папілома у роті фото

Вірус папіломи людини.

OpenExpo.ru :: Тематичний рубрикатор :: Медицина :: Урологія :: Вірус папіломи людини.

Вірус папіломи людини.

ВІРУС ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ (ВПЛ) поширений повсюдно і викликає цілий ряд захворювань шкіри і слизових. В даний час відомо більше 100 типів цього вірусу. При цьому різні типи ВПЛ викликають різні захворювання. Наприклад, ВПЛ типу 1 викликає підошовні бородавки, ВПЛ типу 2 і 4 – прості бородавки, ВПЛ типу 3 та 10 – плоскі бородавки, ВПЛ типу 6 і 11 – гострокінцеві кондиломи, ВПЛ типу 16, 18, 31, 33 і 35 викликають дисплазію шийки матки і збільшують ризик раку шийки матки.

Загострені кондиломи-це маленькі вирости тілесного кольору, які можуть локалізуватися на статевих органах, навколо заднього проходу, іноді в роті. Це вірусне захворювання, його збудником є вірус папіломи людини (ВПЛ).

Зараження ВПЛ відбувається при контакті з інфікованою шкірою або слизовими, можливий побутовий шлях зараження. Особливістю інфекції ВПЛ є те, що вона може невизначений час перебувати в латентному (сплячому) стані. При цьому вірус знаходиться в глибині шкіри, але на поверхню не виділяється. У такому стані малоймовірно як зараження інших людей, так і виявлення ВПЛ лабораторними методами.

Всі типи ВПЛ, що вражають шкіру і слизові статевих органів, ділять на дві групи.

Типи ВПЛ » високого ризику «(перш за все 16, 18, 31, 33 і 35) викликають дисплазію шийки матки і збільшують ризик раку шийки матки. Типи ВПЛ «низького ризику» (головним чином 6 і 11) викликають гострі кондиломи.

Загострені кондиломи виникають лише у 1-2% людей, заражених ВПЛ «низького ризику». Їх виникнення і можливі подальші рецидиви пов’язані з ослабленням загального і місцевого імунітету. Загострені кондиломи зазвичай виникають в місцях, які травмуються при статевих контактах. Від моменту зараження до появи гострих кондилом може пройти від декількох тижнів до декількох років. На статевих органах з’являються бородавчасті освіти рожевого або тілесного кольору. Розмір елементів – від 1 мм до декількох сантиметрів. Висипання можуть рости, поступово набуваючи вигляду цвітної капусти. У чоловіків загострені кондиломи найчастіше виникають на голівці статевого члена, вінці головки, вуздечку крайньої плоті і внутрішньому листку крайньої плоті. У жінок вражається вуздечка статевих губ, великі і малі статеві губи, клітор, зовнішній отвір сечівника, переддень піхви, дівоча пліва, піхва і шийка матки. Як у чоловіків, так і жінок загострені кондиломи можуть виникати навколо заднього проходу. Така локалізація висипань зазвичай не пов’язана з анальними статевими контактами. Справа в тому, що ВПЛ вражає не обмежена ділянка, а великі ділянки шкіри (як правило, це вся шкіра статевих органів, пахова область, промежину, шкіра навколо заднього проходу).

Зміст статті

Діагностика огляд лікаря на першому ж прийомі.

При підозрі на гострі кондиломи слід виключати ряд захворювань, таких як контагіозний молюск і широкі кондиломи (прояви сифілісу). Всіх хворих гострими кондиломами в обов’язковому порядку обстежують на сифіліс і ВІЛ. Доцільно обстеження і на інші інфекції, що передаються статевим шляхом.

Лікування в даний час лікування, що позбавляє від інфекції ВПЛ, не існує. Сучасне лікування гострих кондилом за своєю суттю є симптоматичним і переслідує мету видалити або зменшити симптоми захворювання. Воно не позбавляє від інфекції ВПЛ і не попереджає подальшої передачі вірусу. Після будь-якого методу лікування можливі рецидиви.

* Лазерна терапія являє собою видалення гострих кондилом за допомогою лазера. Метод вимагає знеболювання. Можливе утворення рубців. Лазерна терапія є резервним методом лікування. З нього не слід починати лікування гострих кондилом. * Електрокоагуляція. Суть методу – вплив на кондиломи високою температурою. Метод вимагає знеболювання. Можливе утворення рубців. * Подофиллотоксин (Кондилайн Нікомед, Кондилин). Препарат являє собою екстракт з рослин роду Podophyllum. Він викликає некроз гострих кондилом. * Інтерферон застосовують місцево (обколюють їм кондиломи) або системно (вводять внутрішньом’язово). Застосування інтерферону часто супроводжується грипоподібним станом (висока температура, озноб, нездужання, головний біль). * Іміквімод (Aldara, виробник-3M Pharmaceuticals) у формі 5% крему застосовують для місцевого лікування гострих кондилом. Його наносять 3 рази на тиждень перед сном, вранці змивають водою з милом. Лікування продовжують до дозволу висипань. Максимальна тривалість лікування становить 16 тижнів. Препарат ефективний при невеликому розмірі кондилом. При цьому його ефективність у жінок вище, ніж у чоловіків. Безпека при вагітності не вивчена. У Росії препарат знаходиться в процесі реєстрації.

Переваги наших методів в даний час розробляються противірусні препарати і вакцини для лікування інфекції ВПЛ, і у віддаленій перспективі (більше 10 років), швидше за все, з’являться препарати і вакцини, ефективні щодо ВПЛ.

Можливість вибору методу лікування гострих кондилом індивідуально для кожного хворого з урахуванням безлічі факторів (тип гострих кондилом, їх кількість, локалізація і т. д.). В процесі лікування слід уникати факторів, що знижують імунітет (переохолодження, куріння, сильні емоційні стреси, зловживання алкоголем, хронічна перевтома, авітаміноз).

Росія, М. Москва, М. Чкаловська, вул. наставницький провулок, д. 6 тел.: 917-92-92 e-mail: [email protected] сайт: http://www.deltaclinic.ru/

Кожна компанія-учасниця «Виставок» отримує власний віртуальний стенд, завдяки якому з’являється можливість максимально повно представити свій бізнес мережі Інтернет, розмістивши на стенді не лише контактну інформацію, але і повний спектр продукції, послуг, прайс-листи і багато іншого.

Якісне індексування в провідних пошукових системах (Яндекс, Рамблер, Google, Апорт і т. д.) виводить Ваш віртуальний стенд на перші рядки в результатах пошуку. Це призводить потенційного клієнта саме на стенд Вашої компанії, а не на сайт конкурента. Участь в інтернет-виставці обходиться в десятки разів дешевше, ніж в традиційних виставках. Вам не потрібно вкладати гроші в оформлення стенду, в транспортування товарів, в рекламу і т. д.

Бородавки в роті — лікування, фото.

Як боротися з бородавками в порожнині рота?

Бородавки в роті – шкірне новоутворення викликане вірусом папіломи людини. Як не дивно, не є рідкісним новоутворенням. Поширене захворювання серед людей, що ведуть активне статеве життя.

Велика кількість людей страждають через неправильно вибору сексуальних партнерів. Слід зазначити, що не тільки сексуальна активність може призвести до зараження. Також ви можете заразитися при поцілунку.

ВПЛ 16 типу-це основний вірус, через який з’являються бородавки в порожнині рота. Такі бородавки локалізуються на губах, яснах, на внутрішній стороні щоки, або на небі. Цей же тип ВПЛ може викликати бородавки на шийці матки.

Раніше люди вважали, що основними причинами ракових утворень в порожнині рота є надмірне вживання алкоголю та тютюну. Пізніше, в ході досліджень було виявлено, що вірус папіломи людини також сприяє появі раку. Особи, що займаються оральним сексом повинні бути особливо уважні, щоб захистити себе від цієї проблеми.

Відомо, що організм людини здатний боротися з вірусом самостійно. Тобто бородавки на слизовій порожнині рота, можуть пройти без будь-якого лікування. Однак лікарі не рекомендують ігнорувати появу бородавок.

Навіть якщо бородавки зникнуть, в організмі залишиться причина їх появи – вірус папіломи. Вірус залишиться в організмі в «сплячому стані», а коли ваш імунітет ослабне, новоутворення з’являться знову.

Виведення бородавок в роті більш клопітно, ніж видалення інших видів захворювання. Такий вид новоутворень може перетворитися на злоякісні пухлини. Тому, якщо у вас з’явилися такі «болячки» ви не повинні лікувати їх самостійно, вам потрібна медична допомога.

Є кілька способів, за допомогою яких люди можуть зменшити ризик зараження. Поки ви не заражені, ви повинні вжити заходів обережності, вступаючи в будь-які сексуальні контакти.

Даному захворюванню схильні обидві статі, як чоловіки, так і жінки, також сюди можна віднести немовлят. Також якщо один з партнерів заражений, то при зачатті, їх дитина теж отримає даний вірус.

Навіть використання презервативів не врятує вас від цього вірусу на 100%. Так як у цього методу контрацепції є свої недоліки. Водночас, чоловіки при оральному сексі з жінками взагалі не можуть захиститися.

Якщо у вас є бородавки на пальці або навколонігтьові бородавки, ви не повинні кусати їх, кусати нігті або заносити Пальці в рот. Ви запросто заразите себе, якщо будете так робити.

Бородавка у дитини.

Бородавки в роті у дитини.

Бородавки в роті у дитини можуть доставляти багато проблем. Вони будуть схильні до постійного подразнення при пережовуванні їжі, при зіткненні з мовою. У нього, швидше за все, з’являться бородавки мовою.

Розмір оральних бородавок може бути різним, в основному це невеликі новоутворення рожево-білого кольору. Якщо ви вчасно не почнете лікування цих шкірних пухлин, ситуація може ускладнитися, так як бородавки можуть з’явитися в горлі.

Лікування бородавок у роті.

Лікар або стоматолог можуть діагностувати бородавки шляхом візуального огляду пошкоджень або за допомогою біопсії тканин для перевірки новоутворень на злоякісність. Для діагностування ВПЛ також може бути виконаний аналіз крові або слини. Після постановки точного діагнозу.

Кріотерапія і електрокоагуляція використовуються для невеликих, одиничних бородавок. Фахівець може заморозити бородавку за допомогою кріотерапії з використанням рідкого азоту, який вбиває заражені шкірні клітини. Бородавки можуть бути видалені за допомогою лазера. Якщо у вас великі бородавки, їх можуть видалити за допомогою хірургічного висічення. Бородавки на внутрішній і зовнішній частині губ, лікуються, як правило, за допомогою мазей.

ВПЛ не лікується за допомогою ліків і навіть після успішного лікування є можливість рецидиву. Рекомендується дотримуватися гігієни порожнини рота і інформувати своїх статевих партнерів про свій стан, щоб запобігти поширенню вірусу. Регулярні огляди у лікаря, дуже важливі для успішного лікування бородавок.

Чи можна вилікувати папіломи в роті.

Паппіломавірусна інфекція у людини рано чи пізно проявляє себе наростами на тілі або слизових оболонках.

Але якщо бородавки на шкірі ще можуть існувати безсимптомно, то папілома у роті заподіює відчутні фізичні незручності і порушує функції організму.

Крім того, такі нарости небезпечні для здоров’я в цілому через ризик переродження в злоякісні пухлини.

Вся інформація на сайті носить ознайомчий характер і НЕ Є керівництвом до дії! Поставити точний діагноз вам може тільки лікар! Переконливо просимо Вас НЕ ЗАЙМАТИСЯ самолікуванням, а записатися до фахівця ! Здоров’я Вам і Вашим близьким!

Як вчасно розпізнати, а краще попередити небезпеку?

Причини появи.

Папіломи в роті з’являються тільки у випадках зараження людини вірусом папіломи.

Він дуже поширений, тому не заразитися їм практично неможливо, особливо, якщо врахувати, що один із шляхів його передачі – контактно-побутовий.

Але чи часто зустрічаються папіломи саме на слизовій ротової порожнини? Для лікарів це не рідкість.

Причому вони стикаються з такими випадками не тільки у дорослих, але і у дітей та підлітків, активізація вірусу у яких відбувається на тлі гормональних змін.

На слизову ротової порожнини вірус папіломи може потрапити в наступних випадках:

використання чужих предметів особистої гігієни (зубна щітка, рушник); недостатньо ретельна обробка посуду при її сумісному використанні з носієм вірусу (особливо на підприємствах громадського харчування); поцілунки з носієм вірусу (при локалізації у нього вірусу в ротовій порожнині); незахищений оральний секс.

У дитини зараження може статися під час появи на світ, якщо мати заражена вірусом папіломи.

Якраз в таких випадках нарости з’являються на слизовій рота, носоглотки або в області очей.

Фото: зараження впл може статися при поцілунку.

Відповідь на питання: «чи можна цілуватися з носієм вірусу папіломи?» очевидний ризик зараження дуже великий.

А якщо у одного з цілуються в роті вже є нарости, то передача вірусу відбудеться однозначно.

Коли проявляються.

Від моменту впровадження вірусу в організм до появи наростів може пройти багато часу, протягом якого людина є носієм інфекції, сам того не підозрюючи.

Все залежить від стану його імунітету.

Якщо природний захист організму досить сильна, то інкубаційний період може тривати навіть кілька років. В інших випадках нарости можна виявити вже через два місяці.

Фото: вагітність-провокуючий фактор прояву ВПЛ.

Знижують імунітет і сприяють активізації вірусу:

простудні та інфекційні захворювання; хронічні запальні процеси; шкідливі звички; стреси і фізична перевтома; гормональні збої; хвороби шлунково-кишкового тракту та антибіотикотерапія; період вагітності.

Не будь-який з цих станів обов’язково призведе до утворення папілом, але всі вони значно підвищують цей ризик.

Як виглядають.

Папілома у роті (на фото показані різновиди наростів) має свої характерні особливості, за якими її легко діагностувати навіть самостійно.

Зазвичай це невеликі освіти (не більше 1 см) вузликового типу з горбистою поверхнею. Іноді вони мають більш тонку основу (ніжку), але часом розростаються вшир, нагадуючи півнячий гребінь або цвітну капусту. Колір цих наростів аналогічний навколишній слизовій оболонці, але може бути темніше (червоніше) або мати білястий відтінок. Навпомацки всі утворення м’які, пружні, еластичні. Вони не завдають болю і не проявляються іншими неприємними відчуттями. Але при цьому, звичайно, доставляють незручність, заважають при прийомі їжі і навіть під час розмови.

Конкретні симптоми можуть залежати від локалізації папілом в порожнині рота.

Ставити собі діагноз тільки по фото і особистим спостереженням нерозумно. Найбільш точно визначити, що представляє з себе наріст у роті і ступінь його небезпеки може тільки фахівець. Тому з візитом до нього не потрібно затягувати.

Як поцілувати дівчинку в щоку.

Поцілунок висловлює наше ставлення до будь-якої людини. Поцілунок в щоку вважається нейтральним і дружнім видом поцілунку. Кожен з нас цілує найрідніших людей. Ми пускаємо їх в свою зону комфорту. Ми дозволяємо їм поцілувати себе або самі їх цілуємо.

Поцілунки в щоку супроводжують нас кожен день. Ми цілуємо вранці маму, ми цілуємо подруг, яких зустрічаємо протягом дня. У цих ситуаціях поцілунок в щоку – це наш спосіб привітатися. Ми цілуємо бабусю, яка приготувала сніданок. Цілуємо тата, який подарував велосипед або дідуся, який приніс пакет цукерок. В даному випадку поцілунком ми виявляємо подяку. Ми також цілуємо маму, коли йдемо в школу, подруг, коли закінчилися уроки. У цьому випадку наш поцілунок в щоку – це прощальний поцілунок. Поцілунки в щоку можуть застосовуватися в різних випадках, і висловлювати різні речі. Ми цілуємо, тим самим виявляючи повагу, турботу, ніжність.

Поцілунок в щоку може бути як ніжним і доброзичливим, так формальним і холодним. У деяких країнах, таких як Франція, малознайомі люди вітають один одного поцілунком в щоку. Такий поцілунок є скоріше формальністю, він не висловлює ніяких почуттів. Але якщо, ж ми, цілуючи в щоку, вітаємо близьку людину, то це вже емоційний, добрий поцілунок. Такий поцілунок показує, як ви раді бачити цю людину.

Якщо ж ви цілуєте в щоку людини, яка вам подобається, такий поцілунок має зовсім інше значення. Підтекстом такого поцілунку може бути сильна симпатія, прихильність або ж печаль від розлуки, гіркота розставання. Ніжний поцілунок в щоку означає натяк на те, що за ним піде продовження. Швидкий поцілунок, ледь торкаючись щоки, може символізувати неприязнь. Так звичайний поцілунок в щоку може мати абсолютно різні підтексти.

Як вже згадувалося вище, поцілунок в щоку може бути як особистим, так і формальним. Такий вид поцілунку не дуже інтимний, тому цілувати людини в щоку можна як вдома, так і в громадських місцях.

Поцілунок в щоку ні до чого не зобов’язує. Ви цілуєте в щоку родичів, друзів, але чи можна поцілувати в щоку дівчинку, яка подобається? Тут вже складніше. Щоб дозволити вам себе поцілувати, вона повинна добре знати і позитивно до вас ставитися. Якщо ж ви з нею спілкуєтесь не дуже довгий час, і тим більше, якщо ви навіть не знайомі, дозволяти собі поцілувати її не можна. Цілують в щоку тих, кому довіряють. Тому для початку вам потрібно увійти в коло довіри. Поспілкуйтеся з дівчиною. Зацікавте її. Дізнайтеся все про її переваги, про те, чим вона любить займатися у вільний час. Якщо вона любить шити або плести з бісеру, проявіть інтерес до цього виду діяльності. Скажіть, що теж хотіли б навчитися. Можливо, вона допоможе вам у цій нелегкій справі.

Розкажіть, чим ви захоплюєтеся. Можливо, ви любите малювати? Або у вас талант в кулінарному мистецтві? Запропонуйте їй спробувати. Будьте впевнені, їй стане цікаво. Ви станете їй цікаві. Покажіть їй, яка ви різнобічна особистість. Покажіть всі ваші позитивні сторони. Нехай вона бачить у вас цікавого співрозмовника і людини.

Не забувайте, що при всьому при цьому, ви повинні бути чоловіком в її очах. Чоловіком з великої літери «М». Для цього вам необхідно проявляти себе з чоловічого боку. Допоможіть їй донести важку сумку, відкрити банку з огірками або прибрати павука. На перший погляд вам здасться, що це сущі дрібниці, але повірте, дівчина це помітить і оцінить. Недарма кажуть: «З дрібниць складається наше життя».

Ви повинні бути не тільки сильним, але і хоробрим. Наприклад, на вашу кохану нападуть хулігани, що ви будете робити? Втечіть? Це не вчинок справжнього чоловіка. Ви повинні вміти постояти за себе і за вашу даму серця. І навіть нехай вам поставлять синець, і ви не вийдете переможцем з сутички, для неї ви назавжди залишитеся героєм. Героєм, який заступився за неї. Героєм, якому вона не байдужа.

Запрошуйте її куди-небудь. Це не повинно бути відразу побачення. Для початку, назвемо це дружніми зустрічами. Запросіть її в кіно або поїсти піцу. Запросіть її погуляти в парку. Ви можете просто посидіти, поговорити, дізнатися один одного краще. Катайтеся на роликах або сходіть на каток. А якщо на вулиці погана погода, пограйте в настільну гру вдома.

Пробуйте що-небудь нове. Наприклад, спробуйте разом що-небудь приготувати. А потім разом прибирати кухню після ваших експериментів. Спільна праця зближує. Проводьте якомога більше часу разом. Поступово вона почне вам довіряти. Коли ви станете хорошими друзями, ви можете переходити на наступний етап. Якщо вам мало простої дружби, і ви хочете чогось більшого, поцілунок в щоку стане наступною сходинкою у ваших взаєминах.

Ви можете поцілувати її після чергової прогулянки, проводжаючи додому. Цей поцілунок покладе початок вашим майбутнім відносинам, як пари. Цей поцілунок відкриє вам двері в її серці.

Перш ніж цілувати дівчинку, перш за все, вам необхідно попрацювати над собою. По-перше, ви повинні бути рішучим і впевненим у собі. Адже хлопці-ганчірки, які бояться навіть слово сказати, лише відштовхують більшість дівчат. Навіть якщо раніше ви ніколи не цілували дівчат в щічку, якщо вона вам дуже подобається, і вам страшно, ні в якому разі не показуйте цього. Адже це дівчата по натурі скромні, ви ж повинні бути сильним. Вірте в себе, і Ви підкорите її серце.

Також зверніть увагу на те, як ви виглядаєте. Ви повинні бути приємним, доглянутим молодою людиною. Волосся повинні бути чистими і доглянутими. У багатьох хлопців є проблеми з лупою. Якщо ви з їх числа, вам потрібно з такою проблемою боротися. Жодній дівчинці не сподобається після спілкування з вами бути всипаною білими крапками.

Природно Ви повинні бути охайні. Від вас не повинно пахнути потом. І як же соромно вам буде, якщо проведи вона рукою по вашому плечу або кисті, там будуть збиратися катишки бруду. Крім тіла у вас повинна бути чистою і одяг. Не потрібно заношувати футболку до такої міри, щоб вона з білої стала сірою. Одяг повинен бути чистим, випрасуваним охайним. Слідкуйте, щоб на ній не було дірок. І в штопаних речах краще теж не ходити. Теж стосується і взуття. Існує думка, що при знайомстві з хлопцем, дівчина, перш за все, дивиться саме на його взуття. Будь то кеди або туфлі вони повинні бути чистими.

Багатьом дівчатам подобається, коли від хлопця пахне смачним чоловічим парфумом. Обзаведіться одним флакончиком, і він буде служити вам довгий час. Але не переборщуйте, не потрібно кропити себе з ніг до голови. В такому випадку від вас буде не пахнути, а смердіти.

Від надлишку туалетної води у дівчини може навіть захворіти голова. Звичайно, якщо із зовнішнім виглядом у вас все в порядку, можна вважати, що чверть справи зроблено. Але це ще далеко не все. Щоб дівчина захотіла вас поцілувати або щоб їй захотілося бути поцілованою вами, є ряд вимог, яким потрібно відповідати.

Вам необхідно доглядати за шкірою губ. Щоб дотик до її щоки запам’яталося, і було приємним, губи, які її поцілували повинні бути м’якими, гладкими і приємними. Адже дотик шорстких, пересохлих губ навряд чи кому-небудь сподобається.

Для того щоб ваші губи були завжди на висоті, взимку користуйтеся гігієнічною помадою. Зволожуйте губи на ніч, за допомогою спеціального крему. Також дуже корисно наносити на губи мед. Якщо губи сильно шорсткі, зробіть пілінг. Простіше кажучи, почистіть губи зубною щіткою. Вона видалить всі відмерлі частинки, і губи стануть гладкими і приємними.

