підошовні бородавки

Підошовні бородавки: лікування, фото і причини виникнення.

Підошовні бородавки сьогодні складають трохи більше третини від усіх новоутворень на тілі людини.

Представлені ці бородавки у вигляді плоских утворень, які в більшості своїй з’являються в поодиноких випадках і рідше у множині (див. на фото).

Судячи з назви, можна припустити, що локалізація бородавок обмежується підошвами ніг, проте ми можемо спостерігати їх так само на долонях. Лікування таких бородавок найбільш складне і викликано це глибоким проникненням новоутворення в шкірні шари (показано на фото).

У кого бувають підошовні бородавки.

Найбільш підходящий вік для бородавки підошовного типу – 20-30 років, хоча можна спостерігати появу освіти і в більш ранньому віці.

Однією з причин зростання бородавки може бути надмірна пітливість ніг. Цей факт, разом з неохайністю, зневагою простими правилами гігієни і тісним взуттям сприяють активізації вірусу папіломи людини.

Вірус потрапляє на стопу і починає поступово вкорінюватися на шкірі. Далі досить падіння імунітету, як вірус активізується і починається зростання бородавки на нозі.

Причому зараження відбувається найпростішим і банальним способом, передачі вірусу через заражені предмети і поверхні. В першу чергу зараження відбувається в душових і басейнах, лазнях і саунах.

Відмінна риса.

Відразу треба сказати, що підошовна бородавка може завдавати набагато більше незручності, ніж всі інші види новоутворень, в першу чергу через свою хворобливості. Саме підошовна бородавка найчастіше викликає не тільки дискомфорт, але і сильний біль.

Нічого дивного в цих проявах немає, на підошві на бородавку постійно виявляється механічний вплив у вигляді тертя і тиску. В цьому відношенні найсильнішу біль здатна викликати бородавка на п’яті або на подушечці плеснової кістки.

Як правило, підошовна бородавка повинна бути видалена, і не тільки з точки зору хворобливих відчуттів, але і як один з видів профілактики. Справа в тому, що навіть одна бородавка здатна заразити ще безліч людей, і виступити причиною появи нових бородавок.

Як вивести підошовну бородавку.

Є кілька основних методів лікування, а ось який саме з них вибирати, вирішувати повинен лікар дерматолог.

Основні методи лікування наступні:

Оперативне втручання; Лазерне видалення бородавки; Метод видалення бородавки за допомогою електричного струму; Видалення бородавки азотом; Видалення і лікування бородавки мазями; Народні засоби боротьби з бородавками.

Оперативне втручання-це радикальний спосіб боротьби з бородавкою, але, на жаль, він не завжди ефективний на всі 100%. Справа в тому, що практично неможливо видалити все коріння бородавки, що встигли вкоренитися в глибоких шарах шкіри.

Більш ефективно виглядають метод лазерного та електричного видалення бородавки. Однак при цих процедурах на шкірі може залишатися рубець, що не має значення при підошовної бородавки, але грає роль, якщо новоутворення було на долоні.

Рідкий азот – це основа кріотерапії, в ході якої бородавка піддається обробці низькою температурою. Таким чином, бородавка заморожується і в ній починається процес відмирання тканин. Правда, ця процедура зажадає декількох відвідувань клініки, за один раз не вдається повністю позбутися від бородавки. Процедура безболісно проходить, і це одна з причин її проведення з дітьми.

Як лікувати бородавки мазями?

При лікуванні мазями і кремами ефект буде досягнутий через тривалий час, як правило, це кілька тижнів. Саме мазі виступають в ролі основного лікарського засобу проти бородавки. Головним активним компонентом мазі є саліцилова кислота, яка і призводить до поступового відмирання бородавки.

Цікаві властивості у препарату «Имиквинода», основною дією якого виступає стимуляція роботи імунної системи. Препарат виробляє білок імунітету, який знищує сам вірус папіломи людини і відповідно саму бородавку. Правда, без рекомендації лікаря препарат не слід приймати, як і будь-який лікарський засіб, він може викликати певні ускладнення.

Народні методи видалення бородавки.

І, звичайно, народна медицина може так само запропонувати пару дійсно перевірених способів видалення бородавки.

Найбільш поширене лікування із застосуванням чистотілу. Сік чистотілу має здатність пригнічувати поширення вірусу і зупиняти ріст вже уражених клітин. Причому сам по собі метод дуже простий, всього то треба змочувати бородавку соком кілька разів в день. Чистотіл не викликає ні алергічних реакцій, ні свербіння, не вимагає пов’язок і компресів.

Запобіжні заходи.

Якщо є деякі супутні захворювання, в першу чергу цукровий діабет, засоби лікування варто підбирати з особливою ретельністю. Головне не занести інфекцію в утворюється після лікування шрам.

Як правило, найкраще починати процес лікування з простих і щадних методів, і якщо вони виявляються неефективні, то підходити до радикальних заходів. Якщо лікувати бородавку агресивно, то деякі ліки можуть спровокувати алергічний дерматит і стане на одну серйозну проблему більше.

Вже більше року мучимося з підошовними бородавками у мого сина. Спробуємо метод лікування цієї напасті рідким азотом в поєднанні з мазями.

Спробуйте засіб Коломак. Мені допомогло за 1-2 тижні.

Я б рекомендувала мазати бородавки соком календули. Мені допомогло швидко через тижні три від бородавки не залишилося і сліду. Це дуже ефективний метод і економічно вигідний.

ще є один спосіб вилікувати підошовні бородавки. спробуйте мазати йодом кожен день,потихеньку бородавка буде зменшаться і сучасний пропаде.у мене було їх багато ,за кілька міс. я їх вилікувала .правда не швидко, але воно того варто.

По-моєму краще Вартнера Кріо нічого немає. Принаймні я багато коштів пробувала і саме це мені допомогло.

