маленькі папіломи на тілі

Маленькі папіломи на тілі.

Папіломи так само як і бородавки викликаються особливим вірусом – вірусом папіломи.

Папіломи проявляються майже так само як і бородавки. На слизовій статевих органів і прилеглих ділянках шкіри з’являються бородавчасті розростання блідо-рожевого або інтенсивно червоного кольору.

Ці розростання швидко збільшуються в розмірах і в кількості, поступово набуваючи вигляду цвітної.

капусти, або залишаються плоскими, малопомітними.

Вірус може передаватися через безпосередній контакт між зовнішніми покривами зараженого і незараженої людини. Поразка слизової оболонки статевих органів виникає в результаті статевого контакту.

Такі папіломи необхідно видаляти , тому, що деякі доброякісні пухлини можуть перероджуватися в злоякісні.

При цьому треба враховувати, що видалення папілом (бородавок) не гарантує пацієнта від повторного їх утворення. Папилома вірус людини є вірусним захворюванням і людина залишається носієм вірусу протягом декількох років. Тому в плані профілактики захворювання необхідно оздоровлювати весь організм в цілому.

Ці інфекції відомі ще з античних часів і описані лікарями Стародавньої Греції під назвою «кондиломи». Називали їх також статевими бородавками. В кінці 60-х років XIX століття з статевих бородавок були виділені віруси, які в даний час поділяються на кілька штамів (підвидів).

Передача папилломовирусных інфекцій (ПВІ) відбувається головним чином статевим шляхом, але не виключений і побутовий шлях зараження, при дуже тісному побутовому контакті. Найчастіше хворіють молоді жінки, активно живуть статевим життям.

Симптоми папіломовірусу: інкубаційний період при папіломовірусному інфікуванні коливається від 1 до 9 місяців, в середньому складаючи 3 місяці. Типовим проявом ПВІ є гострокінцеві кондиломи, які розташовуються на зовнішніх статевих органах або в області піхви і шийки матки. Вони являють собою утворення блідо-рожевого кольору на короткій ніжці. Розміри їх можуть варіюватися від шпилькової головки до сірникової головки, при злитті кондиломи утворюють химерні розростання у вигляді кольорової капусти, ягоди малини, півнячого гребеня. При розташуванні на слизовій піхви або шийки матки забарвлення кондилом буде яскраво-червоною. Кількість кондилом може бути різним: від одиничних, які не завжди легко розрізнити при огляді, до множинних, які утворюють обширні зони ураження і поширюються навіть на область пахових і межъягодичных складок.

У початковій стадії захворювання хворі можуть не пред’являти скарг і не помічати наявності кондилом, однак по мірі збільшення їх кількості у пацієнток може з’явитися свербіж і печіння в області зовнішніх геніталій. Якщо кондиломи займають великі області, то при ходьбі вони стикаються один з одним і травмуються (мацеруються), при цьому з’являються виділення з неприємним запахом. Сильні розростання кондилом на зовнішніх статевих органах викликають труднощі при статевого життя, травмуючи психіку хворих.

Я згадую випадок, який спостерігала дуже давно, ще під час проходження післядипломної практики в гінекологічному відділенні маленькій сільській лікарні. У відділення надійшла молода жінка, яка практично не могла пересуватися: вся область промежини, включаючи пахові складки і область заднього проходу, була покрита «заростями» гострих кондилом, які видавали сморід і викликали при ходьбі сильний біль. Видалення кондилом проводилося декількома етапами, під загальним наркозом, так як після втручання на місці видалених кондилом утворювалися великі ранові поверхні, які довго не гоїлися. Джерелом зараження в даному випадку виявився чоловік нещасної жінки, який навіть не підозрював, що у нього на голівці статевого члена «проживає» парочка дрібних гострокінцевих кондилом.

Діагностика гострокінцевих кондилом особливих труднощів не представляє , проте треба пам’ятати про те, що іноді їх можна сплутати з широкими кондиломами, які є проявом вторинного сифілісу. Тому при виявленні кондиломатоза вульви, піхви або шийки матки необхідно обстежити жінку більш докладно, для виключення сифілісу.

Лікування гострих кондилом проводиться різними методами. Використовуються такі препарати, які наносяться на поверхню кондилом, при цьому відбувається їх омертвіння (некроз) і видалення з ураженої поверхні. Застосовується такий сучасний метод лікування, як кріодеструкція кондилом, видалення їх лазером, а також електрокоагуляція кондилом.

Перед видаленням кондилом призначають противірусні мазі, що містять інтерферон, наприклад мазь віферон. У моїй практиці було кілька випадків, коли після використання цієї мазі кондиломи повністю зникали, не вимагаючи більш серйозного втручання. Одночасно з місцевим лікуванням можна використовувати рослинні імуномодулятори, які відносяться до групи біологічних добавок, такі як ехінацея, котячий кіготь та інші, за умови, що ваш лікуючий лікар добре знає ці групи препаратів.

Онкогенна небезпека папіломовірусу. Говорячи про проблему папіломовірусних інфекцій, не можу не зупинитися на дуже важливому моменті. Справа в тому, що в останні роки встановлено високий онкогенний потенціал ПВІ, тобто зі 100% -ною вірогідністю доведено, що причиною виникнення майже УСІХ злоякісних пухлин шийки матки є папіломовірусна інфекція . Це відбувається далеко не у всіх жінок, які страждають ПВІ, проте ризик розвитку раку шийки матки при хронічному носійстві папіломовірусів вище в сотні разів.

