папіломи у жінок на геніталіях

Найголовніше про лікування у жінок вірусу папіломи людини: до якого лікаря звернутися і як боротися в домашніх умовах?

Для жінок тема, яка стосується появи папілом, досить болюча і делікатна. А адже відповідь на питання, чому у власниць прекрасної статі папіломи зустрічаються найчастіше, лікарі і досі не знайшли відповіді.

Хоча ці маленькі нарости осаджують тіло, як жінок, так і чоловіків.І навіть нерідко зустрічаються і у маленьких дітей.

Про те, як жити з даний діагнозом і що робити, ви дізнаєтеся в даній статті.

Що собою являють дані освіти?

Отже, почнемо з того, що це таке. Папілома – невеликі новоутворення доброякісного характеру на шкірі або слизових людини у вигляді бородавок. Причина їх появи – наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ), який спостерігається в крові близько 70% людства. Папіломи вражають різні частини тіла жінки – шия, груди, порожнину рота, статеві органи.

Лікарі називають загальні причини появи цих утворень на тілі жінок:

Ослаблений імунітет згодом не до кінця вилікуваного грипу або застуди, прийому невідповідних ліків. Довге перебування на сонці і загоряння на пляжах. Депресії або стресові ситуації. Наявність ВІЛ-інфекції. Збої гормонального фону і в ендокринній системі. Купання в басейнах.

Сьогодні в медицині існує класифікація з понад 600 різновидів даного вірусу. Сорок з них як раз місцем свого розташування вибирають інтимні місця – область ануса, слизові піхви і шийки матки.

Володарка прекрасної статі може навіть не здогадуватися про наявність вірусу папіломи, і тільки на огляді у гінеколога може дізнатися про новоутвореннях всередині, які небезпечні для здоров’я, адже можуть викликати рак.

У жінок цей вірус має можливість протікати без симптомів, не викликаючи дискомфорту. Після деяких аналізів і переконання, що це все-таки наявність вірусу, жінці буде призначена кольпоскопія – огляд шийки матки під спеціальним мікроскопом.

Це робиться, щоб переконатися в наявності або відсутності прихованої патології шийки матки. При необхідності може бути зроблена ще одна процедура – біопсія.

Потрібно знати, що інфікування даним вірусом здійснюється контактним шляхом, такі типи вірусу як загострені кондиломи, поширені на геніталіях, виникають шляхом статевого контакту.

Далі розглянемо докладно як лікувати папіломавірусну інфекцію у жінок.

На фото Ви зможете ознайомитися з тим, як виглядає вірус папіломи людини.

Специфіка лікування папілом у жінок.

Чи лікується вірус папіломи людини чи ні? ВПЛ вилікувати складно, але можна зупинити його розвиток і подальше поширення. Піддаються папіломи тільки правильному комплексному лікуванню.

Для боротьби з незначними наростами використовують кілька методів лікування, представлених як традиційними засобами, в тому числі і кардинальними, так і народними, які давно вже діють (задовго до появи сучасних медичних препаратів і технологій).

Але який лікар лікує ВПЛ? Лікування папілом у жінок проводиться у таких фахівців як гінеколог і дерматовенеролог.

Тільки припинить його розвиток і подальше поширення, підніме імунітет людини. Адже тільки імунній системі під силу боротися з вірусом папіломи за допомогою медикаментозних препаратів і хірургічного втручання.

Саме фахівці допоможуть вам підібрати правильну схему лікування, самостійно цього робити не варто, так як можна запросто тільки погіршити ситуацію. А лікарі мають певний арсенал методів лікування папілом у жінок, які допоможуть забути про проблему.

Сьогодні поширені різні способи боротьби, серед них: хірургічне видалення, лазерна коагуляція, фізіотерапія, радіохвильове видалення, електрокоагуляція, кріодеструкція. Розглянемо окремо кожен з цих методів докладніше.

Методи боротьби з вірусом.

Хірургічне видалення папіломавірусу проводитися, коли розміри наростів перевищують 1 см, а також при підозрі ракових клітин в утворилися папіломах.

Операція починається після місцевої анестезії, потім лікар вручну видаляє папілом. Найчастіше хірург може зачепити і трохи ділянки здорової шкіри, це робиться для уникнення повторного появи новоутворення. Після вилучення папіломи накладається шов.