Люди, хочу поділиться лікуванням. Спочатку передісторія: у моєї дочки почалися підошовні бородавки два роки тому. Ми спочатку намагалися народними методами позбутися. Не вийшло. Пішли до супер-дерматолога (світило нашого міста), він прописав лікування ( одночасно два імуностимулятора в максимальній дозі : гроприназин і лавомакс тривалістю місяць + настоянку лимонника+ колломак наносити точково + ще щось вже не пам’ятаю) . Ми все пропили, парили ноги, наносили колломак, я дитині зрізала лезом все, що було білого кольору (хто застосовував – знає). Нічого не допомогло. Більше скажу, на тлі лікування їх стало ще більше. Ми чекали результату місяця 4, але так і не дочекалися. Тепер історія.)) Я колись прочитала, що потрібно парити ноги у відварі ялинових гілок, але порахувала з усіх народних методів його самим дурним. А коли всі методи скінчилися, то ми вирішили його спробувати. Благо, ялинки у нас ростуть через дорогу. У рецепті було написано, що потрібна якась певна хвоя, але у нас ростуть сосни. Тому вибору не було. Чоловік нарізав гілочок з голками та шишок ще прихопив і тих, що на гілках і тих, що вже розкрилися і лежали під ялинкою. Каструлю ми звичайно зіпсували, відмити її нереально, але воно того варте. Ми брали 5 літрову каструлю, кидали в неї на третину приблизно гілки з шишками, кип’ятили хвилин 10. Далі брали тазик, клали вниз шишки з гілками, наливали овар і розбавляли його звичайною водою, щоб засунути ноги. Сиділа дочка в такому тазику поки не закінчувалася вода в каструлі, яку ми ставили поруч і доливали в тазик, коли потрібно. Вода в тазику повинна бути гаряча настільки, щоб тільки можна було терпіти. Плюс ми дочку змушували пальчиками по гілочках і шишках перебирати, щоб масаж такий своєрідний був. Неприємно, але терпимо. Робили ми таку процедуру 3 рази на тиждень, через день-два. Вже після другого разу я помітила поліпшення, бородавки як би згладилися, до цього прямо ями були. Загалом зникли вони зовсім після 10-11 рази. Але ми ще не вірили своїм очам і продовжували робити до 15-16. Я все боялася, що там щось залишилося і знову розмножиться. Ось таке диво. Спробуйте, ви нічого не втрачаєте. Це пекельна мука. Сподіваюся, кому-то мій опус)) виявиться корисним.

Дуже багато способів все пропонують для лікування бородавок. Кожен спосіб знайде свого хворого. Я все ж віддаю перевагу нашій перевіреної мазі Оксолінової 3%. Не тієї, якою ми ніс змащуємо від застуди. Я думаю вона помічник на всі часи. Я знайшла інформацію в інтернеті, як звести бородавки за допомогою Оксолинки. Мазала 3 рази на день, кожен раз розпарювала і під пластир. Не миттєво, але бородавки зникли. Так що Оксолінова мазь 3% моя мазь.

У дочки в підлітковому віці з’явилася бородавка на стопі. Негарно і не естетично. Поїхали ми в село відвідати свекруху, а у них біля будинку росте чистотіл, ось я і вирішила спробувати їм полікувати. Розпарювала ніжки в гарячій воді, туди столову ложку соди додавала і розчиняла у водичці господарське мило. Це зовсім не обтяжлива, а навіть приємна процедура! А потім вже на розпареній ніжці змащувала бородавку свіжим соком чистотілу. Днів через десять бородавка пропала. Дочка була в захваті, а я і сама не очікувала такого результату, але все вийшло!

У мене були підошовні папіломи.Заподіювали біль. Тільки я не знала тоді що це. Я просто распарила їх і вирізала тверді місця. Ніде навіть не закровило. Це було років 3 тому. Більше не з’являлися.

Лікування підошовних бородавок в домашніх умовах.

Серед усіх видів бородавок, підошовні — найпоширеніші і найбільш болючі. Ці новоутворення з’являються внаслідок попадання вірусної інфекції папіломи людини в організм. Посилюється ситуація, якщо імунна система ослаблена стресами або хворобами.

Причини появи підошовних бородавок.

Поширюється ця інфекція як при контакті з інфікованою людиною, так і при спільному побуті через будь-які предмети (рушник, мило, взуття і т. д. ). При попаданні на стопу, яка має будь-які пошкодження або мікротріщини, вірус активно розвивається і провокує убыстренное поділ клітин, що і призводить до новоутворень на шкірі. Але інкубаційний період займає досить тривалий часовий відрізок і становить від 2 до 6 місяців.

Відео — підошовні бородавки (Відео)

У підошовних бородавок є якась особливість — біля них утворюється порожнина, яка не дозволяє імунній системі знешкодити цей вірус. Саме вірус папіломи людини є єдиною причиною виникнення підошовних бородавок, але є ряд факторів, які збільшують ризик зараження:

Ослаблена імунна система. Якщо в організмі людини правильно працює імунітет, то вірус не зможе перейти в активну фазу. Відповідно, бородавка просто не з’явиться відразу. Справа в тому, що вірус папіломи людини має дві фази: активну і неактивну. Неактивна фаза ніяк не проявляється, і носій може бути навіть незаразен. Але якщо його імунна система дасть найменший збій, вірус тут же активується. Тому, для запобігання маси недуг, потрібно щодня гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом, спати не менше 6 годин на добу (але краще близько 8), вживати здорову їжу, вітаміни та інші для підтримки організму в тонусі. Мікротріщини, подряпини, рани або інші пошкодження стопи. Якщо у людини немає ніяких пошкоджень на шкірі стоп, то ймовірність попадання в організм вірусу помітно знижується. Сюди ж можна віднести мозолі і натертості від незручного або деформованого взуття. Постійне використання незручного взуття також може спровокувати появу спочатку натертостей, натоптишів і мозолів, а після і бородавки. Підвищена пітливість. Будь-який вірус, мікроб або інфекція поширюється швидше лісової пожежі, якщо потрапляє в сприятливе для себе середовище. При підвищеній пітливості стоп, на підошвах відзначається, сама що ні на є, сприятливе середовище для папіломи-тепло і волого. Тому, якщо є подібна проблема краще користуватися спеціальними кремами, мазями, спреями для ніг. Їх зараз дуже багато. Особиста гігієна. Не варто забувати про елементарні правила гігієни. Наявність захворювань, які призводять до порушень трофіки тканин. До таких захворювань відносяться: цукровий діабет, варикоз і атеросклероз. Деформація стоп, внаслідок захворювань, таких як плоскостопість, артрити, остеоартроз.

