папілома це фото

Вірусна папілома фото.

Папілома. Радить лікар-дерматолог.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Папілома – це загальна назва доброякісних пухлиноподібних утворень шкіри і слизових оболонок бородавчастого характеру. Причина — вірус папіломи людини (ВПЛ). Виникає однаково часто і у чоловіків, і у жінок.

Обстеження і лікування проводиться у дерматовенеролога і гінеколога.

Зміст статті

Нагадаю коротко інформацію про вірус ВПЛ:

Інфікування відбувається контактним шляхом Інфікується пошкоджена шкіра (садна, подряпини, тріщини) Інфікування відбувається вже в дитячому віці (виникають бородавки) Типи вірусу, що викликають гострі кондиломи, передаються статевим шляхом Вірус зазвичай дрімає в організмі людини і активізується при зниженні імунітету Повністю видалити вірус ВПЛ з організму людини складно – можна тільки його приглушити, посиливши імунітет.

Види папілом.

Папіломи в народі називають бородавками (докладна стаття про види бородавок).

Оскільки існує кілька десятків типів вірусу ВПЛ, то і видів папілом у людини існує також кілька. Розглянемо всі з них.

1) перший вид-плоскі бородавки (Читати докладніше про цей вид)

Це округлі або овальні бородавки, злегка (на 1-2 мм) підносяться над поверхнею шкіри. Виникає переважно у дітей і юнаків, тому ще називаються юнацькими бородавками. Видаляються у дерматолога.

2) Другий вид — вульгарні бородавки, або звичайні (або прості). Детальна стаття про цей вид.

Характерна картина бородавок на пальцях, на долонях, на стопах. Підносяться над шкірою на 2-3 мм. Поверхня шорстка з-за ороговілих лусочок на ній.

Виникають переважно у дітей на руках і ногах. Якщо цей вид папілом виникає на підошві або долоні, це називається підошовними бородавками, або шипицами. Шипиці видаляють у дерматолога. Більш докладно про шипиці прочитати тут.

3) третій вид папілом-загострені кондиломи (докладна стаття про них)

Ці нарости на шкірі і на слизових мають зовнішній вигляд цвітної капусти або півнячого гребеня. Розташовуються в паховій області і на статевих органах, а також всередині них-в піхву у жінок, в сечівнику, в області ануса, в роті.

Шлях передачі гострих кондилом у людини-переважно статевий. Зараження відбувається в період статевого життя.

Однак сьогодні дерматологи стали визнавати ще один шлях передачі даного типу вірусу — контактний. Наприклад, якщо людина сідає на унітаз після хворого, у якого є гострокінцеві кондиломи, то ризик інфікування цим типом вірусу високий.

Те ж саме, якщо людина відвідує громадську лазню, басейн та інші подібні громадські установи. Ризик також присутній при відвідуванні тату-салонів, салонів інтимних зачісок і т. д.

4) Четвертий вид — ниткоподібні бородавки, або акрохорди (на фото нижче). Детальніше читати тут.

Цей вид виникає переважно у людей старше 35-40 років. Часто саме цей вид бородавок і називають словом «папілома».

Розташовуються вони найчастіше на шиї, на обличчі, особливо на столітті, в пахвовій, в паховій області, в складках під молочними залозами у жінок. Розмір-не більше 3-5 мм, часто мають ниткоподібну форму або округлу, на тоненькій ніжці. Видаляються за пару секунд у дерматолога.

5)П’ятий вид-папіломи сечового міхура і сечівника.

Серйозне захворювання, зовні не видне ніяк, але докучає неприємними симптомами: тягнуть болі внизу живота, порушення сечовипускання, кров в сечі і т. д. у цьому випадку потрібне хірургічне лікування у уролога. Частіше виникає у чоловіків. Частота зустрічальності — низька. Іноді поєднується з гострими кондиломами статевого члена.

6) Шостий вид — папіломатоз гортані, трахеї і порожнини рота.

На слизовій гортані і трахеї утворюються сосочкові пухлиноподібні розростання. Вони поступово зменшують просвіт дихальних шляхів. Порушується мова (якщо освіти розташовуються на голосових зв’язках).

Видаляються такі освіти у ЛОР-лікаря.

Порушується вільне дихання. Особливо небезпечно у маленьких дітей, у яких просвіт трахеї і так дуже маленький, і дитина може задихнутися. Зараження дитини зазвичай відбувається в періоді пологів від матері, хворої гострими кондиломами.

Ще одне нечасте розташування папілом — в горлі: на мигдалинах (на гландах), на небі, і під язиком.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Відео — папілома це фото (Відео)

Так все-таки, папілома — це рак?

Ні, ні і ще раз ні.

Це надмірне зростання клітин шкіри або слизової оболонки у відповідь на впровадження вірусу. Але є певні типи вірусів, які викликають ураження шийки матки і через кілька років можуть призвести до раку шийки матки. Читати більш докладно про дисплазію шийки матки.

Діагностика.

Поставити діагноз папіломи сучасному дерматолога не складає труднощів.

Діагноз ставиться на підставі:

1) яскрава клінічна картина появи того чи іншого наросту на шкірі — симптоми зазвичай говорять самі за себе.

2) При розпитах з’ясовують: статевий контакт, наявність інфекції у когось в родині, вік і т. д.

3) Для остаточного підтвердження діагнозу при гострих кондиломах проводиться аналіз матеріалу на ПЛР або Digene-тест до вірусу ВПЛ.

4) Контрольний аналіз проводиться через 2 місяці від закінчення лікування.

У якого лікаря лікуватися?

чоловіки — у дерматовенеролога жінки — у гінеколога або у дерматовенеролога при розташуванні папіломи на мові — у хірурга-стоматолога при розташуванні на повіках — офтальмолога при розташуванні папіломи на мигдалинах і в глотці — у ЛОР-лікаря.

Є три напрямки лікування.

1. Противірусна терапія.

Ці лікарські препарати і пригнічують вірус, і підвищують імунітет:

аллокін альфа (докладніше тут), гроприносин, або ізопринзин (докладніше тут), панавір (докладна стаття — читати), Епіген інтим (докладніше тут). крем Алдара, або крем Кераворт (докладна стаття — читати),

2. Методи підвищення імунітету (докладна стаття про ці методи тут)

1) прийом препаратів для підвищення імунітету-Іммунал, настої трав, лікарські засоби (Поліоксидоній)

2) Прийом вітамінних комплексів.

3) різні методики оздоровлення організму, здоровий спосіб життя, пост, дієта,

3. Методи видалення папілом.

1) видалення лазером (відео нижче) (Читати докладніше про цей метод).

Найпоширеніший і доступний метод. Папілома буквально випаровується під впливом лазера. На відео і на фото це добре видно. Процедура проводиться під знеболенням новокаїном або лідокаїном, щоб не було боляче. Час процедури – близько 30 секунд на одну освіту.

Після закінчення дії лазера на шкірі залишається невелика скоринка з запеченої крові, яку видаляти не можна. Вона повинна сама відпасти через кілька днів.

Після загоєння цієї ранки на місці колишньої бородавки нічого не залишиться. Лазером дуже добре видаляти подібні утворення на шкірі обличчя, шиї і в пахвових западинах, де шкіра ніжна або швидко травмується.

2) Видалення радіохвиль на апараті » Сургітрон «(докладніше про цей метод)

Папіломи можна ефективно видалити за допомогою радіохвильового випромінювання за допомогою апарату «Сургитрон». Це метод приблизно схожий з лазерним методом видалення. Але головною відмінністю тут є впливає фактор, який не такий небезпечний для очей людини, як лазер. Все інше – те ж саме: процедура проводиться швидко, під місцевим знеболенням, залишається також невелика скоринка, після відпадання якої наростає здорова шкіра.

На фото: апарат для радіохвильової терапії.

3) Видалення рідким азотом (детальніше про цей метод)

Інша назва цього методу — кріодеструкція (кріо-холод, деструкція — руйнування). І ось чому. Температура рідкого азоту становить мінус 195 градусів. Тому коли лікар спеціальною паличкою з намотаною ваткою припікає рідким азотом папілому у людини, вона заморожується, відбувається її кріодеструкція, і через кілька днів відмирає і сама відвалюється.

