папіломи причини появи, лікування

Папіломи причини появи лікування.

Папіломи на грудях і в молочних протоках.

Багато років безуспішно боретеся з папіломами?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна позбутися від папілом приймаючи кожен день.

Папіломи на грудях, виникають майже так само часто, як і на тілі. Причому улюблене місце їх утворення це складки під грудьми. Але крім ураження шкіри над молочною залозою, вони нерідко утворюються в області ареоли, на соску і навіть всередині проток. Така локалізація викликає занепокоєння, хворобливість і вимагає особливої уваги, тим більше в період вагітності і годування груддю. Водночас не виключається можливість переродження наростів у злоякісну пухлину, тому їх необхідно своєчасно лікувати. Як позбутися від папілом на молочних залозах?

Папіломатоз – що це?

Захворювання, яке характеризується появою папілом, бородавок, кондилом, називають папіломатозом. Причиною його виникнення є вірус папіломи людини, який проникає в епітеліальні клітини і викликає їх швидке розростання. Це побічний ефект від розмноження вірусу, оскільки для реплікації він вбудовується в геном, змінюючи його структуру.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Поширеність папіломатозу дуже висока, вірусом папіломи людини заражена велика частина населення земної кулі. Виявлено, що є різні типи ВПЛ, деякі з них розвиваються тільки на шкірі, інші можуть вражати і слизові. Зараження відбувається контактно-побутовим, статевим шляхом. Потрапляючи на шкіру і слизові, ВПЛ проникає в епідерміс через невеликі рани, мікротріщини. Заразитися їм можна навіть при рукостисканні або скориставшись поручнями в громадському транспорті. Діти можуть заразитися від батьків, і передати вірус іншим малюкам, граючи з ними в дитячому саду.

Папілома на грудях у молодої мами – це дуже небезпечна локалізація, оскільки під час годування вірус може перейти до дитині.

Чому на сосках з’являються папіломи.

Якщо вірусом заражено таку велику кількість людей, то чому він не проявляється у всіх? Це пояснюється тим, що підвищений імунний статус людини заважає вірусу спокійно розмножуватися і поширюватися. У деяких людей з’являються 1-2 бородавки або папіломи, які з часом можуть зникнути, в інших вони постійно виникають у різних місцях, охоплюють все нові і нові ділянки.

На грудях нарости можуть з’явитися внаслідок:

занесення з інших ділянок шкіри; зараження під час любовних ласк; користування чужою нижньою білизною, рушником, молоковідсмоктувачем; під час годування дитини.

Не виключається також зараження в лазнях, саунах. Причому найчастіше виникають папіломи під грудьми. Це найбільш сприятливе місце для їх розвитку. Підвищена вологість сприяє зростанню і поширенню.

Зона ареоли і соска також досить часто уражається ВПЛ. Це пов’язано з тим, що шкіра в цій області більш ніжна, на неї виникають мікротріщини, а при наявності виділень з проток створюються ще більш сприятливі умови для поширення папіломавірусу.

Протоки молочної залози вистелені епітелієм, тому в грудях також можна виявити папіломи. Їх складно діагностувати самостійно, але вони вимагають обов’язкового лікування, так як можуть перерости в ракову пухлину.

Папіломатоз виникає на тлі зниженого імунітету, до цього можуть призводити:

хронічні інфекційні захворювання; куріння і прийом алкоголю; неправильне харчування (дієти, голодування); ендокринні захворювання; порушення гормонального фону; вагітність; стреси, депресії; застосування антибіотиків; авітамінози.

Папіломи з’являються після зараження через 3-6 місяців, інтенсивність їх прояву, залежить від загального стану організму, імунітету.

Клінічна картина.

Новоутворення можуть з’явитися на шкірі в будь-якій частині тіла. Папілома під грудьми виявляється при пальпації. Вона зазвичай тілесного або світло-коричневого кольору, частіше має ніжку. Може запалюватися і хворіти при подразненні, терті. Такі папіломи швидко поширюються по всій шкірі під грудьми і під пахвами.

