маленькі папіломи по тілу

По всьому тілу маленькі бородавки.

Папіломи по всьому тілу: чому з’являються нарости і як їх прибрати.

Багато років безуспішно боретеся з папіломами?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна позбутися від папілом приймаючи кожен день.

За статистикою, кожен другий житель на планеті є носієм ВПЛ. І якщо імунітет хороший, вірус себе ніяк не проявляє. Але варто захисним силам організму ослабнути, як з’являються різні папіломи по всьому тілу, які доставляють чимало проблем власникові.

Виникати новоутворення можуть і на обличчі, і на шиї, і на грудях, і на руках і на спині, і навіть на статевих органах. Самостійне їх видалення не рекомендується, так як деякі штами вірусу можуть мати злоякісних характер. Дуже важливо при появі новоутворень своєчасно відвідати лікаря, який виявить причину їх виникнення і призначить правильне лікування.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Причини появи папілом по всьому тілу.

Папіломи з’являються на будь-якій ділянці тіла під впливом папіломавірусу. Проникнути в організм інфекція може через загальні предмети побуту (рушники, чашки, тарілки і т. д.), поцілунки, використання особистих речей хворого. Будь-який тілесний контакт з інфікованим або ж з його біологічними виділеннями загрожує зараженням ВПЛ.

Також сприяють виникненню інфекції ослаблення імунної системи, ранки і тріщини на шкірному покриві.

Як тільки ВПЛ потрапляє в організм, він глибоко впроваджується в клітини шкіри і тим самим провокує неправильний ріст і патології. В результаті з’являються освіти не тілі. Нарости можуть відрізнятися за формою, розміром і кольором – це залежить від штаму вірусу, який проник в організм, від індивідуальних особливостей заразилася.

Тривалий час інфікований може і не підозрювати про наявність у нього в організмі папіломавірусу, так як інфекція проявляється тільки при сприяють фактори:

Якщо у людини з’явились нарости по всьому тілу і при цьому вони йому не доставляють дискомфорт: не болять, не печуть, не кровоточать, варто все ж відвідати доктора, який виявить точну причину їх виникнення і призначить відповідне лікування.

Апаратне видалення папілом по всьому тілу.

Якщо новоутворення часто труться об одяг, травмуються, кровоточать, лікар може призначити їх видалення одним з перевірених медиками способів.

Сьогодні сучасна медицина пропонує наступні види видалення наростів на тілі:

кріодеструкцію – процедуру, при якій використовується рідкий азот. Їм заморожують новоутворення на 10-20 секунд, після чого вона зникає, залишаючи після себе невеликий рубець, який з часом розсмоктується. Слід зазначити, що такий метод не ефективний у важких випадках; електрокоагуляцію, під час якої патологічна тканина випалюється струмом. Метод застарілий, тому його використовують рідко. Після процедури можуть залишатися рубці і шрами; лазерне видалення, яке здатне позбавити від наросту всього за хвилину. Лазерний промінь випалює патологічний горбок на шкірі, а також очищає тканини від інфекції та її наслідків. Після процедури не залишається шрамів; радионож – пристосування, що відсікає новоутворення і шар шкіри, що знаходиться під ним. Після проведення процедури на місці наросту залишається тільки скоринка, яка з часом відпадає, не залишаючи рубців і шрамів.

Медикаментозна терапія при папіломах.

Одного видалення новоутворень не достатньо. Лікарі додатково призначають лікарські препарати, які зміцнюють імунітет, посилюють опірність організму до інфекції. У числі таких препаратів антибіотики, противірусні засоби, імуномодулятори.

До найефективніших і популярних засобів для лікування ВПЛ відносять:

Якщо у людини є в організмі хвороба хронічного або гострого перебігу, то додатково проводять і її лікування, так як вона може спровокувати активність вірусу. Дозування і схема прийому препаратів підбирається лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

Чи небезпечно ВПЛ при вагітності і як лікують інфекцію у майбутніх мам.

ВПЛ не є таким вже страшним діагнозом при вагітності, як може здатися більшості. На плід проникнення інфекції в організм майбутньої мами ніяк не впливає. Багато жінок в положенні побоюються, що папіломавірус може викликати аномалії в розвитку плода, передчасне розродження або викидень. Але це виключено.

Єдине, що може викликати побоювання, так це гострі або аногенітальні папіломи, які мають ВПЛ 11 або 16 типу.

При вагітності ВПЛ можуть лікувати ліками трихлороцтової кислоти. Лікарі також на свій розсуд пацієнткам пропонуються фізичні способи впливу на новоутворення.

Крім препаратів місцевого призначення жінкам в положенні призначаються особливі імунологічні ліки, які викликають відповідь організму на інфекцію. Так можуть прописати кіпферон, Реаферон і Віферон.

