причини папілом на тілі

Чому ростуть папіломи: основні причини.

Папіломою прийнято називати новоутворення на нашому тілі. Це вірусне захворювання (папіломавірус або ВПЛ), проявляється у вигляді якихось опуклих плям на епітелії слизових. Найбільш ймовірно заразитися ВПЛ можна в людних місцях, і якщо ви спілкуєтеся з великою кількістю людей, наприклад, через рукостискання. Крім цього, слід відзначити і позитивну новину, наш імунітет здатний справитися з такого роду вірусами, але чим більше ослаблений організм, тим більша ймовірність зараження, і появи новоутворень на тілі. Тим більше, іноді нарости здатні збільшуватися, і відповісти чому ростуть папіломи зможе кваліфікований лікар.

Основні причини появи папілом і того, чому вони виростають:

ослаблена імунна система; недотримання правил гігієни; захворювання (різного роду інфекції); стрес, стан депресії; частий і тривалий прийом антибіотиків; шкідливі звички (алкоголізм, куріння, наркоманія); частий прийом антибіотиків та інших ліків; хвороби шлунка; місця громадського відпочинку.

Причин може бути багато, а можливо, що вистачити і однієї з них, щоб відразу захворіти. В результаті, людина здатна відчути те, як бородавка збільшилася, потемніла, або запалилася. З такими проявами слід негайно йти до лікаря, щоб здати аналізи і почати комплексну терапію. Якщо не зробити цього, то освіта зможе збільшитися до величезних розмірів, і доведеться вдатися до хірургічного втручання.

Що ж таке папіломи і які їх різновиди.

Папілома – новоутворення на тілі людини. Воно має доброякісну природу, буває твердою, м’якою, широкою і довгастою.

Різновид наросту залежить від природи самого вірусу. Новоутворення здатні бути маленькими (мм), а можуть бути і великими. Останні папіломи можуть зрости до 2 – 2,5 см.

Додатково відзначимо, що бородавки бувають світлого і темного кольору. А можуть бути схожими на родимки. У стані спокою, нарости ніяк себе не проявляють: не болять, не сверблять, зростання папілом не прогресують, нічим не турбують, крім проблем із зовнішнім виглядом, і боязню ненавмисно зачепити і травмувати.

Пам’ятайте, що навіть якщо виросла папілома, вона може ставитися до різних видів:

Прості (бородавки). Жорсткі освіти, зверху ороговілі. Частини тіла: руки, кисті рук, пальці, коліна. Підошовний. Освіти з обідком, чимось схожі на мозолі, болючі. Частини тіла: підошва ніг. Плоский. Приплюснуті, сверблять. Частини тіла: руки, обличчя. Схожі на ниточку. Дрібні вузлики, жовтуватий колір, ростуть в довжину. Частини тіла: шия, пахви, геніталії. Загострені кондиломи. Колір тіла або червоний, тонше звичайних, найбільш небезпечні. Частини тіла: рот, геніталії, промежину, іноді всередині геніталій.

Від чого, але від різновиду і буде залежати лікування, тим більше якщо папілома росте в розмірах і не зупиняється, то потрібне негайне втручання фахівців.

Чому ростуть папіломи.

Зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ) – це небезпечно. Але багато що залежить від самого організму. Коли інфекція прогресує, значить відбулася активізація процесу. Причин для цього може бути величезна кількість, наприклад, випадково повіддирали наріст, який був поруч, або користувалися з кимось одним рушником в лазні, сауні, басейні.

Багато залежить від імунітету, або ж того, наскільки пошкоджена імунна система. Адже саме вона бореться з усіма вірусами в організмі людини. Заразитися ВПЛ може кожен. Але в здоровому організмі, інфекція розвивається дуже повільно, практично непомітно.

Дотримуйтесь правил елементарної гігієни, ведіть здоровий спосіб життя, стежте за собою-цим ви зведете ризики заразитися ВПЛ до мінімуму.

Фактори росту.

Папіломи можуть з’явитися у будь-якої людини: як у літніх, так і у немовлят. Вік в даному випадку не має особливого значення.

Основні фактори ризику:

ослаблення імунітету внаслідок різних хвороб; запалення в різних органах людського організму; порушення обміну речовин, у тому числі при вагітності у жінок; схильність до постійних стресів, депресій; постійна втома, особливо після складного трудового дня; різні сильні навантаження на організм; безладна особисте життя, причому якщо вона з’явилася у ранньому віці.

Незначне пошкодження шкіри, при недотриманні елементарної гігієни, може призвести до зараження ВПЛ навіть у немовлят, особливо якщо мати інфікована, або при пологах.

Що робити, якщо папіломи почали швидко рости?

Якщо ви виявили у себе новоутворення або колись маленьку папілому (бородавку), яка почала подавати ознаки життя» (зростати або якось ще турбувати), то ні в якому разі не панікуйте. Це лікується і видаляється, як за допомогою народних засобів, так і різними іншими способами. Головне, зверніть на неї увагу, адже будь-яка папілома (бородавка) може завдати здоров’ю непоправної шкоди. Наприклад,

перерости з доброякісного утворення в злоякісне; викликати ерозію на статевих органах жінок; стати причиною кровотечі, якщо її зачепили або зірвали; завдати шкоди голосовим зв’язкам (якщо вона розташована в горлі); інші.