Зовнішній вигляд і ознаки підошовної бородавки.

Спираючись тільки на перший погляд можна помилково прийняти підошовну бородавку за звичайну мозоль. Вона має овальну форму , трохи виступає над основним шкірним покривом (1-2 мм), має гладку поверхню, незміненого кольору (іноді має рожевим або світло-коричневим відтінком). З часом її поверхня стає шорсткою з-за ороговілої шкіри, а колір стає жовто-сірим. Зазвичай підошовна бородавка з’являється, як одиничний наріст, але трапляється і масові наростання, коли вірус особливо активний. Якщо не займатися їх лікуванням, то кілька бородавок можуть зростися в одну велику.

Іноді, на поверхні бородавки можна побачити невеликі чорні крапочки, які є нічим іншим, як тромбами підшкірних капілярів . У разі коли їх не видно на поверхні, можна розпарити ноги і зняти верхній ороговілий шар наросту. Якщо чорні точки відсутні, то новоутворення бородавкою не є.

Згодом через постійного контакту з взуттям підошовна бородавка може стати ще більш нагадує мозоль. В цьому випадку, тільки лікар-дерматолог зможе її діагностувати.

Іноді, у вкрай рідкісних випадках, бородавка може пройти сама. Але сподіватися на такий поворот подій не можна. Набагато частіше вона приносить гострі больові відчуття, аж до неможливості наступити на ногу. Тому лікування підошовної бородавки відкладати не можна.

Лікування підошовних бородавок в домашніх умовах.

Далеко не кожна людина при першому ж симптомі будь-якого захворювання звертається в лікарню. Більш того, в лікарню приходять найчастіше вже в самому крайньому випадку. Не ризикуйте своїм здоров’ям, зверніться до лікарні. Навіть користуючись методами народного лікування краще консультуватися з лікарем.

Підошовні бородавки лікуванню в домашніх умовах піддаються значно довше. Але, як правило, після них не залишається слідів, на відміну від медичних загальноприйнятих методик.

Дуже часто на дому для виведення підошовної бородавки застосовується саліцилова кислота . Наноситься рідина на добре пропарену і висушену шкіру наросту. Процедуру слід повторювати до його повного зникнення. Сік чистотілу-найзнаменитіший і старовинний метод лікування. Краще використовувати свіжий сік, але оскільки це не завжди можливо, можна використовувати аптечний препарат, що містить сік чистотілу. Відваром полину слід змащувати підошовну бородавку 6-7 разів на добу. Багато шанувальників має лікування цибулею, вимоченою в оцтовій кислоті . Розрізати цибулю, залити оцтовою кислотою на 1,5−2 години, після прикласти до підошовної бородавки і закріпити. Залишити закріпленим на підошві на всю ніч. Процедуру повторити кілька разів. Часник також часто використовують для лікування підошовних бородавок. Зубок розрізають і натирають поверхню новоутворення щодня. Молоді новоутворення можна вивести за допомогою соку кульбаби . Натирають на тертці кислі сорти яблук і роблять ними примочки. Після процедури парки стоп, на уражені ділянки шкіри капають з піпетки оцтову кислоту . Цей метод слід використовувати обережно — більше однієї краплі за один раз наносити не можна. Крім того, небажано потрапляння на здорові ділянки шкіри. Навіть ягоди горобини можна використовувати для лікування підошовних бородавок. Потрібно розтерти ягоди і отриману масу регулярно наносити на поверхню наросту. Розпарювання ніг з додаванням декількох крапель олії чайного дерева також робить благотворний вплив.

Це лише деякі з методик лікування народними засобами. Якщо ж протягом тривалого часу вони не допомагають, обов’язково потрібно звернутися до лікаря.

Лікування підошовних бородавок медичним шляхом.

Всіма шкірними захворюваннями займається дерматолог. При першому зверненні до лікаря, найімовірніше, він призначить аналізи. Найпростіший аналіз — дермоскопия . Якщо його буде недостатньо, можливе проведення таких аналізів, як: ПЛР (він визначає присутність вірусу папіломи), УЗД (для уточнення глибини ураження шкірних покривів). Після всіх необхідних досліджень і підтвердження діагнозу, лікар призначить оптимальне лікування. Це може бути:

Медикаментозний. По суті, це лікування також проводиться в домашніх умови, використовуються не тільки рецепти народного лікування, а спеціалізовані медичні препарати (веррукацид, солкодерм, супер чистотіл, криофарма для стоп, вартнер кріо та інші). Електрокоагуляція. Це метод, який використовує електричний струм високої частоти. Своїм впливом він не тільки видаляє новоутворення, але і дезінфікує уражені клітини і запобігає поширенню вірусу на здорові ділянки шкіри. Але не обійтися без ложки дьогтю — для старих і глибоко врослих бородавок такий метод не підходить. Після цієї процедури, найімовірніше, залишиться шрам. Кріодеструкція. Найбільш затребуваний і популярний метод лікування бородавок. Серед плюсів цього методу, при правильному проведенні процедури: шраму не залишається, час тривалості не більше хвилини. Але на жаль, мінуси також є — при недостатній глибині заморозки, можливо повторне утворення виросту, а при занадто поглибленої заморожуванні-залишиться рубець. Підсумки цього методу лікування безпосередньо залежать від кваліфікації та досвіду лікаря. Лазерне видалення бородавки є найсучаснішим методом. Багато дерматологи віддають перевагу саме його. Переваги: безболісно, шрам не залишається, час проведення процедури мінімально і видалену тканину можна відправити на гістологічні дослідження. Хірургічний метод. На даний момент він практично не використовується. Сама процедура проводиться під місцевим наркозом. Загрожує тривалим відновленням після операції, шрам. Радіохвильове видалення. Ця методика використовується вкрай рідко. Використовується радионож, який не тільки вирізає уражену ділянку шкіри, але і припікає найближчі здорові клітини, чим запобігає поширення зараження.

