папілома жіночих органів

Папілома жіночих статевих органів.

Як проявляється вірус папіломи людини в гінекології.

Що значить ВПЛ.

Багато років безуспішно боретеся з папіломами?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна позбутися від папілом приймаючи кожен день.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) сам по собі не представляє небезпеки для пацієнта, оскільки не викликає хворобливих симптомів або інших нездужань. Відомо близько 200 його типів, деякими з яких можливо тільки при інтимній близькості без використання презерватива. Вірусні клітини проникають в організм через пошкоджені ділянки шкіри або слизових оболонок, зокрема, папіломатоз може вразити порожнину рота і глотки, вульву, внутрішні статеві органи і анус. Заразитися можуть як жінки, так і чоловіки, але саме у жіночої половини людства вище ймовірність ускладнень. У більшості людей інфекція довгий час знаходиться в інкубаційному періоді та ніяк не проявляє себе, а значить, інфікована людина може заразити іншого, не усвідомлюючи цього.

Вірус папіломи людини у жінок може стати провокатором розвитку раку внутрішніх репродуктивних органів. Ймовірність злоякісних змін невисока, але все ж вона є, і про це треба знати. Від моменту потрапляння клітин ВПЛ в організм до розвитку ракової пухлини може пройти 10-15 років. При цьому навіть жінки, які стежать за своїм здоров’ям, можуть не побачити небезпеку, оскільки захворювання нерідко протікає безсимптомно.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Деякі бородавки проходять самі по собі, особливо у молодих жінок. Проте, не можна бути на 100% бути впевненим в тому, що у кого розвинеться пухлина, а у кого немає. З-за цього необхідно часто спостерігатися у гінеколога, завдяки чому можна своєчасно виявити і почати лікування утворень на шийці матки.

Як показують дослідження, це вірусне захворювання найчастіше передається у віці 20-24 років, тобто в період активного статевого життя. В групі жінок, які мають постійного партнера, значно менший відсоток інфікованих ВПЛ.

Зв’язок ВПЛ і ракової пухлини.

Всі штами ВПЛ, які можуть діагностуватися у жінок в гінекології, можна розділити на генотипи з низьким і високим онкогенних ризиком.

Типи з низькою ймовірністю розвитку злоякісних новоутворень:

типи 1 і 2 — викликають звичайні і підошовні бородавки; типи 6 та 11 — викликають генітальні бородавки (гострі кондиломи), ці зміни незначні, розташовані навколо статевих органів.

ВПЛ з високим онкологічним рівнем ризику — це, в основному, типи 16, 18, 31, 33 і 45. Вірус папіломи людини в гінекології відповідає за 70% випадків раку шийки матки, при цьому більшу частину випадків виникнення злоякісної пухлини провокують всього 2 форми інфекції — генотипи 16 і 18.

ВПЛ може передаватися через побутовий контакт з носієм інфекції або з речами, якими він користувався, наприклад, так виникають вульгарні папіломи (ВПЛ-2). Крім того, зараження може статися під час статевого акту. Варто згадати і про можливість передачі інфекції від матері до дитини під час пологів. Було доведено, що ризик інфікування зростає разом з числом статевих партнерів.

Симптоми зараження можуть бути нехарактерними, іноді хвороба у людей протікає в латентній формі. Слід мати на увазі, що навіть при наявності постійного сексуального партнера через деякий час в цитологічному дослідженні може виявитися, що жінка інфікована вірусом папіломи людини. Цей стан не свідчить про невірність партнера, але може підтвердити той факт, що до цих пір ВПЛ розвивався в прихованій формі.

Симптоми зараження.

Як правило, єдиною ознакою зараження ВПЛ є поява наростів на різних частинах тіла. Для генотипів інфекції, що передаються при незахищеній інтимній близькості, характерні особливі симптоми.

Генітальні бородавки (кондиломи) викликаються ВПЛ 6 і 11, інфекція передається через незахищений статевий контакт. У жінок такі новоутворення найчастіше розташовуються в області зовнішніх статевих органів і навколо заднього проходу, іноді нарости можуть розростатися і до пупка. Генітальні бородавки можуть мати великі розміри. Іноді кондиломи проходять самі по собі, проте якщо вони зберігаються довгий час, необхідно лікування.

Вилікувати ВПЛ повністю неможливо, інфекційні клітини в будь-якому випадку залишаться в організмі. Однак симптоми захворювання — генітальні бородавки — можна і потрібно видаляти. Для цього застосовуються лікарські засоби, наприклад, Кондилин або Солкодерм, або професійні процедури — лазерна або азотна терапія. Курс лікування повинен призначати лікар, оскільки неправильні дії можуть спровокувати прогресування захворювання і переродження наростів в злоякісні. Народні рецепти не рекомендується застосовувати з тієї ж причини.

