папіломи в анусі

Чи можна позбутися від папіломи на анусі.

Папіломи на анусі виникають внаслідок зараження ВПЛ (вірусом папіломи людини).

Це найбільш поширена інфекція, що передається в основному статевим шляхом.

З найбільшою частотою папіломавірус зустрічається у жінок вікової категорії від 19 до 22 років, а у чоловіків — від 22 до 26 років (40-70 відсотків випадків у гомосексуалістів).

Вся інформація на сайті носить ознайомчий характер і НЕ Є керівництвом до дії! Поставити точний діагноз вам може тільки лікар! Переконливо просимо Вас НЕ ЗАЙМАТИСЯ самолікуванням, а записатися до фахівця ! Здоров’я Вам і Вашим близьким!

За даними статистики випадки захворювання ВПЛ протягом останніх трьох десятків років неухильно ростуть, тому сексуально активним людям необхідно знати, що таке ВПЛ, як уникнути зараження і як боротися з інфекцією.

Різновиди наростів.

Вірус папіломи проявляється у вигляді тілесних або коричневих утворень розміром від 1 до 6 мм.

Вони можуть локалізуватися на будь-якій ділянці людського тіла, а також на статевих органах і навколо ануса.

Відомо більше 80 різновидів ВПЛ, серед них найчастіше зустрічаються:

прості (вульгарні) папіломи. Являють собою округлі шишечки, що локалізуються на пальцях і кистях рук; плоскі — невеликі тілесні нарости на шкірі тіла, обличчя, іноді викликають запалення; акрохорди (ниткоподібні папіломи). Шия, особа, область навколо очей, повіки, пахвові западини — улюблені місця локалізації цих неестетичних наростів; підошовні. Нарости «селяться» на підошвах ступень і викликають відчутний дискомфорт при ходьбі; загострені кондиломи. Інфекція проявляється у вигляді новоутворень на зовнішніх і внутрішніх статевих органах, а також біля заднього проходу.

Папіломи навколо ануса являють собою бородавчасті нарости, що нагадують цвітну капусту з загостреними верхівками, на зразок півнячих гребінців.

Вони можуть бути:

одиничними, великими; множинними, зливаються між собою.

Їх поява пов’язана з інфікуванням ВПЛ підтипу № 6, 11, 13, 16, 18, причому останні два відносяться до найбільш активних і небезпечних різновидів вірусу, частіше призводить до дисплазій і раку.

Шляхи зараження.

Заразитися ВПЛ можна статевим і рідше побутовим шляхом.

Фото: можливість інфікування при рукостисканні.

Джерелом передачі вірусу є уражені інфекцією клітини шкіри і слизових оболонок.

Сама кондилома у хворої людини може бути ще не видно, але видозмінені клітини вже будуть присутні.

Вірус проникає в здоровий організм через дрібні тріщинки при контакті з інфікованою людиною. Під побутовим шляхом зараження мається на увазі передача інфекції через предмети особистої гігієни, знову ж при наявності мікротравм на шкірі. Дитина може заразитися папіломавірусом від інфікованої матері при проходженні по родових шляхах під час пологів. Діти заражаються ВПЛ і контактно-побутовим шляхом, особливо при відвідуванні басейнів, громадських лазень і т. д. Звичка гризти нігті, обривати задирки, розчісувати подряпини і садна, а також нерегулярне миття рук може стати причиною появи папілом у дитини.

Відео: «Папілома (генітальні бородавки, кондиломи), вірус папіломи людини»

Діагностика.

Для постановки точного діагнозу потрібно звернутися до проктолога.

Діагностування гострих кондилом не представляє труднощів для фахівців.

Одне з головних завдань лікаря полягає в уточненні підвиду ВПЛ і виключення ускладнень захворювання. З цією метою призначається:

ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Метод дає можливість уточнити тип вірусу. Рекомендується здати цей аналіз на ЗПСШ, включаючи сифіліс і ВІЛ, так як кондиломатоз часто поєднується з інфекціями, що передаються статевим шляхом; цитологічний мазок і огляд шийки матки з метою виключення дисплазій і плоскоклітинну карциноми (рака шийки матки); огляд проктологом.

Фото: огляд шийки матки за допомогою кольпоскопа.

Папіломи біля ануса вимагають проведення диференціальної діагностики від сифілітичних кондилом. З цією метою призначається серологічні дослідження.

Для того, щоб диференціювати кондиломи від злоякісних утворень необхідно морфологічне дослідження видалених наростів.

Лікування періанальних кондилом має бути комплексним.

Лікувальний комплекс включає в себе медикаментозну терапію і видалення папілом — безпосереднього вогнища інфекції.

Чому з’являються бородавки і папіломи на ногах і на руках? Дізнайтеся тут.

Але перш ніж видалити кондиломи, лікар призначає обстеження.

При місцевій медикаментозної терапії використовуються такі засоби:

трихлоруксусная кислота (ТХУК) і бихлоруксусная кислота (БХУК). Препарати застосовують місцево, прикладаючи до уражених місць; кондилин. У його основу входить подофілін-речовина, що надає цитотоксичний вплив на Анальні кондиломи. Кондилин, що потрапив на нормальну шкіру, може викликати сильне роздратування з подальшим виразкою.

Імунотерапія при папіломах в області ануса спрямована на боротьбу з вірусом, який вразив організм.

Використовуються Іммунал, Поліоксидоній, Реаферон і ін. крім того, застосовується ряд противірусних препаратів, таких як: панавір, Аллокін-Альфа, Епіген Інтим спрей.

Фото: застосування йоду.

Великою популярністю в лікуванні різних наростів на тілі користуються рецепти народної медицини. Цілителі радять застосовувати:

настоянку йоду. На думку фахівців, цей метод не дуже ефективний, так як може викликати опіки з наступними рубцями. Йод всмоктується через шкірні покриви і накопичується в щитовидній залозі, викликаючи її функціональні порушення; каланхое . Використовуються свіже листя, перемелені в кашку, яку прикладають до ураженого місця і закріплюють лейкопластиром; чистотіл. Застосовують свіжий сік рослини, змащуючи їм кондиломи. Ефективний тільки для наростів маленьких розмірів (кілька мм в діаметрі); господарське мило . Насиченим мильним розчином можна змащувати кондиломи, хоча деякі люди кажуть, що при дрібних наростах досить просто кілька разів помитися цим засобом.

Фото: лікування соком чистотілу.

Симптоми ВПЛ.

Анальні кондиломи, викликані ВПЛ, можна ідентифікувати за такими ознаками:

наявність наростів на анусі і навколо нього; свербіж у ділянці заднього проходу; біль (при великих кондиломах) в перианальной області; смердючі виділення з прямої кишки; наявність місцевого запального процесу; кровотеча.

Всі ці прояви хвороби відображаються на загальному стані здоров’я людини. Причому швидкість розростання утворень може бути дуже високою.

Способи видалення папілом на анусі.

Фото: висічення радіоножем.

Консервативне лікування анальних кондилом виправдано при наростах невеликих розмірів, але великі кондиломи вимагають радикального лікування.

Кріодеструкція. Видалення наростів відбувається за рахунок їх заморожування рідким азотом. Лазерне видалення . Малотравматичний метод, заснований на випаровуванні освіти лазером. Після нього залишається невелика ранка, яка швидко затягується. Електрокоагуляція. Метод вимагає застосування місцевих анестетиків, після чого наріст випалюється електроножем. Радіохвильова деструкція. Кондилома січеться високочастотними радіоножем. Хірургічний метод. Видалення скальпелем виправдано тільки в разі гігантських анальних кондилом. Висічення скальпелем проводять під місцевою анестезією з подальшим зшиванням рани.

Профілактика.

Профілактичні заходи гострих кондилом прості:

виконання всіх правил особистої гігієни; підтримка захисних сил організму; вакцинація молодих людей до 26 років.

Звідки беруться папіломи на інтимних місцях? Дізнайтеся тут.

Що робити, якщо папілома відірвалася? Читайте далі.

Папіломи на анусі — вкрай неприємне, а в залежності від підтипу папіломавірусу викликав його, навіть небезпечне захворювання.

При виявленні наростів в перианальной області необхідно пройти діагностику з метою виключення раку.

Лікування теж краще довірити проктолога, так як загострені кондиломи схильні до рецидивів. Пам’ятайте про заходи профілактики ВПЛ і не хворійте!

Кондиломи в анусі.

Анальні кондиломи, відомі також як гострі, утворюються навколо сфінктера і всередині ануса, вражаючи при цьому шкіру в області геніталій. На початкових стадіях захворювання дає знати про себе невеликими плямами, або наростами розміром з шпилькову головку. Однак з часом нарости можуть значно збільшитися. Тканина всередині ануса набагато більш вразлива, ніж шкірні покриви на тілі, тому вона сприйнятливіша до інфекцій.

Зазвичай кондиломи на анусі супроводжуються виникненням болю і інших неприємних відчуттів. Іноді пацієнти скаржаться на кровотечу, відчуття стороннього тіла в задньому проході, свербіж і виділення слизу. Кондиломи треба обов’язково видаляти, інакше хвороба буде тільки прогресувати, багаторазово збільшуючи ризик виникнення раку.

Згідно з думкою медиків, поява кондиломи навколо ануса викликано вірусом папіломи людини (ВПЛ). У свою чергу, зараження даним захворюванням сприяє розвитку анальних бородавок і навіть раку прямої кишки.

Кондиломи в області ануса. Симптом.

Серед основних симптомів захворювання лікарі медичного центру «Евромедпрестіж» називають:

Біль і кров’яні виділення (супроводжують механічне пошкодження великих кондилом). Освіта і розростання в анальній області утворень сосочковідного типу. Мацерація (мокнутие) шкіри в області ануса. Неприємні відчуття, відчуття присутності в анусі чужорідного тіла. Найменування послуги Вартість Прийом лікаря-колопроктолога, лікувально-діагностичний, амбулаторний 1 300 руб. Узагальнення результатів обстеження та складання індивідуальної програми лікування 1 ступеня складності 500 руб. Аноскопия 900 руб. Проктологическая перев’язка / 1-я ступінь складності 500 руб. Видалення періанальна утворень / кондиломи, папіломи / до 5 одиниць 1 300 руб. Дивитися весь прайс-лист.

Кондиломи заднього проходу. Діагностика.

Для того щоб поставити точний діагноз фахівці медичного центру «Евромедпрестіж» проводять огляд, в ході якого виявляються кондиломи або папіломи в задньому проході. Огляд завжди проводиться пальцем і потрібно в разі появи навіть непомітних утворень в області сфінктера і анального каналу. У разі якщо у пацієнт є загострені кондиломи, лікар визначить їх наявність по маленьким щільним вузликам. Гігантським кондиломам часто супроводжує інфікування слизової оболонки ануса. Крім того, загострені кондиломи і папіломи заднього проходу виявляються за допомогою аноскопії.

У ситуації, коли кондиломи мають невеликий розмір і розташовуються на шкірі у сфінктера, вилікувати їх можна, використовуючи місцеве медикаментозне вплив. Також лікарі не виключають необхідність хірургічного втручання або заморожування рідким азотом. Якщо вибір фахівця зупиниться на операції, в якості знеболюючого, як правило, застосовується Ультракаїн, або спінальна анестезія.

Гей-синдром.

Поразка товстої кишки у гомосексуалів, також піддається лікуванню. При цьому запропоновані лікарем методи завжди підбираються з урахуванням особливостей пацієнта. Своєчасне лікування гей-синдрому допоможе позбутися від таких захворювань, як геморой, анальна тріщина, загострені кондиломи, гонорея та ін.

Фахівці-проктологи медичного центру «Евромедпрестіж» зроблять все, щоб не допустити збільшення кондилом та подальше прогресування захворювання. Точна і швидка діагностика дозволить розробити індивідуальну схему лікування, яка поверне вам здоров’я, сили і радість життя!

Папіломи в задньому проході.

Поява кондилом в задньому проході — серйозний привід для занепокоєння.Їх виникнення викликане проникненням в організм вірусу папіломи людини. Періанальний папіломатоз — вельми інтимне захворювання, тому багато хто не поспішають на прийом до лікаря, займаючись самолікуванням. Сьогодні ми поговоримо з вами про нарости на анусі, методи їх лікування і профілактики.

Вірус папіломи людини.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) — один з найпоширеніших вірусів на планеті. Сам збудник хвороби-це подвійний ланцюжок ДНК з генетичною інформацією, оточена захисною білковою оболонкою. Існує більше 100 його різновидів. З них 40 викликають захворювання у людини. Залежно від виду збудника, хвороба має різні прояви: бородавки, загострені, плоскі або внутрішньошкірні папіломи і рак статевих органів.

Після зараження вірус проникає в ядра клітин шкіри і починає там розмножуватися. Так триває близько 3-12 місяців. Цей період називають інкубаційним: вірус вже є в організмі, але зовнішніх проявів ще непомітно.

Потім, якщо імунітет ослаблений, на поверхні шкіри з’являються мікроскопічні сосочки, що складаються з декількох клітин. Поступово вони збільшуються і можуть вирости до 10 сантиметрів. Якщо ж імунітет міцний, то папіломатоз або не проявляється зовсім або відбувається самолікування. Це може статися у молодих людей до 25 років, після пологів або коли хронічна хвороба відступила.

Існує кілька типів папіломавірусів:

Неонкогенні папіломавіруси (HPV 1, 2, 3, 4, 5, 63). Ця група вірусів, які не викликають переродження в клітинах шкіри. ВПЛ 1, 2, 4 і 63 типу часто стають причиною підошовних і вульгарних бородавок на пальцях рук. 3 і 10 викликають плоскі бородавки, які раніше вважалися важкою формою хвороби. Насправді, таким чином організм намагається обмежити поширення вірусу. Він як би створює навколо уражених клітин «саркофаг». Онкогенні папіломавіруси низького онкогенного ризику (HPV 6, 11, 42, 43, 44). Ці типи вірусу можуть з часом стати причиною ракової пухлини, але ризик такого розвитку хвороби не дуже високий. Клітини плоского епітелію шкіри мутують тільки якщо на організм впливають канцерогенні фактори: куріння, погана екологія, тривалий прийом гормональних контрацептивів. Віруси 6 і 11 типу часто стають причиною розвитку папілом на гортані і гострих кондилом на статевих органах. Онкогенні папіломавіруси високого онкогенного ризику (ВПЛ 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 і 68) Зараження цими вірусами часто призводить до виникнення раку, особливо пухлин шийки матки та гортані. Також вони викликають неоплазії-передраковий стан, яке проявляється в зміні будови клітин матки.

18 штам теж досить агресивний і часто викликає появу пухлини шийки матки. 31 і 35 тип викликають бовеноидный папулез у чоловіків і у жінок, який може стати причиною раку статевого члена і шийки матки. 51 і 56 типи ВПЛ вважаються найменш канцерогенними з усієї групи, легше піддаються лікуванню і можуть самостійно виводитися з організму.

Збудник — вірус папіломи людини.

Причиною виникнення гострих кондилом є вірус папіломи людини. На сьогоднішній день встановлено близько 100 різних серологічних типів даного вірусу. При цьому різні типи вірусу папіломи людини викликають різні, і одночасно специфічні для даного типу вірусу захворювання — бородавки, родимки, папіломи, маленькі виразки слизових (ерозії), ділянки підвищеного ороговіння (гіперкератози).

Загострені кондиломи викликаються виключно вірусом папіломи людини VI і XI серотипів. Інших захворювань цей тип вірусу не викликає.

Причини виникнення гострих кондилом.

Загострені кондиломи виникають в результаті зараження вірусом папіломи людини 6 і 11 типів. Цей вірус дуже поширений, викликає різного роду захворювання шкірних покривів і слизових оболонок. На сьогоднішній день виявлено більше 100 різновидів вірусу, що викликають різноманітні захворювання (різноманітні види бородавок, папілом, кондилом).

Вірус папіломи людини відносять до однієї з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Більше половини людей, що живуть статевим життям є носіями даного вірусу (часто декількох його типів). У більшості випадків вірусоносійство протікає безсимптомно. Виникнення кондилом спостерігається не більше ніж в 1-2 % випадків вірусоносійства відповідного типу. Передбачається, що для виникнення гострих кондилом у людей, інфікованих ВПЛ 6 і 11 типів, необхідно також загальне і місцеве ослаблення імунного захисту.

Вірус папіломи людини розташовується в клітинах глибоких шарів шкіри і слизових оболонок статевих, не проникаючи в кров. По мірі відновлення покривних тканин і просування глибоких шарів до поверхні разом з клітинами мігрує і вірус, який досягнувши поверхні шкіри, викликає розвиток клінічних симптомів. Вірус, що вийшов до поверхні, стає здатним до зараження.

Інфікування вірусом, що викликає загострені кондиломи, відбувається контактним шляхом. Найчастіше зараження відбувається при статевих контактах (вагінальних, анальних, значно рідше – оральних). Зараження побутовим чином, мабуть, можливо, але для затвердження ймовірності такого способу передачі не вистачає достатніх доказових даних.

Від інфікування вірусом до виникнення і розростання гострих кондилом може пройти як кілька тижнів, так і кілька років. Вірус в цей час розвивається в глибоких шарах і не виходить на поверхню. Таке безсимптомне носійство зазвичай мало заразно. Локалізація гострокінцевих кондилом найчастіше в області геніталій (у чоловіків на голівці статевого члена, у жінок-на малих і великих статевих губах), але нерідко і у жінок, і у чоловіків кондиломи розростаються в області анального отвору. Такі кондиломи і називають перианальными.

Статистика показує високу частоту захворюваності періанальними кондиломами серед гомосексуалістів, проте локалізація гострих кондилом в області ануса зовсім не обов’язково є результатом анального статевого контакту. При інфікуванні вірус проникає в досить велику зону шкірних і слизових покривів в області геніталій, а перианальная область розташовується в безпосередній близькості як до статевих органів чоловіків, так і жінок.

Шлях передачі і умови зараження.

Переважно інфікування відбувається при статевому контакті. Не виключається контактно-побутовий шлях передачі, при якому зараження відбувається через предмети особистої гігієни. Слід підкреслити, що не завжди контакт з хворим загостреними кондиломами призведе до інфікування. Зараження спостерігається приблизно в 30-70 % випадків. Чим довше триває контакт, тим більша ймовірність зараження. Зараження даним вірусом сприяють мікротравми шкіри і слизових в місці контакту і знижений імунітет.

