нарости на тілі людини фото

Бородавки на тілі — види і причини появи бородавок (фото)

Чому бородавки ростуть і що з цим робити?

Бородавки можуть з’являтися на різних частинах тіла людини, незалежно від загального стану його здоров’я або вікової категорії.

Бородавкою або папіломою називають доброякісний наріст, викликаний вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Такі освіти можуть з’являтися в будь-якому місці на шкірі: на руках, ногах, обличчі, на статевих органах і навіть у роті.

Виглядати бородавки також можуть абсолютно по-різному. Чому освіти, викликані одним вірусом, так відрізняються один від одного?

Існує понад 120 різновидів ВПЛ. У них багато спільного: вірус вражає тільки людей (папіломатоз тварин для людей не небезпечний), локалізується на шкірі або слизових оболонках, не потрапляючи в організм далі, з’являється на шкірі завдяки подряпин, травм та інших ушкоджень і вражає людей зі зниженою імунною захистом.

Проте, хоч у всіх видів ВПЛ лише один симптом – бородавки, нарости на тілі відрізняються зовнішнім виглядом і локалізацією в залежності від типу вірусу.

Кваліфікований дерматолог в більшості випадків на око може визначити різновид бородавки, викликав її тип вірусу і, відповідно, зможе зрозуміти властивості та прогноз щодо подальшого розвитку процесу.

Зміст статті

Причини появи.

Якщо у вас виросли бородавки на тілі, причини їх появи різні. Так стареча бородавка або вікова кератома, яку діагностують після 40 років, з’являється через розростання клітин в зовнішньому шарі шкіри. Чому активізується цей процес, поки незрозуміло, є безліч гіпотез.

Але частіше наріст утворюється з-за поразки пацієнта вірусом папіломи людини. Налічується безліч різновидів цього вірусу. Він потрапляє через ранки, подряпини на шкірі, і призводить до утворення горбків і наростів. Так з’являються бородавки на тілі.

Заразитися вірусом нескладно: ви потиснули руку зараженого (не завжди у носія вірусу є бородавка), витерлися одним рушником, потрималися за поручні в суспільно транспорті. Деякі види вірусу передаються статевим шляхом, при занятті сексом без оберігання. Вірус папіломи людини зустрічається у багатьох, за деякими даними, у 85% населення.

Ослаблення організму.

Але якщо ви є носієм цього вірусу, то це ще не означає, що після зараження відразу зростуть нарости. Здоровий міцний організм знешкодить вірус, і він не проявить себе. Можуть пройти тижні або місяці, поки він «прокинеться». І це станеться через низку причин:

Людина пережила сильний стрес або ж постійно живе в стресі. У нього безліч мікротравм на шкірі. Нарости на ногах з’явилися через носіння тісного взуття або ж взуття з синтетичних матеріалів, через які шкіра ніг потіє. Пітливість. Зниження імунітету через перенесені захворювання або переохолодження організму. Погане харчування, нестача вітамінів. Гормональні порушення.

Плоскі бородавки на тілі (юнацькі) являють собою патологічні нарости шкіри.

Основні причини появи новоутворень – зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ) і його активізація в організмі.

Існує два способи зараження:

контактно-побутовий – через пошкодження на шкірі (при безпосередньому контакті з носієм вірусу або при використанні заражених предметів побуту, одягу та взуття); статевий.

У групі ризику люди:

не дотримуються правил гігієни; часто відвідують басейни і сауни, лазні, пляжі, спортивні зали; провідні безладне інтимне життя.

Потрапивши в організм, інфекція може довгий час (від 3 місяців до 2-3 років) існувати безсимптомно.

Але при ослабленні імунітету активність вірусу зростає, від чого на шкірі формуються неестетичні нарости.

До факторів, що сприяють активізації вірусу і появи бородавок, відносять:

гормональні розлади і ендокринні хвороби (включаючи цукровий діабет); порушення обмінних процесів, ожиріння, хронічні захворювання, тривале застосування деяких ліків (гормони, антибіотики); фізичне виснаження; нервові перенапруження, стреси.

Вірус активно розмножується в теплому і вологому середовищі.

Ось чому у людей, що страждають підвищеною пітливістю ніг, на стопах часто формуються підошовні бородавки.

Види бородавок.

Як зрозуміти, що це утворення на шкірі у вигляді бородавки, безпечний наріст або ж початок онкологічного захворювання? Навіть досвідчений лікар не зможе поставити діагноз «на око», необхідно здати аналізи. Є поодинокі маленькі бородавки на тілі, або ж більші екземпляри, у них різна форма і розмір.

Звичайний. Найчастіше з’являється на руках, але зустрічається і в інших місцях. Вона за формою нагадує купол, груба на дотик. Розмір різний, від 1 до 1,5 см. іноді нарости утворюють одну бляшку. Підошовний. Ростуть на ногах. Вони часто з’являються там, де на ногу тисне взуття, у людей з сильно потіють ногами. Це різновид першого виду наростів, але з-за них з’являється біль при ходьбі. Юнацький. Найчастіше зустрічаються у дітей або підлітків. Вони виростають до 1-5 мм, за формою схожі на вузлики. Колір – від рожевого до більш темного. Ниткоподібний. Це наріст розміром 5 6 мм, який підноситься над поверхнею шкіри. За кольором такі ж, як шкіра людини. Найчастіше ростуть під грудьми або в області пахв, покривають обличчя і шию. Загострена кондилома. З’являється в інтимних місцях, в анусі. Можуть вирости і в роті. Старечий. Це неінфекційне захворювання, яке з’являється у людей в літньому віці. Нарости видно на шиї, голові, тулубі, по всьому тілу, крім долонь і підошви.

Папіломи можуть з’явитися на шкірі різних ділянок тіла, навіть на слизовій оболонці, але при цьому вони можуть виглядати по-різному.

Відео — нарости на тілі людини фото (Відео)

Сьогодні ми розповімо про те, які види бородавок існують, а також з яких причин вони з’являються. Крім цього, ви дізнаєтеся про те, які профілактичні заходи слід дотримуватися, щоб убезпечити себе від шкірних захворювань.

Загальна інформація про бородавках.

Перш ніж представити вашій увазі основні види бородавок, слід розповісти, що являють собою такі утворення.

Бородавками називають округлі піднесення шкіри, які утворилися внаслідок інтенсивного розрощення поверхневих шарів епітелію, а також знаходиться під ним сосочкового шару.

При появі на тілі шкірного новоутворення завжди є ймовірність, що ви маєте справу з бородавкою.

Рідкісна людина не стикався з ними на особистому досвіді або досвіді близьких людей.

Щоб приблизно уявити, що це за наріст, досить знати види бородавок.

Їх специфічні особливості не дадуть засумніватися в природі новоутворення.

Причиною утворення бородавки виступає папіломавірусна інфекція.

Вона одна з найпоширеніших. Багато є її носіями, хоча можуть і не підозрювати про це.

З таким неприємним явищем, як бородавки, стикається чимало людей різного віку. Шкірні вирости з’являються на стопах, долонях, століттях, нерідко покривають спину, обличчя. Загострені кондиломи розвиваються на статевих органах.

Які види бородавок (фото представлені нижче) небезпечні? Чим доброякісні утворення відрізняються один від одного? Давайте розбиратися разом з відомим психотерапевтом Луїза Хей.

Особливість.

Все відкрито і вивчено близько 100 різних типів ВПЛ.

Деякі з них не є небезпечними і викликають лише появу доброякісних новоутворень. Інші види ВПЛ можуть викликати злоякісні процеси, в тому числі рак шийки матки у жінок та онкологічні захворювання статевих органів у чоловіків.

Різні типи вірусу викликають зростання новоутворень, що відрізняються за структурою, формою, розмірами.

За цими параметрами бородавки класифікують на наступні види:

звичайні ( вульгарні ) – невеликі округлі вузлики з щільною структурою і шорсткою поверхнею тілесного або сірувато-бурого кольору; підошовні – нарости, що формуються на ступнях (підвид звичайних бородавок); плоскі (юнацькі) – округлі, трохи підносяться над шкірою новоутворення з чіткими межами (частіше з’являються у дітей і підлітків в місцях пошкоджень шкіри); ниткоподібні (акрохорди) – витягнуті нарости на ніжці розміром від 1-2 мм до 1 см, з’являються переважно на обличчі ( повіки , ніс , губи ) і важко піддаються лікуванню (утворюються повторно після видалення); гострокінцеві кондиломи – одиночні або множинні новоутворення, що формуються на слизових оболонках статевих органів, викликають виражений дискомфорт і біль ; старечі (кератоми) – єдині новоутворення, причиною появи яких є не ВПЛ, а вікові зміни шкірного покриву (формуються у людей після 40 років).

Які фактори провокують новоутворення на тілі?

Як стверджує медична статистика, бородавки відносяться до найпоширеніших захворювань людської шкіри.

Як правило, це доброякісні утворення, які можуть мати різні розміри. Чому найчастіше бородавки з’являються на шкірі рук, обличчя і шиї, не відомо.

При цьому кількість наростів може з часом збільшуватися. Ігнорувати даний процес не можна, варто подумати про їх видалення.

ВПЛ або вірус папіломи людини – саме він є причиною утворення наростів на тілі. На сьогоднішній день налічується близько 60 його видів.

Якщо людина хоча б одним з них заражається, він назавжди стає не тільки носієм, але і розповсюджувачем ВПЛ.

Крім того, будучи носієм вірусу папіломи, людина може навіть не здогадуватися про це.

Бородавки на тілі з’являються не відразу: поки організм не підкосить якесь захворювання, вони знаходяться в стані спокою. Але як тільки імунітет знижується, відбувається активування ВПЛ.

При цьому виявити, чи хвора людина вірусом папіломи, коли той знаходиться в «сплячому» стані, неможливо.

Діагностика.

Основним діагностичним заходом є візуальний огляд.

При необхідності доктор може призначити додаткові дослідження:

метод послідовних ланцюгових реакцій – аналіз, що дозволяє визначити тип вірусу і його вміст у крові; дермоскопия – вивчення тканин наросту під мікроскопом; гістологічне дослідження тканин віддаленої бородавки – для виключення або визначення точної стадії злоякісного процесу.

Основні способи зараження ВПЛ.

Причини, за якими вірус папіломи людини потрапляє в організм, можуть бути самими різними.

Так як інфікування відбувається через мікрорани шкірного покриву, то і «підхопити» це підступне захворювання простіше простого:

в першу чергу причини інфікування бородавками зводяться до побутового контакту хворої і здорової людини, і немає різниці, чи це звичайне потиск руки або заняття сексом; особливо швидко ВПЛ поширюється, якщо партнер хворий гострим кондиломой; причини зараження вірусом папіломи можуть критися у використанні особистих речей інфікованої людини (посуд, гребінець, рушник), в торканні предметів загального користування (дверна ручка, сходові перила); відпочиваючи в лазні, сауні та інших місцях, де скупчується багато народу, не можна ходити по підлозі босоніж – таким чином відбувається зараження ВПЛ, згодом розвиваються підошовні бородавки. Ось чому в таких закладах потрібно одягати тільки свої тапочки; причини зараження ВПЛ також можуть бути пов’язані з роботою, коли людині доводиться займатися прибиранням у людних місцях.

Способи лікування.

Чи потрібне лікування?

Якщо з’явилися дрібні бородавки на тілі, почекайте якийсь час, вони зникнуть самі. Але стежте за своїм здоров’ям. Уникайте стресових ситуацій, відпочивайте, правильно харчуйтеся, не забувайте про сон. Тоді організм відновиться і сам впорається з вірусом, бородавка зникне.

Але іноді звернення до лікаря обов’язково:

Нарости з’явилися в інтимному місці. Вони болять, сильно сверблять. Ви ненавмисно травмували наріст або ж вона сама почала кровоточити. Вас насторожив колір бородавки і її форма. У неї невизначений контур, неоднорідний колір. Кількість наростів різко збільшилася.

Способи лікування.

Відвідайте дерматолога, який порадить вам способи лікування. Зараз безліч варіантів видалення наросту, безболісних і ефективних. Лікар може порадити і імунотерапію, яка активізує захисну силу організму. Цей спосіб не підходить для вагітних жінок і молодих мам, які годують груддю. Він протипоказаний при астмі, алергії, грипі і т. д.

Хімічний. Застосовуються рідко. Наріст змащують кислотою або лугом, які його припікають. Кріотерапія. Це ефективний метод, після якого в 10 15% випадків бувають рецидиви. Наріст заморожують, тим самим видаляючи його і знищуючи вірус. Процедуру проводять або в кабінеті лікаря, або вдома, за допомогою препарату «Кріофарма». Електрокоагуляція. Бородавка «зрізається» за допомогою струму. Одночасно знезаражуються тканини. Операція проходить без кровотечі. Метод працює в 80 95% випадків. Лазер. Наріст знищують пошарово. Там, де раніше була бородавка, залишається дірочка, але і вона зникає через 1 2 тижні. Висока ймовірність того, що новоутворення не з’явиться. Один з кращих способів: пацієнт не відчуває болю, не залишається слідів наросту. Хірургічна операція. Цей спосіб використовують рідко. Якщо тільки бородавка сильно виросла або ж кілька наростів зрослися в один. Її видаляють скальпелем, потім накладають шов. Після хірургічного видалення залишаються шрами і рубці. Імовірність того, що наріст повернеться – 40 55%.

Профілактика.

Лікування новоутворень проводиться комплексно, включає прийом медикаментів всередину і зовнішнє вплив на тканини наросту з метою його видалення.

В основі медикаментозного лікування застосування:

противірусних засобів – для придушення активності вірусу в організмі; імуномодулюючих препаратів – для зміцнення імунітету.

Зовнішній вплив на новоутворення в домашніх умовах проводиться:

спеціальними фармакологічними препаратами ( мазі , гелі, розчини); народними засобами.

Якщо самостійно видалити бородавку не вдалося, краще звернутися до лікаря.

Всі види бородавок, перераховані в цій статті, не є небезпечними, тому якщо немає обтяжуючих обставин, то їх можна видаляти в домашніх умовах.

Єдина небезпека полягає в помилковому визначенні типу утворень. Не відміну їх від родимок, ви можете спровокувати розвиток небезпечних процесів на шкірі. Тому перше, що необхідно зробити, зібравшись зводити бородавки-отримати підтвердження фахівця.

Також важливо розуміти, що види бородавок, викликані вірусом папіломи людини, майже напевно пройдуть самі протягом максимум двох років.

Цього може не статися лише в тому випадку, якщо імунна система організму погано справляється зі своїм завданням, але тоді ваша проблема виходить за рамки наростів на шкірі.

Рішення видалити наріст цілком виправдано, якщо він:

створює психологічний дискомфорт і заважає спілкуванню з оточуючими відштовхуючим зовнішнім виглядом; заподіює фізичний біль або сильне незручність; збільшується в розмірах, кровоточить, змінює колір або форму (слід видаляти тільки під контролем лікаря!)

Перш ніж видалити наріст на шкірі, необхідно оцінити всі умови. Існують більш і менш агресивні методи.

Для видалення бородавок на обличчі сильні препарати, такі як Кантаридин, Суперчистотел і багато інших, не підходять, оскільки після їх застосування може залишитися шрам.

Менше ефективні засоби, такі як сік чистотілу звичайного або мазь на основі саліцилової кислоти, справляються зі своїм завданням трохи довше і видаляють наріст протягом місяця.

Не менш важливо, ніж на обличчі, не пошкодити шкіру на ногах, особливо на стопах, оскільки ранки після відомості підошовних бородавок можуть обмежити здатність пересуватися не гірше самих наростів.

Найбільш безпечно видаляти бородавки на руках, де шкіра досить міцна, а ризик хворобливих відчуттів невеликий.

Перш ніж що-небудь на бородавку мазати, її бажано потримати в теплій воді 15 – 20 хвилин, потім витерти насухо і точково нанести обраний препарат.

Процедуру слід повторювати щодня до повного відома наросту. Між нанесеннями відмерлу шкіру слід щоразу зчищати.

Ще один метод – клейка стрічка (ізолента) – викликає подив лікарів, які не можуть пояснити, яким чином засіб допомагає.

Одні навіть не роблять таких спроб, інші приписують результат ефекту плацебо, але факт залишається фактом: із застосуванням ізоляційної стрічки в більшості випадків бородавки зникають за місяць.

Перевага методу в його простоті – потрібно всього лише заклеїти бородавку і оновлювати наклейку кожні шість днів.

У багатьох ситуаціях, особливо тоді, коли бородавок мало, організм самостійно їх розсмоктує. При цьому, потрібно все ж стежити за кожним освітою, оскільки є кілька ознак, які свідчать про необхідність термінового лікування:

з’являється сильна короста; наріст починає кровить при пошкодженні; колір бородавки неоднорідний, форма нерівномірна; межі нерівні; бородавки починають розростатися; утворюються на статевих органах.

Якщо у людини проявився хоч одна ознака, то звернення до дерматолога відкладати не можна. Навіть вдаватися до допомоги народних засобів не завжди варто, оскільки так ви можете нашкодити своєму організму.

У медичній практиці вдаються до кількох варіантів позбавлення:

використання рідкого азоту; лазерне видалення; вплив електричного струму; хірургічне втручання.

Звернувшись в медичний центр, лікарі зможуть підібрати вам найбільш підходящий варіант лікування. Потрібно також враховувати, що кожен організм на втручання реагує абсолютно по-різному. У деяких випадках бородавки зникають миттєво, але надалі знову почати розвиватися з новою силою. Іноді вони повністю змінюють свій колір, а в рідкісних випадках абсолютно не піддаються лікуванню.

У 25% випадків після позбавлення від бородавок на шкірних покривах починають формуватися нові нарости. Однак якщо звести до мінімуму вживання шкідливої їжі, почати займатися спортом, то можна запобігти повторній появі утворень.

Як позбутися від бородавок на тілі.

Червоні бородавки зобов’язані своїм незвичайним кольором безлічі лімфатичних і кровоносних судин, які присутні в їх структурі.

Такі освіти з’являються у людей різного віку, особливо після 30 років. Червоні папіломи лише трохи виступають над поверхнею шкіри.

Зовні вони схожі на маленькі точки, часом їх навіть не сприймають як косметичний дефект. У деяких людей червоні папіломи проходять самостійно.

Але якщо червоні бородавки піддаються тертю, то уникнути їх збільшень в розмірі і розростань по шкірному покриву без лікування не вдасться.

І все ж можна виключити появу таких бородавок на тілі, якщо постійно підтримувати імунітет.

З цією метою рекомендується організувати здоровий режим дня і ввести в щоденний раціон свіжі овочі, фрукти та зелень, а також намагатися частіше вживати морепродукти і імбир.

Що стосується напоїв, то перевагу варто віддавати свіжим сокам, мінеральній негазованій воді і неміцному зеленому чаю.

Якщо червоні папіломи вже є на тілі, то тоді варто звернутися за допомогою в спеціалізований медичний центр.

Фахівець проведе огляд і озвучить перелік існуючих методів, за допомогою яких можна прибрати червоні бородавки.

На сьогоднішній день популярністю користуються такі види косметологічних процедур:

лазерна терапія; припікання електрострумом; рідкий азот; хірургічне втручання.

Незалежно від того, який метод позбавлення від наростів на тілі буде обраний, червоні бородавки потрібно лікувати комплексно.

На питання про те, чому не можна відкладати лікування папілом, є один досить серйозна відповідь.

Різні види бородавок, в їх числі і червоні папіломи, здатні по-різному вести себе, з’явившись на тілі.

Одні види бородавок швидко і самостійно зникають, інші з’являються, після чого починають різко збільшуватися в розмірах.

У такому випадку їх можна легко травмувати, після чого на місці зриву утворюються нові освіти, нерідко злоякісного характеру.

Бородавка – доброякісне новоутворення, що з’являється на шкірі або слизових оболонках.

Видалення бородавок носить як естетичний, так і лікувальний характер.

Адже окрім психологічного дискомфорту нарости можуть викликати ряд медичних проблем: від запалення і інфікування до злоякісного переродження тканин.

Як позбутися від бородавок і папілом на тілі швидко і безболісно?

Про це докладно.

Вірус активно розмножується в теплому і вологому середовищі.

Все відкрито і вивчено близько 100 різних типів ВПЛ.

Місця локалізації.

Бородавки на тілі формуються в різних місцях, але частіше розташовуються на:

особі (на повіках, біля носа і губ); плечах, шиї, грудях; верхній частині спини; кистях і пальцях рук; внутрішній поверхні стегон і стопах; статевих органах; в області пахвових западин і в шкірних складках.

На тілі найчастіше з’являються дрібні плоскі або звичайні папіломи. Плоскі новоутворення зазвичай розташовуються на обличчі, шиї та передпліччях, тоді як звичайні бородавки – на пальцях і зовнішньої поверхні кистей рук.

Чи треба видаляти бородавки на тілі.

Бородавки можуть зникати мимовільно, без медикаментозного лікування (особливо в дитячому віці).

Тому маленькі бородавки, що не викликають фізичного і психологічного дискомфорту, можна не видаляти.

Фото: травма новоутворення.

Обов’язкова консультація фахівця і видалення потрібно, якщо новоутворення:

змінюють структуру, колір і форму; ростуть; викликають свербіж, печіння, фізичний дискомфорт; запалюються, кровоточать; часто пошкоджуються.

Якщо відзначається стрімке збільшення кількості новоутворень, теж необхідна консультація фахівця.

Народні засоби боротьби.

Традиційні рецепти, перевірені часом:

Сік чистотілу. Зірвати рослину і обробити бородавку соком. Проводити процедуру щодня протягом 2-3 тижнів, результат не змусить себе довго чекати. Однак варто не забувати, що можна заробити опік. Сухий лід. На наріст потрібно покласти невеликий шматочок сухого льоду і тримати його. Також треба бути дуже обережним, оскільки опік отримати не так-то складно. Кожні 8 годин обробляти червоні бородавки на тілі вичавленим соком яблук кислих сортів. Лука (бажано ріпчаста). Для початку потрібно його ретельно промити і висушити. Далі його необхідно нарізати найтоншими півкільцями і занурити в 100 мл звичайного оцту. Залишити дану суміш настоюватися при кімнатній температурі пару годин. Кожен день, перед сном, потрібно прикладати одне півкільце до з’явилася бородавці, замотати ділянку бинтом і залишити до ранку. Процедуру робити постійно, поки не з’явиться видимий результат. Сиру картоплю. Необхідно ретельно вимити коренеплід і разом з шкіркою натерти на дрібній тертці. Кашку перемішати і накласти на пошкоджену область в якості примочок на 10-12 годин. Висипання на шкірі можна змащувати натуральним соком чистотілу, кульбаби, ряски маленької або горобини звичайної. Чому б не з’являлися бородавки, їх також можна вилікувати настоєм полину. Для цього необхідно дрібно нарубати траву і залити її склянкою окропу. Ми залишаємо настоюватися суміш години на 2-3. Її ми охолоджуємо, фільтруємо і робимо компрес. Накладаємо його кожен день, поки не помітимо видимих результатів.

Потрібно розуміти, що вдаватися до лікування народних засобів не завжди правильно, оскільки вони можуть нашкодити і в рази погіршити стан бородавок. У більшості випадків, до подібного варіанту лікування вдаються тільки в тому випадку, якщо нарости почали з’являтися на непомітних ділянках шкіри, при цьому він не доставляють дискомфорту носія вірусу ВПЛ.

При появі на шкірі обличчя великих бородавок, які починають хворіти і доставляти багато незручностей людині, необхідно терміново звернутися до дерматолога, оскільки саме він здатний правильно визначити різновид захворювання і призначити ефективне лікування.

Види папілом і профілактика папілом.

Для профілактики інфікування ВПЛ розроблена спеціальна вакцина, проте діє щеплення тільки на 4 типи вірусу.