Рак шийки матки.

Віруси папіломи людини 16 і 18 генотипу є основною причиною розвитку раку шийки матки, вони відповідають за 2/3 випадків виникнення хвороби. Однак не у кожної жінки, зараженої вірусом, може утворитися злоякісна пухлина. Захворювання розвивається довго, в середньому близько 5-10 років, ніяк не проявляючи себе.

Тривожними симптомами, які повинні сигналізувати про розвивається хвороби є:

міжменструальні кровотечі; виділення з кров’яними домішками після статевого контакту або після огляду гінеколога; кровотечі в постменопаузі; болі в нижній частині живота.

Маючи на увазі, що розвиток захворювання може протікати безсимптомно, дуже важливо регулярно проводити цитологічне дослідження. Не існує фармакологічного препарату, що дозволяє боротися з ВПЛ у вже інфікованих жінок (при зараженні ВПЛ 16 або 18), тому необхідний постійний контроль здоров’я.

Механізм розвитку.

Після зараження вірусом типу 16, 18 відбувається інтенсивне розмноження вірусу в клітинах. Виникає характерний прояв, які можна виявити в цитологічному дослідженні. Як правило, цей етап реплікації вірусу триває 6-18 місяців. У більшості випадків (у 80% пацієнток) ці зміни відступають самі по собі.

Якщо жіночий організм не впорався з активністю вірусу, частина уражених клітин зазнає подальше перетворення, що веде до злоякісного переродження. Ймовірність таких патологічних змін мала, всього у 3-5% жінок з кондиломами утворюється рак шийки матки.

У групі ризику розвитку раку через ВПЛ знаходяться жінки, у яких:

численні сексуальні партнери або статеві контакти з чоловіком, який мав численних партнерок; ранній початок статевого життя; хронічне запалення шийки матки; хламідіоз, гонорея, генітальний герпес; багаторічне паління; багаторічне застосування гормональної контрацепції; численні вагітності і пологи; захворювання, що ослаблюють функцію імунної системи, наприклад, СНІД; прийом імуносупресивних препаратів, наприклад, глюкокортикоїдів.

Дослідження на наявність ВПЛ.

Останнім часом гінекологія пропонує дослідження, що застосовуються для виявлення генетичного матеріалу ВПЛ в організмі жінки. Вони забезпечують точне виявлення певних типів вірусу.

Доступні 2 види досліджень:

перше вказує на наявність інфекції, на будь-якому етапі розвитку без диференціації тяжкості захворювання; друге дозволяє визначити, яким генотипом ВПЛ відбулося зараження, і який ризик розвитку раку.

У разі виявлення патологій і в залежності від тяжкості змін проводяться додаткові підтверджують хворобу дослідження. Переважно виконання кольпоскопії. Ви також можете виконати цитологічне дослідження з інтервалом в 6 місяців або генетичне дослідження на наявність ВПЛ.

Процедура вакцинації.

Існують препарати для проведення щеплень проти ВПЛ, що передається статевим шляхом, така процедура проводиться переважно у жінок. Навколо вакцинації ведуться суперечки, але її ефективність доведена, а припущення про те, що після щеплення імовірність зараження збільшується, необгрунтовані.

Застосовують 2 препарату для запобігання зараження інфекцією, один з них містить компоненти, спрямовані проти 4 основних типів вірусу папіломи, що передаються статевим шляхом — 6, 11 і 16, 18. Ця вакцина призначена для підлітків у віці від 12 років. Для забезпечення повноцінного захисту необхідно зробити 3 щеплення. Другий препарат направлений проти 2 типів вірусу, які найчастіше призводять до раку — 16 і 18, вакцина може захистити від розвитку шкідливої інфекції.

Вакцинація не скасовує показань для регулярного обстеження на наявність венеричних захворювань, в тому числі і папіломавірусу.

Значну роль у розвитку раку шийки матки відіграє вірус папіломи людини. Поєднання кількох типів досліджень дозволяє виявити інфекцію на ранніх стадіях розвитку. Своєчасне виявлення вірусу дозволяє застосувати менш обтяжливе лікування і дає більший шанс повного одужання.

Папіломи на статевих губах: способи лікування.

Папіломи на статевих органах-поширена проблема, яка частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Освіти виростають в результаті активності вірусу папіломи людини і в залежності від типу інфекції бувають різних форм-загострені і плоскі. Загострені кондиломи на зовнішніх статевих органах лікуються досить просто. А ось видалення папілом в піхву або на шийці матки представляє велику проблему, але без лікування новоутворення залишати ні в якому разі не можна.