Якщо освіта розташоване в зоні ареоли або сосків, то воно викликає біль, підвищену чутливість, печіння. Внутрішньопротокові папіломи виявити складніше, для цього потрібні інструментальні обстеження молочних залоз. При пальпації можна виявити ущільнення, воно зазвичай розташоване недалеко від соска. Можливі виділення з молочної залози. Вони зазвичай світлі, білуваті, але якщо стають жовто-зеленими або рожевими, слід терміново звертатися до лікаря, так як це говорить про запальний процес або переродження.

Як ставлять діагноз.

Виявити вірус папіломи можна за допомогою спеціальних аналізів, які дозволяють виявити специфічні антитіла, що виробляються організмом проти вірусу. По них можна визначити тип вірусу, це важливо, оскільки деякі штами мають високу онкогенів.

Обстеження проток молочної залози проводять шляхом:

ультразвукового дослідження; мамографії; галактографії; дуктографії; цитологічних дослідження виділень з соска.

Методи терапії.

Лікування папілом, які вражають область грудей або проток молочних залоз, проводиться як консервативними, так і оперативними методами. Внутрішньопротокові освіти видаляються тільки хірургічним шляхом. Під анестезією проводять невеликий розріз, розкривають проток і січуть нарости.

Для видалення новоутворень інших локалізацій використовують:

лазеротерапію – рана гоїться протягом 1-2 тижнів, відставляючи непомітний шрам; діатермокоагуляцію – безболісна, ефективна процедура, але після неї може залишитися невеликий рубець; кріодеструкцію – видалення за допомогою рідкого азоту; радіохвильової терапії – дорога процедура, але дуже ефективна і не залишає шрамів.

У домашніх умовах для позбавлення від папілом можна використовувати препарати: Супер чистотіл, Кріофарма, Ляпіс, що містить нітрат срібла. Корисно паралельно приймати противірусні ліки, імуномодулятори, використовувати народні методи підвищення імунітету.

З обережністю потрібно видаляти освіти, розташовані під грудною залозою, бажано робити це в клініці, так як послідовне видалення може заподіяти біль, а якщо груди велика, важка, підвищення потовиділення, то може виникнути нагноєння рани.

Особливості при вагітності.

Папіломи часто виникають на тлі вагітності, навіть у зовні здорових жінок. Справа в тому, що вагітність викликає зниження імунного статусу, це нормальний стан, і воно необхідно, щоб плід міг імплантуватися і розвиватися в матці. Крім того, створюються сприятливі умови для ВПЛ, оскільки молочні залози готуються до годування, розростаються, по краплях з них виділяється молозиво. Груди, соски стають більш чутливими, набухають, можливе утворення мікротріщин.

При виникненні папіломи на грудях під час вагітності необхідно звернутися до лікаря, він призначить противірусні мазі, які запобіжать зростання освіти. Видалення ж можливо тільки після пологів.

Лікування утворень на сосках грудей і не завжди необхідно: зниження імунітету при вагітності носить тимчасовий характер, поступово імунний статус жінки відновлюється, і папіломи можуть зникнути так само швидко, як і з’явилися. Але консультація лікаря все одно обов’язкова, щоб виключити розвиток злоякісного новоутворення.

Народні рецепти.

Видалення папілом можна проводити і народними засобами, наприклад, соком лікарських рослин (чистотіл, кульбаба), але їх не варто використовувати в складках під грудьми. Можна змащувати утворення касторовою олією або спеціально приготованими розчинами. Наприклад, настоєм зелених волоських горіхів на гасі, який витримують в темному місці 3 тижні, або настоєм цибулиння. Можна також протирати уражені ділянки спиртовим настоєм квітів кульбаби.

Для підвищення імунітету використовують відвари лікарських трав (подорожник, шавлія, безсмертник, ромашка), суміші меду з волоськими горіхами, лимоном, курагою. Хороший ефект для стимуляції імунітету дає правильне здорове харчування. Рекомендується використовувати в раціоні яловичу печінку, яйця, морепродукти, свіжу зелень, молочнокислі продукти, приправи. Потрібно стежити за своєю вагою, займатися спортом, висипатися, уникати стресів.