Найголовніше в цій процедурі – не перетримати азот, щоб не викликати глибоке відмороження тканин. Але якщо недотримати, то ефекту не буде – бородавка просто не «проморозится» на всю свою глибину. В цілому, процедура практично безболісна, не вимагає лікарської присутності, проводиться без знеболювання.

Після обробки рідким азотом залишиться невелике почервоніння навколишньої шкіри, яке проходить через кілька днів. Цей метод не рекомендується використовувати на обличчі, особливо на повіках.

4) видалення папіломи електрокоагуляцією (застаріле)

Електрокоагуляція — це електроніж. Його принцип дії — випалювач з дуже тоненьким нагрівальним елементом. В роботі електроножем хірург фактично випалює патологічні тканини до підстави.

Ця методика застосовувалася широко раніше, коли в клініках ще не набуло поширення лазерне видалення папілом. В даний час електрокоагуляція практично не застосовується (лише в невеликих лікарнях, де немає лазерів або радіохвильових апаратів).

На відео: методика видалення папіломи електрокоагуляцією:

5) Висічення скальпелем (застаріле)

Ця хірургічна операція в даний час практично ніде не проводиться. Навіть за складної локалізації папілом (гортань, сечівник і т. д.) в даний час використовується сучасна апаратура у вигляді фіброендоскопія зі спеціальними насадками-маніпуляторами, які допомагають без великих розрізів провести ювелірні операції на внутрішніх органах.

6) Прижигающие препарати.

Це аптечні місцевонекротизуючі засоби (кислоти або луги):

Суперчістотел (докладна інструкція) Солкодерм (докладна інструкція) Кондилін (докладна інструкція) Веррукацид (або ферезол) (інструкція із застосування) Колломак (інструкція) ляпісний олівець (інструкція) Дуофілм (інструкція)

Увага! Оскільки ці препарати — набори лугів або кислот, то при змазуванні папіломи вони просто випалюють її тканину. Тому користуватися ними треба дуже обережно, ні в якому разі не можна їх використовувати на шкірі обличчя і шиї, і особливо у дітей!

Народні засоби.

Всі народні засоби дані тільки в якості ознайомлення. Вони не рекомендуються медициною для домашнього видалення. Перш ніж давати народні методи, обумовимо умови домашнього лікування:

Вдома не можна видаляти гострокінцеві кондиломи на статевих органах Будинку можна видаляти бородавки і нарости на обличчі – залишиться шрам і рубець на обличчі, який потім і лікар не зможе прибрати Вдома не можна видаляти незрозумілі освіти з ознаками запалення, кровотечі, надлишкового росту (високий ризик отримати рак шкіри або слизової) Не забуваємо, що причина будь-яких папілом — вірус.

Відгуки відвідувачів про видалення папілом в домашніх умовах.

Соком часнику змащуємо освіту-читати відгук «допомогло».

Другий варіант — відрізаємо пластик часнику і прикладаємо до папіломі. Зверху – лейкопластир. Повторюємо два рази на день. Залежно від розмірів освіти лікування настає через 2-4 тижні.

2) Господарське мило.

Намилювати шкіру господарським милом кілька разів на день (докладний відгук читати)

Ефективність низька, особливо при застарілих і множинних папіломах.

3) Сік чистотілу (докладніше про чистотіл).

Зрізаємо стебло чистотілу і змащуємо шкірне утворення. Періодичність обробки — також 2 рази на день. Термін лікування – також 2-4 тижні.

4) Метод лаку і скотчу.

Це народний засіб від шипиц (докладний відгук тут)

Допомагає, за відгуками, далеко не всім і тільки при підошовних бородавках.

Це ще одне старе народний засіб. Малоефективне при папіломатозі, але дешеве. Методи використання:

суміш гліцерину і 70% оцту — мазати по 3-4 рази в день (відгук тут) суміш 9% оцту, рослинного масла і роздавленого часнику або цибулі прикладається до папилломам (відгук «не допомогло» і відгук «допомогло») просто змащувати 9% оцтом (відгук) навколо папіломи наклеїти пластир, нанести 9% оцет, змішаний з борошном, зверху целофан (відгук)

Допомагає, знову ж таки, далеко не всім.

Використовується суха марганцівка — прикладає до бородавки (докладний відгук тут)

Використовується сік незрілого волоського горіха — їм змащують папілом. Або роблять настоянку на спирту і також нею змащують — докладний відгук тут.

Папілом обв’язують ниткою або волосом, можна — кінським волосом. У подальшому вона чорніє і відсихає (відгук 1 і відгук 2)

Насправді підстава папіломи залишається і через якийсь час вона може знову відрости. Також може виникнути запалення шкірного освіти. Тому даний метод не рекомендується в домашніх умовах.

9) Змазування йодом. НЕ рекомендується повсюдно!

Старий народний спосіб. Нібито відбувається також випалювання папіломи. Але ефект мінімальний. А ось побічний ефект – високий.

Мало того, що буде опік шкіри від постійного змазування йодом, так ще цей йод всмоктується, накопичується в щитовидній залозі і призводить до гормональних порушень. Пожалійте свою щитовидку! Дешевше піти в косметичну клініку і видалити освіту лазером-швидко і без побічних ефектів!

10) Монастирський чай, краплі Intoxic, Бактефорт, чай від паразитів, чай від папілом і т. д. НЕ рекомендується повсюдно!

Десятки сайтів пропонують позбутися папілом і кондилом за допомогою цих диво — народних засобів. Майже всі сайти говорять про те, що причина папілом – паразити, і що вони пройдуть при користуванні монастирським чаєм, краплями Intoxic або Bactefort. На кожному сайті викладено інтерв’ю з Оленою Малишевої, де вона вихваляє всі ці препарати.

Запам’ятайте: це все ОБМАН і шахрайство.

Олена Малишева ніколи не говорила про те, що папіломи можна вилікувати монастирським чаєм або краплями Intoxic. Всі прізвища лікарів на таких сайтах вигадані. Монастирський чай – це набір трав, що ростуть на просторах Росії. Полин, деревій, пижмо, м’ята, чебрець і т. д. Комерсанти, які в медицині нічого не розуміють, зуміли розкрутити цю тему і впарювати людям монастирський чай, та ще й з переконаннями від Олени Малишевої. Монастирський чай ніколи не знищить віруси в організмі людини. Хоча і шкоди ніякого не принесе (якщо там дійсно трави). Це просто трав’яний чай, який ви зможете купити в аптеці за 30 рублів. Вартість монастирського чаю – 1000 рублів. Вартість такого ж набору трав в аптеці – 100 рублів. Ви самі можете їх нарвати в лісі безкоштовно. Ні в якому разі не затягуйте похід до лікаря і лікування аногенітальних папілом і кондилом. Пам’ятайте: скупий платить двічі!

Рекомендую також прочитати ось ці матеріали:

Що таке висівкоподібний лишай і як його лікувати? Що таке псоріаз? як його лікувати? Що таке шипица? як її видалити?

Увага: якщо доктор на ваше запитання не відповів, значить відповідь вже є на сторінках сайту. Користуйтеся пошуком на сайті.

Бородавка у дитини.

Багато хто страждає від такої проблеми, як папіломи. Але найгірше, коли виникають бородавки у дітей. Це говорить про те, що дитина є носієм вірусу папіломи людини і його організм нездатний належним чином з ним боротися. Велика кількість таких утворень викликає у дитини почуття страху або призводить до того, що з ним не будуть дружити. Кожен люблячий батько розуміє наскільки це страшно. Що робити, якщо з’явилися папіломи, і чи потрібно видаляти бородавки?

Бородавки у дітей-сигнал про те, що у чада ослаблений імунітет або є порушення в роботі внутрішніх органів.

Причини бородавок у дітей.

Бородавки не виникають при сильному імунітеті.

Велика бородавка у дитини виглядає негарно. Вона виникає внаслідок зараження вірусом папіломи людини. Це трапляється через фізичний контакт з хворою людиною за умови, що на тілі є подряпини або тріщинки. Крім того, вірус передається через речі: не можна користуватися чужим одягом, взуттям, засобами особистої гігієни. Є шанс заразитися в спортзалі або басейні, якщо не звертати уваги на правила поведінки. Заразити своє чадо могла і мати під час пологів. Причина також залежить від місця, на якому виникла папілома.

