищена вологість, а шкіра практично нічим не захищена. У таких закладах будь-яка мікротравма сприяє проникненню ВПЛ.

Не виключений ризик зараження в медичних або косметологічних закладах, де до вас на прийомі побувала пацієнтка з папілома-вірусом. Інфекція може проникнути через руки лікаря (якщо не вимив), через медичні рукавички та інструменти (якщо вони використовуються багаторазово).

Хоча ризик зараження високий, ваша імунна система може забезпечити відмінну блокаду, якщо ви здорові, активні, не маєте шкідливих звичок.

Вірус в ослабленому організмі чоловіка ↑

Вік, хвороби, незбалансоване харчування, шкідливі звички збільшують шанси на зараження. Потрапивши в ослаблений організм, ВПЛ, не зустрічаючи належного опору імунної системи, починає впливати на ДНК епітеліальних клітин. В результаті з’являється спочатку одна невелика папілома у чоловіків, потім кілька. А якщо не відновити здоров’я, вони будуть доставляти дискомфорт, провокувати розвиток пухлин.

Вірус у чоловіків більшою мірою небезпечний для всіх жінок, які контактують з інфікованим, ніж для самого носія.

Залежно від типу ВПЛ, новоутворення можуть з’явитися в будь-якому місці: на шиї, грудях, пахвах, в порожнині рота. Але найбільш проблемними вважаються загострені кондиломи на геніталіях, в області промежини. Чоловічий статевий член новоутворення «атакують» зовні і всередині. Улюблені місця – вуздечка, вінцева борозна. Особливих проблем загострені папіломи чоловікам не доставляють, але можуть викликати біль, свербіж, при статевих контактах кровоточити, доставляючи дискомфорт.

Наявність будь-якого новоутворення на статевих органів – привід для походу до лікаря. Тільки аналізи можуть визначити, онкогенний штам або неонкогенный викликав утворення папілом. Онкогенні болячки вимагає негайного видалення, оскільки з часом розростаються, провокуючи розвиток ракової пухлини статевого члена або прямої кишки. Це дозволить вчасно вдатися до допомоги медиків.

Профілактика і лікування папілом ↑

Перед тим, як лікувати папіломи, лікар відправляє кров на визначення типу вірусу. Деякі штами, що не призводять до злоякісних пухлин, не лікують. Зовнішні прояви (папіломи, кондиломи та ін) видалять одним з хірургічних способів, а чоловікові запропонують імунотерапію, щоб організм самостійно впорався з вірусом.

Уникнути зараження онкогенним штамом, який може привести до раку матки у коханої жінки, допоможе вакцинація. Для чоловіків є одна вакцина – американський препарат Гардасил, який вводять внутрішньом’язово в плече, тричі протягом півроку.

Але головним засобом від папілом залишається профілактика. Будьте розбірливі в статевих зв’язках, не користуйтеся чужими речами і підтримуйте імунітет здоровим способом життя.

По секрету.

Ви коли-небудь намагалися позбутися папілом? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки — перемога була не на вашому боці.

І ви вже думали про лазерне видалення або інші процедури? Воно й зрозуміло, адже папіломи — це дискомфорт, мінус для вашої зовнішності і ризик розвитку онкології.

Але можливо правильніше видаляти не наслідок, а причину? Тому ми вирішили рекомендувати статтю про безпечний спосіб лікування бородавок і папілом. Читати статтю >>

Чим лікувати вірус папіломи.

Вірус папіломи: як лікувати?

Завдяки активному застосуванню антибіотиків, люди почали ставитися до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Однак на зміну їм прийшли вірусні захворювання, що не піддаються дії антибіотиків, непередбачувані і важко виявляються. На Passion.ru -поради лікаря про таке непросте захворювання, як папіломавірусна інфекція.

Завдяки активному застосуванню антибіотиків, люди почали ставитися до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Однак на зміну їм прийшли вірусні захворювання, що не піддаються дії антибіотиків, непередбачувані і важко виявляються. На Passion.ru -поради лікаря про таке непросте захворювання, як папіломавірусна інфекція.