Період реабілітації.

Після видалення підошовної бородавки будь-яким з методів за місцем, де вона була, потрібен особливий догляд . Наскільки складним він буде, залежить від обраної методики.

Після медикаментозного видалення або лікування народними засобами слід просто виконувати елементарні правила гігієни, не перевантажувати ногу, носити зручне взуття, підтримувати імунну систему і весь організм в тонусі.

Після електрокоагуляції слід уникати попадання води або мильних засобів на рану, не можна обривати утворюється на ній скоринку. Два рази на день слід обробляти ранку антисептичним засобом протягом 10 днів.

Після кріодеструкції найскладніший і трудомісткий догляд за ураженою ділянкою шкіри. Відразу після видалення бородавки можливе почервоніння, а після виникнення набряклості . Після закінчення декількох годин спостерігається утворення міхура з рідиною. Через не менше тижня на помсти міхура залишається суха скоринка, яка через ще деякий час відпаде сама. Вся складність полягає саме в догляді за міхуром. Адже розкривати його не можна. Крім того, заклеювати його лейкопластиром теж не можна. Слід уникати потрапляння на рану води. Бинтувати не туго і обробляти 2 рази на день 2% саліциловим спиртом.

Після лазерного видалення бородавки кілька днів слід уникати попадання води на місце, де була бородавка. Використання мазей, гелів, спреїв та інших засобів небажано близько 10 днів.

Після хірургічного втручання не можна зривати утворилася корочку, уникати попадання води на рану, уражене місце слід ховати від прямих сонячних променів, необхідно приймати вітаміни і препарати, що стимулюють імунітет .

Після радіохвильового видалення не можна мочити рану і відривати, що утворилася на ній скоринку.

Профілактика підошовних бородавок.

Не допустити появи новоутворень завжди простіше і дешевше, ніж лікувати захворювання. Тим більше, що це не так складно. Виконуючи прості правила гігієни і підтримуючи свій організм в тонусі, можна вибудувати нездоланний бар’єр проти подібних захворювань. Бережіть себе і будьте здорові!

Якими методами і засобами позбутися від підошовної бородавки.

Підошовні бородавки – це підвид звичайних бородавок, викликаних вірусом папіломи людини (ВПЛ). Відмінною рисою від інших видів є виникнення на стопах ніг або пальцях.

Лікування бородавок іноді не потрібно, достатньо почекати 10 днів, вони проходять самі, але в 80 % випадків новоутворення розвивається, доставляючи дискомфорт при ходьбі. Раннє видалення запобіжить зараження оточуючих, послабить симптоми.

Table of Contents.

Від чого з’являються бородавки на стопах.

ВПЛ може жити без носія більше одного місяця, що дозволяє йому з’являтися в місцях, де вкрай малий ризик зараження. Однак, промені сонця для нього згубні, тому на пляжі заразитися неможливо.

Передача вірусу відбувається через:

безпосередній контакт із зараженим; садна або рани на ногах.

Забруднені території або місця загального користування (ванни, туалет, басейн) можуть стати носіями інфекції. Підвищена вологість, зайве тепло сприяють активізації патології. При контакті вірус атакує всілякі пошкодження на стопах. Проникаючи всередину, він стає пасивним від одного тижня до місяця.

Причиною появи бородавок можуть стати:

Носка незручною, тісного взуття. Чинить тиск на шкірний покрив і відбувається тертя. Дрібні пошкодження шкіри стоп. Хвороби, що порушують трофіку тканин (діабет, варикоз). Деформація стопи (плоскостопість, артрит). Пітливість або зайва сухість епідермісу.

Під час носіння взуття, бородавка може бути втиснута в нижній шар шкіри і розвиватися всередині. На поверхні утворюються нарости, які збільшуються з кожним днем.

У дорослого покоління виробляється імунітет до різного роду хвороб, тому підошовні бородавки частіше зустрічаються у дітей. Однак, під час вагітності ВПЛ може почати активно поширюватися, пов’язано це з ослабленням імунітету.

Як виглядає підошовна бородавка.

Бородавку на стопі важко відрізнити від сухої мозолі. Точну відповідь можна отримати у фахівця, він візьме зішкріб, відправить на аналіз. Після підтвердження діагнозу призначається УЗД для визначення глибини ураження.

Основні ознаки бородавки:

Розмір і форма .

Межі наросту чіткі, мають овальну форму. Розміри в ширину досягають двох сантиметрів, у висоту близько двох міліметрів. Зростання відбувається всередину і в ширину.

Колір.

На початковому етапі колір не відрізняється від навколишнього шкірного покриву, має рожевий або коричневий відтінок. З розвитком бородавки колір змінюється на виразний жовтий.

Зовнішній вигляд .

Після чотирьох тижнів прояви росту, з’являється шорсткість, її будова починає нагадувати цвітну капусту. Навколо освіти можна помітити ороговілу шкіру, що нагадує за формою валик.

Папілярні візерунки на підошві огинають наріст.

Поява чорних крапок на поверхні освіти свідчить про закупорці капілярів, розташованих в товщі бородавки. При її розтині, вони можуть кровоточити.

Підошовна бородавка має дві назви, утворених від її походження:

Розгледівши бородавку під мікроскопом, стає зрозуміло, що видима частина на поверхні стопи – це мала частка структури.

Основне тіло освіти знаходиться глибоко в шкірних покривах. Воно оповите кровоносними судинами, які живлять його. Стрижні, які пронизують тіло бородавки на початковому етапі мають червоний колір або рожевий відтінок. Під час лікування або при старому наросту стрижні мають чорний колір.

На поверхні стопи або пальцях ніг чорна точка і є корінь підошовної бородавки.