Стійкий імунітет не формується, отже, є ризик повторного зараження. Вірус знаходиться не тільки на шкірі і слизових. Його можна виявити і в спермі, і в сечі, і в слині. Практично всі люди, що живуть статевим життям, входять до групи ризику. Використання презерватива з метою профілактики зараження марно, так як пори в латексі набагато більше, ніж сам вірус.

Кондиломи в анусі.

Анальні кондиломи, відомі також як гострі, утворюються навколо сфінктера і всередині ануса, вражаючи при цьому шкіру в області геніталій. На початкових стадіях захворювання дає знати про себе невеликими плямами, або наростами розміром з шпилькову головку. Однак з часом нарости можуть значно збільшитися. Тканина всередині ануса набагато більш вразлива, ніж шкірні покриви на тілі, тому вона сприйнятливіша до інфекцій.

Згідно з думкою медиків, поява кондиломи навколо ануса викликано вірусом папіломи людини (ВПЛ). У свою чергу, зараження даним захворюванням сприяє розвитку анальних бородавок і навіть раку прямої кишки.

Кондиломи в області ануса. Симптом.

Серед основних симптомів захворювання лікарі називають:

Біль і кров’яні виділення (супроводжують механічне пошкодження великих кондилом). Освіта і розростання в анальній області утворень сосочковідного типу. Мацерація (мокнутие) шкіри в області ануса. Неприємні відчуття, відчуття присутності в анусі чужорідного тіла.

Для того щоб поставити точний діагноз фахівці проводять огляд, в ході якого виявляються кондиломи або папіломи в задньому проході. Огляд завжди проводиться пальцем і потрібно в разі появи навіть непомітних утворень в області сфінктера і анального каналу. У разі якщо у пацієнт є загострені кондиломи, лікар визначить їх наявність по маленьким щільним вузликам. Гігантським кондиломам часто супроводжує інфікування слизової оболонки ануса. Крім того, загострені кондиломи і папіломи заднього проходу виявляються за допомогою аноскопії.

Загострені кондиломи в області ануса.

Виникнення гострих кондилом в області ануса не завжди пов’язане з анальним сексом. Розмножуючись в шкірі, вірус папіломи людини може захоплювати і інші ділянки, наприклад промежину, пах, шкіру навколо заднього проходу. Прояв вірусу тісно пов’язаний зі станом імунітету.

Потрапивши в організм, вірус папіломи людини локалізується в глибині шкіри. У такому» сплячому » стані він може перебувати довгий час під контролем імунної системи і до пори жодним чином себе не проявляти. Це відмінна риса даної інфекції: інкубаційний період становить від декількох тижнів до декількох років.

Після зараження вірус знаходиться в шкірі і слизових, за їх межі він не виходить і в інші органи не потрапляє. Коли імунітет послаблюється, вірус починає розмножуватися в клітинах шкіри і слизової. У міру дозрівання клітини поступово переміщаються до поверхні і починають формувати шкірні утворення, характерні для вірусного ураження. З моменту виникнення шкірних проявів вірус може потрапити в навколишнє середовище. Пацієнт стає заразним джерелом інфекції.

Перебіг захворювання.

Перебіг захворювання залежить від імунної системи. У разі якщо кондиломи не лікувати, з часом їх кількість і площа буде збільшуватися, зросте ризик інфікування статевого партнера. У глибоко запущених ситуаціях кондиломи можуть займати більшу частину анальної області або всю, і переходити навіть на сусідні ділянки.

Іноді трапляється, що кондиломи спонтанно зникають. Це зовсім не означає, що вірус повністю зник з організму. Ослаблення імунітету з різних причин може спровокувати повторну появу кондилом.

Пацієнти звертаються за медичною допомогою в таких випадках: коли кондиломи намацуються, ускладнюють анальну гігієну, призводять до анального свербіння, травмуються, виразки, кровоточать або викликають будь-який інший (косметичний, психологічний, статевий) дискомфорт.

Ускладнення періанальних кондилом.

Періанальні кондиломи мають схильність до розвитку рецидивів, як в разі проведення консервативного лікування, так і після хірургічного видалення розростань. У випадках формування гігантських кондилом і виникнення розростань в анальному каналі є певна ймовірність розвитку плоскоклітинного раку, тому видалені кондиломи піддають гістологічному дослідженню, а хворі з пухлинами Бушке-Левенштейна (гігантськими кондиломами) підлягають ретельному огляду і обстеження.

Крім того, великі кондиломи можуть пошкоджуватися і кровоточити, область, уражена кондиломатозом схильна до розвитку запального процесу. Внаслідок тривалого існування розростань в області ануса тривала мацерація шкіри сприяє її роздратування і розвитку перианальної дерматиту.

Лікування кондилом в області ануса.

У ситуації, коли кондиломи мають невеликий розмір і розташовуються на шкірі у сфінктера, вилікувати їх можна, використовуючи місцеве медикаментозне вплив. Також лікарі не виключають необхідність хірургічного втручання або заморожування рідким азотом. Якщо вибір фахівця зупиниться на операції, в якості знеболюючого, як правило, застосовується Ультракаїн, або спінальна анестезія.

Гей-синдром.

Поразка товстої кишки у гомосексуалів, також піддається лікуванню. При цьому запропоновані лікарем методи завжди підбираються з урахуванням особливостей пацієнта. Своєчасне лікування гей-синдрому допоможе позбутися від таких захворювань, як геморой, анальна тріщина, загострені кондиломи, гонорея та ін.

Незалежно від методики видалення кондилом, ймовірність рецидивів у всіх випадках практично однакова. Профілактикою рецидивування аногенитального кондиломатоза є комплексне лікування з застосуванням противірусних засобів та імунної терапії, а також підтримання імунітету, регулярне проведення курсів терапії під контролем фахівця.

При виявленні в морфологічній структурі кондилом злоякісних клітин прогноз несприятливий.

Питання про анальних кондиломах. Відповідає лікар-колопроктолог.

У чому причина утворення анальних кондилом? Вважається, що причиною утворення анальних кондилом є вірус папіломи людини (ВПЛ), який може передаватися від людини до людини при безпосередньому контакті, в тому числі статевим шляхом. Анальні кондиломи можуть утворюватися у людей, які ніколи не мали анальний статевий акт.

Чи завжди треба видаляти ці освіти? Да. Якщо їх не видалити, їх кількість і розмір може значно збільшитися. Якщо не лікувати анальні кондиломи, то ймовірність розвитку ракових захворювань в ураженій області також може зрости.

Які існують способи лікування анальних кондилом? Якщо папіломи дуже маленькі і знаходяться тільки на шкірі навколо ануса, їх можна лікувати з допомогою місцевого впливу. Видаляти кондиломи можна хірургічним способом, а також за допомогою заморожування рідким азотом. Хірургічна операція з видалення періанальна кондилом проводиться з використанням або місцевих анестетиків (наприклад, новокаїн, або під загальною або спінальної анестезією в залежності від кількості і розташування цих утворень. Папіломи, розташовані в анальному каналі, зазвичай вимагають хірургічного лікування.

Протягом якого часу після операції я не зможу працювати? Більшість людей відмічають помірний дискомфорт протягом декількох днів після лікування, проте прийом знеболюючих засобів допоможе з ними впоратися. Деякі люди повертаються на роботу на наступний день, в той час як іншим доводиться залишатися на лікарняному протягом декількох днів після операції. Це залежить від ступеня поширення кондилом і індивідуальної чутливості пацієнта до болю.

Чи достатньо однієї операції для повного лікування? Вірус, що викликає кондиломи, може існувати в тканинах, які виглядають нормальними, і ніяк себе не проявляти протягом тривалого часу, навіть декількох місяців. І після цього викликати виникнення рецидиву кондилом (повтору захворювання).

Іноді нові папіломи можуть розвинутися так швидко, що вже при другому або третьому візит після першої операції може бути рекомендовано повторне хірургічне лікування.

Як довго зазвичай триває лікування? Після видалення останньої кондиломи необхідно регулярно відвідувати колопроктолога, приблизно раз в кілька місяців, щоб переконатися, що не з’явилися нові освіти.

Що можна зробити, щоб уникнути появи нових кондилом? У деяких випадках папіломи можуть з’являтися повторно кілька разів після їх повного видалення, так як вірус, що викликає їх освіту, може тривалий час перебувати в стані спокою в нормальних тканинах організму. Необхідно обговорити з лікарем, з якою регулярністю необхідно робити профілактичні огляди.

Враховуючи, що багато людей можуть не знати, що вони страждають цим захворюванням, зменшити потенційний ризик зараження вірусом папіломи людини допоможуть статеве утримання, використання презервативів і обмеження сексуальних партнерів до однієї людини. Навіть якщо у Вас немає ніяких симптомів цього захворювання, тільки спеціальне обстеження допоможе точно встановити це.

Що робити, якщо в області заднього проходу з’явилися папіломи.

Вірус папіломи в організмі може привести до виникнення новоутворень в задньому проході. Без своєчасного лікування папіломатозні нарости здатні перерости в злоякісну пухлину. Виділяють кілька видів патології, в залежності від форми, кольору, поширення по шкірних ділянках, клінічних проявів. В чому особливості папіломи заднього проходу і як її лікувати?

Причини виникнення.

Поява папілом навколо ануса пояснюється наявністю ВПЛ в організмі, активізації його при зниженні імунної системи, хіміотерапії, фізичних і психологічних стресах, тривалому прийомі лікарських препаратів гормональної дії та інше.

Механізми проникнення вірусу:

зараження під час статевого акту; контактно-побутові способи інфікування; передача вірусу від матері до дитини в період внутрішньоутробного розвитку.

Види папіломатозних новоутворень.

Анальні папіломи можуть бути поодинокими, множинними, цілими групами різних форм і розмірів.

Загострені-нарости на тонкій основі, нагадують гребінь, рідше бувають головки з широкою основою. Пухлиноподібні-схожі на пухлину, в області ануса зустрічаються рідко, найчастіше виникають в запущеній стадії хвороби. Папулоподібні-темно-рожевого кольору, нагадують звичайні бородавки, можуть розростатися в анальному отворі невеликими горбками. Кератотичні-шкірні новоутворення біля ануса з сухою поверхнею, можуть бути одиничними, кущоподібними, розташовуючись довільно близько статевих органів.

Клінічна картина захворювання.

Поки папіломи невеликі, хвороба може протікати безсимптомно, але при збільшенні їх в розмірах з’являються такі симптоми:

виділення слизу з прямої кишки; свербіж і печіння в ділянці ануса; дискомфорт при дефекації, може спостерігатися незначна кровотеча; неприємний запах; гіпотонія на тлі ослаблення організму; висока температура.

При постійному зачіпанні папілом виникає високий ризик повторного інфікування, появи запального процесу і подальшого утворення гнійних виділень.

Коли папіломи набрякають і болять, то у хворого спостерігається суттєве погіршення самопочуття, з’являється низький артеріальний тиск, запаморочення, нудота, блювота, температура тіла підвищується до 37,5 градусів.

Лікування та діагностика пацієнта.

При появі новоутворень в анальному отворі або біля ануса потрібно обов’язково звернутися до лікаря за професійною консультацією. Лікар-колопроктолог проведе наступні види діагностики:

Огляд пацієнта — анальний отвір на присутність папілом. Опитування про наявність симптомів на період звернення до фахівця. Інструментальне дослідження-аноскопія за допомогою мікроскопа, фахівець визначає, чи є деформація епітелію прямої кишки або інші пошкодження органу.

Проводити лікування кондилом в анальному проході потрібно комплексно, буде потрібно повне видалення наростів методами деструкції або перетину. Після здійснюється біопсія тканин за допомогою морфологічного дослідження.

Після видалення папілом нарости можуть з’явитися повторно, тому пацієнту призначають противірусні препарати, імуномодулятори, які спрямовані на активізацію захисних функцій організму.

Фармацевтичні препарати для лікування папіломавірусу:

Віферон — гель або анальні свічки, імуномодулюючий засіб. Генферон-інтерферон у вигляді прямокишкових свічок. Алокін-альфа — для лікування папілом з високим ризиком перетворення їх у злоякісні утворення. Імуномакс-ін’єкції внутрішньом’язово для активізації імунітету, посилення захисних функцій всього організму. Спрей Епіген знімає свербіж, набряклість, сприяє швидкому загоєнню ран і мікротріщин після хірургічного видалення папілом.

Як лікувати захворювання в домашніх умовах?

Проводити оздоровлення організму за допомогою народних засобів потрібно під контролем фахівця, в доповненні до основного методу лікування захворювання. Народна медицина передбачає використання картопляного соку, відвару шипшини, подорожника, рясно змащуючи пошкоджену ділянку кілька разів в день.

Можна обробляти нарости йодом, наносити засіб прямо на новоутворення, проводити процедуру не частіше 3 разів на день. Посилити дію препарату може сік чистотілу, попередньо треба розпарити шкіру і нанести на здорові ділянки жирний крем.

Наслідки і заходи профілактики.

Тільки при своєчасній діагностиці та ефективному лікуванні можна уникнути серйозних наслідків — трансформації утворень в злоякісну пухлину. В цілях профілактики необхідно:

регулярно проходити курс загальнозміцнюючої терапії з призначенням лікаря; стежити за харчуванням, уникати монодієт, виснажливих дієт; упорядкувати інтимне життя, під час статевого контакту користуватися презервативами; приділяти час фізичних навантажень, більше перебувати на свіжому повітрі; ретельно дотримуватися правил особистої гігієни; контролювати стан свого здоров’я.

Важливо не допустити процес трансформації папілом в злоякісні, попередити їх розмноження по всьому тілу, враховуючи область статевих органів, своєчасно видаляючи.

Жінкам після видалення анальних папілом потрібен регулярний огляд у гінеколога, а чоловікам призначаються мазки з уретри для додаткового аналізу.

Новоутворення у дітей.

Для боротьби з папилломами у дітей використовують лазерне видалення, хірургічне, заморожування і т. д. Як впливати на папули вирішує лікар, орієнтуючись на вік пацієнта, стан шкірних покривів, наявність хронічних захворювань та інше.

Бережіть своє здоров’я і не займайтеся лікуванням самостійно, щоб не збільшити ризик виникнення злоякісної пухлини!

Чим лікувати папіломи на анусі.

Папіломи – це доброякісні нарости, які мають епітеліальну структуру. Вони можуть розташовуватися на будь-якій частині тіла. Найнеприємнішими вважаються новоутворення, які з’являються на відкритих зонах. Однак не менший дискомфорт приносять папіломи на анусі.

Причини появи.

Головною причиною виникнення папіломи в задньому проході, звичайно ж, є зараження людини вірусною інфекцією. Збудник захворювання безперешкодно проникає в організм через мікротравми на шкірі. Перехід вірусу папіломи походить від його носія до здорової людини. Це може статися під час статевого акту або використання чужого предмета особистої гігієни. Папіломи, які батьки помічають на попі у маленьких дітей, часто вказують на зараження в процесі пологів.

Доброякісні новоутворення не з’являються відразу ж після того, як вірусна інфекція потрапляє в організм. Вона може не давати про себе знати протягом тривалого часу. Несподіване виникнення хворобливих висипань в області ануса відбудеться по одній з наступних причин:

Зниження імунної системи; Тривалі стреси; Вагітність; Загострення хронічних порушень; Застуда; Емоційне навантаження; Вплив хімічних речовин; Шкідливі звички.

Вірус активізується і викликає утворення папілом при зниженні імунітету.

Головною причиною утворення папілом є зниження захисних властивостей організму, так як в такому стані у нього немає можливості активно протистояти атаці папіломавірусу. У цей момент починають виникати характерні для захворювання висипання. У медичних довідниках можна побачити фото із зображенням папіломи в області заднього проходу.

Папіломи близько ануса, які ще прийнято називати кондиломами, складно назвати абсолютно безпечними. Адже деякі з них цілком можуть переродитися в злоякісну пухлину. Ця ймовірність збільшується в кілька разів при травмуванні проблемного наросту в делікатній зоні.

На самому початку розвитку хвороба ніяк себе не проявляє. Папілома, що з’явилася близько ануса, буде практично непомітною. Тому ніякого дискомфорту вона доставить.

З часом людина помітить тривожні симптоми, що вказують на розвиток доброякісних новоутворень в області заднього проходу. Для даного захворювання характерні:

Періодичні болі в животі; запори або діарея; печіння і свербіж в задньому проході; поява крові з ануса.

Папіломи проявляються дискомфортом і палінням в задньому проході.

Поступово хворого почне турбувати відчуття того, що у нього в задньому проході щось знаходиться. Воно буде супроводжуватися помилковими позивами в туалет і болем в ураженій зоні.

Папіломи, які утворилися в задньому проході, вказують на тривалий процес розвитку вірусу в кишечнику. В такому делікатному місці нарости можуть постійно пошкоджуватися. А це загрожує для людини вторинним інфікуванням.

Діагностика.

Мало кому з людей приносить задоволення відвідування проктолога. Однак ті, кого турбують характерні для ВПЛ ознаки і болі в області ануса, повинні в обов’язковому порядку звертатися за допомогою до лікаря цієї спеціалізації. Якщо людині складно перебороти себе, то йому варто ознайомитися з фото, на яких зображені наслідки запущеної хвороби. Щоб не допустити розвитку подібних ускладнень, потрібно своєчасно починати лікування.

Лікар не зможе бути точно впевненим в тому, що його пацієнта турбує папілома в області біля анальности, поки той не пройде ряд необхідних методів діагностики. Для постановки діагнозу потрібні наступні дослідження:

Перевірка ануса на наявність папілом; Обстеження прямої кишки за допомогою методу ректороманоскопії; Взяття зразка тканини або крові для лабораторного аналізу.

Після того, як лікар отримає результати аналізів, він зможе діагностувати папіломавірус.

Слід переконатися в доброякісності новоутворень.

Різновид.

Фахівці класифікують папіломи, які з’являються біля ануса, за їх зовнішнім виглядом. Таким чином, виділяють такі різновиди шкірних наростів у дитини або дорослого:

Шпилястий. Мають дуже тонку основу. Самі папіломи схожі на гребінь; Пухлиноподібні. Нагадують роздуту пухлину невеликого розміру. Цей різновид кондилом досить рідкісна; Кератотичні. Своїм виглядом можуть нагадувати щільні нарости з сухою поверхнею; Папуловидные. Характеризуються бугристостью і темним відтінком. Вони дуже схожі на бородавки.

Доброякісні нарости біля заднього проходу можуть бути одиничними або множинними. Зазвичай вони відрізняються довільним розташуванням. Нерідко папіломи утворюються навколо анального кільця і наростають на нього великими горбами.