За різними даними, заражені вірусом 70-95% людей репродуктивного віку, що значно перевищує інфікованість населення ВІЛ і вірусом генітального герпесу.

Існує близько 100 різних типів вірусу. Частина з них нешкідлива і не викликає клінічних проявів, деякі типи призводять до появи бородавок на шкірі.

Але в останні роки активно вивчаються найбільш небезпечні серотипи ВПЛ — вражаючі сечостатеві органи, що передаються при статевих контактах і здатні викликати рак шийки матки.

Тепер нам достовірно відома причина раку шийки матки. Це унікальний випадок в історії світової онкології!

Зараз є всі підстави вважати, що рак шийки матки у жінок передається статевим шляхом. Онкогенні властивості вірусу у чоловіків поки не доведені.

Клінічно у представників сильної статі інфекція може проявлятися тільки доброякісними новоутвореннями.

Так як же розпізнати [вірус папіломи]() у себе, які профілактичні заходи можна прийняти і що робити в разі, якщо ви є його носієм?

Читати також.

Що таке ВПЛ.

Як розпізнати.

Як лікувати.

Діагностика і профілактика.

Вірус папіломи: як лікувати?

ВПЛ в 100 разів менше, ніж дріжджова клітина, яку ми всі колись з цікавістю спостерігали на уроках біології. Складається вірус всього з 8-10 білків.

Це крихітна і примітивна частка поза клітиною людини абсолютно нешкідлива і не здатна розмножуватися.

Однак, проникаючи через найдрібніші пошкодження на шкірі і слизових оболонках, вона впроваджується в клітини епітелію, де стає практично невловимою і невразливою для імунної системи і традиційних медикаментів.

Потрапивши в клітку епітелію, вірусні частинки можуть довгий час не проявляти активності і не викликати ніяких клінічних змін.

Мало того: доведено, що незважаючи на всі хитрощі ВПЛ, імунна система здорової людини самостійно справляється з недугою.

За статистикою, у осіб молодого віку (15-25 років) мимовільне одужання часто настає протягом 8 місяців — 2 років.

Але у людей старшого віку, а також з ослабленим імунітетом і хронічними запальними захворюваннями мимовільне очищення організму від вірусу (елімінація) відбувається набагато важче.

Якщо протягом 1-2 років не відбулося елімінації вірусу, то говорять про хронічне носійство. В цьому випадку вірусна частка добре приживається в клітці господаря і, відчувши свою безкарність, приступає до активних дій.

Спочатку вірус запускає утворення ряду білків, які порушують фази клітинного циклу. В результаті починають ділитися навіть ті клітини епітелію, які досягли «зрілого віку» і в нормі розмножуватися вже не мають.

При цьому в клітці ще зберігаються деякі механізми, що стримують поділ, що не піддаються вірусному гніту.

Розпізнаємо наявність вірусу.

Клінічно ці процеси проявляються розвитком бородавок і кондилом, які вважаються доброякісними новоутвореннями.

Бородавки являють собою невеликі щільні вузлики, нерідко відрізняються за кольором від оточуючих тканин, що мають гладку або сосочковую поверхню з явищами ороговіння.

Розташовуються вони частіше на шкірі рук, ніг і обличчя. Ніколи не перероджуються в рак і часто мимовільно проходять без наслідків.

Кондиломи, на відміну від бородавок, виростають на статевих органах (статевих губах, піхві, шийці матки, навколо зовнішнього отвору сечівника або заднього проходу, на стовбурі і голівці статевого члена, мошонці) і передаються статевим шляхом.

Являють собою розростання слизової у формі «півнячого гребеня» або «цвітної капусти». Ці утворення рідко озлокачествляются, але заподіюють значні незручності.