Вакцинацію рекомендується проводити до початку інтимного життя, оскільки ці види вірусу передаються переважно статевим шляхом.

Щоб попередити зараження іншими типами ВПЛ необхідно:

обмежити контакти з носіями інфекції; не користуватися чужими предметами побуту, одягом і взуттям; відмовитися від безладних статевих контактів.

Якщо ж інфекція вже потрапила в організм, важливо:

зміцнювати імунітет (вітамінні комплекси, рослинні імуностимулюючі засоби, заняття спортом); відмовитися від шкідливих звичок; уникати фізичних перевантажень і стресів; своєчасно обробляти антисептиками пошкодження шкірного покриву; дотримуватися правил гігієни; своєчасно лікувати гострі і хронічні патології.

На жаль, попередити зараження не завжди вдається, адже носієм вірусу є більше 80 % людей.

Якщо на тілі з’явилися бородавки, краще відразу звернутися до лікаря.

Він визначить точний вид новоутворення, призначить грамотне медикаментозне лікування і підкаже, як видалити бородавку і чи потрібно це робити.

Кожен з нас повинен розуміти, що в рази простіше попередити розвиток захворювання, ніж потім його довго і болісно лікувати. Нічого особливо робити не доведеться, необхідно лише дотримуватися ряду простих правил профілактики:

Руки, ноги і обличчя завжди повинні бути чистими, але при цьому не варто постійно приймати душ, оскільки склад мила не завжди позитивно позначається на стані шкірних покривів. Активні речовини мильного розчину повільно руйнують природний бар’єрний шар епідермісу. Вистачить однієї водної процедури перед сном. А ось перед кожним прийомом їжі руки мити строго обов’язково. Якщо ви вирішили з’їсти фруктів або ягід, то для початку їх слід промити під краном, а потім, бажано, обдати окропом, щоб уникнути ризик зараження вірусом папіломи через слизову. Звести до мінімуму контакти з людьми, у яких є явні ознаки зараження. Торкатися до їх особистих предметів категорично заборонено. Перестати переживати через дрібниці і почати вести здоровий спосіб життя. Пропити вітамінний комплекс, який зможе підняти імунітет і підтримувати його на належному рівні.

При діагностуванні перших ознак патології, необхідно терміново звернутися до дерматолога, щоб уникнути прогресування захворювання і звести до мінімуму всі згубні наслідки.

Які бувають види бородавок на тілі людини і як можна від них позбутися?

Бородавка-утворення на шкірі людини, яка має доброякісний характер. Зазвичай її розмір становить кілька міліметрів, проте бувають і більші види бородавок. Такі новоутворення здатні проявлятися в різних місцях на тілі людини.

Як відомо, не всі бородавки безпечні. Існують такі різновиди утворень на шкірі, які вимагають негайного видалення. Це необхідно з метою запобігання подальших ускладнень.

Класифікація бородавок.

У медицині виділяють кілька різновидів доброякісних утворень, які можуть з’являтися на шкірі людини. Вони розрізняються між собою за зовнішнім виглядом, мають різну специфіку розвитку, а також місце розміщення.

Існують наступні види бородавок:

звичайні (зустрічаються найбільш часто); підошовні (спостерігаються на ступнях); загострені (кондиломи); ниткоподібні (акрохорди); плоскі.

Звичайні бородавки.

Подібні новоутворення мають діаметр, який зазвичай не перевищує 1 див. Вони являють собою досить щільні пухлини з нерівною поверхнею і чіткими кордонами. Освіта на шкірі, яке відноситься до цього виду, характеризується наступними ознаками:

округла форма; колір від жовтого до темно-сірого; часто звичайні бородавки спостерігаються на ліктях, пальці, колінах, каймі губ та інших ділянках тіла, які часто травмуються.

Іноді освіти зникають самостійно, але в більшості випадків вимагають тривалого лікування.

Підошовні бородавки.

Такі нарости отримали свою назву від місця розміщення. Вони знаходяться на ступнях, мають опуклу форму, проте через постійний тиск, який створюється вагою тіла людини, можуть стати плоскими. Освіта оточене ороговілим шаром шкіри.

Підошовні нарости можуть створювати дискомфорт і бути болючими. Такий вид доброякісних утворень відрізняється від мозолів тим, що при зрізі виступають невеликі крапельки крові, а не ллється рідина. З-за підошовних бородавок можуть виникати проблеми з носінням взуття. Вони здатні з’являтися в будь-якому віці.

Загострені бородавки.

Фиброэпителиальное освіта містить велику кількість гострих вузликів, які з’єднані між собою. Їх поверхня може бути білого або червоного кольору, іноді вони кровоточать і викликають біль.

Гострокінцеві доброякісні новоутворення зазвичай з’являються на слизовій оболонці, в місцях її переходу в шкіру. Надалі вони розростаються, стають великих розмірів. В результаті утворюються пухлиноподібні нарости.

Ниткоподібні бородавки.

Таку освіту на шкірі отримало свою назву від форми. Ниткоподібні бородавки вузькі і довгі. Місця їх локалізації наступні:

Зовні ниткоподібні освіти нагадують обірвану нитку. Вони можуть з’явитися на тілі людини будь-якого віку, проте часто спостерігаються у літніх людей. У міру розвитку ниткоподібні освіти змінюють свій зовнішній вигляд:

Спочатку акрохорди виглядають, як невеликі шишечки на шкірі. З цієї причини їх легко можна сплутати з родимкою. Надалі вузлик збільшується в розмірах, набуває витягнуту форму. У деяких випадках акрохорди круглі, але вони все одно мають тонку ніжку. По консистенції освіта еластичне і відносно щільне. Як правило, його довжина не вище 5 мм, проте бувають випадки, коли акрохорда більше 1 см.

У деяких людей спостерігається кілька утворень на тілі, які зростаються між собою. Таким чином, вони за зовнішнім виглядом нагадують півнячий гребінець. Акрохорди можуть мати коричневий колір або залишитися тілесними. Іноді вони сверблять.

Плоскі бородавки.

Такі освіти являють собою вузлики, які плоскі на дотик. Вони виділяються жовто-бурим кольором і розташовані зазвичай на століттях і обличчі. Такі вузлики часто зустрічаються у дітей, проте можуть з’являтися і у людей старшого віку. Ці доброякісні новоутворення не схильні трансформуватися в злоякісні пухлини. Цей вид наростів виникає вкрай рідко.

Плоскі бородавки злегка підносяться над поверхнею шкіри. Вони відрізняються гладкою поверхнею і чіткими межами. Відмінною рисою є відсутність ороговілої шкіри, за рахунок чого зберігається гладкість і блиск. Такі утворення локалізуються на обличчі, гомілки, тильній поверхні кисті.

Порада! У разі виникнення новоутворень на тілі слід обов’язково звернутися за консультацією до дерматолога. Тільки він зможе точно встановити, яку природу вони мають. Це дозволить виключити розвиток злоякісних пухлин на шкірі.

Старечі бородавки.

Існує ще один різновид доброякісних утворень, що виникають на тілі людини, яку можна виділити в окрему категорію. Їх особливості наступні:

старечі бородавки (себорейний кератоз) з’являються виключно у людей літнього віку і не потребують лікування; зазвичай вони розміщуються на шкірі, яка часто покрита одягом, і рідко спостерігаються на руках і обличчі; такі новоутворення розвиваються з епідермісу.

Елементи себорейного кератозу часто зустрічаються множинні. Клінічні прояви залежать від термінів розвитку і місця розташування. В якості ранніх елементів виступають дрібні плоскі плями рожевого або жовтого кольору, мають чіткі межі, а також бородавчасту поверхню.

Вони нагадують жирні кірки на шкірі, які з легкістю знімаються. Надалі ці кірки ущільнюються, испещряются тріщинами. З часом вони перетворюються в грибоподібну форму, стають чорними або темно-коричневими.

Освіти мають м’яку консистенцію, їх межі можуть бути не зовсім чіткими, навіть зазубреними. При цьому вони схожі на меланому. У деяких випадках спостерігається куполоподібна форма елементів себорейного кератозу.

Порада! При наявності старечих бородавок рекомендується в рази підвищити кількість вітаміну С, що надходить в організм. Він допомагає зупинити появу нових плям. Однак необхідно пам’ятати, що надлишок вітаміну С може привести до деяких змін у функціонуванні шлунка, а також сприяти появі каменів у нирках.

Вибір способу лікування залежить від того, які види бородавок піддаються терапії. Так чи інакше, пускати на самоплив цей процес не варто. Своєчасне звернення до дерматолога дозволить пацієнту пройти процедуру видалення шкірних утворень з легкістю і без ускладнень. Крім того, бородавку можна сплутати зі злоякісними захворюваннями, з лікуванням яких точно не потрібно затягувати.

Бородавки на тілі.

Причини появи.

Причиною є вірус папіломи людини, що викликає розростання певних шарів шкіри. Вірус передається тільки при контакті з хворою людиною:

прямий шлях передачі – при рукостисканні, статевому акті непрямий шлях передачі — через предмети (поручень в маршрутці, візитка).

Додатковими факторами є знижений імунітет і пошкодження шкіри в місці контакту. Тобто бородавка може і не з’явитися, якщо у вас сильний імунітет.

Щоб перешкоджати поширенню недуги по тілу, необхідно вчасно визначитися з причинними факторами патологічного процесу. Зазвичай інфікування відбувається за допомогою контакту людини з тим, хто є носієм ВПЛ.

Як вже було сказано вище, причина всіх мук-вірус папіломи. Існує кілька» обтяжуючих » факторів, які сприяють їх появі.

Не дотримання особистої гігієни Висока пітливість шкіри Ослаблення імунітету Безладні статеві контакти Стреси Недосипання Наявність порізів, подряпин, ранок на шкірі.

Причиною утворення бородавки виступає папіломавірусна інфекція.

Вона одна з найпоширеніших. Багато є її носіями, хоча можуть і не підозрювати про це.

Основні причини появи новоутворень – зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ) і його активізація в організмі.

Існує два способи зараження:

контактно-побутовий – через пошкодження на шкірі (при безпосередньому контакті з носієм вірусу або при використанні заражених предметів побуту, одягу та взуття); статевий.

У групі ризику люди:

не дотримуються правил гігієни; часто відвідують басейни і сауни, лазні, пляжі, спортивні зали; провідні безладне інтимне життя.

Потрапивши в організм, інфекція може довгий час (від 3 місяців до 2-3 років) існувати безсимптомно.

Але при ослабленні імунітету активність вірусу зростає, від чого на шкірі формуються неестетичні нарости.

До факторів, що сприяють активізації вірусу і появи бородавок, відносять:

гормональні розлади і ендокринні хвороби (включаючи цукровий діабет); порушення обмінних процесів, ожиріння, хронічні захворювання, тривале застосування деяких ліків (гормони, антибіотики); фізичне виснаження; нервові перенапруження, стреси.

Вірус активно розмножується в теплому і вологому середовищі.

Ось чому у людей, що страждають підвищеною пітливістю ніг, на стопах часто формуються підошовні бородавки.

Бородавки — це доброякісні новоутворення, які в більшості випадків мають суху і щільну структуру у вигляді вузлика, який трохи підноситься над поверхнею шкіри.

Розмір їх може бути дуже маленький (близько 1 мм в діаметрі) або досягати 2 см, нагадуючи за розміром п’ятикопійчану монету.

Різновид.

Папіломи можуть з’явитися на шкірі різних ділянок тіла, навіть на слизовій оболонці, але при цьому вони можуть виглядати по-різному.

На даний момент відомо більше 100 різновидів бородавок, серед них найпоширенішими є такі види:

Багато людей хоча б раз у житті стикалися з подібним явищем, якщо не себе особисто, то хоча б у інших людей. У народі поширений міф про взаємозв’язок утворень з любов’ю до плазуном земноводним, зокрема – до жабам.

Якщо копнути глибше, можна помітити, що природа наростів дещо інша.

Утворення папілом на шкірних покривах може відбутися виключно в результаті активації вірусу в межах організму, виходячи з генотипу, освіти можуть мати колосальні відмінності в рамках розмірних показників, форм, місць локалізації та інших факторів.

Бородавки, утворені на тілі, мають велику класифікацію і включають в свою групу чимало видових варіантів.

Видів бородавок на тілі не так вже й багато.

Всі бородавки – це доброякісні шкірні новоутворення, які утворюються з клітин епітеліального шару дерми.

Таке стрімке їх поділ провокує папіломавірус, що оселився в організмі людини.

Сьогодні відомо понад 100 типів ВПЛ, і різні типи можуть викликати появу на шкірі і слизових наступних різновидів бородавок:

Різновидів їх кілька, вони визначаються конкретним підтипом вірусу, що потрапив в організм.

Кожен віддає перевагу певні ділянки людського тіла.

Зазвичай новоутворення відноситься до одного з наступних видів:

Все відкрито і вивчено близько 100 різних типів ВПЛ.

Деякі з них не є небезпечними і викликають лише появу доброякісних новоутворень. Інші види ВПЛ можуть викликати злоякісні процеси, в тому числі рак шийки матки у жінок та онкологічні захворювання статевих органів у чоловіків.

Різні типи вірусу викликають зростання новоутворень, що відрізняються за структурою, формою, розмірами.

За цими параметрами бородавки класифікують на наступні види:

звичайні ( вульгарні ) – невеликі округлі вузлики з щільною структурою і шорсткою поверхнею тілесного або сірувато-бурого кольору; підошовні – нарости, що формуються на ступнях (підвид звичайних бородавок); плоскі (юнацькі) – округлі, трохи підносяться над шкірою новоутворення з чіткими межами (частіше з’являються у дітей і підлітків в місцях пошкоджень шкіри); ниткоподібні (акрохорди) – витягнуті нарости на ніжці розміром від 1-2 мм до 1 см, з’являються переважно на обличчі ( повіки , ніс , губи ) і важко піддаються лікуванню (утворюються повторно після видалення); гострокінцеві кондиломи – одиночні або множинні новоутворення, що формуються на слизових оболонках статевих органів, викликають виражений дискомфорт і біль ; старечі (кератоми) – єдині новоутворення, причиною появи яких є не ВПЛ, а вікові зміни шкірного покриву (формуються у людей після 40 років).

Діагностика.

Фото: візуальний огляд і проведення дерматоскопії.

Поставити діагноз папіломатоз лікар-дерматолог може на первинному огляді, спираючись на зовнішні характеристики новоутворення, а також провівши дерматоскопію – дослідження бородавки під спеціальним збільшувальним пристосуванням. Для підтвердження вірусного походження шкірного наросту можуть призначити ПЛР-діагностику. Тільки в рідкісних випадках потрібна біопсія тканин новоутворення. Таку процедуру призначають, якщо лікар запідозрив малігнізація новоутворення.

Оскільки наріст на шкірі, на перший погляд нагадує бородавку, може виявитися початковою стадією злоякісної пухлини, при перших же проявах папіломатозу потрібно звертатися до лікаря.

У рідкісних випадках самолікування шкірних новоутворень без попередньої консультації фахівця може стати причиною їх озлокачествления.

Основним діагностичним заходом є візуальний огляд.

При необхідності доктор може призначити додаткові дослідження:

метод послідовних ланцюгових реакцій – аналіз, що дозволяє визначити тип вірусу і його вміст у крові; дермоскопия – вивчення тканин наросту під мікроскопом; гістологічне дослідження тканин віддаленої бородавки – для виключення або визначення точної стадії злоякісного процесу.

Методи лікування.

У боротьбі з бородавками на тілі будь-яке з коштів може дати потрібний результат. Вибираючи засіб, обов’язково ознайомтеся з протипоказаннями, плюсами і мінусами лікування.

Лікування народними засобами.

Найдієвішими і популярними засобами народної медицини є чистотіл, часник, ріпчасту цибулю і оцтова кислота. Існує безліч рецептів лікування бородавок, з якими більш детально можна ознайомитися тут.

Як лікувати в домашніх умовах.

У лікуванні бородавок на тілі використовують і більш сучасні засоби, такі як вітамін А, метод бинтування, ефірні масла. Більш докладно з рецептами ви можете ознайомитися тут.

Як видалити аптечними препаратами.

Аптеки пропонують для усунення бородавок на тілі широкий арсенал засобів, найпоширенішими з яких є: мазі, «Суперчистотел», кріотерапію «Криофармой» або «Вартнером», прижигающие розчини «Ферезол», «Солкодерм», «Колломак»,саліциловий пластир від підошовних бородавок.

Якщо не вдається вивести бородавку на тілі в домашніх умовах і ви вирішили звернутися до дерматолога, то ви прийняли вірне рішення. Фахівець призначить вам лікування, яке буде працювати відразу в двох напрямках:

лікувати бородавку «подвійним ударом»: видаляти зовнішнє освіта і одночасно діяти на вірус у внутрішніх шарах шкіри підвищувати імунітет, що не дасть хвороби з’явитися знову.

Видалення бородавок чистотілом.

Чистотіл був і буде одним з найбільш популярних засобів від бородавок. Як правильно його використовувати? Розріжте стебло або корінь рослини. Ви відразу ж помітите його жовтий сік. Наносите його на бородавку 2-3 рази на день. Сік досить їдкий, що згубно впливає на бородавку.

Якщо у вас немає чистотілу, можете використовувати його настоянку. Наносите по 1 краплі настоянки 2-3 рази на день. Процедуру виконуйте до тих пір, поки бородавки не зійдуть.

Лікування бородавок за допомогою кульбаби.

Кульбаба є ефективним домашнім засобом. Також як і при лікуванні бородавок, чистотілом, потрібно використовувати сік рослини.

Зламайте стебло кульбаби і наносите його сік на бородавку 2-3 рази в день. Найбільше соку можна отримати з коренів кульбаби, але для цього вам знадобиться соковижималка або будь-яке інше схоже засіб.

Замість кульбаби можна використовувати листя базиліка і його настоянку. Базилік — це природний лікарський засіб, який має сильний противірусний ефект. Використовуйте свіже листя базиліка таким же чином, як і кульбаба.

Полин проти бородавок.

Зробіть міцний відвар з полину від 50 грам полину на чашку води. Прокип’ятіть полин протягом 10 хвилин, дайте йому охолонути, а потім зробіть компрес на бородавку.

Звіробій від бородавок.

Звіробій є відмінним засобом від бородавок, екземи та інших шкірних захворювань. Зробіть відвар 2 столові ложки дрібно нарізаного звіробою на 1 склянку окропу. Пити по півсклянки 3 рази на день, за 30 хвилин до їди.

Дика Материнка.

Дика материнка містить в своєму маслі активну речовину під назвою Карвакрол. Воно вважається одним з найпотужніших антивірусних, антибактеріальних і антигрибкових речовин, отриманих природним шляхом. Нанесіть кілька крапель олії материнки на уражене місце і розітріть для кращого вбирання.

Як лікувати бородавки на тілі? Все дуже просто. Якщо бородавки знаходяться на руках, в області стоп і інших не дуже чутливих і делікатних місцях, ви можете спробувати позбутися від них народними методами, в домашніх умовах.

Тому що поява в цих місцях рубців і шрамів (що не виключено при самолікуванні) не так критично, шкіру цих місць складніше пошкодити.

Якщо ж бородавки знаходяться у вас в інтимних місцях, на шиї, на століттях і так далі, то не слід вдаватися до самодіяльності, щоб не нашкодити собі і згодом не пошкодувати про це.

Зверніться до лікарів. Вони підберуть той метод лікування, який вам найбільше підходить. Це може бути: видалення бородавок лазером-одна з найефективніших процедур існуючих зараз. Так і припікання бородавок азотом і інші методи.

Інформація про вірус папіломи людини (відео)

Видалення папілом на тілі (відео)

Ефективне лікування може бути призначено тільки після діагностики наросту і уточнення діагнозу.

Загальні принципи.

Вплив на бородавки має свої нюанси, які необхідно враховувати для того, щоб домогтися найкращого результату. Загальні принципи лікування такі:

вірус папіломи людини вилікувати повністю не можна. Він завжди буде присутній в організмі. Тому мета лікування – дезактивувати його і перевести в латентну фазу; навіть після ефективного лікування залишається ймовірність рецидиву; після застосування різних методик на шкірі можуть залишатися рубці або шрами. Жоден спосіб не дає 100%-вої гарантії їх відсутності;

Фото: шрам після видалення новоутворення.

іноді бородавки можуть проходити самостійно, в дитячому віці це спостерігається частіше. Інші нарости можуть не піддаватися найефективнішим впливів; враховуючи попередній пункт, не завжди доцільно негайно приступати до лікування бородавок. Але при фізичному або психологічному дискомфорті, доставляемом наростами, вичікувати не обов’язково; лікування наростів слід починати з найбільш м’яких і помірних коштів і тільки при відсутності ефекту поступово переходити до більш агресивним; перед лікуванням необхідно відрізнити новоутворення від схожих (родимок, кератом ), тобто провести діагностику.

Фото: перед початком лікування слід обов’язково провести діагностику.

Лікування новоутворень проводиться комплексно, включає прийом медикаментів всередину і зовнішнє вплив на тканини наросту з метою його видалення.

В основі медикаментозного лікування застосування:

противірусних засобів – для придушення активності вірусу в організмі; імуномодулюючих препаратів – для зміцнення імунітету.

Фото: аптечні препарати для лікування впл.

Зовнішній вплив на новоутворення в домашніх умовах проводиться:

спеціальними фармакологічними препаратами ( мазі , гелі, розчини); народними засобами.

Якщо самостійно видалити бородавку не вдалося, краще звернутися до лікаря.

Профілактика.

Незважаючи на поширеність бородавок, профілактика їх появи не складна:

ретельна особиста гігієна; тільки індивідуальне використання предметів гігієни та косметичних засобів; своєчасна обробка навіть дрібних порізів і тріщин антисептиком; статева гігієна, використання бар’єрних методів контрацепції, обмеження числа статевих партнерів; турбота про здоров’я і стан імунітету; повноцінне харчування і відпочинок.

Видів бородавок кілька, але причина у них одна – вірус папіломи.

Щоб не допустити його розвитку, потрібно завжди ретельно стежити за своїм здоров’ям і не пускати на самоплив навіть дрібні проблеми.

Деякі інфекції можуть скористатися нетривалою слабкістю організму і почати свою діяльність.

Для профілактики інфікування ВПЛ розроблена спеціальна вакцина, проте діє щеплення тільки на 4 типи вірусу.

Фото: введення вакцини захистить від зараження впл.

Вакцинацію рекомендується проводити до початку інтимного життя, оскільки ці види вірусу передаються переважно статевим шляхом.

Щоб попередити зараження іншими типами ВПЛ необхідно:

обмежити контакти з носіями інфекції; не користуватися чужими предметами побуту, одягом і взуттям; відмовитися від безладних статевих контактів.

Якщо ж інфекція вже потрапила в організм, важливо:

зміцнювати імунітет (вітамінні комплекси, рослинні імуностимулюючі засоби, заняття спортом); відмовитися від шкідливих звичок; уникати фізичних перевантажень і стресів; своєчасно обробляти антисептиками пошкодження шкірного покриву; дотримуватися правил гігієни; своєчасно лікувати гострі і хронічні патології.

На жаль, попередити зараження не завжди вдається, адже носієм вірусу є більше 80 % людей.

Якщо на тілі з’явилися бородавки, краще відразу звернутися до лікаря.

Він визначить точний вид новоутворення, призначить грамотне медикаментозне лікування і підкаже, як видалити бородавку і чи потрібно це робити.

Новоутворення на шкірі: фото і опис на голові, руках, обличчі і тілі. Як лікувати доброякісні та злоякісні новоутворення.

Клінічно термін» новоутворення » має на увазі під собою локальне надмірне розростання будь-якої тканини організму. На шкірі вони представлені первинними і вторинними пухлинами, невусами і гемодермиями.