Ви повинні, також, доглядати за порожниною вашого рота. Жодна дівчина не захоче, щоб її цілувала людина, у якого погано пахне з рота. Щоб уникнути цього, вам допоможе проста гігієна. Не забувайте чистити зуби щодня як вранці, так і ввечері. Полощіть рот після їжі. Також вам в цьому допоможе зубна нитка.

Якщо поганий запах з рота все одно вас переслідує, в магазинах і аптеках продуються спеціальні рідини для порожнини рота. Якщо ви будете полоскати рот ними, неприємний запах зникне. Якщо у вас є погані звички, кидайте їх. Пам’ятайте, від куріння псуються зуби. А від перегару, після викуреної сигарети, всі дівчата від вас розбіжаться. Якщо ви з вашою коханою зустрілися випадково, пам’ятайте про м’ятні жуйки, льодяники, спреї та інше. Вони завжди виручать в непередбаченій ситуації.

Ви і вона на черговому побаченні. Воно пройшло просто чудово. Вам було весело разом, ви сміялися без зупинки. І ось настав цей заповітний момент, ви розумієте що пора, зараз або ніколи. Як поцілувати її?

Перш за все, пам’ятайте, що вам потрібно бути розкутим. Наберіться хоробрості, пам’ятайте, ви вирішили зробити це, відступати не можна. Щоб поцілунок не був занадто несподіваним, можна злегка натякнути дівчині, що це станеться.

По-перше, дивіться їй в очі. Зоровий контакт дуже важливий. Будьте до неї максимально близько, наскільки вона сама вам дозволить. Звичайно, не потрібно весь час витріщатися на неї. Іноді відводите погляд. Але не уникайте її очей.

По-друге, торкайтеся її. Робіть це ніби ненароком. Випадково торкніться руки, або плеча. Не забувайте посміхатися при цьому. Напружене обличчя навряд чи допоможе розташувати вашу даму до себе. Ви можете злегка торкнутися рукою її щоки. Шепотіти що-небудь на вухо, і потім плавно поцілувати її в щічку.

Цілуючи в щічку вашу близьку подругу, ви повинні бути якомога ніжніше. Адже, це не просто поцілунок для виду. І для вас, і для неї він буде багато значить. Поцілунок повинен тривати пару секунд, не більше. Затяжний поцілунок в щоку виглядає трохи дивно. Якщо ви хочете зробити на своєму поцілунку акцент, поцілуйте її один раз, відірвіться і потім поцілуйте ще раз в інше місце. Якщо ви до цього вже цілували вашу подругу в щоку, а тепер хочете, щоб поцілунок був більш інтимним, поцілуйте її більш пристрасно. Цілуйте кілька разів в одну, потім в іншу щічку. А далі, якщо вам обом це приносить задоволення, поцілуйте її в краєчок губ. Якщо вона не відсторониться, ви можете поцілувати її в губи.

Одна з найпоширеніших помилок це зайва скромність, або навпаки зайва нескромність. Ми вже говорили про те, що занадто боязких хлопців дівчата не люблять. Такі кадри викликають тільки жалість до себе, але ніяк не симпатію. А що ж щодо зайвої нескромності?

Величезна помилка примушувати дівчину до того, чого вона не хоче. Якщо ваші дотики її бентежать, якщо вони їй не подобаються і неприємні, вам слід негайно припинити. Тим більше не можна приставати до неї з поцілунками в такій ситуації. Мало бути рішучим, необхідно також бути терплячим. Якщо ваша кохана ще поки не готова до такого прояву почуттів, не квапте її. Якщо все-таки справа зводиться до поцілунку в щічку або в губи, ви не повинні бути грубим. У такій ситуації немає місця різким рухам. Навпаки, вони повинні бути плавними, а дотики – ніжними.

Величезна помилка налітати на дівчинку вперше ж хвилини побачення. Навіть прості обійми можуть справити негативне враження. До поцілунку потрібно готувати і її, і себе. А якщо ви полізете цілуватися, прям так відразу, швидше за все вона вас відштовхне, а потім і взагалі відкине.

Пам’ятайте, що поцілунок в щічку – не єдина близькість, яку можна використовувати на перших порах. У той час, коли ви вже не друзі, але ще не пара. Якщо ви хочете здивувати дівчину, виказати їй своє захоплення, і показати ваше виховання, поцілуйте їй ручку. Зазвичай джентльмени цілують руку дамі при зустрічі, щоб показати їй свою повагу і те, як раді бачити її. Поцілунок руки покаже їй, як ви галантні. Цей жест їй буде дуже приємний.

Також дівчата, як і всі люди, дуже люблять обійми. Обіймами ви можете висловити свою симпатію, прихильність, навіть подяку. Але це, звичайно, в тому випадку, якщо обіймаючи, ви не чіпаєте її за попу, наприклад.

Обійми – це не привід торкнутися заборонених зон, це вища точка довіри. Адже, обіймаючи один одного, ви ділитеся настроєм, позитивною енергією. Якщо дівчина дозволяє вам обійняти себе, то будьте впевнені, незабаром вона дозволить вам себе поцілувати. Будьте терплячі, щирі і у вас обов’язково вийде завоювати дівчину вашої мрії.

Джерело: як поцілувати дівчинку в щоку поцілунок висловлює наше ставлення до якої-небудь людини. Поцілунок в щоку вважається нейтральним і дружнім видом поцілунку. Кожен з нас цілує найрідніших людей. http://www.oloveza.ru/cemki-32.

Поцілунок в щоку.

Що означає поцілунок в щоку і як його краще виконати?

Нешкідливий «чмок» в щічку – це поцілунок, який балансує на межі дружніх відносин, які, цілком можливо, переростуть у близькі й романтичні. У стародавні часи, в щоку могли цілувати тільки близьких людей. Сьогодні ж, цей вид близькості прийнято зіставляти зі значенням абревіатури ТМН — ти мені потрібен. Ця теза підтверджує більшість психологів. На загальну думку лікарів душ поцілунок в щоку виражає необхідність в людині, яка аж ніяк не фізична, а духовна. Як же правильно здійснити це дійство, і вкласти в поцілунок необхідний, і головне, зрозумілий партнеру посил? Певні правила допоможуть без помилок справити правильне враження.

1. Несподіванка. Поцілунок в щоку повинен відрізнятися легкістю і зробити ефект раптовості. Проробивши його з особливою ніжністю, позитивна реакція партнера не змусить себе чекати.

2. Свіжість дихання. Неприємний запах може зіпсувати навіть найбажаніший поцілунок. Не варто зважуватися на активні дії, якщо зовсім недавно вживалися такі продукти як: цибуля, оселедець, часник, та інші.

3. Акуратність. Раз вже поцілунок здійснюється за допомогою губ, то і вимоги до цієї частини тіла високі. Губи повинні бути сухими, без лущення. В іншому випадку дотик потрісканих губ до щоки партнера можуть назавжди відбити охоту цілуватися. Що стосується дівчат, то варто уникати яскравої помади. Краще скористатися гігієнічним блиском. Такий поцілунок хлопці стерплять, але не слід примушувати їх судорожно відтирати відбиток губ з шкіри.

4. Запах. Приємний аромат повинен виходити не тільки з порожнини рота, але і від тіла і одягу. Не слід зловживати туалетною водою. Достатньо кількох крапель на пульсуючі точки на тілі і приємний тонкий шлейф пошириться по всій окрузі.

Якщо поцілунок відбувається в спокійній обстановці-приходить усвідомлення необхідності в один одному на психологічному рівні. Якщо поцілунок ініційований спонтанно, на рівні рефлексу, – значить ця людина дійсно вам потрібен, і підсвідомість хоче в такий спосіб про це сказати. Публічний поцілунок в щоку дасть зрозуміти другій половинці серйозність намірів партнера, бажання показати оточуючим свої почуття і потреба в партнері. Найцікавіше, що партнери на інтуїтивному рівні відчувають бажання один одного і навіть така невинна близькість може багато про що сказати.

Що стосується техніки поцілунку – вона досить проста. Необхідно вибрати відповідний момент, згадати всі перераховані вище правила і як тільки візаві відвернеться-відразу несподівано цілувати. Як? Легко! Слід зімкнути губи «трубочкою» і доторкнутися до щоки партнера. Поцілунок може тривати частки секунди. Під час дійства не потрібно кусатися або облизувати партнера. Так як дотик губ має залишити тільки приємні емоції.

Джерело: Поцілунок в щоку В житті бувають моменти, коли міжособистісні дружні стосунки між чоловіком і жінкою переростають у щось більше… І цілком можливо, що «першою ластівкою» романтичних зустрічей http://mylove-dating.net/main/81-poceluy-v-scheku.html.

Наснилося дівчина цілує в щоку уві сні.

SonMe.ru розповість до чого це сниться. Дивись нижче значення сну:

Сонник тлумачить нічні мрії про поцілунки відповідно до того, як вони наснилися людині: сам він це робив, чи отримав його бачив інших цілуються людей. До чого сниться поцілунок в щоку ? Зазвичай такий символ позитивний, підтвердження ваших теплих почуттів, гарний настрій, позитивні події.Бачити, як хтось цілує . До чого сниться дівчині , що її молода людина робить це з іншого? Неважливо, поцілунок в щоку, губи або лоб уві сні – слід насторожитися.Читати повністю.

До чого сниться поцілунок в щоку уві сні . Сни , у яких ви цілуєте кого-то в щоку , або в щоку цілують вас, зазвичай носять позитивний емоційний відтінок.Також це є підтвердженням того, що наяву ви відчуваєте до когось теплі почуття, які з часом можуть перерости в серйозну прихильність. Те ж саме означає сон , в якому ця людина цілує в щоку вас.Читати повністю.

До чого сниться Поцілунок в щоку уві сні по соннику ? Приснився поцілунок в щоку-наяву вважаєте себе зобов’язаною людині, яка цілувала вас, тому продумуєте способи подяки. Приснилася дівчина яка мені подобалася сьогодні ніч вона приснилася як вона поцілувала в щічку вона була сором’язливою але поцілувала впевнено.Читати повністю.

Сонник поцілунок в щоку уві сні .Однак, якщо такий сон приснився в осінній період, будьте готові до того, що якийсь час ви будете відчувати нерозуміння у відносинах з друзями. Проте, в не залежності від того, чи цілуєте ви когось в щоку, або цілують вас, сон віщує гарний настрій і добрі події.Читати повністю.

Побачений поцілунок в лоб символізує успішне завершення раніше розпочатого проекту в Сни , в яких ви цілуєте родичів чи бачите цілуються малюків, приносять удачу. Сонник поцілунок в щоку . До чого сниться кусає собака. Сонник колишня дівчина .Читати повністю.

Цілувати уві сні незнайому дівчину — до отримання прибутку нечесним способом. Якщо приснився незнайомий хлопець, то в особистому житті все буде складатися саме так, як вам цього хочеться.Якщо сниться , що цілуєте в щоку друга або подругу, то, цілком можливо, ви відчуваєте до приятеля або приятельці зовсім не дружні почуття. Східний сонник рекомендує покопатися в своїй душі і, зізнатися максимально чесно, що змушує вас спілкуватися з цією людиною.Читати повністю.

Снитися сон , як я сиджу одна він несподівано цілує мене в щоку і я прокидаюся. Відповівши. Юлія Сонник я дівчина (мене приваблюють дівчата ) приснилося , що цілуюся з подругою, до якої мене тягне, але ми давно не бачилися (повинні зустрітися через пару днів). і уві сні для нас обох це було в новинку і все відбувалося дуже ніжно і обережно. не підкажіть, що це означає?Читати повністю.

Сон, в якому дівчина цілує в щоку родичів, а особливо сестру або брата, говорить про міцні стосунки з друзями. Якщо це родич, з яким в даний час погані відносини, то це знак, що в найближчому майбутньому відносини налагодяться. Якщо у сні побачити, як партнер цілується з іншою людиною, то це може означати розставання. Ще це може говорити про те, що другій половинці не вистачає уваги, і через це відносини можуть зруйнуватися. Подібний сон може наснитися . Читати повністю.

До чого сниться поцілунок-якщо уві сні цілуватися з кимось, то це неприємність. Якщо дівчина цілує , то для хлопця це хвороба.Мені 14 років, приснилося що один хлопець з класу ( він мені не подобається, а я йому схоже подобаюся ) силою поцілував мене, в наступну ніч мені приснилося що ще один хлопець ( він мені дуже подобається і схоже що він теж відчуває до мене симпатію ) цілувався , але тільки не зі мною , а зі своєю сусідкою по парті.Читати повністю.

Сьогодні бачила уві сні як хлопець який мені подобається цілує мене в щоку і дарує подарунок.Що може означати цей сон ?Заздалегідь дякую. Вивчення сну — тема спірна і до кінця не вивчена. Швидше за все, з наукової точки зору це буде ознакою того, що людина симпатичний/ сильно не симпатичний, ви про нього думали чи хвилювалися в недавньому часі. Приснився хлопець — що значить сон ? Приснилася покійна родичка, що вона цілує мене в губи кілька разів, до чого пов . Читати повністю.

Поцілунок-якщо уві сні цілуватися з кимось, то це неприємність. Якщо дівчина цілує , то для хлопця це хвороба.Якщо вам цілують руки уві сні , то хтось схиляється перед вами. Якщо Вам присниться, що хто-тобледние щоки уві сні-провісник слави, могутності і благородства.Читати повністю.

Якщо дівчині сниться , що вона цілується зі своїм однолітком, сон обіцяє їй молодого нареченого. Якщо ж вона цілувалася з дорослим чоловіком, у неї з’явиться одружений шанувальник, який буде дарувати їй дорогі подарунки, проте не одружується на ній. Якщо ви не хочете, щоб це виповнилося, уявіть, що вас цілує юнак ваших років.Опублікуйте свій сон безкоштовно в розділі Тлумачення снів і наші Тлумачі снів , можливо, зможуть розтлумачити вам до чого сниться Поцілунок в щоку солдата у сні .Читати повністю.

Таким чином, ви легко дізнаєтеся, що означають сни Цілувати один поцілунок , або що означає в сні побачити Цілувати один поцілунок . люди зі зброєю, поцілунок в щоку уві сні .Зустріч з колишньою дівчиною , поцілунок ,розмова уві сні . Посварилися з дівчиною , розлучилися,дуже сильно хочу її повернути,але вона ні в яку, а з середи на четвер (з 18.05 на 19.05) приснилося те що ми стоїмо у неї вдома,в її кімнаті вона мене обіймає і каже, прости мене,я люблю тебе! що це означає?Читати повністю.

Сни і сновидіння Дерева Поцілунок Дерева і поцілунок . чоловік, обручка, поцілунок уві сні . Заснула вже рано вранці в суботу. Приснився такий сон . На прощання я дуже хочу поцілувати його в губи, але поміркувавши цілу в щоку . Потім він через деякий час повертається за чимось, що забув, але це не кільце, я знову його цілу на прощання в щоку .Читати повністю.

Сонник цілувати в щоку улюбленого наснилося , до чого сниться уві сні цілувати в щоку коханого? Для вибору тлумачення сну введіть ключове слово з вашого сновидіння в пошукову форму або натисніть на початкову літеру характеризує сон образу (якщо ви хочете отримати онлайн тлумачення снів на літеру безкоштовно за алфавітом).Читати повністю.

Приснився мій офіс і що я стикаюся зі своїм співробітником , але не сильно плечима , він починає ммм якщо можна так сказати ластиться про мою щоку , а потім повільно проводить своїми губами по моїй щоці і я відчуваю що йому так погано і починає мене цілувати і з этогоСтранные речі і кохання уві сні . Ми з коханою людиною (він мені сниться постійно, хоча я його не знаю) переїхали в сусідній будинок від моїх батьків. Ми дуже любимо один одного, але до цього у нього була дівчина , яка народила йому дитину(тільки тому він з нею і жив).Читати повністю.

Сонник цілувати ребенкамальчика щічки наснилося , до чого сниться уві сні цілувати ребенкамальчика щічки ? Для вибору тлумачення сну введіть ключове слово з вашого сновидіння в пошукову форму або натисніть на початкову літеру характеризує сон образу (якщо ви хочете отримати онлайн тлумачення снів на літеру безкоштовно за алфавітом).Читати повністю.

Приснився мій офіс і що я стикаюся зі своїм співробітником , але не сильно плечима , він починає ммм якщо можна так сказати ластиться про мою щоку , а потім повільно проводить своїми губами по моїй щоці і я відчуваю що йому так погано і починає мене цілувати і з цього Уві сні я блукаю коридорами школи з незнайомцями, які як я розумів є її учнями. Потім завів розмову з сподобалася мені дівчиною , образ якої я раніше не бачив в житті,відразу відчув до неї симпатію, виникло бажання близькості, але не інтиму.Читати повністю.

Нічний поцілунок уві сні . Сон приснився з 23 на 24 січня. суть сну в тому. що приснився молодий чоловік зі мною в ліжку. ми цілувалися . (з цією людиною я спілкуюся пів року. в інтернеті і по телефону, але жодного разу не бачилися) я не заперечую те, що хочу бути з ним і він зі мною! що це може бути?На прощання я дуже хочу поцілувати його в губи, але поміркувавши цілу в щоку . Потім він через деякий час повертається за чимось, що забув, але це не кільце, я знову його цілу на прощання в щоку .Читати повністю.

Поцілунок зі знаменитістю уві сні . Мені приснилося , що в моє місто приїхала моя Поцілунок уві сні . я щел з малознайомою дівчиною про щось розмовляв і несподівано онаВ будинку вечірка. Мій хлопець цілує в щоку , колишню свою кохану, він знає, що я це бачу.Читати повністю.

З вівторка на середу приснився сон про любов. Дівчина , з якою я вчуся в одній групі мені дуже подобається.ми і одна з них мене торкає за спину ззаду, я повертаюся а вона дивиться на мене і швидко цілує в щоку , і знову дивиться, я дивлюся на її губи, а вони в неї такі гарні, пишні, з блиском для губ і мені так захотілося її поцілувати , я її цілу і вона відповідає — так, що вона цього дуже хотіла і чекала поки я.Читати повністю.

На прощання я дуже хочу поцілувати його в губи, але поміркувавши цілу в щоку . Потім він через деякий час повертається за чимось, що забув, але це не кільце, я знову його цілу на прощання в щоку .Зустріч з колишньою дівчиною , поцілунок ,розмова уві сні . Посварилися з дівчиною , розлучилися,дуже сильно хочу її повернути,але вона ні в яку, а з середи на четвер (з 18.05 на 19.05) приснилося те що ми стоїмо у неї вдома,в її кімнаті вона мене обіймає і каже, прости мене,я люблю тебе! що це означає?Читати повністю.

Таким чином, ви легко дізнаєтеся, що означають сни Поцілунок дівчина , або що означає в сні побачити Поцілунок дівчина . Легкий поцілунок колишньої, в кінчик носа уві сні . Приснився цей сон, якраз відразу вночі після розставання з дівчиною , з четвертою, за даним списком.Бере мою ліву руку, цілує її, проводить їй по своїй особі, лобі, щоках , при цьому закриває галаза, в заспокоєнні що я поруч. (все як коли ми були разом в житті) Сново відкриває очі, цілує руку дивиться на мене закоханими очима.Читати повністю.

Наснилася Річка, померлий батько і дівчина без обличчя уві сні . Моєму чоловікові приснився сон , в якому він побачив річку з дуже чистою водою, середньою течією вниз, неглибоку і не дуже широку, з дрібними і середніми камінчиками. а на березі: мою подругу, яка сиділа в кріслі, потім його батько, теж був вбере мою ліву руку, цілує її, проводить їй по своїй особі, лобі, щоках , при цьому закриває галаза, в заспокоєнні що я поруч. (все як коли ми були разом в житті) Сново відкриває очі, цілує руку дивиться на мене закоханими очима.Читати повністю.

Сонник цілувати чоловіка — коли уві сні вам приснилося , як ви цілувалися смужчиной, то такий сон говорить про ваше бажання пробудити пристрасть. Сонник цілувати небіжчика в щоку — коли уві сні ви відчуваєте дискомфорт, цілуючи небіжчика, в реальності вас може очікувати тривожний період і матеріальні витрати. Сонник хлопець цілує дівчину — сон можна вважати попередженням про те, що не варто брати участі в авантюрних, сумнівних підприємствах.Читати повністю.

Сон, в якому вашу кохану цілує суперник, означає, що ви можете позбутися її поваги. Якщо подружжю сниться , що вони цілують один одного, це віщує життя, повну гармонії і любові. Якщо дівчині сниться , що хтось застав її зненацька, коли вона цілувалася з коханим, це віщує підлість з боку її друзів.Опублікуйте свій сон безкоштовно в розділі Тлумачення снів і наші Тлумачі снів , можливо, зможуть розтлумачити вам до чого сниться Поцілунок в щоку солдата у сні .Читати повністю.

Сновидець трохи стоїть на місці і спрямовується в бік Знаменитостей, коли зустрічається з ними, йдуть назад до Сновидінню — наяву це хороша підказка Сновидінню, що емоційна сфера повинна бути врівноваженою (без ущемлення своїх емоцій і без їх розбещеності — красуня Поліна вітає Сновидця і цілує його в щоку ; Сновидець соромиться, але всі навколо Радіють — це допустиме прояв людських емоцій). Сонник — Приснився сон про поцілунок з моєю подругою( сама дівчина ).Читати повністю.

Я їдко йому щось кажу. А він такий веселий навіть — дуже веселий, сміється, обіймає мене за плечі, я чмокаю його в щоку . ми йдемо кудись. Особливо запам’яталося — щиколотки дівчата , які я легко можу передавити і зламати , натиснувши сильніше. і якось занадто вже жвавий і веселий чоловік. Цілуватися з начальником уві сні . Наснилося ніби у нас на роботі корпоратив і наш директор дуже добре випив і почав мене цілувати на очах у всіх, а мені це було дуже приємно.Читати повністю.

Джерело: наснилося дівчина цілує в щоку уві сні наснилося дівчина цілує в щоку. Сонник SonMe.ru розповість до чого це наснилося. Натискай і дивись значення сну! http://sonme.ru/rezult/?about-dream=%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%8C%20%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0%20%D1%86%D0%B5%D0%BB%D1%83%D0%B5%D1%82%20%D0%B2%20%D1%89%D0%B5%D0%BA%D1%83.

Шишка на внутрішній стороні щоки.

Шишка в роті на щоці може свідчити про початок серйозної недуги, а може бути просто наслідком травми. Але правильна діагностика потрібна в будь-якому випадку, тому візит до лікаря краще не відкладати. Слизова оболонка на цій ділянці дуже чутлива до різних пошкоджень.