Дана процедура займає близько 15 хвилин, а пацієнт при цьому нічого не відчуває. Попри, здавалося б, на простоту даного методу, він має свої недоліки – може бути вражений занадто велика ділянка тканин, а оперативне втручання може накласти свої відбитки – можлива поява шрамів і рубців.

Лазерна коагуляція передбачає перед її початком проведення аналізу для виключення наявності ракових клітин. Місце, куди буде направлятися дана процедура, знеболюється. Потім фахівець променями лазера випоює новоутворення, вірніше воду, що утворилася в них, згодом чого клітини зсихаються і стають скоринкою, яка самостійно відпаде близько тижня.

Довше хвилини лазер не направляють на одну освіту. Почервоніла і набрякла шкіра навколо місця маніпуляції прийде в себе і стане нормального рожевого кольору вже через кілька днів, а поки варто оберігати її від попадання сонячних променів, щоб уникнути непотрібних плям.

Даний метод ефективний тим, що під час процедури відбувається і запаювання кровоносної судини, тому кровотечі не потурбують пацієнта. Але лікарі порекомендують вам уникати розпарювання скоринки і нанесення косметичних засобів близько трьох днів. Лазерна коагуляція найчастіше проводиться на таких частинах тіла, як руки, ноги, обличчя і статеві органи.

Даний спосіб лікування має також деякі слабкі сторони-можлива наявність рубців.

Ще одним методом в боротьбі з папіломою є радіохвильове видалення. Сама процедура схожа до попередньої, але тут крім лазерів діє апарат «Сургітрон», який вражає папіломи радіохвильовими випромінюваннями.

Але перед лазером, він має одну важливу перевагу – він не такий небезпечний для очей людини, як лазер. Ефективність та ж – дана маніпуляція швидка, наявність невеликої скоринки, перед початком операції проводитися місцева анестезія. Застосування даного апарату допомагає видаляти поодинокі кондиломи.

Електрокоагуляція також передбачає місцеве знеболення. Даний метод полягає в тому, що спеціальною голкою, яка подає електричний струм, випалюють обридлі нарости.

Після того, як скоринка відпадає, на місці операції не залишається ніякого сліду. Кровотеча з рани уникається завдяки запаювання струмом судин. Відновлення шкіри проходить трохи більше тижня, рекомендується також місце випалювання берегти від попадання сонячних променів.

Але при застосуванні електрокоагуляції проглядаються і деякі недоліки-біль при видаленні папілом на інтимних місцях і можливість повторної появи при недостатньо обробленій ділянці, де випалювалося утворення.

Самим безболісним способом в боротьбі з папіломою є припікання рідким азотом або кріодеструкція. Перед початком процедури проводяться також попередні обстеження та аналізи, які повинні підтвердити доброякісність утворень.іпосле чого лікар припікає ватною паличкою, змоченою в рідкому азоті, папілому. Тривалість торкання 5-20 секунд в залежності від розміру наросту.

Суть в тому, що вплив рідкого азоту на воду в клітинах викликає її замерзання, а кристали, що утворилися від цього контакту, видаляють папіломи. На місці припікання утворюється міхур з рідиною. Шкіра навколо нього може червоніти або набрякати. Це нормальна реакція. Поколювання і печіння поступово пройдуть.

Через кілька днів міхур лопне і на його місці утворюється скоринка, на місці якої з часом утворюється нормальна здорова шкіра.

Для жінок даний метод стає рятівним, коли потрібно видалити папіломи на століттях або в інтимних місцях назавжди.

Крім описаних методів боротьби з папилломами у жінок використовують також і медикаментозне лікування, яке полягає в застосуванні противірусних та імуномодулюючих засобів, а також вітамінних комплексів, які активно борються з вірусом в організмі і досить піднімуть імунітет хворого.

В домашніх умовах можна скористатися медикаментозними засобами. Серед лікарських препаратів, які пригнічують вірус папіломи людини, великою популярністю користуються такі медикаментозні засоби:

» Віферон«;» Анаферон»; «інтерферон»; «Аллокін альфа»;» Гроприносин«; «Епіген інтим»; крему «Алдара» або «Кераворт».

Для підвищення імунної системи при лікуванні папілом можуть служити препарати для підвищення імунітету, настої трав, вітамінні комплекси, здоровий спосіб життя, дієта, загартовування.

Багато ефективними вважають і народні методи лікування. Але вони так само, як і медикаментозні, не здатні повністю усунути вірус з організму людини. Тому будь-який обраний засіб потрібно узгодити з лікарем, і після того починати лікування.