В таких випадках, не слід займатися самолікуванням, а рекомендується негайно звертатися до лікарів – фахівців.

Місця найбільш схильні до появи папілом.

Папіломи можуть з’явитися практично всюди на нашому тілі, як зовні, так і всередині організму. Найбільш ймовірні місця локалізації:

Відео — причини папілом на тілі (Відео)

геніталії; промежину; рот, ніс, очі, обличчя і шия; кінцівки (руки, ноги, коліна).

До підвищеної групи ризику відносяться папіломи в тих місцях, де вони найчастіше травмуються. Природно, — це відкриті ділянки шкіри, і місця під пахвами.

Що робити, якщо ви ненавмисно травмували папілом? Обробити ранку розчином перекису водню (3%), замазати зеленкою, приклеїти пластир. Далі слід піти до лікаря – це головне.

Діагностичні заходи при папилломовирусе.

Розпізнати папілом нескладно, а ось зрозуміти наскільки вона небезпечна для-це справа лікарів-фахівців:

Відео — причини папілом на тілі (Відео)

дерматолога; гінеколога; уролога; інших (в залежності від природи самого новоутворення, і в якому місці воно з’явилося).

Лікар проведе огляд, проведе необхідні дослідження, дасть направлення на різні, необхідні в конкретному випадку аналізи. Це важливо.

Наприклад, комплекс аналізів, які людина здає в загальному випадку:

гістологія; висічення шматочка тканини або органу для мікроскопічного дослідження в діагностичних цілях; цитологія; інші.

Не лякайтеся цього списку, а своєчасно звертайтеся до лікарів. Це позбавить від всяких різного роду «сюрпризів» і неприємностей. Спеціаліст, за результатами аналізів призначить унікальне (тільки для вашого організму максимально правильне) лікування.

Вилікування медикаментами має бути повноцінним, застосовуючи і вітамінні комплекси. Воно спрямоване і на боротьбу з самим вірусом, і на зміцнення імунітету одночасно. Існує безліч сучасних препаратів:

Ці, і інші існуючі ліки ефективно борються з папіломами, бородавками, кондиломами. Вони, в комплексі, впливають як на сам вірус, так і зміцнюють імунну систему людини. Але який саме підійде вам-довірте вирішувати лікарю.

Спосіб лікування різного роду новоутворень за допомогою лікарських препаратів називається консервативним способом. Набагато частіше за багатьма об’єктивними ознаками обстеження, лікарі вирішують видалити папілом. Це кардинальне рішення.

Методи видалення зростаючих папілом.

Сучасні методи видалення в медичних установах:

випалювання (завдяки їдким хімічних сполук); рідким азотом (з допомогою заморожування); променем лазера (швидко і ефективно); радіохвилями (видалення без контакту, безпечно, ефективно); з допомогою струму (ефективно, але можна пошкодити тканини навколо); хірургічне (скальпелем, місцевий наркоз, шрами після операції).

Відео — причини папілом на тілі (Відео)

Спосіб видалення залежить від розташування родимки на тілі і її характеристик. Різниться метод за ціною. Визначається лікарем.

Народні методи видалення новоутворень.

Існує величезна кількість методів видалення папілом (бородавок) за допомогою народних засобів:

Кульбаба, чистотіл, цибуля, часник. (Використовуються соки рослин. Компреси і примочки, наносити на наріст). Алое, каланхое. (Листя, дрібно рубаються. У вигляді компресів прикладаються до новоутворень, закріплюються на кілька годин). Чорний чай. (Міцний охолоджений настій. Примочки на цілий день на папілому). Ефірні масла. (Чайного дерева, касторове. Компреси, примочки). Настоянки, куплені в аптеці. (Застосовувати згідно з інструкцією).

Дане місцеве лікування однієї або декількох папілом (бородавок), особливо не впливає на сам вірус, і тим більше, не зміцнює наш імунітет. Перемогти ВПЛ можна лише комплексними заходами, і найкраще для досягнення максимального ефекту звернутися до лікаря.

Багато папілом на тілі причини.

Багато папілом на тілі. Що це означає і як їх видалити?

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Вірус папіломи людини хоч і є практично найпоширенішим захворюванням на планеті, медики досі не можуть знайти надійного засобу для лікування цієї недуги. Також далеко не всі готові пояснити, з яких причин на шкірі з’являються і самостійно зникають нарости, звані папіломами.

Особливо це стосується випадків, коли одночасно утворюється багато папілом на тілі, що приносить масу незручностей їх носія. З чим же пов’язано масове поява новоутворень і як з цим боротися?

Різновиди папілом.