Хоча внутрішні тканини, приховані, але підвищується ризик опіків, травм продуктами і т. д. А внаслідок чутливості слизової з’являються незагойні ранки, ранки і шишки.

Не варто відразу думати про рак, новоутворення можуть бути і доброякісними. Злоякісні розвиваються набагато швидше, заподіюють біль. Дискомфорт значно підвищується. Але ставити діагноз самостійно не варто в будь-якому випадку, потрібно звернутися до кваліфікованого фахівця.

На основі аналізів буде зроблений вірний висновок і складений плані лікування. Навіть якщо береться шматочок шишки для дослідження, панікувати не варто , лікар може вживати дії для виключення серйозних недуг. Інші причини утворення шишок численні і теж досить ймовірні.

При появі шишки на внутрішній стороні щоки слід терміново звернутися до фахівця.

Травма може стати причиною виникнення таких новоутворень. Тканини м’які, схильні до різного роду впливів. Шишка на внутрішній стороні щоки утворюється за дії захисних механізмів, організм намагається максимально убезпечити себе.

До того ж у пацієнта нерідко виникає бажання помацати виразку мовою, внаслідок цього вона тільки збільшується, а процес заживання затягується.

А сама травма може утворитися внаслідок пошкоджень краями зубів, через неправильну установки протезів. Але тлі зміни гормонального фону також можливе утворення гранулем, саме так іменуються ці нарости.

Симптоми цілком очевидні. Також новоутворення швидко збільшується в обсягах, за невеликий проміжок часу, до тижня, досягає діаметра 2 см і більше. Спостерігається болючість такої шишки, пацієнт не може до неї торкатися, вона кровоточить.

Шишка швидко набуває червоний колір, іноді навіть виражений фіолетовий відтінок. Також новоутворення має опуклу форму.

Лікування здійснюється тільки за допомогою видалення. А висічення проводиться наступними способами:

хірургічна операція , в ході якої проводиться видалення наросту. Підстава новоутворення після цього припікається, для процедури використовуються Електроножиці. Для запобігання розростання вогнища запалення, зняття больових симптомів призначаються антибіотики. Хоча при неякісному лікуванні можливий рецидив, але виникнення раку на основі гранульоми не зафіксовано; видалення за допомогою лазера ; ін’єкції. Також досить часто використовуються ін’єкції спирту безпосередньо в сам наріст; алетретиновый гель . Застосовують його у вигляді місцевих ін’єкцій.

Реабілітаційний період у всіх процедур практично однаковий. Необхідно відвідувати лікаря, строго слідувати його інструкціям. Буває, що гранульома швидко досягає значних розмірів, але зустрічаються випадки, коли досить довго вона існує, не приносячи значних незручностей. Тим не менш, її краще видалити, щоб уникнути можливих проблем в майбутньому.

Папілома порожнини рота.

Шишка всередині щоки Може бути банальним жировиком . Визначити його можна за однією ознакою. Шишка рухається при пальпації. Але в остаточному діагнозі необхідно переконатися додатково. Цей наріст виникає внаслідок скупчення клітин жирової тканини.

Причина появи такого новоутворення полягає в порушенні процесів обміну речовин. Лікування проводить тільки кваліфікований лікар в умовах клініки. Якщо розмір шишки ще незначний, застосовується медикаментозна терапія.

Ін’єкції препаратів виробляються прямо в саме новоутворення. Для цього використовується тонка голка. Зазвичай ліпома розсмоктується самостійно під впливом препаратів, на це потрібно близько восьми тижнів, якщо цього не відбувається, проводиться висічення. Застосовується місцева анестезія.

Папілома характеризується своєрідною формою. Це наріст новоутворення має ніжку, на яку кріпиться наріст. Одинична папілома зустрічається досить рідко, зазвичай вони відразу ж з’являються на внутрішній стороні щік, на небі, яснах і навіть мовою. Але якщо новоутворення фіксується в однині, не виключено, що це папілома.

Хворобливих відчуттів у хворого не виникає, до дискомфорту папілома призводить тільки в тому випадку, якщо заважає жувати. Людина прикушує папілом, утворюється ранка, яка кровоточить, розростається, може утворитися шишка. Досить великий, щоб іменуватися шишкою, може виглядати і сама папілома. Вона має світло-рожевий відтінок, шорстку, не гладку поверхню.

Така кулька в щоці утворюється через дії папіломавірусу. Він присутній в організмі практично всіх людей. Тому уникнути зараження вкрай важко. А ось не допустити появи зовнішніх проявів можна. Потрібно дотримуватися правильного способу життя, щоб зміцнювати імунітет. Саме ослаблення захисних функцій організму стає приводом для активізації вірусу.

Видалення відбувається двома способами:

Висічення хірургічними інструментами. Кріодеструкція . Метод полягає у використанні низьких температур. Кращий, коли новоутворень багато, процедура проста, не вимагає довгої підготовки і не дуже болюча.

Не варто вдаватися до хімічних препаратів, такі процедури можуть привести до переродження в ракову пухлину.

Якщо всередині щоки утворився кульку, це може бути атерома . Таке новоутворення виникає при закупорці сальних залоз. Секрет починає накопичуватися всередині шкірних покривів, утворюється кіста, яка на дотик нагадує м’ячик.

При пальпації пацієнт болю не відчуває, дискомфорт при пережовуванні також не виникає. Колір шкірних покривів також не змінюється, хоча розмір ущільнення може бути досить великим, до десятка сантиметрів в діаметрі.

Негативний ефект на перших стадіях розвитку недуги тільки естетичний. Але не можна запускати хворобу, інакше виникають хворобливі відчуття, починається запалення. Внаслідок утворення вогнища запалення підвищується загальна температура тіла, в новоутворенні починають накопичуватися гній.

Тому, видалення необхідно. Важливо в ході операції видалити кісту, капсулу, щоб не виникло рецидиву. Інші способи висічення в цьому випадку не застосовуються. Після процедури може залишитися рубець.

Шишка всередині щоки Може бути не тільки жировиком, але і мукоцеле . Так іменується слизова кіста. Вона може бути значних розмірів, червонуватого або синюватого відтінку. При пальпації пацієнт на біль не скаржиться. Новоутворення м’яке на дотик, заповнене рідиною. Механізм виникнення наступний: людина постійно прикушує щоку, тому з’являються мікротравми. Або пошкоджується слинна залоза і виникає такий наріст. Найчастіше утворюється кіста у молодих людей.

Видаляти наріст потрібно, тому що з часом він може стати причиною виникнення осередку запалення , поширення інфекції по організму. Висічення проводиться тільки хірургічним шляхом. Пошкоджена залоза видаляється, також як і сам наріст. На рану необхідно накласти шов. Згодом пацієнт відвідує лікаря для контролю за станом. Може знадобитися повторна процедура, якщо не було видалено відразу весь зміст кісти, тобто, при рецидиві.

Новоутворення на внутрішній стороні щоки в деяких випадках може свідчити про виникнення ракової пухлини.

Пацієнту радять приймати тільки м’яку їжу, не травмувати область проведення процедури. Лікар може накласти пов’язку. Найчастіше, заживає рана досить швидко, без виникнення додаткових проблем. Але обережність дотримуватися в перший час після операції варто. Інакше шви можуть розійтися і буде потрібно додаткове втручання.

Рани на губах можуть привести до утворення шрамів, для видалення яких потрібно провести косметичні процедури. Самі такі шрами можуть мати вигляд кульок або шишок, в залежності від того, яких розмірів була рана, як відбувалося загоєння. Дотримання певного режиму обов’язково. Будь-яке оперативне втручання переноситься організмом в залежності від сили імунітету . Тому його потрібно зміцнювати, дотримуватися правильного раціону, виключити шкідливі впливи.

Новоутворення в деяких випадках може свідчити про виникнення ракової пухлини. Найчастіше злоякісні нарости з’являються на внутрішній стороні, під щелепою або поруч з вухом. Це означає появу раку слинної залози. Це серйозне захворювання. Але потрібно точно встановити його наявність, провести правильну діагностику.

При раку слинної залози також фіксується оніміння при стисненні особи.

Больові відчуття не обов’язкові на першому етапі. Але при стисненні гілки трійчастого нерва дискомфорт відчувається, болі посилюються. Біль може віддавати в мигдалини.

Діагностика проводиться за допомогою біопсії. На дослідження беруться зразки тканин. Якщо діагностика проведена на ранніх стадіях, то впливати на ракові клітини простіше, лікування більш ефективно. Також для діагностики застосовується комп’ютерна томографія. При появі новоутворення необхідно звернутися до лікаря, навіть якщо воно не доставляє дискомфорту.

Симптоми і лікування папіломи в роті — фото.

ВПЛ все частіше викликає папіломи в ротовій порожнині, які колонізують задню частину горла, включаючи мову і мигдалини. Існує більше 40 підтипів вірусу, які можуть інфікувати область геніталій і горла (тонзилярної тип хвороби). Папілома у роті (фото можете знайти нижче) є причиною розростання епітеліальних клітин, вона може мати різні розміри.

Наскільки поширена ВПЛ-інфекція в горлі.

Чи можуть бути подібні утворення в ротовій порожнині? Недавнє дослідження показало, що більше 7% населення у віці 14-69 років інфіковані тонзилярним ВПЛ. У тому ж дослідженні було встановлено, що за останні три десятиліття рівень поширення вірусу значно зріс. Оральну інфекцію частіше виявляють серед чоловіків, ніж жінок.

Важливо! Найбільш частим підтипом вірусу, що викликає появу папілом, є ВПЛ 16 типу. Цей вид захворювання відомий ризиком виникнення раку ротоглотки.

Які причини виникнення.

Вузликове утворення в порожнині рота виникає через інфікування пацієнту статевим шляхом. Передбачається, що часте заняття оральним сексом із зараженою людиною є головною причиною появи тонзилярного ВПЛ. Папілома в роті у дітей з’являється в результаті активізації вірусу через гормональні зміни. Маленькі дітки тягнуть все в рот, особливо на вулиці, як відомо, вірус передається контактно-побутовим шляхом, тому малюки теж можуть заразитися.

Основні причини появи папілом у роті:

не можна використовувати чужі предмети для особистої гігієни порожнини рота; оральний секс; тривале застосування антибактеріальних препаратів; гормональні ліки; травмування слизової оболонки протезами; занести інфекцію може стоматолог в результаті стоматологічних маніпуляцій без зміни рукавичок або стерилізації предметів після попереднього пацієнта.

Спровокувати розвиток папіломавірусної інфекції можуть хронічні захворювання органів шлунково-кишкового тракту, шкідливі звички. У нинішньої молоді прийнято ділитися сигаретами, причому з рота, в цей момент відбувається передача вірусу, який відразу локалізується в слизовій оболонці рота людини. Подальший розвиток папілом на щоці в роті або мовою відбувається після зниження імунітету пацієнта.

Клінічні прояви захворювання — фото.

Перший час папілома на слизовій рота ніяк не проявляється, пацієнт може й не знати про наявність захворювання довгий час, поки не настане зниження імунітету і прогресування вірусу. В цей час потерпілий передає хворобу іншим людям. Основні симптоми папіломавірусної інфекції:

поява кровотеч внаслідок травмування шляхом прийняття гарячої, гострої, твердої їжі; неприємний запах з рота причини нагноєння освіти; порушення цілісності призводить до появи болю і дискомфорту, воно відбувається під час чищення зубів та язика, якщо папілома знаходиться на язичку у роті.

Папілома на небі створює жахливий дискомфорт, пацієнту важко пережовувати і ковтати їжу. Як виглядає новоутворення? На вигляд наріст рожевого або червоного кольору, рідко досягає розмірів більше 2 см в діаметрі. Поверхня освіти шорстка на дотик. Наявність папілом в горлі викликає першіння, подразнення слизової, проблеми з ковтанням, виникає відчуття наявності стороннього тіла.

Крім того, доброякісний наріст локалізується на мигдалинах. Колір — білий або червоний. Їх поява призводить до частого виникнення тонзиліту та інших респіраторних захворювань. Наріст на мигдалинах впливає на розмовну мову, вона стає незрозумілою оточуючим.

Увага! Доброякісний наріст може перероджуватися в рак. В результаті, часто виникає кашель з кров’ю, захриплість, оніміння мови.

Дитина скаржиться на порушення дихання, великі папіломи на задній стінці горла і мигдалинах призводять до задухи. Перешкода у роті малюка призводить до неправильної постановки мови, порушення травного тракту і поганого функціонування серцево-судинної системи.

Як виявляється захворювання.

Не існує тесту, що виявляє вірус папіломи людини на ранній стадії. Доброякісні пухлини можуть бути випадково виявлені під час скринінгу або обстеження у стоматолога. До якого лікаря звертатися, якщо побачили наріст в ротовій порожнині?

Виявивши незрозумілий наріст в ротовій порожнині, слід відвідати стоматолога, дерматолога і отоларинголога. Ідіть до того лікаря, який буде приймати в момент вашого приходу в поліклініці. Він дасть вам направлення на обстеження або направить до іншого лікаря, якщо потрібно.

Щоб оглянути важкодоступні області горла і основу мови, доктор може скористатися підручними інструментами під назвою фарингоскоп або ларингоскоп, на підставі якого знаходиться невеличке дзеркальце. Лікуючий лікар може провести біопсію тих папілом, які виглядають підозріло і можуть вказувати на фатальне освіта. Біопсія-це забір невеликої кількості клітин, які відбувається за допомогою тонкої голки після знеболювання. Потім клітини розглядають під мікроскопом, щоб виявити ознаки раку.

Терапія доброякісних і злоякісних пухлин.

Як лікувати виниклі папіломи в роті? Перед початком терапії лікар повинен з’ясувати тип освіти. Якщо воно злоякісне знадобиться додаткова консультація онколога і хірурга. Лікування доброякісного утворення-медикаментозне. Пацієнту призначають иммунномодулирующие ліки, противірусні засоби. Якщо наріст доставляє дискомфорт, то його необхідно видалити. Як видалити папілом в ротовій порожнині?

Існує кілька способів позбавлення від наростів. Лікарі пропонують:

радіохвильовий метод; видалення лазером; коагуляцію; позбавлення від папіломи рідким азотом; интерфероновую блокаду.

Лікування ракової пухлини можливо за допомогою хіміотерапії або променевої. Променева терапія грунтується на доставці високих рівнів радіації для знищення ракових клітин, запобігання їх поділу і зростання. Хіміотерапія швидше вбиває клітини, що переродилися в злоякісне утворення. Після цього часто потрібне додаткове оперативне втручання для відновлення частин порожнини рота.

Прогноз хороший, на щастя, рецидиви зустрічаються рідко. Що робити далі? Надалі пацієнту необхідно стежити за своїм здоров’ям, кілька разів на рік відвідувати стоматолога і всіма способами підвищувати імунітет.

Також в домашніх умовах можливе лікування народними засобами. За допомогою різних відварів можна добре підвищити імунну систему.

Чи можна запобігти інфікуванню.

Єдиний спосіб запобігти виникнення папілом у роті — утриматися від орального сексу, не користуватися чужими зубними щітками. Однак, всі причини виключити неможливо, не будете ж ви кожну дівчину або хлопця розпитувати про наявність такого захворювання.

Тому були розроблені вакцини, які проводять у певному віці. Вони зменшують ризик зараження вірусом папіломи людини. Вакцини розроблені для запобігання зараження ВПЛ, вони не лікують існуючу інфекцію.

Кондиломи в роті — що робити, щоб позбутися від них?

Порожнину рота багато лікарів називають дзеркалом, яке відображає стан здоров’я всього організму. На слизовій оболонці язика і рота проявляються ранні симптоми багатьох захворювань інфекційного і неінфекційного характеру. Кондиломи в роті, зростання яких ініційоване вірусами папіломи людини, свідчать про зниження активності противірусної ланки імунітету. Віруси поширені повсюдно і не у кожної людини вони здатні привести до маніфестації своєї дії, тому поставитися до лікування гострих кондилом рота варто серйозно.

Причини появи кондилом у роті.

Етіологічним фактором виникнення гострих папілом на слизовій оболонці язика і рота є віруси папіломи людини різних типів. На сьогоднішній день вивчено понад 100 типів цього вірусу, серед яких виділяють як високоонкогенні віруси, так і низкоонкогенные.

Визначити, який тип ВПЛ привів до появи елементів можливо лише за допомогою гістологічного дослідження або методом ПЛР.

ВПЛ 6 і 11 типу є високоонкогенними-такі віруси здатні привести до раку слизових оболонок. Інші типи, що призводять до зростання папілом, не представляють канцерогенної небезпеки.

Орогенитальные сексуальні контакти. Таким шляхом в даний час зараження відбувається найчастіше. Слизова оболонка язика і рота позбавлена захисного бар’єру в порівнянні зі шкірою, тому віруси безперешкодно проникають в базальний шар епітелію, вражають клітини і викликають зростання папілом. Орогенітальним шляхом передаються 6 і 11 типи ВПЛ. Контактний шлях. Таким чином віруси потрапляють з предметами гігієни, побуту – столовими приладами, зубною щіткою і т. д. Також, інфекційні агенти можуть бути і на пальцях рук. Артифікіальний шлях. Інфікування при наданні медичної допомоги можливо на прийомі у стоматолога. При недотриманні правил асептики і антисептики лікарем, середнім медперсоналом відбувається потрапляння вірусу в ротову порожнину пацієнта. Під час пологів при наявності у матері гострих кондилом шийки матки, піхви. Дитина інфікується при проходженні по природних родових шляхах.

Кондиломи в роті – захворювання, яке зустрічається нечасто. ВПЛ присутні на шкірі і слизових оболонках практично у всіх людей, але не кожна людина захворює. З’являються загострені папіломи при збої в роботі імунітету.

Фактори, що сприяють появі вірусних утворень:

Дитячий вік до 12-13 років. У цей період імунна система працює не збалансовано, відбувається дозрівання імунних органів. Діти схильні до вірусних інфекцій більше, ніж дорослі, тому захворювання частіше реєструється серед дітей. ВІЛ-інфекція та СНІД. Загострені кондиломи-постійний супутник ВІЛ-інфекції. Супутня патологія – афтозний стоматит, кандидоз, гінгівіт, глосит. При інфекційному ураженні слизової оболонки язика і рота знижена продукція лізоциму-важливого ферменту в боротьбі з бактеріями і вірусами. Хронічні захворювання, що знижують противірусний захист – цукровий діабет, гепатити, туберкульоз, хронічний тонзиліт. Вагітність. Лікування глюкокортикоїдами.

Небезпека кондилом у роті полягає у високій ймовірності їх появи в порожнині носа і гортані. Респіраторний папіломатоз важко піддається лікуванню, часто рецидивує. У дітей таке захворювання може призвести до інвалідності.

Як проявляються кондиломи в роті.

Інкубаційний період інфекції триває 1-3 місяці. Після інкубації на мові, яснах, твердому і м’якому небі, слизової щік з’являються поодинокі або множинні вірусні висипання.

Освіти можуть бути множинними загостреними, або округлими, злегка підносяться з плоскою поверхнею.

Симптоми папіломатозного ураження ротової порожнини:

Мовою кондиломи з’являються в області бічних поверхонь і під ним. Висипання виглядають як сосковоподібні вирости, верхівка яких має білий колір, підстава — рожеве. Висота папілом може бути різною і частіше становить 1-4 мм. Вони можуть розташовуватися групами або поодиноко. В області твердого неба і ясна елементи, як правило, множинні і загострені. На губах, щоках папіломи плоскі і нагадують локальну гіперплазію. Колір їх зазвичай яскраво-червоний, підстава набрякло.

Не помітити кондиломи на мові або інших ділянках порожнини рота неможливо. Слизова оболонка рота, а особливо мови, містить велику кількість чутливих нервових закінчень, тому навіть одиничне освіта буде доставляти виражений дискомфорт.

Методи лікування.

Лікування папіломавірусної інфекції комплексне. З огляду на високий травматизм слизових оболонок при фізичному видаленні утворень, методи висічення повинні бути щадними.

Не завжди папіломи піддаються лікуванню. У відносно здорової людини вірусні елементи піддаються спонтанному регресу через 1,5 — 2 роки після появи. Якщо кондилома одинична і невелика, то пацієнт знаходиться під наглядом.

Звертатися за медичною допомогою слід до стоматолога-терапевта та інфекціоніста.

Методи лікування кондилом:

Імуностимулююча терапія здійснюється за допомогою медикаментів: препарати інтерферону (Циклоферон, Генферон, Віферон, кіпферон). Індуктори інтерферону (Кагоцел, Ізопринозин). Натуральні імуностимулятори (Тималін, Тактивін). Синтетичні імуностимулятори (Поліоксидоній). Рослинні стимулятори (Ехінацея). Противірусна терапія здійснюється препаратом панавір. Цитотоксическая терапія проводиться Проспідином – ліки зупиняє поділ трансформованих вірусом клітин. Видалення проводять за допомогою фізичних методів з мінімальною травматизацією: Фотодинамічна терапія. Лазерне видалення. Радіохвильовий метод. Кріодеструкція. лікування папіломи піднебінної дужки.

Імуномодулятори призначаються перед фізичним лікуванням утворень і прийом триває після видалення. Також препарати можуть призначатися ізольовано без висічення елементів. Призначення їх обгрунтовано, так як ВПЛ пригнічує місцеву продукцію інтерферону. Також ліки підсилюють цитотоксичну дію Т-лімфоцитів. Враховуючи той факт, що під час видалення кондилом фізичними методами віруси поширюються на здорові ділянки, завданням лікарів є запобігання рецидиву захворювання. Це досягається медикаментозним імуностимулюючим способом лікування.Підхід до лікування визначається віком, супутньою патологією, кількістю утворень.

У дітей лікування зазвичай проводять препаратами інтерферону. Часто від кондилом виходить позбутися без фізичних методів видалення. Множинні освіти лікують поетапно. Спершу призначається імуностимулюючий та противірусний блок, потім на тлі прийому препаратів проводиться видалення елементів, після проводять обробку Проспідином. Іноді за одну процедуру видалити всі папіломи не вдається. Поодинокі кондиломи на мові та інших ділянках у дорослих видаляють за один прийом. Далі, на розсуд лікаря призначається імуномодулятор.

Після видалення для якнайшвидшого загоєння ран приймають Імудон або його аналоги, а вогнища обробляють Солкосерилом (дентальна адгезивна паста).

У міру одужання на уражені ділянки наносять масло обліпихи. У профілактиці рецидиву захворювання важлива роль відводиться дотриманню сексуальної культури, правил особистої гігієни, збалансованому харчуванню, де перевагу слід віддавати продуктам, багатим на білок і вітаміни групи В. Хімічне і механічне щадіння їжі дозволить прискорити процес загоєння ран.

Папілома в роті.