З народних засобів більш ефективними в битві з даними утвореннями вважають: сік чистотілу, часнику, алое, рицинова олія, спирт, оцет, марганцівку, волоський горіх. Є різні рецептури в боротьбі з папіломами, серед них виділяють масляні настоянки чистотілу, оцтові настоянки з лука, настоянка з волоських горіхів.

Ви можете вибрати будь-який відповідний для Вас спосіб лікування, так як якщо не лікувати, то можливе настання несприятливих наслідків!

Папіломи на інтимних місцях у жінок.

Вірус папіломи людини у жінок в гінекології − це вірусна інфекція. Папіломавірус передається певними способами. Вірус в організмі стає помітним, коли з’являються шкірні новоутворення на інтимних місцях. Це загострені кондиломи на слизовій жіночих статевих органів. Якщо папілома оселилася на шийці матки, діагностувати її зможе тільки гінеколог при огляді на гінекологічному кріслі. Вірус папіломи несе небезпеку, іноді цей вид перероджується в онкозахворювання. Існують докази, що підтверджує зв’язок цього вірусу з раком на статевих органах.

Що таке ВПЛ?

Вперше вірус був виявлений 1964 році. Зараз їх відомо більше 70 видів. Папиломмовирус дуже маленький і простий за структурою. Саме цим пояснюється живучість інфекції. Кожному штаму (вірусу) для зручності присвоєно свій особистий номер.

Їх класифікують на три групи:

Неонкогенні. Низкоонкогенные. Високоонкогенні.

Деякі папіломи просто живуть на тілі людини, а інші стають збудниками різних захворювань.

Найбільш відомі типи ВПЛ:

гострокінцеві кондиломи в ділянці промежини і на статевих органах (6, 11 штами); бородавки на геніталіях і папіломатоз гортані (8,11,16,18,31,35 штами); контагіозний молюск (6,8,11,16 штами); рак шийки матки (16,18 штами).

Папіломавірус передається від одного живого організму до іншого. Вірус селиться в базальному шарі шкірного покриву. Базальний шар-це клітини, що становлять основу епідермісу, щільно прилеглі до дерми. Розмножується вірус у верхніх шарах шкіри. Життєвий цикл ВПЛ проходить всередині клітин людського організму. Вірус може існувати і в зовнішньому середовищі, але термін його життєздатності дуже малий.

Способи передачі ВПЛ і причини прояву.

Причини потрапляння в організм цього вірусу банальні.

Він проникає різними способами:

Загострені кондиломи передаються статевим шляхом. Оральні і Анальні контакти також сприяють зараженню вірусу від одного партнера до іншого. Бородавки в паху передаються побутовим способом. Таке захворювання можна отримати в басейні, сауні або на пляжі, при використанні особистих речей інфікованої людини. Вірус деякий час живе на волі і легко потрапляє до людини через мікротравми шкіри.

У жінок папілома може передаватися від матері до дитини. Таке зараження відбувається під час пологів. У малюка папіломавірус розвивається на слизовій рота, горла, в області геніталій.

Виявивши в інтимних зонах бородавки, не думайте, що ви заразилися тільки що.

Іноді вірус живе у жінок з дитинства, а папіломи в паху з’являються вже в зрілому віці.

Часто у представниць жіночої статі може і не бути клінічних проявів, однак вона вже носить вірус і заражає інших. Це рідкісне, але можливе явище.

Таке захворювання зазвичай ховається до 2 місяців після первинного інфікування. І вже після у жінки з’являються очевидні симптоми. Тягне біль в Лобковій зоні, збільшення лімфовузлів в паху і поява в паховій області бородавок.

Цьому можуть сприяти наступні причини:

стрес; шкідливі звички; ослаблений імунітет; статеве життя без контрацепції презервативом; вагітність; статеві інфекції; перенесені вірусні інфекції.

Діагностика вірусу папіломи у жінок.

ВПЛ в інтимному місці легко встановити, здавши аналіз.

Є певні етапи, які необхідно пройти для достовірної клінічної картини:

Візуальний огляд статевих органів. Для виключення внутрішнього ураження ВПЛ частини шийки матки і внутрішніх стінок піхви застосовують гінекологічне дзеркало.