Зважаючи на те, що ВПЛ має різні штами, а також може з різною інтенсивністю прогресувати в організмі, в залежності від його захисних можливостей, фахівці розподіляють папіломи на різні види. Основна класифікація дає можливість розпізнавати папіломи за їх формою, і якщо брати всі можливі їх різновиди, то виглядає все це наступним чином:

Найпростіші папіломи. З цим штамом ВПЛ стикаються дуже багато, оскільки дані нарости нерідко з’являються на тильній стороні кисті, вони щільні і тверді, досить великі в розмірах і можуть зростатися. Їх поява викликана 2 штамом вірусу папіломи людини, і розташування, крім кистей, для подібних наростів характерно практично на всіх частинах тіла; Підошовні папіломи. З’являються ці нарости через 1, 2, а також 4-го штаму вірусу. Такі папіломи нерідко приймають за мозолі. Вони вражають певну ділянку шкіри на стопах, спочатку представляючи собою невеликих розмірів шишку. Після цього освіта розростається, а паралельно з ним можуть з’являтися ще й нарости у вигляді бульбашок; Плоскі. Ці новоутворення викликані 3-м штамом ВПЛ, вони мають колір, як і у шкіри, при цьому їх форма може бути овальної або багатокутної. Основні симптоми, які викликає такий наріст-біль і свербіж в місці його появи; ниткоподібні. Ці папіломи можуть з’являтися на шиї, біля очей, в паху і під пахвами. Часто їх наявність спостерігається вже у людей старшого віку. Будь-якої серйозної загрози вони не несуть, тому над їх видаленням варто замислюватися тим, хто відчуває сильний дискомфорт від факту їх наявності; кондиломи загострені. Ці нарости небезпечні тим, що з’являються вони виключно на слизових оболонках статевих органів і якщо не займатися лікуванням, варто очікувати переродження наростів в злоякісні утворення; Папілома молочної залози (внутрішньопротокова). Даний тип папілом небезпечний тим, що він вкрай просто травмується, а тому варто якомога швидше звернутися до лікаря для лікування, щоб уникнути неприємностей; Папіломи в ротовій порожнині. Вони характерні для людей різного віку, і вимагають обов’язкового лікування. Вони можуть розростатися, диханню і багатьом іншим процесам, плюс – легко травмуються.

Будь-який з вищезазначених видів папілом, може проявити себе в організмі, який ослаблений і не готовий пригнічувати вірус, що знаходиться в ньому. До всього іншого, іноді відбувається рецидив ВПЛ, і тоді на тілі багато папілом з’являється одночасно.

Причини початку активної фази ВПЛ.

Будь-які множинні папіломи на тілі – це прямий сигнал про те, що організм дуже сильно ослаблений. Дуже часто це відбувається через те, що в ньому починають паралельно розвиватися інші захворювання, але буває і таке, що сам спалах активності вірусу вже став наслідком іншої хвороби, яка могла бути хронічною або довго акумулювала свої сили.

Причин може бути багато, тому якщо на шкірі з’являється багато папілом, це може свідчити про таких збої і проблеми в організмі:

Різні гострі захворювання, включаючи і хронічні, внутрішніх органів; Захворювання інфекційного характеру; Надмірний вплив ультрафіолету на шкіру (тут до уваги береться не тільки природне сонячне світло, але і ймовірні відвідування солярію); Багато хвороб, які порушують обмін речовин, теж можуть викликати масову появу папілом; Онкологічні захворювання; Незбалансоване харчування, шкідливі звички та неправильний спосіб життя в цілому; Вікові особливості; Вроджений імунодефіцит; ВІЛ; Тривалий стрес та інші потрясіння.

Статистика показує, що новоутворення можуть з’явитися на шкірі не тільки через захворювання, але ще і через неправильний спосіб життя, надмірних постійних фізичних навантажень і стресів. Розібравшись з тим, чому на тілі у великій кількості з’являються папіломи, виникають питання про те, як же все це лікувати.

Само собою, обійтися тільки таблетками або операціями неможливо, адже тут важливий комплексний підхід, тому варто більш глибоко розібратися в питанні заходів відновлення імунних сил організму.

Діагностування захворювання.

Якщо на тілі раптово з’явилося багато папілом, то необхідно відвідати дерматолога, який, в залежності від місця дислокації новоутворень і статі людини, зможе направити його, при потребі, до іншого фахівця. Сам по собі вірус папіломи людини діагностується досить просто і для цього потрібно здати кілька аналізів:

Робиться мазок і зішкріб, дивлячись, де розміщується папілома (це може бути слизова оболонка); Обов’язково виконується візуальний огляд всіх уражених місць; Якщо з’явилася необхідність, лікар призначає проведення біопсії.

При папіломатозі, з хворим можуть вести консультації кілька фахівців, адже потрібно буде не тільки обговорити питання видалення утворень, але ще й зайнятися імунітетом і профілактикою хвороби.

Видалення множинних папілом.

Після того, як було визначено, які саме з’явилися папіломи на тілі, призначається лікування, з визначенням способу видалення утворень, якщо це необхідно.