З’явилися на руках бородавки – серйозний косметичний дефект. Крім того, вони можуть заважати виконанню повсякденних домашніх і трудових обов’язків. Як відрізнити бородавки від інших новоутворень? Чому вони з’являються? Яким має бути лікування бородавок на руках?

Бородавка або не бородавка?

Насправді, це надзвичайно важлива проблема. Так як не всі висипання на руках можна віднести до бородавок – доброякісних утворень. Деякі новоутворення не настільки безпечні.

На руках найчастіше з’являються прості бородавки. Це щільні утворення, які підносяться над поверхнею шкіри, діаметром від 0,1 до 1 см. за кольором їх складно відрізнити від нормальної шкіри. У більшості випадків з’являється відразу кілька бородавок. Але зустрічаються і поодинокі.

Характерні ознаки бородавок на руках:

відсутність болісних відчуттів; зникнення на поверхні освіти шкірного малюнка (після видалення малюнок відновлюється); для нових бородавок характерна рівна блискуча поверхня; для старих – покрита роговими нашаруваннями; на поверхні збільшилася бородавки видно чорні точки (це затромбированные капіляри).

Причини появи бородавок на пальцях рук.

Основна причина появи будь-яких бородавок – вірус папіломи людини. Практично кожен дорослий є носієм того чи іншого типу вірусу, часто – відразу декількох типів. Інфекція вражає епітелій шкірного покриву і слизових оболонок.

Вивчено близько 120 типів вірусу папіломи людини. Кожен з них може спровокувати розвиток певного захворювання. Поява бородавок на руках пов’язано з вірусом 2 і 4 типів.

Чому уражаються пальці рук?

Бородавки найчастіше з’являються на пальцях з наступних причин:

це найбільш травмовані ділянки тіла; контакт з носієм вірусу або з побутовими предметами відбувається, як правило, за допомогою рук (рукостискання, перила сходів, поручні, дверні ручки і т. п.).

Людина з вірусом протягом багатьох років може не знати про існування його в організмі. Поява бородавок обумовлено, в основному, зниженням імунітету зараженої людини. Можлива і зворотна ситуація: під вплив імунітету вже з’явилися бородавки самостійно вирішуються.

Як вивести бородавки на руках?

Бородавки не схожі ні на одне захворювання: без лікування більшість хвороб починають прогресувати. З бородавками справа йде не зовсім так. Вони можуть не реагувати на найефективніші способи лікування, а можуть вирішитися самостійно.

Помічена наступна закономірність: самостійне дозвіл бородавок протягом двох місяців відбувається в 20% випадків; протягом трьох місяців – в 30% випадків; протягом двох років – в 50% випадків. Причому до самостійного дозволу більш схильні бородавки у дітей. Рідше бородавки пропадають самостійно у дорослих, у дітей зі зниженим імунітетом і в разі наполегливої течії.

Бородавки можуть вести себе по-різному. Якщо лікування бородавок на руках відсутня, то ці освіти можуть.

поступово збільшуватися в кількості і розмірах; залишатися довгий час без змін; зникати самостійно.

Якщо підібрано грамотне лікування бородавок на пальцях рук, то можливі наступні варіанти розвитку подій:

бородавки повністю зникають в самому початку лікування; у міру лікування вони поступово вирішуються; ніяк не змінюються та з’являються знову, незважаючи на всі використовувані методи видалення бородавок.

Слід розуміти, що жоден із способів лікування бородавок не здатний усунути з організму вірус папіломи людини. Видаляються тільки прояви інфекції, а вірус залишається. Щоб уникнути рецидиву після видалення бородавки, потрібно зміцнювати імунітет.

Лікарські препарати від бородавок на руках.

Суть лікування бородавок-руйнування наросту на шкірі. Робити це можна за допомогою лікарських препаратів або фізичного впливу. Дані методи можна комбінувати.

Лікування бородавок на руках здійснюється наступними групами лікарських препаратів:

місцево некротизуючі; засоби для кріотерапії; кератолітики; зовнішні противірусні препарати при бородавках і засоби, що підвищують імунітет.