Повернутися до змісту.

Бородавка на обличчі.

Бородавка на обличчі-неприємний і неестетичний вид освіти. Найчастіше вона виникає в районі очей або на столітті. Колір варіюється від тілесного до фіолетового. Папіломи іноді зливаються. Здатна стати наслідком використання чужого рушника, мочалки або декоративної косметики. У дівчаток вона виникає частіше, ніж у хлопчиків. Не варто виводити папілому на обличчі народними засобами тому, що це залишить шрам або рубець. Дитяча шкіра і без того дуже чутлива, а на обличчі і поготів.

Повернутися до змісту.

На руках і пальцях.

Бородавка на пальці руки у дитини виникає часто. Вивести можна в домашніх умовах. Причиною виникнення на руці служить переохолодження в зимовий період, тривалі ігри у воді в літній період, садна і подряпини, а також недотримання гігієнічних норм. Уникнути небажаних папілом можливо, якщо мити руки з милом після прогулянки або проїзду в громадському транспорті. Бородавок на пальцях рук іноді буває кілька. Колір варіюється від тілесного до фіолетового. Причина виникнення на долоньці полягає в тому числі в рукостисканні з носієм вірусу. Бородавки на руках у дітей, тим більше на пальчиках, можуть розростатися і заподіювати деякі незручності тому, що вони виглядають негарно, особливо на великому пальці.

Бородавки на ногах у дітей батьки можуть сплутати з мозолями, але це явище вірусної природи.Повернутися до змісту.

Нарости на ногах.

Бородавки на ногах у дітей зустрічаються часто. Це єдиний випадок, коли папілома викликає фізичний дискомфорт при носінні вузького взуття. Найчастіше вони виникають на стопі або на пальці ноги. Нагадують мозолі. Щоб точно переконатися, що це бородавка, потрібно дати ніжці розмокнути. Мозоль на ніжках розм’якне, а папілома залишиться твердою, а в глибині будуть помітні темні точки. Виникають папіломи, якщо ходити босоніж в громадському місці або змінюватися взуттям з носієм вірусу. Якщо дитина відчуває хворобливі відчуття, вірусне прояв потрібно видаляти.

Нарости на попі.

Бородавки на попі у дітей зустрічаються дуже рідко. Це хвороба дорослих. Але дитина також може мати такі проблеми. Іноді папіломи виникають у жінки під час вагітності. Щоб уникнути зараження вірусом папіломи дитини потрібно ще перед пологами видалити всі кондиломи на тілі матері. Якщо це не зробити, то дитина точно буде його володарем. Зараження могло статися побутовим шляхом. Таке захворювання проявляється якщо не дотримуватися гігієнічні норми: довго не приймати душ, а у дитини до року-довге носіння одного і того ж підгузника. Колір змінюється від тілесного до фіолетового.

Види і симптоми.

Найчастіше бородавки виникають у дітей у віці 5 років, а також підлітків. Вони стають допитливими і, на їхню думку, самостійними.

Більшість типів бородавок не викликають фізичного дискомфорту у дитини.

Папілома не супроводжується ніякими симптомами, крім своєї наявності. Але якщо її зачіпати, вона починає свербіти, кровоточити і хворіти. Розрізняють види бородавок не тільки за місцем їх розташування, але і за особливостями будови. У дітей виділяють 4 основні форми:

Звичайний. Локалізується на руках і пальцях, колінах і ліктях. Зовні схожа на капелюшок гриба. Має округлу форму. Може розростатися, при цьому утворювати колонії або зростатися між собою. Якщо видалити найбільшу, то і інші самі по собі втечуть. Підошовний. Розташовується на нозі. Дуже тверда. При ходьбі викликає біль і іноді кровоточить. Їй притаманний сірий колір. Плоский. З’являється у підлітка і є наслідком статевого дозрівання. Найчастіше у хлопчиків. Може з’являтися на будь-якому місці на тілі, а також мати всілякі відтінки. Филиформная. Бородавка локалізується на обличчі: біля очей, рота і носа. Іноді на шиї. Виглядає дуже неприємно. Зовні схожа на маленький огірок. З’єднується зі шкірою тонкою ніжкою.

Чи несуть небезпеку бородавки?

Бородавка — це доброякісне новоутворення і не несе ніякої небезпеки. Після правильного видалення залишається тільки шрам або рубець. Але, якщо її неграмотно видалити, відрізати або постійно зачіпати, так, щоб вона кровоточила, то наріст може перейти в розділ злоякісних новоутворень. Причиною раку шкіри рідко стає папілома ( Діагностика.

Для підтвердження наявності ВПЛ у дитини необхідно пройти обстеження і здати аналізи за призначенням дерматолога.

Перед початком лікування необхідно поставити точний діагноз. Для якісного лікування, необхідно визначити, який це вид штампа. А також зрозуміти до якого виду відноситься новоутворення. Це може бути:

контагіозний молюск; плоский червоний лишай; бородавчастий туберкульоз; інше доброякісне або злоякісне новоутворення.

Правильний діагноз може поставити тільки кваліфікований фахівець. Він допоможе назавжди позбутися небажаного новоутворення.

Лікування бородавок.

Засоби від бородавок бувають різноманітними. Лікарі дають рік папіломі, щоб вона пройшла сама. Потім починається терапія. Лікування бородавок у дітей здійснюється 3 методами:

ліки від бородавок (таблетки і мазь проти наростів можна придбати в аптеці); з допомогою фахівця (видалення скальпелем, лазером або рідким азотом); народне засіб.

Фармакологічні засоби та препарати.

Медикаментозне видалення папіломи призначає тільки лікар. Звертатися потрібно до дерматолога. Найчастіше дітям призначаються препарати «Суперчистотел» і «Ферезол». Це найпоширеніший засіб від бородавок для дітей. Мазі слід наносити правильно: тільки на уражену ділянку шкіри. Здоровий шкірний покрив навколо папіломи потрібно попередньо змастити жирним кремом, вазеліном або олією. Це допоможе зберегти її цілісність. Так можна вилікувати її на долоньках. Курс лікування не дасть результату без споживання ліків, що стимулюють роботу імунітету. Обов’язково виписуються противірусні препарати, а також крем від бородавок.

Професійне видалення бородавок дозволить швидко, безболісно і ефективно усунути джерело загрози здоров’я малюка.Повернутися до змісту.

Видалення фахівцями.

Видалення бородавок у дітей фахівцями досить дороге лікування, але воно дасть можливість прибрати бородавки швидко і без шрамів або рубців. До того ж, бувають випадки, коли подібну проблему не можна вирішити без допомоги фахівців. Незважаючи на те що цей метод не дає гарантії на подальше здоров’я шкіри, він є найдієвішим серед усіх можливих.

Повернутися до змісту.

Хірургічний.

Хірургічне видалення папіломи можливо, якщо вони не дуже глибокі. В такому випадку хірург за допомогою скальпеля акуратно може видалити бородавку дитині і, при необхідності, ніжку освіти. Таким чином видаляють папіломи на будь-якій частині тіла. Досвідчений фахівець робить це без наслідків. Важливо, щоб процедура проходила в стерильних умовах. Інакше це спричинить появу не однієї папіломи.

Лікування бородавки необов’язково. У більшості випадків вона пройде сама до року, як тільки імунна система прийде в порядок.

Лікувати освіту лазером.

Видалення лазером — це найбільш інноваційний спосіб. Не всі приватні клініки (що говорити про державні лікарні) мають подібну апаратуру і, що важливо, фахівця, який вміє на ній працювати. Видалення лазером не залишає ніяких слідів. Воно швидке і безболісне. Якщо папілом багато і вони великі, то лікування відбувається в 2 сеанси. Цей спосіб передбачає зниження ризику нової появи бородавки до нуля.

Рідкий азот.