Чи можна позбутися від папілом по всьому тілу нетрадиційною медициною.

Народні способи лікування папіломавірусу можуть виступати як допоміжна терапія при традиційній. Але потрібно пам’ятати, що одними відварами з лікарських трав і рослин вірус не перемогти.

Хороший ефект можна спостерігати від застосування соку чистотілу, алое, яблука, відвар з полину і череди, касторової олії, мазі з часнику, сирої картоплі.

Висячі бородавки: причини появи і різновиди наростів.

Однієї з різновидів папілом є висячі бородавки на тілі. Новоутворення отримали таку назву за ніжки, з якою вони звисають. Характер їх зазвичай доброякісний-пухлина формується в шарах епідермісу і не перероджується.

На дотик такі бородавки виявляються горбистими, а колір їх варіюється від білого до коричневого. У багатьох людей вони незначно відрізняються від відтінку шкіри.

Висячі бородавки можуть бути двох типів-це ворсинчасті (ниткоподібні) і пальцеподібні. В таблиці можете подивитися основні відмінності між ними:

Характеристики Війкові Пальцеподібні Які на вигляд Спочатку проявляються на тілі у вигляді жовтуватих шишечок, далі витягуються і мають вигляд тонких наростів, які перебувають на ніжці. Пальцеподібні товсті, довгі нарости з грубої шкіри, підстава змахує на горошину. За розміром 5 — 12 мм 6– 18 мм За кольором Тілесний або жовтуватий, світло — і темно-коричневий. Тілесний і рожевий. Місця знаходження шия і обличчя. Часто знаходяться під пахвами і в паху, у дам — під молочними залозами. На голові (під волоссям) або близько лінії волосся. Як з’являються бувають як поодинокі, так і множинні висипання; іноді бородавки схожі на цвітну капусту або гребінь півня. В основному поодинокі новоутворення. Множинні освіти — велика рідкість.

Нарости малих розмірів можуть залишатися непомітними, зате великі папіломи виглядають не естетично і чіпляються за одяг, що призводить до травмування. Фахівці радять видаляти такі папіломи щоб уникнути трансформації в злоякісні пухлини.

Що стосується причини висячих бородавок, нею є вірус папіломи людини. Передається він контактно-побутовим шляхом. Зараження ВПЛ можливо в будь-якому віці незалежно від статі. Непривабливі нарости здатні сформуватися на будь-якій ділянці тулуба, але найчастіше вони виростають в пахвових западинах, на шиї і в паховій зоні.

Їх поділяють за місцем локалізації:

маленькі бородавки на шиї більше, ніж на інших ділянках, схильні до травм і ультрафіолетового випромінювання сонця. Щоб уникнути шкідливого впливу світила на папіломи, шию рекомендується захищати відповідним одягом. Якщо ж наріст випадково травмувався, його потрібно обробити перекисом водню або хоча б зеленкою. Висячі папіломи в паху можуть доставляти незручності при голінні делікатної зони. У разі порізу наростів необхідно зупинити кровотечу і змастити їх зеленкою. Якщо новоутворення було зрізано повністю, його бажано здати на гістологічний аналіз. Висячі бородавки під пахвою вимагають від їх власника підвищеної уваги до даної області і ретельного догляду. Оскільки в пахвовій западині сконцентровані потові залози, виділяється ними секрет стає відмінною живильним середовищем для мікробів. У таких умовах будь-яка травма наросту може закінчитися вельми плачевно, аж до розвитку меланоми. Тому бородавки під пахвами необхідно видаляти якомога швидше.

Відео — маленькі папіломи по тілу (Відео)

Зараженню ВПЛ і появі бородавок сприяють надмірна пітливість, сухість шкіри і мікротріщини на її поверхні. Інкубаційний період розвитку хвороби може варіюватися від декількох тижнів до декількох років, поки несприятливий фактор не дасть поштовх до активності ВПЛ. Зазвичай це трапляється на тлі раптового зниження імунітету.

Методи лікування висячих бородавок.

Апаратне лікування бородавок під пахвами і на інших частинах тіла може проводитися у вигляді наступних процедур:

електрокоагуляція-струмовий обробка, що не залишає рубців. Кріодеструкція-методика, що проводиться за допомогою впливу на папілом рідким низькотемпературним азотом. Особливо гарна ця процедура для усунення бородавок у дітей, оскільки не викликає неприємних відчуттів. Вплив на новоутворення лазером – безболісний спосіб. Загоєння після такої обробки відбувається швидко, шрами і рубці не залишаються. Радіохвильове видалення – процедура, схожа з лазерною терапією. Але проводиться вона ще швидше і має більшу ефективність.

Як позбутися від висячих бородавок, якщо немає можливості відвідати клініку? У домашній обстановці дозволено застосовувати препарати, що містять саліцилову кислоту. Це можуть бути гелі, мазі і насичені речовиною пластирі. Ними можна лікувати будь-які типи наростів, крім генітальних (кондилом).