Коли людина дізнається про те, що у нього в задньому отворі знаходяться папіломи, він починає замислюватися про способи лікування хворобливих наростів. Лікарі відразу повинні пояснювати пацієнтам, що навіть успішна терапія не є стовідсотковою гарантією неможливості повторного появи новоутворень в тому ж місці. Вони пропонують лікування, яке впливає на вже існуючу папілому. А то, чи з’являться вірусні висипання знову, повністю залежить від способу життя і поведінки носія інфекції.

Вилікувати неприємні папіломи в зоні ануса можна за допомогою медикаментозних препаратів. Пацієнту потрібно лише сходити в аптеку, назвати потрібний засіб або показати фото його упаковки, щоб купити ліки і приступити до терапії.

Як правило, медикаментозний курс лікування, спрямований на підвищення захисних властивостей організму, який поки що не здатний самостійно пригнічувати активність папіломавірусу. Використовувані в процесі терапії ліки надають протизапальний ефект.

Неможливо позбутися від вірусу, лікування спрямоване на його пригнічення і на видалення папілом.

Лікувати нарости в зоні анального отвору рекомендують наступними засобами:

Лікарські засоби, що допомагають позбавлятися від папілом, представлені в різних аптечних формах. Найзручніше при ураженні вірусом ануса використовувати спреї, мазі і свічки.

Народні засоби.

Багатьом пацієнтам вдається проводити успішне лікування папілом на анусі за допомогою засобів народної медицини. При такому діагнозі застосовуються домашні ліки, які мають вигляд кашок, відварів і настоянок. Не менш корисними є ванночки, примочки і компреси. У боротьбі з папіломами в задньому проході радять використовувати такі натуральні компоненти:

Добре зарекомендували себе трав’яні збори на основі рослин, які мають протизапальну і загоює дією. З них можна готувати засоби для прийому всередину і для обробки уражених ділянок.

Трав’яні збори можна пити або використовувати як зовнішній засіб.

Знають, як лікувати вірусні висипання в задньому проході, вузькопрофільні фахівці. В даному випадку підібрати безпечну терапію може проктолог. Він запропонує пацієнту безболісне видалення папілом за допомогою хірургічних методів. З таким завданням відмінно справляються:

Лазерна терапія, Кріотерапія; Електрокоагуляція; Хімічне видалення.

При необхідності лікар пояснить пацієнту принцип дії і ефективність кожного сучасного методу.

Лікування папілом у малюків проводять такими ж способами, як і у дорослих. Найчастіше лікарі пропонують юним пацієнтам пройти лазерне видалення, заморожування наросту або його висічення хірургічним методом. Вибір оптимальної методики безпосередньо залежить від віку дитини, стану його шкіри і наявності хронічних патологій.

Цікавлячись питаннями про те, як позбавитися від вірусних папілом в області ануса, пацієнти також заздалегідь дізнаються вартість різних варіантів лікування проблемних наростів на шкірі. Якщо людина хоче швидко усунути новоутворення, йому доведеться скористатися радикальними способами видалення. Цей варіант терапії вважається найдорожчим. За сеанс висічення анальної кондиломи доведеться в середньому заплатити від 1000 до 8000 рублів.

Лазерне видалення-найефективніший, але і найдорожчий метод.

Профілактика.

Щоб лікування пройшло успішно, і пацієнт довгий час знову не стикався з папіломавірусом, йому слід дотримуватися ряду профілактичних заходів:

Не нехтувати щоденними гігієнічними процедурами. Під час миття особливу увагу рекомендується приділяти статевим органам і області заднього проходу; варто уникати випадкових інтимних зв’язків з малознайомими партнерами. Під час статевого акту слід використовувати презерватив; Необхідно відмовитися від шкідливих звичок, які негативно позначаються на стані імунної системи; Треба стежити за власним здоров’ям і в разі появи нездужання відразу звертатися за медичною допомогою; Бажано уникати сильних переживань і стресів.

Уникнути рецидиву хвороби допомагає ведення здорового способу життя. Якщо ж нарости все-таки з’явилися, не можна намагатися їх спеціально здерти. Самостійно видалення може привести до інфікування і ускладнення хвороби.

Кожна людина повинна прислухатися до власного організму і уникати взаємодії з факторами, які можуть заподіяти йому шкоду. Так як папіломавірус виявляється і у малюків, батькам варто насторожено ставитися до скарг дитини. Зайва пильність дозволить виявити захворювання на самому початку його розвитку. Це допоможе попередити подальше розростання папілом на інших частинах тіла і запобігти їх переродження в ракову пухлину.

Папілома анального отвору: причини, симптоми, методи видалення.

На початковому етапі розвитку анальні папіломи являють собою плями або нарости невеликого розміру. У міру свого розвитку вони здатні значно збільшуватися. Нижче на фото папіломи в анальному отворі розташовані навколо з тенденцією поширення на геніталії. Така патологія не повинна залишатися непоміченою. При перших ознаках недуги краще відразу ж звернутися до фахівця.

Причини появи папілом в області ануса.

Поява папілом навколо ануса і в прямій кишці пояснюється наявністю вірусу ВПЛ в організмі людини. На фото, папіломи ануса виглядають, як овальні нарости світло-рожевого кольору. Новоутворення мають тенденцію до стрімкого зростання, при відсутності ефективного лікування в результаті злиття відростків може утворитися велика пухлина.

Механізми проникнення ВПЛ в організм людини з:

зараження в результаті безладного і незахищеного інтимного зв’язку; контактне зараження; передача вірусу від матері до дитини при пологах або в період внутрішньоутробного розвитку.

Носіями ВПЛ є більше половини населення, однак патологічний прояв вірусу відбувається під дією ряду факторів. До них відносяться:

низький імунітет; шкідливі звички; недотримання особистої гігієни; неправильне харчування; тривалий прийом медикаментів; наявність хронічних захворювань.

Основні симптоми папілом в задньому проході.

Папіломи біля ануса проявляються наступними симптомами:

виділення з прямої кишки у вигляді рідини або слизу; свербіж і печіння в ділянці ануса, що нерідко супроводжуються кровотечею; больові відчуття при випорожненні і під час проведення процедур особистої гігієни; появи відчуття чужорідного тіла в задньому проході і вологість.

У деяких випадках папіломи навколо анальности можуть існувати безсимптомно довгі роки. З-за відсутності патологічних ознак пацієнт може не здогадуватися про захворювання, що сприяє розвитку вірусу і здатне ускладнити процедуру лікування. При впливі певних факторів періанальні папіломи нерідко розростаються і проявляють себе протягом декількох днів. На фото – папіломи на анальности.

Діагностика папілом біля анального отвору.

При появі неприємних симптомів необхідна обов’язкова консультація у фахівця. Проведення діагностики та лікування запобігає процес переродження пухлини в злоякісну. Визначення наявності і ступеня захворювання проводиться в 2 етапи:

Візуальний огляд пацієнта. На даному етапі встановлюється попередній діагноз і проводиться збір відомостей про хронічні захворювання, спосіб життя та інші фактори, що сприяють розвитку патології. Проктологічне дослідження. Дозволяє на мікроскопічному рівні виявити порушення в структурі епітеліальної тканини анального отвору.

Папіломи в задньому проході: лікування, фото.

Лікування анальних папілом полягає в їх видаленні. Застосування народних засобів неефективно. Видалення анальних папілом здійснюється в медичному закладі після проведення необхідного обстеження. Нерідко папілома на анусі після операції виникає повторно. У таких випадках призначається чергове хірургічне втручання і післяопераційна терапія, спрямована на посилення захисних сил організму і знищення вірусу.

Видалення новоутворень здійснюється наступними методами:

Електрокоагуляція – вплив на наріст високочастотним електричним струмом. Припікання проводиться до появи в місці локалізації утворень опіку III ступеня. Метод ефективний при випалюванні папілом близько ануса. На слизових оболонках анального отвору електрокоагуляцію застосовувати можна не завжди. На фото – папіломи біля заднього проходу. Таке розташування наростів можливо видалити электроприжиганием. Кріодеструкція – вплив на утворення рідким азотом. Метод не приносить больових відчуттів. Суть процесу полягає в заморожуванні уражених тканин і їх руйнуванні кристалами льоду. Загоєння пошкодженої ділянки триває довго, після цього на місці видалення наростів не залишається ніяких слідів. Видалення лазером – найбільш поширений і ефективний метод. Процедура не приносить больових відчуттів, після усунення відростків не залишається рубців. Після цієї маніпуляції ризик виникнення повторної патології мінімальний. Хімічний вплив розчином Подофіліну, який наноситься безпосередньо на відросток. Видалення новоутворень відбувається на клітинному рівні. Недолік методу-можливість пошкодження здорових тканин.

Після видалення новоутворень необхідно провести гістологічне дослідження для подальшого визначення можливого виникнення онкології. Якщо при видаленні є ризик виникнення кровотечі, лікарі наполягають на припіканні електрострумом області, в якій розташовувався посічений наріст.

До причин, що провокує повторну появу патології відносять:

зниження імунітету; куріння і зловживання спиртними напоями; недотримання норм особистої гігієни; безладні статеві стосунки; відсутність самостійного контролю за проявом захворювання; відступ від рекомендацій лікаря.

При встановленні відповідного діагнозу лікування і профілактика утворення відростків повинні проводитися у обох партнерів. Щоб уникнути повторного розвитку патології після операції, необхідно дотримуватися таких вимог:

проходити курс загальноукріплюючої та противірусної терапії за призначенням лікаря; стежити за раціоном харчування, їжа повинна бути багата вітамінами; обмежити (упорядкувати) інтимне життя, при статевому контакті обов’язково користуватися презервативом; періодично проходити курс обстеження.

Для своєчасного виявлення захворювання необхідно систематично проходити медогляд і контролювати стан свого здоров’я. Пильність пацієнта сприяє виявленню недуги на ранніх стадіях розвитку і більш легкому усуненню патології. Фото папілом на анусі можна знайти в спеціалізованих джерелах. При підозрі на патологію можна переглянути фото анальних папілом і порівняти зі своїми новоутвореннями.

МОЗ попереджає: «папіломи і бородавки в будь-який момент можуть стати меланомою. «

Правила лікування папілом, що виникли в задньому проході.

Папіломи в задньому проході люди вважають делікатною проблемою через що соромляться звертатися за медичною допомогою.

Новоутворення розташовуються навколо анального отвору або в самому анусі. При зростанні папілом просвіт анального каналу може виявитися заблокованими, тому важливо вчасно записатися на консультацію до лікаря.

Шляхи зараження ВПЛ.

При попаданні в організм вірус локалізується в нижніх шарах епідермісу, ніяк себе не проявляючи. Поштовхом до активізації служить кілька причин:

зниження імунітету; гормональні скачки; наявність шкідливих звичок(куріння, алкоголь); недотримання правил гігієни; хронічні захворювання в анамнезі.

При незахищеному статевому контакті. Через тілесний контакт. Від зараженої матері до немовляти при пологах. Через кров і слизові оболонки.

Вірус чекає зручного моменту, коли захисні сили організму знижуються, але Анальні папіломи починають рости відразу.

Існує пояснення цьому факту:

В області анального отвору завжди волого і тепло, що є ідеальним середовищем для розвитку мікроорганізмів. Постійне тертя допомагає вірусу охопити більше площі на поверхні шкіри. Постійну чистоту біля ануса підтримувати практично неможливо, а для закріплення позицій вірусу вистачить кількох годин.

При виявленні хоча б однієї папіломи біля ануса необхідно отримати консультацію лікаря.

Симптоматика ВПЛ.

Дискомфортні відчуття складно не помітити, навіть невеликі новоутворення натираються і викликають біль. Виявити їх можна при відвідуванні туалету і при виконанні гігієнічних процедур.

Основні симптоми схожі на прояви геморою, тому діагноз має поставити тільки фахівець:

Часті позиви в туалет, які в більшості випадків виявляються помилковими. Відчуття печіння і свербіж біля заднього проходу. Хворобливість в області ануса. Відчуття вологості і постійного намокання біля анального отвору. Болі при дефекації. Виділення слизу і крові з ануса. Відчуття наявності стороннього тіла в задньому проході.

Якщо нарости утворилися на поверхні прямої кишки, захворювання на початковому етапі протікає безсимптомно. Збільшитися в розмірах і вийти назовні новоутворення можуть протягом декількох днів.

При виявленні наросту не варто призначати собі лікування у вигляді сумнівної терапії. Освіта може виявитися зовсім не папіломою, а поставити правильний діагноз може тільки лікар при візуальному огляді.

Людини повинен насторожити той факт, що не завжди єдина папілома в області анального отвору говорить про початковій стадії хвороби. Цілком ймовірно, що вже є запущена форма папіломатозу кишечника, яка ніяк себе не проявляє.

Небезпека ігнорування проблеми полягає в тому, що новоутворення регулярно травмуються через натирання. Задній прохід є справжнім розсадником бактерій, тому високий ризик занесення інфекції.

Діагностика ВПЛ.

При папіломах на анальному отворі потрібно консультація проктолога, який проведе обстеження пацієнта:

Зовнішній огляд анального отвору на наявність папілом. Ректальний огляд за допомогою мікроскопа – ректороманоскопія. Дозволяє обстежити поверхню слизової прямої кишки. Аноскопія-огляд анального каналу і отвори із застосуванням аноскопа. Взяття біоматеріалу для подальшого аналізу (зішкріб, кров, частинки тканини).

Всі перераховані процедури безболісні, але можуть доставити певні психологічні незручності. Якісне лікування можливо після правильно поставленого діагнозу, тому сорому можна залишити.

Зовні папіломи в області ануса виглядають, як нарости світло-рожевого кольору, схожі на суцвіття цвітної капусти. Іноді вони нагадують звичайні плями, за кольором відрізняються від основного відтінку шкіри.

В середньому розмір досягає 1 мм, але з часом нарости можуть збільшуватися.

Методи лікування ВПЛ в задньому проході.

Перед проведенням консервативної терапії папіломи слід видалити.

Оптимальний спосіб видалення вибирає лікуючий лікар:

Кріодеструкція. На папіломи впливають рідким азотом, заморожуючи уражені ділянки і руйнуючи їх кристалами льоду. Відновлювальний період займає чимало часу, але після процедури не залишається слідів. Електрокоагуляція. Новоутворення випалюють за допомогою високочастотного електричного струму. Спосіб ефективний тільки при видаленні наростів близько ануса, оскільки застосування на слизових оболонках не завжди доцільно. Хімічні методи. На папілому наноситься спеціальний розчин, який руйнує новоутворення на клітинному рівні. Метод використовується рідко через ризик пошкодження здорової тканини. Лазерна терапія. Найпопулярніший і ефективний метод з використанням лазера. Процедура безболісна, а після відновного періоду на шкірі не залишається рубців.

Бажано провести додаткове гістологічне дослідження посічених тканин, щоб виключити наявність ракових клітин і отримати своєчасне лікування.

Після втручання за ранкою потрібен особливий догляд:

Поки не відпала скоринка, необхідно захистити уражене місце від намокання. Носити тільки бавовняну білизну для хорошої вентиляції і швидкого загоєння. Регулярно обробляти антисептичними засобами.

Терапія, спрямована на відновлення і загоєння тканин. Лікарський курс для придушення вірусу в організмі. Курс імуностимулюючих препаратів. Гормонотерапія.

Видаляти папіломи на анусі потрібно під наглядом лікаря. Якщо в області заднього проходу виявлено новоутворення, це може бути поліп, кондилома або звичайні анальні сосочки гіпертрофованого розміру.

Небезпека засобів народної медицини.

Самостійне лікування призводить до переродження папілом, перед маніпуляціями не завадить консультація фахівця. Локалізація новоутворень виключає можливість самолікування.

Зовні видалити папіломи можна, це не знизить концентрацію вірусу в організмі.

Серед рецептів популярність здобули:

Йод. Ефективності немає, але висока можливість опіку. «Порадники» заспокоюють тим, що сліди поразки нікому не буде видно. Ніхто не згадує про тривале загоєння і ризик інфікування обробленої ділянки. Господарське мило. Присутність лугу «гарантує» повне позбавлення від папілом, але лікування супроводжується ураженням і здорової тканини. Рекомендується нанести товстий шар мила на анальний отвір і відправитися спати. Сумнівна порада, адже печіння лугу не дозволить зімкнути очей. Сольовий розчин. Вважається, що сіль підсушує тонку ніжку папіломи – і та відпаде. Проводити потрібно щоденні процедури, які вимагають зусиль і певної вправності. Ефірні масла. Використання недоцільно, оскільки наносити масло потрібно точково на конкретний наріст. Самостійно впоратися з таким завданням складно, тому доведеться просити про допомогу. Якщо людина не посоромився розповісти про проблему Близькому, то цілком зможе довіритися і лікарю. Цибуля і часник. Компреси на папіломи заднього проходу викличуть більше дискомфорту і лише посилять біль.

Лікарі негативно ставляться до подібних маніпуляцій, оскільки в гонитві за дешевими і швидкими» способами пацієнт втрачає дорогоцінний час.

Профілактика папілом.

Якщо вірус вже проник в організм, слід:

підтримувати імунітет на належному рівні; регулярно відвідувати лікаря; налагодити повноцінне харчування; уникати стресових ситуацій.

Попередити хворобу простіше, ніж лікувати, особливо, якщо справа стосується ВПЛ. При виявленні вірусу у одного партнера курс терапії повинні пройти обидва.

Щоб не зіткнутися із захворюванням, потрібно вести впорядковане статеве життя і не вступати у випадкові зв’язки.

Папіломи на анусі.

Синові 4,5 року. У нього на анусі папіломи. Вони його не турбують.Сходили до хірурга, він відправляє до дитячого проктолога. Треба взяти направлення в дет. поліклініка. Все в процесі.

У кого таке було — Їх треба терміново видаляти? Це болюча процедура? Потім потрібен якийсь реабілітаційний період? Може, на відпустку цю процедуру спланувати.

Щось я нічого конкретного, як лікується це у дітей, в інеті не знайшла.

Видаляти будемо. Питання — чи можна місяці 2 з цим почекати, якщо процедура болюча і потім довго заживає.

Поділитися з друзями.

Олена Бабенко розповіла, як починається її ідеальний день.

Справжній чоловік: Лариса Гузєєва викликала ажіотаж знімком з Андрієм Соколовим.

Великий і важливий день: Катерина Вуличенко охрестила молодшу дитину.

Напередодні 85-річчя П’єр Рішар запально станцював на сцені в Єсентуках.

Секретний інгредієнт: Євген Петросян поділився фірмовим рецептом баклажанної ікри.