Зміна слизового покриву ротової порожнини, запалення і нарости людина помічає практично відразу. Дискомфорт посилюється при впливі гарячої їжі, терті зубними протезами. Це може бути папілома в роті — пухлиноподібне утворення на слизовій оболонці. Важливо максимально пом’якшити умови, що призводять до злоякісного переродження запаленого і розрісся епітелію. Відвідавши лікаря, можна проконсультуватися з питання про комплексне лікування.

Папілома порожнини рота-доброякісна або злоякісна пухлина?

Розростання епітеліальної тканини слизової оболонки рота викликає вірус папіломи людини (ВПЛ). Його частинки присутні в організмах 9 з 10 дорослих людей на планеті. Деякі не здогадуються про це, абсолютно не відчувають змін. Іншим доводиться довгі роки боротися з неприємними проявами папіломатозу.

На можливу малігнізацію або злоякісне переродження вказують кровоточивість, хворобливі відчуття, ущільнення «ніжки» папіломи.

Основні фактори, що провокують ріст пухлин на слизовій ротовій порожнині:

хронічний вплив високих температур, їдких речовин, травми; порушення діяльності ендокринної системи; спадкова схильність; зниження імунітету.

На які симптоми папіломатозу в роті звернути увагу?

Незалежно від конкретної локалізації розростань на слизовій оболонці ротової порожнини, виділяють кілька загальних характеристик пухлин. Зазвичай папіломи на яснах, язику мають рожевий колір з білястим відтінком, їх розміри не перевищують 10 мм. Найбільш характерною ознакою є наявність вузького чи широкого підстави — так званої «ніжки». Верхня частина — горбиста, з нерівними краями.

Відчуття людини, що стала «володарем» дрібної пухлини в роті: вона заважає нормально пережовувати їжу, розмовляти. Багато що залежить від конкретного місця розташування папіломи. Зазвичай локалізація утворень пов’язана з мовою, яснами, губами, бічними поверхнями ротової порожнини. Бувають не тільки поодинокі папіломи, але і множинні розростання. Одні на дотик м’які, рухливі, інші мають ороговілу поверхню.

Перед видаленням наростів з такими характерними ознаками обов’язково проводяться цитологічні та гістологічні дослідження матеріалу, отриманого з рота. Лабораторні аналізи дозволяють відрізнити папілом від гострої кондиломи або епітеліоми, визначити ступінь онкогенності ВПЛ.

Комплексна терапія папіломи в роті.

Фахівцям необхідно чітко обмежити розростання, виявити приховані вогнища папіломи в роті, лікування якої не починають без консультацій з онкологом, стоматологом, ЛОР лікарем. Вибір терапевтичної методики впливає на остаточні результати, але стовідсоткових показників домогтися складно.

Щоб підвищити ефективність лікування його проводять комплексно. За даними медичних досліджень і відгуками пацієнтів, саме такий підхід зменшує число рецидивів, тобто поява нових пухлин ротової порожнини.

Принципи комплексної терапії папіломи на слизовій рота:

При виявленні інших інфекційних захворювань, крім папіломатозу, призначаються антибіотики для прийому всередину і місцеві препарати. Підвищення імунітету пацієнта за допомогою відповідних ліків. Введення інтерферону в осередки ураження. Призначення антивірусних препаратів. Вітамінотерапія.

Видалення папілом в ротовій порожнині.

Лікування невеликого розростання епітелію слизової оболонки проходить досить швидко, практично безболісно. Легше позбутися від невеликих круглих утворень на тонкій ніжці. Зазвичай папілома в порожнині рота має нерівний край у вигляді півнячого гребеня або цвітної капусти. Її колір наближений до тону слизових покривів, іноді буває більш темним або світлим. Видалення таких пухлин проводиться методом глибокої коагуляції радіохвилями, випаровуванням лазерним променем, традиційним хірургічним видаленням.

Папіломи в ротовій порожнині не слід обробляти сильними хімічними сполуками, вони впливають на злоякісне переродження клітин.

Лікування вірусу папіломи людини на губах складається з двох етапів. Спочатку проводиться видалення новоутворення за допомогою лазера або «радіоножа», потім лікар призначає противірусні препарати. Сучасні методи висічення папілом-малотравматичні, передбачено знеболення за бажанням пацієнта. Важлива риса високотехнологічного лікування — практично не потрібна попередня підготовка хворого організму до видалення новоутворення.

Лікування одиничних папілом в домашніх умовах.

Використання противірусних препаратів сприяє обмеженню поширення пухлин по всьому тілу. Без адекватного лікування папілома частіше перероджується в злоякісну форму. Крім того, зниження активності ВПЛ і зміцнення імунітету допомагають уникнути можливих рецидивів хвороби.

Поява швидкозростаючих, що змінюють колір і форму наростів — привід звернутися до лікаря.

Позбавлення від дрібних одиничних новоутворень може проводитися в домашніх умовах.

Наприклад, при папіломі на губі лікування включає в себе:

обробки ураженої ділянки мазями, гелями, кремами з противірусними речовинами; місцеве застосування препаратів з протизапальними компонентами; аптечні і народні засоби для профілактики бактеріальної інфекції; прийом иммунномодулирующих ліків.

Методи народної медицини перевірені століттями. Одне з дієвих противірусних рослин-часник. Це ж неодмінний компонент багатьох страв, його вживання при папіломатозі порожнини рота слід збільшити (можна не ковтати, тільки обробляти слизову оболонку).

Перед використанням лікарських рослин, різних домашніх засобів від папілом в ротовій порожнині бажано порадитися з лікарем.

Народні засоби від новоутворень:

Змащувати дрібні папіломи в роті пристінковим білком курячого яйця кілька разів на день (в початковій стадії захворювання). Прикладати до вогнищ ураження ватку, змочену касторовою олією. Приготувати настоянку з зеленої шкаралупи або висушеного листя волоського горіха і 60-70 %-ного медичного спирту. Змащувати папіломи 1-2 рази на добу. Натирати папіломи часточкою часнику або змащувати його соком.

Папіломатоз — явна ознака зниження імунітету. Тому організму допоможуть впоратися з інфекцією загальнозміцнюючі і вітамінні відвари лікарських рослин (чистотілу, кульбаби), свіжі соки овочів і фруктів.

Причини і тактика лікування папілом в ротовій порожнині.

Папілома в роті – це доброякісна пухлина, яка виникає на слизовій оболонці ясен, щік, неба, мови і в деяких випадках може запалюватися. Причина виникнення папілом в ротовій порожнині полягає в інфікуванні людини вірусом папіломи людини (ВПЛ). «Підхопити» цей вірус може практично кожен — він легко передається через біологічні рідини при контакті слизової оболонки або шкірних покривів з ними. Вхідними воротами для збудника хвороби в даному випадку є різні ранки.

Після того як вірус потрапить в організм, він може довгий час ніяк себе не проявляти, до тих пір, поки у людини не відбудеться зниження імунітету внаслідок затяжних хвороб (особливо органів ШКТ), стресів, вагітності, ведення неправильного способу життя, авітамінозу.

Діагностика патології.

Дуже часто папіломавірус волає зростання бородавок в порожнині рота у літніх пацієнтів. Це пов’язано з тим, що їх імунітет зазвичай знижений, і вони часто носять вставні щелепи, які постійно травмують слизову рота. Нерідко папіломи в роті виявляють батьки у дитини в момент, коли у того ріжуться зуби.

Зараження ВПЛ може також відбутися при використанні чужих засобів гігієни, при користуванні посудом в місцях громадського харчування, при поцілунку і оральному сексі.

Зараження дитини може статися під час проходження його по родових шляхах матері, зараженої ВПЛ.

Пацієнти в даному випадку пред’являють скарги на наявність наростів в ротовій порожнині. Варто сказати, що папіломи на небі і під язиком можуть довго залишатися непоміченими. Ці нарости прикріплюються до слизової своєї ніжкою і є рухливими. Іноді їх поверхня може ставати сухою. В цьому випадку верхня частина новоутворення починає лущитися і набуває білого відтінку.

Якщо при обмацуванні папілома в роті м’яка і безболісна, не кровоточить, то про безпеку пацієнта можна не турбуватися. Однак якщо основа бородавки стало твердим або почало кровоточити, то хворому терміново потрібно звернутися в медичний заклад для проведення гістологічного дослідження тканин, забраних з ураженої ділянки і таким чином підтвердити або спростувати процес переродження бородавки в злоякісну пухлину.

Для того щоб точно визначити, який саме вірус спричинив розвиток патології, лікар може призначити пацієнту мазок тканин слизової оболонки рота на ПЛР.

Терапія захворювання.

При виявленні бородавок в області рота рекомендується якомога швидше звернутися до онколога або стоматолога. Категорично не рекомендується проводити видалення новоутворення самостійно.

Деякі люди, побачивши нарости у себе в ротовій порожнині, намагаються всіма силами позбутися від них самостійно. Вони пробують їх вирвати, подряпати або відрізати ножицями. В цьому випадку зазвичай відбувається зворотний ефект-папіломи в роті стають більшими і поширюються на здорові тканини.

Призначати лікування може тільки фахівець після ретельної діагностики. Для досягнення хорошого, стійкого результату рекомендується спочатку проводити видалення новоутворення, а потім медикаментозне лікування, суть якого полягає в усуненні причини хвороби – підвищення зниженого імунітету і зниження навантаження ВПЛ на організм.

Методи видалення новоутворень.

Для видалення папілом медики можуть застосувати гальванокаустику — метод, при якому фахівець зрізає новоутворення за допомогою петлі, через яку проведено електричний струм. Таким чином, лікар не тільки видаляє патологічні тканини, але і одночасно з цим вбиває вірус. Те, наскільки сильно будуть зруйновані уражені тканини рота, залежить від ступеня розжарювання робочого приладу, а також від часу його впливу.

Після видалення бородавки на її місці формується струп. Він може мати як коричнево-червоне, так і жовте або біле забарвлення. Знімати його ні в якому разі не можна, так як туди може потрапити інфекція. Після загоєння слизової струп сам відпаде.

У деяких випадках можливе видалення новоутворення лазером. Це також сучасний і дуже ефективний метод усунення папілом. Однак таке лікування вимагає від лікаря високого професіоналізму, так як існує високий ризик ушкодження здорових тканин. Саме тому його не варто застосовувати для лікування новоутворень в ротовій порожнині у дитини, а також при пухлинах невеликого розміру.

До переваг видалення бородавок лазером можна віднести відсутність рубців, значне зниження ймовірності кровотечі та інфікування тканин. Такий метод ідеально підходить для видалення бородавок на небі.

Для лікування дитини лікар може запропонувати використання рідкого азоту. Він охолоджує новоутворення до температури -196 градусів. В результаті чого вірус гине і відбувається відмирання тканин. Таке лікування абсолютно безболісно, але при цьому дуже ефективно.

Їли вірус вразив велику площу тканин, призначається хірургічне висічення папілом за допомогою скальпеля. Після процедури на слизові оболонки накладаються шви. Важливо сказати, що для видалення множинних папілом може знадобитися проведення декількох процедур з невеликими інтервалами.

Медикаментозна терапія.

При наявності запалення в ротовій порожнині, фахівці призначають протизапальні препарати і антисептичні ополіскувачі. Важливо сказати, що ополіскувачі можуть неприємно пощипувати слизову, тому для лікування запальних процесів у роті у дитини краще застосовувати настої і відвари лікарських трав (ромашка, шавлія).

Для запобігання хвороби в майбутньому пацієнту виконується видалення зубних каменів і проводиться лікування каріозних зубів. До загоєння ранок рота хворий повинен чистити зуби кожен раз після їжі і обов’язково знімати наліт з язика. Після цього ранки в ротовій порожнині потрібно змащувати ранозагоювальні та протипухлинними мазями, а також кремами, які негативно впливають на вірус.

Для того, щоб знищити вірус, хворому призначаються імуностимулюючі засоби (Ізопринозин, Імунофлазід, Афлубін) і противірусні ліки широкого спектру дії (Анаферон, Фамвір, Гевіран).

Крім цього важливо пройти курс прийому вітамінно-мінерального комплексу. Для дитини краще вибрати спеціальні вітаміни для дітей, так як в препаратах для дорослих міститься занадто багато вітамінів, що може привести до гіпервітамінозу.

Прогноз хвороби.

Сьогодні папіломи в порожнині рота можна швидко і безболісно видалити в кабінеті стоматолога. Тому прогноз даної патології сприятливий. Однак це не означає, що після того як хворий пройде лікування, він може назавжди забути про свою проблему.

Після зараження ВПЛ залишається в організмі людини назавжди. Але, незважаючи на те, що усунути його не можна, можна все ж робити так, щоб вірус був присутній в організмі в мінімальній концентрації. Для цього потрібно зміцнювати імунітет (гартуватися, правильно харчуватися, вчасно лікувати хвороби).

В іншому випадку на слизовій в порожнині рота можуть знову з’явитися нарости. Якщо не проводити лікування, вірус буде поширюватися на здорові тканини і папіломи продовжать рости. Це може привести до зміни голосу, порушення функції дихання і ковтання (у разі якщо новоутворення перейдуть на гортань). Поширення папілом з рота на губи може сильно зіпсувати зовнішній вигляд людини. У важких випадках папілома може трансформуватися в рак.

Що робити, якщо з’явилася папілома в роті?

Папіломи в роті – наслідок зараження вірусом папіломи. 90 осіб зі ста є носіями ВПЛ. У більшості випадків інфекція ніяк себе не проявляє. Імунітет стримує вірус. Небезпеки здоров’ю немає.

Папіломатоз або розростання папілом починається, якщо імунітет слабшає, і власний захист організму дає збій.

Це може статися, якщо:

Ви замерзли. Переохолодження призводить до тимчасового зниження імунітету. Цього може вистачити, щоб ВПЛ вступив в активну фазу. Ви курите. Куріння пачки в день на протязі 10 років пригнічує імунну систему. Ви перенесли застуда. У вас сильне похмілля. Організм витрачає всі сили на виведення токсинів, йому не до боротьби з вірусами. У вас діагностовано захворювання, що викликає зниження імунітету. Ви вагітні. Під час виношування імунна функція знижується, щоб зберегти плід.

Вірус папіломи людини в організмі, ослабленому однією з цих причин, починає діяти. Нарости можуть з’явитися на шкірі або слизових оболонках. У деяких випадках ВПЛ вражає ротову порожнину.

Як виглядає папілома в роті?

Папіломи, бородавки, кондиломи, що вразили слизову рота, зазвичай розташовуються на мові, вуздечку, на небі, внутрішньої поверхні губ. Вони являють собою опукле освіта на тонкій ніжці в діаметрі від 1 мм до декількох див. Колір папіломи збігається з кольором ротової порожнини. Вона рожева, може бути на тон темніше або світліше навколишніх тканин. Поверхня наросту на дотик шорстка, з часом він твердне.

Швидше за все, у вас папіломи в роті, якщо:

Ви знайшли у себе пухлину, яка не болить і не доставляє дискомфорту, якщо її не травмувати. Травмована пухлина кровоточить, заважає їсти і запалюється. Колір освіта рожевий або червоний, поверхня шорстка, за формою нагадує капусту брокколі.

Невелика кількість папілом у роті не несе загрози здоров’ю, вони легко видаляються. При правильній противірусній терапії вдається уникнути рецидиву.

Чим небезпечна папілома в роті?

У більшості випадків папілома в порожнині рота – це доброякісне утворення. Небезпеку можуть представляти множинні папіломи, які активно ростуть. Є ризик перетворення їх в рак.

Ознаки переродження папіломи в злоякісну пухлину:

Нарости змінилися в розмірі. Потемніти. Постійно кровоточать без видимих пошкоджень. Кількість папілом зростає.

При виявленні будь-якого новоутворення в ротовій порожнині потрібно негайно звернутися за медичною допомогою. Загрозу здоров’ю становить не бородавка, а вірус, який її викликав. Науці відомі 200 типів ВПЛ. Папіломатоз слизової рота – це наслідок зараження штамами 2, 6, 11, 18, 30. ВПЛ 18 – різновид вірусу високого онкогенного ризику.

Крім ротової порожнини папіломи можуть вражати зовнішні і внутрішні статеві органи. Це загрожує патологічними процесами в шийці матки, в тому числі, онкологією. Безпосередньо нарости в ротовій порожнині можуть бути більш-менш небезпечні в залежності від зони їх локалізації.

Де в роті можуть з’являтися папіломи?

Нарости можуть утворюватися на яснах, небі, внутрішньої поверхні губ, мовою, горлі, гортані, мигдалинах. Папіломи на ділянках слизової рота, до яких можна дотягнутися мовою в більшості випадків не небезпечні. Вони доставляють незручність під час прийому їжі, можуть травмуватися, а також реагувати на перепад температур, але не більше того. Гірше справа йде з утвореннями на горлі, гортані і мигдалинах. Папіломатоз цієї області може залишатися непоміченим. Нарости можуть прогресувати і бути виявленими вже на небезпечних стадіях. Це захворювання шкодить голосовим зв’язкам, а також ускладнює дихання і ковтання. Лікувати папіломи буде складно.

Папіломи на яснах, якщо мова йде про важкодоступних місцях, найчастіше виявляє стоматолог. Такі освіти виникають у літніх людей. Серед причин називають неправильну гігієну при використанні зубного протеза.

Буває, що папілома з’являється на губі. Тут можна говорити про косметичний дефект. Серйозної небезпеки освіта не представляє.

Папіломатоз гортані виникає в дитячому віці. Нарости в роті у дитини можуть привести до серйозних наслідків, пов’язаних із захворюванням бронхів. Якщо діти скаржаться на задишку і утруднення дихання, проблеми з голосом, хрипоту, кашель, це привід звернутися до лікаря.

Лікування папілом у роті.

Перше правило лікування папіломатозу порожнини рота – видалення папілом самостійно заборонено. Жоден народний засіб не гарантує повного лікування і що важливо – може сприяти переродженню папіломи в злоякісне утворення. Вилікувати захворювання можна у лікаря.

Перш, ніж видаляти освіту, ротову порожнину необхідно санувати. Це означає, що пацієнту потрібно вилікувати карієс на всіх зубах, запломбувати, розібратися із запальними процесами ясен, пародонтитом, пародонтозом, обробити слизову антисептиком.

Для видалення папіломи в роті лікування використовують теж, що і для видалення папіломи на інших ділянках тіла, крім методу заморозки рідким азотом. Хімічні сполуки у вологому середовищі можуть повести себе непередбачувано і викликати безконтрольне поділ клітин, що призведе до переродження пухлини в рак.

Таким чином, залишається два безпечних і безболісних методу видалення папілом:

Лазер. Наріст випалюється променем спрямованого світла. Радіохвильовим ножем. Папілома зрізається за допомогою радіохвиль особливої частоти.

Існує небезпека переродження пухлини, нерідко перед видаленням шматочок папіломи направляють на гістологічний та цитологічний аналізи. Ці дослідження дозволяють визначити тип ВПЛ і наявність злоякісних клітин.

Після аналізів і процедур пацієнту призначають прийом інтерферонів і вітамінів для зміцнення імунітету. Хворим ВПЛ показаний здоровий спосіб життя. Вірус не піддається лікуванню. Він залишається в крові. Людина буде носієм завжди. Але можна домогтися стійкої ремісії, стежачи за станом здоров’я.

Як уникнути папілом у роті?

Освіта папілом-неприємний наслідок зараження вірусом папіломи людини. Він вже живе у вас. Дізнатися це допоможе аналіз ПЛР. Це дослідження виявить наявність вірусу в організмі, а також визначить його тип-високої або низької онкогенної небезпеки.

Якщо ви той самий щасливчик, один з десяти, у кого немає жодного штаму ВПЛ, щоб і надалі його не підхопити дотримуйтесь рекомендацій:

Охороняти. Вірус папіломи людини передається статевим шляхом. Зміцнюйте імунітет. Займайтеся спортом, кидайте курити, пийте в міру. Проходьте планову диспансеризацію, здавайте аналізи.

Якщо вірус вже у вас в крові, важливо знати, до якого з 200 відомих типів він відноситься: чи може він викликати рак. Якщо у вашому організмі оселився ВПЛ низькою онкогенності, для вас підходять ті ж правила, що і для незараженої людини. Пам’ятайте: наявність одного штаму ВПЛ не захищає Вас від зараження іншими.

Якщо ваш вірус входить в групу небезпечних, потрібно регулярно відвідувати лікаря, здавати аналізи і слідувати його рекомендаціям, щоб тримати папіломавірус під контролем.

Носіїв вірусу потрібно уважніше стежити за гігієною порожнини рота: раз на півроку ходити до стоматолога, своєчасно лікувати карієс, чистити зуби двічі на день і намагатися не травмувати слизову.

Один з типів ВПЛ, які можуть призводити до папіломатозу (папілома порожнини рота), – 18. Від нього існує вакцина. Якщо у вас є дочка, відведіть її на перше щеплення після 9 років. Другу потрібно зробити до 25. Це захистить її від найстрашніших різновидів вірусу папіломи людини, від яких не тільки з’являються нарости у роті. Основна небезпека вірусу – рак шийки матки.

Папіломи в роті.

Досить поширеною скаргою пацієнтів отоларингологічного відділення є горбиста пухлина на мові, внутрішній стороні щоки або небі. Папіломи в роті легко виявляються, як самою людиною, так і лікарем під час огляду. Також вони можуть кровоточити, хворіти при механічних пошкодженнях, заважати в процесі жування і ковтання їжі.

Чому утворюється папілома в порожнині рота?

Причиною розглянутого новоутворення виступає вірус папіломи людини. Більшу частину часу він перебуває в» сплячому » стані. Активувати захворювання можуть такі фактори:

куріння; недостатня гігієна ротової порожнини; погана екологія; алкоголізм; постійні мікротравми слизових оболонок; гормональний дисбаланс; неправильне харчування; дефіцит вітамінів.

Варто зауважити, що папілома в роті На небі, мовою або щічної поверхні зростає не при всіх штамах вірусу. Локалізація наростів у цій зоні характерна для ВПЛ 2, 6, 11, 18 і 30 типу.

Лікування папіломи в роті.

Єдиним ефективним способом позбутися новоутворень вважається їх видалення. Воно проводиться такими методами:

лазерна терапія; електрокоагуляція; ультразвукове руйнування; хірургічне висічення скальпелем; радіохвильова коагуляція; видалення конхотомом; вирізання медичної петлею.

З огляду на неможливість повного лікування ВПЛ, після радикальної терапії необхідні підтримуючі заходи. Медикаментозне лікування полягає в призначенні імуномодулюючих і противірусних препаратів:

Гипорамин; Панавир; Вэллферон; Индинол; Альтевир; Реальдирон; Фамвир; Альфаферон; Иммуномакс; Віферон; Изопринозин; Ацикловір; Лайфферон; Роферон А; Генферон; Лікопід; Циклоферон.