У дерматологічній практиці пухлини ділять на доброякісні та злоякісні. Детальний фото і докладний опис кожної з них будуть наведені далі.

Чому вони виникають.

Вивчення шкірних новоутворень досі триває. Точних причин їх виникнення не встановлено, але вчені висувають кілька теорій на цей рахунок.

Провокуючими факторами можуть бути:

обтяжена спадковість (наявність новоутворень у родичів); індивідуальні особливості людини (світла шкіра та волосся, літній вік); вплив ультрафіолетового, радіаційного та рентгенівського випромінювання; вірусна інфекція; тривала травматизація шкірного покриву; хронічний вплив на шкіру хімічних канцерогенів (нітрозоаміни, бензопірен, ароматичні аміни та ін); укуси комах; метастатичні процеси при наявності онкопроцесса в організмі; порушення трофіки шкірного покриву, звідси хронічні виразки шкіри; ослаблена імунна система (внаслідок імуносупресивної терапії, ВІЛ-інфекції тощо).

Види новоутворень на шкірі.

Новоутворення на шкірі за своїм походженням можна розділити на первинні (ті, що формуються власне з тканин шкіри) і вторинні (ті, які метестазируют в дерму та епідерміс з вогнищ іншої локалізації). До останніх також відносять і гемодермії. Вони виникають внаслідок патологічної проліферації злоякісних клітин системи кровотворення.

Існує поділ новоутворень на доброякісні, передракові (преканкрози) і злоякісні (власне рак). Ця класифікація дозволяє визначити метод лікування і життєвий прогноз для хворого.

Від шкірних пухлин слідують відрізняти невуси. Це доброякісні новоутворення, які відносяться до вад розвитку шкіри.

Злоякісні новоутворення.

Новоутворення на шкірі злоякісного характеру в РФ в структурі онкологічної захворюваності на сьогоднішній день складають 9,8% та 13,7% у чоловіків і жінок відповідно. Особливо сильно схильні до захворювання особи, які проживають в районах з високою фотоінсоляцією і мають світлу шкіру. Опис нових випадків раку шкіри за останні десять років зросла на третину.

Види злоякісних новоутворень на шкірі, їх будова.

До злоякісних шкірних пухлин відносять:

базаліому; саркому Капоші; ліпосаркому; плоскоклітинний рак; меланому та ін.

Одна з найбільш часто зустрічаються епітеліальних пухлин шкіри. Формується з атипових клітин базального шару епідермісу, звідки і отримала свою назву. Пухлина відрізняється тривалим прогресуванням, периферичним зростанням, в процесі якого відбувається руйнування навколишніх її тканин. Базаліома не схильна до метастазирванию.

Дана патологія розвивається переважно в осіб похилого віку та людей похилого віку, локалізується в основному на обличчі, шиї і голові (її волосистої частини). Іноді базаліому відносять до передраку, тому що під дією деяких факторів вона перероджується в метатипічний рак.

Першим проявом формується пухлини є щільний, що не підноситься над шкірним покривом вузлик напівкулястої форми. Колір його зазвичай збігається з кольором шкіри або відрізняється незначно (легкий рожевий відтінок).

На початковому етапі пацієнт не пред’являє скарг. Протягом декількох років папула росте, досягаючи 1 або 2 см в діаметрі. Її центр поступово руйнується, кровит і покривається скоринкою.

Під останньою виявляється ерозія або виразка з вузьким валиком по краях, яка з плином часу рубцюється і розростається по периферії.

Базаліома досягає розмірів 10 і більше сантиметрів. Колись рожева папула перетворюється або в плоску бляшку з лущенням, або помітно підноситься над поверхнею шкіри вузол, або глибоку, руйнує нижележащие (аж до кістки) тканини виразку.

Ліпосаркома.

Це новоутворення на шкірі з жирових клітин мезенхімального походження. На представлених фото нижче можна побачити, яких розмірів досягають дані пухлини. Опис в клінічних довідниках говорить про липосаркоме, як про освіту, схильному з’являтися на сідницях, стегнах і заочеревинної клітковині. Воно частіше зустрічається у чоловіків старше 40 років.

Спочатку з’являється припухлість, потім – вузол. Суб’єктивних відчуттів ще немає. При пальпації вузлик щільний, еластичний, рухливий.

Згодом пухлина розростається, червоніє, починаються запальні процеси. Ліпосаркома великих розмірів може пережимати нерви і судини і навіть проростати в них, викликаючи порушення трофіки тканин і больові відчуття.

Саркома Капоші.

Це системне многоочаговое захворювання судинного генезу з переважним ураженням шкіри, лімфатичної системи і внутрішніх органів. Воно відноситься до пухлин ендотеліальної природи і розвивається переважно у осіб з вираженою імуносупресією.

По морфології шкірні вогнища саркоми досить різноманітні. Вони бувають у вигляді плям, вузликів, інфільтративних бляшок і т. д.

Виділяють кілька типів саркоми:

Класичний (європейський). Ендемічний (африканський). Епідемічний (при ВІЛ). Імунносупресивний (імунодефіцит, викликаний медикаментами і лікувальними маніпуляціями).

Перший тип спостерігається у літніх і старих, має сприятливий перебіг. Елементи ростуть тривало, десятки років в проксимальному напрямку і не доставляють хворому неприємних відчуттів. Освіти найчастіше локалізуються на нижніх кінцівках, являють собою синюшно-червоні плями до 5 см в діаметрі з рівними краями, нагадують гематоми.

У процесі росту вони перетворюються в вузлики, зливаються. Великі вузли темніють і, врешті-решт, виразки. По краях елементів виникають набряки, викликані застоєм лімфи в лімфатичному руслі.

Африканський тип протікає важко, вражає молодих. Часто спостерігається блискавичний перебіг хвороби. Африканська саркома Капоші проявляється декількома варіантами утворень – від вузлів до лімфоаденопатії.

Самим злоякісним видом елементів цього типу саркоми вважається «квітчастий» (розростання у вигляді вегетації – за зовнішнім виглядом нагадує цвітну капусту). Він характеризується глибокими ураженнями дерми, підшкірної клітковини і нижчих тканин аж до кістки.

При ВІЛ інфекції пухлина може локалізуватися в будь-якому місці тіла, вражає навіть внутрішні органи. Найтиповішим місцем є ротова порожнина, шлунок і дванадцятипала кишка. Перебіг важкий. Иммунносупрессивный тип схожий за своїм проявом з ВІЛ-асоційованим.

Плоскоклітинний рак.

Злоякісна пухлина з епітелію. Формується з атипових кератиноцитів, які безладно проліферують. Процес починається в епідермісі, поступово переміщаючись в більш глибокі шари. Пухлина характеризується схильністю до метастатичного процесу.

Плоскоклітинний рак виникає в 10 разів рідше базаліоми. Їм частіше хворіють білошкірі чоловіки, місце проживання яких – сонячний теплий клімат.

Локалізація спиноцеллюлярной плоскоклітинний різна. Самим улюбленим місцем формування плоскоклітинного раку є межа переходу слизової оболонки в шкірний покрив. До таких зон відносяться губи і статеві органи.

На початковому етапі розвитку раку виникає інфільтрат з підноситься гіперкератотичною (грубою) поверхнею. Колір освіти зазвичай сірий або жовто-коричневий.

Скарги перший час, як і при базалиоме, відсутні. В процесі росту пухлина може досягати розмірів до 1 см. у цей момент вже починає відчуватися щільний вузол, що продовжує рости. Зрештою, карцинома наближається до величини волоського горіха.

Пухлина росте в двох напрямках – над або вглиб тканин. Останнє зазвичай супроводжується утворенням виразки, яка зачіпає не тільки дерму та епідерміс, але і досягає кісткової і м’язової тканини.

Виразка при плоскоклітинному раку не заживає. Хворий страждає від болісних болів в місці її утворення. Надалі до скарг приєднуються порушення загального самопочуття та інфекційні ускладнення, пов’язані з імуносупресивними процесами, що супроводжують будь-яку онкопатологію.

Це пухлина нейроектодермального Походження. Вона складається з озлокачествившихся меланоцитів. Основним провокуючим фактором вважає УФ-випромінювання.

Меланома розвивається як з вже існуючого невуса (родимки), так і на чистій шкірі.

До ознак злоякісності відносяться:

асиметричність; нечіткі краї; нерівномірне забарвлення; діаметр більше 6 мм; еволюція пігментного плями – будь-які зміни в родимці-раптове зростання, зміна кольору і т. д.) — найбільш типова ознака!

Доброякісні новоутворення.

Новоутворення на шкірі, що відносяться до категорії доброякісних, як видно на фото і по їх опису, не схильні до швидкого росту, метастазування та рецидивів після видалення.

Відмінності доброякісних від злоякісних родимок.

До таких пухлин відносять:

атерому; гемангіому; лімфангіому; бородавки; родимки (невуси); фіброми та ін. будова ліпоми (доброякісної пухлини, в народі іменованої жировиком) Вид опис Атерома ураження сальної залози у вигляді кістоподібного розростання. Місце локалізації – особа. Височіє освіта неотличающееся від нормальної шкіри за кольором, щільно з нею спаяно в одній точці. Контури чіткі. Пальпація атероми безболісна. Гемангіома Новоутворення судинного генезу, відноситься до дитячих пухлин. Може бути як самостійним захворюванням, так і проявом іншої патології. Протягом залежить від віку хворого, локалізації, розмірів і глибини, на яку гемангіома проросла. Часте розміщення-голова, обличчя, шия, але можлива й інша локалізація. Перший прояв – червоний вузлик (папула) до 5 мм в діаметрі. З скарг-кровоточивість при випадковому зачіпанні, іноді-порушення функції того органу, де розташована пухлина. Лімфангіома можливі два варіанти розвитку-вроджена вада або наслідки порушення лімфотоку. Розташовуватися пухлина може на будь-якому місці, але частіше це ротова порожнина, шия, верхні кінцівки. Капілярні лімфангіоми являють собою множинні бульбашки з жовтуватою прозорою рідиною всередині. Ті ж пухлини, які виникли в результаті порушеного лімфообігу, виглядають як бляшки або плями, діаметр яких повільно збільшується. Ліпома пухлина жирової тканини. Найчастіше мають вузлову форму. Перебіг безсимптомний. Являє собою безболісне блідо-рожеве новоутворення на ніжці. Тістоподібна консистенція. Межі нечіткі. Себорейні бородавки Також звані «старечими». Виникають в результаті порушення диференціювання клітин базального шару епідермісу. Зовнішній вигляд-вузли або бляшки, що підносяться над шкірою. Поверхня горбиста. Форма частіше округла або овальна. Колір бородавки варіюється від жовто-коричневого до чорного. Родимки або невуси. Є пороком розвитку, складаються з незмінених меланоцитів. Характерним є колір висипань – від світло-коричневого до чорного, що пов’язано з різною кількістю меланіну (темного пігменту) у клітинах. Найчастіше родимки мають гладку поверхню, іноді підносяться над шкірним покривом. Фіброма фіброма-пухлина, що формується зі сполучної тканини. Щільна на дотик. Досягає великих розмірів. Можлива малігнізація (перехід в злоякісне утворення) пухлини.

Новоутворення на шкірі (фото і опис представлені вище) доброякісного характеру, незважаючи на свій відносно безпечний характер, іноді все ж можуть переходити в преканкрозы і навіть рак.

Передракові стани.

Преканкрозамі називають патологічний стан будь-якої тканини організму, яке з тією чи іншою часткою ймовірності може сприяти виникненню злоякісного процесу.

Передраком шкіри вважаються такі захворювання:

хвороба Боуена; хвороба Педжета та ін.

Боуэновская хвороба – внутриэпидермальный рак, схильний до переходу в рак. Являє собою запальне захворювання хронічного характеру, яке пов’язане з надмірним розростанням атипових кератиноцитів. Виникає у літніх людей.

Пухлина має інвазивний ріст, проростає не тільки в епідерміс, але і в глибше лежать тканини. Вона може бути розташована на будь-якій ділянці шкіри і слизової, але частіше – на тулубі.

Елементи мають вигляд плям рожевого відтінку з нечіткими краями округлої форми. Під ними знаходиться інфільтрат, за рахунок якого освіти злегка підносяться. На дотик вони шорсткі, покриті лусочками. При злущуванні останніх відкривається ерозивна, кровоточить поверхню.

Хвороба Педжета є аденокарциномою, схильною до метастазування. Джерело зростання також, як і при Буеновской хвороби, розташовується внутріепідермально. Типовим місцем розташування є молочні залози, найбільш точно – зона соска і його ареоли.

Зростання пухлини інфільтруючий (розростається до нижчих тканин). Клінічно проявляється односторонньої зудить бляшкою з чіткими контурами у жінок старше 40 років. Поверхня покрита лусочками і кірками. Елемент збільшується в розмірах, починає метастазувати. Результатом є рак молочної залози.

Діагностика.

Новоутворення на шкірі, фото і опис яких були представлені вище, діагностуються за допомогою загальних принципів. До них відносяться обов’язковий збір анамнезу (скарги хворого, клінічні прояви хвороби), огляд пацієнта, ретельне візуальне вивчення утворень та аналіз даних клінічних та інструментальних методів обстеження (МРТ, рентгенографія).

Основним в постановці остаточного діагнозу є гістологічний метод. Він являє собою мікроскопічне дослідження ділянки патологічно зміненої тканини з метою виявлення атипових клітин.

Лікування новоутворень на шкірі.

До методами лікування шкірних новоутворень відносяться медикаментозний, променевий і хірургічний. Останній є радикальним (тобто дозволяє максимально повно позбутися від хвороби).

Новоутворення на шкірі медикаментозно лікуються за допомогою антибіотикотерапії (фото і докладний опис препаратів можна знайти в клінічних довідниках), НПЗЗ, опіоїдних анальгетиків та гемостатичні ліками. Цей метод застосовується як симптоматичне лікування, дозволяє полегшити стан хворого, дещо поліпшити якість життя.

Хірургічний метод заснований на ліквідації новоутворення. Мета лікування – остаточне позбавлення від хвороби, попередження рецидивів.

Променева терапія частіше проводиться при злоякісних процесах, особливо у випадках, коли неможливо операційний дозвіл. Також метою є профілактика відновлення росту пухлини і її метастаз.

Видалення новоутворень на шкірі.

Способами видалення шкірних новоутворень є:

Кріодеструкція (за допомогою рідкого азоту відбувається заморожування пухлини, надалі вона відмирає і відпадає). Метод не застосовується на голові, при великих утвореннях і при їх внутрішньошкірної локалізації. Лазеротерапія. За допомогою лазерної енергії «спалюються» патологічно розрослися тканини. Хірургічне висічення. Обсяг операції може бути різним – видалення пухлини в межах здорових тканин (фіброма, невуси), разом з капсулою (атерома, ліпома) і т. д. аж до висічення навколишнього шкірного покриву, підшкірної клітковини, поруч розташованих лімфовузлів (плоскоклітинний рак та інші злоякісні утворення).

Щоб не пропустити момент, коли новоутворення на шкірі стануть загрожувати життю, необхідно розуміти, з чим доводиться мати справу. Вивчивши фото і опис часто зустрічаються патологій, можна припустити джерело хвороби та своєчасно звернутися до фахівця.

Вигляді про новоутворення на шкірі.

Як відрізнити небезпечну родимку від безпечної:

Характеристика доброякісних новоутворень на шкірі:

Будова бородавки — корінь і структура.

Так як подібні вирости є на тілі багатьох людей, необхідно бути обізнаними про типи і будову бородавок.

Бородавки – доброякісні утворення, які вражають шкірний покрив. Незважаючи на те, що подібні нарости є досить безневинними і не становлять особливої загрози для здоров’я, вони псують зовнішній вигляд шкіри.

Причини і механізм виникнення бородавчастих новоутворень.

Причиною появи бородавок є вірус папіломи людини. Цей вірус населяє організми практично всіх людей. Однак, при наявності міцного імунітету папіломавірус не дає про себе знати. Існує близько 100 різновидів ВПЛ-інфекції, яка призводить до різного роду хвороб.

Проникнення ВПЛ можливо при наявності саден, травм на поверхні шкіри і слизових. Після попадання в клітинне ядро вірус приступає до утворення множинних копій власної ДНК,використовуючи ресурси людської клітини. Клітина епідермісу втрачає власну ідентичність і припиняє продукцію ферментів, необхідних для її функціонування і зростання. Але ВПЛ вирішує цю проблему на свою користь. Він повертає клітинам здатність до синтезу ДНК, змушуючи активно розмножуватися. Але процеси в структурах епідермісу протікають з «нав’язаними» змінами. В цьому і полягає суть онкогенності папіломавірусу. Такий процес розвитку пухлини характерний для інфікування патогенами високого онкогенного ризику.

Найбільш поширеними проявами ВПЛ є бородавки, утворення яких відбувається наступним чином. Відповідний генотип вірусу вражає найбільш слабке місце шкіри, в результаті чого відбувається розростання її клітин і утворення структури, яка має форму сосочків (папиллы). Швидке відмирання верхньої частини шкіри стає ороговілим шаром. Окремі папіли містять кровоносні судини. По мірі відмирання утворень наростають нові.

Види бородавок і їх відмінності.

Розрізняють такі види бородавок:

плоскі, або юнацькі, які вражають переважно дітей підліткового віку; вульгарні, або звичайні бородавки, наявні на тілі більшості людей; підошовні папіломи розвиваються на стопах ніг і нагадують мозоль; чорні, або старечі, що розвиваються в основному у людей похилого віку; ниткоподібні, мають ніжку, з допомогою якої вони прикріплюються до тіла; гострокінцеві кондиломи, які вражають тільки область статевих органів, а саме слизові оболонки. кондилома, папілома і бородавка.

Це основні види бородавок. Вони можуть вражати різні частини тіла. Будь-яка бородавка має ряд відмінних ознак. Серед них такі:

ущільнення, що підносяться над шкірою на кілька міліметрів, а діаметром від1-10 мм; забарвлення коливається від тілесного до світло або темно-коричневого (відтінок залежить від кількості меланіну – пігменту шкіри, який відповідає за колір шкіри); форма бородавчастих новоутворень правильна, в основному округла;

Варто пам’ятати:якщо наріст не відповідає цьому опису, а має асиметричну форму, кровоточить, росте, має неприродний колір, то це може бути рак шкіри. Помітивши такі зміни, слід негайно звернутися до лікаря-дерматолога.

Як влаштована бородавка.

Бородавки є ущільненим ороговілим ділянкою шкіри, який зверху покриває захисна скоринка. Однак, освіти мають ще одну частину-коріння. Як виглядають коріння бородавки неможливо помітити з першого погляду, так як вони знаходяться під шкірним покривом.

Коріння бородавки являють собою дрібні клітини зернистого шару шкіри, які пронизують глибокі шари дерми. Вони містять численні кровоносні судини, за допомогою яких здійснюється доставка кисню і поживних речовин безпосередньо в наріст. Корені мають чорний колір, внаслідок темного відтінку крові в судинах.

Закупорювання (тромбоз), внаслідок загибелі від здавлювання безпосередньо наростом, розростання коренів і механічних пошкоджень, кровоносних судин і капілярів призводить до виникнення стрижнів бородавки.

Травмування надшкірної частини новоутворення дуже небезпечно, тому що призводить до пошкодження судин і, як правило, до рясного кровотечі та інфекційного зараження рани.

Коріння бородавки створюють певні труднощі при видаленні наросту. Розміри кореневої системи багато в чому залежать від її місця розташування. Так, у висячих і гострих утворень коріння не досягають великих розмірів, що призводить до їх частих пошкоджень. Підошовні бородавки мають коріння великих розмірів, які проникають на велику глибину. Підвищені навантаження і тиск на ноги призводить до поглиблення наросту і розвитку її капілярної структури.

Будь-яка бородавка є живою структурою, так як утворена з епідермісу шкіри. Мікроскопічне обстеження допомагає виявити сосочкообразное будова, яка іннервується нервовими закінченнями, живиться за рахунок сітки капілярних судин, яка пронизує бородавку. Саме така будова забезпечує неприємні відчуття, які людина може відчувати через папілом на шкірі, а саме свербіж, у деяких випадках печіння (хоча таке трапляється досить рідко). Також якщо механічно пошкодити бородавку, то вона починає кровоточити, що знаходяться в ній кровоносних судин.

Бородавка в розрізі має коріння – патологічні клітини, глибоко йдуть в дерму. Папіломи, що формуються на стопах ніг, мають більш виражені коріння, так як під час ходьби відбувається постійне вдавлення новоутворення всередину. Саме через залишків клітин, які утворюють корені бородавки, буває складно раз і назавжди позбутися від папілом. Часто бородавки з’являються знову.

Діагностика та лікування.

Хоча бородавки не є небезпечними для здоров’я, множинна їх поява на шкірі може свідчити про порушення роботи організму, ослаблення імунної системи. У зв’язку з цим, якщо людина помічає утворення великої кількості папілом на тілі, то це привід звернутися до лікаря і пройти повне медичне обстеження.

Бородавчасті новоутворення можна виводити з допомогою фізіотерапевтичних процедур, лікарських препаратів і користуючись рецептами народної медицини. Серед фізіотерапевтичних процедур, для видалення бородавок застосовуються такі, як:

лазеротерапія; кріотерапія; електрокоагуляція, або припікання; радіохвильовий метод.

Хірургічний метод також використовується, в разі якщо перераховані вище процедури є недоступними або неефективними.

Лікарські препарати, які використовуються для виведення папілом: «Супер чистотіл» на основі лугу, Веррукацид, Ферозол, Колломак, оксалиновая і саліцилова мазь, гель Панавир, заморожує засіб Криофарма, лейкопластир на основі саліцилової кислоти Салипод. Крім перерахованих коштів, лікар може прописати імуномодулятори, вітаміни, які підвищують імунітет.

Серед методів нетрадиційної медицини найбільш популярні: жовтий сік чистотілу, який потрібно наносити на бородавку, настій полину, оцет або оцтова есенція, змішана з гліцерином, ефірні олії лимона або чайного дерева. Також роблять кашку з алое або каланхое і приладнують до ураженого місця. Можна приготувати мазь з тертого часнику і топленого смальцю. Пам’ятайте, щоб попередити появу папілом, потрібно стежити за своїм способом життя: повноцінно харчуватися, уникати шкідливих звичок, стежити за особистою гігієною. Тоді бородавки не потривожать вас.

Бородавки-фото характерних наростів, діагностика і лікування.

Основне поняття.

Бородавка — зовсім не звичайний, спонтанно розвинувся косметичний дефект. Бородавки — це захворювання вірусної етіології, яке заразно і іноді несе загрозу для життя. Наступні фото і опис до них розкажуть вам про даному захворюванні в деталях.

Фото бородавок.

За статистикою, з проблемою появи бородавок на тілі стикається кожен 10. Виглядати такі нарости можуть по-різному. Фото вище показує зовнішній вигляд бородавки, званої гострої кондиломою.

Причинні фактори.

Безпосередня причина зображуваних фото бородавок на тілі-вірус папіломи людини, що зустрічається повсюдно. Багатьом цей вірус відомий як ВПЛ або ПВЧ (папіломавірус людини).

Детальніше про збудника.

Сьогоднішня медицина виділяє десятки видів папіломавірусу. Частина з них нешкідлива, інші здатні викликати рак. Відповідно, викликати онкологію здатні і деякі зображені на фото види бородавок.

Звідки береться вірус.

Папіломавірус передається між людьми і від хворих тварин. Імунітет проти нього «за замовчуванням» безсилий, тому і зустрічальність бородавок так висока. Вище на фото ви можете бачити, що являє собою корінь таких новоутворень.

Шляхи зараження.

Придбання показаних на фото вірусних бородавок відбувається через прямий контакт з інфікованим або побутовий контакт.

Контингент жертв.