Видалення рідким азотом — популярний метод. Для видалення використовуються фізичні властивості цього хімічного елемента. Азот охолоджується до рідкого стану, після чого під тиском наноситься на уражену ділянку. Температура тіла швидко приводить азот в звичний газоподібний стан. За допомогою цього методу можна припекти не тільки бородавки, але і коригувати шрами і вивести татуювання. Видалення проходить в 1-3 сеанси, в залежності від ситуації. Поява нової папіломи мінімально, за умови, що людина п’є імуностимулюючі препарати.

Рекомендації по лікуванню.

Деякі види папілом вимагають уточнень щодо їх лікування, а також призначення додаткової терапії. Саме для цього роблять повну діагностику і з’ясовують штам вірусу папіломи людини. Без цієї терапії хвороба здатна знову повернутися з більшою силою, навіть за умови, що пацієнт виконує всі гігієнічні норми.

Рекомендації з лікування окремих типів бородавок Вид бородавки Рекомендації з видалення Звичайні на руках Рідкий азот, фотохіміотерапія. Плоскі на руках Саліцилова, молочна і бензойна кислоти, прийом сірки, магнію, вітаміну А. Підошовні Припікання оцтом, кюретаж.

Народні засоби.

Спірним є лікування дитячих бородавок народними засобами, хоча шкода від прийому таблеток так само є.

Ліки від бородавок у дітей часом викликає ускладнення. Деякі батьки використовують лікування народними засобами при випалюванні бородавки на пальчику руки або пальці ноги, на животі, на ліктях, на ступні. Найчастіше вони використовують харчові продукти. Найпоширеніший метод — це виведення бородавок за допомогою оцту. При цьому використовують будь-який його вид, але для лікування дітей краще підходить яблучний оцет. Це пов’язано з тим, що шкіра дитини дуже тонка і легко піддається хімічним опікам. Ще одним популярним методом є виведення папіломи за допомогою чистотілу. Варто зауважити, що оцет більш ефективний. Іноді оцет використовують в поєднанні з цибулею, часником, борошном та іншими добавками.

Всі народні засоби не гарантують 100-відсотковий результат. До того ж, курс лікування досить тривалий. Його вважають ефективним в той момент, коли папілома темніє і зменшується. Якщо людина під час терапії відчуває неприємні відчуття, це нормально. Це говорить про те, що лікування працює.

Профілактика захворювання.

Профілактика захворювання керується двома основними правилами: дотримання правил гігієни і підтримання імунітету.

Щоб не допустити появи бородавок, треба стежити, щоб дитина не тісно контактував з бородавкою іншої людини, не користувався його засобами особистої гігієни. Необхідно, щоб при відвідуванні басейну у дитини був свій рушник і тапочки. До того ж, імунітет дитини повинен бути сильним. Дитина не повинна відчувати стрес або тривогу, оскільки це знижує імунітет.

Загострені папіломи фото.

Головна » Папіломи » Загострені папіломи фото.

Чи існує різниця між папіломами та кондиломами.

Папіломи і кондиломи – це розростання шкіри, які виникають через наявність в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Вірус може перебувати в організмі кожної людини. До певного часу він ніяк не проявляється.

Але у випадках зниження імунітету, на шкірі можна помітити появу бородавок, папілом і кондилом.

Папіломи і кондиломи з’являються з-за розростання клітин шкіри і слизових оболонок.

Такі освіти-це прояви ВПЛ.

Це невеликі розростання, які кріпляться до шкіри на тонкій або широкій ніжці. Залежно від типу ВПЛ, папіломи і кондиломи мають різноманітну форму і можуть з’являтися на всі ділянки тіла.

Вони являють собою косметичний дефект, а також створюють дискомфорт для людини при виконанні процедур особистої гігієни.

Різновид.

Існує кілька видів кондилом. До них відносяться:

широкі-прикріплюються до шкіри завдяки спеціальній широкій основі; загострені-мають невелику ніжку, на якій кріпляться до шкіри або слизової оболонки. Найчастіше вони з’являються на слизових оболонках статевих органів і на шкірі біля анального отвору. Такі освіти можуть травмуватися, запалюватися і виразки.

Багато людей вважають, що папіломи і бородавки це одне і теж.

Виділяють кілька різновидів таких утворень:

звичайні бородавки — це невеликі опуклі освіти, які досягають у діаметрі 2-15 мм. Якщо вони покриваються роговим шаром шкіри, їх називають кератопапилломами; ниткоподібні бородавки або справжні папіломи викликаються 2 і 7 типами ВПЛ. Найчастіше вони з’являються на обличчі, шиї і на спині. Спочатку на шкірі з’являється невелика жовтувате пляма, яке, з часом, округляється і витягується. Такі розростання прикріплюються до шкіри за допомогою тонкої ніжки; плоскі папіломи з’являються через наявність в організмі 10, 28 і 49 типів ВПЛ. Такі освіти, найчастіше з’являються на обличчі і розташовуються невеликими групами. Вони злегка підносяться над шкірою на 1-2 мм і мають округлу або неправильну форму.

Причини появи.

Причиною появи наростів, є вірус папіломи людини.

Захворювання, яке викликає ВПЛ, називають папіломатозом.

Наявність в організмі вірусу ще не гарантує розвиток його клінічних проявів — поява новоутворень.

Дані шкірні розростання, з’являються при наявності факторів:

вроджений або набутий імунодефіцит; сильні стреси; вірус грипу; лікування цитостатиками; тривалий прийом антибіотиків, гормонів або нестероїдних протизапальних засобів; використання оральних контрацептивів; хронічний гіповітаміноз; хронічні урогенітальні інфекції, викликані найпростішими (хламідіями, уреаплазмами); наявність в організмі вірусу простого герпесу другого типу.

Фото: вірус може передаватися при поцілунку.

Способи зараження.

Основний спосіб зараження ВПЛ — статевий.

Вірус папіломи передається людині від зараженої людини під час незахищеного статевого акту. Збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки. Це можуть бути: рани, подряпини, садна, тріщини, мікротріщини. Також можлива передача вірусу від матері до дитини під час пологів. У рідкісних випадках може зустрічатися контактно-побутовий спосіб передачі захворювання. Таке трапляється, якщо люди користуються одним рушником, мочалкою, бритвеними верстатами.

Фото: зараження дитини впл може статися під час пологів.

Відмінність папіломи від кондилом.

Основна відмінність папілом від кондилом-це зовнішній вигляд даних утворень.

Папіломи мають округлу або ниткоподібну форму, деякі кріпляться до шкіри за допомогою тонкої ніжки. Кондиломи — це розростання неправильної форми. Вони підносяться над шкірою на 3-5 мм. Нарости мають нерівні краї у вигляді гребенів. Загострені кондиломи мають специфічну форму — на одному кінці вони потовщуються і загострюються.

На відміну від папілом, кондиломи частіше з’являються на шкірі в області статевих органів, а також в піхву у жінок і на статевому члені — у чоловіків.

Ще одна відмінність кондилом від папілом — це типи вірусу папіломи людини, які їх викликають.

Задаючись питанням, чим відрізняється вірус папіломи людини від кондиломи, необхідно знати, що вірусу кондиломи людини не існує.

Поява гострих кондилом-це прояв вірусу папіломи людини.

Якщо в організм проник вірус людини-загострені кондиломи будуть проявом 6 або 11 типів ВПЛ. Зараження даними типами відбувається виключно статевим шляхом.

Особливості ВПЛ.

Вірус папіломи людини може перебувати в організмі і без появи шкірних утворень. В такому випадку, лікарі кажуть, про латентну форму захворювання. Діагностувати ВПЛ без шкірних проявів можна за допомогою ПЛР. Поява на шкірі папілом, кондилом і бородавок, свідчить про епісомальній формі ВПЛ. Також папіломавірус може викликати неоплазію (переродження клітин шкіри, яка може мати доброякісний перебіг або бути попередником пухлинних захворювань та раку шкіри.

Фото: розвиток раку шийки матки.

Всі типи ВПЛ поділяються на три класи:

з проявом виключно у вигляді шкірних утворень; з низьким ризиком розвитку пухлинних захворювань; з високим ризиком розвитку пухлинних захворювань.