Вони схильні до прогресуючого зростання, що перешкоджає нормального акту сечовипускання і дефекації, заважають статевого життя, легко пошкоджуються і кровоточать, викликають роздратування в промежині, сприяють приєднанню бактеріальної інфекції та ін

До чого призводить ВПЛ.

Ключовим моментом агресивної активності ВПЛ стає впровадження вірусної ДНК в ДНК клітини господаря.

Після цього вірус цілком і повністю підпорядковує діяльність клітини своїм потребам.

Заражені ВПЛ клітини епітелію починають дуже активно розмножуватися, ядра цих клітин приймають неправильну форму, змінюють колір, в цитоплазмі з’являються світлі включення.

Ці зміни отримали назву койлоцитоз, а сам процес — дисплазія, що вважається передраком.

Швидке і безконтрольне поділ клітин епітелію під дією онкобелков вірусу призводить до накопичення генетичних поломок — мутацій — і остаточного переродження тканини в ракову.

Доведено, що перехід дисплазії в рак залежить також від жіночих статевих гормонів, а саме від наявності у пухлині одного з продуктів хімічного перетворення естрогену.

Це пояснює той факт, що ракові зміни під дією ВПЛ розвиваються тільки у жінок.

Лікування ВПЛ.

Вірус папіломи: як лікувати?

В даний час в нашій країні не існує загальноприйнятого стандарту діагностики ВПЛ.

Але для виявлення вірусу, визначення його типу і, найголовніше, раннього виявлення передракових процесів жіночих статевих органів існує багато доступних і сучасних методик.

Кожна жінка, яка живе статевим життям, повинна проходити плановий гінекологічний огляд раз в 6-12 місяців зі взяттям мазків для цитологічного обстеження.

Для жінок старше 30 років запропоновано використовувати в якості додаткової діагностики метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або ВПЛ Digene-тест.

Ці методики мають дуже високу чутливість, дають достовірні результати і дозволяють визначити тип вірусу, що має важливе прогностичне значення.

У разі позитивних результатів застосовують способи більш детального обстеження.

До них відноситься кольпоскопія (огляд шийки матки під великим збільшенням) і біопсія (взяття шматочка зміненої тканини для аналізу) з подальшим гістологічним дослідженням матеріалу.

Профілактика зараження ВПЛ має величезне значення в плані зниження захворюваності на рак шийки матки.

Для цього необхідно, перш за все, звести до мінімуму фактори ризику:

Ранній початок статевого життя;

Наявність декількох статевих партнерів;

Нерегулярне використання презерватива;

Сексуальні відносини з партнером, що страждають загостреними кондиломами або мали зв’язок з жінкою, хворою на рак шийки матки;

Ранні вагітності, пологи, аборти (до 18 років);

Супутні інфекції, що передаються статевим шляхом;

Куріння і алкоголізм.

Вірус папіломи: як лікувати?

Дуже важливо регулярно відвідувати гінеколога і своєчасно лікувати інфекції статевих органів. Тільки здоровий організм зможе дати гідну відсіч вірусної інфекції.

Крім цього, регулярні огляди і здача аналізів є найважливішими методами вторинної профілактики раку шийки матки.

Лікування передракових і ракових змін, виявлених на ранніх стадіях, дає дуже хороший прогноз для життя, здоров’я і репродуктивної функції.

З 2007 року в нашій країні використовується вакцина проти ВПЛ під назвою «Гардасил».

Ця вакцина ефективна проти чотирьох типів вірусу, найбільш часто викликають рак шийки матки і піхви.

Схема застосування вакцини включає три ін’єкції. Процедура обійдеться в середньому в 18 тисяч рублів.

На час лікування і протягом року після його завершення необхідно користуватися [презервативом.]()

Також обов’язково обстежити та при виявленні інфекції лікувати всіх партнерів, з якими пацієнти контактували за останні 6 міс.

Для видалення кондилом і атипически зміненого епітелію використовують різні методи: хімічний (припікання ферезолом, солкодермом, трихлороцтової кислотою), цитотоксичний (аплікації подофілліна, подофілотоксину), физиохирургические (кріо-, електро-, лазертерапия, хірургічне висічення).