Діагноз хронічної інфекції ставиться в тому випадку, якщо повторні аналізи, проведені з інтервалами в кілька місяців, виявляють присутність одного і того ж типу папіломовірусу. Тому при наявності ПВІ особливо важливо встановити, до якого типу відноситься даний папіломовірус — високої або низької онкогенності.

При виявленні за допомогою спеціальних аналізів наявності у пацієнтки папилломовируса високою онкогенної активності жінці проводиться противірусне лікування, призначаються засоби, що зміцнюють імунітет, крім того, вона включається в групу диспансерного спостереження і кожні 3-6 місяців проходить обстеження у гінеколога, під час якого проводиться забір мазків з шийки матки на атипові клітини і виконується кольпоскопія (огляд шийки матки в мікроскоп). При необхідності хвора направляється на консультацію до онкогінеколога для більш ретельного обстеження. В такому спостереженні жінка потребує ДОВІЧНО.

У студентські роки, коли я проходила курс навчання на кафедрі венеричних хвороб, викладач розповів нашій групі вражаючу історію. В одному медичному НДІ, де лікували хворих на онкологічні захворювання, працював Старий сторож. Років йому було близько 65, але, незважаючи на похилий вік, інтересу до жіночої статі старий не втратив, але от біда — всі його шлюби були недовговічні. Перша дружина сторожа прожила з ним 4 роки і померла від раку шийки матки, друга — 3 роки, а потім померла від того ж захворювання. Та ж доля спіткала і третю дружину старого, після чого до нього міцно прилипло прізвисько «Синя Борода» та бажаючих вийти за нього заміж більше не знайшлося, хоча дід був тихий, непитущий і дуже хазяйновитий. Подіями зацікавилися онкологи, які працюють в інституті, і почали сторожа обстежити. Виявилося, що зовні абсолютно здоровий дід був носієм папіломовірусу, що володіє високою онкогенною активністю. При вступі в черговий шлюб старий інфікував вірусом нову дружину, що і призводило до сумних наслідків. Погіршувало ситуацію те, що дружини старого були вже немолоді, імунітет у них був, природно, знижений. Так що в даному випадку бідні жінки платили за гріхи молодості свого поважного чоловіка.

За матеріалами сайту http://skymiss.ru.

МУЖИКИ! Бережіть своїх подруг! Слідкуйте за своєю гідністю.

оскільки папіломи людини тільки у жінок викликають розвиток такого страшного захворювання, як рак шийки матки, то цей вірус цілком можна вважати генетичною зброєю проти жінок. А основними його постачальниками і виконавцями є чоловіки, що ведуть безладний спосіб статевого життя.

Папілома на тілі.

Іноді хворі навіть можуть не помічати, що у них з’явилося таке доброякісне утворення, як папілома на тілі, але найчастіше трапляється так, що ці самі папіломи спричиняють безліч незручностей.

Папілома на тілі виглядає як родимка, тому її можуть плутати з цим абсолютно іншим, найчастіше симпатичним і безпечним, наростом. Папіломи в більшості випадків ростуть зовсім маленькі, тому хворі намагаються просто не звертати на них уваги, хоча при випадкових механічних пошкодженнях такий наріст може турбувати досить тривалий час.

Абсолютно на всіх фото папіломи виглядають як досить дрібні прищики, але на тоненькій ніжці, по якій йдуть капіляри. Тому їх так легко сплутати зі звичайним роздратуванням шкіри і не шукати причини появи, думаючи, що це незабаром пройде.

Але коли висипає багато папілом, тоді вже людина починає турбуватися і шукати, чим вивести це неприємне явище. Краще звернутися до лікаря при першому ж виявленні чого-небудь на шкірі, адже це може позбавити від багатьох проблем в майбутньому.

Лікування папілом обов’язково, адже ніхто не може гарантувати, що ця маленька доброякісна пухлина з часом не трансформується в небезпечну злоякісне утворення і, що найстрашніше, спрогнозувати це освіта практично немає ніякої можливості.

Тому, якщо лікар після огляду призначить видалення, значить краще це зробити і забути про папіломи, як про страшний сон. Після видалення, яке, до речі, проходить практично безболісно, залишаються червоні і плоскі шрами, що затягуються протягом декількох тижнів.

Папілома на тілі турбує не тільки жінок. Вона часто проявляється і у чоловіків, не обходячи своєю увагою поява навіть у дитини. Навіть у собак, і у тих часто зустрічається інфікування папіломавірусом і наступні шкірні освіти.

Тому, хоч папілома на тілі і є досить неприємним, а місцями навіть і небезпечним для здоров’я захворюванням, панікувати причин немає. Потрібно намагатися не підхопити цей вірус, для профілактики зміцнюючи імунітет. Якщо вірус вже потрапив в організм, то при досить міцному імунітеті він буде весь час перебувати в сплячому стані і ніяк себе не проявить.

Також дуже важливо дотримуватися правил особистої гігієни, особливо при вагітності, так як хвора мати обов’язково передасть це захворювання маленькій дитині при пологах. Важливо дізнатися причини папілом.