Крім цього, освіти, які виникають при наявності в організмі ВПЛ, можуть травмуватися і запалюватися.

В результаті цього виникають кровотечі і рани на шкірі і слизових. Такі рани є вхідними воротами для інших інфекцій, які можуть значно ослабити організм і викликати різні захворювання.

Відео: «Папілома (генітальні бородавки, кондиломи), вірус папіломи людини»

Місця локалізації.

На тілі найчастіше з’являються ниткоподібні і плоскі папіломи.

Вони викликані ВПЛ 2,7, 10, 28 і 49 типами. Їх легко приховати під одягом і можна не помітити на спині.

Однак необхідно стежити, щоб дані освіти не травмувалися предметами одягу. В іншому випадку, їх можна випадково здерти, що викличе кровотечу з уражених ділянок шкіри.

Фото: акрохорди на столітті.

На обличчі можуть з’являтися як плоскі, так і ниткоподібні папіломи. Як правило, вони групуються.

Дані освіти на обличчі є не тільки косметичним дефектом.

Вони часто травмуються у чоловіків через процедури гоління.

Фото: нарости на шиї.

На шиї найчастіше з’являються ниткоподібні папіломи.

Їх дуже легко травмувати, особливо в осінній і зимовий час, коли люди носять шарфи та одяг з високими комірами.

Такі розростання шкіри також є істотним косметичним дефектом.

Фото: звичайні бородавки на руках.

На руках з’являються прості бородавки. Найчастіше вони зустрічаються у дітей.

Зазвичай такі розростання свідчать про зараження ВПЛ дитини під час пологів.

На стопах з’являються бородавки, які викликані ВПЛ 26,29,38, 41, 49, 64, 65 77 типами.

Їх обов’язково необхідно видаляти, так як вони постійно травмуються одягом і взуттям.

В результаті чого може статися їх запалення. Дані освіти відносяться до звичайних бородавок.

На слизових оболонках.

Фото: нарости на слизовій порожнині рота.

Папіломи можуть з’являтися на слизовій оболонці порожнини рота.

Вони можуть розростатися і мають вигляд невеликих білих бляшок. Такі утворення часто називають квітучим папіломатозом. Даний вид частіше зустрічається у дітей, людей похилого віку і у осіб з імунодефіцитом.

На слизових оболонках статевих органів розташовуються загострені кондиломи.

Їх категорично не можна чесати.

На статевих органах.

Фото: генітальні новоутворення.

На статевих органах можуть виникати як папіломи, так і кондиломи.

Найчастіше вони розташовані в області промежини. У чоловіків можна помітити такі розростання на шкірі біля головки статевого члена.

При наявності папілом і кондилом на статевих органах надзвичайно важливо визначити тип ВПЛ. 16 і 18 типи, з високою ймовірністю, можуть стати причиною розвитку пухлинних захворювань.

Діагностика.

Фото: візуальний огляд новоутворень на шкірі.

Існують чотири види діагностики, які дозволяють визначити тип розростань на шкірі і причину їх виникнення:

клінічний огляд дерматологом дозволяє визначити тип розростань. Лікар, знає, як виглядають бородавки і папіломи, і може визначити їх різновид; полімеразна ланцюгова реакція або ПЛР дозволяє визначити наявність вірусу папіломи в організмі; генотипування — це аналіз, за допомогою якого визначається тип ВПЛ; гістологічне дослідження з високою точністю визначає тип розростань, а також дозволяє визначити чи є перетворення папілом і кондилом в пухлинні клітини.

У чому небезпека.

Вчені виявили більше 100 різновидів вірусу папіломи людини.

Чи можна застосовувати йод від папілом?

Чи небезпечний вірус папіломи при вагітності? Дізнайтеся тут.

Найбільш небезпечними вважається 16 і 18 різновиди ВПЛ.

Саме ці штами вірусу виявляються у жінок з дисплазією і раком шийки матки. Також дані штами вірусу виявляються у чоловіків, при наявності раку товстої кишки.

При наявності папілом і кондилом, виробляють їх видалення, ціна на дану процедуру буде залежати від обраного методу і кількості утворень.

Видалення даних утворень — це не тільки можливість усунути косметичний дефект. Дана процедура також дозволяє запобігти розвитку пухлинного процесу в організмі.

Фото: видалення новоутворень на спині лазером.

Існує кілька методів видалення папілом і кондилом. До них відносяться:

хірургічна операція при наявності папілом, які досягають у діаметрі більше 1 см або групи кондилом; видалення за допомогою лазера; електрокоагуляція або припікання; заморожування і видалення рідким азотом.

Лікування анальних кондилом найчастіше проводиться за допомогою хірургічного висічення або видалення лазером.

Якщо ж у людини на руках та підошвах є бородавки, лікування проводиться за допомогою застосування рідкого азоту або електрокоагуляції. Також рекомендується виконувати видалення родимок, якщо вони знаходяться в безпосередній близькості від папілом.

Фото: видалення бородавок на підошві рідким азотом.

Видалення шкірних утворень можна виконати в одній з клінік Москви:

Клініка Процедура Вартість (руб.) Медіксіті лазерне видалення кондилом 1800 Столична медична клініка кріотерапія 950 ОН Клінік хірургічне висічення 1500 Дельтаклінік електрокоагуляція 500.

Видалення папілом і кондилом дозволяє позбутися тільки від зовнішніх проявів ВПЛ. Однак вірус залишається в клітинах організму людини.

Щоб послабити його шкідливий вплив на організм, необхідно провести лікування специфічними противірусними лікарськими засобами.

Бородавки і папіломи ні в якому разі не можна протирати сольовим розчином або лікувати іншими засобами народної медицини. Це може привести до розвитку запалення і перетворити нормальні клітини в пухлинні. Лікування молитвами виявляється не ефективним при наявності ВПЛ, проте може працювати за принципом плацебо для віруючих людей.

Профілактика.

Існують методи специфічної і неспецифічної профілактики проти ВПЛ.

До специфічних засобів відноситься вакцинація.

Фото: щеплення від раку шийки матки.

Для неспецифічної профілактики необхідно виконувати наступні правила:

уникати випадкових сексуальних контактів; використовувати тільки особисті засоби гігієни; під час статевого акту користуватися презервативом.

Вакцинація.

Вакцинація є методом специфічної профілактики та лікування ВПЛ.

Вчені створюють біологічні вакцини, які здатні нейтралізувати дію вірусу або запобігти його розвиток.

Найбільш актуальними є вакцини проти 6, 16 і 18 типів ВПЛ, так, як саме дані різновиди, з високою ймовірністю, викликають розвиток раку.

Вакцинація не здатна запобігти зараженню людини від усіх штамів.

Що робити, якщо папілома свербить і болить?

Як беруть аналіз на впл у жінок? Дізнайтеся тут.

Як передається папіломавірус людини? Читайте тут.

Однак створені вакцини успішно працюють, запобігаючи розвитку тих типів ВПЛ, які володіють високим ризиком розвитку онкологічних захворювань.

Відео « » загострені кондиломи»

Загострені папіломи (кондиломи) — ознаки і лікування.

Гострокінцеві папіломи (вони ж кондиломи, генітальні бородавки) представляють собою вірусну патологію, що супроводжується активним розростанням епітеліальних клітин шкіри і слизових оболонок статевих органів. Причиною захворювання стає вірус папіломи людини (ВПЛ)13 типу. Визначаються бородавки найчастіше на геніталіях у людей, які не мають постійного сексуального партнера, але практикуючих активне статеве життя.

Причини формування гострих кондилом.

Причиною гострих папілом у чоловіків і у жінок (див. фото бородавок) стає проникнення в організм вірусу папіломи людини (ВПЛ). Гострокінцеві кондиломи – тип 13 і є провокатором формування і розростання бородавок на статевому органі – здатні передаватися дитині при народженні в період проходження по просвіту родового каналу. При цьому вірус може тривалий час залишатися в сплячому (прихованому) стані і активізуватися лише у дорослої людини. Побутове інфікування загостреними папіломами (фото ви бачите) — велика рідкість, оскільки ВПЛ поза носієм гине досить швидко.