Всі права на матеріали, розміщені на сайті, захищені законодавством про авторське право та суміжні права і не можуть бути відтворені або якимось чином використані без письмового дозволу правовласника та проставлення активного посилання на головну сторінку порталу Єва.Ру (www.eva.ru поруч з використаними матеріалами. За зміст рекламних матеріалів редакція відповідальності не несе. Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ Ел № ФС77-36354 від 22 травня 2009 р. v.3.4.168 © Eva.ru 2002-2019.

Ми в соцмережах.

Наш сайт використовує файли cookies, щоб поліпшити роботу і підвищити ефективність сайту. Відключення файлів cookie може призвести до неполадок при роботі з сайтом. Продовжуючи використання сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookies. Зрозуміло.

Що мені робити якщо у мене вилізли папіломи на попі?

Здравствуйте шановний гість нашого сайту. У цій статті ми причини появи папілом на попі, і як від них можна позбутися.

Але на самому початку не перейшовши вже до основної частини статті хочу вам порекомендувати до прочитання книги, де описані «дідівські» процедури позбавлення від захворювання. Дотримуючись приписів описаним в книзі можна позбутися від кондилом за 2-3 місяців. Подробиці ось тут .

Папіломи можуть утворюватися на шкірі промежини або в області ануса. Фахівці їх називають загостреними кондиломами, генітальними бородавками.

Як і всі нарости вірусного походження, папіломи на попі спочатку схожі на невеликі горбки, тілесного кольору, розташовані окремо.

У міру зростання вони схильні зливатися один з одним, утворюю великі конгломерати, які доставляють вже більше незручностей і шкоди здоров’ю.

Якщо у вас з’явилися такі нарости, негайно зверніться до фахівця, оскільки своєчасно лікування буде ефективнішим і не несе за собою багато ускладнень.

Кондиломи на попі спочатку не доставляють великих незручностей, вони ледь помітні. З цієї причини більша частина пацієнтів не здогадуються про захворювання, не звертаються за допомогою.

Але кондиломатоз — постійно прогресуюче захворювання, тому скоро в клінічній картині крім незначних зовнішніх ознак, з’явиться свербіж в анальному отворі, кровоточивість, больовий синдром.

Фото) часто переходять на слизову оболонку анального отвору, внутрішніх і зовнішніх статевих органів, ускладнюючи перебіг і прогноз.

Найбільшу небезпеку представляє собою пухлина Бушке-Левенштейна, гігантських розмірів, що займає більшу частину промежини. Пухлина перекриває анальний отвір, часто малигнизируется.

При огляді лікарем кондилом болю не виникає, освіти на дотик м’які, рихлі. У міру зростання кондиломи можуть провокувати виділення слизу з анального отвору, хворий часто скаржиться на «наявність стороннього тіла» в задньому проході.

Від чого проявляється захворювання?

Вірус, який викликає розвиток хвороби, передається декількома шляхами: статевим (найбільш ймовірний і поширений), рідше-контактним, від матері до дитини, побутовим.

Відсоток передачі збудника статевим шляхом дорівнює від 60 до 66. При цьому частота інфікування дорівнює кількості статевих партнерів. Чим їх більше, тим вище ймовірність підхопити інфекцію.

Середня тривалість інкубаційного періоду досягає 3 місяців, хоча можливо, що у вашому організмі інфекція буде перебувати в «сплячому стані» роки.

Як і багато інших хвороб, папіломатоз тісно пов’язаний зі станом імунної системи. Інкубаційний період тим довше, чим вище імунний статус, а клінічні прояви будуть менш виражені.

Але вірус при тривалому носіння здатний значно підривати стан місцевого імунітету, тому особи, які вже заражені, часто хворіють супутніми інфекціями: хламідіоз, уреаплазмоз, трихінельоз.

Цим можна пояснити особливість папіломавірусної інфекції — часто їй супроводжує великий перелік венеричних захворювань.

Необхідність медичної допомоги.

Якщо у вас на шкірі промежини (попа), в області анального отвору, в задньому проході з’явилися кондиломи, варто негайно почати лікування.

Дані нарости є передумовою розвитку раку, багатьох інших ускладнень (постійне нагноєння, кровоточивість, інтенсивний больовий синдром, освіта норицевих ходів).

Ймовірність переходу пухлини в злоякісну вище при частому травмуванні кондиломи. Згодом кондилом стане більше, це найбільш ймовірний прогноз, так як самостійне лікування спостерігається вкрай рідко.

Як позбутися від хвороби?

В першу чергу, при виявленні кондилом, ви задаєте собі питання «як можна від них позбутися? Чи безпечно це?».

Сучасна медицина має великий перелік лікувальних маніпуляцій, тому навіть в запущених випадках можна домогтися непоганого результату.

Недоліком є те, що вірус папіломи людини неможливо вивести з організму ніякими існуючими на сьогоднішній день ліками, тому основне лікування полягає в місцевому видаленні проявів.

Нижче описані методи впливу на конгломерати з кондилом:

Кріолікування. В основі методу лежить використання рідкого азоту. Невелику кількість засобу потрібно нанести на кондиломи, що утворилися на попі, або іншій ділянці тіла, після чого відбудеться їх заморожування. Рідкий азот веде до деструктивних змін тканин кондилом, поступово вони відмирають і відпадають. На місці колишніх наростів залишається ранка, яка за 1-2 тижні заживе. Недоліком методу є можливість утворення рубців, так як важко з точністю розрахувати час необхідного впливу і не зачепити здорову шкіру; Диатермокоагулирование. Високочастотне випромінювання впливає на тканину папіломи високою температурою, можна використовувати електрохірургічний ніж. Такий спосіб позбавлення вимагає проведення місцевої анестезії, в той час як при коагуляції рідким азотом лікар вирішує це питання індивідуально. Приблизно через тиждень ранки гояться, тому хворий може вести звичний спосіб життя; Терапія за допомогою лазера. Пучок променів, що виходить від лазера, викликає випаровування кондиломи, тому на її місці залишається суха скоринка, звана струпом. Хворий потребує знеболювання. Можливо, залишаться рубці, так як метод досить агресивний; Подібним впливом володіє радіохвильова терапія. Вона випаровує патологічні тканини, після чого залишається суха скоринка-струп; аплікації за допомогою кислот. Відносно безпечний метод, але вартість його вище, ніж при лікуванні рідким азотом.

Видалення наростів хірургічним методом зазвичай займає не більше 10 хвилин, крім виняткових випадків — гігантської кондиломи, далеко зайшли випадків, особливих місць розташування (можливість косметичних дефектів).

Ось цікаве відео про лазерне видалення папіломи на голові:

Якщо у вас в ході обстеження виявлені супутні захворювання статевої сфери, то лікування кондиломатоза можливо тільки після повного одужання.

Після лікування кондилом рекомендовано регулярно (раз в 6 місяців) проходити обстеження у лікаря зі здачею мазків (для жінок).

Додаткові заходи.

Найбільш ефективним підходом до лікування кондиломатоза є комплексний. Він означає застосування одного із способів видалення наростів плюс противірусну терапію місцевої та загальної спрямованості.

Таким чином, використовують місцеве деструктивне лікування, різні системи противірусних препаратів, якщо є необхідність — імуномодулятори.

Остання група медикаментів здатна так придушити активність вірусу, що вона з часом зовсім сходить нанівець.

Частота рецидивів знижується до одиничних випадків, і ті пов’язані з можливим повторним інфікуванням від нового статевого партнера.

Лікування папілом, що з’явилися на попі у дитини, а також наростів у вагітних будь-якої локалізації можна проводити з використанням цитостатиків та імунних препаратів без попередньої консультації фахівця.

До імунних препаратів відносять: Віферон, Генферон, Лікопід, Аллокін-альфа, Ізопринозин, Епіген-інтим.

Якщо ви пройшли успішний курс терапії і повністю позбулися папіломатозу, небезпека все ж залишається. Тому слід безвідмовно дотримуватися простих правил в якості профілактик повторного інфікування або виникнення рецидиву:

Дотримуватися правил особистої гігієни. Сюди входить не тільки щоденний туалет статевих органів, але і користування індивідуальними засобами: рушник, мило, мочалки, бритви і т. д.; Мати одного постійного статевого партнера. Часта зміна партнерів веде до високого ризику зараження відразу декількома типами ВПЛ; Використовувати презервативи. Хоча не доведено, що вони оберігають від зараження, але є дорогі варіанти, на яких зазначено «Анти-СНІД», більш міцні і непроникні; Не соромтеся запитувати у партнера про захворювання, можливо, це застереже вас від зараження; При появі ознак папіломатозу негайно зверніться за допомогою, як було сказано вище, захворювання має тенденцію до прогресування, ускладнень; Не проводите діагностику і лікування самостійно. Видимі ознаки можуть бути проявами злоякісної пухлини.

Автор статті: Олена Смирнова (лікар-дерматолог)

Дата публікації: 03-03-2015.

Фото папілом в задньому проході і методи лікування.

Бородавки на анусі, або папіломи-це доброякісніше новоутворення, що розвиваються на шкірі або слизових оболонках. Виглядає таке утворення як невеликий наріст з горбистою поверхнею різного кольору – від рожевого до темно-коричневого.

Подібні нарости виникають у людей з папіломавірусною інфекцією і не представляють будь-яких загроз для здоров’я. Однак їх розростання може привести до істотного дискомфорту і порушення функцій прямої кишки.

Про папіломи.

Підносяться утворення на шкірі в аногенітальної області – прояв папіломавірусної інфекції, здатної вражати людину в будь-якому віці . Подібні нарости навколо ануса можуть тривалий час не помічатися людиною і існувати кілька років.

Однак при їх активному зростанні, пацієнти, як правило, відразу ж звертаються за медичною допомогою.

При цьому, сам по собі вірус, що викликає хворобу, може бути онкогенних, тобто здатним призводити до зростання злоякісних новоутворень.

Відповідно до зовнішньої форми, всі нашкірні освіти ділять на наступні види:

загострені кондиломи, що мають форму подовженого наросту з тонкою основою. Можуть бути схожі на гребінь у деяких хворих; пухлиноподібні нарости виглядають у вигляді хаотичних розростань шкіри, однак, в області ануса зустрічаються досить рідко; папуловидные, зовні схожі на звичайні бородавки, широко зустрічаються у людей; кератотическая різновид шкірних утворень має тверду, суху поверхню.

Як видно на більшості фото, папіломи в задньому проході мають множинний характер, однак, можуть відзначатися і поодинокі нарости.

Основні причини.

Головна причина появи наростів в задньому проході – інфікування вірусом папіломи людини, яка потрапляє в організм людини, найчастіше статевим шляхом. При цьому близько 60-70% людей заражені даною інфекцією, але у них не спостерігається будь-яких клінічних проявів хвороби.

Пов’язано це з тим, що вірус стає активним тільки під дією будь-яких факторів:

хронічне недосипання, тривале фізичне або інтелектуальне перевтома; часті стреси або знервований стан; інші вірусні інфекції, у тому числі органів дихальної системи; нераціональне харчування з низьким вмістом білка, мікроелементів і вітамінів; тютюнопаління та зловживання спиртними напоями; порушена особиста гігієна – травматизація і подразнення шкіри в області ануса.

Подібні фактори призводять до загострення вірусної інфекції і появи наростань в області анального отвору.

Клінічні прояви.

Всі симптоми хвороби видно візуально, в чому можна переконатися, побачивши фото наростів в задньому проході у жінок і чоловіків, а також на шкірі аноректальної області.

Подібні зовнішні зміни відразу ж впадають в очі, однак, хвора людина може тривалий час не звертатися за професійною медичною допомогою у зв’язку з розцінюємо папілом як норми, або ж у зв’язку зі стисненням відвідування лікаря-проктолога або дерматовенеролога.

Як і будь-яка папілома, нарости в області ануса приносять дискомфорт пацієнта. Пов’язаний він з тим, що виступає над поверхнею шкіри освіту постійно травмується або натирається одягом і нижньою білизною.

Однак подібна ситуація спостерігається не завжди. Якщо наріст має невеликий розмір, то він може не піддаватися зовнішнім впливам.

При значному збільшенні нашкірних утворень, а також при його зростанні на слизовій прямої кишки, можлива поява додаткових симптомів:

хворобливі відчуття в процесі дефекації; поява кров’яних прожилок у калових масах і на нижньому білизна; свербіж в області заднього проходу, відчуття стороннього предмета в прямій кишці; болючість ходьби і будь-яких інших активних рухів; наявність неприємного запаху від людини (запах пов’язаний з виділеннями з ануса на нижню білизну).

Як видно на різних фото, папілома ануса може нагноюватися, що спостерігається при порушеннях правил особистої гігієни і приєднання до наросту бактеріальної інфекції.

У цих випадках, крім зовнішніх змін освіти, хворий відзначає підйом температури тіла, загальну слабкість, головні болі та інші прояви інтоксикаційного синдрому .

Ефективне лікування.

Терапія подібних шкірних змін підбирається фахівцями, як правило, лікарем-дерматологом і проктологом, і залежить від характеру росту кондилом, їх кількості, особливостей скарг і організму хворої людини. Основний підхід до лікування-повне видалення всіх утворень, що полягає в висіченні зміненої тканини.

Якщо нарости локалізовані в задньому проході, то використовують такі методи:

електрокоагуляцію, що дозволяє позбутися від кондиломи за допомогою локального впливу високої температури. Важливо відзначити, що подібний спосіб не можна використовувати при наростах на слизових оболонках; кріотерапія , полягає у впливі на кондилому низької температури. Необхідно дотримуватися велику обережність, щоб не пошкодити розташовані поряд здорові тканини; лазерна резекція є найбільш сучасним методом і проводиться в більшості сучасних клінік і приватних центрів.

Після видалення освіти, завжди проводять його гістологічне дослідження для виключення злоякісного пухлинного росту. Це необхідно робити для кожної окремої кондиломи.

Укладення.

Папіломи в області ануса і в задньому проході приносять істотний дискомфорт пацієнтам. При цьому раннє їх виявлення дозволяє провести повне видалення наростів і позбутися від усіх клінічних проявів.

Для цього, пацієнту при появі перших проявів зростання кондиломи необхідно звернутися до лікаря-дерматолога або проктолога, які призначать додаткові методи обстеження і підберуть оптимальний спосіб лікування.

Папіломи заднього проходу.

Папіломи заднього проходу являють собою невелике утворення, поява якого спровоковано наявністю в організмі людини папіломавірусу. Папіломи можуть бути поширені по всьому тілу, або локалізовані на певній його ділянці.

Причини і опис.

Папіломи, що розташовують в області ануса, можуть бути розділені на кілька видів:

поодинокі і досить великі.

множинні, що з’єднується між собою.

поодинокі і практично не помітні.

Папіломи здатні викликати не тільки незручність і болючість. При відсутності своєчасного лікування папіломи здатні трансформуватися в злоякісні утворення. Передається вірус папіломи людини в момент статевого акту з інфікованим партнером. Слід зазначити, що використання стандартних методів контрацепції не дає стовідсоткової гарантії, так як вірус здатний передаватися через будь-які слизові і навіть через шкірні покриви.

Зовні папілома схожа з бородавкою, тільки розташовується вона на тонкій ніжці. У більш рідкісних випадках у папіломи може спостерігатися досить широке, здатне досягати двох сантиметрів в діаметрі, підстава. Поверхня папіломи не рівна, а її колір може варіюватися від майже білого до темно-коричневого.

Слід зазначити, що вірус може не проявитися зрізу після потрапляння його в організм. Як правило, папіломи починають активно з’являтися при ослабленні захисних функцій організму, викликаних неправильним харчуванням або загостренням хвороби.

Основними симптомами, які супроводжують появу папіломи заднього проходу , є:

відчуття постійної вологості.

печіння або свербіж.

болючість при дефекації, яка може супроводжуватися навіть виділенням незначної кількості крові.

Діагностика та лікування.

Проктолог не здатний поставити точний діагноз, спираючись виключно на опитування і візуальний огляд пацієнта. При наявності характерних для папіломи симптомів, проводиться діагностична процедура під назвою ректороманоскопія. Проведення такого дослідження дає лікарю повну інформацію про стан кишечника пацієнта і дозволяє призначити максимально ефективне лікування.

При появі подібних симптомів, виклик проктолога на будинок або звернення в клініку є обов’язковим, так як при тривалому відсутності лікування, папілома може трансформуватися в пухлинне злоякісне утворення.

Слід зазначити, що причиною хвороби є вірус і саме з даної причини папіломи можуть з’являтися повторно. Пацієнтам, які пройшли лікування і повністю позбулися папілом заднього проходу, необхідно регулярно відвідувати лікаря і проходити обстеження.

В якості максимально ефективного способу лікування папілом, розглядається тільки їх повне висічення. Висічення може бути проведено декількома способами, серед яких:

лазерне видалення папілом.

використання стандартного скальпеля.

Видаленню підлягають не тільки папіломи, розташовані навколо або усередині ануса, але і всі інші, наявні на тілі пацієнта.

Як правило, після видалення всіх папілом, пацієнт на тривалий час забуває про їх існування. У більш рідкісних випадках, папіломи з’являються знову і знову. У подібній ситуації пацієнту призначаються противірусні препарати, а також імуномодулятори, спрямовані на активізацію захисних функцій організму.

Папіломи на анусі.

Навколо ануса з’явилися папіломи: 2 великі, а інші маленького розміру. Пробував самостійно лікувати «Суперчистотелом», але не витримав сильного болю. До лікарні поки не звертався. При обмацуванні виявляю папіломи ще й всередині ануса – а як вже виводити їх там, я взагалі не уявляю. Чув про свічки «Віферон», що вони від вірусу папіломи людини. Поки протираю папіломи настоянкою прополісу, оскільки нічого іншого не знайду. Як прибрати папіломи??

Не займайтеся самолікуванням – Вам однозначно треба на прийом до проктолога. У переважній більшості випадків ВПЛ супроводжується попутними інфекціями: сифіліс, гепатит С, хламідіоз і т. п. Отже, діагностику та лікування однозначно повинен проводити кваліфікований фахівець.

Що являють собою анальні кондилломы.

Анальні (або гострі) кондилломы вражають місця біля ануса, на вході в анальний отвір і шкіру біля геніталій. Спочатку утворюються невеликі плями або нарости размеромпримерно з шпилькову голівку, які потім можуть збільшуватися в розмірах до горошини і більше. Примітно, що такі утворення можуть і не дискомфорту. Людина може зовсім не знати, що у нього є періанальні кондиломи на тілі. Лише іноді кондиломи можуть починати турбувати людину: починається свербіж, кровоточивість, виділення слизу, відчувається якесь чужорідне тіло в задньому проході.