Якщо видаляти самостійно, то після процедури будуть помічені чорні нитки. У такій ситуації найкраще буде звернутися до лікаря-дерматолога за допомогою. Важливо знати, якщо корінці були неправильно витягнуті, то зростання бородавки не припиниться.

Вірусні бородавки на стопі рідко визначають за симптомами.

Ряд тривожних ознак, які є приводом для звернення до лікаря:

Розміри наросту стають більше з кожним днем; свербить, коліт; придбала чорний колір; почала кровоточити; відбулося розростання.

Невеликий свербіж не доставляє особливого дискомфорту. Після значного збільшення на підошві ноги, ущільнення починає боліти при ходьбі. Це відбувається через те, що шипиця росте всередину, при перенесенні ваги на заражену поверхню, вона стискається (цим відрізняються від мозолів, вони болять тільки при прямому тиску).

Якщо було помічено, що бородавка почорніла, не варто піддаватися паніці. Прийом таблеток, що почалося лікування бородавки, можуть стати причинами зміни кольору. Але зайва увага до неї не зашкодить.

Лікування підошовних бородавок складніше, ніж інших видів. Існує чотири види позбавлення від них:

Відлущування відмерлих клітин. Процедуру можна робити вдома, до звернення до фахівців. Імунотерапія. Підвищення імунітету вітамінами, застосуванням спеціальних кремів. Лазерне видалення. Хірургічне видалення.

Процедури по видаленню.

Медицина пропонує різні способи ефективного позбавлення від підошовних наростів.

Видалення рідким азотом.

Процедура виконується рідким азотом при його негативній температурі 196 C 0 . Відбувається заморожування уражених тканин до моменту появи білого ореолу 1 мм. Повтор роблять кожні 2 тижні. Знеболення роблять дітям або людям з високою чутливістю шкіри.

Вважається найдешевшим способом і користується великою популярністю. Славиться простою процедурою, після якої практично не залишається шрамів. Однак, в основному все залежить від досвіду фахівця. Перед тим, як приступити, він повинен бути впевнений в глибині ураження шкірного покриву. При надмірній інтенсивності впливу можуть залишитися рубці, а при малій – є ймовірність рецидиву.

Видалення лазером.

В процесі лазерного впливу відбувається випаровування уражених тканин. Процедура зазвичай безболісна, але при видаленні підошовних бородавок, вимагає місцевої анестезії. Позбавлення від бородавки відбувається за один сеанс.

Очевидними плюсами є: відсутність шрамів або рубців на стопі, стерильність методу, швидке загоєння. На відміну від азотного методу, фахівця не потрібно знати глибину ураження, він зможе контролювати проникнення в процесі видалення.

Радіохвиля.

Радіохвильовий метод використовується з давніх часів, в даний час не втратив своєї ефективності. Процедура виконується за допомогою радіоножа без прямого контакту. В процесі відбувається припікання судин, що запобігає поширенню інфекції. Поглиблення заживає протягом двох тижнів.

Електрокоагуляція.

Видалення відбувається за допомогою струму високої частоти. Безпосередній вплив на бородавку надає електрод в робочому наконечнику. Відмирання інфікованих клітин відбувається в слідстві високої температури, вони залишаються всередині. В процесі відновлення шкіри, будуть витіснені назовні. За одну процедуру можливе видалення декількох наростів за раз.

Хірургічне видалення – це крайня міра. Використовується, коли бородавка має великі розміри. Відбувається висічення за допомогою скальпеля під знеболюючим. Час загоєння затягується, а на місці видалення залишаються шрами.

В аптеці можна знайти різні препарати для боротьби з папіломами на підошві.

Мазі від бородавок.

Саліцилова мазь має протизапальний ефект. Оксолінова мазь і Рідоксол-противірусні препарати. Віферон випускається у вигляді крему, має імуностимулюючий ефект.

Салипод – пластир для місцевого видалення наростів. Він клеїться на попередньо розпарену поверхню. Сірка і саліцилова кислота, що містяться в складі, розм’якшують і відривають роговий шар.

Ферезол — розчин, що викликає муміфікування бородавок. Вимагає обережності в нанесенні на інфіковану поверхню. При попаданні на здорові ділянки, можлива її травмация. Колломак-кератолітичний препарат, який точково наноситься на область ураження два рази на день. Дозволяється застосовувати дітям, жінкам під час вагітності. Протягом сеансу дозволено обробляти не більше однієї бородавки. Протипоказанням є ниркова недостатність. Для зняття побічних дій: роздратування або сильне почервоніння, рекомендується змити водою. Солкодерм-засіб викликає місцеве омертвіння шкіри. Випускається в ампулах. До складу входять: оцтова, азотна, щавельна кислоти.

Народні засоби.

До народних засобів нетрадиційних методів лікування відносять:

Бородавку розпарюють або розмочують у воді для безболісного зрізу гострими ножицями. Від часнику потрібен невеликий ластик, його закріплюють пластиром на бородавці. Процедуру роблять на ніч протягом місяця.

Трава чистотіл або Суперчистотіл .

Підрізає шипиця гострим, стерильним предметом, потім на зріз видавлюється помаранчевий сік. Повторюють 5 разів протягом дня. Одужання настає через 2-3 місяці.

Картопляні квітки .

Наполягають квітки на спирті 20-25 днів. Потім роблять компреси в ніч: змочують вату в настоянці, прикладають до бородавки, обмотують ступню поліетиленом. Для зручності пересування надягають носок.

Лікування підручними засобами.

Боротися з ВПЛ можна спробувати домашніми засобами, такими як аллое, оцет, марганцівка. Такі методи більш щадні, ніж обробка лазером або азотом місць ураження.