Найбільше число носіїв бородавок реєструється серед школярів. Поряд з цим існує таке поняття, як кератоми — вікові старечі бородавки. Фото кератом, як зрозуміло з опису, відображає ознаки зараження ВПЛ у літніх.

Групи ризику.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

У групі ризику — потенційно будь-яка людина, на шкірі якого є мікротравми, і той, який при цьому активно відвідує громадські місця зразок спортзалів, басейнів, лазень. Також сюди входять м’ясники і зайняті в сфері оброблення риби: у таких людей показані на фото, найчастіше-ниткоподібні, бородавки люблять вражати кисті рук.

Фактори, що розташовують до хвороби.

Фактор номер один — ослаблення захисних властивостей організму. Це пояснює той факт, чому найпоширеніші фото бородавок — фотографії у дітей.

Різновиди бородавок.

Картинки дають зрозуміти, що бородавки сильно розрізняються зовнішнім виглядом. Нарости бувають плоскими, ниткоподібними, загостреними і т. д.

Види з урахуванням локалізації.

Вище на фото показаний зовнішній вигляд плоских бородавок — такі нарости часто розташовані на обличчі або ступнях. Окремо можна виділити околоногтевой тип, зустрічається у любителів гризти нігті, і також нерідко зустрічаються на фото генітальні бородавки.

Про ризики для хворих.

Будь-яка нешкідлива бородавка може переродитися в злоякісну, якщо часто піддається тертю або іншому механічному впливу. Небезпеки може сприяти і лікування в домашніх умовах, проти якого так активно виступають лікарі.

Чистотіл як засіб лікування.

Вважається, що позбутися від показаної на фото бородавки допомагає сік чистотілу. Однак такий спосіб підходить не всім.

Рекомендовані способи видалення.

Дерматологи наполягають виключно на професійних методиках терапії. Однією з них є припікання азотом. На фото можна бачити, як оголюється корінь бородавки після одноразового впливу.

Вакцина від бородавки.

Ми показали вам 15 різних фото з усіма різновидами бородавок. Застрахуватися від появи найнебезпечніших з них можна зробивши вакцину «Гардасил».

Головна » Бородавки » Наріст на шкірі у вигляді бородавки фото.

Що робити, якщо на шкірі з’явилися бородавки.

Бородавки – доброякісні шкірні нарости, що формуються з клітин епідермісу.

Бородавки на шкірі виглядають не естетично.

А в деяких ситуаціях доставляють і фізичний дискомфорт – запалюються, викликають печіння і біль, кровоточать.

Але найбільша небезпека-в можливості злоякісного переродження наросту.

Чому з’являються бородавки і як від них позбутися? Про все докладно.

Наріст на шкірі у вигляді бородавки (фото можна подивитися нижче) може мати різну структуру, колір, розмір і форму.

Саме ці ознаки лежать в основі класифікації новоутворень, згідно з якою вони діляться на сім видів.

Звичайні (вульгарні). Куполоподібні шорсткі нарости сіруватого або буруватого відтінку з щільною ороговілої структурою. Частіше локалізуються на пальці руки або зовнішній стороні кисті, але можуть з’являтися і на інших ділянках тіла. Розмір звичайних бородавок варіюється від 2-3 мм до 1-1,5 см. Підошовні. Формуються на стопі і є підвидом звичайних бородавок. Можуть бути плоскими або значно виступають над поверхнею шкіри. Викликають сильний біль, що утрудняє ходьбу. При носінні тісного взуття і у людей, які страждають сильною пітливістю ніг, ймовірність появи хворобливого наросту вище. Околоногтевые. Також відносяться до звичайних бородавок. Формуються біля нігтьової пластини, порушуючи її зростання. Зазвичай це груба підшкірна структура, дуже щільна, з нечіткими кордонами і нерівною поверхнею. Плоскі (юнацькі). Розвиваються переважно в дитячому та підлітковому віці, в основному — на обличчі, руках, ногах. Розмір новоутворень невеликий — від 1 мм до 5 мм, форма округла, межі чітко окреслені. Рожеві, тілесні або світло-жовті бородавки трохи підносяться над поверхнею шкіри і не сильно помітні. Дуже часто вони формуються в місцях пошкоджень (подряпини, садна, порізи). Ниткоподібні (акрохорди). Витягнуті нарости, розміри яких варіюються від 1-2 мм до 10 мм Відтінок новоутворень не відрізняється від кольору здорової шкіри. Подовжені бородавки часто з’являються на обличчі (зазвичай вражають шкіру біля очей, губ, носа, на підборідді), під молочними залозами, в області пахвових западин. Пошкодження бородавки призводить до запалення і поширення вірусу на сусідні ділянки шкіри. Загострені або генітальні (кондиломи). З’являються на статевих органах: на слизовій піхви і шийки матки у жінок, на голівці статевого члена у чоловіків. Також можуть формуватися на слизовій оболонці ротової порожнини, гортані. Це невеликі, сосочкообразние, нещільні нарости, які можуть зливатися в структури, зовні нагадують цвітну капусту. Найчастіше передаються статевим шляхом. Старечі або вікові (кератоми). Розвиваються у людей старше 40 років на руках, обличчі, шиї та інших ділянках тіла, волосистої частини голови. Ніколи не формуються на ступні і долонях. Колір новоутворень сірий, коричневий або чорний, структура – пухка. Поява кератом обумовлено не ВПЛ, а віковими змінами, що відбуваються в шкірі (при розростанні клітин кератиноцитів).

Патологічні процеси в шкірі, що призводять до появи кератом, можуть бути обумовлені спадковістю або тривалим перебуванням на сонці.

Причини появи бородавок на шкірі.

Нарости з’являються в результаті зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Всього відомо більше 100 різновидів вірусу, які викликають зростання того чи іншого виду бородавки.

Одні типи ВПЛ є не онкогенними, викликають зростання доброякісних новоутворень. Інші належать до груп ВПЛ низького або високого онкогенного ризику, можуть дати початок злоякісних процесах (рак шийки матки, рак статевих органів у чоловіків).

Вірус потрапляє в організм декількома шляхами:

контактно-побутовим способом – через пошкодження на шкірі при безпосередньому контакті з носієм інфекції або при використанні заражених предметів побуту, одягу, взуття; статевим;

Фото: статевий шлях передачі впл.

від матері до немовляти під час пологів.

Фактор ризику.

ВПЛ – поширена інфекція, носієм якої є до 90 % людей. Відповідно, вірусом легко заразитися.

У групі ризику той, хто:

не дотримується правил особистої гігієни; часто відвідує громадські місця (спортивні зали і басейни, сауни і лазні, пляжі) або користується чужими предметами побуту (рушники, гребінці, манікюрний набір, халати і тапочки);

Фото: використання чужих предметів особистої гігієни сприяє зараженню.

веде безладне статеве життя.

Не завжди бородавки з’являються відразу після зараження.

Від моменту інфікування до утворення наросту може пройти від 2-3 тижнів до 2 років.

Поки імунна система функціонує нормально, вірус існує в організмі безсимптомно.

Але як тільки імунітет слабшає, вірус активізується, порушує процеси клітинного поділу, в результаті чого формуються шкірні дефекти.

Ймовірність зростання бородавки зростає при наявності супутніх факторів, серед яких:

гормональні порушення і патології ендокринної системи (у тому числі цукровий діабет); нервові розлади, стреси; фізичне виснаження; хронічні захворювання; тривалий прийом деяких медикаментів (антибактеріальних і гормональних препаратів).

Проблеми зі шкірою частіше виникають у людей, які страждають підвищеною пітливістю, що носять синтетичний одяг і тісне незручне взуття.

Зазвичай бородавка являє собою освіту у вигляді шишки, округле або овальне, витягнуте.

Фото: так виглядає звичайна бородавка.

Поверхня наростів шорстка, рідше – гладка. Відтінок бородавки може не відрізнятися від кольору шкіри, а може бути темніше або світліше. Також зустрічаються нарости рожевого, темно-коричневого і чорного кольору. Деякі з них викликають біль і свербіж.

Важливо розуміти, що деякі злоякісні захворювання шкіри мають схожий прояв.

Фото: контагіозний молюск.

До таких патологій відносяться: епідермальний невус, контагіозний молюск, сквамозна клітинна карцинома, меланома.

Крім того, є інші новоутворення, які можна прийняти за бородавку. Це:

Діагностика.

При появі на шкірі новоутворень слід звернутися до лікаря.

Тільки фахівець точно знає, як відрізнити від раку доброякісне утворення. Діагностика проводиться візуальним оглядом.

Фото: дерматоскопія наросту.

Але при необхідності він може призначити додаткові дослідження:

аналіз ПЛР , за допомогою якого визначається кількісний зміст і тип вірусу; дермоскопия – вивчення тканин наросту під мікроскопом; гістологічне дослідження тканин видаленого новоутворення – для підтвердження злоякісного процесу і визначення його стадії.

Відео: «Фіброми шкіри. Бородавка. Сухі мозолі»

Лікування новоутворень проводиться комплексно, включає:

противірусну терапію; імуностимулюючу терапію; видалення тканин наросту з допомогою фармацевтичних засобів (самостійно) або фізичними методами (в умовах клініки).

Медикаментозний.

Лікарського препарату, здатного повністю знищити інфекцію в організмі, не існує.

Основною метою противірусної терапії є придушення активності вірусу.

Імуностимулюючі препарати застосовуються для зміцнення імунної системи. Багато з призначуваних засобів надають комплексну дію: пригнічують інфекцію і стимулюють вироблення власного інтерферону в організмі.

Найчастіше лікарі рекомендують препарати:

Фото: свічки для стимуляції роботи імунної системи.

Препарати, що впливають на імунну систему, не повинні застосовуватися без консультації лікаря, оскільки мають досить широкий спектр протипоказань. Серед них:

грип; лихоманка; бронхіальна астма; кропив’янка та інші алергічні прояви; гінекологічні патології, викликані грибковими мікроорганізмами (молочниця); лікування препаратами групи β-адреноблокаторів і засобами, що пригнічують роботу імунної системи; операції з трансплантації внутрішніх органів; вагітність та грудне вигодовування.

Поряд з прийомом препаратів всередину проводиться місцева обробка бородавки спеціальними фармакологічними препаратами. Це можуть бути:

мазі (Віферон, оксолінова, саліцилова);

Фото: лікування саліцилової маззю.

гелі (панавір); розчини (Колломак, Ферезол, Веррукацид); холодоагенти (Вартнер Кріо, Кріофарма);

Фото: видалення заморожуванням в домашніх умовах.

Склад і механізм дії цих засобів різний, але всі вони допомагають позбутися від шкірного дефекту.

Видалення в амбулаторних умовах.

В умовах клініки бородавки видаляють різними методами фізичного впливу.

Вибір конкретного способу деструкції підбирає лікар, з урахуванням розмірів, місця локалізації і кількості видаляються наростів, наявності протипоказань.

Хірургічне висічення. Проводиться рідко. Обов’язковими показаннями до видалення скальпелем є великий розмір новоутворення (понад 2,5 см) і підозра на злоякісні процеси. Метод не застосовується для висічення бородавок на обличчі. У той же час він досить ефективно видаляє підшкірні (околоногтевые і підошовні) нарости, які важко піддаються іншим способам лікування. Лазерна деструкція. Промені лазера випарюють і пошарово видаляють клітини наросту. Процедура проводиться під місцевою анестезією і дозволяє позбутися від бородавки за один сеанс. При цьому ризик ускладнень і рецидивів практично відсутній.

Фото: видалення лазером.

Електрокоагуляція. Припікання тканин новоутворення за допомогою впливу високих температур і високочастотного електричного струму. Процедура дозволяє брати зразки тканин бородавки для подальшого гістологічного дослідження. Але ризик побічних ефектів вище в порівнянні з лазерним видаленням. Кріодеструкція. Вплив на тканини бородавки рідким азотом викликає глибоке заморожування і подальше їх відторгнення. Місце обробки стає червоним, на поверхні формується скоринка, що відпадає самостійно через 6-8 днів. Недолік методу-неможливість точно контролювати глибину впливу, через що може знадобитися кілька процедур.

Фото: процедура кріодеструкції.

Радіохвильове видалення. Вплив на наріст радіохвилями заданої частоти проводиться спеціальним пристроєм, званим радіоножем. Процедура дозволяє виконати атравматичний розріз, провести видалення. При цьому відбувається коагуляція м’яких тканин, а здорові тканини не обпалюються, залишаються неушкодженими.

Фото: видалення радіохвиль.

Хімічна деструкція. Обробка агресивними хімічними речовинами (трихлороцтова кислота, луги) викликає некроз тканин бородавки. Метод застосовується дуже рідко, оскільки високий ризик ускладнень – опіків, шрамів і рубців.

Народні засоби.

Проти бородавок в рецептах народної медицини використовують рослинні засоби з припікаючою, противірусну і бактерицидну дію. Це:

Фото: лікування чистотілом.

часник (наріст змащується свіжим зрізом);

Фото: видалення часником.

сік алое; масло чайного дерева; відвар полину; сік лимона; сік свіжих ягід горобини.

Рослинним засобом бородавка обробляється до 3 разів на день.

Процедури проводяться щодня, до повного зникнення новоутворення. Зазвичай лікування займає від 1-2 тижнів до 2 місяців.

Все залежить від розмірів, виду і локалізації бородавки, а також від сприйнятливості організму.

Як застосовувати Малавіт проти бородавок?

Як позбутися від бородавки на спині? Дізнайтеся тут.

Якщо за цей час бородавка не зникла, краще звернутися до лікаря.

Самонавіювання.

Результати проведених досліджень показали, що ефективним методом боротьби з бородавками є гіпноз, що впливає на стан імунної системи.

Самонавіювання подібно сеансів гіпнозу.

Людина повинна вселяти собі, що його бородавки зменшуються (сеанси спочатку тривають 2 хвилини, а потім 5 хвилин), і повинен щиро вірити в це. Бородавки дійсно почнуть зменшуватися, з часом зникнуть.

Ускладнення.

Правильне лікування і видалення новоутворень не викликає небажаних наслідків.

А виникаючі ускладнення частіше пов’язані з неправильним впливом на наріст, нерегулярністю проведення лікувальних процедур або індивідуальними особливостями пацієнта.

Серед можливих ускладнень:

Фото: шрам після видалення.

інфікування тіла бородавки, початок гнійних процесів; кровотеча; опік прилеглих ділянок здорової шкіри; формування рубця після видалення; поява на місці бородавки пігментного плями; повторний ріст бородавки; поширення вірусу на інші ділянки шкіри і поява інших наростів; злоякісне переродження тканин новоутворення.

Фото: переродження в злоякісну форму.

Бородавки – частіше доброякісні новоутворення.

Більшість з них добре піддається лікуванню, деякі зникають самостійно.

Але ризик повторного розвитку наросту повністю виключати не можна, особливо після видалення ниткоподібної бородавки (рецидивують найчастіше).

Якщо лікувати.

Результати грамотного своєчасного лікування можуть бути наступними:

бородавка зникає в перші дні лікування; наріст поступово, повільно зменшується в розмірах; новоутворення не піддається лікуванню.

Фото: при наявності змін слід обов’язково звернутися до лікаря.

Якщо не лікувати.

Якщо проблему не лікувати, можливі наступні варіанти перебігу хвороби:

поступове збільшення розмірів і кількості новоутворень; незмінне стан наросту на протязі тривалого часу; мимовільне зникнення.

У будь-якому випадку, краще звернутися до лікаря.

Лікар визначить вид і характер новоутворення, після чого підкаже, чи потрібно видаляти наріст.

В якому випадку звертатися до лікаря.

Негайне звернення до лікаря необхідно, якщо новоутворення:

збільшуються у розмірах (в тому числі, якщо плоскі бородавки помітно піднялася над поверхнею шкіри); змінюють колір, форму, структуру; запалюються (червоні, болючі, з гнійними виділеннями); викликають свербіж і біль; кровоточать; часто травмуються.

Фото: зміна кольору.

Консультація фахівця також потрібно в разі:

стрімкого збільшення кількості новоутворень; появи загострених кондилом; відсутність позитивних результатів самостійного лікування; появи бородавок у людей зі зниженим імунітетом (при ВІЛ) або цукровий діабет.

Профілактика.

Щоб попередити інфікування вірусом, слід:

використовувати тільки особисті предмети; обмежити контакти з носієм інфекції; своєчасно обробляти рани на шкірі антисептиками; відмовитися від безладної статевого життя. Чим небезпечні бородавки на статевих губах?

Які причини виникнення підошовних бородавок? Дізнайтеся тут.

Як прибрати бородавки на члені? Читайте далі.

Якщо вірус в організм вже потрапив, формування неестетичних дефектів можна попередити:

зміцнюючи імунну систему (вітаміни, спорт, здорове харчування, повноцінний сон); відмовившись від шкідливих звичок; уникати стресових ситуацій, емоційних перевантажень і фізичної перевтоми; дотримуючись правил особистої гігієни.

Легше проблему запобігти, ніж лікувати.

Але якщо бородавка з’явилася, позбутися від некрасивого дефекту праці не складе: існують різні ефективні препарати від бородавок, народні засоби, фізичні методи видалення.

Головне – відразу звернутися до лікаря. Фахівець точно визначить вид новоутворення і підбере оптимальні методи лікування.

Відео: «Як позбутися від бородавок, кондилом і папілом»

Які бородавки бувають? Основні види і як їх розрізнити.

Навіть найздоровіша шкіра схильна до появи бородавок. Причиною цього захворювання є не відсутність догляду за шкірою, а вірус папіломи (ВПЛ) , який, як правило, має доброякісну природу та проявляється у вигляді округлих вузликів або сосочків на шкірному покриві. Зазначимо, що практично кожна людина може негласно бути носієм різних модифікацій цього вірусу.

Який вид мають бородавки і як їх розрізняти — читайте в нашій статті.

Як відбувається зараження вірусом папіломи?

Основними причинами появи бородавок є різні травми шкірного покриву і ослаблення імунної системи людини. В результаті, вже наявний в крові або занесений ззовні, вірус папіломи починає активізуватися і відбувається патологічне розростання шкірних покривів.

Зараження ВПЛ відбувається різними способами:

безпосередній контакт з шкірними покривами: зі слизовими оболонками, у тому числі і статевим шляхом; предмети побуту: рушники, манікюрні інструменти і так далі; громадські місця: транспорт, басейни, сауни.

Бородавки, спровоковані вірусом папіломи, мають різні розміри і розрізняються локалізацією. Тому варто розрізняти види бородавок.

Різновиди бородавок.

Підкреслимо, що «справжніми» бородавками прийнято вважати ті освіти, які мають вірусну природу. Розглянемо, які бувають бородавки.

Звичайні (вульгарні) бородавки.

Цей вид бородавок з’являється, як правило, на тильній частині кистей і пальців рук і ніг. Вони мають вигляд вузликів різного діаметру, ідентичного кольору шкіри (в рідкісних випадках — сіруватого або бурого відтінків). Їх лікування не завжди ефективно, але вони можуть зникати» і самостійно, з плином часу.

Плоскі бородавки.

Друга їх назва — юнацькі, оскільки часто виникають саме у дітей і підлітків. Розміри цих бородавок дещо менші, ніж розміри звичайних бородавок.

Також у них більш світлий відтінок — від рожевого до світло-коричневого. А за рахунок незначного піднесення над поверхнею шкіри — їх називають плоскими. Характерною особливістю цього виду бородавок є ще й чітко окреслені контури, що мають неправильну форму. Плоскі бородавки люблять «поселятися» на обличчі, шийної і грудної області, руках і ногах.

Підошовні і долонні бородавки (рогові бородавки)

Цей різновид бородавок може бути як плоскою, так і сильно виступає над шкірним покривом. Утворюються вони (логічно своїй назві) переважно на стопах, іноді на долонях.

Підошовні бородавки дуже легко переплутати з мозолями, тому їх не завжди легко діагностувати. Розміри їх не перевищують десятикопеечную монету, але характеризуються досить високою щільністю і фарбуються в центрі освіти. Мабуть, це найбільш болюча і важковиліковна форма вірусу папіломи.

Ниткоподібні бородавки (акрохорди)

Мають вигляд наростів витягнутої форми і можуть досягати істотних розмірів (більше 10 мм). «Улюблені» місця локалізації цього виду бородавок: обличчя і шия (особливо-повіки, губи, підборіддя, ніс), область пахв, лінія росту волосся і шкірні складки. Акрохорди відрізняються від інших видів тим, що можуть поширюватися на сусідні ділянки шкіри і зливатися між собою. Ще одна їх особливість-рецидиви після видалення.

Загострені бородавки або кондиломи.

Ці маленькі, на ранніх стадіях, новоутворення здатні виростати до досить значних розмірів. Як правило, кондиломи вражають слизові оболонки, а тому утворюються на геніталіях, в області заднього проходу і в ротовій порожнині. Відсутність належного лікування може завдати істотної шкоди організму: інфікування іншими хворобами статевих органів, біль і незручності під час дефекації і статевого акту. Такий різновид вірусу папіломи ще називають аногенітальними або венеричними бородавками .

Можливі злоякісні новоутворення.

Існує ще кілька видів бородавок, які виділяють в окремі групи. Їх окрема Класифікація обумовлена високими ризиками трансформації в ракові клітини. Опишемо їх детальніше.

Себорейні кератоми (старечі бородавки)

Особливість цього виду наростів полягає в тому, що новоутворення з’являються в похилому віці.

Причинами цьому служать вікові зміни шкіри, що не мають ніякого відношення до ВПЛ. Кератоми можуть відрізнятися за кольором і видом. На ранніх стадіях вони мають жовтуватий або рожевий відтінок, але з часом стають чорними або темно-коричневими.

Одними з характерних ознак кератом є їх многоочаговость і схожість з меланомами. Як такої небезпеки цей вид бородавок не представляє, але їх діагностика вимагає чималої уваги — під них дуже часто маскуються ракові клітини.

Папіломи шийки матки.

Це доброякісні утворення, які можуть виникати в процесі вагітності і протікати безсимптомно. Проте, такі бородавки можуть привести до ракового захворювання шийки матки, а тому рекомендовано хірургічне втручання.

Папілома сечового міхура.

Має форму наросту світлого кольору, покритого ворсин. Симптоматика може проявлятися у вигляді болю, кровотечі і порушення сечовипускання, або ж не проявлятися взагалі. Цей вид патології шкірного покриву легко переростає в злоякісну бородавку і тому оперується негайно.

Папілома гортані.

Для неї характерна ребриста поверхня наросту, який з’являється в дитинстві і, як правило, у чоловіків. Головний симптом виникнення такої папіломи — захриплість голосу і утруднене дихання. У гірших випадках вірус поширюється на легені і бронхи, ніж провокує легеневу недостатність. Лікується хірургічним втручанням.

Відео: лікар-дерматовенеролог розповідає про причини виникнення бородавок, їх види і способи профілактики і лікування.

У разі виявлення подібних наростів — зверніться до фахівця, який підбере Вам адекватне лікування. Будьте здорові!

Чим відрізняються бородавки від родимок.

Родимки і бородавки – найбільш часті новоутворення на шкірі людини, нерідко схожі за формою.

Не завжди можна з першого погляду відрізнити їх один від одного, хоча походження у них абсолютно різний.

Головна відмінність від бородавок родимок в тому, що перші є проявом вірусного захворювання, а другі – різних факторів неінфекційного характеру, в тому числі генетичної схильності.

Між ними існує і загальна риса – освіти доброякісні і в більшості випадків безпечні.

Деякі патологічні зміни шкіри можуть бути провісниками серйозних захворювань, тому ворога краще знати в обличчя.

Чому виникають.

Причина появи бородавки – папіломавірус людини, що передається при тісному контакті з хворим, потрапляючи в кров через невеликі пошкодження шкіри чи слизової оболонки.