Прийнято вважати, що загострені кондиломи з’являються після потрапляння в організм вірусу папіломи людини. Якщо вчасно їх не видаляти, папіломи можуть збільшуватися до значних розмірів, покриваючи велику площу на тілі.

Чому з’являються загострені папіломи.

Появу загострених кондилом провокує вірус папіломи людини (або ВПЛ), який може передаватися при безпосередньому контакті з інфікованою особою, в тому числі і статевим шляхом. Хоча такі кондиломи можуть вискочити і у людини, ніколи не займався анальним сексом.

Чи обов’язково видаляти кондиломи.

Дані освіти підлягають видаленню в обов’язковому порядку. Якщо не вживати ніяких заходів щодо їх лікування, то значно зросте ймовірність появи ракової пухлини в ураженій області.

Методи лікування гострих кондилом.

Якщо розмір кондилом незначний і розташовані вони тільки біля ануса, то цілком можна обійтися місцевими процедурами. В інших випадках, як правило, потрібне хірургічне видалення або за допомогою рідкого азоту.При оперативному втручанні потрібні місцеві анастетики (новокаїн), загальна або спінальна анастезія – буде визначатись кількістю і розташуванням освіти. Папіломи всередині заднього проходу можна вилікувати, як правило, тільки хірургічним шляхом.

Папілома на анальности лікування в домашніх умовах: ефективні народні засоби.

Якщо з’явилася папілома на анальности, лікування в домашніх умовах народними засобами допоможе зміцнити імунітет і придушити активність вірусу. ВПЛ проявляється у вигляді наростів на шкірі. Хвороба ця досить поширена і може бути відносно нешкідливою, якщо штам вірусу має низький ступінь онкогенності. Папіломи, які з’являються на інтимних органах, або в області ануса найчастіше проявляються безпосередньо після інфікування або через певний час, під впливом несприятливих факторів. Вони можуть бути небезпечні переродженням клітин в ракові, тому вимагають лікарського огляду і комплексного лікування.

Причини і симптоми інфекції ВПЛ.

Вірус папіломи людини – контактна інфекція легко передається від носія під час статевого акту (незалежно від того, чи він буде захищений чи ні), при використанні особистих речей інфікованого, в побуті, від матері до дитини під час пологів. При попаданні в організм, вірус може довго не проявляти себе до того моменту, поки не ослабне імунітет в результаті:

наявності хвороб хронічного характеру; шкідливих звичок; порушення правил особистої гігієни; безладного інтимного спілкування; зараження венеричними хворобами; тривалого прийому лікарських засобів; вживання алкоголю або наркотичних речовин.

Всі ці фактори пригнічують захисні сили організму і сприяють активації вірусу. Помітити нарости всередині ануса вкрай складно, оскільки папіломи в цій області рідко бувають великих розмірів і створюють механічне перешкоду. Виявити вірус можна при випадковому огляді у уролога або гастроентеролога (під час процедур). Іноді інфекція проявляється у вигляді свербежу в анальній області, виділень (в тому числі кров’яних), больових відчуттів, почуття стороннього тіла. Чим раніше буде виявлена інфекція і проведено лікування, тим більше шансів у людини не зіткнутися з небезпечними для життя ускладненнями ВПЛ.

Сік алое при папіломі на анальности.

Допоможе усунути папіломи в задньому проході лікування народними засобами , в ході якого можна використовувати алое. Ця рослина має протизапальну, противірусну і ранозагоювальну дію. Він підходить для лікування утворень, викликаних ВПЛ, в тому числі і в анальній області.

Якщо освіти розташовуються всередині ануса, для їх лікування можна взяти шматочок листочка трирічного алое, вимити його і обрізати у формі ректальної супозиторії. Після очищення кишечника природним чином і прийняття ванни необхідно вставити свічку з алое в задній прохід. Зовнішні освіти в області ануса слід змащувати соком алое регулярного, до їх повної деструкції. Щоб зміцнити імунітет і допомогти організму впоратися з інфекцією зсередини, необхідно перемолоти 1 лист рослини, змішати з невеликою кількістю меду і приймати вранці натщесерце протягом 2 тижнів.

Молоді рослини в лікарських цілях не підходять, оскільки вони не мають цілющих речовин у складі. Процедури важливо проводити регулярно, поєднуючи їх з традиційною терапією.

Обліпихова олія при папіломах в задньому проході.

Якщо є папілома на анальности, лікування в домашніх умовах не може обійтися без унікального природного компонента – масла обліпихи, яке допоможе прибрати наріст і підвищити місцевий імунітет. До того ж масло обліпихи має протизапальну дію, ранозагоювальну і його безпечно використовувати в лікуванні кондилом на слизових оболонках статевих органів або в області ануса.

З олії обліпихи можна приготувати тампони для лікування ВПЛ. Щоб їх зробити, треба взяти марлевий відріз, сформувати з нього тампон, змочити в маслі і вставити в анус так, щоб після його можна було витягти.

Замість тампона можна в аптеці придбати ректальні свічки з маслом обліпихи, які потрібно застосовувати за інструкцією. Таке лікування щодо інфекції має великий ступінь ефективності і безпеки, головне, перед початком терапії переконатися в безпеці освіти, здавши аналіз на ВПЛ.

Ванни з додаванням лікарських трав від папілом.

Щоб видалити папіломи ануса, народні методи слід підбирати дуже обережно, щоб не погіршити ситуацію опіком слизової і не спровокувати ріст пухлини. Безпечним і ефективним способом боротьби з ВПЛ є лікарські трави, які потрібно заварити і додавати в ванну для купання.

До складу трав’яної суміші водять:

чистотіл; дубова кора, корінь кульбаби, листя подорожника.

Всі компоненти беруться в рівних пропорціях, змішуються і нудяться на невеликому вогні протягом 30 хвилин. Це дозволить отримати добре концентрований відвар і зберегти корисні речовини трав. Далі суміш настоюється, проціджують і додається в воду для купання. Проводити таку процедуру необхідно через день, протягом 3-4 тижнів. Після прийняття ванни можна використовувати мазь для видалення утворень, свічки та інші процедури, рекомендовані фахівцем.

Інші засоби для видалення папіломи в задньому проході.

Якщо освіта, викликане ВПЛ, розташовується з зовнішньої частини ануса, його можна спробувати вивести за допомогою:

Білка курячого яйця. Попередньо його потрібно збити і змащувати їм наріст до його повної деструкції. Рицинова олія. Це масло абсолютно безпечно застосовувати в цій частині тіла. Тому при появі освіти необхідно взяти невелику кількість олії, розігріти його і змастити проблемну ділянку на шкірі. Кілька процедур допоможуть повністю вивести освіту. Картопляного соку. Свіжий сік сирої картоплі потрібно використовувати для прийняття всередину по 4 ст. л. 1 раз в день. Ефірних масел (лимонного, чайного дерева). В олії потрібно промокнути ватяну паличку і акуратно змастити виступає освіта. Курс лікування – 1-2 тижні.

Крім використання народних препаратів в лікуванні інфекції, слід піклуватися комплексно про здоров’я. Для цього потрібно позбутися шкідливих звичок, поліпшити раціон, дотримуватися гігієни, не вступати в інтимні контакти з малознайомими людьми.

До якого лікаря звертатися якщо папілома біля анальности?

Лікування папілом в задньому проході займається лікар-колопроктолог.

Папілома в задньому проході: причини і лікування.

Папілома являє собою доброякісне новоутворення, яке утворюється на шкірних покривах. Такі нарости можуть з’являтися тільки в певному місці або ж покривати все тіло. Найчастіше це горбисте утворення, що підноситься над поверхнею шкірних покривів. При цьому колір такого наросту може бути від коричневого до темно-рожевого.

Варто відзначити, що новоутворення може досягати в діаметрі від 1 міліметра до декількох сантиметрів. Фахівці нерідко називають такі нарости «сосочковими поліпами».

Класифікація папілом.

У деяких випадках може з’явитися папілома в задньому проході. Це може бути викликано безліччю факторів. Однак головна причина утворення наросту – проникнення в організм людини вірусу папіломи. Його діяльність відбивається на клітинної регуляції і активності. В результаті цього спостерігається патологічне розростання м’яких тканин.

На даний момент існує кілька різновидів папілом. Їх класифікують за онкогенністю:

не мають онкогенної природи; вірус папіломи, при якому виникає незначний показник ризику розвитку онкології; має онкогенне природу і може викликати розвиток раку.

Найчастіше папілома в задньому проході є доброякісним новоутворенням. Нерідко окремі нарости починають зростатися. В результаті утворюються горбисті новоутворення, що носять назву «острівці».

Різновиди анальних новоутворень.

Папілома в задньому проході, фото якої представлено в багатьох медичних довідниках, може володіти певним ступенем канцерогенної небезпеки. Саме з цієї причини лікарі класифікують кілька різновидів новоутворень, грунтуючись на їх зовнішньому вигляді. На даний момент розрізняють папіломи:

Шпилястий. Нарости в даному випадку схожі на вирости з тонкими підставами. За зовнішнім виглядом вони можуть нагадувати гребені. Папуловидные – це горбисті нарости темно-рожевого кольору. Зовні такі новоутворення нагадують бородавки. Нерідко такі папіломи утворюються в області статевих органів. Пухлиноподібні папіломи зовні нагадують пухлинні здуття. Цей різновид зустрічається вкрай рідко. Кератотичні новоутворення більше схожі на нарости з сухою поверхнею, що твердне.

Папіломи біля заднього проходу можуть розташовуватися окремо або утворювати кільце навколо анального отвору, або наростати поступово горбами.

Причини розвитку.

Папілома в задньому проході зазвичай виникає через вірус. В організм він проникає в результаті ослаблення імунної системи. Варто відзначити, що після зараження людина тривалий час може навіть не підозрювати про недугу. Як показує статистика, приблизно 70% населення землі є носіями даного вірусу. Способів зараження існує велика безліч. Як правило, ослаблення імунної системи і подальше захворювання відбувається з кількох причин:

Зараження статевим шляхом. Як показують дослідження, бар’єрна контрацепція не захищає від проникнення в кров хвороботворних мікроорганізмів. Зараження в процесі пологів. З такою проблемою стикається практично кожна друга жінка. Перевтома і недосип. Організм, що працює на межі, просто не в змозі чинити опір різним вірусам. Ослаблення нервової системи, неврози, стреси. Інфекційні захворювання. Навіть звичайна застуда негативно позначається на стані імунної системи. При відсутності своєчасного лікування зараження протікає набагато швидше. Неправильне харчування, при якому виникає дефіцит мікроелементів і вітамінів в організмі. Шкідливі звички: куріння, вживання спиртних напоїв. Постійне роздратування і травмування шкірних покривів біля заднього проходу.

Ознаки і прояви.

Папілома біля заднього проходу-неприємне явище. Однак якщо новоутворення невеликі за розмірами, то захворювання може довгий час не проявлятися і протікати без симптомів. Найчастіше проблеми виникають у тих, хто займається анальним сексом. В даному випадку папіломи можуть досягати великих розмірів, завдавати дискомфорт. Серед симптомів недуги варто виділити:

больові відчуття, що виникають через травмування наростів в процесі спорожнення кишечника; кров у калових масах; при терті про нижню білизну виділяється незначна кількість крові через пошкодження папілом; відчуття стороннього тіла близько ануса або в ньому; постійний свербіж; виникає біль при ходьбі, відчуття вологості в області анального отвору; в гострій стадії кондиломатоза з’являються вологі плями на білизні з неприємним запахом.

Інші симптоми.

Якщо розташовується папілома в задньому проході, то хворий може відчувати присутність стороннього тіла на зразок прища. У таких ситуаціях нарости з’являються в прямій кишці і можуть сильно турбувати.

Постійне зачіпання новоутворень може привести до потрапляння в тканини інфекції. В результаті цього може виникнути запальний процес, а в подальшому – серйозне нагноєння. При цьому папіломи сильно набрякають, набувають червоний колір і сильно болять. У пацієнта при такому перебігу захворювання може підвищитися температура тіла і значно погіршитися самопочуття.

Діагностика недуги.

Що робити, якщо з’явилися папіломи в задньому проході? Лікування такого захворювання варто починати з відвідування проктолога. Тільки фахівець вузького профілю може поставити точний діагноз, а також підібрати найбільш ефективний метод терапії. Головне, своєчасно почати лікування. При утворенні наростів в анусі або біля нього можуть проводитися наступні методи діагностики:

Аноскопія-візуальний огляд хворого в районі ануса на предмет присутності новоутворень. Збір докладної інформації про симптоми, що турбують пацієнта, спосіб життя, а також про наявність хронічних захворювань. Інструментальне колопроктологическое дослідження – огляд за допомогою мікроскопа з досить високою роздільною здатністю. Цей метод діагностики дозволяє визначити, чи пошкоджена пряма кишка.

При виникненні перерахованих вище симптомів слід негайно звернутися за консультацією до лікаря, так як подібні новоутворення можуть придбати онкологічну форму.

Як позбутися від папілом в задньому проході.

Варто зазначити, що метод терапії таких наростів визначається декількома фахівцями: хірургом, імунологом, дерматологом, колопроктології. В даному випадку багато що залежить від стадії недуги, індивідуальних особливостей хворого і клінічної картини в цілому.

Найчастіше потрібно повне видалення папілом методом висічення або деструкції. На даний момент існує кілька основних методів:

електрокоагуляція; кріотерапія; лазерне обрізання; хімічний метод.

Опис методів видалення.

Видалення папілом в задньому проході здійснюється тільки в умовах стаціонару. Проводити будь-які процедури в домашніх умовах не рекомендується. При електрокоагуляції відбувається припікання новоутворень до утворення білого струпа. Проводиться така процедура тільки під анестезією. Припікання проводиться до появи опіку третього ступеня. Варто зазначити, що такий метод не прийнятний, якщо папіломи утворилися на слизових покривах заднього проходу.

При проведенні кріотерапії здійснюється вплив холодом. Папіломи в даному випадку повністю виморожуються. У плані локалізації цей метод неточний. При цьому процес загоєння протікає дуже довго, а на уражену ділянку накладається пластир з бавовни.

Лазерне видалення папілом є практично безболісною процедурою. Рецидиви після такої терапії виникають вкрай рідко.

Що стосується хімічного методу, то проводиться така процедура із застосуванням препарату «Подофиллин». Діє даний розчин на клітинному рівні. Основний недолік подібної терапії-негативний вплив на здорові клітини. Наноситься лікарський засіб на папіломи за допомогою шпателя. Після цього оброблені ділянки присипаються тальком.

Особливості видалення папілом.

Після видалення новоутворень потрібно здати біопсію для проведення морфологічного дослідження. Цю процедуру слід проводити незалежно від обраного методу терапії.

При видаленні папілом в задньому проході або біля нього лікар намагається мінімізувати травми здорових тканин. Адже в деяких випадках лікування наростів ускладнюється рясним кровотечею. Багато фахівців наполягають на обов’язковому проведенні електрокоагуляції.

Папіломи в задньому проході — від чого виникають.

Папілома – невелике новоутворення на шкірних покривах, яке може проявитися в будь-якому місці. Особливої небезпеки вони не представляють, так є доброякісними утвореннями. Але, тим не менш, приносять чимало клопоту в естетичному плані. Якщо папіломи утворюються на слизових оболонках або частинах тіла з чутливою шкірою, то вони можуть викликати больові відчуття. Так, неприємне почуття викликають папіломи в задньому проході. Як з ними боротися? Дане питання слід детально розглянути.

Причини появи наростів в анальному отворі.

Основна причина появи наростів – ураження організму людини вірусом папіломи людини. Зараження відбувається такими способами:

у момент незахищеного статевого контакту з ураженою людиною; від матері до дитини при пологах; через поцілунок.

У деяких уражених ВПЛ людей захворювання може не проявлятися у вигляді новоутворень тривалий період. Але зниження імунітету сприяє їх утворенню.

Важливо пам’ятати! Від новоутворень слід максимально швидко позбавлятися! Адже вони можуть перерости в злоякісну пухлину. Особливо в місцях, де шкірні покриви піддаються тертю. Такими є папіломи на анусі.

Симптоми захворювання — фото.

Виявити новоутворення в даному місці досить складно, якщо вони не локалізовані біля заднього проходу. В такому випадку їх можна наочно побачити. Якщо ж папіломи не помітні візуально, визначити їх появу можна за допомогою таких ознак:

бойові відчуття в черевній порожнині; порушення функціонування шлунково-кишкового тракту; кров’янисті виділення з заднього проходу; сильний свербіж в анальному отворі.

Новоутворення, що з’явилися в даному місці, потрібно обов’язково видаляти. Це пов’язано з постійним впливом на папіломи. В результаті цього доброякісні утворення можуть перетворитися в злоякісні пухлини через постійне їх запалення.

Папіломи в прямій кишці фото.

Папіломи в задньому проході у дитини.

Вірус папіломи людини може утворитися у дитини від матері в момент пологів, а також побутовим шляхом через предмети гігієни. В результаті цього можуть з’явитися новоутворення в анальному отворі. Симптоми у дитини спостерігаються такі ж, як і у дорослого.

Для того щоб вилікувати папіломи у дітей, потрібно порадитися з фахівцем. У деяких випадках досить буде приймати противірусні лікарські препарати. Якщо консервативного лікування недостатньо, то лікар підбере найбільш ефективне і безпечне видалення хірургічним способом.

Види новоутворень.

Існує кілька різновидів анальних папілом, а саме:

Загострені кондиломи. Найбільш небезпечний вид папілом, який найчастіше перетворюється в злоякісне утворення. Виглядає у вигляді невеликого плоского наросту на тонкій основі. Пухлиноподібні папіломи. Являють собою невеликі ущільнення на слизовій оболонці анального отвору. Папуловидные нарости. За зовнішнім виглядом мають схожість зі звичайними бородавками. Кератотические папіломи. Являють собою об’ємні тверді нарости в задньому проході.

Новоутворення можуть локалізуватися як поодиноко, так і по кілька штук. Як виглядають папіломи заднього проходу можна побачити на фото.

Важливо пам’ятати! Своєчасна діагностика і лікування папілом в задньому проході позбавить від неприємних і навіть фатальних наслідків!

До якого лікаря звернутися за допомогою? Фахівцем в даному питанні є проктолог, також необхідна консультація дерматолога.

Фото папіломи біля заднього проходу Так виглядають папіломи в задньому проході.

Як лікувати новоутворення в анальному отворі?