Діагностика ВПЛ і обстеження статевих органів.

Причина появи кондилом на статевих губах, в районі ануса і в піхву – незахищений статевий контакт із зараженою людиною. Саме цей шлях інфікування характерний для 80-95% хворих. У рідкісних випадках вірус передається через побутові предмети – засоби особистої гігієни, рушники, постільна білизна.

Виявити кондиломи на малих і великих статевих губах не становить праці – в більшості випадків жінка сама помічає прояв хвороби. З папіломами на внутрішніх статевих органах справа йде складніше. Якщо жінка регулярно не відвідує гінеколога і не проходить профілактичні обстеження, хвороба може не діагностуватися роками. Небезпека ситуації в тому, що деякі типи папіломавірусу (найчастіше 16, 18) окногенны – здатні провокувати розвиток раку.

У 90% випадків загострені кондиломи, що вражають статеві губи, — результат активності ВПЛ 6 і 11-го типу з низьким ризиком розвитку онкології. А ось плоскі папіломи – це в більшості випадків якраз небезпечні 16 і 18. Онако це зовсім не означає, що загострені кондиломи не треба лікувати – вони легко травмуються і викликають відчутні незручності.

Для встановлення типу вірусу жінка здає аналіз крові на ПЛР, лікар може також взяти мазок з цервікального каналу. Додатково проводиться дослідження на ЗПСШ, при необхідності береться біопсія (фрагмент ураженої тканини для гістологічного дослідження).

Видалення папілом на статевих губах.

Головним етапом лікування папілом на статевих губах та інших статевих органах є їх хірургічне видалення. Лікар порекомендує такі види операцій:

Висічення. Застосовується для розрослися утворень і при підозрі на онкологію. Процедура проходить під місцевою анестезією, після неї потрібен період реабілітації (2-3 тижні). На місці видалення залишається рубець. Радіохвильова терапія. За допомогою цього методу найкраще видаляються загострені кондиломи на зовнішніх статевих органах. На місці видалення не залишається шрамів або вони зовсім незначні. Зрізані тканини можна відправити на біопсію. Рани повністю гояться за 4-10 днів. Кріодеструкція. Таким способом можна позбутися від папілом, що не виступають над шкірою, перш за все плоских. Застосовується для лікування шийки матки і піхви, зовнішніх статевих органів. Після операції повне загоєння тканин займає близько 2-3 тижнів. Лазерна хірургія. Метод популярний в дерматології, а ось для резекції папілом на статевих органах використовується вкрай рідко. Електрокоагуляція (видалення високочастотним струмом). Для кондилом в інтимних місцях застосовується рідше, ніж інші види хірургії.

Видалення папілом на внутрішніх статевих органах вимагає високої кваліфікації лікаря, оскільки тут операції проводити досить складно. Перед процедурою пацієнтці призначається курс медикаментозного лікування – знімаються запальні процеси, і відновлюється мікрофлора. Так загоєння прооперованого ділянки йде швидше, а ризик ускладнень мінімальний.

Медикаменти для лікування папіломавірусу.

Хірургічне лікування – спосіб боротьби з проявом хвороби. Але ВПЛ продовжує циркулювати в крові жінки, тому розвиток нових кондилом цілком ймовірно навіть після операції.

Як позбутися від папіломатозу без ризику ремісії? Для цього дуже важливо підтримувати імунну систему – саме внутрішні захисні механізми не дають вірусу активізуватися. Тому після операції жінці будуть призначені різні імуномодулятори, які обов’язково необхідно пропити повним курсом. Серед найбільш популярних ліків цієї групи:

Папіломи на статевих губах можуть лікуватися і без хірургічного видалення. Спеціальні препарати призначаються в тому випадку, якщо підтверджено, що кондиломатоз викликаний типом ВПЛ неонкогенной групи. Призначаються такі мазі і гелі:

Панавир. Ацикловір. Зовіракс. СуперЧистотел. ЭпигенИнтим. Имиквад. Вереген.

Якщо операція проводилася на внутрішніх статевих органах, для кращого загоєння гінекологи рекомендують використовувати вагінальні свічки Віферон, Генферон та інші.

Після закінчення лікування жінці рекомендується стежити за імунною системою – правильно харчуватися, дотримуватися режиму, мінімізувати стресові ситуації та інше. Однак якщо вірус папіломи людини був виявлений і проявився новоутвореннями, особливу увагу потрібно приділити профілактичних оглядів у гінеколога. Не менше 1 разу на рік проходити повне обстеження з обов’язковою кольпоскопією шийки матки.