Місцево некротизуючі засоби:

Вартек. Діюча речовина препарату (подофіллотоксин) викликає некроз елементів бородавки. Це засіб від бородавок на руках протипоказано жінкам в період вагітності і лактації і дітям. Кондилайн Нікомед і Кондилин. Препарати у формі розчину. Також розроблені на основі подофілотоксину. Солкодерм-розчин, що надає припікаючу і муміфікуючу дію з подальшим утворенням некротичного струпа. Діючі речовини-азотна, молочна, оцтова і щавлева кислоти, нітрат міді. Веррукацид-комплексний засіб припікаючої дії. Активні речовини – фенол і метакрезол – коагулюють білки. Не рекомендується дітям до 7 років.

Проведення кріотерапії в домашніх умовах стало доступним завдяки системі Кріофарма. Такі лікарські засоби ефективно заморожують бородавки.

Кератолітики-препарати, що розплавляють тканину:

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Колломак – лікувальний розчин, що має кератолітичну, місцево подразнюючу, антисептичну і протизапальну дію. Активні речовини-саліцилова кислота, молочна, полідоканол-600. Рекомендується дорослим і дітям старше 1 року. Пластир салипод від бородавок. Має виражену кератолітичну і антисептичну дію. Активні компоненти-саліцилова кислота і сірка. Не рекомендується застосовувати для лікування бородавок у дітей.

Щоб уникнути рецидиву, після видалення бородавки необхідно скористатися зовнішніми противірусними засобами (гель Виру-Мерц, наприклад). Ефективна терапія неможлива без відновлення імунітету і підтримки його на належному рівні. Поліпшити роботу імунної системи можна за допомогою таких груп препаратів:

імуномодулятори; уностимуляторы; вітамінні комплекси.

Як вилікувати бородавки на руках?

Основні методи при лікуванні у лікаря:

лазер (позитивний ефект досягається завдяки випаровуванню або коагуляції клітин шкіри); рідкий азот (лікування відбувається завдяки загибелі тканин бородавки під впливом заморозки); хірургічне висічення (використовується при пошкодженні великої площі; міні операція проводиться під місцевим наркозом і передбачає накладення косметичних внутрішньошкірних швів); електрокоагуляція (пошарове зрізання бородавки електричним струмом при коагуляції оточуючих тканин).

Mail (не буде опубліковано) (обов’язково)

Свіжі записи.

Жировик на інтимних місцях Чому виникають жировики на губах і як з ними боротися? Мазь від жировиків.

Лікування гострих кондилом у жінок.

Причини гострих кондилом у жінок.

Як показують практичні дослідження, генетичні сліди вірусної інфекції папилломной інфекції присутні практично у кожної сучасної жінки. Однак далеко не кожна людина володіє необхідним рівнем сприйнятливості до цієї інфекції. У переважної більшості контакторів з патогенним мікроорганізмом з успіхом справляється імунна система. Але це відбувається тільки в тому випадку, якщо імунітет не ослаблений супутніми патологіями та хронічними запальними процесами.

Як випливає з висновків імунологів, вище всього ризик зараження у жінок, які систематично страждають від кандидозного ураження піхви (молочниця). Саме у таких представниць прекрасної статі існує майже 99 % імовірність зараження вже при першому статевому контакті з носієм даного патогенного вірусу.

Основна ж причина розвитку гострих кондилом у жінок — це зараження ВЧП і подальший вільний розвиток мікроорганізму. Хоча відомі випадки мимовільного очищення організму від цього збудника, в більшості випадків інфікування закінчується саме проявом шкірних змін і розвитком онкологічних новоутворень.

Другий небезпечний період для жіночого організму — виношування дитини і грудне вигодовування. В цей час пригнічується імунітет естрогенами. Дане положення необхідно для того, що імунна система матері не вбила і не відкинула розвивається плід з відмінним від жіночого організму генетичним кодом. Під час грудного вигодовування імунітет знижується на увазі дефіциту поживних речовин, вітамінів і мінеральних речовин.