На даний момент можна скористатися наступними методами видалення наростів:

Стандартне хірургічне видалення. Цей метод дуже продуктивний в тому випадку, якщо на тілі з’явилися прості папіломи. Вони видаляються скальпелем; Електрокоагуляція. Проти наростів використовується велика сила струму, що руйнує їх структуру; радіохірургія. Цей метод хороший тим, що після нього нові папіломи практично ніколи не з’являються знову. В якості основного інструменту використовують радіонож; кріотерапія. Ідеальний метод, щоб назавжди видалити кілька типів папілом, використовуючи для цього рідкий азот; Видалення лазером. Цей метод дозволяє видаляти папіломи, глибоко вразили шкірні покриви. Але мінус в тому, що загоєння після операції триватиме десь місяць.

Додаткова терапія.

Після того, як успішно проведено оперативне втручання, настає час терапії, яка підвищить імунітет. В даному випадку це означає, що пацієнту прописуються препарати, а також дієти та інші методи зміцнення імунної системи, а саме:

Даються рекомендації по правильному харчуванню; Даються вказівки щодо необхідної кількості фізичних навантажень і прогулянок; Лікарі рекомендують гартуватися; Призначається прийом імуномодулюючих препаратів; Проводиться вітамінотерапія; Додатково прописуються противірусні препарати.

І, звичайно ж, що ще треба робити, так це відмовлятися від шкідливих звичок, намагатися захищати себе від стресів, перевантажень та інших моментів, які можуть послабити організм.

Повністю вивести вірус не вдасться, на даний момент це неможливо, проте, можна утримувати захисні механізми тіла на такому рівні, коли деяким вірусам, начебто ВПЛ, просто не вистачить сил, щоб проявити себе протягом усього життя зараженого.

На закінчення.

Зважаючи на те, що причини одночасного утворення великої кількості папілом бувають різними, але все зводиться до того, що організм ослаб за гострої або хронічної хвороби, або ж неправильного способу життя, можна зробити висновок, що ВПЛ ніколи не зможе вступити в активну фазу розвитку, якщо просто стежити за своїм здоров’ям.

Не варто чекати, що після появи новоутворень вони самі зникнуть, краще звернутися до лікаря і з використанням комплексного підходу до лікування, вирішити це питання раз і назавжди. Тільки так людина зможе більше ніколи не страждати від появи нових папілом.

Відео в тему.

Причини появи папілом на шиї і їх лікування.

Ознакою зараження людини вірусом Human Papillomavirus (HPV) є поява папілом на шиї. Ці доброякісні нарости можуть виникати протягом усього життя. Освіти нерідко розташовані групами і сильно псують зовнішність. Однак це не тільки косметична проблема. Неприємні шкірні висипання створюють істотний фізичний і естетичний дискомфорт. Жінок дуже турбують висячі дрібні нарости на поверхні шкіри. На здоров’я людини ці доброякісні пухлиноподібні новоутворення негативного впливу не надають. Де ж, папіломи беруться?

Патогенез і етіологія папілом на шиї.

Носіями ВПЛ є близько 90% людей в світі, але тільки у 15 % пацієнтів Human Papillomavirus зустрічається в активній формі. У наш час відомо більше 100 різновидів цього поширеного вірусу. Через численні шкірні пори папіломавірус потрапляє в організм. Human Papillomavirus інфікує плоский епітелій. У множині або одиночному вигляді ці доброякісні новоутворення здатні з’являтися на різних ділянках тіла.

Протягом довгих років Human Papillomavirus здатний ніяк не проявляти себе. Зазвичай на тлі ослабленої імунної системи людини папіломатозна інфекція стає активною і атакує організм. Виникає множинний папіломатоз на шиї. Це може означати, що є проблеми з імунітетом. Human Papillomavirus передається контактно-побутовим і статевим шляхом. У жінок і чоловіків інфікування вірусом HPV відбувається однаково. На шиї можуть з’явитися папіломи, які здатні виростати до великих розмірів.

Провокуючими факторами є:

статевий контакт; збій гормонального фону; неправильний раціон; алергія; тривале застосування гормональних протизаплідних засобів; вагітність; рукостискання з людиною, інші побутові контакти з носіями вірусу; гінекологічні захворювання; порушення обміну речовин; вдихання тютюнового диму; зловживання спиртними напоями; хвороби травної системи; авітаміноз; мікротравми шкірного покриву; підвищена вологість, відвідування пляжу, сауни, басейну; сильний переляк, пережиті стреси, надмірна пітливість; перинатальна інфекція; порушення роботи яєчників; порушення гігієнічних правил; тривале лікування гормональними препаратами; безладне статеве життя; підвищена жирність шкіри; надлишок сонячного ультрафіолету; хронічний гастрит; природне старіння епідермісу; використання антибіотиків.

Для розмноження папіломатозної інфекції поверхню шиї-підходяще середовище. Організм послаблюють інфекційні та простудні захворювання. Поява папіломи — це сигнал неблагополуччя в організмі.

Клінічна картина патології.

Через 2-3 місяці після інфікування можна помітити ранні ознаки папіломавірусної інфекції. Чому можуть виникнути проблеми? Патологічні утворення виступають над поверхнею шкіри. Папіломи на шиї на дотик пухкі, м’які. Якщо папіломавірусна інфекція прогресує, новоутворення може свербіти і хворіти. Ці жовтуваті шишечки злегка звисають на ніжці або розташовуються на широкій основі. При травмуванні вони можуть запалюватися.