Народні методи видалення папілом.

Папіломи в піхву вимагають лікування тільки в медичних центрах – самостійне видалення таких новоутворень призводить до тяжких ускладнень, запалень, інфікування внутрішніх статевих органів. Тому народні засоби виведення кондилом застосовуються тільки на великих статевих губах і тільки в тому випадку, якщо підтверджено, що тип ВПЛ не відноситься до онкогенних. Перед видаленням потрібно проконсультуватися з лікарем і здати аналізи.

Новоутворення можна видалити за допомогою таких засобів:

Сік каланхое (наноситься 3-4 рази на день). Сік чистотілу (наноситься на наріст 1 раз на добу). Рицинова олія (мазати 3 рази на день). Сидячі ванни з відварами ромашки і лушпиння цибулі. Сік кислого яблука.

Якщо папіломи досить великі, ростуть великими групами, користуватися домашніми засобами видалення не рекомендується. Це може призвести до великих ран, тривалого процесу загоєння і шрамів згодом.

Лікування в клініці можна доповнити фітотерапією-питтям відварів трав, що підвищують імунітет. Серед популярних лікарських трав:

Меліса. Подорожник. Шавлія. Календула. Корінь оману. Звіробій.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Що таке папіломи і як вони виглядають.

У цій статті ми розглянемо наступні питання:

що таке папіломи; в чому причина їх утворення. де вони частіше утворюються у чоловіків і жінок; типові фото папілом.

Папіломи — доброякісні новоутворення, що локалізуються на шкірних покривах, слизових оболонках. Причина їх формування — вірус папіломи людини (ВПЛ), що передається різними шляхами. Зовнішній вид утворень залежить від типу викликав їх вірусу.

Шляхи передачі.

Вірус папіломи людини передається:

При статевих контактах, включаючи анальні, орально-генітальні. Побутовим шляхом. Мікроорганізм здатний існувати на особистих речах, предметах особистої гігієни, рушниках заражених. Він легко проникає через подряпини, садна на шкірі. В процесі пологів від матері до дитини.

Можливо самозараження, якщо вірус переноситься з однієї ділянки тіла на інше, що зазвичай відбувається при голінні, епіляції.

Інкубаційний період (проміжок від попадання ВПЛ в організм до виникнення ознак патології) становить від декількох тижнів до декількох років.

Папіломи на тілі найчастіше з’являються при хворобах, вагітності, зловживання алкоголем, психоемоційних стресах, переохолодженнях, що супроводжуються зниженням імунного захисту. Частота виникнення даних утворень у чоловіків, жінок однакова.

Вірус папіломи людини: типи.

В залежності від ризику виникнення онкологічної патології на шкірі, слизових папіломавіруси відносяться до наступних груп:

Низького онкогенного ризику (ВПЛ 3, 6, 11, 13, 32, 34, 72, 73, 40-44, 51, 61 типів). Середнього онкогенного ризику (ВПЛ 52, 56, 58, 30, 35, 45 типів). Високого ризику розвитку злоякісних процесів (ВПЛ 50, 59, 16, 18, 64, 68, 70, 31, 33, 39 типів).

Мікроорганізми з низьким ступенем онкологічного ризику викликають доброякісні розростання на шкірі, слизових.

Види папілом.

Їх також називають вульгарними, звичайними. Подібні розростання частіше викликаються ВПЛ 26-29, 77, 63, 41 типів.

На будь-якій ділянці тіла з’являється відчуття поколювання, печіння. Пізніше відзначається зростання кулястого утворення, поверхня якого поступово стає шорсткою. Спочатку пухлина має тілесний колір, потім темніє. Розмір папіломи на тілі становить від 1 мм до см.

Дані новоутворення бувають одиничними, множинними. В останньому випадку дочірні маленькі папіломи розташовані навколо материнської, що утворюється першою, зазвичай більшою з усіх.

Їх локалізація-тильна сторона кистей рук, пальці, проміжки між ними, область підборіддя, облямівки губ. Зустрічаються такі папіломи на шиї. У дитини уражаються коліна, тому що діти часто повзають, заражаються через невеликі пошкодження на шкірі.

Підошовний.

Люди з цими утвореннями інфіковані ВПЛ 1, 2, 4 типів. Розростання схожі з сухими мозолями, але мають ряд характерних відмінностей.

Шкірний малюнок збережений на мозолях, відсутній на поверхні папілом, останні гладкі. Освіта, викликані папіломавірусом, хворобливе, неприємні відчуття посилюються при носінні здавлює взуття. Усередині папіломи помітні чорні точки, відсутні при мозолі.