Нарости у формі рогу, що нагадують цвітну капусту або себорейний кератоз; як правило, розташовуються на сухій шкірі (статеві губи жінок). 2. Папульозні такі кондиломи мають характерну куполоподібну форму, діаметр від 1 до 4 мм і гладку поверхню (менш рогову, ніж у випадку з кератотичними) червонуватого кольору. Місце розташування — ороговіла шкіра. 3. Гігантські кондиломи Бушке-Левенштейна Це великі утворення, які розвиваються у хворих зі зниженим рівнем клітинного імунітету, а також у вагітних.

Класифікація по локалізації.

Що стосується локалізації генітальних бородавок, то за цією ознакою виділяють кондиломи:

зовнішні аногенітальні (розташовуються в області великих і малих статевих губ); вагінальні, які знаходяться в області передодня піхви; эндоуретральные (утворюються в уретрі); анальні (розташовуються в області анального отвору); пухлини шийки матки; ротової порожнини (локалізуються на губах, мовою, слизовій оболонці щік).

Клінічна картина.

Інкубаційний період триває від 3 тижнів до 6 міс і в середньому становить близько 2,8 міс. Чоловіки і жінки однаково схильні до цього захворювання. Середній вік хворих коливається від 22 до 25 років.

Зазвичай загострені кондиломи локалізуються на статевих органах і в періанальної області. У ВІЛ-інфікованих пацієнтів загострені кондиломи можуть локалізуватися в незвичайних місцях, наприклад на обличчі, століттях і вушних раковинах. У чоловіків найбільш часта локалізація-пеніс, уретра, мошонка, періанальна, анальна і ректальна області [2]. Елементи висипу мають тілесний колір, можуть бути представлені гладкими папулами розміром з шпилькову голівку і на початкових етапах розвитку не завжди помітні на статевому члені.

Для їх виявлення проводять пробу з 5% оцтовою кислотою. Після обробки шкіри забарвлення папул стає белесоватой. Надалі папули розростаються і набувають бородавчасту або ниткоподібну форму, нагадуючи цвітну капусту або півнячий гребінь. Як правило, загострені кондиломи множинні і розташовуються групами.

У жінок клінічна картина гострих кондилом може бути різноманітною. Класичні екзофітні поразки на зовнішніх статевих органах носять поширений характер і легко виявляються при огляді, однак можуть бути і випадковими знахідками при проведенні кольпоскопії або ректороманоскопії. На малих статевих губах і напередодні піхви кондиломи являють собою вологі, бархатисті або численні пальцеподібні розростання і займають значну площу.

Кондиломи в цервікальному каналі виявляються у 20% жінок, інфікованих ВПЛ і з локалізацією гострих кондилом на зовнішніх статевих органах. Локалізація гострих кондилом на шийці матки або в цервікальному каналі вважається несприятливим фактором, так як може сприяти розвитку раку шийки матки [3].

Навіть при своєчасному і раціональному лікуванні загострені кондиломи часто рецидивують. Це пов’язано з тим, що вірус тривалий час може зберігатися в інактивованих стані у зовні здорових ділянках шкіри і слизових оболонках.

Симптоми гострих кондилом у жінок.

Відразу ж хочемо попередити вас про те, що порівнювати гострі кондиломи у жінок на фото з вашими шкірними проявами не варто. Навряд чи ви отримаєте результативну відповідь, яка дозволить вам без фахівця встановити правильний діагноз. Тим більше не варто лікувати самостійно ці шкірні прояви. Варто знати,що видалення кондилом не шкодить вірусу, що живе в вас. Це не лікування, а усунення косметологічного дефекту. Ви можете нескінченно проводити видалення, однак бородавки будуть з’являтися знову і знову до тих пір, поки вам не буде призначено специфічне лікування.

Симптоми гострих кондилом у жінок можуть проявлятися у вигляді різних шкірних наростів з шорсткою поверхнею і виступаючими гострими верхівками. Локалізація може бути різною:

навколо анального отвору; на малих статевих губах; зона промежини; зовнішні статеві губи; область паху; піхва; шийка маки.