Їх перерахованих найменувань найбільш дієвими є 2 медикаменти-панавір і Фамвір. В ході досліджень вони проявили найсильнішу противірусну активність.

Для профілактики рецидивів проводиться планова вакцинація препаратом Гардасил.

Лікування папіломи в роті народними засобами.

Самостійна терапія горбистих пухлин на слизових оболонках неефективна і навіть небезпечна.

Нетрадиційні методики виведення подібних наростів можуть спровокувати їх мутацію, активний ріст і поширення на інші ділянки слизових оболонок, подальше переродження папілом в злоякісне новоутворення. Тому будь-які народні засоби використовувати категорично заборонено.

Виразки з’явилися в роті, що робити?

Люди постійно атакуються різними мікробами. Кожен день на них нападає величезна маса бактерій, які потрапляють в організм і тихенько сидять, чекають своєї години. Кожна бактерія розвивається в певному мікрокліматі. Від цих маленьких істот, можна очікувати багато різних неприємностей. Наприклад, виразки в роті, чому вони з’являються? А, між іншим, багато людей страждають такою недугою. Розглянемо в статті це захворювання.

Зміст:

Причини появи захворювання.

Виразки в роті з’являються частіше з таких причин:

Куріння, з цієї причини взагалі багато різних захворювань ротової порожнини з’являється Гігієна порожнини рота, якщо її не дотримуватися і лінується, то такий результат буде З-за серйозних хвороб, діабет, сильні простудні захворювання, виразка шлунку, гастрити і так далі.

Бачите як багато причин появи недуги.

Як виглядають ці неприємні виразки?

Виглядають виразки в роті по-різному і кількість їх теж різне. У однієї людини може з’явитися одна виразка в іншого, весь рот покриється утвореннями. Виглядає виразка в перший час як червоненька пухлина, потім вона набуває іншого вигляду, покривається білою плівкою. Білі виразки взагалі-то прийнято називати стоматитом вірніше, афтозним стоматитом. Саме такий діагноз поставить лікар, якщо до нього звернеться.

Якщо з’явиться одна така виразка і її не лікувати, то вона може розвинутися, тобто в ротовій порожнині ще з’являться подібні утворення. Якщо раніше не було таких проблем, але раптом з’явилися, то гнійне освіту потрібно обов’язково лікувати, щоб захворювання не виникло знову.

Де найчастіше мешкають виразки?

Так як лікар поставив діагноз, афтозний стоматит, то поговоримо трохи про це захворювання. Він зазвичай з’являється на внутрішній стороні щік або губ. Але частіше можна зустріти, звичайно, на щоці, так як людина часто під час прийому їжі прикушує частину щоки. Між іншим, таким чином, більшість хвороб в ротовій порожнині і відбувається. Загалом можна сказати, що стоматит такого роду, частіше з’являється на рухомій частині слизової рота.

Як лікувати афти?

Перше що потрібно зробити – це звернеться до стоматолога або до терапевта. Лікар обстежує, задасть питання, що цікавлять. З’ясує причину появи цього утворення. Якщо виразки у роті з’явилися внаслідок низького імунітету, то необхідно приймати деякий час імуномодулюючі засоби, вітаміни ну і полоскання рота лікар пропише.

Друге, відмовтеся на час від шкідливих звичок куріння і алкоголь. Можливо, що саме стоматит стане вашим рятівником, і ви більше ні коли не захочете повертатися до цих звичок. Куріння, а вже тим більше алкоголь не дадуть лікуванню в повній мірі зробити роботу.

Третє якщо лікування вирішили робити самостійне, тобто без звернення до лікаря тоді придбайте такі препарати.

Антисептик хлоргексидин або мірамістин. Інструкція по застосуванню мірамістину є в одній зі статей нашого сайту, просто перейдіть за посиланням. Хорошим антисептиком і дійсно дієвим, засобом є перекис водню 3%. Її потрібно розвести водою і полоскати рот. Ну і протирати хворобливе місце нерозбавленим складом. Нанести на ватяну паличку і протерти болючість. Полоскання ротової порожнини різними лікувальними чаями, наприклад хорошими помічниками, буде ромашка і кора дуба. Такі препарати навіть лікар призначає, спробуйте їх.

А якщо не лікувати?

Ну, а якщо лінь проводити лікування і виразки у роті утворилися на щоці не турбують, то звичайно людина може їх не лікувати. Вони самі пройдуть через два тижні, але потім не потрібно дивуватися, що вони з’являться знову. Так, якщо лікування не буде, то не будуть усунені причини появи і сам осередок хвороби не буде погашений. В результаті того що лікувальні заходи не були проведені, стоматит з’явитися, може через місяць, через півроку або рік, але він обов’язково навісить ледачого людини.

І іноді без лікарів не обійтися. Це стосується тих людей, які мають захворювання легенів. Навіть запалення легенів може привести до появи сильних виразок у роті. Людина, що має сильне застуда частіше не звертає уваги на те, що в роті є червоні припухлості на слизовій рота. Природно хвороба, підштовхує ще й простудною інфекцією, розвивається швидше. І тоді червоні припухлості перетворюються в кровоточиві виразки. Без втручання лікаря не обійтися. Потрібна комплексна терапія, а саме, лікування сильної застуди, запалення легенів і, звичайно ж, ротової порожнини.

Звичайно, це, правда, якщо стежити за своїм здоров’ям, не лінується, дотримуватися звичайних гігієнічних заходів. То в роті ні коли не з’являться гнійні освіти. Лікування зубів своєчасне і так далі. Якщо звертаєтеся до стоматолога ортопедів, то просіть його уважно ставиться до ротової порожнини, адже зазвичай після недбалого ставлення до пацієнта, зокрема до різких рухів, після цього в роті у людини утворюються виразки. Якщо лікар поранить трохи слизову, нехай він тут же призначає лікування, щоб запобігти розвитку хвороби.

Робіть профілактику.

Звичайно, це, правда, якщо стежити за своїм здоров’ям, не лінується, дотримуватися звичайних гігієнічних заходів. То в роті ні коли не з’являться гнійні освіти. Лікування зубів своєчасне і так далі. Якщо звертаєтеся до стоматолога ортопедів, то просіть його уважно ставиться до ротової порожнини, адже зазвичай після недбалого ставлення до пацієнта, зокрема до різких рухів, після цього в роті у людини утворюються виразки. Якщо лікар поранить трохи слизову, нехай він тут же призначає лікування, щоб запобігти розвитку хвороби.

У зимовий період прийом вітамінів та імуномодулюючих засобів. Зміцнює імунітет і фізична підготовка. Запишіться в тренажерний зал, займайтеся аеробікою, робіть звичайні фізичні вправи. Все це згодом позначиться на організмі тільки позитивно, ви не тільки помолодшає, але і позбавити організм від шкідливих бактерій, адже мікроклімат в здоровому тілі, тільки здоровий.

ВПЛ у роті.

Автор питання: Малаг, Нальчик (19.07.2013)

Вам необхідно пам’ятати про те, що дана інформація носить виключно ознайомчий характер. Для уточнення діагнозу і підбору індивідуальної схеми лікування звертайтеся до грамотного медичного фахівця, який має досвід успішного лікування ВПЛ .

Питання: Здрастуйте! На вуздечку губи два нарости такого ж кольору як слизова рота. Це впл у роті? У мене рік тому було виявлено впл 18 і 56 типу. Якщо впл з організму йде,то повністю? І в роті? Спасибі велике!

Малага. Зверніться до лікаря для поставновки діагнозу і здачі відповідних аналізів. Якщо відбулося самолікування, то ВПЛ повністю виводиться з організму.

© 2019 ВПЛ.ні. Всі права захищені. Вся інформація на сайті носить ознайомчий, а не рекомендаційний характер. Проконсультуйтеся з лікарем, не займайтеся самолікуванням!

Папілома, звана ще як фіброепітеліома сосочкова, поліп сосочковий-це пухлина доброякісного типу, яка виникає і розвивається на епітелії. Має сосочковідную форму, а саме утворення виступає над рівнем тканини. Виникає як в одиничному, так і множинному видах. Папілома поширюється досить широко по всіх тканинах. Так, найчастіше вона виникає на шкірі, шийці матки, піхві, сечовому міхурі і сечоводах, ниркових мисках, бронхах, трахеї, гортані та стравоході, глотці, а також в навколоносових пазухах, порожнинах носа і рота.

Папілома виникає внаслідок впливу певного збудника. Таким збудником є так званий папілома-вірус, що відноситься до однойменного роду і сімейства. Сама область ураження виглядає зазвичай як маленька пухлина на ніжці або, іноді, на підставі. Папілома має специфічну поверхню – практично ніколи вона не є гладкою, а колірна гамма, в яку пофарбовано це освіта, коливається зазвичай від коричневого до білого. Колір залежить від пігментації епітелію і щільності кровоносних судин.

Папілома призводить до різних наслідків основний фактор, їх визначальних-це локалізація, де розташовується це утворення. Так, наприклад, якщо цією патологією вражені лицьові шкірні покриви, то це призводить лише до дефектів косметичного характеру. Що ж стосується іншої локації папілом , то наслідки від їх виникнення, як правило, гірше. Так, освіти, розташовані в слизових гортані призводять до патологій дихального процесу, а в сечоводі – до звужень просвіту і як наслідок, порушення сечовипускання.

Афтозний стоматит: лікування, причини, фото.

Афтозний стоматит це один з численних різновидів стоматиту. Зовнішні ознаки захворювання характеризуються наявністю дуже хворобливих виразок (афт), чому хворий відчуває значний дискомфорт.

Лікування афтозного стоматиту багато в чому залежить від причин, що спровокували цю недугу. Основна причина виникнення будь-якого виду стоматиту це реакція імунної системи на деякі подразники — бактерії, віруси, мікроби. Що ж стосується конкретно афтозного стоматиту, то медицина причиною його виникнення вважає різного роду інфекції і попередні йому інфекційні захворювання:

грип дифтерія кір вірус герпесу стафілококи L-форми аденовірус.

Супутні фактори, які по суті можуть з’явитися каталізаторами афтозного стоматиту наступні:

В першу чергу, це ослаблений імунітет Авітаміноз, зокрема нестача вітамінів А, В, С, а також мікроелементів селену, цинку, заліза Шлунково-кишкові захворювання, Хвороби зубів і ясен — пульпіт, карієс, зубний камінь Схильність до алергії Травматичні пошкодження внутрішньої ротової області через прикушування, через подряпини сколеного зуба або гострими частинами їжі, прийом дуже кислої, гострої або гарячої їжі Генетична спадковість.

Оскільки основною причиною даної різновиду стоматиту є інфекції на тлі ослабленої імунної системи, то природним буде припустити що афтозний стоматит у дітей зустрічається досить часто. Даний вид захворювання вимагає продуманого планомірного лікування. Не можна розраховувати, що невеликі виразки пройдуть самі по собі. Неправильна діагностика, і як наслідок, неефективне лікування і вже тим більше відсутність лікування призводить до хронічного рецидивуючого афтозному стоматиту, який часто може бути присутнім у дорослих людей у віковій категорії 20-40 років.

Чому при перших симптомах стоматиту необхідно звертатися до лікаря?

Справа в тому, що афтозний стоматит, маючи схожі симптоми, але різні причини свого розвитку, може мати різні наслідки, в силу чого розрізняють кілька підвидів цього стоматиту, розібратися в яких і правильно діагностувати може тільки лікар. Не забувайте, що від правильної діагностики залежить грамотне лікування афтозного стоматиту .

Види афтозного стоматиту.

Залежно від характеру протікання даного захворювання розрізняють два різновиди афтозного стоматиту:

Гострий афтозний стоматит, причиною якого є вірусна інфекція. Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит , сама назва якого говорить про те, що захворювання періодично повторюється.

Симптоми афтозного стоматиту.

Симптоми гострого афтозного стоматиту на початковому етапі дуже схожі з симптомами звичайного ГРЗ. Взагалі, розвиток афтозного стоматиту проходить кілька стадій, для кожної з яких характерні свої особливості.

Початкова стадія характеризується послідовно:

загальною млявістю і нездужанням втратою апетиту підвищенням температури запаленням лімфатичних вузлів (шийних і потиличних)

На наступному етапі на слизовій всередині порожнини рота починається почервоніння. Другий етап в активній стадії свого розвитку характеризується утворенням виразок (афт). Афти являють собою округлі виразки, поодинокі або згруповані по кілька штук, дуже болючі. Їх діаметр може досягати 5 мм Часто вони вкриті сіруватим або жовтуватим фіброзним нальотом і мають яскраво-червоне обрамлення. Якщо не почати лікування афтозного стоматиту, то афти швидко поширюються по внутрішніх областях щік, губ, небу і мови. На піку свого розвитку хворобливі відчуття від афт посилюються, біль супроводжує хворого при розмові і прийомі їжі.

Підвиди афтозного стоматиту.

Виходячи з характеру уражень слизової тканини в медицині розрізняють чотири підвиди афтозного стоматиту:

Некротичний Грандулярный Рубцующийся Деформуючий.

Який підвид стоматиту розвивається у хворого може визначити тільки стоматолог. Іноді для цієї мети потрібно взяти на аналіз мазок, з тим щоб визначити збудника інфекції.

Афтозний стоматит у дітей часто плутають з вірусом герпесу. На відміну від нього афтозні виразки в початковій своїй стадії виглядають як маленька червоненька крапочка, на місці якої утворюється спочатку пляшечку з сірувато-білою головкою і червоним обідком. Коли він проривається, утворюється виразка. Виразки можуть бути джерелом розвитку вторинної бактеріальної або грибкової інфекції. В рамках загальної терапії пильну увагу потрібно звернути на харчування, виключивши з раціону кислу їжу, таку як цитрусові, помідори, яблука.

Лікування афтозного стоматиту у дітей і дорослих полягає в комплексі заходів, що включають в себе місцеву дію і загальну терапію, а вибір тих чи інших препаратів залежить від тяжкості захворювання.

Лікування афтозного стоматиту.

Приступаючи до лікування афтозного стоматиту, в першу чергу потрібно забезпечити дезінфекцію порожнини рота. Дезинфікуючими засобами є ряд антисептичних розчинів, якими слід обробляти уражену поверхню виразками:

р-р перекису водню р-р фурациліну р-р хлоргексидину.

Паралельно лікар може рекомендувати приймати жарознижуючі, знеболюючі, протиалергічні препарати, в складі яких є:

Перераховані препарати сприятимуть зміцненню в цілому організму хворого.

Якщо визначено, що причина виникнення афтозного стоматиту — вірусна інфекція, то лікар може призначити противірусні препарати.

Після того як осередки афтозного стоматиту оброблялися кілька днів і починається процес загоєння афтозних виразок, то прискорити одужання допоможе застосування таких засобів:

розчин цитраль препарати з вмістом прополісу комплекс вітамін С, групи В і Р.

При відсутності лікування афтозного стоматиту у дітей виразки (афти) поступово зникнуть приблизно через півтори-два тижні. Крім того, що дитину весь цей період буде турбувати біль, нездужання, температура, відсутність апетиту, хвороба непомітно для вас придбає стадію перманентного повторення, переростаючи в хронічний рецидивуючий афтозний стоматит, який майже повністю не виліковується.

Лікування афтозного стоматиту у дітей.

Досить часто виникнення подібного типу стоматиту провокується у дітей чутливістю до певного виду їжі, наприклад до цитрусових. Провокувати хворобу може також шоколад, цукор, пшениця і часник.

При діагностуванні афтозного стоматиту у дітей особливу увагу в першу чергу потрібно звернути на харчування малюка. Їжа повинна бути ніжною, м’якою і багатою вітамінами і мікроелементами. Найкраще годуєте дитину натуральними продуктами, в тому числі йогуртами з живими бактеріями.

Вітамін С добре сприяє загоєнню тканин. Краще його давати в некислотному варіанті, наприклад у вигляді харчової добавки кальцію аскорбат. Дитячі вітаміни і мікроелементи з обов’язковим вмістом цинку, які посилюють імунну систему і прискорюють загоєння ранок. Дитячі пробіотики, такі як ацидофілін або Біфідок наповнять мікрофлору ротової області дитини корисними бактеріями, які також сприятимуть швидкому одужанню.

Для лікування афтозного стоматиту у дітей підійдуть гомеопатичні препарати і засоби народної медицини. Ось кілька ефективних рецептів:

У чверть чашки води капніть 2 краплі мірри + 3 краплі календули або гидрастиса. Розчином необхідно обробляти (полоскати) ротову порожнину з інтервалом 3 години до повного лікування.

Допоможе також ароматерапія у вигляді нерозбавленої краплі мірри. Наносите один мазок прямо на афтозну виразку тричі на день.

Добре виліковує виразки розрізаний лист алое. Якщо виразок багато можна навіть пожувати листочок алое тричі на день. Регулярні полоскання морквяним, капустяним соком, наполовину розведеним водою, також зніме запалення. Гарне дієвий засіб у боротьбі з афтозным стоматитом, якщо взяти по одній чайній ложечці меду, натуральної рослинної олії (соняшникової), білок яйця, 1 ампулу новокаїну 0,5% — все розмішати до однорідної маси і отриманою маззю обробляти ранки. Полоскання настоєм аптечної ромашки з додаванням 4 г борної кислоти буде підсушувати виразки і одночасно бути антисептичним засобом. Траву ромашки досить взяти одну десертну або столову ложку на склянку окропу і заваривши, дати настоятися. Точно такий же ефект має полоскання настоєм кропиви в тих же пропорціях.

Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит.

Механізм зародження хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту до кінця не виявлено. Проте, однозначно простежується чіткий зв’язок між станом імунної системи людини і захворюванням. Причинами хронічного афтозного стоматиту дуже часто вважають:

Нервово-психічні розлади і перенапруги Алергічні реакції можуть давати систематичну стійку спалах афтозного стоматиту Травматичні пошкодження внутрішньої ротової області часто несуть провокуючий фактор Регулярне користування зубною пастою з вмістом лаурилсульфат натрію у деяких пацієнтів викликає стійкий афтозний стоматит. Спадковість-за даними деяких досліджень кожен третій пацієнт, який страждає хронічним рецидивуючим афтозним стоматитом набуває цю хворобу від своїх батьків. Також спостерігається зв’язок хронічного перебігу хвороби із захворюваннями крові і шлунково-кишковими хворобами.

Клінічна картина при некротичній формі стоматиту.

Ця форма стоматиту спостерігається у осіб із захворюваннями крові і важких форм соматичних хвороб. Афти майже безболісні, але перетворюючись на виразки, вони не проходять протягом двох тижнів, а то й місяця.

Клінічна картина при гранулярній формі стоматиту.

Причина захворювання криється спочатку в тому, що уражаються протоки малих слинних залоз. Залози перестають нормально функціонувати, в результаті чого поруч з ними утворюються афти, які дуже болючі. При лікуванні афтозного стоматиту через 1 — 3 тижні вони проходять. Але спровокувати новий сплеск захворювання може проста респіраторна інфекція або переохолодження.

Клінічна картина при рубцующей формі стоматиту.

Захворювання слинних залоз продовжує прогресувати, патологічний процес проникає в сполучні тканини, виразки утворюються не тільки поруч із слинними залозами, але і на передніх піднебінних дужках і в оболонці зіву. Виразки можуть досягати діаметра в 1,5 см. процес загоєння йде повільно-до 3-х місяців і при цьому, на місці виразок залишаються рубці.

Клінічна картина при деформуючій формі стоматиту.

Найважча форма, що супроводжується глибокими деструктивними змінами в сполучних тканинах. В процесі лікування афтозного стоматиту такої форми може мати місце деформація м’якого піднебіння і піднебінних дужок.

Лікування хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту включає в себе комплекс звичайних заходів місцевого характеру і загальної терапії.

Місцеве лікування виражається в обробці ротової області звичайними антисептиками. Больовий синдром знімається за допомогою 5 або 10 % гліцеринової суміші в поєднанні з новокаїном або лідокаїном. Також можна використовувати:

Всередину рекомендовано застосування антигістамінних препаратів:

Лікар також може призначити протигерпетичну вакцину або противірусні препарати. У рамках лікування афтозного стоматиту хронічного типу всім пацієнтам рекомендується приймати вітамінний комплекс, иммунопротекторы та імуномодулятори.

У висновку слід сказати, що при цілеспрямованому та послідовному курсі лікування можна домогтися тривалої ремісії, але на жаль, повного одужання при захворюванні хронічним рецидивуючим афтозным стоматитом очікувати не доводиться.

З огляду на вищесказане, не ставтеся безтурботно до невеликих виразок і запальних процесів, які мають місце в ротовій області, особливо, якщо це стосується дітей. Своєчасне лікування афтозного стоматиту у дітей може вберегти в майбутньому дорослої людини від багатьох неприємних наслідків. Звертайтеся до лікаря і не займайтеся самолікуванням. Тут можна почитати якими бувають нейлонові протези.

На всякий випадок рекомендуємо вам прочитати про симптоми раку .

Кондиломи в роті-і таке можливо.

Кондиломи в роті можуть розвиватися точно так само, як і на статевих органах. Незважаючи на те, що така локалізація гострих кондилом є рідкістю, про неї потрібно знати і при появі характерних змін в порожнині рота відразу ж звертатися до лікаря.

Чому в порожнині рота можуть з’явитися загострені кондиломи.

Загострені кондиломи в роті так само є проявом папіломавірусної інфекції. Викликають їх зазвичай 6 і 11 типи ВПЛ, які є збудниками такої ж інфекції в області статевих органів.

Зараження найчастіше відбувається шляхом генитально-оральних контактів. При цьому вірус папіломи людини (ВПЛ) потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і глотку і гортань. ВПЛ впроваджується в клітини глибоких шарів слизової оболонки (епітелію) і до пори до часу ніяк себе не проявляє.

Іноді під час вагітності або пологів відбувається зараження плода від матері. Під час вагітності зараження в більшості випадків не буває, так як дитина надійно захищена від інфекції. Реальна небезпека підстерігає його під час пологів, тому, якщо у матері є загострені кондиломи в області статевих органів, їй зазвичай рекомендується проводити розродження шляхом кесаревого розтину.

Симптом.

Перші прояви захворювання можуть з’явитися через декілька місяців після зараження, він пов’язаний з тим, що уражені ВПЛ глибокі клітини епітелію поступово старіють і просуваються назовні. Коли вони з’являються на поверхні слизової оболонки і злущуються, вірус також виходить на поверхню – «повний сил для захоплення нових територій». Найчастіше перші прояви захворювання збігаються зі зниженням імунітету Імунітет — види і особливості у дітей дорослих на тлі застуд, травм, стресів або якихось загальних захворювань.