Їх структура пухка, форма довгаста. Колір шкірних висипань може бути пігментованим або світлим. Папілома починає сильно свербіти. Нерівна поверхня доброякісної пухлини за зовнішнім виглядом нагадує цвітну капусту, родимку, бородавку з щільною ороговілої шкіри. Якщо з’явилися папіломи на шиї, печіння і свербіж нерідко турбують хворого.

У клінічній дерматології ці патологічні утворення мають наступну класифікацію:

Найбільш поширений вид патології — вульгарні ( звичайні, прості) новоутворення з ороговілої поверхнею. Це світлі плоскі дрібні папіломи на шиї. Як правило, вони виникають у дітей і підлітків. Протягом багатьох років ці нарости розвиваються, покриваючи великі ділянки, а потім папілома може мимовільно відвалитися і безслідно зникнути. Складні папіломи покривають велику ділянку. Така папілома на шиї і під пахвами має широку основу або тримається на тонкій ніжці. Під грубим одягом вона легко може запалитися. У людей старше 40 років поширені ниткоподібні папіломи. На шиї виникає безліч бородавчастих шкірних утворень невеликого розміру. Запалення такої папіломи дуже небезпечно. Ці м’які вірусні новоутворення ростуть на тонкій ніжці, мають подовжені округлі обриси.

Ускладнення патології.

Кожній людині корисно знати, чим небезпечні папіломи на шиї. HPV здатний з часом інфікувати нові ділянки епітелію. Уражається подмышка. На шкірі з’являються соскоподібні нарости. Якщо запалилася папілома, виникають серйозні проблеми. Пошкоджене утворення сильно болить.

Як можна виявити папіломатоз.

При зверненні до лікаря проводиться ретельна діагностика. Досить складно диференціювати папілом від інших шкірних наростів. Щоб визначити різновид Human Papillomavirus, дерматолог бере невелику кількість матеріалу за допомогою зіскрібка з шкіри в зоні ураження. Щоб згодом уникнути виникнення нових пухлиноподібних утворень, слід з’ясувати, чому ростуть папіломи на шиї. Потрібна консультація імунолога, якщо на шиї з’явилися дрібні папіломи.

Методи лікування папілом.

Не можна відкладати лікування новоутворень. Як лікувати папіломи на шиї? Повне позбавлення хворого від папіломавірусу — основне завдання лікувального курсу. Тільки лікар знає, як вилікувати патологію. Необхідно з коренем видаляти папілом в медичному закладі.

Медикаментозні способи терапії:

Правильний раціон, а також прийом екстракту ехінацеї, вітамінів допомагають зміцнити імунітет. Для позбавлення від папілом хворий повинен мазати уражену зону, використовуючи Супер чистотіл, Ферезол, Веррукацид. Можна наносити спеціальну липку стрічку. При правильному лікуванні нарости починають сохнути і відпадати. Якщо папілома відвалилася, хворобливе місце обробляється антисептиком.

Із застосуванням радіоножа проводиться радіохвильове висічення. Кровотеча відсутня внаслідок запаювання судин. При проведенні кріодеструкції на поверхневе доброякісне шкірне новоутворення впливає рідкий азот. Скоринка утворюється після руйнування патологічних тканин і нервових закінчень. Потім вона повинна самостійно відвалюватися. Лазеротерапія. Використовується прямий вплив високих температур. Доброякісну пухлину випалює спрямований промінь лазера. Кров’яна скоринка покриває оброблену лазером зону. Згодом вона відпадає. Якщо розвивається шийний або пахвовий папіломатоз, поодинокі великі освіти можна видалити, використовуючи хірургічний метод. Зазвичай невеликий шрам залишається після механічного видалення папіломи. Потім проводиться гістологічний аналіз висічених тканин.

Багато часу потрібно хворому, щоб вести боротьбу з папіломами на шиї. Без лікарської допомоги складно впоратися з неприємними проявами ВПЛ. Активізацією папіломавірусу загрожує будь-яка спроба позбутися від пухлиноподібних утворень на шиї самостійно. Про це лікарі завжди говорять пацієнтові.

Якщо у людини на шиї з’явилися маленькі папіломи, або свербить папілома, слід здатися дерматовенеролога. Не можна самим братися за лікування. В домашніх умовах ділянки шкіри навколо папіломи можна пошкодити. Лише фахівець здатний визначити, як ефективно лікувати папілом на шиї.

Причини появи папілом на тілі: чому вони з’являються і як від них позбутися?

Папілома на тілі – це доброякісне утворення, яке виростає з плоского епітелію і підноситься над поверхнею шкіри. Папіломи в народі називають бородавками або наростами.

Чому на тілі з’являються бородавки?

Численні наукові дослідження визначили, що причини появи цих утворень ховаються в зараженні організму вірусом, а саме – ВПЛ (вірус папіломи людини). Варто відзначити, що типів цього вірусу більше 100, і деякі з них мають високу онкологічну активність. Тобто деякі можуть стати злоякісними.