Зовні нарости істотно відрізняються від природних шкірних покривів. Вони відрізняються більш інтенсивним забарвленням, на поверхні можуть спостерігатися центричні кола. Елементи можуть бути одиничними. При групових скупченнях або множинному поширенні встановлюється діагноз вірусного кондиломатозу. Якщо не вживати заходів з лікування хвороби, то протягом короткого часу нарости набувають тенденцію до швидкого розростання і злиття між собою. Форма гострих кондилом в цьому випадку може стати нагадує качан цвітної капусти.

Розвиток захворювання може тягнутися протягом декількох років. Вірус до деякого часу взагалі жодним чином себе не проявляє. Однак в момент ослаблення імунної системи починається зростання кондилом. Якщо організму на цьому етапі вдається взяти під контроль розвиток і розмноження патогенного мікроорганізму, то зростання утворень припиняється. Загострені кондиломи у жінок як би завмирають у своєму розвитку. Але таке зустрічається не часто.

У більшості ж випадків виявляється швидке і бурхливе зростання зі злиттям і погіршенням загального стану постраждалої жінки. При травмуванні новоутворень може розвиватися кровотеча, яке досить складно зупинити. Часто приєднуються вторинні інфекції, які в кінцевому підсумку можуть завершитися бешиховим запаленням і сепсисом.

Особливу небезпеку ці утворення становлять для майбутніх породіль. Під час родової діяльності в місцях наявності гострих кондилом у жінок часто відбуваються масовані розриви, які згодом дуже важко і довго заростають, залишаючи після себе колоїдні рубці зі сполучної тканини. У такої жінки може в майбутньому деформуватися почуття лібідо через неможливість нормального ведення фізіологічної статевого життя.

Основною причиною, через яку виникають загострені кондиломи, є статевий акт з інфікованим партнером. Як правило, вони з’являються в травмованих в процесі статевого акту місцях.

внутрішньоутробна передача даного вірусу від інфікованої матері дитині; зараження дитини під час пологів при наявності кондилом на слизовій оболонці родових шляхів породіллі.

Вірус папіломи людини (скорочено його називають не інакше як ВПЛ) поширений досить широко, володіючи високим ступенем контагіозності (властивість захворювання передаватися від хворого здоровому сприйнятливому людині).

Понад 50% людей, що ведуть статеве життя, заражено як мінімум одним штамом ВПЛ. Поява і подальший розвиток папіломавірусної інфекції буває викликано погіршенням імунітету. Загострені кондиломи характеризуються відсутністю симптомів.

Для більшості людей-носіїв тих чи інших штамів ВПЛ ці загострені нарости не становлять серйозної небезпеки.

Причини, що підвищують ризик зараження захворюванням:

вже перенесені захворювання, що передаються статевим шляхом (такі, наприклад, як хламідіоз, кандидоз, гонорея, герпес, трихомоніаз і т. д.); хаотичний вибір статевих партнерів (через партнера, який раніше мав статеві контакти з носіями вірусу папіломи людини); вагітність; всілякі внутрішні чинники людського організму (наприклад, знижений імунітет, схильність до виникнення стресів, нестача вітамінів); дисбактеріоз піхви.

Діагностика гострої кондиломи у жінки.

Аналіз анамнезу захворювання і скарг (коли (як давно) з’явилися характерні утворення у вигляді вузликів або сосочків, чи були незахищені статеві контакти і як давно і т. д.).