Варто пам’ятати, що ВПЛ довгий час може ніяк про себе не заявляти. Спусковим гачком, здатним активувати вірус, стає погіршення імунного захисту. І досить часто роль такого бере на себе одна з патологій категорії ЗПСШ, оскільки в цьому випадку відбувається зниження місцевого імунного захисту в області паху. А адже саме тут і локалізуються загострені кондиломи, викликані ВПЛ 13 типу.

Клінічна картина гострих папілом.

Захворювання може розвиватися за двома сценаріями. У першому випадку людина є виключно носієм вірусу. Пояснюється це якісним імунним захистом, що стримує розмноження вірусу папіломи людини. Загострені кондиломи при цьому не утворюються.

Другий варіант не такий спокійний. Вірус активно розмножується і в певний момент у хворого з’являються типові для патології висипання. При цьому у чоловіків бородавки локалізуються в області вуздечки, головки статевого члена і поверхні мошонки. Для жінок типово формування утворень на поверхні статевих губ, клітора, навколо отвору сечівника. На стінках піхви і шийці матки також можуть визначатися папіломи. Гострокінцеві кондиломи формуються і в області промежини, анального отвору, безпосередньо на стінках прямої кишки. Не виняток і слизова ротоглотки.

Зовнішні ознаки генітальних бородавок.

У класичному вигляді гостра папілома – не має порожнини освіта, піднімаючись на тонкій ніжці над поверхнею шкіри. Його величина варіюється від шпилькової головки до розміру волоського горіха.

Для генітальних бородавок характерно злиття. В цьому випадку загострені кондиломи дуже нагадують качанчики цвітної капусти. При цьому бородавки можуть як зовсім не відрізнятися від відтінку шкіри, так і мати рожевий або червоний колір. Скарги на хворобливість і свербіж відсутні.

Діагностика гострих папілом.

При появі будь-яких утворень в області статевих органів необхідно отримати консультацію наступних фахівців:

дерматовенеролога; уролога; гінеколога; хірурга; ЛОРа (в тому випадку, якщо бородавки з’явилися на слизовій поверхні рота).

В обов’язковому порядку виконується диференціальна діагностика, що дозволяє виключити інші патології, зокрема:

широкі сифілітичні кондиломи; плоскоклітинний рак; чесоточную лимфаплазию.

Обов’язково проводиться обстеження обох партнерів на ЗПСШ. Крім цього, рекомендовано цитологічне дослідження (процедура обов’язкова і для чоловіків, і для жінок). Жінкам призначається кольпоскопія, чоловікам — уретроскопія (необхідна при діагностуванні генітальних бородавок в просвіті уретри).

Для підтвердження діагнозу призначається ПЛР. Саме полімеразна реакція визначає ДНК вірусу папіломи людини.

Як лікують загострені кондиломи?

Найчастіше призначається видалення бородавок. На вибір методики впливає площа, яку займають освіти.

Хімічний метод. Тут на поверхню генітальних бородавок наносяться хімічні речовини. Наприклад, можуть використовуватися препарати Солкодер, рідкий азот або Подофиллотоксин. Методика рекомендована при одиничних бородавках. Хірургічне лікування . В цьому випадку виконується висічення кондилом за допомогою скальпеля. Якщо освіти визначаються в уретрі, то додатково використовується уретроскоп. Фізична методика . Видалення гострих папілом виконується лазером або шляхом електрокоагуляції (припікання бородавки розрядами струму).

Висічення і припікання практикується при значній площі ураження шкірного покриву. Крім безпосереднього видалення бородавок обов’язково призначається прийом імуномодулюючих препаратів. Це можуть бути Циклоферон, Пірогенал або Неовір.

Після видалення гострих кондилом необхідно утриматися від сексуальних контактів аж до повного загоєння ранки. Якщо було виявлено одне з захворювань категорії ЗПСШ, то до моменту абсолютного лікування.

Папілома загострена-лікування захворювання повинно бути проведено обов’язково — може травмуватися, що згодом загрожує нагноюванням. Також існує можливість переродження.

Чи треба видаляти папіломи на статевих органах.

Папілома – це доброякісне новоутворення на шкірі або слизових оболонках людини.

Її виступаюча частина складається з клітин епітелію, а всередині знаходяться кровоносні судини і сполучна тканина.

Різновидом таких наростів і є Генітальні бородавки або загострені кондиломи.

Незважаючи на те, що папіломи на статевих органах не створюють проблеми в естетичному плані, вони викликають суттєві незручності і дискомфорт, а головне – загрозу здоров’ю їх власникам.

Адже нарости піддаються постійному тертю і травмування, а, значить, великий ризик приєднання вторинної інфекції, і є ймовірність переродження кондилом в ракову пухлину.

Причини появи.

Єдина причина появи кондилом на статевих органах – це проникнення папіломавірусу (ВПЛ) в кров через пошкодження на шкірі та слизових оболонках.

Зміни в структурі епітеліальної тканини провокують її неприродне розростання і як наслідок, утворення наростів.

Захворювання протягом довгого часу може протікати в латентній формі. При появі сприятливих умов, що тягнуть за собою ослаблення імунітету, вірус людини дасть про себе знати у вигляді появи папілом.

Фото: незахищений статевий контакт — найпоширеніший шлях передачі інфекції.

Фактор ризику.

Чому у деяких хвороба може не заявляти про себе довгі роки, а у інших вже через 3-4 місяці з’являються перші симптоми?

Важливу роль тут відіграють фактори ризику, такі як:

літній вік; неповноцінне харчування; синдром імунодефіциту; алергічні та аутоімунні захворювання; захворювання шкіри; тривале лікування антибіотиками; вплив ультрафіолетових променів; хронічні захворювання (особливо верхніх дихальних шляхів і органів ШКТ); психоемоційне перевантаження; спадкова схильність; погана екологія.

У жінок до провокуючих чинників відносяться:

порушення гормонального фону; статеві інфекції (наприклад, хламідіоз або трихомоніаз); прийом оральних засобів контрацепції, а також використання внутрішньоматкової спіралі в цілях захисту від небажаної вагітності.

У осіб чоловічої статі сприятливим фоном для розвитку хвороби і інтенсивного росту папілом можуть виступити:

зайнятість на шкідливому виробництві; алкогольна і нікотинова залежність; ведення безладного статевого життя.

Фото: зараження немовляти може статися під час пологів.

Як відбувається зараження.

Так як захворювання має вірусну природу, то відбувається зараження одним з наступних способів:

під час незахищеного статевого акту. При вагінальному, оральному або анальному контакті ризик передачі інфекції від носія вірусу практично 100%. Це пояснюється виникненням мікротравм покривів в силу їх тонкощі; при нехтуванні правилами гігієни. Йдеться про користування чужим рушником, мочалкою та іншими особистими речами. Крім того, жінка може помітити у себе появу папілом після гінекологічних процедур в разі, якщо лікар використовував багаторазові інструменти; перебування в таких громадських місцях, як Басейни, сауни і лазні. У зв’язку з високою вологістю ймовірність передачі вірусу від інфікованої особи досить висока; в процесі пологів. При проходженні по родових шляхах дитина має ризик заразитися ВПЛ від матері, якщо та є носієм інфекції; самозараження. Це вкрай рідкісний випадок, коли вірус переходить з уражених ділянок тіла на здорові.

Якщо людина веде активний спосіб життя, правильно харчується і стежить за своїм здоров’ям, то цілком можливо, що хвороба може ніяк не виявлятися.

Як тільки відбулося ослаблення захисних функцій організму на тлі відповідних факторів, запідозрити наявність вірусу можна за такими ознаками:

поява новоутворень в області статевих органів. За зовнішнім виглядом бородавки на інтимних місцях схожі на сосковоподібні довгасті нарости на тонкій ніжці. За формою вони нагадують «півнячий гребінець» або»цвітну капусту». Вкрай рідко новоутворення бувають одиничними: як правило, мова йде завжди про множинному появі кондилом-кондиломатозе. На дотик папіломи можуть бути як м’якими, так і з ознаками зроговіння; свербіж, почервоніння і подразнення слизових оболонок геніталій. Можлива поява хворобливих відчуттів і кровоточивості кондилом після статевого акту. нехарактерні виділення і сморід зі статевих шляхів. Така патологія може з’явитися при травмуванні папілом і приєднання вторинної інфекції.