Вірус можна підхопити де завгодно, але особливо він любить мешкати в місцях з підвищеною вологістю. Там він може довгий час перебувати, чекаючи свою жертву.

Фото: при попаданні папіломавірусу на шкіру або слизові оболонки відбувається зараження.

Зазвичай вірус не відразу викликає захворювання, перебуваючи в організмі людини безсимптомно.

Однак, як тільки імунна система хоч трохи слабшає, збудник відразу ж активізується і починає вражати клітини епітелію – поверхневого шару шкіри.

Порушуючи здатність зроговіння, вірус, провокує патологічне розростання епітелію, порушуючи властивості його рогового шару, формуючи нарости-бородавки, папіломи.

Ослаблення імунітету настає:

внаслідок інфекційних захворювань (ангіна, герпес, грип); хвороб ендокринної системи (цукровий діабет); після операційних втручань; при гормональних порушеннях (вагітність, пологи).

Фото: в результаті гормонального дисбалансу під час вагітності на шкірі можуть з’являтися новоутворення.

Науці відомо кілька варіантів, від чого з’являються родимки або невуси:

спадковість; надмірна дія ультрафіолету; гормональний дисбаланс (підлітковий період, вагітність, пологи, клімактеричний синдром).

Більша кількість родимок і родимих плям з’являється ще у віці до 10 років або до періоду статевого дозрівання, але можливо і утворення їх у зрілому віці.

Фото: «Види новоутворень»

Що являють собою.

Бородавки бувають декількох видів, кожен з яких відрізняється один від одного за формою, кольором, місцем розташування та іншими ознаками:

звичайні або вульгарні – найбільш поширений вид. Це округлі виступаючі нарости на тильній стороні долоні, на пальцях і між ними, які за розміром не більше горошини. Поверхня наростів груба, зморщена і шорстка, як і внутрішній вміст. Така бородавка напівпрозора, має жовтуватий, сірий відтінок, але може бути кольору шкіри. Внутрішня структура неоднорідна, містить темні точки, нитки, а також корінь, який глибоко вростає в епідерміс; плоскої форми юнацька або ювенільна бородавка растетв основному у молоді, локалізується на обличчі, шиї, передпліччях, м’якій поверхні рук і кистей. Нарости мають розмір до 3 мм, часто множинні, зливаються між собою, перетворюючись в суцільну доброякісну пухлину. Вони бувають сіруватого, блакитного, світло-коричневого, рожевого або відтінку шкіри. На дотик бородавки гладкі, практично не виступають над поверхнею, а прилягають до неї; підошовні нагадують за зовнішнім виглядом мозоль або натоптиш, з’являються на стопах у результаті травмування, натирання ніг тісною і незручною взуттям. Нарости бувають одиничними або множинними, покриті твердою і легко здирається скоринкою. Зовнішній шар має жовтий, коричневий колір, грубий, покритий тріщинами. Часто присутні чорні точки, структура бородавок неоднорідна, є корінь. Під кіркою можна помітити рожеві сосочки, які легко травмуються, кровоточать і заподіюють біль; себорейні або старечі бородавки формуються кілька років на спині, плечах, шиї, голові, за вухами і на інших м’яких поверхнях шкіри. Темно-коричневого або чорного кольору, бородавки підносяться над шкірою, мають нерівну форму, зморщені, м’які. Цей вид бородавок найлегше сплутати з родимками; гострокінцеві кондиломи — сосочки, розташовані на статевих органах, слизової оболонки піхви і шийки матки рожевого кольору. Пухлина, що складається з множинних наростів, схожа на півнячий гребінь або цвітну капусту.

Фото: родима пляма.

Невуси або родимки мають правильну округлу форму, розмір від сірникової головки.

Родимі плями бувають більше 10 см в діаметрі. Зазвичай ці новоутворення темного коричневого або чорного кольору, м’які з однорідною поверхнею, плоскі або кулясті. З родимки можуть рости волоски, родима пляма може повністю бути покрито щетиною. Утворені з скупчення підшкірних судин, родимки мають рожевий або світло-червоний відтінок. Колір залежить від кількості меланіну – пігменту, яке виробляє шкіра під дією сонячних променів.

Відео: «Що робити з бородавками?»

Чим небезпечні.

Ще однією спільною рисою бородавок і родимок вважається їх здатність до переродження в злоякісну пухлину.

Через те, що в родимці зосереджено велике скупчення судин, вона набагато частіше набуває злоякісні властивості, чим і відрізняється від бородавки.

Перетворення родимки в меланому (ракову пухлину) може статися після її випадкової травми, виривання або здирання. Також цьому сприяє ультрафіолетове випромінювання, якому піддається родимка.

Фото: травма новоутворення може спровокувати розвиток меланоми.

Людям з великою кількістю родимок слід бути особливо обережними, менший час перебувати на сонці або в солярії.

Нова родимка, яка з’явилася в дорослому віці, набагато небезпечніше, ніж старі освіти.

Найбільш небезпечними вважаються загострені кондиломи, які викликані певними типами папіломавірусу, що володіють онкогенними властивостями. Саме вони винуватці раку шийки матки і статевого члена у чоловіків. Деякі види наростів викликають рак молочних залоз, папіломатоз гортані і стравоходу. Бородавки мають здатність розмножуватися, утворюючи навколо себе інші нарости. У чому і полягає різниця від них родимок, які є одиничними новоутвореннями. Небезпека бородавки в тому, що це тільки зовнішній прояв хвороби. Вірус, що знаходиться всередині організму, в будь-яку хвилину може викликати зростання нових бородавок, тому захворювання необхідно лікувати комплексно. Що робити, якщо бородавка росте і змінила колір?

Як відрізнити бородавку від мозолі? Дізнайтеся тут.

Чим відрізняється родимка, так це тим, що вона не вимагає лікування, а тільки дбайливого до себе ставлення.

Як відрізнити бородавку від родимки.

Щоб визначити, яке саме новоутворення з’явилося на шкірі, необхідно ознайомитися з зовнішніми ознаками, місцями локалізації, дізнатися, які бувають види бородавок, родимок, уважно розглянути їх на фото.

Як відрізнити бородавку від родимки, допоможе докладна табличка-пам’ятка.

Ознаки Бородавки, Родимки Форма Врослі в шкіру освіти Елементи, як би приклеєні на поверхню шкіри Колір Жовтий, тілесний, білястий, сіруватий, рожевий Коричневий, чорний Тактильні відчуття Жорсткі, тверді, вкриті роговим шаром М’які, гладкі Наявність скупчень Множинні або зрощені між собою Відокремлені, поодинокі Найбільш часта локалізація Долоні, пальці, ноги, околоногтевая поверхню Обличчя, тіло, верхня частина кінцівок.

Як визначити за зовнішніми ознаками вид новоутворення, знає кваліфікований дерматолог, який після діагностики і призначає лікування.

Необхідно також знати, який лікар лечитбородавки на інтимних місцях – це гінеколог і уролог. При підозрах на злоякісний характер шкірний наростів потрібна консультація онколога.

Видалення родимок необхідно значно рідше, ніж папілом і бородавок, і призначається, якщо існує велика ймовірність травм.

Наприклад, родимку, розташовану в місцях, які можна випадково зрізати при голінні, або здерти лямками бюстгальтера, краще видалити.

Фото: родимку, розташовану в пахвовій западині краще видалити, щоб уникнути травмування при голінні.

Видалення шкірних новообразованийпроисходит за допомогою скальпеля, лазера, заморожування рідким азотом, впливу електричним струмом або зрізання радіохвильовим ножем.

Категорично не можна видаляти родимку самостійно, щоб не спровокувати її переродження в меланому.

Від бородавок можна позбутися, використовуючи спеціальні засоби, що допомагають і від папілом, які мають некротизирующим властивістю.

Спеціальний склад аптечних препаратів («Ферезол», «Веррукацид», саліцилова кислота, ляпісний олівець «Криофарма», «Суперчистотел» та інші), омертвляет тканини наростів, після чого вони через деякий час відпадає.

Фото: припікання бородавок соком чистотілу.

У боротьбі з бородавками ефективні також народні методи:

змазування поверхні наросту соком кульбаби або чистотілу двічі на день до його повного зникнення; протирання оцтовою кислотою; втирання олії з насіння льону або касторової.

Лікування бородавок комплексне, тому полягає не тільки в їх видаленні, а в позбавленні від вірусу і зміцнення імунної системи.

За призначенням лікаря необхідно приймати імуномодулюючі, противірусні та вітамінні препарати, які позбавляють здатність збудника до розмноження, підвищують захисні властивості організму.

Переродження в меланому.

Про переродження родимки в злоякісну пухлину можуть свідчити будь-які зміни її зовнішнього вигляду, які вимагають негайного звернення до лікаря.

Фото: переродження в меланому.

Основні ознаки, що говорять про те, що родимка перетворилася на меланому:

зміна кольору, почорніння; придбання неправильної форми; збільшення розміру, розростання; зміна контурів; поява нерівностей, опуклостей; кровотечі, виділення рідини; лущення; біль, свербіж; відпадання родимки.

Профілактика появи.

Профілактика появи родимок полягає в помірному знаходженні на відкритому сонці, в солярії, використанні сонцезахисних засобів, а також правильному прийомі гормональних препаратів (в тому числі оральних контрацептивів).

Носійство вірусу папіломи людини, що викликає зростання бородавок тільки за умови ослаблення імунного захисту організму, безпечне і незаразно.

Фото: проведення вакцинації захистить жінок від раку шийки матки.

Велика частина населення Землі навіть не здогадується про те, що в крові у них знаходиться мікроб.

Для того щоб убезпечити дитину від потрапляння вірусу в кров, можна провести курс вакцинації, який на 100% захистить від найбільш небезпечних штамів, що викликають рак. Дотримання правил особистої гігієни – невід’ємна частина профілактики. Часте миття рук з милом, використання індивідуальних рушників, зубних щіток, приладдя для гоління, регулярне прання білизни, прибирання і провітрювання приміщень дозволить захистити організм від проникнення вірусу.

Фото: використання особистих засобів гігієни запобіжить зараження.

Людям, які вже мають в крові збудника, потрібно намагатися всілякими заходами не дозволити йому активізуватися:

збалансовано харчуватися або приймати вітаміни; вести активний спосіб життя; бувати на повітрі; використовувати ліки тільки за показаннями; відмовитися від куріння; не зловживати алкоголем.

Як проявляються симптоми бородавки на обличчі?

Чому на тілі з’являються маленькі бородавки? Читайте далі. Турбота про здоров’я-це особистий обов’язок кожної людини.

Самостійний огляд час від часу шкірних покривів, щорічна консультація мамолога, гінеколога і дерматолога дозволить запобігти біді, пройти діагностику і вчасно почати лікування.

А якщо є хоч найменші сумніви щодо зовнішнього вигляду родимок, краще не зволікати зі зверненням до онколога, адже це вже питання життя і смерті.

Відео: «Дерматоскопія, видалення родимок»

Чи небезпечні бородавки на шиї.

Невеликі м’які нарости тілесного кольору можуть виникати на різних ділянках тіла .

Бородавки на шиї в основному турбують жінок, доставляючи їм фізичний і моральний дискомфорт.

Вони часто схильні до травм, здираються, натираються одягом, можуть кровоточити і хворіти. Тому від таких бородавок краще позбавлятися.

Бородавки – це дрібні доброякісні новоутворення на шкірі у вигляді вузликів і невеликих округлих опуклостей на ніжці або широкій основі.

У більшості випадків вони тілесного кольору, але їх відтінок може варіювати від рожевого до темно-коричневого в залежності від виду. Нарости не перевищують 10 мм в діаметрі, можуть бути в одиничному або множинному кількості. Безліч бородавок в області шиї у жінок діагностується як захворювання папіломатоз.

При правильній терапії шанс назавжди позбутися новоутворень дорівнює 90%, якщо дотримуватися рекомендацій лікаря і вести активний спосіб життя, зміцнювати імунітет.

Половина населення всієї земної кулі є носієм вірусу папіломи людини, яка не завдає ніякої шкоди здоровому організму, перебуваючи в стані «сну».

Саме цей мікроорганізм стає причиною появи на шкірі і слизових оболонках бородавок, в період, коли у людини є проблеми зі здоров’ям, ослаблений імунітет.

Активізація збудника, коли бородавки на шиї активно ростуть, має наступні причини:

ослаблення захисних властивостей імунної системи після інфекційних хвороб та їх лікування антибактеріальними препаратами; порушення балансу гормонів; збої в обміні речовин; стрес, перевтома, відсутність нормального відпочинку та повноцінного сну; тривала дія на шкіру ультрафіолету; нехтування правилами особистої гігієни; захворювання ендокринної системи; носіння незручною, що викликає тертя одягу; наявність мікротравм шкірного покриву (подряпин, тріщин, ранок).

Різновид.

Маленькі бородавки на шиї можуть зливатися між собою і утворювати пухлини, розростатися, вражаючи все велику поверхню шкіри.

На шиї бородавки бувають:

висячими; плоскими або юнацькими; старечими або себорейними.

Висячі нарости мають ніжку, через яку відбувається їх насичення кров’ю, за допомогою судин, розташованих в ній.

Вони з’являються у вигляді жовтуватих і нерухомих горбків, які поступово набувають подовжену форму, стають рухливими, нагадують сосочки. Новоутворення часто ростуть під пахвами, на грудях, під молочними залозами.

Фото: локалізація наростів в пахвовій зоні і на тулубі.

Плоскі бородавки округлої або овальної форми підносяться над шкірою всього на 1-2 мм, м’які, колір їх може бути як тілесний, так і жовтий, рожевий і навіть блакитний.

Можуть з’являтися на обличчі, ногах і руках. Часто діагностуються у великій кількості у дитини в період статевого дозрівання.

Старечі бородавки поступово виростають до величезних розмірів (3 см).

Можуть бути відтінку шкіри, але найчастіше вони темно-коричневі або чорні, мають маслянисту і м’яку поверхню. Локалізуються на спині, руках, під волоссям в голові і на обличчі.

Фото: кератома на шиї.

Існує безліч різновидів бородавок найрізноманітнішої локалізації:

вульгарні нарости з’являються в основному на тильній стороні кистей; гострокінцеві кондиломи – на інтимних місцях; підошовні – на підошвах ніг, нагадують мозолі, часто болять і кровоточать; околоногтевые – навколо нігтьової пластини і під нею.

Механізм зараження.

Захворювання передається статевим і побутовим шляхом від хворої людини, на тілі у якого вже є подібні новоутворення.

Вірус через мікроскопічні травми проникає в кров, викликаючи патологічні зміни в структурі рогового шару епідермісу.

Умови для інфікування:

наявність саден, порізів, натертостей, попрілості на шкірі; літній вік; захворювання імунної системи; порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Заразитися легко в лазні, басейні, на пляжі і в інших місцях громадського користування.

Фото: використання загальних рушників і предметів гігієни можуть стати причиною зараження.

Вірус тривалий час може виживати в навколишньому середовищі на рушниках, постільній білизні і різних предметах щоденного використання.

Хто входить в групу ризику.

Бородавки на шиї найчастіше з’являються:

у вагітних і годуючих жінок; у людей, тривало лікованих антибактеріальними препаратами, після хіміотерапії; приймають оральні контрацептиви; страждаючих запальними хворобами статевої системи; зловживають прийомом спиртних напоїв, палінням; ведуть безладне статеве життя.

Фото: при вагітності підвищується ризик зараження папіломавірусом.

Ознаки появи бородавок помітити складно.

Все починається з виявлення одного або відразу декількох цяток світліше відтінку шкіри або ж, навпаки, трохи темніше. Поступово вони починають подовжуватися, рости, утворюючи зрілий наріст. Дуже рідко спостерігається свербіж, печіння, поколювання.

Але найбільш часто бородавки не доставляють ніяких неприємних відчуттів.

Чим небезпечні.

Головна небезпека бородавок – це їх здатність до переродження в злоякісне новоутворення.

Деякі штами вірусу вже спочатку несуть в собі онкогенні властивості, провокуючи виникнення раку. А деякі безпечні різновиди можуть набувати ці властивості протягом життя. Будь-яка травма бородавки може привести до запуску механізму переродження.

Бородавки на шиї, як і на будь-якому іншому ділянці шкіри, стають джерелом зараження для здорових людей.

Фото: нарости на шиї.

Також вони становлять загрозу і для свого господаря, маючи здатність розмножуватися і вражати здорові шкірні покриви.

Будь-яке порушення цілісності наросту – це відкриті двері для інфекції, внаслідок чого відбувається запалення.

Слід негайно звернутися за допомогою, якщо бородавка болить, свербить, кровоточить, змінилася її форма і колір, виділяється гній, присутній неприємний запах.

Схожі захворювання шкіри.

Деякі захворювання шкіри схожі за зовнішнім виглядом з бородавками, однак, становлять велику небезпеку для здоров’я людини:

родимку або невус не можна піддавати механічному видаленню в домашніх умовах. У ній дуже багато кровоносних судин, тому існує ризик кровотечі та інфікування ранки;

Фото: папилломатозный невус.

меланома – провісник раку має схожість зі старечої бородавкою, але форма її неправильна, а колір неоднорідний. При виявленні такого новоутворення слід негайно звернутися до онколога, щоб виключити ракову пухлину;

Фото: вузлова меланома.

папілома має таке ж походження, як і бородавка, але вона більш м’яка по структурі. Тільки досвідчений фахівець може візуально визначити вид наросту за його зовнішніми ознаками;

інфекційні або алергічні захворювання , висип яких нерідко може нагадувати бородавки.

Фото: контагіозний молюск.

Часто нарости з’являються при наявності венеричних захворювань, наприклад, сифілісу.

Тому обов’язково потрібна діагностика лікаря і аналіз крові для визначення причини появи бородавок.

Якщо на шиї з’явилися нарости, походження яких викликає сумнів, то необхідно звернутися до лікаря.

Відео: «Видалення бородавок лазером: подробиці процедури»

Лікування бородавок на шиї.

Лікувати бородавки потрібно обов’язково, щоб не тільки не дати їм поширитися на здорову шкіру, але і не становити загрозу для здоров’я оточуючих людей.

До того ж неестетичний вид новоутворень заважає жінці сповна насолоджуватися літнім відпочинком, надягати відкриті сукні та майки.

Медикаментозний.

Лікування захворювання завжди має бути комплексним і під наглядом лікаря.

Який лікар видаляє бородавки на інтимних місцях?

Чи можна відривати бородавки? Дізнайтеся тут.

Існують медикаментозні способи, за допомогою яких можна вивести бородавки.

Слід враховувати, що речовини, використовувані для видалення, мають хімічну природу, тому їх дія-це опік, який може залишати шрами і рубці. Перед тим, як лікувати бородавки і застосовувати будь-які препарати, варто пройти діагностику.

Види ліків, що дозволяють самостійно позбутися від дрібних бородавок на шиї:

розчини на основі фенолу («Веррукацид», «Ферезол»), які слід наносити на бородавку згідно з інструкцією; кислоти і луги (саліцилова кислота, пластир «Саліпод», «Суперчістотел»); ляпісний олівець на основі нітриту срібла; «Кріофарма» — препарат, що заморожує тканини наросту.

Фото: засоби для лікування впл.

Також до медикаментозного лікування відноситься імунотерапія, призначається лікарем для підтримки і зміцнення імунітету, яка може йти в комплексі з противірусними препаратами місцевої дії і для прийому всередину («Анаферон», «Віферон» та ін), вітаміни.

Апаратний.

Швидше за все, дерматолог порадить апаратне видалення або хірургічне.

Сучасні методи дозволяють домогтися практично стовідсоткового результату, а також знизити ймовірність рецидивів.

До амбулаторних методів видалення бородавок на шиї відносяться:

лазерне висічення – випалювання наростів шляхом спрямованого теплового променя шар за шаром;

Фото: видалення наростів лазером.

кріодеструкція – заморожування тканин бородавок рідким азотом, після чого їх відмирання, освіта міхура з серозною рідиною і струпа; електрокоагуляція – застосування електричного струму високої частоти для омертвіння клітин новоутворення, потім видалити металевою петлею на кінчику приладу залишків бородавки; зрізання радіохвильовим ножем допомогою апарату » Сургитрон, що дозволяє безкровно і швидко видалити наріст шляхом впливу на нього радіохвилями.

Всі методи, крім кріотерапії, вимагають місцевого знеболювання.

Період реабілітації становить від 7 до 14 днів, а повне відновлення клітинної структури дерми відбувається через 3-6 місяців.

Кожен метод має недоліки і переваги.

Найбільш дешевий і простий спосіб, як можна швидко прибрати бородавки – лазерне видалення, дозволена для застосування у дітей і дорослих, практично не має протипоказань. Але можуть залишатися шрами.

Фото: рубець на шкірі після видалення.

Тому вибір методу цілком лежить на лікаря, а також залежить від матеріального стану пацієнта.

Народні способи.

Застосовуючи лікування народними засобами, не можна бути до кінця впевненим в їх ефективності.

Не всі рецепти дійсно допомагають, багато з них здатні привести до негативних наслідків.

Тому перед використанням народних засобів важливо проконсультуватися з дерматологом.

Наші бабусі здавна застосовували такі рецепти, щоб позбутися від бородавок:

обробляти нарости можна горіховою маззю двічі в день. Для цього волоські горіхи перемолоти на м’ясорубці, залити гасом в пропорції 2 до 1, настояти 3 тижні, віджати від макухи і зберігати в холодильнику; набити банку кульбабами до самого верху, залити одеколоном, закрити кришкою і настоювати 2 тижні. Настоєм змащувати нарости кожні 3 години; змащувати бородавки 2 рази на добу свіжим соком чистотілу або аптечним екстрактом рослини;

Фото: свіжий сік чистотілу.

змішати в пропорції 1 до 1 тертий часник і оцет, додати трохи борошна, замішати Ріденьке тісто. Скачати кульку, прикласти до наросту, а після висихання заклеїти пластиром на ніч. Попередньо шкіру навколо новоутворення обмежити пластиром, щоб не допустити опіку здорових тканин; бородавки змащують маслом (іланг-іланг, касторовою, рожевим), соком кислого яблука, оцтом, часником.

Ускладнення.

До можливих ускладнень відносяться:

переродження бородавки в злоякісну пухлину;

Фото: злоякісне переродження новоутворення.

запалення шкіри і підшкірної клітковини шиї; кровотечі.

Профілактика.

Ніякі ліки не зможе повністю вилікувати причину захворювання – вірус, а також на 100% усунути ризик виникнення рецидивів, якщо організм людини ослаблений, схильний до частих респіраторних захворювань.

Тому головна мета профілактичних заходів – це комплексне зміцнення імунітету:

збалансоване харчування; активний спосіб життя; відмова від шкідливих звичок; помірні фізичні навантаження, повноцінний відпочинок і сон. Як вивести курячу бородавку на пальці ноги?

Як відбувається видалення бородавок під нігтем? Дізнайтеся тут.

Як позбутися від бородавок на лобкової частини? Читайте далі.

Для зміцнення імунної системи рекомендовано приймати відвари трав (шипшина, ехінацея), вітамінні комплекси.

Після лікування антибіотиками потрібно відновлювати мікрофлору шляхом прийому еубіотиків, вживання натуральних йогуртів з високим вмістом корисних бактерій. Активний спосіб життя – єдиний дієвий засіб проти будь-яких вірусних і бактеріальних хвороб.

Тільки міцний і здоровий організм зможе чинити гідний опір інфекціям, нейтралізувати віруси і продовжувати стабільно функціонувати.

Тому важливо зміцнювати і підтримувати захисні властивості імунітету, щоб зберегти здоров’я, сили і гарний настрій.

Відео: «Видалення родимок, бородавок, папілом»

Що робити, якщо з’явилася підошовна бородавка.