Гінекологічний огляд. Визначення наявності вірусу папіломи людини в зіскобі епітеліальних клітин з уражених ділянок методом якісної ПЛР-діагностики з або без генотипування (визначення типу ВПЛ). Визначення кількості вірусу піпіломи людини в соскобе епітеліальних клітин з уражених ділянок методом колічесвтенной ПЛР-діагностики с або без генотипування (визначення типу ВПЛ). Кольпоскопія – огляд стінок піхви і шийки матки під збільшенням з використанням спеціального оптичного приладу (кольпоскопа). Розширена кольпоскопія — огляд стінок піхви і шийки матки під збільшенням з застосуванням додаткових діагностичних методів (обробка слизових розчином 3% оцтової кислоти, розчином Люголя). Біопсія (взяття шматочка тканини) гострих кондилом з подальшим гістологічним дослідженням (вивчення стурктури тканини під збільшенням). Цитологічне (вивчення клітин під мікроскопом) або гістологічне (вивчення тканин під мікроскопом) дослідження ділянок кондилом. Гінекологічний мазок на онкоцитологію (вивчення клітин в епіеліальному зіскобі з шийки матки і з цервікального каналу під мікроскопом). Аноскопія-огляд області навколо заднього проходу (періанальної області) під збільшенням. ПЛР діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом. Можлива також консультація дерматовенеролога, уролога, проктолога.

Лікування гострих кондилом.

Загострені кондиломи у жінок підлягають негайному видаленню при будь-якій стадії їх розвитку. Але цього для повноцінного лікування не достатньо. Відразу ж після проведення косметологічної процедури необхідно пройти повне обстеження організму з метою виявлення супутніх інфекцій.

За результатами отриманих аналізів лікар призначить вам комплексне лікування гострих кондилом, яке допоможе очистити організм від цього патологічного мікроорганізму. Для цього важливо, в першу чергу, підвищити імунний захист організму. Також використовуються препарати на основі цинку і противірусних компонентів.

Самостійні методи лікування гострих кондилом і їх видалення — не допустимі. Це можна зробити тільки в спеціалізованій клініці. Також обов’язково пройдіть обстеження у онколога для виключення можливість розвитку онкологічних захворювань.

Кондилин (подофиллотоксин) — 0,5% розчин у флаконах по 3,5 мл з аплікатором. Компонент Кондилина подофиллотоксин — найбільш активний у складі рослинного екстракту подофілліна, при місцевому застосуванні він призводить до некрозу і деструкції гострокінцевих кондилом. Перевага даного методу лікування полягає в тому, що хворий може самостійно обробляти уражені ділянки шкіри в доступних місцях. За допомогою пластикового аплікатора препарат наноситься на кондилому; поступово змочуються всі кондиломи, але не більше 50 штук за 1 раз (по площі не більше 10 см2). Препарат потрібно наносити з обережністю, уникаючи здорових ділянок шкіри.

Перший раз обробку проводить лікар або медсестра, навчаючи пацієнта правильно наносити препарат. Після обробки препарат повинен висохнути, щоб не виникло подразнення навколишньої шкіри або її виразки. Кондилин наносять 2 рази на день протягом 3 днів, а потім роблять 4-денну перерву. Тривалість лікування не повинна перевищувати 5 тижнів. Протипоказанням для застосування препарату є вагітність, лактація, дитячий вік, застосування інших препаратів, що містять подофиллин.

Препарат наноситься на поверхню за допомогою скляного капіляра або аплікатора, після чого препарат повинен висохнути. Одномоментно допускається обробка площі не більше 4-5 см2. При необхідності обробку можна повторити через 4 тижні. Нанесення препарату може супроводжуватися сильним печінням та болем, в деяких випадках може виникнути гіперпігментація і утворення рубців.

Препарати інтерферону вводять безпосередньо в загострені кондиломи. Процедура болюча і вимагає проведення повторної обробки.

Трихлоруксусная кислота в концентрації 80-90% наноситься безпосередньо на кондиломи. Залишки її видаляють за допомогою тальку або бікарбонату натрію. При необхідності лікування повторюють з інтервалом в 1 тижні. Якщо після 6-кратної обробки залишаються загострені кондиломи, то необхідно змінити метод лікування.

Ускладнення.

Найбільш небезпечне ускладнення, яке викликають загострені кондиломи-розвиток передракового стану. Це стає можливим через накопичення вірусу папіломи людини в тканинах, які оточують кондиломи. В результаті у складі ДНК слизової поверхні статевих органів або епітеліальних клітин відбуваються певні зміни, що може послужити причиною виникнення раку шийки матки у жінок.

У разі локалізації виростів біля анального отвору можливі ускладнення у вигляді рясної кровотечі при акті дефекації.