Кондиломи у роті починаються з появи на слизовій оболонці мови, внутрішньої поверхні щік і губ, твердого і м’якого піднебіння, червоної облямівки губ невеликих безболісних піднесень, які можуть швидко, протягом декількох годин розростатися і припиняти подальший ріст, довго зберігаючи одні і ті ж розміри. Занадто інтенсивний ріст гострих кондилом у роті зустрічається рідко.

Іноді загострені кондиломи з’являються на слизовій оболонці глотки і гортані-такі прояви найчастіше виникають при імунодефіцитах, в першу чергу при ВІЛ-інфекціях. При розташуванні в області глотки вони можуть заважати прийому їжі, так як постійно травмуватися і кровоточити. В області мікротравм зазвичай впроваджується додаткова інфекція (найчастіше грибково-бактеріальна) і хворого турбують постійні дряпають болю в горлі та сухий кашель Сухий кашель — чи варто про неї турбуватися? – явища хронічного фарингіту Фарингіт — рекомендований домашній режим .

Якщо гострокінцеві кондиломи з’являються на стінках гортані і в області голосових зв’язок, то вони можуть загрожувати життю хворого, так як перешкоджають проходженню повітря в дихальні шляхи. А так як кондиломи можуть рости дуже швидко, дихальна недостатність може розвиватися раптово, серед видимого здоров’я. Але частіше симптоми ураження гортані все ж наростають поступово: з’являється спочатку легка, а потім наростаюча захриплість голосу. Іноді голос може пропадати зовсім. Таким хворим дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою.

У дітей, які були заражені під час вагітності або пологів від матері, часто виникають ураження гортані і голосових зв’язок у віці після двох років. Це небезпечно, так як захворювання може привести до порушень дихання.

Як виявляються загострені кондиломи в роті.

Якщо загострені кондиломи розташовані в порожнині рота, то діагностика їх не становить труднощів. Виявити загострені кондиломи в горлі і гортані може тільки ороларинголог за допомогою спеціального інструментального дослідження. Після цього хворий повинен бути оглянутий гінекологом або урологом з метою виявлення гострих кондилом в області статевих органів.

Обов’язково проводяться лабораторні дослідження для того, щоб уточнити діагноз і виявити супутні інфекції. Наприклад, дослідження на сифіліс сифіліс-покарання Венери (реакція Вассермана) і ВІЛ-інфекцію в цьому випадку обов’язкові. Зі слизових оболонок порожнини рота і ЛОР-органів беруться також зіскрібки для проведення ПЛР – цей аналіз виявляє ДНК збудника інфекції. Шматочки тканини кондиломи беруться методом біопсії на гістологічне дослідження – виявляються зміни в клітинах, характерні для папіломавірусної інфекції і стан клітин навколишніх тканин.

Лікування.

Невеликі загострені кондиломи в роті можуть проходити самостійно після загальнозміцнюючого лікування і відмови від шкідливих звичок (куріння, вживання міцних спиртних напоїв, міцних чаю і кави). Якщо спостерігається зростання гострих кондилом, то їх видаляють хірургічним способом. Так само надходять з кондиломами в області глотки і гортані.

Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба.

повернутися в початок завантажити Рис. 143. Кістозна форма лімфангіоми.

нижньої третини особи належним дренуванням порожнини.

Рис. 146. Дитина з лімфангіомою лівої підщелепної, позадічелюстної і верхньошейної областей.

Рис. 148. Той же дитина (профіль)

р ІС. 150. Кістозна форма лімфангіоми обох привушних, підщелепних, Верхньо-шийних областей і дна порожнини рота.

Рис. 147. Кістозна форма лімфангіоми (полікістоми) правої підщелепної, позадічелюстной областей і бічній поверхні шиї.

Рис. 149. Проведення пункції лімфангіоми у тієї ж дитини.

Рис. 151. Етап хірургічного лікування (після часткової цистектомії і цистото-мії з тривалим дренуванням трубчастими дренажами) Розділ 6.

Доброякісні новоутворення м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Рис. 152. Пігментний невус підборіддя, підпідбородочні і шийної областей Схема лікування дітей з поликистомой щелепно-лицьової області наступна:

I етап — підготовка дитини до операції: корекція білкового обміну відомими методами за показаннями (особливо у дітей до 1 року з лимфангиома-мі кількох областей) та показників червоної крові (при анемії); дослідження системи згортання крові, виявлення коагулопатий.

І етап — хірургічне втручання у вигляді етапних цистотомий. Перевагу віддають цистотомий, оскільки оболонка кіст дуже тонка і при великій їх кількості провести повне видалення практично неможливо.

Післяопераційний період небезпечний ранніми ускладненнями. Одне з найнебезпечніших-геморагія з усієї поверхні рани, що виникає при травматичних і тривалих оперативних втручаннях (цистектомії), що характерно для ДВС-синдрому, генез якого залишається до кінця не вивченим. Прогноз в таких випадках зазвичай несприятливий.

Наслідками лімфангіом можуть бути рецидиви, вторинні деформації м’яких тканин і кісток обличчя.

^ НЕСОСУДИСТЫЕ ДОБРОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ.

Тератоми-вроджені доброякісні сполучнотканинні утворення дизонтогенетичної природи, що спостерігаються у дітей 1-2 років, що супроводжуються деформацією м’яких тканин обличчя. Найчастіше вони локалізуються в області надбрівних дуг, перенісся, чола, спинки носа.

Скарги батьків або дитини — на наявність безболісної, збільшується з ростом дитини деформації певної ділянки.

Клініка. Новоутворення мягкоеластіческой консистенції, безболісне при пальпації, обмежено рухоме за рахунок спаяності його з окістям, зазвичай округлої або довгастої форми, вкрите незміненою шкірою. Якщо пухлина довго не видаляти, вона тисне на кістку, що може призводити до деформації або дефекту останньої.

Диференціюють тератоми з дермоидом, эпидермоидом, мозковою грижею, атеромами.

Лікування хірургічне — видалення пухлини.

Невуси (лат. naevus — родима пляма, родимка) — вроджені вади, що розвиваються з шванівських клітин оболонок чутливих нервів. Найчастіше спостерігаються на шкірі у дітей 5-10 років. Розрізняють пігментні невуси (naevi pigmen-tosi), депигментированиые, «монгольські плями, блакитні невуси, бородавчасті невуси (naevi verrucosi), м’які бородавки (naevi molli) і щільні (naevi verrucosi dun), молюски (fibroma moUuscum), судинні невуси (naevi vasculosi): краплеподібні, паукоподобные, вузлуваті; невуси придатків шкіри (волосяних фолікулів, сальних залоз) (рис. 152).

Скарги дітей або їх батьків — на наявність пігментованої плями на обличчі, що росте разом з дитиною і (можливо) покритого волоссям.

Клініка. Пігментні невуси мають чіткі межі, волосяний покрив, ох-

вают 3-4 анатомічні області особи (рис. 153,154). Улюблена локалі — ВаТ1> 1Я їх — перенісся, крила носа (рис. 155), подглазничная область; можуть за » еть вид метелика. Шкіра кавового відтінку, може бути покрита жорсткими водами синьо-чорного кольору, межі новоутворення чіткі. Невуси зазвичай не тебують диференціальної діагностики.

Пігментні невуси без оволосіння необхідно диференціювати з мелано-ой Остання — злоякісна за своєю природою, має всі ознаки злоякісного росту і на відміну від невуса завжди придбана.

Лікування невусів хірургічне і передбачає їх видалення. При великих за розмірами невуса — багатоетапний, що складається в поступовому видаленні пухлини і заміщенні дефекту шкіри місцевими тканинами чи клаптем на судинній ніжці або проведенні вільної пластики шкіри (рис. 156-159). Остання у дітей небажана, оскільки пересаджений клапоть шкіри з часом темніє і відрізняється від навколишньої здорової шкіри. Розділ б.

Рис. 156. Пігментний невус лівої верхньої третини особи, що має волосяний покрив.

Рис. 158. Пігментний невус перенісся і правої і лівої подглазничной областей у вигляді крил метелика.

. 160. Фіброма кінчика язика.

Рис. 157. Той самий хворий на етапі хірургічного лікування (після часткового видалення невуса із закриттям ранової поверхні клаптем на ніжці)

Рис. 159. Після часткового видалення невуса і закриття ранової поверхні клаптем на ніжці, взятому з надбрівної області.

Рис. 161. Вроджена фіброма нижньої щелепи.

фіброма від лат. fibra — волокно) — це пухлина з зрілої фіброз-

й сполучної тканини. Локалізується переважно в роті — на мові , . 160), альвеолярному відростку. 11аблюдается у дітей 7-15 років, досить ред-•, — в грудному віці (так звані природжені фіброми; рис. 161).

Жа аби дитини чи її батьків на наявність безболісної, повільно зростаючої пухлини в порожнині рота.

До 1 і а іка. Пухлина частіше розташована на альвеолярному відростку, має плотимо консистенцію, округлу форму, широку основу, обмежена від навколишніх тканин. Росте дуже повільно. Епітелій слизової оболонки над пухлиною не ороговевает, тому поверхню її г/бридка і рожева, на відміну від папіломи. Фіброма безболісна, зміщується разом зі слизовою оболонкою. У грудних дітей при розташуванні на альвеолярному відростку фіброму диференціюють від миобластомы.

Лікування — хірургічне видалення пухлини в межах здорових тканин під місцевим або загальним знеболенням.

Нейрофіброма (neurofibroma) розвивається з оболонок периферичних нервів. Клітини пухлини мають нейроэктодерматьное походження. Розвиток її в області особи пов’язано з пороком розвитку трійчастого або лицьового нерва. Розташування по відношенню до нерву моноцентричное (в товщі нерва — один вузол) або поліцентричний (в товщі нерва — ряд з’єднаних між собою вузлів).

Скарги дитини — на наявність хворобливої пухлини і деформацію обличчя.

Клініка. Обличчя асиметрично. Частіше пухлина локалізується в товщі щоки, біля підборіддя отворів, на скроні, мовою. Пальпаторно виявляється хворобливе, щільне (іноді м’яке) новоутворення. Надалі пухлина набуває вигляду м’яких вузлів на ніжці. Іноді розвивається величезна плоска пухлина, майже не підноситься над поверхнею шкіри або, навпаки, має вигляд опуклих пагорбів, перетягнутих глибокими борознами.

^ Диференціальну діагностику проводять з пухлинами м’яких тканин.

Лікування нейрофіброми передбачає хірургічне видалення з подальшим патогістологічними дослідженням її.

Рабдоміома (rhabdomyoma; син.: миобластомиома, пухлина Абрикосова, зер-нистоклеточная рабдомиома). У ротовій порожнині рабдоміома локалізується переважно на корені і спинці язика, м’язах глотки і м’якого піднебіння; у новонароджених спостерігається на альвеолярному відростку. У дітей зустрічається частіше в молодшому віці.

Скарги батьків на наявність у дитини повільно зростаючого безболісного новоутворення.

Клініка. Рабдоміома має щільну консистенцію, відмежована від навколишніх тканин, нерідко інкапсульована, невеликих розмірів, безболісна.

Диференціювати рабдоміому слід з фібромою, ліпомою, лпмфан-гіомою.

Рис. 162. Міксома підщелепної області при видаленні у дитини 6 років.

Рис. 163. Макропрепарат міксоми.

Лікування — хірургічне видалення пухлини в межах здорової тканини, яке виконується тільки в умовах щелепно-лицевого стаціонару під загальним знеболенням з попередніми прошиванням мови для гемостазу при локалізації пухлини в ньому. Зріз пухлини рожево-жовтого або жовто-сірого кольору, має однорідну або часточкову волокнисту структуру.

Міксома від грец. туха-слиз, син. myxoblastoma) — це пухлина, що розвивається зі сполучної тканини і містить багато слизу. У дітей спостерігається дуже рідко, а якщо розвивається, то у віці 6-10 років. Улюбленої локалізації немає. Схильна до ма-лигнизации.

Скарг на ранніх етапах розвитку пухлини немає, з збільшенням новоутворення — на наявність деформації особи у відповідній області.

Клініка. Пальпаторно визначається пухлина еластичної консистенції з гладкою поверхнею, тонкою фіброзною капсулою. На розрізі міксома має колір від білого до сіро-червоного, на поверхні — слиз (рис. 163-165). При ПА-тогістологічному дослідженні часто виявляють міксофіброму, міксохондро-му, тобто поєднання міксоми з іншими тканинами.

^ Диференціальна діагностика проводиться з доброякісними пухлинами м’яких тканин.

Лікування пухлини оперативне — видалення в межах здорових тканин.

Рис. 164. Макропрепарат міксоми на розрізі.

^ 0ПУХ0ЛЕП0Д0БНЫЕ НОВОУТВОРЕННЯ М’ЯКИХ ТКАНИН.

ПРИДБАНІ 0ПУХ0ЛЕП0Д0БНЫЕ НОВОУТВОРЕННЯ.

Папілома (Papilloma; від лат. papilla — сосок) — доброякісне пухлиноподібне утворення, розвивається з багатошарового епітелію. Найчастіше спостерігається у дівчаток 7-12 років.

Скарги на наявність повільно зростаючої безболісної пухлини на ніжці. Клініка. Локалізується папілома на слизовій оболонці щік, альвеолярного відростка, рідко — на нижній і верхній губі, мовою (рис. 165), іноді — в області кута рота, твердого і м’якого неба. Пухлина частіше має вузьку ніжку, округлу форму. Слизова оболонка над папіломою не змінена в кольорі, але має шорстку поверхню, епітелій над нею ороговевает. Консистенція пухлини мягкоэластическая.

Диференціюють папілом з фібромою, нейрофібромою, ретенци-онной кістою малих слинних залоз, при локалізації на альвеолярному відростку — з гінгівальної кістою («залози Серра»).

Лікування полягає у видаленні новоутворення разом з ніжкою під ін-фільтраційною анестезією-у стар-

Рис. 165. Папілома нижньої поверхні ших Д етей або п °Д наркозом — у дітей мови молодшого віку.

Атерома (від грец. atheros — каша) — це ретенційна кіста сальної залози шкіри. Розвивається внаслідок затримки (ретенції) виділення загустів секрету через вивідний проток залози, що відбувається після травми його стінки. Атероми частіше спостерігаються в пубертатний період (10-14 років), можуть локалізуватися не тільки на обличчі, але і в області волосистої частини голови, бувають поодинокими і множинними.

Скарги дитини на наявність повільно збільшується безболісної пухлини на обличчі.

Клініка. При огляді новоутворення має напівкруглу форму, гладку поверхню і завжди пов’язано з шкірою, не берущейся в складку в місці виходу вивідної протоки сальної залози. Це основний симптом, що дозволяє відрізнити атерому від іншої пухлини. Вміст її-краплі сала, кристали холестерину, ороговілі клітини епітелію, детрит. Новоутворення може нагноюватися; в цьому випадку клініка нагадує неодонтогенний абсцес. 9.44.

255 доброякісні новоутворення м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Рис. 166. Дермоїдна кіста дна порожнини рота.

Диференціювати атерому необхідно з пухлинами м’яких тканин — фібромою, ліпоми, міомою, дермоидом, эпидермоидом, в стадії нагноєння — з неодонтогенным абсцесом, фурункулом.

Лікування хірургічне, що передбачає видалення новоутворення з ділянкою спаяної з атеромами шкіри. При нагноєнні проводять розтин абсцесу і лікують як гнійну рану, а потім, в фазі наповнення новоутворення, його видаляють в межах здорових тканин.

Ускладненнями атероми можуть бути рецидиви, що виникають у разі неповного видалення її, особливо після попереднього нагноєння.

^ ВРОДЖЕНІ 0ПУХ0ЛЕП0Д0БНЫЕ НОВОУТВОРЕННЯ.

Вроджені кісти ділять на утворення, які є вадою розвитку ектодерми (дермоїдні та епідермоідні кісти щелепно-лицьової області) і зябрового апарату і його похідних (серединні і бокові кісти шиї, кісти привушної області, кореня язика).

^ ДЕРМОЇДНІ І ЕПІДЕРМОЇДНІ КІСТИ.

Розвиваються в ділянці ембріональних щілин, борозен і складок ектодерми з дістопірованной елементів її в період ембріонального розвитку і локалізуються завжди ближче до середини, в проекції зябрових дуг. Найчастіше (47%) це дно порожнини рота, область шиї, підщелепна і пернорбітальна, приносова області і крила носа. Дермоїди і епідермоїди можуть бути як у дітей раннього віку, так і у дітей 10-12 років.

Скарга. Скарг дитина не пред’являє, лише при виникненні деформації особи хворий або його батьки звертають на це увагу.

Клініка. Характерна локалізація цих утворень і клінічні ознаки допомагають визначенням діагнозу: пухлина має округлу форму, гладку поверхню, щільна, безболісна, повільно збільшується, великих розмірів сягає рідко, лише при локалізації в ділянці дна порожнини рота, іноді нагноюється. Шкіра над утворенням не змінена, вільно береться в складку.

Клінічно відрізнити дермоїд від епідермоїду важко. Лише гістологічно визначають, що оболонка дермоїдної кісти складається з трьох шарів шкіри і її похідних (сальні, потові залози, волосся), а оболонка епідермоїдних кіст-з епідермісу і не містить дериватів шкіри. Вміст дермоїдної кісти (продукти діяльності сальних і потових залоз) має кашкоподібну консистенцію, сірого кольору, з неприємним запахом. Епідермоїдні кісти містять салоподібну масу без запаху. Проведення пункції з метою підтвердження діагнозу не показано, так як отримати пунктат неможливо у зв’язку з густою консистенцією вмісту.

^ Диференціальна діагностика. Дермоиды і эпидермоиды диференціюють з серединними і бічними кістами шиї, атероми, пухлини привушної залози, злоякісні пухлини ретикуло-ендотеліальної системи (лімфо — та ретикулосаркоми), мозковими грижами (на рентгенограмі кісток особи визначається дефект кісткової тканини — грижові ворота, що підтверджують діагноз мозкової грижі), метастазами раку у лімфатичні вузли, пораже-

імфатичних вузлів при туберкульозі і саркоїдозі. Дермоїдні та эпидер — НПеМ н ті кісти при нагноєнні слід диференціювати з гострим або М °»стрившимся хронічним лімфаденітом, нагноившейся атеромами.

Лікування кіст хірургічне —видалення разом з оболонкою. При локалізу- » в надбрівної області розріз шкіри робиться паралельно лінії брів, на ції носиці — по природних складках. При видаленні кіст, розташованих в ПеР ділянках, спостерігається інтимний зв’язок їх з окістям, а в кістки є Явище від пухлини. Тому видалення оболонки кісти в цій ділянці потрібно проводити обережно, щоб не пошкодити її. Дермоиды і эпидермоиды, що локалізуються в області дна ротової порожнини (у верхньому її поверсі), зазвичай розташовані ближче до слизовій оболонці під язиком, тому в таких випадках розкривають тільки слизову оболонку і підслизовий шар по вуздечці мови. Асистент зміщує пухлину з боку шкіри в подподбородочном ділянці догори, в равлении до ротової порожнини, після чого хірург видаляє її разом з оболонкою.

Рис. 167. Етапи видалення дермоїдної кісти (інтраоральний доступ)

Рис. 169. Епідермоїдна кіста дна порожнини рота.

іс. 168. Віддалена дермоїдна кіста.

(рис. 166-171). Якщо кісти розміщуються в нижньому поверсі дна ротової порожнини і деформація виходить назовні, розріз шкіри роблять по серединної лінії (рис. 172-174). Розділ б.

Доброякісні новоутворення м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Рис. 171. Макропрепарат епідермоїдної кісти того ж хворого Рис. 173. Після виділення нижнього полюса пухлини Правильно виконане хірургічне втручання, передбачає вилущування пухлини з оболонкою, не дає рецидивів. Нагноївся кісту слід видаляти після зняття запальних явищ, уважно стежачи під час операції за тим, щоб не залишилося частин оболонки. Якщо пухлина спаяна.

з підлеглими тканинами, її видаляють разом з ними.

Ускладненнями дермоїдних і ЕПІ-дермоїдних кіст може бути їх нагноєння, а після неповного видалення-рецидиви.

^ КІСТИ І СВИЩІ ОБЛИЧЧЯ, ШИЇ.

Кісти і свищі поділяють на бічні, серединні, привушні.

У свою чергу свищі класифікують наступним чином (схема 10).

^ Серединні кісти і свищі шиї.

Серединні (щито-язичні) кісти шиї належать до аномалій розвитку зябрового апарату і його похідних (щитовидна і загрудинний залози). За 0 ф ІЦ іальної статистикою, вроджені кісти шиї розвиваються в середньому у одного з 3000 новонароджених. Клінічно проявляються в 4-7-річному віці (2/3 хворих) або у віці 10-14 років, що може бути пов’язано з гормональною перебудовою організму.

Серединні (щито-язичні) нориці шиї є наслідком незаращения щито-мовний протоки, про що свідчить їх зв’язок з під’язикової кісткою і сліпим отвором мови, а також відповідність ходу повного серединного свища топографії зачатка щитовидної залози. Такі свищі первинні. Вторинні формуються внаслідок нагноєння серединної кісти.

Скарг при серединних кистах небагато. Дитина або його батьки вказують на наявність безболісного, тривало існуючого кульки по середній лінії шиї, іноді поступово збільшується в розмірах. Кісти можуть нагноюватися, і тоді виникають скарги, як і при абсцесах; при серединних свищах — на наявність «точки», через яку виділяється слизуваті вміст.

Клініка. Ненагноившаяся серединна кіста визначається в проекції передньої поверхні шиї як опухолеподобное утворення округлої форми, з чіткими кордонами, плотноеластіческой або тістоподібної консистенції, яке газдел б.

Рис. 177. Серединний свищ шиї Рис. 178. Зонд введений в серединний свіш.

шиї зміщується при ковтанні разом з тілом під’язикової кістки (рис. 175, 176). Це відбувається за рахунок тяжа, що з’єднує кісту з тілом під’язикової кістки.

Якщо кіста допомогою тяжа з’єднується з ротовою порожниною, то її розміри можуть періодично зменшуватися після виділення вмісту в рот.

Досить часто (в 60 %) серединні кісти можуть запалюватися і нагноюватися. Це проявляється болем при ковтанні, запальним інфільтратом на передній поверхні шиї з гиперемированной шкірою над ним. Такі кісти за клінічною течією нагадують абсцес.

Серединний свищ шиї відкривається отвором незначних розмірів на передній поверхні шиї, вище або нижче проекції під’язикової кістки, крізь яке виділяється прозоре слизуваті вміст (рис. 177, 178). Зондування виявляє хід свища, що веде частіше до під’язикової кістки. При нагноєнні свища з’являється хворобливий інфільтрат, виділення стають гнійними. Якщо отвір свища закривається, то гній накопичується в ньому, що призводить до формування абсцесу і вимагає негайного розтину і проведення протизапальної терапії. Для постановки діагнозу застосовують такі додаткові методи обстеження: зондування або фистулографию з рент-генконтрастной рідиною; УЗД, діагностичну пункцію кісти — отримують слизову прозору рідину жовтого кольору.

