лікування папіломавірусу

Ефективні противірусні препарати від папіломавірусу: лікування і терапія.

Папіломавірус людини на сьогоднішній день визнаний найбільш частою патологією в дерматології у жінок і у чоловіків.

Пріоритетним напрямком у боротьбі проти папілломатозних утворень на тілі людини виступає використання противірусних препаратів (імуномодуляторів), які призначають в умовах відсутності показань до видалення наростів в амбулаторних умовах.

Більш докладно читайте в статті нижче.

Різновиди противірусних препаратів.

Сучасні противірусні препарати випускаються у формі таблеток для пероральних прийомів, мазей, розчинів і гелів для обробки папіломатозних наростів. Препарати місцевого застосування призначені безпосередньо для видалення утворень і надають припікаючу або заморожує вплив.

Такі препарати виключають повторне виникнення бородавок , з чим нерідко стикаються пацієнти після видалення наростів.

Місцеве лікування папілом і подібних утворень обов’язково рекомендують доповнювати прийомами противірусних препаратів, що випускаються у формі таблеток. Дані кошти призначені для придушення активності папіломавірусу зсередини. Без використання таблетованих противірусних препаратів застосування кремів, мазей і розчинів для обробки наростів виявиться лише тимчасовим вирішенням проблеми.

Таблетки від папілом.

На сьогоднішній день існує чимало таблетованих противірусних препаратів проти ВПЛ, якими можна доповнювати деструктивне лікування папілом, але найбільш високу ефективність в цієї категорії лікарських засобів фахівці приписують:

Ізопринозину-імуностимулюючому і противірусному препарату, що відрізняється широким спектром впливу. Таблетки можна приймати навіть дітям, але в даному випадку потрібно правильно визначити оптимальну дозу та тривалість лікування, що під силу тільки кваліфікованому спеціалісту.

Що стосується лікування ВПЛ Ізопринозином у дорослих пацієнтів, то їм рекомендовані щоденні прийоми по 2 таблетки тричі на добу. Тривалість лікування становить не менше 2 тижнів, а курс може бути повторений при необхідності після перерви в місяць. Як показує медична практика, зменшення наростів спостерігається вже після першого тижня лікування препаратом. Гроприносину-лікарського засобу з противірусним та імуномодулюючим впливом. Дітям можна приймати тільки після досягнення трирічного віку. Оптимальна добова доза препарату в даному випадку визначається в розрахунку 50 мг на 1 кг ваги.

Що стосується схеми лікування ВПЛ у дорослих пацієнтів, то вона передбачає прийоми таблеток не менше 3 разів на день у кількості від 6 до 8 штук. Тривалість лікування становить від 14 днів до 1 місяця і залежить від тяжкості стану. Иммунозину – препарату білоруського виробництва, який, незважаючи на низьку вартість, практично не поступається в ефективності відомому Изопринозину.

Рекомендується приймати близько 4 разів на день по одній таблетці тривалістю лікування до 2 тижнів, після закінчення яких знадобиться тижневу перерву. Допускається до лікування маленьких дітей, але тільки в умовах призначення лікарем і дотримання його рекомендацій. Новірину-лікарського засобу, що надає виражену противірусну і імуноукріплюючу дію.

Лікування препаратом потребує індивідуального підходу до визначення оптимальної добової дози, яка для дорослих не повинна перевищувати 4 р. При цьому тривалість терапії не повинна бути довше 2 тижнів і може бути повторно призначена тільки після тижневої перерви. Алпизарину – препарату, склад якого сприяє знищенню ДНК багатьох хвороботворних мікроорганізмів, включаючи і вірус папіломи. Допускається до лікування не лише дорослих, але і дітей, яким рекомендовані прийоми таблеток тричі на день по 1 шт. Дорослим пацієнтам у цілях підвищення ефективності краще подвоїти дозу і приймати по 2 таблетки три рази на добу.

Опис мазей.