Аллоэ. Добре відомий своєю антибактеріальною дією. Сприяє швидкому загоєнню не тільки ран, але і опіків. Можна використовувати листи рослини або гель Аллое Вера. Наноситься на шипицю протягом декількох тижнів, поки вона не почорніє. Після повинна відпасти сама. Оцет. З’єднати борошно з 9 % розчином оцту. Зробити отвір в лейкопластирі під шипицю, наклеїти його, намазати поверх неї суміш. Шматочок цілого пластиру помістити на тісто. Ходити 3 дні, не мочити. Марганцівка. Спочатку розпарюється підошва, потім зрізається невелика частина бородавки. В середину поміщається кристал марганцівки і заклеюється пластиром. Ходити, поки пластир не відпаде сам. Повторити процедуру 4 рази.

Профілактика.

Для запобігання та попередження росту підошовних бородавок слід виконувати прості правила:

Травму або поріз відразу потрібно обробляти спеціальними засобами. Ходити тільки у вільному і зручному взутті. Лікувати пітливість ніг. Підвищувати і зміцнювати імунітет.

Наслідки самостійного лікування.

Якщо організм став носієм вірусу папіломи людини, не варто починати лікування самостійно. Необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Вони проведуть аналізи і скажуть, що собою являє наріст.

Наважившись на домашнє видалення, можна нашкодити організму більше, ніж допомогти. Багато препаратів розраховані лише на боротьбу з ВПЛ, інше їх використання може викликати опік, а після рубці і шрами.

Бородавка може бути, як доброякісним, так і злоякісним наростом. При пошкодженні останньої, ризик утворення раку шкіри підвищується.

Підошовна бородавка: причини, небезпека і особливість.

Бородавка підошовна-частіше за інших зустрічається у людей заражених вірусом папіломи. Ця освіта не тільки має непривабливий зовнішній вигляд, але і сильно відбивається на якості життя людини. Назва наросту говорить сама за себе. Проте, таким бородавкам властиво з’являтися не тільки на підошвах, а й на долонях рук. Щоб «нагородити» себе подібним подарунком не потрібно вести аморальний спосіб життя або нехтувати власною гігієною. Досить мати невелику рану або мікротріщину, в яку з легкістю проникне вірус.

Причини появи підошовної бородавки.

Як згадувалося раніше — бородавки на ступнях, папіломи і кондиломи з’являються на тілі людини внаслідок зараження інфекцією ВПЛ. Хоча даний вірус і відноситься до групи захворювань, що передаються статевим шляхом, заразиться при побутовому контакті — також просто. Достатньо всього лише доторкнутися до будь-якого зараженому людині або предмету його користування.

Потрапивши в людський організм, вірус може оселитися в ньому на довгі роки. Причому в цей період людина може і не здогадуватися про інфікування. Поки з захистом організму все в порядку, вірус ніяк не проявляється. Але варто імунітету послабитися і поява утворень (таких, як підошовні бородавки), відразу ж нагадають про себе.

Чим довше вірус «мандрувати» в організмі, тим більше таких проявів виявиться на тілі хворого. Якщо людина помітила, що з’явилися бородавки, можна бути впевненим – інфекція активувалася.

Щоб імунітет послабився, досить спрацювати одному з факторів:

тривала хвороба; прийом антибіотиків; харчове отруєння; переохолодження; перенесене інфекційне захворювання; стресові ситуації; погане харчування; брак необхідних вітамінів і мінералів; куріння і зловживання спиртними напоями.

Крім того, підошовні бородавки можуть з’явитися внаслідок уражень шкірного покриву, атеросклерозу, цукрового діабету, хвороб викликають деформацію і носіння тісного незручного взуття.

Часто такий наріст утворюється на тих ділянках стоп, які постійно піддаються тертю. Хворий може відчувати дискомфорт від освіти, який посилюється при ходьбі і перетворюється в печіння.

Людина, яка вже придбала бородавку на стопах ніг, з легкістю нагородить нею оточуючих. Наприклад, позичивши свої тапочки, або використовуючи чужий рушник. Варіантів зараження безліч. Тому, щоб перешкодити поширенню хвороби і вберегти себе від можливих ускладнень, як тільки виявляться симптоми ВПЛ, хворий повинен звернутися до лікаря. І чим раніше це станеться, тим менше проблем виникне в майбутньому.

Симптоми шипицы.

Розпізнати бородавку на підошві (яку також називають шипицею) не важко. Вона трохи підноситься над поверхнею шкіри. Має шорстку поверхню і темні точки в центрі наросту. Освіта може свербіти і хворіти.

Щоб визначити майбутню появу підошовних бородавок, варто уважно придивитися до власних стопах.

На підошві утворюються бляшки. Потрібно зазначити, що даний вид наростів може з’явитися виключно на внутрішній стороні стопи, долоні і між пальцями. Якщо бородавка знаходиться на тильній стороні, вона не підошовна. Бляшки досягають від кілька міліметрів до пари сантиметрів в діаметрі. При цьому розростаються вони дуже швидко. Бородавки на стопі можуть зустрічатися як в одиничному, так і множині примірнику. Істотного колірного відмінності у підошовних бородавок немає. Спочатку вони мають нейтральний тілесний колір. Іноді можуть бути трохи світліше шкіри. Як правило, з часом, бородавка на стопі жовтіє. Поверхня наросту втрачає природний шкірний малюнок. Під поверхнею ороговілого шару бородавки на підошві, можна розгледіти чорні точки. Вони виникають, як результат тромбів в капілярах. Це главныепроявления даного захворювання. Завдяки цим точкам, освіти ВПЛ відрізняють від мозолів. Больові відчуття часто супроводжують бородавки на ногах. Біль, як правило, посилюється під час ходьби і при носінні незручного взуття.

Дані критерії допомагають відрізнити наявність підошовних бородавок від будь-яких інших шкірних хвороб. Але при цьому, не варто забувати, що головним завданням є виявлення вірусу папіломи.

Якщо людина помітила у себе симптоми захворювання, йому слід звернутися до лікаря. Це допоможе запобігти ускладненням, і убезпечити інших домочадців.

Діагностика шкірних утворень на підошві.

Важливим етапом лікування шкірних бородавочных наростів – є діагностика. Вона необхідна, щоб виявити природу освіти. А при підтвердженні ВПЛ – ступінь ризику онкологічного процесу.