Кольпоскопія інтимних місць. Аналіз абсолютно безболісний, не болючіше ніж звичайний гінекологічний огляд. Прилад кольпоскоп збільшує поверхню в 30 разів. Під час огляду проводяться певні тести на внутрішніх статевих органах жінки. Наприклад, аналіз з використанням оцтового розчину. Він показує наявність інфекції всередині. Цитологічний аналіз. Береться зішкріб з шийки матки або з цервікального каналу (перехід, що зв’язує шийку і саму матку). Таке обстеження рекомендується для всіх жінок. Саме цей аналіз дозволяє побачити ракові утворення в самому початку прояви онкологічного захворювання. Аналіз ПЛР. Показує присутність в біоматеріалі вірус папіломи. ДНК-аналіз. Досліджується біоматеріал на наявність ВПЛ в організмі.

Папіломавірус у людини має деякі особливості, саме вони заважають правильній діагностиці:

ДНК-аналіз. Таке дослідження може бути неточним. Похибка трапляється через знаходження вірусу в глибинах шкіри статевих органів і через латентного (прихованого) протікання хвороби. У разі ураження шкіри людини в різних місцях, необхідно робити аналіз на кожну із зон у паху або на тілі, щоб виявити штами збудника інфекції.

Коли здавати аналізи на папіломавірус?

Обов’язково систематично здавайте аналіз на наявність ВПЛ. Таке обстеження рекомендовано для всіх жінок.

До 30 років. Якщо немає симптомів папілома вірусу і аналіз високого ризику (онкології) взятий з статевих органів негативний, наступний тест пройдіть через 3 роки. Якщо аналіз високого ризику позитивний, а мазок хороший, повторна діагностика рекомендована через рік. Якщо аналіз і мазок високого ризику позитивні, значить призначається подальша діагностика на розсуд спеціаліста. Це може бути кольпоскопія або біопсія. Лікування також підбирає лікар. Після 30 років. Коли аналіз на вірус високого ризику негативний і мазок в нормі, обстеження можна пройти через 5 років. Якщо аналізи позитивні, лікар призначає подальше обстеження і лікування. Після 60 років. Здати 2 аналізу до цього віку на вірус папіломи високого ризику. Якщо вони нормальні, подальші обстеження можна не повторювати. Ризик появи вірусу на статевих органах і його переродження в онкозахворювання мінімально.

Таке захворювання не смертельно. Далеко не всі ВПЛ у жінок викликають небезпечні хвороби. Уточніть у лікаря ймовірність розвитку більш серйозного захворювання конкретно в даній ситуації. Будь-яка хвороба в Лобковій області або на інтимних місцях вимагає медичного огляду. Обов’язково існують причини, що викликали появу шкірних новоутворень у людини. Лікування інтимних місць має проходити під наглядом фахівця.

Лікування і профілактика.

Вірус папіломи у людини можна запобігти, якщо дотримуватися деяких правил:

Обов’язково використовувати презерватив під час статевих відносин. Регулярно відвідувати гінеколога і дотримуватися лікування інтимних захворювань. Відмовитися від спиртного і куріння. Підвищити імунітет. Приймати вітаміни, займатися спортом.

Щоб лікування ВПЛ не стало необхідністю, рекомендується зробити щеплення від вірусу папіломи. На сьогоднішній день лідирують два медичних препарати Гардасил і Церварикс. Вони не тільки попереджають розвиток папіломавірусу, але і попереджають розвиток ракових захворювань в області матки.

Якщо ви є носієм папіломавірусної інфекції, не варто лякатися. Існує багато способів для позбавлення від бородавок. До кожної пацієнтки підбирається свій метод терапії. Основна терапія спрямована на видалення наростів і зняття запалення.

Лікування умовно можна розділити на кілька груп:

Місцеве лікування. Новоутворення видаляються з шкіри будь-яким способом, використовується метод кріодекструкції, хімічний або лазерний вплив. Хірургічне втручання. Бородавки видаляються скальпелем. Цей метод затребуваний при підозрі на онкологічне захворювання. Лікар вирізає уражені вогнища шкіри. Медикаментозне втручання. Призначається для запобігання рецидивам, в період загострення ВПЛ. Деякі види папілом можуть зникнути від лікарських препаратів. Прийом імуномодуляторів. Вони зміцнять імунітет, а значить підвищать захисні сили організму.

За даними медичних досліджень ВПЛ в гінекології у жінок до 30 років з успіхом лікується. Таке захворювання у більш дорослих дам, які інфікувалися у віці від 30 років і вище, залишається в організмі назавжди. У будь-якому випадку можна спокійно жити, не забуваючи проходити діагностику у фахівця і стежити за своїм здоров’ям.