При виявленні вищеописаних симптомів необхідно звернутися до лікаря, який підкаже, що робити в цій ситуації.

Місця локалізації.

У чоловіків папіломи можуть з’являтися на статевому члені, навколо головки і на мошонці. У жінок місця локалізації кондилом – це малі та великі статеві губи, слизова піхви, клітор і шийка матки. Незалежно від статі нарости можуть виникнути в області анального каналу, уретри і в паховій зоні.

Різновиди папілом на статевих органах.

Практично всі Генітальні бородавки-це загострені кондиломи.

Фото: загострені кондиломи.

Вкрай рідко можна зустріти інші види папілом статевих органів:

ниткоподібні нарости (зовні схожі на еластичні нитки, що утворюються в області паху); плоскі новоутворення (виглядають як невеликі шишечки, викликають хворобливі відчуття і свербіж).

Фото: плоскі папіломи.

Діагностика.

Діагностувати статеві папіломи може лікар вже при візуальному огляді. У жінок це гінеколог, у чоловіків – дерматовенеролог.

Фото: взяття мазка з шийки матки на ВПЛ.

При необхідності призначається ряд досліджень для уточнення діагнозу:

взяття мазка для аналізу на наявність статевих інфекцій; аналіз ПЛР; проведення біопсії бородавок (актуально при кондиломатозе – множинному скупченні наростів, а також, якщо новоутворення великих розмірів); аналіз мазка на онкологію.

Фото: кольпоскопія шийки матки.

Лабораторні дослідження проводяться з метою визначення типу папіломавірусу. Адже серед безлічі його штамів є і ті, які мають високий ступінь онкогенності.

Фото: переродження в злоякісне новоутворення.

У чому небезпека.

Папіломи на статевих органах чоловіків і жінок можуть нести певну небезпеку:

поява кондилом в сечовипускальному каналі може стати причиною порушення відтоку сечі і поширення інфекції на інші органи сечостатевої системи – сечовий міхур і нирки; при виникненні папілом в області паху велика ймовірність розвитку грибкових захворювань на цій ділянці; До якого лікаря звертатися, якщо з’явилася папілома в роті?

Чим небезпечна папілома в горлі? Дізнайтеся тут.

кондиломи зовнішніх статевих органів і шийки матки найбільш схильні до травматизму, а тому часто запалюються і здатні перероджуватися в злоякісну пухлину; при появі наростів в області ануса також висока ймовірність травматизму. У цьому випадку приєднуються інші інфекції, в результаті чого виникає нагноєння і зараження крові; при вагітності папіломи на жіночих статевих органах представляють серйозну небезпеку, оскільки висока ймовірність передачі вірусу дитині; у чоловіків при несвоєчасному лікуванні кондиломатоза є ризик розвитку таких захворювань, як фімоз і парафімоз.

Відео: «Вірус папіломи людини у жінок: особливості лікування»

Перед тим, як лікувати пацієнта, лікар проводить огляд і призначає необхідні дослідження.

При виборі процедур і медикаментів враховується особливість перебігу захворювання, вік і загальний стан здоров’я пацієнта.

Медикаментозний.

Фото: медикаментозне лікування ВПЛ.

Високоефективне лікування-це не тільки місцеве усунення проблеми, але і безпосередній вплив на вірус.

З цією метою призначаються засоби, що містять інтерферон – речовина, що перешкоджає поширенню в організмі папіломавірусу і сприяє запобіганню рецидивів.

Лікар-імунолог підбере ряд заходів, дія яких спрямована на зміцнення захисних функцій організму:

прийом імуномодуляторів та імунокоректорів; вітамінотерапію; зміцнення імунітету за допомогою прогулянок і загартовування.

Фото: місцеве лікування захворювання з застосування свічок.

Локальне лікування спрямоване на деструкцію новоутворень. Як правило, це:

місцевий вплив на уражену ділянку; точкове введення противірусного препарату.

В цьому випадку успішно використовуються противірусні спреї, свічки, гелі, розчини для ін’єкцій. Які краще застосовувати, розповість лікар.

Народними засобами.

Фото: припікання наростів чистотілом.

Прихильники нетрадиційної медицини використовують одне або кілька засобів лікування народними засобами, дія кожного з яких спрямовано на стимулювання місцевого імунітету і усунення вірусів.

Чистотіл. З листя рослини потрібно вичавити сік, а потім випарувати для отримання екстракту. Отриманим розчином необхідно змащувати кондиломи 3 рази на добу. Прополіс. Настоянкою рослини слід обробляти папіломи 2 рази в день. Рицинова олія. Їм обробляють область навколо наросту двічі на день. Каланхое. Його листя подрібнюють блендером (або дрібно нарізають) і прикладають до ураженої ділянки у вигляді компресів.

Сучасна медицина пропонує безпечні та ефективні методи видалення папілом статевих органів.

Видалення лазером. Метод дозволяє провести деструкцію наростів навіть в найглибших шарах шкіри. Серед головних переваг способу можна виділити швидку регенерацію тканин і відсутність рубців. Кріотерапія. Це вплив струменем рідкого азоту на проблемну ділянку. Процедура прекрасно підходить для видалення кондилом на пенісі у чоловіків, і на статевих губах у жінок. Проте усунути новоутворення, наприклад, на шийці матки не представляється можливим; Електрокоагуляція. Тут використовується високочастотний електричний струм. Під впливом потужної теплоенергії відбувається руйнування тканин папіломи. Процедура безболісна і проводиться під місцевою анестезією. Радиволновая терапія . Це деструкція новоутворень за допомогою апарату «Сургитрон». В цьому випадку видаляється не тільки кондилома, але і уражені тканини навколо неї. Величезною перевагою методу є відсутність рецидивів; хіміотерапія. Це припікання наростів хімічними речовинами на основі саліцилової, азотної або сірчаної кислоти. Хірургічне висічення. Цей метод підходить тільки для жінок, що народжували. Застосовується дуже рідко, в основному при великих розмірах бородавок.

Фото: видалення новоутворень радіоножем.

Чи можна видаляти самостійно.

Проводити самостійне видалення папілом на статевих органах вкрай небажано.

Особливо це стосується великих наростів або кондилом, що поширилися на значну ділянку тіла. Невмілі дії можуть призвести до кровотечі та приєднання інших інфекцій. Видалити новоутворення маленького розміру також непросто. Виконуючи маніпуляції при відсутності відповідних знань і досвіду, є ризик пошкодити здорові тканини. Тому в цьому питанні слід довіритися лікарям.

Але, як позбутися наростів, якщо немає можливості звернутися до професіоналів?

Фото: препарат для кріодеструкції бородавок в домашніх умовах.

В цьому випадку використовуються засоби для видалення папілом в домашніх умовах.

«Кондилин». Це препарат на основі подофіліну, дія якого спрямована на некротичну зміну пошкоджених тканин. «Суперчистотел». Засіб містить екстракт рослини і лужну основу. Ефект його застосування досягається за рахунок руйнування клітин кондиломи. «Криофарма». Цей препарат заморожує дії є альтернативою кріодеструкції.

Профілактика.

Ніхто не в змозі повністю захистити себе від проникнення в організм вірусу папіломи людини.

Однак, слідуючи простим рекомендаціям лікарів, можна значно знизити ризик зараження і ймовірність переходу захворювання в активну фазу.

Що робити, якщо папілома на ніжці потемніла?

Чи небезпечна плоскоклітинна папілома гортані? Дізнайтеся тут.

Як лікувати вірус папіломи людини в гінекології? Читайте далі.

Ось чому слід приділити особливу увагу:

використовувати презерватив, як засіб захисту від інфекцій; своєчасно проходити огляди гінеколога (для жінок) і венеролога (для чоловіків); вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет; уникати стресові ситуації.

Також, сьогодні успішно застосовується вакцинація проти вірусу папіломи високоонкогенних типів.

Відео: «Небезпечні симптоми для жінок! Папіломи – коли не варто зволікати з візитом до гінеколога»

Чи можна позбутися від папіломи на анусі.

