папіломи чому з’являються

Чому папіломи з’являються знову і як припинити їх зростання.

Причини появи інфекції.

Кожна людина бажає знати, чому на тілі з’явилися папіломи. Виділимо основні причини:

ослаблений імунітет; постійний стрес і перенапруження; куріння; алкоголь; тривалий прийом медикаментів (наприклад, антибіотиків); безладні статеві зв’язки; відвідування громадських саун, лазень.

Папіломи з’являються не відразу, а через деякий час. Візит до лікаря допоможе виявити справжні причини появи утворень і вивести папіломи на тілі без подальшого рецидиву. Тільки лікар зможе пояснити, чому на вашому тілі з’являються ті чи інші новоутворення і призначити адекватне лікування.

Щоб видалення новоутворень не спричинило серйозних проблем зі здоров’ям, перед лікуванням потрібно пройти ретельне обстеження.

Як розвивається інфекція?

За механізмом розвитку папіломавірусну інфекцію можна умовно розділити на 4 стадії:

Інкубаційний період. Протікає без клінічних проявів. Початкова стадія. Виражається у вигляді одиничних бородавок або плям на голівці і тілі статевого члена. Розвинена стадія. Характеризується поширенням папілом з головки по всій слизової пеніса. Предраковая стадія. Поява гігантської кондиломи на голівці або тілі статевого члена в результаті злиття множинних папілом з вологою поверхнею.

У початковій стадії при відсутності лікування можливі три результати інфекції:

Прогресування хвороби. Самостійне розсмоктування папілом з подальшими рецидивами. Збереження початкової стадії ВПЛ без подальшого розвитку.

Перебіг вірусу папіломи пов’язано зі станом імунітету людини. Супутні хвороби і імунодефіцит призводять до швидкого розвитку інфекції і в 50% випадків — до появи раку.

Симптоми і ознаки захворювання.

Симптоми інфікування гельмінтами у дорослих і дітей:

зниження апетиту або його надмірне посилення; бліді шкірні покриви; порушення травлення, діарея або хронічні запори; підвищена збудливість; різка втрата ваги або розвиток ожиріння; нудота, блювання, головний біль, постійна втома, швидка стомлюваність; шкірні висипання: папіломи, екзема, кропив’янка, дерматит, які важко піддаються лікуванню; часті простудні захворювання на тлі ослабленого імунітету; поганий сон, скрегіт зубами.

Це вірусне захворювання протікає з прихованою симптоматикою. Більшість жінок і чоловіків не здогадуються про знаходження ВПЛ в своєму організмі. Першою ознакою вірусної інфекції є поява бородавок на тілі людини, лікувати які варто негайно.

Найчастіше папіломи з’являються на руках, обличчі і пальцях. Набагато рідше ростуть на інших частинах тіла. Інкубаційний період може тривати від 1-го до 6-ти місяців, після чого в організмі накопичується максимальна концентрація вірусу.

Саме по собі захворювання не несе особливої небезпеки, але є явною ознакою будь-якого відхилення в організмі. Зазвичай причини появи криються в гінекологічних захворюваннях, в запущеній формі гастриту та інших, лікування яких має відбуватися негайно.

Діагностика.

При зверненні до медичного закладу пацієнту призначається аналіз крові шляхом ДНК-діагностики на наявність ВПЛ. Проведений аналіз визначає тип вірусу папілом і кількість його концентрації в організмі, що безсумнівно допоможе визначити метод подальшого лікування і вивести вірус з організму. Як правило, лікар рекомендує здати аналізи всім статевим партнерам пацієнта.

Додатково жінкам може бути призначено проведення біопсії статевих органів. Біопсія призначається в тому випадку, якщо є підозра на утворення злоякісних пухлин. Якщо у жінки виявлений високий відсоток онкогенності ВПЛ, лікар рекомендує проходити профілактичний огляд у гінеколога не рідше 2 — х разів на рік.

Якщо жінка планує вагітність, їй також рекомендується пройти діагностику на ВПЛ. При виявленні вірусу в активній фазі, призначається курс лікування, а вагітність відкладається. Якщо кондиломи виявляються у вагітної жінки, їх необхідно лікувати (видалити) через можливу ймовірність прогресування.

Шляхи зараження вірусом.

Звичайна бородавка або папілома в будь-який момент може стати ракової меланому! Щоб убезпечити себе….»

Інкубаційний період з моменту стадії зараження до перших висипань на голівці пеніса може тривати від кількох тижнів до кількох років. Все залежить від стану імунної системи зараженої людини – чим сильніше імунітет, тим довше інкубаційний період.