Крім того, встановлено, що приблизно 90% населення планети є носіями вірусу папіломи людини. Вірус потрапляє в організм переважно контактно-побутовим шляхом через пошкодження і мікротравми шкірних покривів.

Бородавки класифікують на загострені, ниткоподібні, підошовні, плоскі і звичайні (прості). Є різновиди, які утворюються після незахищених статевих контактів. Їх називають остороконечными кондиломами. Такі є дуже небезпечними для жінок, так як можуть спровокувати рак шийки матки.

Папіломи у людини ростуть практично скрізь: в пахвових западинах, на століттях, шиї, слизової носа і ротоглотки, на голосових зв’язках, кінцівках, геніталіях, навіть в сечовому міхурі. У жінок вони можуть з’явитися під молочними залозами. Також діагностуються папіломи в шлунково-кишковому тракті.

Причини виникнення бородавок на тілі людини.

Головною причиною появи папілом є вірус, як зазначалося вище. Потрапляючи в організм, він проникає в базальні клітини епітеліального шару шкіри, де починає активно розмножуватися.

Однак в організмі здорової людини вірус перебуває в пригніченому стані, завдяки імунній системі. Тобто бородавки з’являються при ослабленні захисних функцій останньої.

Причини, точніше провокуючі фактори, можуть ховатися в безладних статевих зв’язках, шкідливих звичках, при прийомі оральних контрацептивів.

Чому з’являються папіломи на тілі людини:

Захворювання ШКТ; Терапія деякими лікарськими препаратами; Вірусні та бактеріальні інфекції.

Ризик зараження значно підвищується при відвідуванні місць з підвищеною вологістю (басейни, пляжі, лазні / сауни), а також суспільних. Також жінки можуть передати ВПЛ своїм дітям під час розродження.

Симптоми ВПЛ.

В основному такі новоутворення не супроводжуються вираженою симптоматикою. Іноді вони легко поколюють або сверблять.

Варто відзначити, що папілома складається з епітеліальної тканини і кровоносних судин, тому при її травмування може виникнути кровотеча.

Як розпізнати бородавку на тілі?

Папілома виглядає як невеликий наріст, що підноситься над шкірою. В основному вона не відрізняється від останньої за кольором. Може досягати великих розмірів і завдавати дискомфорт, особливо локалізуючись на відкритих ділянках тіла: обличчі, голові, шиї, області декольте, руках.

Усунення причини і самого наросту.

Щоб точно поставити діагноз, потрібно звернутися до лікаря. Лікар проведе диференціальну діагностику, так як прояви інфекції на шкірі тіла схожі з низкою серйозних захворювання (наприклад, рак шкіри).

Щоб визначити вірусну природу недуги, проводять ПЛР-діагностику. Дослідження дозволяє виявити ДНК вірусу в мазку з шийки матки або піхви. Також інфекцію можна визначити за допомогою біопсії.

Хірургічне лікування папілом.

Видалити бородавку на тілі можна декількома методами, але треба пам’ятати, що вона може з’явитися знову, якщо не підвищити імунітет.

Пропонуються наступні процедури:

Кріодеструкція – випалювання патологічних тканин рідким азотом або іншими низькотемпературними речовинами. Захід безболісний, практично не викликає ускладнень. Однак кріодеструкція малоефективна при гострих кондиломах; Лазерне лікування. Ця методика стає все більш популярною, так як високоефективна, безболісна і бескровна. Видалення проводиться дуже швидко, на шкірі не залишається шрамів і рубців. Повне відновлення відбувається через 2 тижні; Електрокоагуляція – припікання високочастотним струмом. Видалення проводять під місцевим знеболенням, але після нього не залишається і сліду недуги. Електрокоагуляцію найчастіше проводять для позбавлення від великих наростів на тілі людини; Хірургічне висічення. Операція проводиться скальпелем, тому зараз використовується рідко. Рану зашивають, тому залишається шрам; Радіохвильовий метод. В даному випадку використовується інноваційна технологія – радионож. В ході процедури видаляють не тільки бородавку, але і тканини під нею, щоб виключити рецидив. Проводиться вона під місцевим знеболюючим.

Лікування аптечними і народними засобами.

Практично в будь-якій аптеці можна придбати засоби для видалення наростів в домашніх умовах.

Такі медикаменти грунтуються в основному на кислотах, але є засоби, що діють і за типом кріодеструкції.

Незважаючи на те, що вони реалізуються без рецепта, краще довірити їх вибір і нанесення фахівця. Використовуючи такі самостійно в домашніх умовах, потрібно уважно вивчити інструкцію.

З народних засобів популярністю користується обробка соком чистотілу, буряка, часнику; прикладання цибулі, вимоченого в оцті, а також різні настої і відвари з натуральних продуктів і рослин.

Коли потрібно видаляти бородавки?