Рис. 175. Серединна кіста шиї Рис. 176. Після виділення верхнього ПЗ.

Диференціальну діагностику кіст слід проводити з дермоидной кістою і хронічним лімфаденітом підпідбородочні області, кістами под-

[чной слинної залози, щитовидної залози, атеромою, «холодними» абсцес — саМ „ подподбородочной області.

Лікування кіст хірургічне. Кістектомію проводять під внутрішньовенним аокозом. Розріз шкіри і підшкірної жирової клітковини роблять паралельно ■кладка шиї або вертикально по серединній лінії шиї. Тупо і гостро виділяють i видаляють кісту разом з оболонкою в межах здорових тканин. Для запобігання рецидиву необхідно резекувати та частина тіла під’язикової кістки. ХІ-пурги часто не роблять цього, забуваючи, що саме з внутрішньої сторони тіло під’язикової кістки пронизує тяж, що зв’язує її з кістою.

При нагноєнні кісти проводять розтин її з подальшим тривалим тренуванням. Явища запалення в кісті і хірургічне втручання можуть надалі викликати рубцювання її порожнини. Але якщо кіста «відновилася», то видаляти її треба лише через 2-3 міс після ліквідації запального процесу.

Певні труднощі виникають у хірурга при видаленні свищів, оскільки стінка їх дуже тонка. Крім того, епітеліальний хід нориці може бути не один і додаткові тоненькі свищі візуально не виявляються, чим, до речі, і пояснюються часті їх рецидиви. При нагноєнні свища стінки його стають товщі, що в подальшому полегшує роботу хірурга. Перед початком видалення свища по ходу його вводять зонд або фарбувальний речовина (метиленовий синій, брильянтовий зелений), що дозволяє досліджувати його хід. Обов’язковим етапом операції є резекція тіла під’язикової кістки або виділення свища до сліпого отвору мови, де він закінчується, і ретельне обстеження рани з метою виявлення додаткових тяжів.

Лікуй зубки.

Натуральна зубна щітка Місвак або Сивак (Sewak) http://body-market.ru хороші ціни, доставка По Росії.

Останні записи:

На сайті знайшли:

Доброякісні новоутворення в порожнині рота.

Доброякісні пухлини. Папілома. Тканина джерело росту: багатошаровий плоский епітелій. У виникненні папілом велика роль відводиться дизонтогенетичним фактором. Але не виключається також вплив вірусів і таких подразників, як висока і низька температура, травма зруйнованими зубами, гострі та хронічні запальні процеси . Папіломи зустрічаються в будь-якому віці, в тому числі і з народження, але найчастіше виникають в 7-12 років [Ільїна С. П., 1977]. Відзначено їх переважання у дівчаток.

Виникають пухлини на мові, слизовій оболонці щік, неба, губ, альвеолярного відростка, в області вуздечки язика і крило-щелепних складках. По частоті папіломи займають друге місце після судинних пухлин.

Клініка. Пухлина росте у вигляді одиничних або множинних розростань округлої або овальної, іноді витягнутої форми. Ці розростання розташовуються або на вузькій ніжці або на широкій основі. Колір їх блідо-рожевий, однорідний, мало відрізняється від кольору навколишньої слизової оболонки. При ороговуванні папіломи, зазвичай м’які, стають більш щільними і набувають білясте забарвлення. Ростуть пухлини повільно і рідко досягають великих розмірів. По досягненні певної межі зростання пухлини зазвичай припиняється. Іноді папіломи проявляють тенденцію до інволюції [Ільїна С. Б., 1977].

Діагноз і диференціальний діагноз папіломи нескладний. Труднощі можуть виникнути при зміні кольору або виразки папіломи внаслідок хронічної травми. Великі за розміром пухлини на широкій основі схожі на фіброму. При локалізації на альвеолярних відростках іноді виникає необхідність диференціації їх від залоз Серра.

Лікування папілом в основному хірургічне. Пухлина січуть в межах здорових тканин. Використовуються також електрокоагуляція, припікаючі засоби, перев’язка біля основи ніжки. Можливі рецидиви.

Фіброма. Тканина-джерело росту: сполучна тканина. Пухлина може зустрічатися у дітей відразу після народження, але частіше її появу пов’язують з дією різних механічних, термічних і хімічних подразників. За частотою в порожнині рота займає 2-3-е місце після папілом і судинних пухлин. Локалізується частіше в області мови, слизових оболонок щік (переважно по лінії змикання зубів), на альвеолярних відростках, небі, губах.

Пухлина представляє округле утворення з чіткими кордонами на широкій основі, рідше на ніжці. Консистенція щільно-еластична, рідше м’яка. Поверхня фібром або гладка блискуча, або горбиста, за кольором не відрізняється від навколишньої слизової оболонки. При локалізації на мові бувають з жовтувато-білим відтінком, як би занурені в товщу м’яких тканин. Зустрічаються симетричні фіброми. Локалізуються вони на небі по обидві сторони від середньої лінії в зоні молярів.

Діагностика. Фіброма досить типова по своїй клініці. Виникає необхідність проводити диференціальний діагноз з папіломами, які розташовані на широкій основі, іноді з залозами Серра. Остаточний діагноз нерідко виявляється тільки після висічення пухлини і гістологічного дослідження.

Лікування. Фіброми січуть в межах здорових тканин, при локалізації на небі і альвеолярних відростках — разом з окістям. На ранову поверхню в цих випадках накладають йодоформний тампон, який фіксують швами до навколишніх тканин.

Миобластомиома. У вітчизняній літературі ця назва міцно вкоренилася поряд з синонімами-міома, міобластома, так як вважалося, що пухлина розвивається з міобластичних елементів. В даний час генез цієї пухлини вважається неясним або спірним.

Виділяють дві форми пухлини (ВООЗ, 1971): зернисто-клітинну «міобластому» і вроджену «міобластому».

Виявляють пухлини або відразу після народження або на першому році життя. Локалізуються вони найчастіше на мові, потім на альвеолярних відростках, рідше в інших ділянках щелепно-лицьової області.

Пухлина представлена округлим утворенням, іноді складається з двох-трьох з’єднаних між собою часточок. Поверхня їх гладка, блискуча, колір белесовато-жовтий або мало відрізняється від навколишніх тканин . Пухлина щільно-еластичної консистенції, при пальпації безболісна. Миобластомиомы можуть Досягати значних розмірів, займати всю порожнину рота і навіть виходити за її межі. У цих випадках розвиваються різні важкі порушення функцій. Описані озлокачеств-лення цих пухлин.

156. Гемангіома мови.

При діагностиці труднощі виникає в тих випадках, коли пухлина досягає значних розмірів і локалізується не в типових місцях. При неясному діагнозі необхідна біопсія.

Лікування. Видалення пухлини слід проводити відразу після того, як вона діагностована. Враховуючи схильність до рецидивів, необхідний достатній радикалізм.

Гемангіома. Тканина-джерело росту: кровоносні судини. Пухлина дизонтогенетического характеру. Вкрай варіабельна в клінічних проявах. Виділяють два основних види пухлини: капілярну і кавернозну (ВООЗ, 1974). Зустрічається частіше у дівчаток. Може бути ізольоване ураження поверхневих тканин , що оточують порожнину рота або має місце поєднання з руйнуваннями в альвеолярному відростку, щелепах і проростанням в глибокі відділи щелепно-лицьової області, глотки, шиї (див. наступний розділ). Виявляються гемангіоми або відразу після народження або через деякий час.

Капілярні гемангіоми проявляються яскраво-червоними плямами на слизовій оболонці порожнини рота та губ. Форма і розмір їх різноманітні. Вони виявляються в одній області або в декількох ділянках (рис.. 156). Над слизовою оболонкою Капілярні гемангіоми не підносяться. Характерний клінічний симптом — збліднення при натисканні пальцем.

Кавернозні гемангіоми-утворення синюшно-багряного кольору, округлі або неправильної форми, м’якої консистенції. Найчастіше поразка поширюється і на глубжележащие тканини. При натисканні пухлина зменшується в розмірах, блідне. Потім швидко повертається до початкових розмірів. Гемангіоми в порожнині рота нерідко травмуються, запалюються. У цих випадках з’являються запальні інфільтрати, кровотечі з пухлини, іноді тривалі.

Діагноз, враховуючи поверхневе розташування і типову клініку, нескладний. Інколи виникає необхідність диференціювати зі слизовими кістами, судинними невусами, лимфангио-мій.

157. Лимфангиома нижньої губи.

Лікування дітей з ге-мангіомами порожнини рота починається відразу після виявлення пухлини. Це диктується, головним чином, специфічними умовами порожнини рота, де дратівливі і травмуючі фактори нерідко визначають клінічну картину. Можливість спонтанної регресії гемангіом порожнини рота незначна — 2,4% [Вадач-корія 3. О., 1983]. Для лікування застосовуються такі методи: склерозуюча терапія, кріодеструкція, хірургічне та комбіноване лікування.

Лімфангіома. Пухлина дизэмбриогенетического характеру. Часто зустрічається в порожнині рота. Виділяють прості, кавернозні і кістозні лимфангиомы. Локалізація: мова, слизові оболонки губ, щік, рідше інші відділи порожнини рота (рис. 157). Зустрічається як ізольовано, так і з ураженнями інших відділів щелепно -лицьової області. Проявляються зазвичай в перші місяці і роки життя дитини. Зростання повільний. Прості лімфангіоми на слизовій оболонці представлені бородавчастими зливними розростаннями, що підносяться над поверхнею. Серед щільних, жовтувато-сірих утворень зустрічаються бульбашки зі світлим вмістом; окремі геморагії. Іноді ці розростання досягають значного обсягу, що при локалізації на слизовій оболонці щік призводить до їх травмування. Значні за розміром розростання призводять до зміщення зубів, деформації прикусу. Травмування пухлини призводить до запалення, до якого лімфангіоми схильні. При запаленні відбувається інфільтрація тканин, з’являються болі, температура та інші ознаки банального запалення. На мові пухлина локалізується або на поверхні, або у вигляді дифузного ураження. Мова збільшена в розмірах. Невеликі острівці пухлинної тканини у вигляді локального ураження розташовуються найчастіше на спинці і кінчику язика у вигляді бородавчасто-бульбашкових розростань з геморагіями. Піддаючись травмі зубами, їжею пухлина схильна до запалення.

Запальна реакція буває різко виражена, до ступеня крайового некрозу і триває зазвичай тривалий час.

Діагноз представляє складності при дифузному ураженні язика, губ і відсутності характерних поверхневих розростань. Виникає необхідність диференціювати зі слизовими кістами синдромом Мелькерссона — Розенталя, нейрофіброматоз.

Лікування. У всіх випадках лікування необхідно починати в першу чергу з ретельною і радикальної санації порожнини рота, носоглотки, при необхідності легенів, нирок та інших систем організму. Дані заходи сприяють зменшенню запальних реакцій, а іноді і часткової інволюції тканини лімф-ангіоми. Потім приступають до хірургічного лікування, яке при необхідності виконують в кілька етапів. Локальні поверхневі ураження можна піддати дії кріо-деструкції.

Гемолимфангиома. Пухлина, що містить елементи лімфатичних і кровоносних судин. Спостерігається з народження і далі у всіх віках [Ільїна С. Бч 1976]. Виявляється частіше на мові і губах. Являє собою округле, неправильної форми освіту, яке в окремих ділянках представлено бляшками, бульбашками. Останні наповнені світлим і геморагічним вмістом. В цілому пухлина з синюшно-багряним відтінком. Легко кровоточить при найменшому травмуванні. Консистенція плотноватая.

Лікування. Вибір методу лікування визначає переважання в пухлини тканини лмфангіоми або гемангіоми.

Рак слизової рота.

Рак слизової рота — злоякісна пухлина з плоского епітелію слизової рота. Захворюваність на рак слизової рота в Росії в динаміці залишається величиною стабільною 4,5 на 100 000 населення. Чоловіки хворіють приблизно в 6-7 разів частіше жінок. Показник смертності від новоутворень губи, порожнини рота і глотки 6,08 на 100 000 населення.

Причини раку слизової рота. Передракові захворювання.

Сприяють виникненню раку слизової рота шкідливі звички — вживання алкоголю, куріння тютюну, жування тонізуючих сумішей (нас, бетель), професійні шкідливості (контакт з продуктами перегонки нафти, солями важких металів), поганий стан зубів (карієс, зубний камінь, погано виготовлені протези), поганий догляд за порожниною рота. Жування бетелю (суміш листя бетелю, тютюну, гашеного вапна, спецій) і наса (суміш тютюну, золи, вапна, олій) поширена в Середній Азії, Індії. Це обумовлює високу захворюваність на рак слизової рота в даному регіоні. До облігатного передраку відносять хворобу Боуена. Факультативними передраками є: лейкоплакія, папілома, післялучовий стоматит, ерозивно-виразкові і гіперкератотичні форми червоного вовчака і червоного плоского лишаю. Хвороба Боуена (cancer in situ) на слизових оболонках проявляється одиночним плямою, з гладкою або бархатистою поверхнею; обриси його нерівні, чіткі, розмір до 5 см. нерідко пухлинне вогнище западає. На ньому виникають ерозії. Лейкоплакія (перекладається як біла бляшка) — це хронічне запалення слизової оболонки, що супроводжується значним ороговінням епітелію. Розрізняють три види лейкоплакії: проста; лейкокератоз; ерозивна. Проста лейкоплакія виглядає як пляма білого кольору з чіткими краями. Не виступає над рівнем навколишньої слизової оболонки і не піддається зіскоблювання. Скарг у хворих не викликає. Лейкокератоз виникає на тлі простої лейкоплакії. Утворюються бородавчасті розростання (бляшки) висотою до 5 мм. При травмі бляшки виникають тріщини, ерозії, виразки. Хворі скаржаться на відчуття шорсткості. Ерозивна форма зустрічається як ускладнення простої форми або лейкокератоза. Хворі скаржаться на хворобливість при прийомі їжі. Папілома — це доброякісна епітеліальна пухлина, що складається з сосочкових розростань сполучної тканини, зовні покриті багатошаровим плоским епітелієм. Папіломи мають білувате забарвлення або колір слизової оболонки. Має тонку ніжку або широку основу. Розміри папілом коливаються від 2 мм до 2 см. папіломи бувають м’які і тверді.

Форми росту і шляхи метастазування. Стадії раку слизової рота.

Виділять 3 анатомічні форми раку слизової рота: ♦ виразкова; ♦ інфільтративна; ♦ папілярна. При виразковій формі раку слизової рота визначається виразка з нерівними, кровоточать краями. При інфільтративній формі раку слизової рота відзначається сильний больовий синдром, пальпується щільний інфільтрат без чітких меж, бугристий. Над інфільтратом відзначається витончення слизової. Папілярна форма раку слизової рота представлена пухлиною, яка виступає над поверхнею слизової. Відрізняється більш повільним зростанням в порівнянні з двома іншими формами. Рак слизової рота має будову плоскоклітинного (95%) , рідше — аденокарциноми (5%). Рак слизової оболонки задньої половини порожнини рота протікає більш злоякісно, ніж передній. Рак задніх відділів порожнини рота характеризується швидким зростанням, частим метастазуванням і погано піддається лікуванню. Рак органів порожнини рота рано метастазує лімфогенно в підщелепні, підборіддя, глибокі яремні лімфатичні вузли шиї.

Клініка раку слизової рота.

При раку слизової рота хворі часто звертаються до лікаря, коли пухлина досягає великих розмірів, наголошується розпад раку, смердючий запах з рота, кровотеча. При таких процесах майже у 50 % пацієнтів до моменту звернення в спеціалізовану установу є ознаки регіонарного і віддаленого метастазування. Їх також може турбувати наявність припухлості або виразки у роті, розхитування і випадання зубів, кровоточивість слизової оболонки порожнини рота. Пізніше приєднуються скарги на утруднене відкривання рота, на трудність або неможливість прийому їжі, неприємний запах з рота і велика кількість слини, на появу припухлості шиї і особи, схуднення. При огляді рак слизової рота виглядає як щільна безболісна бляшка сірого або рожевого кольору, з мелкобугристой поверхнею. Вона трохи виступає над рівнем слизової і має чіткі межі. Чи може виглядати як щільний, безболісний, сіро-рожевого кольору вузол, з чіткими кордонами. Він значно виступає над рівнем незміненої слизової. Раковий вузол має широке і щільне підставу. Також може бути у вигляді виразки неправильної форми, з горбистим дном і нерівними, піднятими краями. Колір її буває різний — від темно-червоного до темно-сірого. Рак слизової рота поширюється швидко, руйнуючи навколишні тканини — м’язи, шкіру, кістки. Можливі рецидиви пухлини після радикально проведених операцій. При регіонарному метастазуванні набокової поверхні шиї пальпуються збільшені лімфатичні вузли, зазвичай щільні, безболісні, малорухомі.

Принципи діагностики. Лікування раку слизової рота.

Діагностика раку слизової рота не представляє особливої складності, оскільки він відноситься до пухлин зовнішньої локалізації. Однак занедбаність при даній локалізації продовжує залишатися високою. Це пояснюється не тільки швидким зростанням раку слизової рота, його поширенням на навколишні органи і тканини, регіонарних метастазуванням, але і низькою гігієнічною культурою населення. При огляді відзначається щільність пухлини, її рухливість, розміри, стан регіонарних лімфатичних вузлів. Всі підозрілі ділянки слизової рота піддаються цитологічним або гістологічним дослідженням. Для оцінки поширеності процесу проводяться рентгенологічні дослідження, комп’ютерна томографія, УЗД, радіоізотопне дослідження. Лікування раку слизової рота : Променева терапія в лікуванні раку слизової оболонки порожнини рота може бути застосована як самостійний радикальний метод, як етап комбінованого лікування і як паліативний метод. Тактика променевої терапії наступна. Якщо після отримання сумарної дози 35-40 Гр немає ефекту або ефект незначний, далі променеву терапію не продовжують і вирішують питання про інші методи лікування. Якщо є виражений ефект, тобто пухлина зменшилася більш ніж на 50 %, то променеве лікування продовжують і доводять загальну дозу до 60-70 Гр. При хірургічному лікуванні раку слизової рота застосовують різні види резекцій областей і органів порожнини рота єдиним блоком з шляхами метастазування. Поліхіміотерапію (ПХТ) використовують як етап комплексного лікування раку слизової рота. Вона показана віддалених метастазах, місцевих неоперабельних пухлинах. Тільки при позитивному ефекті від перших двох курсів допустимо подальше проведення ПХТ. Поєднання ПХТ з променевою терапією покращує результати лікування. ПХТ призначають як до проведення, так і під час променевої терапії.

Рак губи, порожнини рота і глотки (горла)

Злоякісні пухлини губи, рота і глотки мають єдине походження, подібну структуру і одні й ті ж причини розвитку.

Причини раку губи, рота і глотки.

Основне місце серед причин виникнення пухлин губи, рота і горла займають хронічні запальні захворювання: хейлиты (запалення губ), стоматити (запалення слизової оболонки рота і ясен), фарингіти (запалення глотки). У свою чергу, причиною вищезгаданих захворювань є постійна травматизація слизової оболонки дратівливими речовинами: вживання надмірно гарячої та гострої їжі, міцної кави, міцних алкогольних напоїв, куріння тютюну (особливо трубок), жування тютюну, бетелю і наса, інтенсивний вплив сонячних променів (інсоляція), різкі зміни температури і вологості, вірусні інфекції, недотримання гігієни порожнини рота та інші. Доведена безпосередня роль куріння в розвитку раку органів порожнини рота і глотки.

Серед пухлин порожнини рота і глотки найбільш частіше зустрічається плоскоклітинний рак.

Рак губи — це злоякісна пухлина з елементів покривного епітелію червоної облямівки губ. Частіше хворіють чоловіки, що становлять понад 70% хворих. Раком уражається частіше нижня губа.

Передраковими процесами найчастіше є: хронічні тріщини губ і запальні процеси, папіломи та інші захворювання губ. Пухлини губ відносяться до новоутворень зовнішньої локалізації, тому 85% пухлин виявляються в 1-2 стадії захворювання.

На фото рак губи.

Симптоми раку губи.

Зовні рак губи виглядає як невелике освіту, або ділянка ущільнення, що виступає над поверхнею губи, в центрі його формується виразка. Знаходиться освіта на червоній облямівці нижньої губи в стороні від середньої лінії. Пухлина відрізняється щільною консистенцією і поступово збільшується в розмірах, набуває неправильну форму. Нерідко пухлина росте у формі папіломи або тріщини, покрита лусочками, кровоточить. Пухлина може спочатку з’явитися у вигляді виразки, глибоко йде в тканини губи, з інфільтрацією (переходом) на прилеглі тканини, швидким метастазуванням.

Пухлини порожнини рота.

Пухлини порожнини рота можуть розвиватися з наступних органів: мова, слизова оболонка дна порожнини рота і неба, слизова оболонка верхньої і нижньої щелепи (і ясен), слизова щік.

Пухлини ротоглотки розвиваються з: мигдалин, кореня язика, м’якого піднебіння, задньої стінки глотки. Найчастіше, пухлиною уражаються язик, слизова дна порожнини рота і мигдалини.

За структурою пухлини можуть бути: плоскоклітинним раком, різноманітними м’якотканими злоякісними пухлинами (саркомами), високого ступеня злоякісності, іноді зустрічаються меланоми та інші, більш рідкісні пухлини, такі як ангіосаркоми (судинні пухлини).

За формою росту рак може бути екзофітним (росте в порожнину рота або на поверхню губи) та інфільтративним (чітко видимого компонента пухлини немає, рак «стелиться» по поверхні органу, змінюючи його забарвлення і структуру, такі пухлини найбільш агресивні), можуть бути змішані і інфільтративно-виразкові раки.

На фото рак мови.

Симптоми раку органів порожнини рота включають наступні:

— неспецифічні симптоми: слабкість, підйоми температури тіла до 37 — 38 градусів С, пітливість, зниження ваги та апетиту, швидка стомлюваність. — наявність в порожнині рота або на губі безболісного або доставляє неприємні відчуття ущільнення або виразки, не проходить на тлі лікування і поступово збільшується в розмірах. По мірі росту пухлини приєднуються болі, які, зазвичай, віддають у відповідну вушну раковину, скроню або щелепну область.