Серед усіх різновидів бородавок підошовні є, мабуть, найнеприємнішими.

Крім дуже непривабливого зовнішнього вигляду, вони ще доставляють дискомфорт, порівнянний з відчуттям, що ви наступаєте босою ногою на дрібний камінчик.

Через що може вирости підошовна бородавка, як уникнути її появи або швидко позбутися? Розглянемо докладніше.

Різновид.

Медицині відомо кілька різновидів шкірних виростів, які називають бородавками:

вульгарні – невеликі нарости з напівсферичної жорсткою поверхнею, зазвичай виростають на пальцях і кистях рук, але можуть з’явитися на колінах і пальцях ніг; плоскі виступають плями округлої форми, що проявляються в підлітковому віці; підошовні (шипицы , « куряча попка») – щільні круглі нарости на нижній частині стопи і пальцях ніг; ниткоподібні – еластичні тонкі вирости, що з’являються на обличчі і в складках шкіри; гострокінцеві кондиломи – еластичні вирости у вигляді конусів або цвітної капусти, що вражають слизові оболонки інтимної зони і статевих органів; старечі бородавки (вікові кератоми) – темні плями, вкриті жирними лусочками, з’являються на шкірі людей від 40 років і старше.

З усіх перерахованих видів тільки старечі бородавки викликані функціональними порушеннями в шкірному покриві.

Всі інші нарости мають вірусне походження.

Місця локалізації.

Бородавка може виникнути на будь-якій ділянці людського тіла, включаючи слизові оболонки.

Внутрішні органи не стали винятком. Папіломи (ті ж бородавки) виявляють на сечовому міхурі і в протоках молочних залоз. Найрідше ці нарости зустрічаються на спині, на зовнішній стороні стегон і гомілки, плеча і передпліччя, волосистої частини голови. Всі інші ділянки, що контактують з предметами навколишнього світу або людьми, в рівній мірі можуть стати мішенню. Дуже часто шкірні вирости локалізуються на обличчі, шиї, кистях рук і на ногах. Тут зустрічаються вульгарні, плоскі бородавки і шипицы. Бородавки підошовні тому і названі так, що з’являються на стопі. Але є випадки, коли подібні ж нарости вражають пальці рук. Шкірні складки мають сприятливі умови для розвитку бородавок – тепло і волога. Тому тут можна виявити тонкі, ниткоподібні нарости. Генітальні бородавки, крім статевого члена і піхви, можуть вирости на статевих губах, промежини, навколо і всередині анального отвору.

Причини виникнення підошовних бородавок.

Причини виникнення підошовних та інших видів бородавок були вже давно знайдені вченими.

Це вірус папіломи людини (ВПЛ).

Фото: вірус папіломи людини.

Він проникає всередину клітини шкіри, вставляє свій геном в її ядро і змушує змінити функції.

Поза тілом людини вірус швидко гине. Але тепло і підвищена вологість можуть продовжувати його життєздатність.

Тому частий шлях зараження підошовними бородавками-підлогу, лави і поручні в басейнах, загальних душових, лазнях. При цьому ходьба босоніж на пляжах не загрожує появою підошовних наростів. Під впливом ультрафіолетового випромінювання вірус гине моментально.

Фактор ризику.

Серед факторів, які підвищують ймовірність зараження, можна назвати наступні:

травми шкіри стопи; ослаблений імунітет.

Якщо підошва захищена взуттям, це зовсім не виключає її травмування.

Фото: носіння тісного взуття зі штучних тканин сприяє зараженню.

Навпаки, тісне, незручне взуття стає причиною огрубіння шкіри ніг, викликає застійні явища.

На ній можуть з’являтися мікротріщини, які в таких умовах довше заживають. А якщо ноги ще й посилено потіють, то умови для розвитку вірусу виникають найсприятливіші.

В цьому випадку Своє «слово» може сказати імунітет.

Помічено, що здоровий організм, не ослаблений хворобами або іншими несприятливими факторами, може дуже довго чинити опір вірусу і не допускати утворення наростів.

Тоді як бореться з іншими захворюваннями або знаходиться в постійному нервовому напруженні здається дуже швидко.

У більшості бородавки безпечні, вони дуже рідко перероджуються в злоякісні пухлини.

Фото: меланома стопи.

Але нарости на слизових мають властивість провокувати зміни в навколишніх тканинах, які потім можуть перетворитися в онкологію. Тому при їх виявленні незайвим буде хоча б для власного спокою відвідати лікаря. Головна небезпека від підошовних бородавок – біль при ходьбі. Якщо бородавка буде збільшуватися, больові відчуття стануть наростати.

Вона може пройти і сама, але мало хто захоче дочекатися цього. В основному, люди швидко звертаються до лікаря або намагаються вивести її самостійно.

Прояви підошовної бородавки наростають поступово.

Фото: так виглядає підошовна бородавка.

Спочатку на стопі з’являється невелике ущільнення, які багато хто приймає за мозоль, натоптиш. Потім в її центрі утворюється шорсткий ділянку. Краї бородавки починають трохи підніматися над шкірою у вигляді валика, утвореного ороговілими шкірними клітинами. Людина може відчувати свербіж, так як жорсткий наріст тисне на рецептори навколишньої шкіри, дратуючи їх. Больові відчуття пов’язані з товстим шаром шкірного ущільнення. При ходьбі бородавка, що росте всередину досить глибоко, здавлює нервові закінчення, тому біль при ходьбі різка, колючий. Серед тонких виростів в центрі бородавки можна помітити чорні точки. Це дрібні кровоносні судини, що знаходилися в товщі шкірного покриву, але передавлені виросли бородавкою.

Чи треба йти до лікаря.

В принципі, з шипицею можна впоратися і своїми силами в домашніх умовах, а якщо вона не турбує, то і зовсім почекати. Можливо, наріст пройде сам.

Але в деяких ситуаціях краще звернутися до фахівця.

Фото: огляд і дерматоскопія наростів на стопі.

Особливо необхідно це зробити, якщо:

бородавка викликає дискомфорт при ходьбі; болить або проявляє себе іншими відчуттями; розміри наросту перевищують 1 см у діаметрі; поруч з першим з’явилося кілька дочірніх виростів; у вас є сумніви в тому, що це бородавка.

У всіх цих випадках домашні методи можуть виявитися неефективними.

Діагностика.

Зазвичай для діагностики підошовних наростів досить звернення до дерматолога і візуального огляду, проведеного ним.

Але іноді доводиться використовувати додаткові методи:

щоб краще досліджувати новоутворення, дерматолог акуратно зіскоблює верхні ороговілі лусочки. Наявність тромбованих капілярів підтверджує, що це бородавка; ПЛР-діагностика виявляє присутність вірусу папіломи; для визначення глибини наросту може бути призначено УЗД. Його дані знадобляться для вибору методу лікування; іноді підошовні нарости, схожі на прояви сифілісу. Тоді потрібне обстеження на це захворювання.

Така велика Діагностика застосовується лише в складних випадках.

Відео: «Підошовна бородавка — лікування лазером»

Лікування підошовних наростів, як і інших бородавок, краще здійснювати комплексно.

Звичайно, основне в ньому – видалення.

Чому з’являються плоскі бородавки на обличчі?

Як вивести бородавку на пальці руки? Дізнайтеся тут.

Але для профілактики рецидивів не можна забувати і про противірусні засоби.

Слід діяти і в інших напрямках: поліпшити раціон корисними продуктами і посилити гігієнічні процедури.

Медикаментозний.

Деякі аптечні засоби дуже добре підходять для видалення наростів на стопі.

Є кілька груп таких препаратів:

противірусний. Ефективні тільки при молодих наростах або в лікуванні дітей. Вони допомагають м’яко прибрати бородавку, не залишаючи рубців; некротизуючі. Це Ферезол, Веррукацид, Солкодерм. Плюс їх в короткому або навіть одноразовому застосуванні, а ефективність досить висока. Для нанесення засобів використовуйте або входять в комплект аплікатори, або ватяні, дерев’яні палички. Потрапляння на здорову шкіру слід уникати; кератолітичні. Розчиняють огрубілі жорсткі шари наросту і сприяють поступовому його злущування. Зазвичай це засоби на основі саліцилової кислоти, але можуть містити і інші кислоти і луги: Суперчистотел, Колломак, Дуофилм, Вартнер ручка-аплікатор, Саліцилова кислота, Саліцилова мазь; препарати з ефектом кріотерапії. Це Кріофарма і Вартнер Кріо-аерозолі, що містять заморожуючу речовину. Спеціально призначені для вульгарних і підошовних бородавок. пластир. Можна використовувати будь-які призначені від сухих мозолів. Вони поступово розм’якшують наріст, а при зміні пластиру верхні лусочки зскрібають. Носити їх можна цілодобово, змінюючи раз на день. Найпопулярнішим є Саліпод, але можна використовувати і інші.

Фото: застосування мозольного пластиру.

Методи видалення.

Як позбутися від бородавки швидко?

У цьому допоможуть різні медустанови, що пропонують послуги з видалення наростів.

У Москві безліч спеціалізованих клінік, де допоможуть вирішити цю проблему. Але краще обговорити з лікарем вибір способу, тому що для підошовних наростів підходять не всі.

Сучасна медицина застосовує такі методики:

видалення рідким азотом. В результаті впливу цієї речовини бородавка миттєво заморожується і відмирає. Про це свідчить зміна її кольору (вона стає біло-сірої). Але із-за складності регулювання глибини впливу кріотерапія має підвищений ризик рецидивів;

Фото: випалювання рідким азотом.

електрокоагуляція. Це вплив електричним струмом, в результаті якого наріст випалюється повністю. Для підошовних наростів його використовують нечасто, тому що період відновлення болючий, тобто важко буде наступати на ногу кілька днів; радіохвильовий метод. Це вирізання наросту під дією радіохвильового випромінювання (радионож). Цей спосіб виключає розвиток кровотеч або занесення інфекції. Але при видаленні підошовних бородавок не користується великою популярністю, незважаючи на позитивні відгуки; видалення лазером. Засноване на дії лазерного випромінювання, випарює клітини бородавки. Наріст видаляється повністю, ризик рецидивів мінімальний. Цей метод дуже популярний через швидкість процедури, її безболісності і безпеки; хірургічний спосіб. Полягає у вирізанні наросту скальпелем. Застосовується тільки при великих бородавках або великих площах поразок. Але при використанні проти підошовних наростів рухливість людини деякий час буде обмежена.

Дуже важливо переконатися у відсутності протипоказів до видалення бородавок певним способом, іноді потрібні додаткові дослідження.

Фото: видалення лазерним променем.

Але всі вони є запорукою не тільки успішності, але і безпеки обраної процедури.

У дітей, починаючи з 5-тирічного віку, підошовні бородавки-поширене явище.

Звичайно, не всі способи їх лікування, що застосовуються щодо дорослих, можна використовувати і в цьому випадку.

З аптечних препаратів краще застосовувати противірусні мазі. Вони рідко викликають побічні ефекти, будучи найбільш безпечними. Наріст у дитини можна видалити народними способами. Для дитячої шкіри краще використовувати самі м’які засоби. Якщо з’являється печіння або сильне почервоніння, то процедуру краще скасувати і вибрати інший рецепт.

Із способів радикального лікування для дітей найбільше підходить лазерний, він швидкий і безболісний.

Народні засоби.

Багато народних рецептів існує саме від підошовних бородавок. Ось деякі з них:

прив’яжіть на ніч до бородавки пластинку часнику;

Фото: лікування часником.

соком чистотілу шипицю можна змащувати 2 рази на день, допомагає він дуже швидко, за тиждень; ванночки з чебрецем роблять через день, склянку сухої трави заливають 2-ма літрами окропу і настоюють, парять у відварі ноги по 30 хвилин-годину, досить 5-6 процедур;

Фото: лікувальні ванночки з травами.

візьміть однакову кількість мідного купоросу і вершкового масла, перемішайте і накладіть на бородавку, шкіру навколо заклейте пластиром, перев’яжіть бинтом і залиште на ніч, може відчуватися легке печіння; дуже міцне засіб – коржик з оцту, замішаного борошном, її накладають на бородавку на ніч, захистивши здорову шкіру.

Всі народні способи будуть ефективніше, якщо попередньо розпарювати бородавку і зчищати з неї верхній шар.

Профілактика.

Якщо знати, чому з’являються бородавки, то можна вивести нескладні правила, які допоможуть захистити себе від зараження ними:

Фото: ходіння без взуття в басейні сприяє зараженню.

не ходіть босоніж в басейнах, лазнях, саунах, душових, використовуйте особисті гумові тапочки; дотримуйтесь гігієну ніг, щодня міняйте шкарпетки; зручне взуття, не здавлюються і не натирающая стопу – запорука здоров’я ніг; не розчісуйте і не чіпайте незахищеними руками бородавки, щоб не поширювати інфекцію на здорові ділянки.

Більше половини з’явилися підошовних бородавок проходить самостійно.

Але не багато хто може спокійно чекати цього моменту через дискомфорт.

Дані нарости добре піддаються лікуванню.

Але жоден метод або рецепт не гарантує 100% — ве відсутність рецидиву.

Це залежить не від обраного способу видалення бородавки, а від стану імунітету і активності вірусу.

Нижче можна ознайомитися з відгуками людей, які позбулися підошовних бородавок. Може бути, їх досвід допоможе і іншим.

Як видаляють бородавки на інтимних місцях?

Як застосовувати Гірський чистотіл від бородавок? Дізнайтеся тут.

Де ж бородавки беруться на руках? Читайте далі.

Підошовні бородавки можуть доставляти сильний дискомфорт, тому люди прагнуть скоріше позбутися від них.

І це правильно. Адже сам наріст є джерелом вірусу, і людина може заразити інших, особливо своїх домочадців.

Сучасна медицина безсила побороти вірус, але впоратися з бородавками може.

В її арсеналі різні препарати і способи для цього.

Пухлини шкіри: яких новоутворень слід побоюватися.

На зорі людської історії найзначнішою проблемою були епідемії інфекційних захворювань. За останні два століття медицина за допомогою щеплень і антибіотиків досягла в лікуванні цих хвороб значного прогресу. У двадцять першому столітті на передній план вийшли захворювання серця і судин. Змагатися з ними можуть тільки травми, отруєння та онкологічні патології. Пухлини можуть вражати будь-який орган, тканину і навіть найдрібнішу частину організму-клітку. Велика різноманітність відзначається серед пухлин шкіри. Цей орган в рівній мірі може стати джерелом як злоякісних, так і доброякісних новоутворень. І кожне має низку неповторних рис.

Причини різноманіття пухлин шкіри.

Шкіра — унікальний інструмент, подарований людині для захисту від несприятливих умов зовнішнього середовища. Життя на планеті завжди була небезпечною через видимих — сонце, вітер, температурні перепади — і незримих причин. Останні — це мікроби. Однак шкіра ідеально підходить для захисту і від мікроорганізмів. Покривна тканина людини щодня відіграє важливу роль в житті будь-якого організму:

захищає глибше розташовані органи від впливу зовнішнього середовища; виконує роль бар’єра для хвороботворних мікроорганізмів; підтримує внутрішню температуру організму; несе інформацію про навколишній світ.

Шкіра влаштована так, щоб забезпечити організму надійний захист і можливість пізнавати навколишній світ за допомогою дотику. Це досягається наявністю трьох шарів шкіри. Самий верхній шар — епідерміс — постійно оновлюється. Він складається з особливих клітин — кератиноцитів. У них особливий життєвий шлях — від клітини найглибшого базального шару до мертвої рогової лусочки на поверхні епідермісу. Серед кератиноцитів епідермісу розкидані меланоцити. Саме завдяки цим клітинам шкіра набуває під променями сонця загар. Меланоцити так названі за вироблення пігменту — меланіну.

Шкіра людини складається з трьох шарів.

Глибше епідермісу залягає шар особливих переплетених волокон-дерма. У цьому шарі розташовані і нервові закінчення-Тельця Фаттера-Пачіні, завдяки яким людина має дотик. Крім того, в дермі проходить безліч судин, з яких шкіра отримує харчування. Тут же беруть початок волосяні фолікули. У кожного фолікула є власний м’яз, що складається з гладком’язових клітин. У дермі розташовані лімфатичні судини, які відіграють велику роль в обміні речовин, а також два види залоз — сальні і потові.

Шкіра містить безліч дрібних утворень залоз і нервових закінчень.

Найглибшим шаром є гіподерма. Вона складається з однакових клітин — адипоцитів. Кожна з них містить жир. Підшкірний жировий шар є хорошим амортизатором від будь-яких зовнішніх механічних впливів. Крім того, велика кількість судин в цьому шарі сприяє підтримці постійної внутрішньої температури організму.

Пухлини шкіри — це новоутворення з різних елементів епідермісу, дерми і підшкірно-жирової клітковини. Вони можуть носити доброякісний, прикордонний і злоякісний характер. Пухлини шкірного покриву відрізняються колосальною різноманітністю. Вони зустрічаються як у дорослих, так і серед дітей.

Особливості будови і функціонування шкіри-відео.

Особливості злоякісних і доброякісних новоутворень.

Всі пухлини утворюються за єдиним принципом. Причина-поломка генів, які є в кожній клітині і містять всю інформацію про її життєвий шлях з самого народження. Змінені гени змушують клітини шкірного покриву розвиватися по порочному шляху. Спочатку утворюється одна пухлинна клітина, яка потім дає початок іншим. У кожній міститься невірний набір генів.

Пухлина утворюється з генетично змінених клітин.

Доброякісні клітини мають ряд характерних особливостей. По-перше, вони зовні ідентичні нормальним. По-друге, вони підкоряються впливу імунної системи та інших сигналів організму. По-третє, вони ростуть дуже повільно і не схильні поширюватися в інші органи.

Злоякісні пухлини шкіри — протилежність попередньому випадку. Вони сильно змінені зовні, ростуть дуже швидко, позбавляють організм поживних речовин. Крім того, пухлина не єдина і часто не найстрашніша проблема. Злоякісні клітини поширюються по кровоносних і лімфатичних судинах. Кожна пухлинна клітина може дати початок вогнища вторинного росту-метастазу.

Злоякісні пухлини схильні поширюватися по кровоносних і лімфатичних судинах.

Доброякісні пухлини шкіри.

Доброякісні пухлини шкіри — поширена патологія. Більшість людей знайомі з ними не з чуток. Вони можуть виникати з будь-якої ділянки шкіри. Термін життя деяких обмежений, інші супроводжують людину роками і десятиліттями. Кожен тип пухлини володіє всіма ознаками доброякісності — характерним зовнішнім виглядом, повільним зростанням і відсутністю метастазів.

Симптоми і ознаки доброякісних новоутворень на шкірі — таблиця.

Вид доброякісної пухлини шкіри Час виникнення хвороби Часто ураженний підлогу Улюблені місця виникнення вогнищ хвороби Особливості зовнішнього вигляду новоутворення Клітини-джерело новоутворення Папілома Літні люди Будь-пол шкіра особи; шкіра тулуба. бородавчасте утворення; пухлина підноситься над шкірою; пухлина має широку основу або ніжку. Епідерміс себорейна бородавка літні люди;юнаки та дівчата; діти. Будь-підлогу обличчя; шия; волосиста частина голови; кінцівки; закриті ділянки шкіри. пляма коричневого кольору; пляма вкрита жирними кірками; пухлина підноситься над шкірою. Епідерміс стареча кератома літні люди будь підлогу обличчя; шия; верхні кінцівки. щільний вогнище, покритий сірими кірками; пухлина округлої форми. Епідерміс Шкірний ріг Всі вікові групи Будь-пол Відкриті ділянки шкіри Пухлина конусоподібної форми Епідерміс Кератоакантома зрілі люди; літні люди. Чоловіки голова; обличчя; відкриті ділянки шкіри. округлі обриси; пухлина підноситься над шкірою; одиночний вогнище сірувато-рожевого забарвлення; в центрі воронка з роговими лусочками. Епідерміс Карциноїдний папіломатоз Готтрона зрілі люди; літні люди. Чоловіки Симетричні вогнища на нижніх кінцівках пухлина підноситься над шкірою; пухлина покрита виростами рожевого кольору; між виростами густе смердюче відокремлюване. Епідерміс Тріхоепітеліома зрілі люди жінки шкіра обличчя; крила носа; щоки; вуха. щільний виріст рожевого кольору; дрібні судини на поверхні пухлини. Волосяний фолікул Фолікулярна кератома юнаки і дівчата; зрілі люди; літні люди. Жінки шкіра обличчя; шкіра волосистої частини голови. згруповані невеликі утворення; рогові лусочки в центрі пухлини. Волосяний фолікул Циліндрома юнака і дівчата жінки шкіра обличчя; волосиста частина голови. округла щільна пухлина; пухлина підноситься над поверхнею шкіри. Волосяний фолікул Еккрінна порому зрілі люди; літні люди. Жінки шкіра промежини м’яке утворення; округла куляста форма; пухлина підноситься над шкірою. Потова залоза Сосочкова сірінгоцистаденома діти; юнаки та дівчата. Будь підлога волосиста частина голови; шия; пахові області; пахвова западина. пухлина підноситься над шкірою; рожеве забарвлення; нерівна поверхня з виростами. Потовая заліза Сирингома Всі вікові групи Жінки шкіра навколо очей; шия; грудна клітка; бічні поверхні тулуба. безліч узелковоподобних утворень; округла форма; щільні утворення коричневого кольору. Потовая заліза Эккринная спираденома Юнаки і дівчата, Чоловіки шкіра особи; передня поверхня тулуба. щільна пухлина; пухлина підноситься над шкірою; хворобливість при доторканні. Потовая заліза Фіброма Всі вікові групи Будь підлогу Будь-яку ділянку шкіри щільна пухлина; рожеве забарвлення; обмежена рухливість. Сполучна тканина Дерматофіброму зрілі люди жінки шкіра верхніх кінцівок; шкіра нижніх кінцівок. округлі контури пухлини; дуже обмежена рухливість; пухлина всередині шкіри; пухлина підноситься над поверхнею шкіри; темно-коричневий колір пухлини. Сполучна тканина Гемангіома Період новонародженості Будь пол Весь шкірний покрив червоні плями; пухлина підноситься над шкірою. Кровоносні судини Лімфангіома період новонародженості будь підлогу весь шкірний покрив; часто асоціюється з гемангіомою. щільна пляма; пляма покрита прозорими бульбашками. Лімфатичні судини Лейоміома Всі вікові групи Будь-пол шкіра тулуба; кінцівки. округлі пухлини кольору нормальної шкіри; щільна консистенція пухлини. Гладком’язові клітини.

Доброякісні новоутворення — фотогалерея.

Прикордонні пухлини шкіри.

Пограничні пухлини також можуть утворитися з будь-якого компонента шкіри — епідермісу, дерми, сальних і потових залоз, волосяних фолікулів. На першому етапі вони поводяться як доброякісні новоутворення. Однак вони неспроста виділені вченими в окрему групу. Для цих різновидів пухлин характерний перехід в злоякісну форму з утворенням метастазів. Саме тому вони носять назву передракових новоутворень.

Симптоми і ознаки передракових пухлин шкіри — таблиця.