Якщо наріст не доставляє дискомфорту, то його можна не чіпати. Обов’язковому видаленню він підлягає в наступних випадках: змінює форму і колір; збільшується в розмірах; кровоточить; болить; спостерігається виникнення дрібних папіломок навколо; новоутворення розташовується в легко травмованої області.

Краще не ризикувати здоров’ям і вивести папілом, так як можна її травмувати і занести бактеріальну інфекцію. В результаті вона запалитися, лікування буде більш тривалим і серйозним.

Крім того, прояви вірусу папіломи людини можуть вразити інші ділянки тіла, а також слизові і внутрішні органи.

У жінок високий ризик малігнізації папілом, що призводить до раку шийки матки.

Усунення головної причини-ВПЛ.

Видалення папіломи – далеко не кінець терапії. Хірургічними методами позбавляються тільки від зовнішніх проявів вірусу, але такий залишається активним. Якщо не використовувати комплексний підхід, бородавки повторно виникнуть досить скоро.

У комплексі лікування застосовуються противірусні та імуномодулюючі засоби. Противірусні використовують як всередину, так і зовнішньо. Імуномодулюючі можна приймати тільки після отримання результатів імунограми.

Якщо в організмі є ВПЛ, то від нього не позбутися. Можна лише перевести вірус в неактивний стан, тобто під контроль імунної системи. Відповідно, необхідно вжити заходів, щоб зміцнити імунітет, і бути готовим до того, що при ослабленні такого вірус може знову проявитися.

Папіломи на тілі у дитини: симптоми і лікування.

Папіломи на тілі у дитини — це шкірні новоутворення вірусної природи доброякісного характеру. Рідше нарости з’являються на слизових оболонках. Це досить поширена патологія, яку викликає діяльність папіломавірусу. ВПЛ надзвичайно поширений у світі і вражає як дорослих, так і дітей різного віку.

Що таке папіломи на тілі у дитини?

Папіломи можуть з’являтися у людей будь-якого віку. Найчастіше захворювання вражає людей у віці 30-35 років. Проте нерідко зустрічаються ці новоутворення і серед дітей, особливо шкільного віку.

Як правило, папіломи на шкірі у дітей з’являються в місцях природних складок і згинів — під пахвами, в паху, на шиї, а також нерідко вражають кисті рук, груди і обличчя (часто вони локалізуються на лобі, а також бувають папіломи на губі у дитини). Іноді можуть формуватися на слизових рота, гортані, рідше — статевих органів.

Папіломи — це зовнішній прояв діяльності папіломавірусу в організмі. Практично будь-який штам збудника здатний викликати подібне дерматологічне ураження у дітей. По суті це новоутворення-патологічне розростання епідермальних тканин і слизових, викликане активізацією вірусу.

Як виглядають папіломи на тілі дітей?

На фото папіломи на тілі у дітей.

Папіломи у дітей можуть з’явитися раптово на обличчі, кистях, в складках шкіри, в пахвових западинах. Форма цих новоутворень може бути практично будь — яка- від плоских наростів до витягнутої грибковидной або ниткоподібний. Відтінок може коливатися від тілесного до рожевого або коричневого.

Нарости можуть бути одиничними або групуватися по кілька штук поруч. Діаметр таких формувань — від 1 до 5 см. але іноді папіломи можуть розростатися і покривати значну площу тіла дитини. При появі таких наростів на видних місцях це може призводити до розвитку комплексів у дитини шкільного віку.

Розрізняють кілька видів папілом на тілі у дітей в залежності від їх форми і локалізації:

Вульгарний. Новоутворення круглої форми, невеликі, покриті шорсткою шкірою, ороговілі. Зазвичай з’являються на кистях, колінах, сідницях. Плоский. Злегка підносяться над шкірою, мають тілесний відтінок. Рідко супроводжуються сверблячкою, можуть запалюватися при розчісуванні. Підошовний. Виглядають як щільні нарости жовтого відтінку з точками по центру. Знаходяться бородавки на підошвах дітей, іноді ускладнюють ходьбу. Ниткоподібний. Такі папіломи на тілі у дитини виглядають як дрібні шкірні сосочки. Часто мають довгу ніжку. Накопичуються на шиї, обличчі, пахвами, в паху. Мають рожевий або тілесний колір. Легко травмуються і можуть відділятися від тіла.

Як правило, доброякісні папіломи не заподіюють фізичного дискомфорту у вигляді свербежу, печіння, біль. Будь-які неприємні відчуття в області наростів пов’язані з їх травмуванням внаслідок розчісування, тертя одягу або іншого механічного пошкодження.

[quote ]Важливо! У ряді випадків папіломи на шкірі у дитини можуть трансформуватися в злоякісні утворення. Це трапляється при зараженні особливими штамами збудника, які є онкогенними.[/quote]

Основні причини появи папілом на тілі дитини.

Папіломатоз може бути вродженим або набутим. Останній варіант найбільш поширений.

Дитина найчастіше заражається контактно-побутовим шляхом . Будь-які контакти з інфікованою посудом, іграшками, чужими предметами особистої гігієни можуть бути небезпечними для малюка і викликати появу папілом на тілі дитини. У зоні ризику знаходяться всі діти, які відвідують громадські місця — дитячі установи, басейни, спортивні зали, школи. Також ВПЛ може передатися через поцілунки малюка з хворими людьми.