Так як причиною утворення наростів є вірус папіломи людини, то їх видалення не гарантує рецидиву. Але даний вірус навіть сучасна медицина не в силах усунути. ВПЛ не піддається повному лікуванню. Для того щоб уникнути появи новоутворень, слід направляти лікування на підвищення імунітету. Лікувати папілом потрібно для того, щоб вона не переросла в злоякісну пухлину. У цьому можуть допомогти такі сучасні способи впливу:

Лазерне видалення папілом в задньому проході. Суть полягає в зрізанні новоутворень за допомогою впливу на них лазерним променем. Досить ефективне і безболісне лікування. Кріодеструкція. Являє собою вплив на папілом низькими температурами. Використання електроножа – видалення новоутворення електрикою.

Також можна усунути освіти за допомогою звичайного скальпеля. Це доступний метод, але він є болючим. Недоліком даного способу є тривалий період реабілітації.

Доктор може призначити прийом протизапальних препаратів для внутрішнього застосування.

Важливо пам’ятати! Видаляти нарости потрібно не тільки в задньому проході, але і по всьому тілу!

Лікування народними засобами.

Новоутворення в анальному отворі приносять чимало дискомфортних відчуттів хворого. Тому кожен намагається максимально швидко і ефективно від них позбутися. Деякі люди приймають рішення лікувати папіломи за допомогою засобів нетрадиційної медицини, перевірених кількома поколіннями.

Для лікування даним способом потрібно свіжий чистотіл. Слід зрізати частину стебла рослини і нанести на уражені ділянки слизової оболонки сік, що виділився. Процедуру повторювати 3 рази в день по 3 підходи.

Важливо! Такий спосіб підходить в разі, якщо папіломи локалізувалися біля заднього проходу .

Червоний або чорний перець.

Буде потрібно 1 стакан будь-якого вина, який слід відправити на маленький вогонь. Додати кілька горошин чорного перцю. Якщо використовується червоний перець, то буде потрібно 0,5 ч. л. в молотом вигляді. Також в суміш додати сік 1 невеликого лимона. Ліки довести до кипіння, постійно помішуючи. Зняти з вогню і залишити настоюватися протягом 2 годин. Після закінчення часу вживати по 200 мл 1 раз на добу. Краще перед сном.

Слід взяти кілька бульб картоплі, пропустити через м’ясорубку і віджати сік. Для цієї мети можна скористатися соковижималкою. Картопляний сік приймати всередину по 200 мл 2 рази на день перед вживанням їжі.

Щоб приготувати ліки потрібно 1 половину лимона натерти на дрібній тертці разом з цедрою. Засипати отриману кашку в 100 мл червоного вина, ретельно перемішати. Наполягати протягом 3 годин. Після закінчення часу додати 2 зубчики подрібненого часнику і залишити ще на 3 години. Приготоване ліки вживати по 50 мл 1 раз на добу.

Важливо пам’ятати! Перед використанням певного рецепти народної медицини, потрібно порадитися з фахівцем про доцільність такого впливу!

Профілактика.

Для того щоб уникнути появи вірусу папіломи людини, слід дотримуватися таких правил:

використовувати тільки свої предмети гігієни; проводити регулярну противірусну вакцинацію; при статевих контактах користуватися презервативами.

Також слід не забувати про регулярний профілактичний огляд фахівців.

Висічення папілом ануса.

Видалення папілом ануса — видалення анальних папілом радіохірургічним, електрохірургічний (електрокоагуляція, электроэксцизия) методом, шляхом висічення скальпелем або комбінованим способом. Широке висічення папілом ануса скальпелем з захопленням здорових тканин показано при утвореннях з ознаками малігнізації або їх локалізації на слизовій. Хірургічне висічення досить травматично, супроводжується госпіталізацією і тривалим відновленням, ризиком рубцювання зони ануса. Електроексцизія і радіохірургія надають практично безкровний вплив, причому радіонож найменш травматичний і забезпечує швидке загоєння без рубцювання.

Кондиломи – фото різних форм захворювання.

Увага! З етичних міркувань всі фотографії замінені на чорно-білі схеми.

Слідуючи відомій приказці, ми пропонуємо вам на цій сторінці своїми очима побачити, що таке кондиломи — фото відображає типові форми захворювання у чоловіків і жінок. Так що, давайте дивитися.

Різні види кондилом можуть бути проявом папіломавірусної інфекції або інших захворювань. Виділяють наступні їх форми:

загострені кондиломи-фото № 1-мають вигляд рухливих сірувато-рожевих сосочків, що підносяться над поверхнею шкіри. Розмір одиничних кондилом не перевищує декількох міліметрів. А ось якщо їх число доходить до десятків або навіть сотень, вони зливаються між собою, формуючи величезні освіти, схожі на цвітну капусту. Відомі випадки, коли такі гігантські анальні кондиломи – фото №2 – повністю закривали задній прохід, досягаючи в діаметрі 20 див. Ця форма кондилом характерна для папіломавірусної інфекції. інший різновид кондилом, викликаних папіломавірусом людини – — це плоскі кондиломи-фото № 3. Вони зазвичай приховані від очей, розташовуються в товщі епітелію слизової і мають ще одну назву – ендофітні кондиломи. Їх улюблена локалізація – це шийка матки у жінок, причому побачити подібні утворення складно, так що для їх виявлення використовують спеціальні методи. третій вид кондилом – широкі кондиломи – фото №4. До них вірус папіломи не має ніякого відношення. Ці освіти є одним з проявів вторинного сифілісу, причому у жінок вони зустрічаються частіше, ніж у чоловіків.

Як виглядають кондиломи при сифілісі? Вони плоскі, мають вигляд папул, нерідко зливаються між собою, мокнучі, з нальотом білого кольору. Періанальна область — їх найбільш часта локалізація, тому вони нерідко приймаються за гостро кінцеві кондиломи або гемороїдальні вузли.

Загострені кондиломи у жінок-фото дивіться на сторінці-зустрічаються так само часто, як у чоловіків. Вони можуть розташовуватися поодинці і бути зовсім невеликими, а можуть зливатися між собою в гігантські освіти.

Кондиломи у жінок – фото №5 – часто локалізуються тільки навколо ануса, але в більшості випадків їх можна виявити і на статевих органах (клітор, слизова навколо виходу уретри, малі та великі статеві губи), в області промежини, в міжсідничній складці, в паху, і навіть на шкірі сідниць і стегон.

Аналогічні форми мають кондиломи у чоловіків – фото №6. Вони розташовуються на шкірі статевого члена, особливо в області голівки і крайньої плоті, а також на мошонці, навколо ануса, на стегнах і в складках між сідницями. Причому різні види кондилом, обумовлених папіломавірусом, реєструються з різною частотою.

Так загострені кондиломи у чоловіків-фото № 7-поширені більш широко, ніж плоскі. Однак друга форма теж зустрічається, причому плоскі кондиломи в сечівнику чоловіка — дуже часте явище. Викликаючи печіння при сечовипусканні, вони вводять чоловіка в оману. Хворий не думає про кондиломах, а вважає, що це якась статева інфекція, нерідко намагається її лікувати самостійно і, як правило, безрезультатно.

Якщо ж при цьому у чоловіка з’являються і кондиломи ануса – фото №8 – діагноз стає більш очевидним. Кондиломатоз цій області доставляє чоловікові масу неприємних відчуттів, починаючи з таких, як легке печіння або свербіж кондиломи, і закінчуючи болем під час стільця. Але чоловіки, як правило, рідко відразу ж звертаються до лікаря. Вони «вирощують» свої кондиломи, і лише коли ті досягають значних розмірів, і стає зовсім вже несила, йдуть до проктолога.

Багато хто вважає, що кондиломи – папіломи – фото для порівняння №9 – рівнозначні освіти. Насправді, це помилка. Папіломи викликаються тим самим вірусом, але мають зовсім інший вигляд і локалізацію.

Чим відрізняються кондиломи від папілом? Папіломи частіше розташовуються на шиї, в пахвовій області, в паху і навіть на обличчі. Вони округлі за формою, колір їх світло-коричневий або тілесний, розміри від декількох міліметрів до сантиметра, навпомацки м’які. Папіломи можуть мати широку основу або тонку ніжку, розташовуються поодинці. Навіть якщо їх кількість зростає, вони не схильні до злиття. І ще одна відмінність папілом від кондилом-це контактно-побутовий, а не статевий шлях зараження.

Якщо ви виявили у себе освіти, схожі на кондиломи, і вивчили всю наявну інформацію про це захворювання, не намагайтеся ставити собі діагнози і тим більше займатися самолікуванням. Ці питання знаходяться в компетенції лікаря, а ваша неправильна тактика щодо кондиломи наслідки може дати найсумніші.

Буває, що кондиломи проходять самі, але краще все ж покажіться фахівця і пам’ятайте, що тільки комплексне лікування допоможе надовго, а то й назавжди забути про цю проблему.

Папіломи (кондиломи)

Фото папіломи (кондиломи)

Папіломи (кондиломи) являють собою бородавкообразные тілесного кольору розростання шкіри і слизових оболонок, які в більшості випадків розташовуються саме в районі ануса і статевих органів.

У більшості кондиломи (папіломи) локалізовані:

— крайня плоть (внутрішній листок, вуздечка)

— зовнішні статеві органи.

— отвір сечівника.

Симптоми гострих кондилом (папіломи):

Сверблячка, розчухи, в деяких випадках кровоточивість.

Дуже рясні водянисті білі.

Неприємні відчуття в процесі статевого акту.

Великі розростанні перешкоджають повноцінного статевого життя і нормальних пологів.

Папіломи (кондиломи) шкіри в більшості випадків абсолютно безсимптомні, але можуть супроводжуватися свербінням, певним поколюванням.

Діагностування захворювання (папіломи і кондиломи):

цитологічне дослідження (називають — онкоцитология);

гістологічне дослідження матеріалу взятого на біопсію;

виявлення та типування ДНК папіломавірусів (метод ПЛР);

Лікування захворювання (папіломи і кондиломи)

Проблема лікування папіломавірусної інфекції полягає в тому, що:

I. загострені кондиломи (папіломи) досить нерідко (приблизно у 30% хворих) рецидивують, з цієї причини після видалення настійно радять здійснювати протирецидивне лікування.

II. Папіломавірусна інфекція не дає стійкого імунітету, з цієї причини захворювання може розвинутися знову в разі повторного зараження, а саме:

не був обстежений і не отримав відповідного лікування статевий партнер;

не дотримуються абсолютна правила безпечного статевого акту.

Лікування даного захворювання (папіломи і кондиломи) складається з декількох етапів:

Деструкція наявних сосочкових розростань;

Грамотне протирецидивне лікування;

Обов’язковий вірусологічний контроль излеченности.

Видалення кондилом (папіломи) може здійснюватися декількома способами. Найсучасніші і пріоритетні з них це лазеротерапія і вплив радіохвильовим методом. Лікування здійснюють під місцевою анестезією і воно фактично безболісне.

Лазерокоагуляция являє собою метод впливу на кондиломи пучком лазерних променів (СО2 лазер). Під їх впливом тканина кондиломи повністю випаровується, залишаючи лише суху кірку-струп.

Радіохвильовим методом (він же радіонож-апарат «Сургитрон») дозволяє швидко і фактично безболісно видаляти наявні кондиломи.

Кріотерапія — видалення кондилом (папіломи) за допомогою рідкого азоту. Несуттєве кількість рідкого азоту наносять на кондилому і заморожують її, піддаючи при цьому деструкції її білкове вміст. Після даної процедури кондиломи (папіломи) відпадають, залишаючи по собі маленьку ранку, загоюється після приблизно кількох тижнів.

Не рекомендують застосовувати у родили жінок!

Діатермокоагуляція – при застосуванні цього методу кондилома піддається впливу високих температур шляхом впливу на неї ультрачастотного випромінювання або безпосередньо електроножа. Даний метод обов’язково вимагає місцевого знеболювання. Можуть залишитися рубці. Також не радять застосовувати родили!

Папіломи навколо ануса.

Питання 3159.

Тетяна, дружин., 47, Німеччина, Діссен.

Питання: Добрий день! 4 роки тому, через часті проноси, робила калоскопію. Виявили 2 папіломи і видалили їх. Приблизно через півроку виросла біля ануса одна, але велика, приблизно 5-7 мм Довгий час не турбувала. А за останні 2 місяці зросли ще 4 і 2 з них на першій. Близько місяця вже постійне жахливе печіння, особливо по ночах. З проносами до речі впоралася за допомогою трав. Пила ранками ромашковий настій, а полежавши після прийому трохи, випивала кисіль з насіння льону. А ще відмовилася від багатьох продуктів (булочки, мінеральні та газовані води, молоко. ) Підкажіть будь ласка що можна зробити, Спасибі!

Відповідь: Здрастуйте, Тетяно! Для лікування папілом приймайте гомеопатичні ліки — Ацидум нітрікум 12 — по 3 гранули поза їди вранці і ввечері, і Меркуриус солюбилис 6 — по 7 гранул на ніч. Рідкий стілець ні в якому разі не пригнічуйте.

Запитання: Здравствуйте, Сергій Вадимович! Спасибі, що не залишили питання без уваги. Повторно я звернулася, зайшовши не через це посилання, і можливо моє питання загубився. Ацидум нітрікум 12 — я приймаю, як Ви порадили. А замість Меркуріус солюбилис 6 мені дали в аптеці Меркуріус солюбилис 10. Я приймаю його так само по 7 гранул на ніч. Чи дійсно це рівнозначна Заміна? І ще. В останні дні ще з’явилися і тріщини. Я ніколи не страждала запорами. Народила двох дітей теж досить легко,без проблем. На роботі тяжкості не доводиться піднімати. Вдома теж уникаю цього,не забуваючи,що я жінка,а не ваговоз. З чого почалися всі ці проблеми,ніяк не можу зрозуміти. Може Ви мені чимось ще зможете допомогти? Спасибі, Вам, за те що ви є!

Відповідь: Здрастуйте, Тетяно! 10-е розведення ліки не на багато сильніше 6-го, тому Ви можете його приймати так само, як 6-е, але тільки по 3 гранули. Розведення Ацидум нітрікум 12 замініть на Ацидум нітрікум 6 і приймайте його по 1 гранулі. Цього, думаю, буде достатньо.

Форум про кондиломи / кондиломи в анальному отворі.

Виявив кондиломи а анальному каналі, штуки 4 їх було. Я відправився в платну клініку де мені лікар видалив їх лазером і нічого не призначив, сказав лише змочувати розчином марганцівки. Я почав колоти Циклоферон за довгою схемою. Через 2 тижні вилізли нові 1 велика і кілька маленьких. Знову притиснув лазером. Купив свічки Віферон. Через тиждень ще 2 маленькі видалив. І ЗНОВУ ЛІЗУТЬ! Найжахливіше, виявив ще кондиломи глибоко і їх багато(((( Як їх личить в прямій кишці? Боюся робити операцію. мені здається вірус тільки агресивніше стане.. Що робити мені?

Ну, можна нічого не робити, якщо вони не доставляють незручностей при дефекації або в сексі. У мене ось теж не вийшло їх видалити, робив операцію, припікали кілька разів, все марно. Намагаюся жити з ними, спостерігаю за зростанням, якщо сильно зростуть, знову буду видаляти. Ще цікаво, який у вас шлях зараження? Секс?

через секс. а у тебе теж глибоко вони сидять? у мене 5 см десь(( дуже боюся операцію(

Привіт,кандиломи навколо анального отвору і всередині виявила два тижні тому,але не надала значення,потім помітила,що вони ростуть. Знайшла інформацію в інтернеті і жахнулася(((Жахливо страшно. Заразилася я ними статевим шляхом. Читала форум, там описано один засіб-настоянка прополісу, може допоможе. Напишіть будь ласка як,хто боровся з цією заразою.

Настоянка прополісу на спирту 80%, як цікаво ви зібралися їй мазати слизову?

Прополіс в настоянці вживають всередину і шкіру, уражену вірусом мажуть, а ті хто особливо суворий мажуть і слизові і анус або піхву (у кого де ця гидота) Звичайно слизові не вдерживают і відшаровуються, іноді з кров’ю і звичайно з дикими болями. Не думаю що це потрібно робити (про слизові) враховуючи що є більш гуманні способи і що ВПЛ самоизлечивается в 90% випадків.

Ні, у мене не глибоко, десь 1-2 см.

Якими ліками їх тоді можна видалити? Пишуть, що Кандилом, Іміквімод може допомогти, чи так це?

Хочу дізнатися як можна видалити зовнішні кондиломи.

Зовнішні легко видалити. У мене дуже швидко проходять від оксолінової мазі 3%, саме 3%, є назальная оксолінова мазь вона 0,25%, а вам потрібна 3%, її буває складно знайти в аптеках, але можна. Коштує всього 100 рублів. Мажеш їй кондиломи на ніч, вранці змиваєш, і так поки не зникнуть.

Спасибі Mr.Fry,я обов’язково спробую.

Добрий день! А підкажіть, приблизно за який період часу вона вам допомогла? Користуюся тиждень, свербить від неї страшно перші п’ять хвилин (((

Кондилін-це кислота, дуже небезпечний засіб, ніколи не користувався. Іміквімод зарубіжний препарат, який у нас не продається, коштує дуже дорого, його ефективність не перевірена, застосовується лише для лікування зовнішніх кондилом.

Привіт всім! хто небудь видаляв Анальні кондиломи злочинцем? У мене таке питання Як довго заживає Дупа чет 2неделі пройшло ау мене почуття інародного тіла там і вода тече! коли закінчиться цей кошмар.

у мене цей кошмар тільки через 3 місяці пройшов, а після операції відкривалася кровотеча..коротше 2 рази на хір столі полежав,пройшло 2 роки чую знову там сидить.

Розкажіть будь ласка як позбутися від внутрішніх? і що за операція, як вона проходить, чим видаляють?

Від внутрішніх позбутися набагато складніше, оксолінова мазь тут не допоможе, тому що не підходить для слизової. Видаляють оперативним шляхом. Є кілька способів: скальпель, електроніж(електрокоагуляція), радионож, лазер, кріодеструкція (холодом). Найбільш сучасні лазер і радіонож (сургитрон). Найбільш Травматичний-скальпель. У безкоштовних лікарнях видаляють скальпілем л \ або в кращому випадку електрокоагуляцією. У платних лазером і сургитроном, але коштує десь від 15 000 грн. У звичайній лікарні ця операція теж платна, де то 5 000 рублів.

лазером мені видаляли. а тепер до нових кондиломам лікар і не підлізе світловодом((

Колопроктолог скрізь добереться, не переживай.