У терапії папіломавірусної інфекції обов’язково застосовують загальнозміцнюючі і стимулюють імунітет препарати: вітаміни B6, C, E, адаптогени (настоянка елеутерококу, китайського лимонника), синтетичні імуномодулятори (декарис, пентоксил, метилурацил, лікопід), препарати інтерферону і стимулятори його вироблення в організмі. Ці препарати використовують як для місцевого лікування (введення в піхву свічок, тампони з маззю, ін’єкції в шийку матки), так і для загальної терапії.

Хороший ефект також відзначений багатьма від застосування антисептика «Бетадин».

Цей препарат також рекомендований для екстреної профілактики папіломавірусної інфекції при незахищеному статевому акті.

Для цього не пізніше двох годин після акту зрошують статеві органи і шкіру промежини розчином препарату. Жінкам можна додатково використовувати препарат у вагінальних свічках.

За даними ВООЗ, у світі щорічно реєструється близько 500 тис. випадків раку шийки матки, кожен другий з яких закінчується смертю пацієнтки протягом першого року після постановки діагнозу.

Якщо раніше рак шийки матки вважався хворобою жінок за 50 і старше, то в останні роки захворюваність у жінок репродуктивного віку збільшилася вдвічі: рак сильно помолодшав.

Пік захворюваності зараз припадає на 28-29 років!

І хоча вважається, що від моменту зараження до розвитку ракових змін проходить зазвичай не один рік, на практиці трапляються страшні випадки, коли у зовсім ще дівчаток 15-16 років знаходять ракові зміни шийки матки.

І на прийомі у лікаря в сльозах вони зізнаються, що ще й життя-то не бачили! Що був один єдиний хлопчик, і сталося все тільки 1-2 рази. А які наслідки?!

Дорогі жінки, дівчата! Якщо ви хочете прожити довге і яскраве життя, бережіть своє здоров’я!

Шановні чоловіки, будьте вибіркові в своїх статевих зв’язках. Ви ніколи не зможете собі пробачити, якщо ваша обраниця коли-небудь розплатиться своїм здоров’ям і життям за вашу молодість!

Намагайтеся прищепити статеву культуру своїм синам і дочкам з юних років, якщо хочете захистити їх молодість.

Єдиним надійним на сто відсотків способом захистити себе від ВПЛ є обопільне збереження вірності всередині однієї пари протягом усього життя!

Читати також.

Сексуальні хвороби посилюються після 45 років.

Про що говорять родимки?

Вірус папіломи.

Ефективні засоби лікування папілом на тілі людини.

Від чого з’являються папіломи на тілі.

Вчені ось вже кілька століть борються з проблемою виникнення вірусу у людини. Як лікувати ВПЛ, які причини появи папіломи, вірус якої проникає в організм, і що конкретно необхідно робити, щоб лікування давало результат, повинен знати будь-яка людина, інфікований вірусом. Що робити з папіломами, якщо їх розрослася велика кількість і як краще визначити причини появи папілом на тілі?

Кожен, хто виявляє у себе на шкірі невеликий наріст, а то і декілька, задається питанням: Що це за освіту і як його вивести, лікується ВПЛ в домашніх умовах і яка причина появи патології?

До групи ризику зараження потрапляють люди з ослабленою імунною системою. Це особи з хронічними захворюваннями, діти і люди, які погано харчуються. Також схильні до зараження і активності ВПЛ люди, що зловживають алкоголем, наркотиками, що ведуть безладне статеве життя, що не дотримуються елементарних правил особистої гігієни.

Останнім часом фахівці відзначають численні факти інфікування жінок, довгий час приймають гормональні контрацептиви або лікарські препарати на основі гормонів.

Буває, що жінка вже лікувалася від інфекції, але недуга повернувся знову. Поява папілом і їх раптове зникнення медициною до кінця не вивчено. Вчені констатують факт, що організм не позбавляється від патології повністю, а лише блокує папіломавірус людини.