Самостійне заморожування папілом проводять за допомогою аптечних аерозолів, речовини яких заморожують тіла новоутворень до температури -57 градусів. Їх дію можна порівняти з впливом на нарости рідкого азоту, застосовуваного дерматологами в ході кріодеструкції.

Обробку висячих бородавок можна проводити часточками цибулі, часнику і кислого яблука, а також інтерферонової маззю (10 %-ної) і касторовою олією. Маніпуляції рекомендується виконувати двічі на добу. У літній період папіломи можна змащувати свіжим соком чистотілу, молочаю і кульбаби.

Почорніння бородавки після процедур свідчить про відмирання її коренів. Але зрізати верхівку» в цей час не слід. Необхідно дочекатися самостійного і повного відпадання новоутворення.

До якого лікаря йти з бородавками?

Буває, що після травмування папіломи людина не знає, до якого фахівця потрібно звертатися і робить самостійні спроби вирішення проблеми. Час йде, а патологічний процес, що торкнувся тіло новоутворення, стає запущеним.

Який лікар займається бородавками? З огляду на вірусну природу захворювання, спочатку звертаються до дерматовенеролога.

Відео — маленькі папіломи по тілу (Відео)

Після огляду наросту і збору анамнезу фахівець підтвердить або виключить підозрюваний недуга і призначить лікування. Беручи до уваги морфологічні особливості висячих папілом і їх схильність до озлокачествлению в силу впливу механічних факторів, доктор може направити пацієнта до дерматоонколога.

Цей фахівець займеться вивченням наростів і візьме біопсію їх тканин на дослідження на предмет злоякісності. Якщо відповіді біопсії покажуть злоякісну пухлину, дерматоонколог підбере відповідні препарати для лікування хвороби і порекомендує максимально прийнятні методи для видалення патології.

Якщо у пацієнта виявляється непереносимість апаратних процедур, для видалення бородавок на грудях та інших анатомічних зонах вдаються до хірургічного втручання. Після операції лікар розповість про правила догляду за ранкою, нехтування якими загрожує кровоточивістю, інфікуванням і нагноєнням посіченого ділянки.

У рідкісних випадках при розвитку ускладнень підключають інших фахівців. Так, при різкому погіршенні стану хворого після операції або при приєднанні інфекції, лікуванням пацієнта вже будуть займатися терапевт і лікар-інфекціоніст.

Жировики на тілі – що робити?

Жировик в медичній літературі відомий як ліпома. Освіта являє собою підшкірну доброякісну пухлину, що виходить з жирової тканини. Тому вона може вражати будь-яку ділянку тілі, де є хоч мінімальна кількість жирової тканини.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

А якщо врахувати, що в організмі є ще і вісцеральний жир (він оточує внутрішні органи), крім шару підшкірно-жирової клітковини, то стає зрозуміло, що ліпома може розвиватися не тільки на поверхні тіла людини, але і у внутрішніх органах, викликаючи їх здавлення.

Так виглядає велика ліпома на шиї, під шкірою.

Ліпоми можуть бути одиничними, які можуть розташовуватися на симетричних ділянках тіла, а можуть бути і випадки множинних утворень, які, як правило, мають спадкову природу (сімейний ліпоматоз).

Причини розвитку жировиків на тілі.

В даний час немає чітко виявленої причини, чому з’являються жировики. Висловлюються різні гіпотези.

На сучасному рівні розвитку медицини домінує точка зору про нейротрофічну природу цієї пухлини. Згідно їй, порушення іннервації певної ділянки тіла призводить до надмірного розмноження і росту жирових клітин, які мають автономний зростання.

Автономність таких утворень підтверджує той факт, що навіть при загальному виснаженні організму – наприклад, при анорексії – зростання ліпоми триває.

Будова ліпоми під мікроскопом.

Ліпома практично завжди має сполучнотканинну капсулу, тому чітко відмежована від оточуючих тканин. Дуже рідко ліпома може не мати такої капсули, що проявляється її дифузним зростанням (це повинно насторожувати в плані її озлокачествления).

Жирові клітини в межах пухлини мають різні розміри від крихітних до гігантських, що і відрізняє ліпому від решти жирової тканини. Будова цієї пухлини не обмежується тільки жировою тканиною, в ній можуть бути різні елементи, залежно від яких виділяють різні гістологічні види пухлин:

фибролипома — переважаючим елементом є сполучна тканина; ангиолипома — в такий пухлини велику кількість кровоносних судин; миксолипома — така ліпома здатна виробляти слиз, тобто містить велику кількість муцину, ослизняющего її; миолипома — домінують гладком’язові елементи.

Також може бути поєднання всіх цих елементів в одній пухлини.