Деструктивне лікування папілломатозних наростів на шкірних покривах людини може бути виконано з застосуванням самих різних препаратів, які відрізняються вартістю, ефективністю і побічними явищами. Якщо ж Ви націлені на швидке видалення папілом і бородавок, для цих цілей фахівці рекомендують скористатися:

Суперчистотелом-засобом на основі екстракту чистотілу, хлориду, гідроксиду і гідрокарбонату натрію. Точкового нанесення складу має передувати розпарювання і підсушування освіти, а також обробка прилеглих здорових ділянок шкіри будь пом’якшувальною кремом. Щоденну обробку папілом рекомендується виконувати до їх зникнення, на що часто йде не більше 5 днів. Панавіром-препаратом, що випускається у формі гелю. Відмінною особливістю є рослинний склад і наявність інтерферону, завдяки чому засіб практично не має протипоказань і віковими обмеженнями. Нарости рекомендується обробляти двічі на день протягом тижня. Віфероном – препаратом на основі синтезованого інтерферону. Мазь можна використовувати в період виношування дитини і годування грудьми, що відрізняє Віферон від більшості прижигающих аналогів. Курс лікування препаратом становить від одного тижня до місяця і визначається тяжкістю стану. Склад слід неодноразово наносити на нарости кожен день. Алдаром-кремоподібним препаратом, що стимулює вироблення інтерферону в організмі. Склад наноситься на попередньо промитий з милом наріст і залишають у такому положенні на 6 годин без використання пов’язки або лейкопластиру. Обробку слід проводити щодня до усунення папіломи. Ацикловіром – кремом, яким слід обробляти уражені тканини не менше чотирьох разів на добу тривалістю лікування близько 5 днів. Препарат найбільш ефективний в умовах своєчасного його використання.

Показання та побічні дії.

До використання того чи іншого противірусного препарату слід підходити з урахуванням наявних протипоказань і побічних проявів. Так, багато таблетовані засоби не рекомендовані до лікування дітей віком до трирічного віку, а також пацієнтів, у яких діагностовано подагра, сечокам’яна хвороба, порушення серцевого ритму, гіперчутливість до складових компонентів.

Перед використанням противірусних засобів місцевого застосування важливо виключити індивідуальну непереносимість складу, яка може стати причиною розвитку алергічної реакції, що виявляється свербінням, висипанням і почервонінням шкіри. Також при обробці наростів вкрай важливо виключити попадання коштів на здорові ділянки, що загрожує формуванням опіків і ранок.

Вартість засобів для лікування ВПЛ.

На полицях сучасних аптек можна зустріти як дорогі противірусні препарати, так і більш дешеві їх аналоги, які також є досить ефективними. Приміром, вартість Изопронизина досягає 660 рублів за упаковку з 20 таблетками, але можна скористатися і іншими відомими і доступними аналогами, а саме:

Гроприносином – близько 480 рублів за упаковку з 20 таблетками; Новирином – 250 рублів за упаковку з 20 таблетками; Алпизарином – не більше 200 рублів за упаковку з 20 таблетками; Амізоном – близько 220 рублів за упаковку з 10 таблетками; Кацогелом – близько 240 рублів за упаковку з 10 таблетками.

Що стосується препаратів місцевого застосування, то ціна на високоефективний засіб Суперчистотел коливається в діапазоні від 15 до 110 рублів і залежить від обсягу і виробника. Більш дорогим є гель панавір, який на сьогоднішній день відрізняється ефективністю і безпекою. Його вартість стартує від 160 рублів за обсяг в 3 г.

При виборі ефективних противірусних препаратів перевагу також можна віддавати:

Відео — лікування папіломавірусу (Відео)

Віферону — близько 170 рублів за обсяг в 12 г; ацикловіру-22 рубля за обсяг в 5 г; Веррукациду-232 рубля за обсяг в 2 г; Ферезолу-366 рублів за обсяг в 10 мл.

Кожен противірусний препарат виявиться досить ефективним тільки в умовах його призначення з урахуванням тяжкості стану та індивідуальних особливостей. У зв’язку з цим визначення оптимальної терапії папіломавірусу рекомендується довіряти лікарю.

Папіломавірус. Що це?

Папіломавірус — вірус папіломи людини ( ВПЛ )

Видалення кондилом лазером.

Гострокінцеві кондиломи (генітальні бородавки), викликані папіломавірусом, останнім часом зустрічаються значно частіше, ніж інші захворювання, що передаються статевим шляхом (такі як генітальний герпес або гонорея).