Причини виникнення у дітей.

Багато молоді матері задаються питанням: «Звідки беруться папіломи у маленьких дітей. і як назавжди позбутися цих утворень?» Грудні діти можуть бути заражені від інфікованої матері в процесі пологів, якщо ВПЛ лікування не проводилося. А діти постарше придбати ВПЛ через відкриту ранку на тілі або свіжу садно від інфікованого. І в тому і в іншому випадку до лікування необхідно приступати негайно.

Папіломи на шкірі представляють певну небезпеку і для дорослих, і для дітей, але як позбутися від освіти в кожному конкретному випадку, може сказати тільки фахівець. Характер освіти, причини виникнення і лікування маленьких дітей діагностуються і проводяться в стінах клініки.

Часто вірус виникає на тлі придбаних стресів або депресій. Такі причини появи утворень відносять до невисокого ступеня ризику. Варто людині лише трохи підняти захисні властивості організму і заспокоїти нервову систему, як освіти на тілі починають зникати. Лікування вірусу полягає в тому, щоб не дати інфекції спалахнути з новою силою.

Симптоми і ознаки ВПЛ.

Візуально освіти на тілі бувають двох видів. Це або маленький шкірний наріст, як би звисає на ніжці, або плоский широкий горбок. Найчастіше папіломи з’являються на шиї, обличчі – в області повік або губ, під пахвами, у жінок – під грудьми.

У деяких випадках інфіковані клітини починають розмножуватися на слизових оболонках, що супроводжується висипаннями в порожнині рота, на слизовій оболонці шлунку, стравоході, на статевих органах.

Як боротися з папіломами на тілі і внутрішніх органах, можна визначити, пройшовши обстеження. Це необхідно для того, щоб виявити характер освіти, визначити від чого з’являються на тілі папіломи, належить штам до категорії онкогенний чи ні. Лікар так само розповість вам, що це за нарости і як назавжди позбутися від них.

Діагностика, причини і лікування.

Для того, щоб дізнатися причини виникнення папілом на тілі і призначити лікування, фахівець обов’язково бере пробу тканини на біопсію. Це необхідно для того, щоб розуміти, що саме робити з новоутвореннями, визначити характер і призначити лікування ВПЛ.

Причини можуть бути різні, так само як і штам, до якого належить освіта. Якщо на тілі з’явилися папіломи, і всі ознаки говорять про наявність в організмі вірусної інфекції, від усіх утворень потрібно позбутися якомога швидше. Наріст, лікування якого розпочато невчасно може привести до ускладнень.

Виявивши на тілі папіломавірусний наріст, ні в якому разі не намагайтеся позбутися від нього і лікувати папіломи на тілі самостійно.

Розколупавши або здерши папілом, ви тільки спровокуєте новий спалах, і причиною папілом на тілі стане швидке розмноження уражених вірусом клітин. Вони почнуть з’являтися на тих же місцях, але вже у великих кількостях. Тим більше небезпечно, не виявивши причини папіломавірусу, перев’язувати папіломи і вирізати їх самостійно. Це може привести до зараження і запалення уражених тканин.

Ще одна причина розвитку в організмі вірусу – неправильний обмін речовин. Люди, які страждають ожирінням, входять до групи ризику. Бородавки на їх тілі розростаються в місцях між жировими і шкірними складками, буквально засипаючи пахову область, шкіру під пахвами і груди. Такі освіти, лікування яких засноване на збалансованому харчуванні, так само можна вивести. Головне для лікаря визначити, який різновид папіломавірус і причини його появи.

При перших же при папіломі симптомах вірусу необхідно відразу ж звертатися до дерматолога або фахівця тієї області, де з’явилася папілома. Виводити освіти самостійно, тим більше, якщо на шкірі багато папілом, не можна ні в якому разі. Тільки лікар може визначити, чому з’являються папіломи і розповісти, як лікувати папіломавірус.