Далі симптоми залежать від характеру ураженого органу:

— при пухлинах ротоглотки часто турбує відчуття чужорідного тіла», порушення ковтання, поперхіваніе, при залученні в процес надгортанника або закриття входу в гортань спостерігається різко виражене утруднення дихання, іноді вимагає термінової трахеостомії (формування отвори в трахеї для полегшення дихання хворого); — при пухлинах мови виникає набряк і порушення його рухомості і произносимости звуків, мови, утруднене хворобливе ковтання; — при пухлинах верхнього неба відбувається порушення носового дихання і зміна тембру голосу (гугнявість), в цьому випадку можливе посилення болю аж до болісних. — при проростанні пухлиною м’язів обличчя і губ з’являється тризм (напружені сіпання скорочених м’язів); — при далеко зайшли, розпадаються, пухлинах з’являється рясне слиновиділення з домішкою крові, гною і шматочків пухлини, наявність смердючого запаху з рота. При поширенні пухлини в бік великих судин можлива поява різної інтенсивності кровотечі, в деяких випадках вимагає перев’язки судини для його зупинки.

Стадії раку губи і порожнини рота:

1 стадія: пухлина до 2 см; 2 стадія: пухлина до 4 см; 3 стадія: пухлина більше 4 см, а так само будь-який розмір пухлини при наявності метастазів в довколишніх лімфатичних вузлах (Одиночний на стороні ураження розміром не більше 3 см); 4 стадія: пухлина з поширенням на сусідні структури: кістки, глибокі м’язи, м’які тканини шиї, синуси, шкіру або пухлина будь-якого розміру при наявність метастазів в декількох довколишніх лімфатичних вузлах більше 3 см органах.

Характерною властивістю раку порожнини рота і глотки є часте лімфогенне метастазування (в прилеглі лімфатичні вузли), іноді з двох сторін.

При цьому лімфатичні вузли уражаються поетапно: спочатку метастази з’являються в підборіддя і підщелепних вузлах, потім в шийних, і, нарешті, останнім бар’єром служать глибокі шийні і надключичні вузли. Віддалені метастази в інших внутрішніх органах зустрічаються різко, навіть при 4 стадії хвороби.

Результати лікування залежать від стадії захворювання і ураженого органу: при 1-2 стадії виживає 90 % пацієнтів, хворих на рак губи, при 3-4 стадії, навіть при використанні всього коплексу лікувальних заходів, 5 років переживають не більше 50% пацієнтів.

З пухлин губи, порожнини рота і ратоглотки найбільш небезпечними і агресивними є останні. Вони мають більш високими темпами зростання, більш раннім і широким метастазуванням в прилеглі лімфатичні вузли, наявність яких, часто, є першим симптомом захворювання.

Пухлини глотки поділяються на такі, в залежності від місця розташування: носоглотки (самий верхній відділ), ротоглотки, гортаноглотки (перехід у гортань).

Діагностика раку губи, порожнини рота і горла.

При появі на губі або в порожнині рота щільного вузлового утворення або тривало не проходить виразки, необхідно звернутися до стоматолога. При наявності зазначених утворень в області мигдалин або глотки потрібно огляд отоларинголога (ЛОР-лікаря).

Діагностика пухлин рота і глотки труднощів не представляє, так як це пухлини візуальної локалізації. Межі поширеності пухлинного ураження визначаються при огляді порожнини рота і ротоглотки, іноді, за допомогою спеціальних інструментів (ларингоскопія, фіброскопія ротоглотки, носоглотки і гортані).

Для виявлення пухлинного ураження кісток лицьового черепа або проростання їх пухлиною використовують рентгенографію і комп’ютерну томографія черепа.

Для діагностики метастазів в довколишніх лімфатичних вузлах виконують ультразвукове дослідження підщелепної, шийної і надключичної областей. Після візуального огляду і ультразвукового дослідження виконують забір біопсії (невеликого шматочка пухлинної тканини для дослідження під мікроскопом) і пункцію підозрілих лімфатичних вузлів.

Пухлини ротоглотки схильні давати метастази у віддалені органи, частіше уражаються легені, печінка, головний мозок і кістки скелета. Для виявлення ураження цих органів виконують ультразвукове дослідження черевної порожнини, рентгенографію легень, при наявності показань — комп’ютерну томографію різних внутрішніх органів.

Лікування раку губи, порожнини рота і горла.

В лікуванні раку губи, порожнини рота і глотки важлива і, мабуть, провідна роль належить променевої терапії. Це пов’язано з тим, що пухлини даних локалізацій мають високу чутливість до променевих впливів. Променева терапія може бути декількох видів:

дистанційна (джерело опромінення знаходиться на відстані), брахітерапія — джерело опромінення вводиться безпосередньо в уражений орган, в даному випадку, в порожнину рота, аплікаційна — джерело опромінення укладається безпосередньо на пухлину (пластини або голки) і поєднання декількох методів.

При ранньому раку губи або мови невеликих розмірів ефективна променева терапія, кріогенне вплив (рідким азотом) або фотодинамічна терапія (введення внутрішньовенно спеціальних препаратів, що підсилюють чутливість пухлини з подальшим опроміненням ураженої зони). При раку більше 1 стадії застосовують комплексний метод лікування: опромінення пухлини і шийних лімфовузлів в невеликих дозах, після чого слід операція (видалення частини губи або язика з пухлиною або видалення лімфатичних вузлів шиї).

У деяких випадках (при невеликих пухлинах 1-2 стадії), використовують променеву терапію як самостійний метод лікування, при цьому підводиться більша доза опромінення.

При пухлинах 3-4 стадій лікування зазвичай включає кілька етапів: променеве, хіміотерапія і операція. Зазвичай лікування починають з хіміотерапії або опромінення.

При наявності раку дна порожнини рота і вростання пухлин сусідніх органів (мови, щелепи, губи) при 3 — 4 стадіях, потрібне проведення складного хірургічного втручання, що включає часткове або повне видалення губи, тканин дна порожнини рота і нижньої щелепи. Після таких калічать операцій пацієнти потребують заміщення віддалених тканин. При виявленні уражених метастазами шийних лімфатичних вузлів, необхідно їх повне видалення, часто операція виконується в декілька етапів з двох сторін.

При пухлинах 4 стадії, коли неможливо видалення ураженого органу або є неудалимые метастази, використовується хіміотерапія або променева терапія з метою зменшення розмірів пухлини або зняття тяжких симптомів (біль, набряк).

Ускладнення раку губи, язика і глотки.

Пов’язані з ростом пухлини і прямим поширенням на навколишні тканини: кровотеча (при проростанні великих судин), нагноєння пухлини і навколишніх тканин, утворення нориць з оточуючими органами (отворів у розпадається пухлини, яких немає в нормі), асфіксія, викликана перекриванням пухлиною верхніх дихальних шляхів.

Профілактика:

— захист особи від прямих сонячних променів (носіння крислатих капелюхів); — відмова від куріння; — зміна умов роботи (виключити контакт з хімічними речовинами); — дотримання гігієни порожнини рота і регулярне відвідування стоматолога; — відмова від вживання міцних спиртних напоїв; — лікування хронічних захворювань порожнини рота (хейлітов, тріщин, папіломатозу); -дієта, багата вітамінами.

Питання: Яким чином можна виявити рак порожнини рота на ранній стадії? Відповідь: Виявлення пухлин губи труднощів не представляє, так як часто сам хворий виявляє підозрілий ділянку. Для виявлення пухлин порожнини рота необхідний щорічний огляд у стоматолога, так як ракові пухлини ростуть досить повільно.

Питання: Які методи лікування використовуються при раку вищевказаних органів? Відповідь: при невеликих пухлинах найбільш ефективний хірургічний метод (повне видалення ураженої ділянки). Але, часто пухлини порожнини рота досягають великих розмірів і зачіпають сусідні органи, видалення їх пов’язане з високим ризиком для хворого і калічать характерів операції. З огляду на вищесказаного, найбільш прийнятний поєднаний метод лікування (операція, променева і хіміотерапія). Провідним в лікуванні раку порожнини рота і глотки, є променева терапія.

Питання: хто найбільш схильний до появи раку рота і глотки? Відповідь: найчастіше хворіють чоловіки (більше 70%), це пов’язано з поширеністю куріння тютюну, вживанням міцних спиртних напоїв і гарячої, гострої їжі. Захворювання поширене в країнах Азії, де в культуру введено жування тютюну і наса.

Папілома в роті фото.

В цьому відділі глотки зустрічаються папіломи , кісти, поліпи, фіброми, ангіоми, ліпоми. Іноді в гипофаринксе розташовуються пухлини, що походять з сусідніх відділів, як, наприклад, струми кореня мови, невриноми шиї, поліпи і фіброми на ніжці, що прикріплюється до слизової оболонки стравоходу і гортані.

Папілома. Папілома гортанної частини глотки спостерігається як у дітей, так і у дорослих. У дітей вид їх більш типовий, а консистенція м’яка; у дорослих вони відрізняються поліморфізмом. Т. Б. Пономаренко описана папілома, що мала вигляд поліпа і прикріплювалася тонкою ніжкою до слизової оболонки грушоподібного синуса.

Найчастіше папіломи локалізуються на язичній поверхні надгортанника і по краю його. Вони викликають першіння, сухий кашель, відчуття стороннього тіла в горлі і іноді утруднення дихання і ковтання. Завжди безболісні. Видаляються через рот при прямій або непрямій ларингоскопії.

Поліп. Поліпи гіпофаринкса виходять з слизової оболонки язичної поверхні надгортанника або грушоподібної ямки. Іноді вони прикріплюються ніжкою до слизової оболонки гортаноглотки або верхнього відділу стравоходу, з’являючись в гипофаринксе при кашлі і блювотних рухах.

Буває і навпаки, що поліпи, що прикріплюються ніжкою в гіпофаринксі і навіть в області піднебінної дужки, опускаються вниз і ховаються в стравоході, грушоподібному синусі. В обох випадках хворі звертаються до лікаря з приводу раптово з’являється в горлі або в роті «шматка м’яса». Поліпи видаляють, як і папіломи, через рот за допомогою петлі або гортанних щипців.

Фіброма. Фіброми гортанний частини глотки нагадують поліп, мають найчастіше тонку ніжку, гладку поверхню і рожево-сірий колір; зазвичай виходять з грушоподібної синуса.

Залежно від величини і локалізації пухлини хворі відчувають присутність стороннього тіла , іноді труднощі при ковтанні і диханні, відзначають зміну тембру голосу. Іноді фіброма містить велику кількість судинних елементів і пухлина являє собою ангиофиброму. Макроскопічно остання майже не відрізняється від фіброми (має трохи більш рожеве забарвлення), але іноді травмована їжею, дає невеликі кровотечі і підслизові крововиливи.

Найчастіше інших фіброзних пухлин в гіпофаринксі зустрічаються ф і броліпоми — як поодинокі, так і множинні [Сом і Вульф (Som A. Wolff)]. Фіброліпоми мають широку основу або тонку ніжку, досягають різної величини. Симптоми залежать від величини і локалізації пухлини. Ліпома. Значну рідкість являє ліпома гортанний частини глотки (Т. Б. Пономаренко, Сом і Вульф, Файджи і Дівайн).

За спостереженнями зазначених авторів, ліпоми гипофаринкса зазвичай нічим не проявляються, поки не досягнуть розмірів, що викликають порушення ковтання, дихання і зміна тембру голосу. Описані ліпоми як на тонкій ніжці, так і на широкій основі. У першому випадку вони можуть потрапляти в стравохід і в гортань, викликаючи нудоту, блювоту, спазматичний кашель і навіть іноді асфіксію. Сом і Вульф спостерігали ліпому розміром 7,5 х 2 см, прикреплявшуюся до черпаловидному хряща, що викликала протягом 25 років спазматичний кашель і діагностовану за допомогою рентгенологічного дослідження стравоходу. Автори видалили ліпому розміром 4,5 х 3,5 см, прикреплявшуюся до лівої черпало-надгортанниковой складці, надгортанника і валлекулам. Фіброми і ліпоми підлягають тільки хірургічному лікуванню. Найкращим методом є відсікання їх ножицями при прямій ларингоскопії. У деяких хворих при важкодоступних, що сидять на широкій основі пухлинах, доводиться вдаватися до фаринготомії — серединної або бічної.

Ангіома. Ангіоми можуть розвиватися в будь-якій ділянці гортанної частини глотки, але найчастіше в області кореня язика, надгортанника, черпалонадгортанникових складок.

Поряд зі звичайними для всіх доброякісних пухлин цієї локалізації симптомами у хворих ангіомою іноді спостерігаються кровотечі і болі, що з’являються в результаті травми ангіоми харчовою грудкою або інфікування травмованих ділянок. При вираженому запаленні іноді відзначається хворобливість і збільшення регіональних лімфатичних вузлів.

Лікування ангіом гіпофаринкса таке ж, як і при локалізації їх в ротоглотці. Хороші результати спостерігаються від променевих способів впливу, з застосування яких слід починати лікування. Іноді доводиться вдаватися до фаринготомии, якщо до хірургічного втручання є показання, а променева терапія ефекту не дає. Показання до хірургічного лікування виникають при ангиомах великих розмірів, що викликають порушення дихання, ковтання, при виразках і вторинному інфікуванні, а також при кровотечах.

Кіста. У гіпофаринксі кісти локалізуються зазвичай на язичній поверхні надгортанника і значно рідше на стінках гіпофаринкса і в грушоподібному синусі. Найчастіше вони мають ретенційний характер. Кісти тривалий час нічим не проявляються і лише при великій величині викликають першіння, іноді відчуття стороннього тіла.

Діагноз встановлюється при огляді випадково через відсутність скарг. Зовні при ларингоскопії кіста округлої форми, слизова оболонка, що покриває її, гладка, білястого кольору, з пробігають по її поверхні судинами.

Лікування хірургічне . Можна стінку кісти зрізати за допомогою тонзиллотома, конхотома або ножицями. Повне вилущування необов’язково, але прокол і відсмоктування вмісту кісти призводять до рецидиву. Тому краще виступає половину оболонки зняти; залишення невдалим покритого епітелієм дна кісти не супроводжується рецидивом.

Клінічна практика.

Даний клінічний розділ призначений для лікарів-стоматологів і містить професійну інформацію про лазерну стоматологію.

Клінічні показання до застосування Er:YAG і діодних лазерів DOCTOR SMILE™

Демонстрація клінічного застосування Erbium Yag та діодних стоматологічних лазерів DOCTOR SMILE™

Безболісне щадне препарування каріозних порожнин всіх класів без подальшої протруєння Лікування пришийкового карієсу і клиновидного дефекту Лікування надчутливих зубів Герметизація фісур Кісткова хірургія, остеопластика – без нагріву, травми і пошкодження навколишніх тканин Резекція верхівки кореня (вся процедура виконується за допомогою одного наконечника) Синус-ліфтинг Клаптеві операції Подовження коронок корекцією м’яких і твердих тканин Постановка імплантів Розкриття імплантантів Лікування періімплантиту Розсічення альвеолярного гребеня Лікування та профілактика захворювань м’яких тканин порожнини рота Френэктомия і френулотомія Гінгівектомія Вестибулопластика Гінгівопластика Ретракція ясен Вивільнення ретинированных зубів Біопсія Гемостаз Аналгезія Видалення лазером гіпертрофованих м’яких тканин Видалення фібром і папілом Розтин і дренаж абсцесів Кондиціонер емалі і дентину Пульпотомія Стерилізація і очищення кореневого каналу Лікування та профілактика захворювань пародонту Закритий/відкритий кюретаж Лазерне відбілювання зубів Лазеротерапія лейкоплакії Лазеротерапія червоного плоского лишаю Лазеротерапія стоматиту Лазеротерапія хейліту Лазеротерапія герпесу Лазеротерапія нижньощелепний невралгії.

Клінічні приклади лікування Er:YAG стоматологічними лазерами DOCTOR SMILE™

Клінічні приклади лікування Er:YAG стоматологічними лазерами DOCTOR SMILE™

Демонстрація лазерного препарування твердих і м’яких тканин на прикладі резекції верхівки кореня Erbium YAG стоматологічним лазером DOCTOR SMILE TM LAERL001.1.

Переваги застосування ERBIUM YAG стоматологічних лазерів в порівнянні з традиційними технологіями.

Для стоматолога.

• Підготовка порожнини без анестезії або мінімум анестезії.

• Лазерне протруювання порожнини.

• Вибіркове, точне видалення тканини.

Для пацієнта.

• Зберігає здорову зубну структуру.

• Вибіркове видалення уражених тканин.

Показання до застосування ERBIUM YAG стоматологічних лазерів DOCTOR SMILE™

Безболісне щадне препарування каріозних порожнин всіх класів без подальшої протруєння.

Лікування пришийкового карієсу і клиновидного дефекту.

Кісткова хірургія, остеопластика – без нагріву, травми і пошкодження навколишніх тканин. Можливість виконання унікальних щелепно-лицьових операцій.

Резекція верхівки кореня (вся процедура виконується за допомогою одного наконечника)

Подовження коронок корекцією м’яких і твердих тканин.

Розсічення альвеолярного гребеня та інших кісткових тканин.

Лікування і профілактика захворювань м’яких тканин порожнини рота.

Френэктомия і френулотомія.

Вивільнення ретенованих зубів.

Клінічні приклади застосування діодних стоматологічних лазерів DOCTOR SMILE™

Клінічні приклади застосування діодних стоматологічних лазерів DOCTOR SMILE™

Переваги застосування діодних стоматологічних лазерів в порівнянні з традиційними технологіями.

• Тривалий своєчасний гемостаз.

• Краще післяопераційне відновлення.

• Відсутність анестезії або мінімальна анестезія.

• Негайний естетичний результат.

• Зручна обробка важкопрохідних каналів.

• Стерилізація кореневого каналу.

• Не має аналогів терапія захворювань пародонту.

• Відсутність анестезії або мінімальна анестезія.

• Мінімум або відсутність швів.

• Низька післяопераційна чутливість.

• Негайний косметичний результат.

• Краще післяопераційне відновлення.

• Лазерна терапія захворювань слизової оболонки.

• Швидке і безболісне відбілювання зубів.

Відео-демонстрація переваг діодних стоматологічних лазерів DOCTOR SMILE™ перед традиційними технологіями.

Показання до застосування діодних стоматологічних лазерів DOCTOR SMILE™

Подовження коронок корекцією м’яких тканин.

Лікування і профілактика захворювань м’яких тканин порожнини рота.

Френэктомия і френулотомія.

Вивільнення ретинированных зубів.

Видалення гіпертрофованих м’яких тканин.

Видалення фібром і папілом.

Розтин і дренаж абсцесів.

Стерилізація і очищення кореневого каналу.

Лікування і профілактика захворювань пародонту.

Відбілювання зубів зі спеціальними насадками – як невеликих, так і великих ділянок.

Лазеротерапія червоного плоского лишаю.

Лазеротерапія нижньощелепної невралгії.

Лазерна стерилізація кореневих каналів.

Лазерна стерилізація кореневих каналів.

Завдяки тонким і гнучким доданими світловода, діодний лазер – чудовий інструмент для стерилізації кореневого каналу. Лазерне випромінювання є потужним стерилізуючим засобом.

21 зуб-стерилізація каналу діодним стоматологічним лазером.

21 зуб – стерилізація каналу діодним лазером.

Стерилізація каналу діодним стоматологічним лазером.

Лазерне лікування хронічного періодонтиту.

Завдяки тому, що лазерне випромінювання володіє потужним стерилизующим і протизапальним ефектом, а так же ефектом біостимуляції, стоматологічні лазери DOCTOR SMILE™ є ефективним засобом для лікування верхівкового періодонтиту. Методика лікування полягає в лазерної терапії заверхушечного вогнища запалення, лазерної стерилізації інфікованих каналів з подальшим пломбуванням.

Клінічна картина: хронічний гранулематозний періодонтит 34, 35.

Рентгенограма до лікування.

Проведена стерилізація вогнища і каналів діодним стоматологічним лазером DOCTOR SMILE™

Результат лікування через 2 місяці – вогнище хронічного запалення усунутий (рентгенограма), активна регенерація тканин.

Рентгенограма після лікування.

Лазерне лікування пульпіту (вітальна ампутація пульпи)

Лазерне випромінювання показано, завдяки ефектам біостимуляції і стерилізації, показано для пульпотомія і дозволяє зберегти життєздатною кореневу пульпу.

Клінічна ситуація: травматичний перелом 12 зуба.

Травматичний перелом 12 зуба.

Травматичний перелом 12 зуба.

Травматичний перелом 12 зуба.

Обробка діодним стоматологічним лазером DOCTOR SMILE™

Обробка діодним стоматологічним лазером DOCTOR SMILE™

Накладення тимчасової пломби.

Життєздатність пульпи збережена.

Рентгенограма до і після лікування.

Лазерна терапія захворювань пародонту.

Лазерна терапія захворювань пародонту.

При обробці глибоких кишень діодними лазерами DOCTOR SMILE™, відзначено стійкий клінічний результат усунення вогнища хронічної інфекції, зменшення пародонтальних кишень на 1,5-4 мм за 3-4 процедури і поліпшення стану тканин пародонту. При регулярній обробці тканин пародонту лазерами DOCTOR SMILE™, відзначена стабілізація запального процесу.

Клінічний приклад.

Скарги на кровоточивість ясен, біль, неприємний запах, рухливість зубів. Клінічна картина: пародонтальні кишені глибиною 4 мм, гіпертрофія, кровоточивість, рухливість зубів.

Діагноз: хронічний генералізований пародонтит середнього ступеня тяжкості.

Обробка кишень і тканин пародонту діодним лазером. Практично безболісна процедура, пацієнт відчуває себе дуже комфортно.

Обробка тканин пародонту діодним лазером.

Результат лікування через 2 тижні, після трьох процедур. Спостерігається явне поліпшення стану пародонту і зникнення патологічних кишень.

Результат лікування через 2 тижні.

Розтин пародонтальних абсцесів.

Клінічна картина: пародонтальний абсцес в області 31 зуба.

Розтин пародонтального абсцесу діодним лазером DOCTOR SMILE™ Практично безболісна процедура, пацієнт відчуває себе дуже комфортно.

Розтин пародонтального абсцесу діодним стоматологічним лазером.

Результат лікування через 3 дні – видиме зменшення запалення.

Результат лікування через 3 дні.

Результат лікування через 7 днів » – повне зникнення запалення (фотографія після видалення зубних відкладень).

Результат лікування через 7 днів.

RX-контороль через 1 рік.

Застосування Er:YAG лазерів в хірургічній стоматології.

Унікальність методики резекції верхівки кореня з допомогою ERBIUM YAG стоматологічного лазера DOCTOR SMILE™ LAEDL001.1 , полягає в тому, що всі етапи операції можна провести за допомогою одного і того ж наконечника.

Переваги лазерної технології для лікаря і пацієнта: висока швидкість роботи Er:YAG лазера DOCTOR SMILE™ LAEDL001.1 по м’яким і твердим тканинам, мінімальна можливість інфікування лікаря і пацієнта, краще післяопераційне загоєння, мінімальна кровотеча і анестезія.