Першим етапом даного заходу є огляд у дерматолога. Доктор повинен візуально оцінити картину патології. Якщо цього недостатньо, застосовується процедура дермоскопии. Для цього використовується спеціальний прилад, що збільшує зображення.

У деяких випадках, для вивчення тканин підошовних бородавок проводиться біопсія ураженої ділянки. Далі слід гістологічне дослідження.

ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) аналіз застосовують для виявлення ДНК вірусу. Для даного дослідження використовують будь-який біологічний матеріал пацієнта. Метод настільки ефективний, що дозволяє виявити інфекцію навіть на початковому етапі, коли симптоми ще не проявляються. Більш того, завдяки ПЛР, можна визначити період перебування вірусу в організмі.

ІФА (імуноферментний аналіз). Він використовується для виявлення антитіл до вірусу папіломи. Для дослідження використовують венозну кров людини.

Якщо Діагностика підтвердила наявність інфекції, доктор може приступити до вибору лікування.

Лікування зовнішніх проявів вірусу папіломи.

Щоб провести лікування підошовних бородавок, лікар призначає ряд комплексних дій, спрямованих на усунення освіти та боротьби з вірусом. Видалення наросту відбувається шляхом прийому антивірусних препаратів, ліки для відновлення імунітету і видалення бородавки ноги.

Найефективнішими засобами для протистояння вірусної інфекції прийнято вважати:

Алокін-Альфа; Інтерферон; Алпізарін; Циклоферон; Изопринозин; Віферон; Генферон і т. д.

Використання перерахованих медикаментів дозволяє послабити вірусну інфекцію і відновити природний захист організму. Якщо ігнорувати даний етап терапії, дуже скоро бородавка на п’яті з’явиться знову.

Препарати мають вікові обмеження, протипоказання і побічні ефекти. Якщо хворий приймає рішення лікуватися самостійно, слід детально вивчити інструкцію до конкретного ліків. Тим не менш, людина повинна пам’ятати, що всю відповідальність за можливі негативні наслідки в даному випадку бере на себе.

Вірусна бородавка видаляється за допомогою одного з декількох популярних методів. Перед тим, як вибрати найбільш підходящий, лікуючий лікар зобов’язаний звернути увагу на всі фізіологічні особливості пацієнта. До уваги береться наявність супроводжуючих хвороб і особисте побажання хворого.

Кріодеструкція являє собою процедуру, під час якої бородавка на п’яті виморожується рідким азотом. Сам по собі метод досить ефективний, безболісний і не потребує додаткової підготовки пацієнта перед його проведенням.

Висічення лазером друга за популярністю, після виморожування, процедура. Після її проведення, шанси того, що нарости почнуть з’являтися знову – мінімальні. Під час випалювання відчувається незначний біль.

Операція. Проводиться в крайніх випадках, досвідченим хірургом. Проводиться захід під анестезією. Рана, після вирізання бородавки, заживає довго, а на шкірі залишаються шрами або рубці. Таким способом найчастіше видаляється підшкірна бородавка на стопі.

Електрокоагуляція. Суть процедури полягає в пропускання струму через тканини освіти.

Обробка хімічними речовинами застосовується рідко. Але у випадках, коли бородавка знаходиться на п’яті, або присутній внутрішній наріст на стопі, такий метод виправданий.

Як видалити наріст на ступні в домашніх умовах.

Якщо людина не хоче вдаватися до допомоги фахівців, він може придбати необхідний препарат в аптеці і провести видалення наросту будинку. Головне, уважно читати інструкції до купованими засобів і точно слідувати їм, забезпечити всі запобіжні заходи та проводити процедуру акуратно.

Супер чистотіл-один з найдешевших і легкодоступних препаратів. Що входять до його складу лугу ефективно впливають, навіть якщо бородавка на ступні сильно розрослася.

Кріофарма-популярний засіб для усунення папілом. Після застосування такої речовини, п’яткова бородавка сходить досить швидко. Завдяки хімічним компонентам в складі, відбувається виморожування наросту.

Дермавіт-досить агресивна мазь. Застосовують її з обережністю, а здорові сусідні ділянки шкіри мажуть жирним кремом або заклеюють. Бородавка на п’яті, після використання мазі, безслідно зникає.

Саліцилова мазь. Даний компонент входить майже в усі косметичні засоби, які борються з шкірними утвореннями.

Веррукацид . Дієвий засіб для лікування папілом, кондилом і бородавок. Застосовувати мазь потрібно обережно, дотримуючись інструкції. В іншому випадку можна придбати термічний опік шкірного покриву.

Можна також скористатися народними рецептами. Застосування стебла чистотілу, соди, оцтової есенції, перекису і аміаку-вважається ефективним методом лікування папілом.

Підошовні бородавки частіше за інших утворень виникають у людини. Лікувати хворобу не складно, якщо вона знаходиться на початковому рівні. Тому, чим раніше заражений вживе необхідних заходів і почне лікування-тим кращий результат його очікує.

Як виглядає і чому болить підошовна бородавка?

Якщо на ступнях ніг з’явилася тверда і груба папула з шорсткою верхівкою, то це або підошовна бородавка, або мозоль. Відмінності істотні, перш за все в походженні і методах лікування. Бородавка як гострий шип росте у внутрішній шар шкіри стопи, через що виникає сильний біль. Тому освіта в народі отримала назву «шипиця». Лікарі рекомендують видаляти таку шкірну пухлину, якщо вона пошкоджується взуттям і запалюється.

Зовнішній вигляд бородавчастого наросту на підошві ноги.

Основна частина звичайної бородавки на стопі росте всередину, в дерму. Причина полягає в тому, що зовні пухлина здавлюють тверді поверхні: взуття, різних покриттів, по яких ми ходимо. Нові клітини наросту з’являються з боку м’яких тканин шкіри. На фото підошовної бородавки зовні видно щільна бляшка або валик. Поверхня освіти позбавлена шкірних ліній, складається з лусочок рогового речовини. Змінюється прилегла шкіра: стає більш щільною, покривається шаром кератину.