Сучасні способи лікування папілом на тілі передбачають комплексний прийом лікарських препаратів, мазей, а в крайніх випадках вони лікуються методами кріодеструкції, лазером, електрокоагуляції. Виявивши характер вірусу, фахівець позначає основні ВПЛ симптоми. Потім пацієнт проходить діагностику і лікар, визначивши онкогенность освіти, призначає, як папілом лікувати.

Освіти, лікування яких неможливо з використанням лікарських препаратів і мазей, видаляють хірургічним шляхом. Є папіломи, симптоми яких вже говорять про те, до якого штаму можна віднести ВПЛ.

На початкових етапах діагностики вірусу папіломи людини лікування може бути призначене лікарем із застосуванням практики введення в уражену область інтерферонів. Ці препарати здатні підвищити імунітет і блокувати поширення інфекції.

Лікування в клініці.

Перше, з чого почне фахівець, щоб визначити причини папілом і дізнатися, як лікувати папіломи на тілі в даному конкретному випадку – це візуальний огляд. Багато штами мають характерні особливості росту, колір і розміри.

На прийомі у лікаря нас цікавить не тільки те, чому з’являються папіломи на тілі, але й то – чи можна вилікувати вірус ВПЛ, позбувшись від нього раз і назавжди? У тих випадках, коли фахівець виявив гостру кондилому, лікування папілом буде деструктивним або консервативним.

Перший передбачає видалення наросту хімічним (із застосуванням Солкодерма або Солковагіна) або механічним (електрокоагуляція) способом. В процесі діагностики і виявлення того, чи можна вилікувати ВПЛ, лікар може призначити лазерну або кріодеструкцію, а після – комплекс заходів з підвищення захисних властивостей організму.

Електрокоагуляція – самий перевірений і старий спосіб виведення освіти, що передбачає вплив на нього струмів високих частот.

В процесі припікання температура шкіри на ураженій ділянці підвищується, що призводить до відмирання інфікованої тканини. Використання такого методу видалення абсолютно безкровно, але досить неприємно для пацієнта.

Радіохірургія – ще один спосіб позбавлення від наростів в стінах клініки. Метод повністю виключає появу наростів в тій же ділянці, оскільки радіохвилі, як ніж відсікають не тільки папілом, але і прилеглі до неї інфіковані тканини.

Як вилікувати вірус папіломи людини методом кріодеструкції? Проведення процедури передбачає вплив на заражений ділянку шкіри рідким азотом. Новоутворення заморожується, а після відпадає. Спосіб визнаний ефективним, і лише не використовується лише в декількох випадках – коли утворення виникло на статевих органах і внутрішніх органах. Реабілітаційний період після кріодеструкції становить від 6 до 8 місяців.

Видалення лазером-сучасний метод позбавлення від утворень, викликаних папіломавірусом. Суть методу полягає в тому, що проникаючи всередину наросту, лазерний промінь споює кровоносні судини, які є для неї джерелом живлення. Така папілома і лікування не представляє небезпеки для здоров’я.

Місце обробки дезінфікують, а сама папілома відпадає через 6-7 днів, не залишаючи на шкірі відмітин. Це особливо ефективно у випадках, коли корінь бородавки занадто глибоко вріс в шкіру або освіта має плоску структуру. Після лікування лазером пацієнт приходить в норму вже через 20-25 днів.

Як вилікувати вірус народними засобами?

Перш ніж відповісти на питання, Як вивести і вилікувати папілом, необхідно визначити характер і штам вірусу. Деякі різновиди папіломи вірус добре піддаються лікуванню з використанням препаратів і засобів народної медицини. Але чи можна ВПЛ назавжди вивести з організму травами або мазями? Характер папіломи і її лікування визначаються для того, щоб розуміти – наскільки підвищений ризик переходу освіти з неонкогенного в онкогенний.

Ось кілька способів позбутися від утворень, якщо вони мають НЕОНКОГЕННИЙ ВПЛ.