Папіломавірусом уражається поверхневий епітелій шкіри і слизових оболонок і викликає розвиток гострих кондилом. Бородавки, викликані ВПЛ, часто регресують, що при ураженні плоского епітелію може привести до злоякісних утворень.

Клінічні прояви.

Від моменту зараження до появи гострих кондилом може пройти від декількох тижнів до декількох років. На статевих органах з’являються бородавчасті освіти рожевого або тілесного кольору. Розмір елементів – від 1 мм до декількох сантиметрів. Висипання можуть рости, поступово набуваючи вигляду цвітної капусти.

У чоловіків загострені кондиломи найчастіше виникають на голівці статевого члена, вінці головки, вуздечку крайньої плоті і внутрішньому листку крайньої плоті.

У жінок вражається вуздечка статевих губ, великі і малі статеві губи, клітор, зовнішній отвір сечівника, переддень піхви, дівоча пліва, піхва і шийка матки.

Як у чоловіків, так і жінок загострені кондиломи можуть виникати навколо заднього проходу — періанальні кондиломи. Така локалізація висипань зазвичай не пов’язана з анальними статевими контактами. Справа в тому, що ВПЛ вражає не обмежена ділянка, а великі ділянки шкіри (як правило, це вся шкіра статевих органів, пахова область, промежину, шкіра навколо заднього проходу).

Відео — лікування папіломавірусу (Відео)

Видаленням періанальних кандилом займаються дерматологи. Однак в такому випадку лікар-дерматолог видаляє кондиломи тільки зовні, а в прямій кишці немає. Тому як така проблема не вирішується. Пацієнти з періанальними кондиломами повинні обов’язково проходити обстеження у проктолога.

Ускладнення гострих кондилом:

можуть травмуватися і кровоточити; можуть перешкоджати нормальній статевого життя; можуть турбувати, як косметичний дефект; можуть викликати психологічний дискомфорт і зниження самооцінки; можуть перешкоджати нормальним пологам.

Папіломавірус, часто призводить до субклінічної інфекції. У понад 50% пар папіломавірус діагностується в обох статевих партнерів. Досить часто поряд з ВПЛ виявляються і інші захворювання, що передаються статевим шляхом ( хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз та інші).

Можлива передача вірусу, як при прямих, так і непрямих контактах. ВПЛ характеризується видоспецифічністю і тканеспецифичностью. Більше 60 різних папіломавірусів налічується у людини, і різні типи ВПЛ призводять до різних видів уражень.

Діагностика папіломавірусу.

Одним з найпоширеніших методів діагностики папіломавірусної інфекції у жінки є кольпоскопія, яка дозволяє виявити ураження піхви і шийки матки. Однак у багатьох пацієнтів наявність папілом вказує на присутність інфекції.

Для діагностики папіломавірусу в Клініці «НЕОМЕД» використовуються наступні лабораторні методи:

кольпоскопія; гістологічний метод ( гістологія ); полімеразна ланцюгова реакція ( ПЛР ).

Лікування папіломавірусу.

Схема лікування призначається лікарем, після проходження необхідних обстежень.

Для лікування папіломавірусу застосовуються різні методи, які впливають безпосередньо на вогнище ураження.

До основних груп методів лікування папіломавірусу застосовуються в центрі» НЕОМЕД » відносять:

фізичні методи лазеротерапія лазерне видалення кріодеструкція призначення цитотоксичних препаратів імунологічні методи комбіновані методи: використання відразу декількох методів для більш ефективного лікування.

При виявленні у пацієнта папіломавірусу необхідно перевірити його статевого партнера, на наявність цієї інфекції та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Жінок з ВПЛ необхідно проходити профілактичні огляди, щоб запобігти прогресуванню хвороби.

Лікування папіломавірусу народними засобами.

Народна медицина не втрачала своєї популярності протягом багатьох тисяч років. Вона включає в себе величезну кількість дієвих рецептів приготування ліків проти будь-яких хвороб, в тому числі і від вірусу папіломи людини.

На жаль, дане захворювання не можна вилікувати повністю, але за допомогою «бабусиних» засобів придушити активність зарази цілком реально. Крім того нетрадиційні методи лікування дозволяють не тільки приглушити ВПЛ в організмі, але позбутися його зовнішніх проявів – папілом.