Як виглядає підошовна бородавка:

вузлик або бляшка, піднесена над епідермісом на 1-5 мм; форма округла, овальна або багатокутна; поверхня тверда і шорстка на дотик; колір рожевий, жовто-білий або сіруватий; діаметр освіти від 1 до 20 мм; відсутній папілярний візерунок; краї чітко окреслені.

Нарости виникають на ділянках, що відчувають сильний тиск і вплив поту. Типова локалізація бородавки на підошві: п’яти, подушечки стопи і пальців. Хворобливі і важко усувні освіти з’являються біля краю нігтя і під нігтьової пластиною. Всередині бородавок всіх типів проходять кровоносні судини, що живлять живі тканини, клітини, які посилено розмножуються. На поверхні помітні дрібні чорні точки-тромби в капілярах; вони можуть кровоточити при зрізанні рогового шару.

Найчастіше підошовний тип бородавок зустрічається у дітей шкільного віку. Приблизно у 30% хворих такі утворення проходять самостійно протягом першого року. Однак рекомендується починати лікування при появі перших же симптомів, особливо, якщо підошовна бородавка болить, або високий ризик інфікування оточуючих людей. Небезпечно також самозараження, коли з’являється група утворень на одній ділянці, окремі папули зливаються в мозаїчну бляшку.

Бородавка — прояв вірусу папіломи.

Шкіра на ступнях часто пошкоджується, здавлюється і потіє при носінні тісного і незручного взуття. Якщо з’являються тонкостінні пухирі з прозорою рідиною всередині, то це мозолі. Іноді на поверхні формується шар кератину, але навіть в цьому випадку зберігаються типові шкірні лінії.

Поява бородавки на підошві ніг спочатку залишається непоміченим або сприймається як формування мозолі. Треба уважно придивитися до поверхні освіти і звернути увагу на характерні ознаки. Це сильне зроговіння, відсутність шкірних ліній, хворобливість при стисненні навколишньої шкіри. Такі результати активного розмноження вірусу папіломи в живих клітинах епітелію.

Причини виникнення підошовних бородавок:

інфікування вірусом папіломи (ВПЛ); ослаблення місцевого і загального імунного захисту; активізація вірусу, проникнення в клітини епітелію; посилене розмноження і швидке зроговіння заражених клітин.

Віруси папіломи 1-го, 2-го, 4-го, 27-го і 57-го типів переважно заражають клітини, розташовані в шкірі стопи. Підошовна різновид наростів вірусного походження відноситься до простих бородавок (звичайним, вульгарним). Згідно Міжнародної класифікації хвороб, вони є інфекційними та паразитарними хворобами. Клас МКБ-10 « «вірусні інфекції, що характеризуються ураженнями шкіри і слизових оболонок».

Прості бородавки-доброякісні пухлин епітелію; вони спочатку не становлять небезпеки для здоров’я. Іноді такі нарости піддаються злоякісному переродженню з перетворенням в ракову пухлину. Процес частіше запускають типи ВПЛ, для яких встановлений високий ризик розвитку онкології.

Лікування бородавки на стопі.

Після зараження починається інкубаційний період: вірус папіломи впроваджується в клітини, «переформатує» їх розмноження і розвиток. Набагато частіше інфекція переходить в латентну форму і в такому неактивному стані може існувати протягом усього життя організму. Імунітет в цьому випадку пригнічує вірус папіломи, переводить в сплячий режим без спеціальної терапії.

Не всі готові чекати в розрахунку на мимовільне лікування і очищення шкіри від наростів. Багато звертаються до лікаря вже при перших ознаках зараження ВПЛ. Дерматологи пропонують скористатися сучасними методиками видалення бородавок, рекомендують засоби для противірусної терапії, зміцнення імунітету шкіри і всього організму.

Якщо для адекватного вибору терапії необхідно встановити тип ВПЛ, то лікар призначає додатково кілька досліджень. Проводиться біопсія для забору гістологічного матеріалу, виконується аналіз на визначення антитіл до вірусу папіломи.

Варіанти лікування:

Застосування медикаментозного засобу від підошовних бородавок: саліцилової кислоти, трихлороцтової кислоти, розчинів Ферезол, Солкодерм. Відбувається розчинення і відлущування мертвих клітин. Лазерне висічення простих новоутворень з формуванням струпа, під яким йде загоєння. Кірка відпадає на 7-10 день після процедури. Кріодеструкція за допомогою рідкого азоту. Великі бородавки видаляють за кілька процедур. При впливі низьких температур з’являється міхур, як після опіку. Електрокоагуляція за допомогою електрода, через який подається струм високої частоти, що знищує патологічні тканини. Хвороблива процедура, супроводжується сильним запахом горілої шкіри. Хірургічне видалення. Ін’єкції блеоміцину.

На початку лікування рекомендується в домашніх умовах скористатися мозольним пластиром Салипод. Це широкодоступний засіб застосовують після розм’якшення бородавки на стопі теплою водою, очищення від ороговілих шарів за допомогою манікюрних ножиць і пемзи. Після чого наносять розчин саліцилової кислоти, однойменну мазь або пластир Саліпод. Курс лікування триває в середньому 1-3 місяці.

Профілактика.

Віруси папіломи здатні тривало зберігатися в навколишньому середовищі. Необхідно підтримувати чистоту ступень, не ходити без взуття, особливо в громадських роздягальнях, санвузлах, в басейні. Треба користуватися спеціальними тапочками, щоб захистити підошви ніг від контактів з поверхнями, забрудненими частинками шкіри інших людей. Також не слід носити чужі шкарпетки і взуття.

Віруси папіломи надзвичайно заразні. При щоденних гігієнічних процедурах і обробці для нанесення лікарських препаратів необхідно дезінфікувати приналежності. Шкарпетки і рушник для ніг слід ретельно прати гарячою водою, ножиці, пилочку для нігтів, пемзу дезінфікувати. Обов’язково треба мити руки з милом після дотику до бородавки, різних лікувальних процедур.