Рицинова олія.

Кілька крапель препарату наноситься на ватний тампон і прикладається до ураженої ділянки шкіри. Що це і як діє масло на уражену шкіру? У касторці знаходяться кислоти, дратівливі утворення і сприяють його висиханню. На початковому етапі лікування папіломи на тілі зводиться до її підсушування, а після – до повного відмирання освіти.

Трави: череда, чистотіл, чага.

Така боротьба з папіломами серед медиків визнана досить ефективною. Ці трави вважаються кращими в заходах по лікуванню папіломавірусу і очищенню шкіри від папілом і бородавок. Вони прикладаються до шкіри в свіжому вигляді або у вигляді відварів, нанесених на тампон. Всі ці рослини мають в своєму складі алкалоїди і хелідонін, активно впливають на зростання утворень.

Якщо фахівець почав лікування папілом на тілі, використовуючи комплекс медикаментів і народних засобів, швидше за все серед рекомендованих препаратів виявиться сік чистотілу. Бувають випадки, коли лікування вірусу папіломи людини грунтується тільки на цьому способі, і захворювання йде в лічені тижні. Для цього виявленням папіломи на тілі і лікуванням повинен займатися фахівець.

Примочки з трав або соків рослин необхідно використовувати вкрай обережно, оскільки вони настільки активні, що обробка папілом на тілі людини може призвести до опіків здорової ділянки шкіри.

Множинні папіломи на тілі можна вивести за допомогою яблучного фрешу, нашатирного.

спирту і соку кульбаби. Деякі пацієнти позбулися цієї хвороби, використовуючи сік білокачанної капусти, але цей спосіб хороший лише тоді, коли боротьба з папіломами розпочата вчасно і освіту тільки встигнувши виникнути, не розрослося до великих розмірів, і після видалення зможе з’явитися знову.

Над тим, як лікувати вірус папіломи людини вчені і лікарі працюють вже не одну сотню років. Але попередити це підступне захворювання набагато легше, ніж вилікувати. Профілактика вірусу папіломи полягає в зміцненні імунітету і здоровому способі життя.

Бородавки, папіломи, загострені кондиломи-причиною їх розвитку є вірус папіломи людини (ВПЛ). Своєчасна терапія цих захворювань має важливе значення для запобігання перероджень доброякісних утворень в злоякісні пухлини.

Як лікувати вірус папіломи людини? На це питання я відповім в межах цієї статті. Боротьба з будь-яким захворюванням починається з постановки правильного діагнозу, не є винятком і ВПЛ.

Діагностика вірусу папіломи людини.

З одного боку не представляє труднощів, з іншого її не легко здійснити. Справа в тому, що вірус папіломи людини може довго себе ні як не проявляти. Але від цього його руйнівну дію на організм людини не стає менше. Крім того, «здоровий» носій продовжує заражати інших людей.

Методи діагностики ВПЛ.

* Огляд передбачуваного вогнища ураження. • Дослідження тканин на цитологію у жінок. Процедура проста, включає в себе забір матеріалу для діагностики з шийки матки. Кожна жінка бажає зберегти своє здоров’я повинна проходити це обстеження щорічно. • Кольпоскопія. Метод заснований на огляді шийки матки за допомогою спеціального приладу кольпоскопа з використанням лупи. Під час проведення процедури місце ймовірного ураження обробляють розчином, що містить йод. Нормальні клітини легко вбирають його, набуваючи характерний відтінок, а уражені тканини Колір свій не змінюють і стають видні. • Молекулярно-біологічні методи. Найчастіше проводяться і є досить достовірними. Крім того, вони дозволяють виявити, на скільки великий ризик розвитку злоякісних новоутворень. Визначається рівень ДНК або РНК вірусу, проводитися ПЛР (полімеразно ланцюгова реакція). Останній спосіб найпоширеніший, він дозволяє з високою точністю визначити папіломо вірус людини, але він може дати хибнопозитивний результат, що веде до необгрунтованого призначення лікування. На сьогоднішній день існує високоточний метод діагностики ВПЛ це ВПЛ Digene-тест. • Гістологічний метод. Він дає самі справжні дані про наявність вірусу папіломи людини, дозволяє побачити зміни не тільки в одній клітці, а ураженої тканини в цілому. Його використовують для діагностики тільки при певних показаннях.