Симптоми ліпоми.

Захворювання частіше страждає жіноча стать, також спостерігається вікова прихильність – найбільш схильні жінки у віці 30-50 років.

Ліпому на тілі легко виявити. Вона виглядає як округле утворення в діаметрі від 1,5 до 5 см найчастіше.

Однак можуть бути і гігантські ліпоми, що досягають розміру головки новонародженого і навіть більше. В такому випадку під дією сили тяжіння вона обвисає, що проявляється утворенням тонкої ніжки, за допомогою якої вона залишається пов’язаної з тілом.

Після того, як виявлено ліпоматозне освіту, необхідно оцінити його рухливість. Ліпоми є пухлинами з великою рухливістю, вони не пов’язані з підлеглими тканинами і не проростають в їх глиб.

При розтягуванні або здавленні шкіри над пухлиною шкіра набуває часточкову структуру по типу «апельсинової кірки», як при целюліті, за рахунок жирового будови пухлини.

Консистенція пухлини залежить від її будови. Якщо переважає сполучна тканина, то вона щільна на дотик, при приеобладании кровоносних судин або жирової тканини, або м’язовою – вона мягкоеластіческой консистенції.

У разі розташування ліпоми по ходу нервового волокна можуть з’являтися болі, пов’язані зі здавленням нервового стовбура.

Додаткові методи діагностики.

Як правило, діагноз ліпоми не викликає труднощі. Однак у важких діагностичних випадках перед тим, як лікувати жировики на тілі, вдаються до додаткових методів дослідження:

рентгенологічне дослідження (з допомогою зміни інтенсивності рентгенівського випромінювання регулюють глибину проникнення, тому можлива діагностика глубокорасположенних ліпом); ультразвукове дослідження (на відміну від попереднього не несе променевого навантаження на організм); асприационная біопсія з наступним гістологічним дослідженням (допомагає виявити випадки злоякісного переродження пухлини).

Лікування жировиків на тілі.

Як позбутися від жировика? Лікування ліпоми тільки хірургічне, народні методи лікування не в силах впоратися з цією пухлиною. Потрібно тільки її видалення, ніякі процедури не допоможуть в її розсмоктуванні.

Залежно від методу хірургічного лікування виділяють три види операцій:

класична робиться розріз над пухлиною, яка разом з капсулою видаляється. Такий спосіб має радикальністю, але косметичний результат не завжди хороший; мініінвазивна – через маленький розріз (до 1 см) руйнують пухлина в межах її капсули, а потім видаляють під контролем ендоскопа. Косметичні результати хороші, радикальність трохи нижче, ніж у попередньому випадку, але все ж хороша; ліпосакція – через мінімальний розріз (0,5 см) за допомогою липоаспиратора жирову тканину аспіріруют. Після такої операції часто розвиваються рецидиви, тому, незважаючи на відмінні косметичні результати, цю операцію не рекомендують.

До хірургічного лікування ліпоми вдаються у разі її швидкого зростання, великих розмірах, при симптомах здавлення навколишніх тканин, а також при вираженому косметичний дефект.

Невигаданий досвід лікування жировиків.

Один з моїх знайомих і пацієнт за сумісництвом надіслав мені таку історію свого лікування. Як можна зрозуміти з листа, нічого страшного в операції немає, потрібно налаштуватися на позитивний результат:

Михайло Потапенко, 29 років, ходив з ліпоми на шиї 2 роки:

Ліпома була виявлена давно, розташовувалася вона на задній поверхні шиї. Щоб її маскувати доводилося відрощувати волосся, короткі стрижки з відкритою шиєю і потилицею були мені не доступні. Це дуже обтяжувало мене. У підсумку я зважився на операцію, хоча дико цього боявся.

Настав призначений день, я прийшов в клініку. Хірург розповів мені, як видалити жировик і запропонував місцеву анестезію, тобто обколювання зони оперативного втручання. У чому постало питання: знеболювати лідокаїном або убестезином. Я вибрав останній, оскільки це анестетик останнього покоління з високою ефективністю.

На мене накотив страшний страх. Бачачи все це, лікар призначив мені якийсь укол в м’яз. Як пізніше з’ясувалося, це був сибазон. Після цього настало безстрашність. Обкололи ліпому і приступили до операції. Тривала вона не довго (хвилин 15). Хірург її видалив, а на шкіру наклав внутрішньошкірної косметичний шов тонкою ниточкою.

Після операції показав мені віддалену пухлину і відразу ж настало полегшення де-то в глибині душі. І я подумав: «нарешті». Через тиждень прийшов на контроль, все зажило ідеально.

Підводячи підсумок всьому викладеного у статті, хочу сказати, що ліпома може переродитися в злоякісну пухлину, тому її завжди краще видалити, щоб «спати спокійно».