Здрастуйте. Mr.Fry підкажіть будь ласка,на форумі пишуть,що при нанесенні оксолінової мазі вони чувчтвуют печіння. Я користуюся оксолінкой четвертий день, і нічого подібного у мене не було, це нормально?

Оксолінова мазь повинна бути 3 %. І реакція у всіх різна, печіння може з’явитися, але пізніше.

Купила оксолінову мазь 3%,кондиломи стали менше,але щоб вони зовсім зійшли,про це напевно рано говорити,але я дуже сподіваюся,що вони відваляться)))

Выздоравливайте! Пишіть потім про результати!

Я ось кондиломами вже півроку маюся. Оксолинка допомагає — прибирає маленькі, ті які періодично далеко від ануса виникають. А ось які на ньому самому — ніфіга..продовжують рости і рости (( Зараз вже одна майже сантиметр в діаметрі і дві менші. дуже сильно мені це весь настрій псує і турбує(((

А ти п’єш якісь антибіотики і імуномодулятор?

Я в Серпні пройшов курс імуномодуляторів. Віферон, Циклоферон і ще че то там плюс вітаміни. Вітаміни п’ю і зараз, а курс не допоміг абсолютно..

А ти уврене що кондиломи це сама причина? Мені здається це тільки наслідок, здай аналізи на венеричні хвороби і зроби імунограму, швидше за все твій імунітет атакує какаето фігня по крутіше, ніж кондиломки.

Імунітет у мене хороший. Я займаюся спортом, йогою і вранці обливаюся холодною водою вже років 5 як. Стільки ж часу взагалі нічим не хворію. Не грип мене не бере, не застуда. Венеричних бути в принципі не може..Останній раз секс був 2 роки тому, та й всі рази тільки з презервативом. Була б венерична фігня..проявилася б вже..Хоча, звичайно, треба б аналізи здати.

не здавайте аналізи на ЗПСШ, якщо впевнені що не хворієте ними. За 2 роки вони б дали про себе знати, це ж інфекції!! А аналізи дорогі і не приємні!

у мене секс з презервативом був але все одно заразився, а кондиломи лізуть коли імунітет слабкий.кров здавав показали що дійсно імунітет на нулі.пропонували лікувати імуномодуляторами .і інтерфероном але ризик ускладнень від лікування ще вище.операцію не роблю так як все одно вилізуть. зараз п’ю спеціальний імунопротекторний збір і вже як 2 місяці зростання їх преостановился. Антон 21 рік. студент мед. ВНЗ.

презики не допомагають, це мені лікар казав, та й ще ВПЛ може не проявляти себе 2,5 року , але знаходиться в організмі, а під впливом стресу і ін. факторів вилізуть кондиломи як гриби і будуть рости, вже повірте мені 2,5 роки лікувалася, починаючи від сургітрону , імуномодуляторів та ін. до народних засобів. купа літератури, нервів, лікарів і грошей пішло на цю справу, постійно консультуюся про нові препарати з лікарями. Ось тільки Алокін-альфа проколола 8 уколів, начебто вщухли ці гади рости, тьху-тьху, поки не згадую.

значить вам алокін-альфа допоміг? і що кондиломи вщухли або розсмокталися? у мене немає нових розростань (оксолінка) а ті що є не проходять.кандидат мед.наук мені 6 ампул аллокіна прописала ось і не знаю купувати чи ні.

мені спочатку видаляли сургитроном потім дрібниця повилізала і я аллокин проколола, вщухли дрібні і не ростуть, я їх прополісом припала і начебто взагалі стало чисто, купуйте гірше не буде точно, я вважаю треба все спробувати ,з усіх боків підійти, так би мовити, до цієї напасті.

Всім привіт, ось я тут читаю, читаю про цих кондиломах в задньому проході, аж жити не хочеться вичитала що вони можуть проявляються у людей, з такими захворюваннями, як ВІЛ та сифіліс. Я у себе виявила біля ануса щось схоже на бородавку пригорнула її начебто пройшла. ой жах який, я вже не знаю що думати.

мені 2 дні тому зробили операцію.у мене були і зовнішні і внутрішні кондиломи.операція проходила під спино-мозковим наркозом,так що крім сорому я нічого не відчула. зараз при дифікації дуже боляче, а в іншому терпимо.використовую мазь панавір, спрей Епіген і свічки метилурацил.ще треба буде курс таблеток пропити ізопринозин.з лікуванням не тягніть.і самолікуванням займатися теж не треба.обов’язково обстежтеся у лікаря.бажаю удачі))

І все ж на 90% зникнення кандилом залежить від імунітету. Перш все треба йти перевіряти його і піднімати. А потім і разом з цим лікувати. Тоді результат не змусить себе чекати, досвід в цій болячки вже 4 рік.

Тут тільки гадати можна, так чи інакше що то знижує твій імунітет. Відмова від сексу вже призводить до негативних наслідків.

Не кажіть нісенітниці. Я взагалі сумніваюся, що є зв’язок між імунітетом і ВПЛ, якби імунітет міг їх взагалі придушити, то і не було б такої проблеми. Я імуномодуляторами дуже сильно підняв імунітет, ангіна проходить за 2 дні без ліків, а раніше валявся по 2 тижні. Але на кондиломи це ніяк не позначається.

Значить така особливість вашого організму))) і ваш локальний імунітет на жопе, дуже низький))))))))))))))

Привіт,ось вже два тижні користуюся оксаліновою маззю,кандломы стали менше,і нових немає,але з’явився свербіж,на тих місцях куди наносити мазь((( Як я зрозуміла необхідно зміцнити імунну систему,і проблеми більш менш вирішуватися. Буду сподіватися на краще.

Я теж користуюся оксаліном вже десь тиждень, кондиломи почорніли. Значить оксалин допомагає!

Слухай, я собі таку зробив. Загалом, сама операція — не боляче, боляче після 🙂 на тиждень тебе вирубає з соціального життя, до операції десь 3 дні потрібно просидіти на одній рідини (чай без молока, нежирний бульйон), + після операції дні 3 та ж дієта. Мені робили радіохірургічним методом,» сургитроном», під епідуральною анестезією. Сама операція з приготуваннями і анестезією зайняла десь годину, робити епідуралку не боляче (але мені правда перед цим робили місцеве знеболення). Після операції коли відходить епідуральна — починається біль… хоча не така вже й сильна. Мені (спасибі анестезіологу) залишали катетер на день в спині, тому коли анестезія відійшла медсестра «подбавила» ще. Першу добу після операції важко писати (з-за парезу сечового міхура). Боляче видаляти тампон з ануса, але це проходить. На другу-третю добу до чаю і бульйону можна додавати паровий омлет або яйце некруто, бульйон робити міцніше. Туалет в ці дні … ммм … загалом, краще довше жити на бульйоні:))))))) навіть легка їжа відходить болісно. В якості болезаспокійливого добре допомагають баралгін, спазган (спазмолгон). На четверту добу все ок, але залишається хворобливість при походах в туалет. Далі не знаю як буде, ще треба дожити 🙂 По ідеї, комплексна терапія (хірургія + віферон + панавир наприклад) при нормальному імунному статусі (це коли імунних клітин достатньо і організм добре реагує) дає близько 10% шансу рецидиву… по-моєму, досить нормально. Краще прооперувати, тому що ці штуки, по-перше, при подальшому зростанні будуть кровоточити, можна підхопити якийсь гнійний проктит (а це вже операція серйозніше, з надрізами), або — що ще гірше — є ризик малігнізації, тобто переродження бородавок в злоякісну пухлину.

Так так так знайоме,але вже жопа втомилася від цих операцій (рецидиви митттеві),а я здоровий І імунолог сказала, що імунітет норм і аналізи на інфекції негативні,і ліки дорогі колов,вставляв(і до цих пір пхаю),п’ю,і вітамінчики постійно,а толку? Пів кишки місяць тому відрізали думав помру жах біль. Сказали більше рецидивів бути не повинно так як це радикальний метод з видаленням шару епітелію де вони кріпляться. Писар щас всередині свербить пальцем раз,а там наріст. Що робити далі я не знаю, хоч в петлю — вже зневірився зовсім-життя ні якої нормальної!

Та вже, невтішно. Не оглядався поки ще після операції у лікаря, але судячи з самостійних досліджень, у мене теж свіжа поросль. А ніхто не в курсі, може, проти ВПЛ є якісь специфічні противірусні препарати? Не інтерферон / індуктор інтерферону, а щось типу інгібіторів вірусних полімераз або ще яка хрень, яка б блокувала утворення нових вірусних частинок. Є ж «ацикловір» від герпесу…

Показання препарату панавір розчин для в / в введення і супозиторії ректальні: папіломавірусна інфекція ( аногенітальні бородавки) — в комплексній терапії;

Панавір і є індуктор інтерферону, він не з вірусом бореться, а змушує клітини шкіри виробляти інтерферон, щоб вони самі боролися.

все залежить також від стану нервової системи. наприклад у мене після стресу вони як гриби після дощу лізуть,а операції робити я вважаю безглуздо це теж саме що волосся на голові стригти так як вірус вражає камбіальні клітини епітелію. тут комплексне лікування необхідно спрямоване на всі системи організму.

При видаленні утворень з підслизовим шаром, базальні клітини теж видаляються. Тому рецидив на місці рубця виникає тільки при повторному інфікуванні.

Так можна і весь анус вирізати. і ходити з одним великим рубцем і втішати себе ніби так і було))))))))))))))

хіба ви не знаєте що підслизова виконує імунну функцію,а про анальну мигдалину не чули? якщо видалити ці захисні шари то тоді взагалі це вхідні ворота будь-якої інфекції будуть.а ВПЛ знаходиться все одно під імунним пресингом так як в стромі набряк,інакше б ця зараза в кров пішла і все-сепсис.

Ви, взагалі, до чого це все ведете? 🙂 до того, що папіломні новоутворення не можна видаляти, або що? ЗИ: між виремией і сепсисом є різниця, захисного набряку строми» при несложненных кондилломах немає, лімфоїдні тканини є по всьому організму, і це ще не привід відмовлятися від оперативного втручання. Підслизовий шар цілком собі регенерує, незначні втрати функції компенсуються.

якщо камбій видалений нічого регенерувати не буде, все рст заросте,А захисту не буде (в рст немає лімф.тк.операція потрібна коли є метаплазія,а набряк стромі буде в будь-якому випадку.

А «Лаферон 3000 000» не пробували? І рідина «Колломак»?

Чим супроводжується поява папілом в області анального отвору.

Папіломи – це невеликі новоутворення доброякісного характеру, що мають епітеліальну структуру. Вони можуть утворюватися на будь-якій ділянці тіла, і в тому числі в задньому проході, що можна легко побачити на фото.

Виділяють кілька видів патології в залежності від вираженості і кількості. Так, наприклад, папіломи великі і множинні можна легко побачити на фото, в той час як папіломи, розташовані в задньому проході, але невеликі, на фото не видно.

Причина, що обумовлює розвиток цієї патології-вірус папіломи людини або, якщо скорочено, то ВПЛ. Варто відзначити, що велика кількість жителів нашої планети є носієм вірусу. Так через що ж з’являються папіломи, якщо вірус постійно знаходиться в організмі?

Справа в тому, що якщо людина здорова і сповнена сил, то ВПЛ знаходиться в стані дрімоти і не розмножується активно.

Якщо ж людина захворіла, і імунітет у нього значно знизився, вірус активується, починає активне розмноження, хто і призводить до того, що у людини з’являються папіломи.

Виділяють безліч форм захворювання, які характеризуються різним положенням новоутворень, їх формою. У деяких випадках різницю між тими чи іншими новоутвореннями можна побачити навіть по фото.

Папіломи будь-якої локалізації, а не тільки заднього проходу, перш за все проявляються тим, що починають завдавати дискомфорт людині. Почуття дискомфорту і хворобливості пов’язують з тим. Що новоутворення в тій чи іншій мірі травмується при носінні одягу або активних рухах.

З іншого боку, папіломи можуть тривалий час не давати про себе знати, просто перебуваючи на тілі людини і нічим його не турбують. Однак, незважаючи не безсимптомність, їх лікування все одно необхідно.

Якщо патологія розвинулася в задньому проході, то її поява може також супроводжуватися наступними скаргами:

відчуття вологості в області ануса; відчуття свербіння і печіння, що заподіює велику кількість незручностей, а при розчісуванні переходить у біль; поява незначно кількості крові при спробах спорожнити кишечник, яке пояснюється тим, що папіломи травмуються каловими масами.

Діагностика та підходи до лікування.

При підозрі на новоутворення, розташовані області заднього проходу, лікар не грунтується тільки на даних візуального огляду і опитування пацієнта. Обов’язковою вважається така діагностична процедура, як ректороманоскопія.

Пацієнтам, починаючи лікування, варто мати на увазі, що навіть найбільш повний курс не страхує їх від рецидиву захворювання. Пов’язано це з тим, що вірус ВПЛ постійно знаходиться в крові і може знову почати активно розмножуватися, якщо умови для цього виявляться слушними.

Для точного визначення розташування папілом в кишечнику проводять ректороманомкопию.

Зазвичай пацієнтам, які скаржаться на новоутворення, радять провести процедуру по їх видаленню. Існує кілька підходів до позбавлення від цієї патології, які призначаються в залежності від перебігу захворювання та індивідуальних особливостей.

Можуть використовуватися наступні методики:

видалення лазером, що передбачає зрізування папілом за допомогою спеціального лазерного апарату; використання апарату, який носить назву електроніж; видалення з використанням звичайного скальпеля; кріодеструкція, тобто руйнування холодом.

Варто мати на увазі, що видаляти рекомендується не тільки ті папіломи, що знаходяться в області анального отвору, але і взагалі все папіломи, які є на тілі.

Після процедури видалення пацієнту дають також загальні рекомендації, які покликані позитивно вплинути на загальний стан його імунітету, що вважається важливим у профілактиці наступних рецидивів.

Видалення новоутворень лікарі рекомендують проводити вчасно, так як ці неприємні новоутворення на тілі, якщо ними не займатися, мають властивість перероджуватися в повноцінні злоякісні пухлини.

Також при підозрі на наявність папілом навколо анального отвору необхідно звертатися до лікаря за повноцінною діагностикою, щоб уникнути невірної самодіагностики.

Папіломи в анусі.

Здрастуйте. Моїй дитині 2 роки, хлопчик. З півроку з’явилася маленька папиломка. звернулися до хірурга, він призначив прийом ацикловір в таблетках. Пропили, регресія тривала. Зараз дві великі папіломи і 6 маленьких. вони все ростуть в районі ануса. І одна маленька утворюється на слизовій біля входу. Аналізи нам не призначали. Збираюся записатися повторно на прийом до хірурга. 1.на яких аналізах настояти, і на якому лікуванні. 2. чим ці папіломи загрожують моїй дитині. 3. в якому віці радите лікувати, під уникнення стресу для дитини і його організму (лазерне видалення неминуче, я припускаю) Якщо не за адресою, порадьте куди звернутися, будь ласка!

Вірус папіломи людини: до якого лікаря звертатися.

За твердженням вчених, з папіломами і бородавками доводилося стикатися в своєму житті хоча б один раз кожній другій жінці. У чоловіків вони зустрічаються рідше. Маленькі на перший погляд абсолютно нешкідливі, вони не настільки невинні. Про те, яку небезпеку несуть подібні освіти, який лікар лікує папіломи, варто розповісти докладніше.

Зміст.

Онкогенний ВПЛ: відео-консультація гінеколога ↑

Звідки беруться папіломи і чим вони небезпечні ↑

Вони з’являються зовсім непомітно. Нещодавно шкіра була чистою, раптом на ній з’являються нарости. Причиною виникнення папілом є вірус. В даний час лікарі знають про сотні його різновидів!

Підхопити вірус папіломи людини (ВПЛ) можна при контакті з носієм. Досить стикнутися зі шкірою або слизовою оболонкою. Однак є ряд факторів, які сприяють розвитку хвороби:

зловживання алкогольними напоями; захворювання шлунково-кишкового тракту; слабкий імунітет.

Розростання папілом приносить естетичні незручності.

Якщо у вас є папілома, лікар обов’язково уточнить, чи не помічаєте ви додаткових симптомів:

біль, відчуття печіння в області геніталій; збільшення лімфовузлів в області паху.

Вірус досить підступний, тому що захворювання іноді протікає безсимптомно, людина ні про що не підозрює, в організмі відбуваються процеси, які можуть мати фатальні наслідки. Тому що вірус здатний спровокувати рак шийки матки у жінок, рак статевого члена у чоловіків.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилюкс. Читати далі > > >

До якого фахівця йти ↑

Звичайно, найочевиднішим приводом для тривоги є поява наростів. Це можуть бути папіломи (бородавки) різних розмірів. Але нерідко захворювання виявляється утворенням кондилом – наростів тілесного чи рожевого кольору, вони розташовуються на геніталіях, у анального отвору або в тих зонах, де відбувається контакт при статевому сполученні.

Якщо освіти виявлені на тілі, необхідний візит до дерматовенеролога. З наростами на статевих органах жінкам доведеться йти до гінеколога, чоловікам – до уролога. Коли папіломи є в області промежини або у заднього проходу, допоможе проктолог.

Поява наростів-тривожний сигнал, утворення можуть спостерігатися на слизовій внутрішніх органів.

Перш ніж призначати лікування, фахівець обов’язково призначить ПЛР-діагностику, проведе цитологічне дослідження. Додатково може знадобитися біопсія. За допомогою даних досліджень лікар дізнається, з яким видом вірусу він має справу. Тоді він зможе призначити відповідне лікування.

Методи видалення папілом ↑

Необхідно комплексне лікування. По-перше, фахівці можуть запропонувати противірусні препарати. Додатково лікар обов’язково призначить засоби, що зміцнюють імунітет. По-друге, потрібно видалити освіту. Тому що папіломи можуть поширитися по всьому тілу, заразити людей, з якими ви контактуєте. Якщо випадково пошкодити кондилому або бородавку, не виключено інфікування.

Дізнавшись, який лікар видаляє папіломи, доведеться зорієнтуватися в розмаїтті методів знищення утворень. Медичні центри готові запропонувати:

видалення наростів радіохвильовим методом; проведення интерфероновых блокад; видалення з допомогою високих температур або електрокоагуляцію; хірургічне висічення; кріодеструкцію рідким азотом; лазерне видалення папілом, кондилом.

Лазером видаляють освіти навіть у діток.