У людей з хронічними хворобами, а також у ВІЛ-інфікованих вірус активізується швидко.

Поява вірусу папіломи людини можливо:

контактним способом (рукостискання, загальні засоби гігієни, одяг, нижню білизну; відвідування саун, бань). Зараження в даному випадку можливо при порушенні бар’єрної функції шкірних покривів внаслідок ранок, подряпин, саден; вертикальним – вірус передається дитині від матері в процесі пологів, не виключене зараження плоду в утробі; статевим – вірус передається в процесі статевого акту, а також анального і орального сексу не тільки від партнера з симптомами наявності вірусу, але і від вірусоносія при наявності мікротравм слизової оболонки.

Ослаблений імунітет призводить до активності вірусу, внаслідок постійних стресів, недосипання, переохолоджень, гіподинамії, тривалого прийому лікарських засобів,а також наявності інфекційних вогнищ в організмі (синуситу, карієсу, тонзиліту, дисбактеріозу та ін.)

Основний шлях появи папілом на тілі – статевий контакт між зараженим і здоровою людиною. Також доведено, що заразитися вірусом папіломи людини (ВПЛ) можна контактно-побутовим способом, якщо на тілі є мікротріщини і пошкодження шкірного покриву.

Крім основних способів передачі вірусу, є ризик зараження дитини під час проходження через родові шляхи матері. При інфікуванні у малюка може розвинутися ларингеальный папіломатоз.

Лікування папілом.

Абсолютного методу лікування генітальних бородавок не існує. Після зараження вірус папіломи зберігається в організмі довічно. Цілями лікування ВПЛ є:

Видалення кондилом. Поліпшення якості життя хворих. Профілактика ускладнень.

Відео — папіломи чому з’являються (Відео)

Видалення папілом проводиться цитотоксичними, хімічними і фізичними методами.

Перш за все терапія спрямована на зміцнення імунної системи. Для цього приймають ехінацею, Імудон, імуноглобулін або Біовен.

Захисна система організму виключить ризик повторних розростань папілом. Так як існує пряма зв’язок між розвитком ВПЛ і зараженням гельмінтами, то для ефективного лікування слід вивести паразитів медикаментозними засобами.

Для більш результативної терапії здають лабораторні аналізи, щоб визначити вид черв’яків, які живуть в організмі. Після цього призначають глистогінні препарати.

Найчастіше застосовують:

Після виведення паразитів з організму папіломи видаляють рідким азотом, струмами високої частоти, лазером або січуть скальпелем. Позбутися від шкірних наростів можна за допомогою аптечних препаратів: Альдара, Оксолінова мазь, Колломак, Стефалин, Віферон. Ці кошти викликають відмирання клітин і новоутворення відпадають, при цьому формується місцевий імунітет.

При появі ознак папілом слід звернутися до лікаря для виявлення причини загострення захворювання. Після усунення провокуючого фактора видаляють шкірні нарости, призначають імуномодулятори.

Профілактика загострень ВПЛ.

Одним із способів запобігання рецидивам вірусу є вакцинація Гардасилом. Щеплення сприяє створенню імунітету в організмі до онкогенних штамів ВПЛ, які викликають рак шийки матки, геніталій, прямої кишки, гортані.

Ін’єкція-це профілактичний метод, відповідний для здорових людей, якщо людина вже була заражена папіломавірусом, глистами, то вакцина не допоможе. Рекомендований вік для імунізації – 9-17 років.

Щеплення роблять трикратно протягом 1 року. Імунітет виробляється у 95% пацієнтів. Протипоказаннями до вакцинації є періоди загострення хронічних захворювань, інфекційні недуги, вагітність, індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Профілактика зараження паразитами.

1. Слід мити руки з милом після прогулянки на вулиці, відвідування місць великого скупчення людей, туалету.

2. Важливо зміцнювати імунітет і проводити оздоровчі процедури. Личинки, потрапляючи в організм здорової людини, мають менше шансів на виживання. ВПЛ проявляється утворенням папілом тільки у ослаблених людей.

3. Інфікування паразитами може статися через грунт, в якому живуть личинки глистів. Земля потрапляє на овочі і фрукти, тому їх необхідно мити перед вживанням.

4. Якщо в будинку живуть кішки, собаки, потрібно проводити регулярну профілактику глистової інвазії у тварин. Інфікуватися можна після контакту з улюбленцем.

5. Боротьба з мухами і комахами також є методом профілактики зараження підшкірними паразитами, що викликають утворення папул, папілом.