Новоутворення іноді самостійно руйнуються, що частіше відбувається у дітей. Іноді помітні навколо новоутворення маленькі бульбашки. Останні з плином часу перетворюються в нові папіломи.

Плоскі папіломи.

Розростання округлої, витягнутої, овальної форми, підносяться над рівнем шкіри на 1-2 міліметри. Плоскі папіломи локалізуються навколо рота, на обличчі, верхній половині тулуба. Іноді формуються папіломи на шиї.

Зустрічаються дані папіломи на статевих губах, шийці матки у дівчат, статевому члені у чоловіків, в прямій кишці, близько анального отвору. Дані освіти розташовуються групами, зливаються між собою. Плоскі папіломи тілесного кольору, іноді бувають трохи темніше іншої шкіри, формуються під впливом 10, 49, 28 різновидів папіломавірусу.

Ниткоподібний.

Якщо люди помічають, що на шиї з’явилися маленькі папіломи, то найчастіше розростання є ниткоподібними. Друга назва утворень — акрохорди. Останні викликаються 2, 7 типами ВПЛ.

На початковій стадії папіломи на шиї мають вигляд невеликих жовтуватих ущільнень, потім розростання витягуються, грубіють, набувають видовжену, округлу, нитевидную форму. Відмітна ознака подібної папіломи на шиї — тонка ніжка.

Найчастіше акрохорди формуються у чоловіків, жінок старше 40 років. Розростання виникають також на шкірі верхніх повік, пахв, молочних залоз, в інтимній зоні.

Шпилястий.

Дані утворення називаються кондиломами, викликаються 6, 11, 44, 42, 54, 51, 55, 89 типами вірусу папіломи людини у жінок і у чоловіків.

Кондиломи являють собою невеликі поодинокі, множинні вирости тілесного кольору, локалізуються на жіночих, чоловічих статевих органах, навколо анального отвору. Зустрічаються папіломи в піхву, на малих статевих губах, шийці матки. У чоловіків кондиломи розташовуються на крайньої плоті, голівці статевого члена, всередині сечівника.

Окремі елементи інколи зливаються між собою, виникає пухлиноподібне утворення, зовні нагадує гребінь півня, цвітну капусту. Для новоутворень характерний дуже швидке зростання, широке вогнище ураження може сформуватися за кілька годин.

Патологія має рецидивуючий перебіг. Вона протікає більш важко при супутніх інфекціях урогенітального тракту, що передаються статевим шляхом (наприклад, хламідіозі, гонореї, мікоплазмозі).

Кондиломи, що утворюються на шийці матки, особливо всередині цервікального каналу, найбільш небезпечні в період вагітності. Гормональні зміни стимулюють швидке зростання з подальшим розпадом тканин, приєднанням вторинних інфекцій.

Папіломи в роті, гортані.

Їх поява пов’язана з активністю папіломавірусів 6, 7, 11, 72, 73, 57, 32 типів. Освіти являють собою округлі освіти на тонкому або широкому підставі. Слизова навколо них блідо-рожева, без будь-яких видимих патологічних змін. Поверхня розростань блідо-рожева, белесоватая.

Новоутворення бувають одиничними, множинними, при промацуванні безболісні. Вони розташовуються на дні ротової порожнини, задньої поверхні язика, твердому, м’якому небі, слизової гортані, розмір становить від 2 мм до 2 см,

При прикусывании розростання слизової рота кровоточить, темніє в результаті виливу в нього крові. Самопочуття при наявності такого захворювання не погіршується, ротова порожнина відкривається вільно.

Коли у дорослого поодинокі розростання розташовуються на м’якому небі, мигдалинах, в голосовій щілині, виникає відчуття наявності стороннього тіла, кашель, голос стає захриплим. Якщо новоутворення стають множинними, зазначені симптоми посилюються.

У дітей патологічні розростання частіше двосторонні, їх виникнення супроводжується наступними ознаками:

Утруднення вдиху, видиху, що виникає після фізичних навантажень, потім при повному спокої. Кашель після бігу, надмірно рухливих ігор. Напади задухи при стенозі гортані (патологічному звуженні, що перешкоджає надходженню повітря в нижні дихальні шляхи).

Поява зовні відрізняються папілом пов’язано з інфікуванням різними типами ВПЛ. Для видалення новоутворень необхідно звернутися до лікаря. Це потрібно зробити в найбільш короткі терміни, якщо множинні папіломи, швидко збільшуються в розмірах, доставляють дискомфорт, постійно травмуються.