За допомогою лазера видаляється виключно доброякісне утворення. Навколишні тканини не зачіпаються. На місці папіломи залишається суха скоринка, вона сама відпадає через кілька днів. Звичайно, за умови професіоналізму персоналу при виборі потужності приладу, часу впливу на наріст.

Іноді досить скористатися лікарськими засобами. Потрібно проводити обробку ураженої ділянки спеціальними гелями, мазями, кремами. До їх складу входить інтерферон, він підвищує місцевий імунітет, тому організм практично власними силами справляється з освітою.

Підсумовуючи, варто підкреслити, що будь-які нарости на шкірі-привід для візиту до лікаря. Самостійно не можна проводити «операції»! Пошкодження папілом або кондилом загрожує серйозними наслідками аж до зараження крові. Щоб не довелося звертатися до лікаря для лікування від ВПЛ, варто постійно піклуватися про свій імунітет.

По секрету.

Ви коли-небудь намагалися позбутися папілом? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки — перемога була не на вашому боці.

І ви вже думали про лазерне видалення або інші процедури? Воно й зрозуміло, адже папіломи — це дискомфорт, мінус для вашої зовнішності і ризик розвитку онкології.

Але можливо правильніше видаляти не наслідок, а причину? Тому ми вирішили рекомендувати статтю про безпечний спосіб лікування бородавок і папілом. Читати статтю >>

Рак ануса (анальний рак)

Що таке Рак ануса (анальний рак) —

Рак ануса або анальний рак — дуже рідкісне онкологічне захворювання. Він зустрічається як у жінок, так і у чоловіків, особливо практикуючих приймає анальний секс. ВІЛ-інфекція підвищує його ймовірність в кілька разів, тому важливо знати про таке захворювання і його можливі прояви.

Що таке анальний рак? Просто кажучи, будь-який рак-це анормальний ріст клітин. Анальний рак-це зростання клітин зовні і всередині ануса.

Деякі дані про анальному раку: — Анальний рак зустрічається дуже рідко: приблизно 1 випадок на 100 000 чоловік. — Серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками, (МСМ) його поширеність зростає до 35 випадків на 100 000 чоловік. — Анальний рак в два рази частіше зустрічається серед ВІЛ-позитивних ЧСЧ, ніж серед ВІЛ-негативних. — Хоча Анальний рак вражає тільки анус і прилеглі тканини, він фактично є різновидом раку шкіри. — При ранньому виявленні анальний рак успішно лікується. — Анальний рак зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, хоча у чоловіків він зустрічається частіше.

На частку раку анального каналу припадає 1-2% злоякісних пухлин товстої кишки. Він локалізується в проміжку між верхнім краєм внутрішнього сфінктера заднього проходу і задній-шкірної лінією. У 30% випадків виникає так званий базалоидный, або клоакогенный, рак (схожий на базальноклітинний), який локалізується проксимальніше прямокишково-задній лінії (тобто в перехідній зоні від циліндричного до плоского епітелію). У 55% випадків розвивається плоскоклітинний рак, що локалізується дистальніше прямокишечнозаднепроходной лінії. Плоскоклітинний рак більш схильний до виразки.

Що провокує / Причини Раку ануса (анального раку):

Як у більшості онкологічних захворювань неможливо назвати точні причини, що викликають цей тип раку.

Існує кілька факторів ризику, наприклад, куріння, які сприяють розвитку раку, незалежно від його типу. Імовірність захворювання анальним раком збільшують такі фактори: — інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). — Наявність кондилом (генітальних бородавок). — Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) в минулому або зараз.

Фактор ризику раку анального каналу-постійне подразнення. Воно може бути обумовлено хронічним захворюванням-загостреними кондиломами, тріщинами заднього проходу, параректальними свищами, гемороєм, лейкоплакією. Ризик раку анального каналу підвищений у гомосексуалістів, що пов’язують з травмуванням слизової під час статевого акту, і у хворих на Снід (як чоловіків, так і жінок), оскільки вони більш схильні до зараження вірусом папіломи людини.

Рак анального каналу зазвичай розвивається в осіб середнього віку, частіше у жінок. До моменту постановки діагнозу відзначаються біль в області заднього проходу, кишкові кровотечі, відчуття об’ємного утворення в області заднього проходу і анальний свербіж.

При ВІЛ-інфекції підвищений ризик раку шийки матки, раку заднього проходу і раку анального каналу. Передбачається, що в розвитку цих пухлин грає роль вірус папіломи людини.

За даними останніх досліджень, поширеність злоякісних новоутворень, викликаних вірусом папіломи людини, серед ВІЛ-інфікованих постійно зростає. При цих злоякісних новоутвореннях застосовують хірургічне лікування, хіміотерапію і променеву терапію.

Симптоми Раку ануса (анального раку):

Ранні симптоми раку ануса починаються з свербіння навколо заднього проходу, схожого на свербіж, який при геморої. Пізніше з’являється біль в анусі і виділення крові. Коли рана відкривається, слід медичний огляд, результат — анальний рак. Це звичайний сценарій особливо для чоловіків, які практикують секс з чоловіками, і людей з ВІЛ. Хоча в початковій стадії симптоми майже непомітні, з часом Анальний рак може стати серйозною загрозою для життя.

Головною небезпекою анального раку є відсутність явних симптомів на початковій стадії захворювання. Як правило, діагностується тільки після спеціальних тестів. Проте, перші ознаки можуть виражатися в наступному: — Генітальні бородавки в області ануса. — Виразки» або «пухлини» навколо ануса або в анальному каналі. — Свербіж навколо і всередині ануса. — Криваві або гнійні виділення з ануса. — Біль і відчуття тиску навколо ануса. — Хворобливі області навколо ануса при відсутності видимих пухлин або ран. — Відкриті, незагойні виразки навколо ануса. — ВПЛ в історії хвороби.

Діагностика Раку ануса (анального раку):

Лікування Раку ануса (анального раку):

Існує кілька методів лікування анального раку . Серед них: — Хірургічна операція — видалення пухлин і прилеглих до них тканин хірургічним шляхом. В залежності від стадії раку хірургічне втручання може виявитися дуже дієвим інструментом і дозволити досягти тривалої ремісії. — Радіаційна терапія — радіацію при раку прямої кишки застосовують допомогою енергетичних хвиль або невеликих радіоактивних кульок. Мета такої терапії-зменшувати пухлину. Хіміотерапія — препарати, що вбивають ракові клітини приймаються орально, або внутрішньовенно, мета, як і у радіотерапії — сприяти зменшенню пухлини до повного зникнення. Хіміотерапія є, як правило, дуже ефективним засобом, але володіє великою кількістю неприємних побічних дій.

До недавніх пір методом вибору в лікуванні пухлин анального каналу була радикальна операція (черевно-промежинна екстирпація прямої кишки з біопсією збільшених лімфовузлів і накладенням постійної колостоми). П’ятирічна виживаність після такої операції за відсутності регіонарних метастазів становила 55-70%, а за їх наявності-менше 20%.

У той же час комбіноване лікування (хіміотерапія одночасно з дистанційним опроміненням) дозволяє домогтися лікування (повна відсутність пухлинних клітин при біопсії) у 80% хворих, що мають пухлина менше 3 см в діаметрі. При цьому рецидиви відзначаються менш ніж у 10%.

Таким чином, 70% хворих можуть бути вилікувані нехірургічним шляхом, уникнувши калічить операції.

До черевно-промежинної екстирпації прямої кишки вдаються лише при наявності залишкової пухлини після комбінованого лікування.

Прогноз при базалоїдному і плоскоклітинному раку при інших рівних умовах (однакові розміри пухлини, відсутність або наявність метастазів в регіонарні лімфовузли) приблизно однаковий.

Профілактика Раку ануса (анального раку):

Як вже говорилося раніше, найбільший відсоток захворювань анальним раком зустрічається у людей з ВПЛ. Таким чином, щоб знизити ризик захворювання цим типом раку, необхідно знизити ризик передачі різних видів ВПЛ. Для цього рекомендується завжди використовувати презервативи під час статевих контактів. Крім того, в разі якщо були виявлені пошкодження слизової ануса, рекомендується робити біопсію кожні 6-12 місяців. Також регулярні цитологічні аналізи слизової ануса допоможуть визначити рак на ранній стадії.

Головні заходи профілактики раку ануса: — Використання презерватива для зниження ризику передачі ВПЛ. — Регулярна біопсія кожні 6-12 місяців. — Цитологічний аналіз слизової ануса раз на рік.

До яких лікарів слід звертатися якщо у Вас Рак ануса (анальний рак):

Вас щось турбує? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію про рак ануса (анального раку), її причини, симптоми, методи лікування і профілактики, перебіг хвороби і дотримання дієти після неї? Або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря – клініка Euro lab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу і поставлять діагноз. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Euro lab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку: Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов’язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або у наших колег в інших клініках.

У Вас ? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров’я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви – так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів-перший крок в діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю – скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо вас цікавлять відгуки про клініки і лікарів-спробуйте знайти потрібну вам інформацію в розділі Вся медицина. Також зареєструйтесь на медичному порталі Euro lab , щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Яка симптоматика і як лікувати внутрішній геморой (з фото)

Ознаки внутрішнього геморою мають характерні відмінності від зовнішнього (зовнішнього). Внутрішній геморой характеризується розширенням кавернозних сплетінь, що знаходяться на стінках прямої кишки. Яскрава відмінність – при зовнішньому «шишки» утворюються з венозно-артеріального сплетення і розташовуються під шкірою навколо ануса. Внутрішні гемороїдальні вузли знаходяться вище гребінцевої лінії, мають округлу форму з широкою основою. При легкому натисканні спорожняються, зверху покриті слизової. У запущеній формі вузли змінюють консистенцію і набувають мелкобугристий вид, нагадуючи ягоду малину. Вся інформація про недугу з фото – в нашій статті.

На фото (схема) внутрішній геморой виглядає наступним чином.

Характерна картина недуги.

Для того щоб встановити діагноз з точністю при внутрішньому геморої і призначити лікування, обов’язково потрібно очний огляд у лікаря-проктолога. Крім того, буде застосовано інструментальний метод обстеження – ректороманоскопія, процедура не завжди приємна і психологічно складна для багатьох людей. Однак лише на підставі симптомів можна поставити попередній діагноз, геморой в цілому важливо диференціювати від:

Анальної тріщини. Поліпа прямої кишки. Парапроктит. Новоутворень (cancer) прямої кишки. Ворсинчастої пухлини.

Також ознаки випадання гемороїдальних вузлів можна сплутати з випаданням слизової анального каналу.

При яких умовах з’являються симптоми внутрішнього геморою? Передумовами до утворення внутрішніх «шишок» служать дві обставини:

Високий внутрішньочеревний тиск. Низький тонус судинної стінки.

Перший аспект провокує пережиму вен прямої кишки, а нееластичний посудину схильний до швидкого розтягування при тиску на нього крові зсередини. З’являється ефект повітряної кульки, коли його починають надувати, тільки на відміну від нього повернення судини в первісний стан Неможливий.

За якими характерними ознаками сама людина може запідозрити у себе наявність внутрішнього геморою? При появі наступних симптомів варто звернутися до лікаря-проктолога:

Періодичне (постійне) випадання вузлів з анального отвору. Наявність кров’яних виділень різної інтенсивності при дефекації. Періодичне загострення, набряки вузлів. Тромбоз або гангрена (при обмеженні).

Кровотеча в момент дефекації – це типова ознака геморою, виділення крові відбувається з внутрішніх пошкоджених вузлів, кількість її може варіюватися від декількох крапель до рясних крововтрат, що загрожують анемією. Чи небезпечний внутрішній геморой? Безсумнівно, так! При сильних крововтратах іноді показано переливання крові, інакше настає пряма загроза життю людини.

Кров при розриві судини може бути яскраво-червоною, але в деяких випадках набуває темно-фіолетовий відтінок, що пояснюється її застоєм при скупченні в прямій кишці до початку акту дефекації. Для внутрішнього геморою дуже характерна наявність» бризкає » струменя на самому початку дефекації. Також присутність кров’яних згустків вказує на порушення цілісності судини і гемороїдального вузла, в цьому випадку звернення до фахівця має бути негайним.

При загостренні геморою першим «під удар» потрапляє саме внутрішній вузол, зовнішні «шишки» втягуються в патологічний процес набагато пізніше через запалення та інфільтрації в області ануса. Тому лікування повинно початися негайно!

Як протікають напади при загостренні внутрішнього геморою? Ті, хто хоч раз випробував симптоми на собі, не забуде цього повік. Загострення супроводжується наступними проявами:

Різкий біль, яка посилюється при дефекації і ходьбі. Відчуття розпеченої спиці всередині прямої кишки. Згодом біль виникає навіть при незначному русі.

Страждання багатьом доводиться купірувати прийомом болезаспокійливих! Випадання вузлів досить часте явище, на самому початку патології (2-3-я стадії) їх ще можна вправити самостійно, однак якщо симптоми внутрішнього геморою стійко ігноруються, вузол стає невправімим, може бути ускладнення у вигляді тромбозу.

Іноді підтверджений діагноз «внутрішній геморой», симптоми якого турбували людину протягом декількох десятиліть, залишається з ним до кінця життя. В основному це явище спостерігається у чоловіків, бажання відвідати лікаря-проктолога і вилікувати захворювання їх не відвідує, а причина цього в сором’язливості і рідкісному «пофігізм» щодо власного здоров’я. Навіть періодично виникають кровотечі лякають чоловіків, але не змушують бігти до фахівця, щоб отримати гідне лікування, а судорожно шукати народні способи (трави), з допомогою яких можна купірувати симптоми в домашніх умовах. Це вдається, і потенційний пацієнт заспокоюється до нового загострення.

Фахівці попереджають, біль і кровотеча можуть бути ознаками не геморою, а більш серйозних патологій:

Тріщини заднього проходу. Рак прямої і сигмовидної кишки.

В останньому випадку лікування патології будинку неможливо, а постійне купірування симптомів призведе до того, що на останній стадії вилікувати рак буде неможливо.

Терапія: всі способи.

Як лікувати внутрішній геморой, які засоби лікування будуть найбільш ефективними? Наскільки дієві трави та інші натуральні інгредієнти? Проти внутрішнього геморою існує маса дієвих медикаментозних препаратів. Для підмоги можна використовувати і народні засоби, правильно приготовані, вони діють нітрохи не гірше, ніж фармацевтичні речовини.

Важливо! Пряме показання до операції – випадання вузлів, особливо вона необхідна при набряках, запальному процесі і схильність до тромбозу.

Лікування внутрішнього геморою з кровотечею полягає у швидкій зупинці кровотечі. В цьому випадку двічі на добу потрібно використовувати:

Свічка. 10 % розчин хлористого кальцію (4-5 рсут. по 1 ст. л.).

У терміновому порядку проводять оперативне втручання в тому випадку, якщо простежується тенденція до розвитку анемії та зниження показників гемоглобіну. Такий стан, як значна втрата крові, передбачає два підходи: термінова операція і переливання крові.

Проти геморою лікарі використовують дві методики:

Лікування за допомогою медикаментів можна проводити амбулаторно, вдома. Оперативне втручання потребує приміщення в стаціонар – це необхідно при тромбофлебіті, випаданні вузла, защемленні або гнійному ускладненні.

Лікарські засоби при внутрішньому геморої підбирає лікар, це його прерогатива. Самопризначення не вітається, так як сама людина оцінити адекватно свій стан не в силах і наочно подивитися, «що там таке», неможливо. Тому (як правило) в аптеці він просить проти геморою такий засіб, яке швидко усуває всі неприємні симптоми. Проходять біль, печіння, свербіж, і майбутній пацієнт лікаря-проктолога заспокоюється до нової серії загострень.

Саме тому краще вилікувати геморой відразу, минаючи серію «загострення – ремісія», а для цього список ліків повинен скласти фахівець.

В ходу наступні засоби:

Венотоніки (Vazoket, Detralex). Свічки (таблетки) з екстрактом кінського каштана. Місцеві засоби (протизапальні креми, мазі). Нестероїдні (індометацинові) і стероїдні (свічки з Hydrocortisone) супозиторії. Коректори циркуляції кровотоку (тромболітики). Засоби місцевої анестезії та анальгетики (супозиторії з ментолом і красунею). Антисептики (антибактеріальні засоби: іхтіол, календула). Ранозагоювальні засоби (прополіс, масло обліпихи). Препарати, що зупиняють кровотечу (супозиторії з адреналіном, Thrombinum, Vicasol).

Це лише деякі речовини, здатні зупинити розвиток внутрішнього геморою, більшість з них потребує застосування під суворим медичним контролем.

Натуральні речовини.

Що робити проти внутрішнього геморою, якщо немає можливості відвідати аптеку? На допомогу прийдуть народні засоби (трави, коріння та ін.), які іноді допомагають нітрохи не гірше, ніж новинки фарміндустрії.

Такі народні рецепти непогано зарекомендували себе при лікуванні:

Сіль кухонна. Використовують для теплих ванночок, мікроклізм (крім випадків, коли спостерігаються кровотечі). Ванна. Використовують лікарські трави (водяний перець, кровохлебка, відвар цибулиння, часник тощо). Часник від геморою. Трави – чистотіл, горець, каштан кінський. Калина, капуста та ін.

Трави не завжди допоможуть, якщо геморой болить, але іноді досить звернути увагу на натуральні продукти: мед, картопля, сало, прополіс, алое. Не менш дієві мікроклізми з ромашкою, обліпиховою олією, буряковим соком або тампони з березовим дьогтем.

При неефективності лікарських препаратів і допоміжних засобів є ймовірність використовувати малоінвазивні методики.

Спрямовані вони на усунення вже наявних внутрішніх вузлів:

На 1-2-й стадіях використовують інфрачервону фотокоагуляцію і склеротерапію. На 2-3-й стадіях – кріотерапію, лігування латексними кільцями, перев’язку судин.

Те, що внутрішній геморой небезпечний, сумніви немає, а чи можна від нього назавжди позбутися?

Жодне, навіть самий новомодне засіб не зможе повністю вилікувати геморой при відсутності виконання важливих моментів: усунення провокуючих факторів і перегляду способу життя.

Всі супутні фактори, які здаються стабільно звичними (мінімум руху, зловживання копченостями, соліннями, напівфабрикатами, алкоголем і т. п.), повинні бути негайно усунені.

У меню повинна переважати клітковина і вітаміни (фрукти, овочі), важкі фізичні навантаження зведені до мінімуму.

Як не крути, але якщо геморой болить і не допомагають медикаменти й трави, то доведеться міняти всі життєві звички та усувати всі чинники, що провокують розвиток (загострення) внутрішнього геморою.