Переваги народної медицини.

Умови сучасного життя не дають жителям великих міст отримати все необхідне від природи. Будь-які проблеми зі здоров’ям вирішуються шляхом прийому синтетичних препаратів, які хоч і допомагають розлучитися з недугами, але разом з тим отруюють організм хімічними речовинами, а також завдають шкоди печінки. Зважаючи на це, все більше людей схиляються до використання народної медицини, яка не визнає ефективності фармакологічної продукції і пропонує тільки перевірені засоби, що складаються з натуральних компонентів.

Нетрадиційні способи лікування і папіломавірус.

Багато лікарі скептично ставляться до використання ліків для лікування папіломавірусної інфекції, приготованих самостійно. Однак більшість медиків все ж позитивно відгукуються про дану методику, але для збільшення ефективності такої терапії рекомендують поєднувати її з прийомом імуномодулюючих препаратів.

На думку фахівців, позбутися ВПЛ за допомогою народної медицини можливо. Єдине, що необхідно враховувати в цьому випадку, це досить тривалий процес одужання. Аптечні засоби швидше пригнічують активність зарази, але на цьому їх переваги в порівнянні з нетрадиційними способами лікування закінчуються.

Народні методи лікування вірусу папіломи людини.

Вирішення проблеми з папіломавірусом складається з декількох етапів:

зниження активності інфекції; видалення зовнішніх проявів хвороби (наростів на шкірі); зміцнення імунної системи.

Для кожного пункту лікування є певні рецепти, вибір яких грунтується на особистих перевагах хворого і на індивідуальних особливостях його організму.

Варіанти приготування противірусних ліків.

До складу ліків проти папіломавірусу, приготованих в домашніх умовах, входять такі інгредієнти, як:

Деякі з них можна вживати в чистому вигляді, а частина з них підійде для приготування відварів або настойок.

Часниково-імбирний відвар з лимоном.

Для створення противірусного відвару для лікування ВПЛ необхідно очистити дві головки часнику від лушпиння і розчавити їх за допомогою чеснокодавкі. Далі слід подрібнити невеликий корінь імбиру або взяти вже 30-40 гр. готового порошку. Всі компоненти перемішуються, заливаються літром води і доводяться до кипіння на слабкому вогні. Після в киплячий відвар додається дрібно нарізаний лимон з шкіркою.

Через 5 хвилин напій знімається з плити і настоюється протягом двох годин. Готове ліки проціджують і переливається в темну ємність, яка щільно закупорюється.

Пити відвар необхідно по половині склянки тричі на день протягом трьох тижнів. Разом зі зниженням активності папіломавірусу цей засіб значно зміцнить захисні функції організму, а також охоронить від простудних захворювань.

Часниково-імбирний напій спочатку володіє неприємним присмаком. Для поліпшення його смакових якостей можна додати в нього трохи цукру або натурального меду.

Цибулева настоянка.

Щоб зробити цю настоянку потрібно взяти дві великі цибулини разом з лушпинням, ретельно промити і порізати їх на кілька частин. Далі слід помістити порізані бульби рослини в скляну ємність і вилити туди 500 мл горілки або медичного спирту, розведеного водою у співвідношенні 1 до 3.

Ліки настоюється в темному прохолодному місці протягом одного тижня. Кожен день ємність необхідно ретельно струшувати. Відкривати її не потрібно.

Через 7 діб настоянка проціджують через складену втричі марлю і випивається по 20 гр. три рази на день під час прийому їжі. Лікувати захворювання цим способом доведеться від трьох до п’яти тижнів в залежності від занедбаності папіломавірусної інфекції.

Якщо з яких-небудь причин пацієнтові протипоказано вживання цибулі, то його можна замінити листям евкаліпта. Для приготування настоянки проти ВПЛ знадобитися 150 гр. сухої сировини на 500 мл горілки.

Народні способи видалення папілом.

Іноді після проходження повного курсу лікування імунна система починає самостійно боротися з папіломами і нарости на тілі зникають без додаткової допомоги. Але це відбувається дуже рідко і в більшості випадків потрібно використання допоміжних засобів для зовнішнього застосування, які посприяють відмирання і отпадению новоутворень. Це можуть бути:

Практично всі вони грунтуються на використанні оцтової кислоти. Оцет швидко руйнує інфіковані клітини шкіри і ефективно справляється з наростами будь-якої форми, однак варто пам’ятати, що дана методика не підходить для лікування вагітних жінок і маленьких дітей.