Папіломи на анусі виникають внаслідок зараження ВПЛ (вірусом папіломи людини).

Це найбільш поширена інфекція, що передається в основному статевим шляхом.

З найбільшою частотою папіломавірус зустрічається у жінок вікової категорії від 19 до 22 років, а у чоловіків — від 22 до 26 років (40-70 відсотків випадків у гомосексуалістів).

За даними статистики випадки захворювання ВПЛ протягом останніх трьох десятків років неухильно ростуть, тому сексуально активним людям необхідно знати, що таке ВПЛ, як уникнути зараження і як боротися з інфекцією.

Різновиди наростів.

Вірус папіломи проявляється у вигляді тілесних або коричневих утворень розміром від 1 до 6 мм.

Вони можуть локалізуватися на будь-якій ділянці людського тіла, а також на статевих органах і навколо ануса.

Відомо більше 80 різновидів ВПЛ, серед них найчастіше зустрічаються:

прості (вульгарні) папіломи. Являють собою округлі шишечки, що локалізуються на пальцях і кистях рук; плоскі — невеликі тілесні нарости на шкірі тіла, обличчя, іноді викликають запалення; акрохорди (ниткоподібні папіломи). Шия, особа, область навколо очей, повіки, пахвові западини — улюблені місця локалізації цих неестетичних наростів; підошовні. Нарости «селяться» на підошвах ступень і викликають відчутний дискомфорт при ходьбі; загострені кондиломи. Інфекція проявляється у вигляді новоутворень на зовнішніх і внутрішніх статевих органах, а також біля заднього проходу.

Папіломи навколо ануса являють собою бородавчасті нарости, що нагадують цвітну капусту з загостреними верхівками, на зразок півнячих гребінців.

Вони можуть бути:

одиничними, великими; множинними, зливаються між собою.

Їх поява пов’язана з інфікуванням ВПЛ підтипу № 6, 11, 13, 16, 18, причому останні два відносяться до найбільш активних і небезпечних різновидів вірусу, частіше призводить до дисплазій і раку.

Шляхи зараження.

Заразитися ВПЛ можна статевим і рідше побутовим шляхом.

Фото: можливість інфікування при рукостисканні.

Джерелом передачі вірусу є уражені інфекцією клітини шкіри і слизових оболонок.

Сама кондилома у хворої людини може бути ще не видно, але видозмінені клітини вже будуть присутні.

Вірус проникає в здоровий організм через дрібні тріщинки при контакті з інфікованою людиною. Під побутовим шляхом зараження мається на увазі передача інфекції через предмети особистої гігієни, знову ж при наявності мікротравм на шкірі. Дитина може заразитися папіломавірусом від інфікованої матері при проходженні по родових шляхах під час пологів. Діти заражаються ВПЛ і контактно-побутовим шляхом, особливо при відвідуванні басейнів, громадських лазень і т. д. Звичка гризти нігті, обривати задирки, розчісувати подряпини і садна, а також нерегулярне миття рук може стати причиною появи папілом у дитини.

Відео: «Папілома (генітальні бородавки, кондиломи), вірус папіломи людини»

Діагностика.

Для постановки точного діагнозу потрібно звернутися до проктолога.

Діагностування гострих кондилом не представляє труднощів для фахівців.

Одне з головних завдань лікаря полягає в уточненні підвиду ВПЛ і виключення ускладнень захворювання. З цією метою призначається:

ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Метод дає можливість уточнити тип вірусу. Рекомендується здати цей аналіз на ЗПСШ, включаючи сифіліс і ВІЛ, так як кондиломатоз часто поєднується з інфекціями, що передаються статевим шляхом; цитологічний мазок і огляд шийки матки з метою виключення дисплазій і плоскоклітинну карциноми (рака шийки матки); огляд проктологом.

Фото: огляд шийки матки за допомогою кольпоскопа.

Папіломи біля ануса вимагають проведення диференціальної діагностики від сифілітичних кондилом. З цією метою призначається серологічні дослідження.

Для того, щоб диференціювати кондиломи від злоякісних утворень необхідно морфологічне дослідження видалених наростів.

Лікування періанальних кондилом має бути комплексним.

Лікувальний комплекс включає в себе медикаментозну терапію і видалення папілом — безпосереднього вогнища інфекції.

Який треба здати аналіз на папілому людини?

Чому з’являються бородавки і папіломи на ногах і на руках? Дізнайтеся тут.

Але перш ніж видалити кондиломи, лікар призначає обстеження.

При місцевій медикаментозної терапії використовуються такі засоби:

трихлоруксусная кислота (ТХУК) і бихлоруксусная кислота (БХУК). Препарати застосовують місцево, прикладаючи до уражених місць; кондилин. У його основу входить подофілін-речовина, що надає цитотоксичний вплив на Анальні кондиломи. Кондилин, що потрапив на нормальну шкіру, може викликати сильне роздратування з подальшим виразкою.

Імунотерапія при папіломах в області ануса спрямована на боротьбу з вірусом, який вразив організм.

Використовуються Іммунал, Поліоксидоній, Реаферон і ін. крім того, застосовується ряд противірусних препаратів, таких як: панавір, Аллокін-Альфа, Епіген Інтим спрей.

Фото: застосування йоду.

Великою популярністю в лікуванні різних наростів на тілі користуються рецепти народної медицини. Цілителі радять застосовувати:

настоянку йоду. На думку фахівців, цей метод не дуже ефективний, так як може викликати опіки з наступними рубцями. Йод всмоктується через шкірні покриви і накопичується в щитовидній залозі, викликаючи її функціональні порушення; каланхое . Використовуються свіже листя, перемелені в кашку, яку прикладають до ураженого місця і закріплюють лейкопластиром; чистотіл. Застосовують свіжий сік рослини, змащуючи їм кондиломи. Ефективний тільки для наростів маленьких розмірів (кілька мм в діаметрі); господарське мило . Насиченим мильним розчином можна змащувати кондиломи, хоча деякі люди кажуть, що при дрібних наростах досить просто кілька разів помитися цим засобом.

Фото: лікування соком чистотілу.

Симптоми ВПЛ.

Анальні кондиломи, викликані ВПЛ, можна ідентифікувати за такими ознаками:

наявність наростів на анусі і навколо нього; свербіж у ділянці заднього проходу; біль (при великих кондиломах) в перианальной області; смердючі виділення з прямої кишки; наявність місцевого запального процесу; кровотеча.

Всі ці прояви хвороби відображаються на загальному стані здоров’я людини. Причому швидкість розростання утворень може бути дуже високою.

Способи видалення папілом на анусі.

Фото: висічення радіоножем.

Консервативне лікування анальних кондилом виправдано при наростах невеликих розмірів, але великі кондиломи вимагають радикального лікування.

Кріодеструкція. Видалення наростів відбувається за рахунок їх заморожування рідким азотом. Лазерне видалення . Малотравматичний метод, заснований на випаровуванні освіти лазером. Після нього залишається невелика ранка, яка швидко затягується. Електрокоагуляція. Метод вимагає застосування місцевих анестетиків, після чого наріст випалюється електроножем. Радіохвильова деструкція. Кондилома січеться високочастотними радіоножем. Хірургічний метод. Видалення скальпелем виправдано тільки в разі гігантських анальних кондилом. Висічення скальпелем проводять під місцевою анестезією з подальшим зшиванням рани.

Профілактика.

Профілактичні заходи гострих кондилом прості:

виконання всіх правил особистої гігієни; підтримка захисних сил організму; вакцинація молодих людей до 26 років. Що робити, якщо з’явилася папілома на слизовій губи?

Звідки беруться папіломи на інтимних місцях? Дізнайтеся тут.

Що робити, якщо папілома відірвалася? Читайте далі.

Папіломи на анусі — вкрай неприємне, а в залежності від підтипу папіломавірусу викликав його, навіть небезпечне захворювання.

При виявленні наростів в перианальной області необхідно пройти діагностику з метою виключення раку.

Лікування теж краще довірити проктолога, так як загострені кондиломи схильні до рецидивів. Пам’ятайте про заходи профілактики ВПЛ і не хворійте!