Вид передракового новоутворення шкіри Час виникнення хвороби Часто ураженний підлогу Улюблені місця виникнення вогнищ хвороби Особливості зовнішнього вигляду новоутворення Клітини-джерело новоутворення Верруциформная эпидермодисплазия Всі вікові групи Будь-пол Відкриті ділянки шкіри, схильні до дії ультрафіолетового опромінення численні бородавки; множинні плями з лусочками. Епідерміс бовеноїдний папульоз юнаки та дівчата; зрілі люди. Будь пів промежину поодинокі або множинні вирости коричневого кольору епідерміс гігантська кондилома юнаки і дівчата; зрілі люди. Чоловіки промежину множинні загострені вирости з роговими лусочками епідерміс пігментна ксеродерма всі вікові групи будь-яка стать відкриті ділянки тіла, схильні до дії ультрафіолету вогнища витончення шкіри; пігментні плями. Епідерміс Сонячний кератоз Зрілі люди Чоловіки шкіра особи; волосиста частина голови; тильна поверхня кистей; червона облямівка губ. Множинні вирости, покриті роговими лусочками епідерміс радіаційний дерматит всі вікові групи будь-яка стать Вся поверхня шкіри множинні вирости з роговими лусочками; виразки, покриті кірками. Епідерміс Хвороба Боуена Літні люди Будь-пол шкірний покрив тулуба; шкіра верхніх кінцівок; промежину. поодинокі або множинні вогнища; вогнища покриті кров’яними кірками. Епідерміс Еритроплазія Кейра Зрілі люди Чоловіки промежину і статеві органи яскраво-червоне забарвлення пухлини; оксамитова поверхня. Епідерміс Екстрамамарна хвороба Педжета зрілі люди; літні люди. Будь пів промежину; пахова область; пахвові западини. сверблячі вогнища; нерівні обриси; вогнища покриті нашаруваннями кірок. Епідерміс базаліома літні люди будь підлогу шкіра обличчя; волосиста частина голови; шкіра шиї. пухлина неправильних або округлих обрисів; пухлина підноситься над поверхнею шкіри; в центрі пухлини може розташовуватися виразка; вогнище пухлини може бути забарвленим. потовая заліза; сальна залоза; волосяний фолікул.

Прикордонні пухлини шкіри-фотогалерея.

Злоякісні пухлини шкіри.

Джерелом злоякісного новоутворення може стати будь-який компонент шкіри. Ці пухлини також виникають в результаті трансформації передракових захворювань. Рак шкіри володіє всіма ознаками злоякісності: швидким зростанням, здатністю проникати в сусідні структури. Крім того, ці пухлини дають метастази в лімфатичні вузли і віддалені органи. Найчастіше зустрічаються три форми-плоскоклітинний рак, меланоз Дюбрея і злоякісна меланома.

Меланома — відео.

Цікавий факт: серед усіх злоякісних пухлин людського організму найбільш агресивним зростанням і швидким формуванням метастазів відрізняється меланома. Це злоякісне утворення розвивається з пігментних клітин — меланоцитів.

Симптоми і ознаки злоякісних пухлин шкіри — таблиця.

Вид злоякісного новоутворення Час виникнення хвороби Часто ураженний підлогу Улюблені місця виникнення вогнищ хвороби Особливості зовнішнього вигляду новоутворення Клітини-джерело новоутворення Плоскоклітинний рак Літні люди Будь-пол відкриті ділянки шкіри; нижня губа; ніс; промежину. вогнище з роговими лусочками і виразкою в центрі; вогнище з бородавчастими розростаннями. Епідерміс Меланоз Дюбрея зрілі люди; літні люди. Жінки шкіра обличчя; шкіра шиї; тильна поверхня кистей. пігментований вогнище з нерівними обрисами; рівна коричнева забарвлення різних відтінків. Епідерміс Злоякісна меланома Зрілі люди Будь-пол нижні кінцівки, тулуб. вогнище з нерівними обрисами; пухлина щільна; забарвлення від коричневої до чорної; нерівні краї пухлини; вогнище покритий кірками. Епідерміс Дерматофибросаркома Всі вікові групи Будь-пол шкіра верхньої частини тулуба; грудна клітка. одиночна пухлина; гладка або горбиста поверхня; синювата забарвлення. Сполучна тканина.

Злоякісні пухлини шкіри — фотогалерея.

Діагностика пухлин шкіри.

Вірно встановити діагноз пухлини шкіри — завдання досвідченого фахівця-дерматолога. Основна перевага злоякісних новоутворень подібного роду — їх розташування на поверхні. Саме тому пухлини шкіри можливо розпізнати на самій ранній стадії. З цією метою використовуються наступні методи дослідження:

зовнішній огляд — цінний метод дослідження. Досвідчений фахівець вже на цьому етапі діагностики здатний передбачити конкретний вид пухлини, а також її характер — доброякісний або злоякісний; вирішальним аспектом у постановці діагнозу є дослідження ділянки пухлини під мікроскопом. З взятого матеріалу готується гістологічний препарат. Для цієї мети його фіксують в спиртах Висхідного градуса, потім заливають в парафін, нарізають за допомогою спеціального апарату на найтонші фрагменти. Кінцевий етап приготування препарату — фарбування. Готовий зріз пухлини під мікроскопом вивчає фахівець-патологоанатом. Саме він визначає конкретний тип новоутворення;

Мікроскопічне дослідження — найбільш точний спосіб поставити діагноз.

Диференціальна діагностика проводиться з іншими шкірними захворюваннями:

гнійничкові хвороби шкіри, викликаними бактеріями стрептококом і стафілококом; алергічними захворюваннями — екземою, псоріазом;

Псоріаз — алергічне шкірне захворювання.

Методи лікування.

Метод лікування конкретної пухлини шкіри вибирається лікарем-дерматологом. У разі доброякісного новоутворення досить буде позбутися від самого пухлинного вогнища. В даний час медицина пропонує ряд фактично безболісних способів позбавлення від пухлини шкіри:

висічення пухлини хірургічним шляхом. Це найстаріший і перевірений спосіб усунення пухлин. Хірург видаляє саме новоутворення і ділянку тканин по сусідству. Матеріал, отриманий в процесі операції, обов’язково досліджується під мікроскопом; электроэксцизию. В цьому випадку лікар використовує електронож. Патологічні тканини випарюються під дією електричного струму; дермабразію. Цей метод хороший для усунення пухлин, що залягають неглибоко в поверхневих шарах епідермісу. Лікар використовує апарат для шліфування верхнього шару. Глибина впливу при цьому регулюється;

Дермабразія впливає на верхні шари епідермісу.

Сучасна медицина дозволяє видалити шкірні пухлини за допомогою рідкого азоту.

Свого часу автору цих рядків довелося зіткнутися з доброякісною пухлиною шкіри — папіломою. Локалізувався цей осередок на тилі стопи. На початковому етапі він був щільним і нагадував мозоль. Потім на цьому місці з’явилися розростання, на перший погляд глибоко йдуть в товщу шкіри, по виду схожі з суцвіттями цвітної капусти. Пухлина була болючою і весь час відчувала тертя з боку будь — якого взуття-вуличної, домашньої, робочої. Справитися з нею вдалося за допомогою рідкого азоту. На місці колишньої папіломи після її відпадання не залишилося і сліду.

Передракові пухлини шкіри також необхідно видалити за допомогою одного з перерахованих методів. Цей захід життєво необхідно, оскільки доведена висока частота переходу подібних захворювань в злоякісні. З раковими пухлинами справа йде трохи інакше. В цьому випадку видалення первинного вогнища на шкірі далеко не завжди радикально вирішує проблему. Зазвичай лікувальна тактика залежить від конкретного виду пухлини і ступеня її поширення (наявності метастазів в найближчих лімфатичних вузлах і віддалених органах). Для боротьби з первинним вогнищем і метастазами зазвичай використовується комплекс лікувальних заходів: оперативне втручання, рентгенівське опромінення і хіміотерапія.

Оперативне втручання при злоякісної пухлини вимагає видалити по можливості всі злоякісні клітини з організму. З цією метою хірург уривається саме новоутворення на шкірі, сусідні тканини, найближчі лімфатичні вузли (лімфодисекція). Видалення метатстазів пухлини може зажадати окремої операції. Рентгенівське опромінення — один з ефективних способів боротьби з раком. Пучок випромінювання направляється безпосередньо на пухлину. Однак сусідні тканини при цьому також будуть відчувати негативний вплив рентгена. Вони стоншуються, змінюють колір, розвивається запалення (променевий дерматит). Ще одним способом боротьби з раком і метастазом є призначення хіміопрепаратів, вбивають злоякісні клітини (Азатіоприну, Цисплатину, Циклофосфаміду). У цих ліків є негативні побічні ефекти. В першу чергу на тлі лікування починаються розлади травлення, змінюється склад крові, істотно угнетатется робота імунітету.

Хіміопрепарати негативно впливають на клітини ворсинок кишечника.

Лікування пухлин шкіри у дітей і вагітних жінок проходить під контролем дерматолога. Вибір методу лікування здійснює лікар. Видалення пухлини будь-яким агентом допустимо у всіх категорій пацієнтів. Доза рентгенівського опромінення та хіміопрепаратів для дітей розраховується індивідуально залежно від віку. При лікуванні вагітних жінок опромінення і хіміотерапія не застосовуються через негативний вплив на розвивається внутрішньоутробний плід.

Профілактика.

Профілактика пухлин шкіри — важливий аспект життя людини. Кожній людині необхідно дотримувати ряд рекомендацій:

берегти шкіру від надлишку ультрафіолетових променів; використовувати сонцезахисні креми в літній період; носити головні убори і сонцезахисні окуляри носити добре провітрювану одяг з натуральних тканин; берегти шкіру від опіків та інших видів травм; уникати контакту з агресивними хімічними речовинами (порошками, побутовою хімією тощо); адекватно лікувати шкірні захворювання — псоріаз, екзему, вогнища грибкового ураження.

Шкірні пухлини часто виникають на тлі інших захворювань (зокрема, екземи)

Пухлини шкіри володіють унікальною рисою. У них високий шанс бути розпізнаними на ранній стадії. Своєчасне звернення до фахівця дозволить правильно встановити діагноз і сам характер новоутворення. Медицина пропонує широкий вибір сучасних і фактично безболісних методів усунення проблеми. Скориставшись одним з них, можна назавжди позбутися від захворювання.

» Людина – дерево » майже зцілений.

37-річний індонезієць Деде, якого за масивні бородавчасті нарости на тілі прозвали людина-дерево, після низки хірургічних операцій повернувся додому із Бандунга. Йому видалили 95 відсотків наростів, що заважали діяти кінцівками і дихати…

За останні 9 місяців госпіталізації в провінційній лікарні Hasan Sadikin в Бандунзі в Західній Яві колишній рибак переніс вісім операцій, в ході яких медики усунули близько 6 кілограмів ороговілих тканин…

Але це ще не все – після закінчення мусульманського посту Рамадан індонезієць повинен буде повернутися в клініку для видалення останніх 300 грамів наростів.

За словами одного з лікарів Деде, Рахмада Дината, індонезієць не зцілився на 100 відсотків, але його життя тепер помітно покращиться.

«Якщо раніше він залежав від інших, то тепер він може їсти сам, писати сам, а також використовувати мобільний телефон», — додає Дината.

Схожі на деревні відростки нарости на тілі індонезійця з’явилися у нього в 15 років, коли він поранив коліно, в результаті поєднання папіломавірусної інфекції і рідкісного генетичного дефекту, при якому імунна система не пригнічує активність цього вірусу.

Симптоми хвороб за наростами на шкірі.

Розглянемо деякі симптоми хвороб за наростам на шкірі.

Симптоми хвороб за наростами на шкірі.

Наріст на шкірі — симптом раку шкіри.

У більшості людей на шкірі є якісь шишки або вузлики. В основному ці новоутворення безпечні. Але іноді свідчать про таяться всередині системних порушеннях і захворюваннях, а також можуть бути злоякісними.

На жаль, відрізнити злоякісну пухлину від доброякісної досить складно. Рак шкіри буває самої різної форми, розміру, текстури і кольору. Деякі плями плоскі, інші-підносяться над поверхнею шкіри, з одних сочиться рідина, з інших — ні. І ці новоутворення можуть з’явитися на будь-якій частині тіла, в тому числі на волосистій частині голови, на підошвах ніг, в роті і навіть навколо або усередині піхви або прямої кишки.

Рак шкіри стоїть на першому місці серед злоякісних пухлин у чоловіків старше п’ятдесяти. Він зустрічається частіше раку простати, легенів і товстої кишки разом узятих. І серед чоловіків в два рази більше хворих на базальну клітинну карциному і в три рази-сквамозну клітинну карциному, ніж серед жінок.

Якщо ви їздите за кермом, виставивши лікоть у відкрите скло, можете записати себе в групу ризику, — згідно з дослідженнями вчених університету Сент — Луїса, у таких водіїв частіше зустрічається злоякісна пухлина на шкірі лівої руки, особливо у чоловіків. Є деякі загальні принципи діагностики: будь-яка шишка або пляма на шкірі (папула), що змінюють колір або розмір, що кровоточать, не зникають з часом, можуть бути рак шкіри, і це вимагає аналізу.

Симптоми раку шкіри в різні періоди життя розвивається у кожного третього американця. В ідеалі будь-яка людина щорічно повинен проходити медичне обстеження на предмет виявлення цього захворювання. Ймовірність розвитку симптомів злоякісної пухлини залежить від декількох факторів ризику, в тому числі спадковості, кольору шкіри, віку, раси і проведення часу на сонці. Наприклад, якщо маленькі, блискучі виступаючі папули почали повільно збільшуватися в розмірі і іноді кровоточити, можливо, це ознака базально-клітинної карциноми (БКК).

Базально-клітинна карцинома — симптом раку шкіри.

Зазвичай новоутворення БКК безболісні, з нерівними краями, можуть бути щільними на дотик і біло — рожевими за кольором. Бентежить те, що ці шкірні зміни зовсім різні за розміром і зовнішнім виглядом — рожеві, червоні, фіолетові, бронзові, коричневі або чорні. У деяких вони нагадують шрами, У інших-лопаються, як рани або подряпини.

Іноді вони так повільно ростуть, що це практично непомітно. БКК — не тільки найпоширеніша форма раку шкіри, але і найбільш часто зустрічається у США різновид раку, яка проявляється у верхньому шарі шкіри (епідермісі), рідше утворює метастази. Погана новина полягає в тому, що без лікування симптоми цієї хвороби захоплюють навколишні тканини, завдають серйозної шкоди здоров’ю і зовнішньому вигляду, а також поширюються і на інші органи. Ризик розвитку меланоми у світлошкірих людей в десять разів вище, ніж у нащадків африканців. Але якщо вона виникає у темношкірих, це хвороба часто буває смертельно небезпечною.

Навіть при успішному результаті лікування приблизно у 25 % людей з БКК протягом п’яти років бувають рецидиви. Хоча БКК може розвинутися в будь-якому місці, найчастіше вона виникає на ділянках шкіри, відкритих сонцю, особливо на обличчі, на голові і шиї. Рентгенівські промені і миш’як підвищують ризик захворювання.

Родимки, бородавки та інші проблеми зі шкірою. У чому різниця між родимкою і папіломою? Лікування шкірних утворень.

Папіломи і родимки-кардинально різні утворення на шкірних покривах. Розрізнити їх можна за властивостями, формою і походженням. Обидва види відносяться до доброякісних структур, але все ж здатні до переродження в онкологію. Така властивість клітин в медицині називається малігнізацією. Насправді немає принципової різниці, родимка або папілома з’явилася на тілі людини, т. к. ймовірність малігнізації є і в тому, і в іншому випадку, але родимки перероджуються набагато рідше.

Причини появи новоутворень.

Родимі плями на тілі можуть з’явитися незалежно від статі і віку людини, але якщо вони є у немовлят, то в даному випадку мова йде про вродженому дефекті. Доброякісні новоутворення медики називають терміном невуси. Їх поява залежить від багатьох факторів . Наприклад, у шкірі людини міститься певна норма пігментного речовини, яке з плином часу перетворюється в меланоцит — помітний наріст при візуальному огляді. Як правило, це відноситься до родимок, які часто плутають з папіломами.

Папіломи з’являються на будь-якій ділянці шкіри, іноді на слизових оболонках, наприклад, в очах. Вони також можуть бути доброякісними. Причиною недоброякісності шкірних утворень є проникла в них інфекція при пошкодженні, яка здатна запустити в організм негативні процеси і привести до запалення або раку.

І все ж важливо дізнатися, які відмінності існують між папіломами або кондиломами і родимками, а також бородавками, жировиками і прищами, щоб в разі необхідності визначити методи лікування і проводити рекомендовані профілактичні дії.

Як відрізнити папілом від родимки.

Щоб розпізнати цих два освіти варто враховувати, що родимка заповнює собою більшу ділянку шкіри. Її розмір — від 2 мм до 6 см, вона має правильну симетрію, структура щільна, колір різноманітний (коричневий, чорний, світло-коричневий), може передаватися у спадок, на відміну від папілом не має судин. Травмувати її не слід , інакше розміри такого утворення на тілі будуть збільшуватися, і тим самим посилиться ризик запалення і зараження.

Родимки вимагають видалення тільки в разі переродження. Тривожними сигналами в цьому випадку можуть бути:

Папіломи або кондиломи від інших шкірних утворень за своїми особливостями відрізняються інфекційною природою, пов’язаної з вірусами.

Багато хто не може зрозуміти, в чому відмінність папіломи від кондиломи. Кондилома-це така ж освіта, але бородавчастого виду . Такі нарости на шкірних покривах можуть виникнути після простого рукостискання або статевого контакту з партнером. Вони м’які і пухкі по своїй структурі, здатні видозмінюватися і виділяти прозору рідину, а також викликати свербіж і печіння; частіше вони світлого кольору, з’являються в основному на шиї, в пахвах і в паховій зоні.

В той час коли папілома являє собою скупчення епітеліальних клітин і сполучних тканин, родимка складається з клітин, що зазнали змін.

Таким чином, слід виділити наступні відмітні ознаки:

Як відрізнити родимку від бородавки.

Через візуального подібності родимки і бородавки легко переплутати. І все ж не варто забувати, що родимка — це пігмент , що змінився під дією певних біохімічних процесів, а бородавка або кондилома бородавочного виду є підвидом папіломи, якій притаманні всі її особливості.

Різницю також можна визначити за двома існуючими різновидами кондилом. Вони бувають:

Гострокінцеві (являють собою нарости на шкірі, схожі на сосочки розташовані на невеликій ніжці). Плоскі (їх відмінність в тому, що вони проростають в шкіру і майже непомітні).

Папіломи та інші шкірні утворення.

Папіломи з’являються частіше в темних і вологих місцях. Їх можна побачити не тільки в паху і пахвах, але і на слизовій рота, голосових зв’язках і навіть на таких внутрішніх органах, як сечовий міхур і кишечник. Варто відзначити, що такого ніколи не трапляється з родимкою.

Вірус папілом не тільки небезпечний, але і сильно поширений . Згідно зі статистикою, їм заражено близько 60% населення всього світу. З’являються новоутворення стали настільки різноманітні, що серед них можна зустріти невеликого розміру жировики, прищі незрозумілої форми, заповнені рідиною та ін.

Серед поширених утворень:

акрохордон (наріст на шкірі дуже схожий на тонку нитку, яка з’являється на шиї або особі); бородавка (поширений вид папілом, здатний до локалізації на будь-якій частині тіла); шкірний ріг (має особливості родимки і частіше з’являється на відкритих ділянках тіла).

Лікування шкірних утворень.

Враховуючи, що папіломи і родимки мають певні відмінності, людина, яка не має медичної освіти, не завжди може розібратися в них і здатний переплутати між собою, тому самолікуванням займатися не рекомендовано, слід звернутися до дерматолога.

Тільки хороший фахівець зможе з достовірністю виявити характер новоутворення і в точності визначити, чи має місце малігнізація. Для того щоб це встановити, в сучасній медицині існує можливість провести огляд, використовуючи високотехнологічну апаратуру, що при підозрі онкологічних захворювань також дозволяє провести необхідні дослідження зразків тканин.

Медична допомога.

Знання особливостей даних новоутворень на тілі для встановлення діагнозу недостатньо, тому важливо вчасно звернути увагу на небезпечні зміни.

Звертатися до лікаря потрібно в наступних випадках:

при збільшенні новоутворення в розмірах (більше 1 см в діаметрі); якщо змінився відтінок або з’явився незвичайний глянець; якщо турбує свербіж, з’явилося лущення, почервоніння або; при випаданні з пошкодженого місця волосків.

Ні в якому разі не можна лікувати родимки і папіломи самостійно!

Лікування необхідно проводити тільки в медичному закладі. Як правило, воно полягає у видаленні злоякісного новоутворення або розростається родимки за допомогою рідкого азоту, скальпеля хірурга або лазера. Бородавки можна видаляти за методикою електрокоагуляції . Спосіб лікування може визначити не тільки кваліфікований лікар, але і сам пацієнт з його рекомендацій.

Найпоширенішим способом позбавлення від будь-яких утворень вважається лазерна терапія . Така методика видалення пухлин дозволяє набагато швидше зруйнувати тканини злоякісних утворень і при цьому уникнути виникнення шрамів і інших ускладнень.

Особливості терапії.

Основна відмінність терапії родимок, кондилом та інших утворень на тілі людини у методиці лікування в тому, що тільки при лікуванні шкідливих родимих плям лікарі призначають повне їх видалення без додаткового обстеження.

При діагностуванні бородавок обов’язковою є терапія з метою проведення подальшої профілактики лікування по зміцненню імунної системи організму з застосуванням противірусних препаратів. Видаляти бородавки рекомендується також при мінімальному онкогенном ризик, тому від таких утворень позбавляються майже у всіх випадках.

Видалення родимки розглядається також і в разі існуючого негативного косметичного ефекту.

Що таке родимка.

Родимки-це відмінні риси нашої зовнішності, тому, коли пропадає людина, стає простіше знайти з родимим плямою або за такою особливості, як чорна маленька родимка на обличчі або руці. Але що являє собою кожна родимка на нашому тілі? Це доброякісна пухлина, може бути і злоякісної, але в рідкісних випадках, які, тим не менш, не варто списувати з рахунків. Але по суті, родимки-це клітини нашої шкіри, які накопичили пігмент і через вплив ультрафіолету стали темніше. Колір родимки може бути як світлим або тілесним, рожевим або червоним, так і коричневим і навіть чорним.

До рожевим і червоним невусам варто підходити трохи інакше, тому що це судинні родимки, які сформовані не за рахунок меланіну, а за рахунок малих кровоносних судин. Звідси і колір таких родимок, що варіюється від світло-рожевого до темно-червоного.

Не кожна родимка стає злоякісною, так що не варто вважати, що у всіх родимок на тілі виходить небезпека. Щоб не переживати про здоров’я родимок, варто регулярно відвідувати дерматолога або онколога, який зможе уважно і грамотно виявити почалися зміни. З’являються родимки з кількох причин:

Несподіваний різкий сплеск або спад гормонів, особливо у жінок і підлітків; Ультрафіолетове опромінення, яке може підстерігати як з боку сонця, так і солярію; Спадковий фактор. Генетика може пояснити багато, в тому числі і виникнення багатьох родимок на тілі.

Але що може стати ознакою зміни невуса в негативну сторону, його переродження в меланому?

Біль, свербіж і печіння в родимці і навколо неї, Поява світлого або темного ореолу навколо невуса, Кровотеча і почервоніння родимки, Виділення рідини з рідного плями, Травмування родимки, як часткове, так і повне.

Що таке бородавка.

Багато хто плутає новоутворення на тілі і не розуміють, що на шкірі з’являється — родимка або бородавка. Що можна сказати про бородавках? Це доброякісні новоутворення на шкірі (можуть зустрічатися і злоякісні, але вкрай рідко) у формі сосочка або вузлика. Часто бородавки плутають з висячими родимками. Причиною виникнення бородавок є папіломавірус людини. Що може стати приводом до виникнення бородавки:

Підвищена пітливість шкіри кінцівок, Психічна травма, Спад імунітету, Вегетоневроз, Акроціаноз.

Так само можна «підхопити» бородавки, якщо контактувати з людиною з вірусом папілома людини або користуватися речами хворого.

Увага! Часто злоякісні новоутворення плутають з простими бородавками, тому, щоб уникнути майбутніх проблем необхідно обов’язково звернутися до лікаря дерматолога за консультацією і визначенням лікування.