Категорії осіб з підвищеним ризиком зараження вірусу папіломи людини.

* Чоловіки і жінки з раннім початком статевого життя. * Особи, які ведуть безладне статеве життя, що не мають постійного статевого партнера. * Особи, які вступають в статеві зв’язки, використовуючи Анальний або оральний секс. • Хворі мають супутні захворювання, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз) або торч інфекції (мікоплазма, хламідії, уреаплазма). • Пацієнти з ослабленою імунною системою (ВІЛ, СНІД, після масивних операційних втручань і перенесених важких інфекційних захворювань). • Особи, які приймають препарати (цитостатики) пригнічують імунітет з приводу основного захворювання (ревматоїдний і псоріатичний артрит, хвороба Крона та ін) • Хворі на цукровий діабет. • Жінки робили аборти.

Лікування вірусу папіломи людини.

В даний час немає певних схем застосовуваних для лікування вірусу папіломи людини. Все залежить від стадії захворювання, ступеня поширеності процесу, наявності ускладнень. Практично всі методики спрямовані на ліквідацію проявів ВПЛ, але вони не здатні вивести вірус з організму. Проте, можна назвати, чим лікувати вірус папіломи людини.

Лікарські препарати для лікування ВПЛ.

* Ізопринозин-препарат, що блокує розмноження вірусу, що стимулює активність імунних клітин спрямованих на боротьбу з вірусною інфекцією.. * Інтерферони-препарати, що володіють противірусною, протипухлинною та імуностимулюючою дією. • Циклоферон, Аміксин – медикаменти здатні викликати вироблення власних інтерферонів. • Подофиллин, 5-фторурацил, Подофиллотоксин (Кондилин) – лікарські препарати, що пригнічують розмноження клітин інфікованих ВПЛ.

Лікування гострих кондилом.

• Кріотерапія – припікання рідким азотом, найпоширеніший метод. Це практично безболісна процедура, її можна проводити амбулаторно. • Радіохвильова коагуляція. З її допомогою видаляють загострені кондиломи, застосовуючи радіохвильовий ніж. Процедура болюча, її проводять під місцевою анестезією. Ризик ускладнень не великий. • Лазеротерапія. Проводитися видалення за допомогою лазера. Це єдиний метод, відповідний для лікування кондилом у вагітних жінок. Процедура практично безболісна. • Електрокоагуляція. Для видалення кондилом використовується електричний струм. Процедура болюча, проводитися під місцевою анестезією. • Видалення кондилом хірургічним шляхом. Застосовується рідко через ризик розвитку ускладнень. • Солкодерм місцево. Хімічний препарат, що волає при одноразовому застосуванні відмирання і відторгнення тканини ураженої ВПЛ.

Лікування вірусу папіломи людини проводитися тільки під лікарським контролем.

• Уникайте випадкових статевих зв’язків, або вступайте в них, тільки використовуючи механічні способи захисту (презервативи). * Хороший захист від ВПЛ дає використання спрею «Епіген Інтим». Він має противірусну дію, стимулює місцевий імунітет, сприяє регенерації пошкоджених тканин. Його потрібно застосовувати до і після статевого акту. Головне достоїнство гелю – він не протипоказаний для використання вагітними жінками. * Специфічна профілактика проводитися вакциною Церварикс. Після її введення формується стійкий захист проти ВПЛ.

Ніхто не захищений від зараження вірусом папіломи людини. Але якщо воно сталося, потрібно під час діагностувати захворювання, визначити тип вірусу, в разі необхідності провести адекватне лікування. Пам’ятайте ВПЛ здатний викликати злоякісні новоутворення!