Розчин з чистотілу.

Для приготування розчину від папілом знадобитися взяти дві столові ложки подрібненого листя і стебел чистотілу (підійде як свіже рослина, так і аптечний готовий збір) і пів склянки оцту, розведеного водою у співвідношенні 1 до 2. Порізана трава поміщається в скляний або керамічний посуд і заливається розведеною оцтовою есенцією. Далі її наполягають протягом години, після чого проціджують.

Готову рідину намазують ватною паличкою на місце локалізації папіломи два рази в день. Дуже важливо, щоб вона не потрапила на здорові частини тіла, так як це спровокує появу почервоніння, а іноді навіть хімічного опіку.

Оцтова мазь.

В аптеці продаються десятки мазей, призначених для швидкого видалення наростів на шкірі, проте не обов’язково його купувати. Приготувати аналогічний засіб для зовнішнього застосування можна в домашніх умовах. Для цього буде потрібно взяти:

Яйце ретельно вимивається, кладеться в скляну баночку і заливається оцтовою кислотою. Далі ємність поміщається в темне прохолодне місце до повного розчинення шкаралупи. Після отримання одноманітної маси з банки виймається подскорлупная плівочка і в суміш додається невелика кількість борошна. Вона необхідна для загустіння. Борошно ретельно розмішують до отримання сметанообразной рідини, яку треба намазувати на наріст кілька разів в день до його повного відмирання.

Картопляні компреси.

Компрес з картоплі-найпростіший і безпечний метод видалення папілом. Їм можуть скористатися всі без винятку. Для його приготування потрібно натерти свіжу картоплину на дрібній тертці разом зі шкіркою, після чого її загортають в два шари марлі і прикріплюють медичним лейкопластиром на місце локалізації новоутворення.

Для посилення властивостей картоплі лікарі рекомендують змастити наріст йодом. Він додатково продезінфікує шкіру і посприяє більш швидкому руйнуванню структури папіломи.

Зміцнення імунітету.

Лікування ВПЛ народними засобами і боротьба з його зовнішньою симптоматикою – це ще не все. Разом з цим дуже важливо подбати про зміцнення імунної системи. Міцні захисні функції організму не тільки перешкодять повторного рецидиву захворювання, але і захистять від появи інших інфекційних хвороб.

Підвищити рівень імунітету можна за допомогою регулярного вживання відварів або чаїв з різних лікарських трав. Найефективнішими в даному випадку вважаються наступні рослини:

аралія маньчжурська (коріння); родіола рожева; чага; чорнобильник; шипшина; м’ята;

Крім перерахованих трав медики рекомендують частіше пити трав’яний чай з ехінацеєю пурпуровою. Вона містить великий список вітамінів і не тільки сприятливо позначається на стані захисних функцій організму, але і дозволяє проводити профілактику різних запальних захворювань.

Для приготування чаю з ехінацеї досить взяти 2 чайних ложки подрібненого листя рослини і залити їх гарячою водою. Настоюється напій протягом 10 хвилин, після чого випивається гарячим.

Пити чай холодним не бажано, так як при охолодженні втрачається велика частина його корисних властивостей. Для підвищення лікувальних якостей разом з напоєм потрібно з’їсти жменю ядер волоських горіхів або кураги.

Користь полину при ВПЛ.

Професор Огулов Олександр Тимофійович запропонував унікальний спосіб позбавлення від папіломавірусної інфекції за допомогою полину гіркого, який досить швидко набув хороші відгуки від його колег. Він провів ряд досліджень, і вони допомогли виявити ряд позитивних особливостей рослини, здатних за короткий термін зміцнити імунітет і впоратися з ВПЛ.

Для приготування відвару з полину потрібно взяти одну чайну ложку подрібненого листя трави і залити їх 500 мл води. Далі відвар проварюється протягом 10 хвилин, проціджують і випивають за два рази протягом дня. Тривалість лікування даним способом – від двох тижнів до місяця.