Бородавки можуть бути:

Старечими бородавками називаються доброякісні нарости на шкірі, пов’язані зі старінням організму. З’являються не тільки на тілі, але і на обличчі і шиї. Виглядають як пухкі ороговілі бляшки, можуть мати як сірі, так і чорний або коричневий колір.

Вірусні бородавки викликані одним і тим же вірусом, такі бородавки розрізняються на:

Вульгарні або звичайні, в тому числі і підошовні. Такі бородавки мають щільну структуру, покриті ороговілими масами, опуклі, з горбистою поверхнею. Найчастіше такі бородавки з’являються на кистях рук, вони абсолютно безболісні. Підошовні бородавки з’являються на підошвах ступень в місцях, де взуття сильно тисне. Часто зустрічається у людей з підвищеною пітливістю підошов ніг. На відміну від вульгарних наростів, підошовні бородавки дуже болючі; загострені кондиломи або просто кондиломи. Це бородавки викликані поганою або відсутньою гігієною тіла, найчастіше з’являються в області паху, міжсідничної складки, а так само на статевих органах. Виглядають як м’які вузлики або сосочки на «ніжці», мають рожевий колір. Плоскі, або юнацькі. За назвою зрозуміло, що з’являються такі бородавки у підлітків і дітей, що викликано роздратуванням молодої шкіри. З’являються, як правило, на обличчі або тильній поверхні кистей рук. За формою нагадують вузлики, як круглі, так і плоскі і неправильні.

Принципові відмінності родимки від бородавки.

Що ж, якщо багато хто плутає новоутворення, варто розуміти, як відрізнити родимку від бородавки. Допомогти з цим на 100% зможе тільки дерматолог. Але ви можете самостійно спробувати зрозуміти, чим відрізняється бородавка від родимки і ось що для цього потрібно:

За формою. Місце, де з’явилося новоутворення, добре огляньте, можете навіть скористатися збільшувальним склом. Бородавка завжди виглядає як наріст на шкірі, навіть якщо має більш плоску форму. Родимка більше схожий на штучну мушку; на дотик. Помацайте новоутворення, не бійтеся. Бородавки здебільшого покриті роговими масами, бо неприємні на дотик, жестковатые, а от родимки, навпаки, можуть бути тільки м’якими і гладкими; За кольором у багатьох випадках можна відрізнити родимку від бородавки. Родимки зазвичай мають темне забарвлення з-за пігменту в клітинах епідермісу (коричневий, чорний), а ось бородавки найчастіше світлі (тілесні, білі, рожеві, можуть мати сіруватий або жовтуватий відтінок); За кількістю. Родимок на тілі завжди більше, ніж бородавок, в чому ви можете переконатися, якщо огляньте все тіло уважно і не полінуйтеся перерахувати новоутворення.

Ось ще, які відмінність бородавки від родимки має місце бути-це методи лікування новоутворень:

Родимки можна вилікувати тільки за допомогою видалення невуса; Бородавки виліковуються як медикаментозним, так і хірургічним методом.

Однак варто розуміти, що найчастіше бородавки простіше видалити, тому що ефективність лікування-не ідеальна, вона досягає всього 75-80 відсотків.

Видалення родимок і бородавок.

Медикаментозне лікування бородавок.

Фахівці прописують відразу кілька варіантів, які підходять в конкретному випадку, це може бути: прийом противірусних препаратів, хіміотерапія, імунотерапія. Методи дієві, але не всіх пацієнтів влаштовують. Тому в боротьбі з бородавками популярна народна медицина: припікання соком часнику, примочки з соку ріпчастої цибулі, чистотілу, бодяка ланцетолистого. Так само варто придбати ліки з гіркого полину, плодів горобини звичайної, лляної олії, блощичника або листя туї західної.

При видаленні всіх бородавок, крім кондилом і підошовних бородавок, застосовується, як правило, кріодеструкція (заморозка і руйнування рідким азотом) або електрокоагуляція (вплив струму). Гострокінцеві кондиломи вирізаються скальпелем, а підошовні бородавки видаляються за допомогою протизапальних засобів у вигляді ін’єкцій в основу наростів.

Для видалення родимок застосовуються різні методи: хірургічне висічення, лазер, електрокоагуляція, кріодеструкція, радіохірургія. Самими популярними і затребуваними є хірургічний і лазерний методи, але використовуються в різних випадках. Скальпелем видаляють родимки при великих невуса або злоякісних пухлинах, а лазер – коли не можна залишати слідів від видалення родимки, наприклад, на обличчі. Лікар Салямкина Олена Володимирівна сама порадить, чим обробляти після видалення родимки прооперований ділянку, але краще використовувати розчин марганцівки кілька разів в день на місці видаленої родимки – безпечно і дієво.

Для видалення бородавок часто використовується комплексна терапія, коли крім видалення новоутворення необхідно пройти курс лікування.

Що таке родимки.

Поява невусів на тілі не є серйозною патологією, якщо вони не змінюються протягом життя. Це частинки шкіри з великою кількістю меланіну. Вони мають коричневий відтінок. Якщо з’явився невус червоного або рожевого кольору, це свідчить про близьке розташування кровоносних судин до поверхні шкіри.

Родимки можуть з’явитися з таких причин:

різка зміна гормонального фону, особливо це стосується підлітків і жінок; вплив ультрафіолетових променів, як під прямими сонячними променями, так і в солярії; генетична схильність.

Родимки мають коричневий відтінок, який може варіюватися від світлого до темного кольору. У деяких випадках невус може бути навіть чорного кольору. Як виглядають родимки можна побачити на фото.

Фото родимки на тілі людини.

Небезпека родимок полягає в тому, що при впливі несприятливих факторів вони можуть викликати таке серйозне захворювання, як меланома. Основними ознаками даної патології є:

свербіж, печіння та інші дискомфортні відчуття в області з’явилася родимки; утворення плям навколо невуса; зміна кольору родимки, її кровоточивість; виділення рідини з родимки; травмування невуса.

Дані симптоми вимагають негайного звернення до лікаря. Фахівцем в даному питанні є дерматолог.

Що таке бородавки.

У деяких людей з’являються родимки, схожі на бородавки. Але такі новоутворення мають свої відмінні риси. Бородавка – це наріст, який утворюється на обличчі, спині і в інших місцях в результаті активізації вірусу папіломи людини. Факторами, які провокують їх появу, є:

підвищене потовиділення; емоційні потрясіння, регулярні стреси; вегетоневроз; різке зниження імунітету.

Крім цього, заразитися ВПЛ, в результаті якого з’являються нарости, можна при використанні загальних предметів гігієни з зараженим людиною.

Розрізняють такі види вірусних бородавок:

Вульгарні бородавки. Вони являють собою невеликі ущільнення, покриті ороговілою шкірою. Найчастіше такі новоутворення з’являються на пальцях рук і в області гомілковостопного суглоба. Вони не викликають дискомфортних відчуттів. Біль може проявлятися тільки при наявності бородавок на підошвах. Загострені кондиломи. Такі нарости мають колір шкіри, за формою виглядають як новоутворення з загостреним кінцем. Найчастіше загострені кондиломи утворюються в області геніталій і анального отвору. Плоскі нарости. Найчастіше даний вид новоутворень з’являється на пальцях рук. Плоскі бородавки являють собою невеликі нарости різної форми. Фото бородавки на тілі людини.

Незалежно від виду наросту, від неї краще позбутися за допомогою лікарських препаратів або хірургічного втручання. Оскільки такі новоутворення можуть перерости в злоякісну пухлину в результаті впливу дратівливих факторів.

Відмінність родимки від бородавки.

Як визначити характер новоутворення? Відрізнити їх можна за такими ознаками:

За формою. Плоскі нарости дуже важко відрізнити від родимок. Але якщо переглянути уражену шкіру під збільшувальним склом, то бородавка являє собою наріст, що піднімається над шкірою. Що стосується родимки, то вона виглядає як штучна мушка. При промацуванні. На дотик бородавка жорстка, має ороговілу шкіру на поверхні. Якщо промацати невус, то він повинен бути м’яким і гладким. Але ніякі новоутворення не повинні викликати больових відчуттів при пальпації. Якщо спостерігається такий симптом, це свідчить про розвиток патологічного процесу. Він вимагає негайного звернення до лікаря. За кольором. У більшості випадків бородавку від родимки можна відрізнити і за цим параметром. Невуси мають переважно коричневий або чорний відтінок. Що стосується бородавок, то їх колір може мати рожевий, жовтий, сіруватий або колір шкірних покривів. У вкрай різких випадках у людини утворюються темні бородавки. За кількістю на тілі. Родимки мають множинний характер. Їх можна спостерігати у великій кількості по всьому тілу. Бородавки ж переважно поодинокі. Множинні бородавки локалізуються на одній ділянці шкіри. За способом лікування. Родимки можна видалити тільки в клінічних умовах. Для цього застосовуються такі хірургічні процедури: електрокоагуляція, кріотерапія, радіохвильове видалення, вплив лазером. Якщо говорити про лікування бородавок, то позбутися від них можна не тільки хірургічним шляхом, але і за допомогою використання місцевих медикаментозних препаратів або засобів нетрадиційної медицини.

Важливо пам’ятати! Не слід видаляти новоутворення без попередньої консультації дерматолога! Способи лікування бородавок і родимок мають істотні відмінності. Недотримання правил терапії може призвести до небезпечних наслідків.

Чим небезпечні нарости.

Змінюють свою структуру, розмір і викликають хворобливі відчуття бородавки і родимки однаково небезпечні для людини. Оскільки такі новоутворення можуть перерости в злоякісну пухлину.

Меланому можуть викликати такі несприятливі фактори:

травмування невуса, регулярні механічні пошкодження в результаті тертя; тривалий вплив ультрафіолетових променів.

Якщо говорити про бородавки, то їх небезпека полягає:

загострені кондиломи є головною причиною раку шийки матки у жінок; новоутворення можуть збільшуватися в розмірах і поширюватися, вражаючи значну площу шкірних покривів; регулярне пошкодження папілом може призвести до їх переродження в злоякісну пухлину.

При появі папілом або кондилом краще пройти комплексне лікування, яке буде сприяти пригніченню активності ВПЛ.

Часто нарости на шкірі можуть доставляти незручність і псувати зовнішній вигляд. Особливо у випадках, коли вони розташовані на видимих ділянках тіла і в місцях, схильних до постійного тертя. Природу походження і ймовірну небезпеку можна визначити виходячи з того, чим саме є та чи інша освіта.

Буває, що складно відразу зрозуміти, бородавка або родимка стала джерелом проблем в кожному конкретному випадку. Перш ніж робити висновки щодо відмінностей цих наростів, потрібно дізнатися, що вони собою представляють і яку несуть небезпеку.

Родимки – досить часте явище, вони є у 75% людей європеоїдної раси. Утворюються вони внаслідок скупчень клітин невоцитов, що містять у великій кількості меланін – пігмент, що забарвлює шкіру в темний колір. Це пояснює іншу їх назву-невуси. Колір родимки може варіюватися від світлого до темного коричневого, майже чорного.

Існує таке поняття, як бородавчастий невус, який є тією ж доброякісним утворенням, по виду нагадує бородавку. За ним необхідно стежити особливо ретельно, так як його форма може сприяти переродженню клітин в аномальні.

Поява родимок в першу чергу обумовлено генетичною схильністю. Більшість їх з’являється в перші роки життя (на відміну від бородавок), інші в період статевого дозрівання. У рідкісних випадках нові освіти можуть з’являтися і у дорослих.

До можливих причин їх появи відносять:

Спадковість. Це стосується утворень, що з’явилися у дитини після народження. Гормональні зміни (перепади рівня прогестерону і естрогену в організмі). Це пояснює появу невусів у вагітних жінок і підлітків. Ультрафіолет, під дією якого в шкірі відбуваються зміни. Невуси можуть з’явитися після довгого перебування на сонці або в солярії. Це ж може послужити тому, щоб родимка перетворилася в онкологічне освіта. Захворювання, що передаються статевим шляхом. Запальні процеси в сечостатевій системі. Отруєння отруйними речовинами, в тому числі алкоголем.

У більшості випадків невуси не несуть ніякої небезпеки і не вимагають видалення. Винятком є родимки, які перетворюються в злоякісні.

Якщо родимка змінила колір, форму, стала кровоточити або була пошкоджена, обов’язково потрібно звернутися до дерматолога для її вивчення. Вчасно виявлена онкологічна проблема легше піддається лікуванню.

Що таке бородавка.

Бородавка сама по собі в більшості випадків також безпечна, і не приносить ніякої шкоди, крім естетичного дефекту. Утворюються ці нарости внаслідок присутності у людини в крові вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Це головне, чим відрізняються бородавки від родимок. ВПЛ – єдиний збудник утворень такого типу. Виняток представляють тільки старечі бородавки. Їх викликає не вірус, а вікові зміни шкіри.

Сам вірус може бути присутнім в організмі тривалий час і ніяк себе не проявляти. Причини, що провокують виростання бородавок:

рясне потовиділення; сильні стреси, зниження імунітету.

Носіями ВПЛ є 60% населення всієї земної кулі. Багато хто навіть не підозрює про його наявність, поки він не почне проявлятися.

Існує кілька різновидів бородавок:

Вульгарні – найпоширеніші. Це ті, які найчастіше виникають на тильній стороні долоні і на ступнях. Мають нерівну поверхню з тріщинами, тверді на дотик. Підошовний. Бородавку на підошві називають шипицею, вона утворюються в місцях найбільшого тиску стопи при ходьбі. За зовнішнім виглядом нагадує мозоль. Загострені (кондиломи). Такі нарости утворюються на статевих органах і поруч з ними в області паху. За формою це довгі м’які освіти у вигляді сосочків. Юнацький. Такі освіти зазвичай невисокі, виникають переважно на обличчі і руках. Мають світле забарвлення, можливо, з будь-яким відтінком.

Найбільше може бути схожа на родимку звичайна вульгарна бородавка, особливо якщо вона коричневого кольору.

Як відрізнити родимку від бородавки.

Необхідно відзначити, що родимки не можуть перетворитися в бородавки, як іноді можна припустити. Якщо родимка змінює форму і колір, це може бути небезпечною ознакою переродження її клітин в ракові, але з папіломавірусом пов’язувати таку зміну не варто.

Перш ніж видаляти бородавки, родимки невідомого походження необхідно визначитися, з чим доведеться мати справу. Будь-які сумнівні освіти потрібно показувати дерматолога.

Відмінність бородавки від родимки можна виявити самостійно за такими ознаками:

Форма. Невуси найчастіше мають рівні круглі обриси. У більшості випадків вони повністю зливаються зі шкірою. Бородавки ж мають нерівні краї, сильно підносяться над поверхнею і звужуються в місці прикріплення. Колір. У родимки він більш насичений – коричневий, іноді майже чорний. Бородавка зазвичай забарвлена в світлі тони – тілесні з жовтим або сірим відтінком. Тактильні відчуття . Родимка м’яка, майже не відрізняється від навколишньої її шкіри. Бородавка як би покрита твердою скоринкою, неприємна на дотик. Число. Родимки – це поодинокі освіти, рідко утворюють групи. Бородавки частіше ростуть по кілька поруч, причому їх кількість з часом зростає. Місце розташування. Бородавки утворюються тільки на кистях рук, ступнях і особі, а родимки можуть виникнути на будь-якій частині тіла.

Найчастіше цих ознак достатньо, щоб відрізнити між собою родимки і бородавки. Однак при виниклих сумнівах не завадить відвідати лікаря, навіть якщо побоювання виявляться помилковими. Для діагностики проводять аналіз клітин освіти.

Методи лікування родимок і бородавок.

Будова родимок і бородавок абсолютно різне. Родимка за своєю суттю частина шкіри і вона як би з нею зливається. Бородавка ж складається з аномальних клітин і має корінь, який вростає у внутрішні шари шкіри.

Родимку видаляють тільки в разі, якщо вона перетворюється в злоякісну, або з естетичних міркувань. Здійснювати це необхідно в певному медичному закладі за допомогою лазера, електрокоагуляції, кріодеструкції або хірургічним методом. Не варто намагатися видалити невус самостійно. Це може привести до його переростання в рак.

Видалення бородавок проводиться тими ж способами. Але також можна зробити це і в домашніх умовах, застосовуючи народні методи. Головне дотримуватися чистоту при проведенні процедур, щоб не інфікувати уражену ділянку.

Бородавочные освіти видаляють за допомогою наступних засобів:

Сік кульбаби; чистотіл; оцет; рицинова олія; часник; свіжа картопля.

Лікування бородавок не обмежується одним тільки їх видаленням. Додатково призначаються противірусні та імуномодулюючі препарати, які запобігають повторному утворенню наростів. Це те, чим відрізняється їх лікування від родимок.

В цілому між родимками і бородавками існує принципова різниця. Це два ніяк не пов’язаних між собою освіти, іноді схожі один на одного. У більшості випадків жодне, ні інше не приносить особливої шкоди. Важливо визначити природу наросту перед проведенням будь-яких маніпуляцій з ним.

Відео в тему.

Часто люди задаються питанням, як відрізнити родимку від бородавки. Будь-які новоутворення на шкірі викликають у людини велику кількість питань і переживань. Зміни на шкірному покриві можуть бути як доброякісними, так і злоякісними. Тому важливо вміти встановити відміну бородавки від родимки. Це робиться самостійно в домашніх умовах або за допомогою консультації фахівця.

Родимка від бородавки відрізняється природою появи, тому що в другому випадку справа йде з вірусом папіломи людини.

Поняття родимки і папіломи.

Родимка. Причини появи.

Родимки з’являються на тілі людини ще з моменту народження. Це доброякісні утворення, які не заважають і не приносять хворобливих відчуттів. Зустрічається родимка на шиї, на обличчі і по всьому тілу. Якщо невуси не піддаються механічних пошкоджень, то вони безпечні. Однак при впливі зовнішніх факторів родима пляма перероджується в меланому. Злоякісні родимки це онкологічне захворювання, яке вимагає спеціалізованого лікування.

Родимки бувають чорні, білі, червоні і коричневі. Червоні родимі плями виникають через велику кількість кровоносних судин. Коричневі і чорні невуси стають за рахунок меланіну. Щоб убезпечити себе від переродження рідної плями, необхідно вчасно проходити огляд у дерматолога. До групи ризику потрапляють такі категорії:

Вагітні жінки і підлітки. Це обумовлено різкою зміною гормонального фону. Люди, які змушені довгий час перебувати під впливом ультрафіолетових променів. Доведено, що ультрафіолетове випромінювання (сонце або солярій) провокує розвиток ракових пухлин. Генетика. Якщо в роду траплялися ракові захворювання шкіри, необхідно особливо уважно ставитися до свого здоров’я.

Бородавка. Причин виникнення.

Бородавки — це доброякісні утворення на людському тілі. Зовні вони схожі на вузлики. Досить часто людина плутає бородавку і висячу родимку. Нарости на людському тілі обумовлені наявністю папіломавірусу. Тому їх ще називають папіломи. Основні причини появи бородавок:

зниження захисних сил організму; постійний стрес; підвищена пітливість кінцівок.

Крім цього, наявність папілом на тілі можна побачити після контакту з хворою людина. Важливо після дотиків і рукостискань мити руки з милом. Часто літні люди стикаються з проблемою старечих бородавок. Це доброякісний наріст і виникає він на тлі старіння людського організму. З’являються старечі бородавки на шиї і обличчі і абсолютно безпечні.

Відмінності родимих плям від бородавок.

Встановити, який вид новоутворення може тільки лікар. Існують методи досліджень клітин і тканин, які допомагають фахівцеві встановити точний діагноз. Поява будь-яких змін на тілі цікавить людину. Так в чому ж різниця і як зрозуміти, чим відрізняється невус від папіломи? Для цього існують відмінності, які вказані нижче.

Форма і структура.

Щоб визначити відмінність, потрібно уважно оглянути місце виникнення невуса. Для цього використовується лупа або збільшувальне скло. Родимка найчастіше плоска, а бородавка — це наріст на шкірі. Щоб оцінити структуру, необхідно помацати наріст. Папіломи відрізняються шорсткістю поверхні. Вони трохи жорсткуваті за рахунок ороговілих клітин. Родимі плями відрізняються гладкістю і на дотик вони більш м’які.

Родимки, як правило, темніше за кольором ніж бородавки.

В Ізраїлі вилікували «людину-дерево». Це дає надію іншим.

44-річний Махмуд Талули (Mahmoud Taluli), що живе в палестинському місті Газа, страждає рідкісним шкірним захворюванням: верруциформной эпидермодисплазией (синдром Левандовського – Лутца). Зараз у всьому світі відомо близько десяти осіб з подібною недугою, а за всю історію медицини був описаний 501 випадок.

В ході розвитку хвороби на тілі людини з’являються грубі і товсті нарости, які не піддаються лікуванню. На місці віддаленої бородавки виростають нові, і в результаті шкіра нагадує кору дерева. Згодом клітини можуть стати злоякісними.

Захворювання було відкрито в 1922 році, але все ще недостатньо вивчено. Відомо, що в результаті збою імунної системи організм не здатний боротися з вірусом папіломи людини (ВПЛ), і нарости з’являються саме з-за цього. Таким чином, просто зріз «зайвої шкіри» ефекту не дає: на місці віддаленої бородавки виростає нова.

Нещодавно ізраїльські лікарі з клініки » Хадасса повідомили про успіх застосування новаторського методу, який здатний допомогти таким хворим. Талули звернувся до них після того, як єгипетські медики рекомендували йому взагалі ампутувати уражену руку.

Ізраїльські колеги переконали Талулі, що ампутація не є рішенням: нарости почнуть з’являтися в інших місцях. Замість цього вони вирізали новоутворення повністю – так глибоко, що пацієнт залишався без шкіри, і йому пересаджували клапті з інших ділянок тіла. Однак саме це дозволило видалити наріст «під корінь».

Одночасно лікарі зробили хворому щеплення від ВПЛ, і поява нових утворень сповільнилося. Талули пережив чотири операції і йому належить п’ята, але результати вже очевидні. Рука пацієнта, що в минулому нагадувала дерево, виглядає зараз як звичайна кінцівка після множинних, швидко загоюються опіків.

Бородавки на стопі. Причини появи і заходи боротьби.

Бородавки на стопі, особливо на підошві, зустрічаються в двох видах і викликаються вірусом папіломи людини. Зазвичай бородавки на цій частині тіла бувають поодинокими, хоча іноді групуються по кілька штук.

Бородавки на стопі. Види бородавок.

Найпоширенішою різновидом є бородавка звичайна, до якої відносять до 95 відсотків всіх підошовних бородавок.

Інший різновид — мозаїчні бородавки, формується у вигляді 50-60 невеликих наростів, розташованих в одній області. Мозаїчні бородавки набагато гірше піддаються лікуванню, оскільки заражена набагато більша поверхня.

Вірус папіломи заразний, але поширюється він тільки при наявності певних умов. Проникає вірус в підошву через ранку або потертість, при цьому, місце повинно добре забезпечуватися кров’ю. Тепло, харчування і «неуважність» імунної системи закріплюють вторгнення вірусу. Підошва стопи зазвичай відповідає всім цим вимогам. Бородавки погано піддаються лікуванню, беручи верх над природною захисною силою людини і дослідженнями вчених.

Бородавка на стопі. Методи позбавлення.

Позбутися від бородавок назавжди досить важко, але можливо. Бажано використовувати комплексне лікування традиційної медицини і народні рецепти.

З методів запропонованих офіційною медициною, є кілька варіантів знищення бородавок:

— аплікації рідким азотом — хірургічне втручання — електрокоагуляція — лазеркоагуляція.

Але це крайні методи, для початку все ж краще спробувати позбутися від бородавок більш щадними способами.