Видалення папілом на руці, нозі і пальці можна самостійно або в умовах стаціонару. Доступними методами лікування (видалення) є:

заморожування (метод кріодеструкції) – вплив на папілому рідким азотом; лазер – проводиться висічення освіти променем хірургічного лазера; радіохірургічне видалення – процедура полягає у видаленні папіломи радіохвилями високої частоти; електрокоагуляція – видалення новоутворення електрострумом.

Тривалість проведення кожної з методик залежить від ступеня вираженості захворювання. Тому слід своєчасно звертатися за допомогою до фахівців.

Народні засоби лікування допоможуть самостійно вилікувати вірус папіломи людини і зміцнити імунну систему.

Видалити папіломи на пальцях і руках можна наступним способом: готуємо суміш з 100 гр. спирту, 3-х гр. аспірину, 2 гр. йода і 2 гр. борної кислоти. Все добре перемішуємо і змащуємо папілом. Беремо 2 зубчики часнику, гарненько його подрібнюємо, додаємо 1 чайну ложку дитячого крему і все перемішуємо. Суміш прикладаємо на уражену ділянку тіла у вигляді аплікацій. Зафіксувати харчовою плівкою на кілька годин. Прикладати протягом місяця. Також самостійно прибрати новоутворення допоможе суміш з соку кульбаби і кислого яблука.

Позбавлення від папілом.

Сучасна медицина не має в своєму розпорядженні засобами, що дозволяють позбутися від вірусу папіломи людини назавжди. Тому видалення папілом будь-яким з доступних методів не дає 100% гарантії позбавлення від появи нових утворень.Якщо з’явилася папілома, позбутися від неї можна наступними способами:

Застосування медикаментозних засобів, з допомогою яких не тільки відбувається видалення утворень, але і пригнічується активність вірусу, підвищується імунітет. Лікарські препарати сприяють позбавленню від невеликих наростів, які мають світлий відтінок і знаходяться на ділянках з тонкою шкірою. Найпопулярнішими з них є: «Ферезол», «Дермавит», «Суперчистотел», «Изопринозин». Щоб папіломи не з’явилися знову, лікар може призначити прийом противірусних імуностимулюючих засобів і препаратів-імуномодуляторів як під час лікування, так і після нього. Хірургічне втручання, в ході якого відбувається видалення папілом за допомогою скальпеля під місцевим наркозом. Далі накладається спеціальна пов’язка. Видалення даним методом призводить до кровотечі і утворення рубців і неестетичних шрамів. Після хірургічного лікування можуть з’явитися нові утворення. Електрокоагуляція характеризується припіканням папіломи електричним струмом високої частоти, яке призводить до коагуляції (незворотного згортання) білкової тканини освіти. Рідко призводить до кровотеч і зараження, але залишає рубці і шрами. Можливе застосування місцевої анестезії. Так як при електрокоагуляції не відбувається повне видалення наросту, а тільки припікання, можуть з’являтися нові папіломи.

Ускладнення.

Вірус папіломи загрожує не тільки здоров’ю самого пацієнта, але і становить небезпеку для оточуючих. Жінка, заражена генітальним ВПЛ під час вагітності, ризикує народити дитину з різними ускладненнями.

Папіломи на голівці статевого члена приносять незручності чоловікові. В результаті постійного тертя натільним білизною бородавки виразки, викликаючи свербіж, хворобливість і печіння при сечовипусканні і статевому контакті.

За статистикою, в 50% випадків генітальні кондиломи на голівці пеніса при відсутності лікування переходять в рак статевого члена.

Профілактика папілом на статевих органах.

Дієвий спосіб захисту від генітальних папілом – використання презерватива під час статевих контактів. Також необхідно дотримуватися гігієни статевих органів, уникати мікротравм шкіри пеніса і мошонки, в результаті гоління, попрілостей, тертя тісної натільної білизни.

Ослаблений імунітет підвищує ризик зараження генітальними папилломами. Тому необхідно стежити за здоров’ям і своєчасно відвідувати уролога для профілактичних оглядів.

Щоб запобігти появі папілом на тілі, слід дотримуватися певних профілактичних заходів:

дотримуватися правил особистої гігієни, користуватися лише своїми речами; не вступати у випадкові статеві зв’язки; підтримувати імунітет і виключити шкідливі звички.

На закінчення хочеться відзначити, що людина може самостійно уберегти свій організм від вірусних захворювань даного типу, своєчасно звертаючись до лікаря і дотримуючись профілактичні заходи.