Нерідко відбувається і самозараження дитини . У цьому випадку збудник, який знаходиться практично повсюдно, може потрапити в організм, якщо малюк недостатньо часто миє руки, гризе нігті, облизує пальці.

Що стосується вродженого папіломатозу, то інфікування відбувається в процесі пологів — від зараженої матері вірус передається маляті. Немає точних даних щодо того, чи можливе внутрішньоутробне зараження ВПЛ.

Зазвичай від моменту потрапляння збудника в організм до прояву папіломатозу проходить досить великий термін — від пари місяців до декількох років.

Сприяють появі зовнішніх симптомів хвороби, таких як папіломи на тілі у дитини, такі фактори:

Ослаблення імунної системи; Часті інфекційні або простудні хвороби; Тривалий прийом медикаментів, особливо антибіотиків; Патології шлунково-кишкового тракту; Наявність сильних алергічних реакцій; Часті стреси, нервові перенапруження.

Іноді папіломи з’являються на тлі перерахованих вище умов, однак після припинення дії негативного фактора на життя дитини відбувається самовилікування. Механізм цього поки ще не досліджений остаточно. Однак варто пам’ятати, що йдуть лише зовнішні прояви папіломатозу. Вірус зберігається в організмі в «сплячому» стані.

Способи лікування папілом на тілі у дітей.

Багато фахівців не поспішають починати лікування папілом на тілі у дитини, якщо вони не несуть істотного дискомфорту і немає ризику їх травмувати. У ранньому віці часто трапляється самолікування. Крім того, багато методи деструктивного впливу на нарости вимагають місцевого наркозу, що для дітей може нести більшу небезпеку, ніж наявність доброякісних новоутворень на тілі. Необхідний спосіб вибирає лікар в індивідуальному порядку.

Лікування папілом у дітей медичними препаратами.

На фото медичні препарати для лікування папілом на тілі у дітей.

Більшість лікарів рекомендує починати комплексне лікування папіломатозу при наявності поодиноких новоутворень доброякісного характеру консервативним шляхом. Для цього призначаються препарати з імуномодулюючими властивостями, противірусні і вітаміни. Крім того, до категорії консервативного лікування відносять різні мазі, креми, використовувані місцево.

Призначати імуномодулятори і противірусні ліки може тільки лікар.

При папіломах на шкірі у дітей можуть використовуватися такі медикаменти:

Противірусної групи . У цю категорію входять такі дозволені для дітей Засоби-Ізопринозин, Кагоцел, панавір. А також їх аналоги — Алокін-Альфа, Циклоферон. Тип лікарського препарату повинен визначати лікар, як і тривалість курсу прийому. Імуностимулятори . Допомагають підвищити захисні функції організму. Для лікування папілом на тілі у дитини використовують Аміксин, Лікопід, а також аналоги — Віферон, інтерферон. Вітамінні комплекси . Також стимулюють імунітет, покращують роботу всіх систем організму. Дітям рекомендовані такі комплекси: Піковіт, Супрадин Кідс, Вітрум Кідс, а також аналогічні засоби — алфавіт, Мульти Табс. Місцеві зовнішні кошти . Для придушення активності вірусу і усунення наростів у складі комплексного лікування призначають застосування саліцилової мазі, а також аналога — оксолінової мазі.

Видалення папілом у дитини фахівцями в лікарні.

Хірургічне або будь-яке інше видалення папілом з тіла дитини показано тільки в разі наявності групи наростів. Також лікар може прийняти рішення про деструкції папілом на шкірі у дитини в разі їх активного розростання або збільшення в розмірах. При цьому у малюка не повинно бути протипоказань до подібної терапії, так як в цих випадках використовується місцевий наркоз. Він не рекомендований дітям віком до 3 років.

В сучасних клініках практикують такі методи видалення новоутворень у дітей:

Хірургічне видалення . При цьому використовується скальпель і проводиться відсікання наросту від поверхні шкіри. Це традиційний, але досить травматичний метод, який все рідше застосовується в педіатрії. Вартість хірургічного видалення папіломи — 550-1400 рублів в Росії і 190-430 гривень в Україні. Кріодеструкція . При цьому ліквідація наросту відбувається за допомогою рідкого азоту, який точково наноситься на новоутворення. Ціна такої процедури — 800-1600 рублів в Росії і 280-400 гривень в Україні. Лазерне видалення . Точне і малоінвазивне видалення папілом з шкіри дітей. Вплив лазером здійснюється тільки на місце кріплення папіломи до епідермісу. Тому травмування мінімальне. Ціна лазерного видалення новоутворення — 1300-2400 рублів в Росії і 320-700 гривень в Україні. Електрокоагуляція . Під час процедури використовується електричний струм особливих частот. Він, як і у випадку з лазерним видаленням, впливає на «ніжку» новоутворення, не зачіпаючи сусідніх здорових тканин. Ціна процедури — 1100-2300 рублів в Росії і 290-620 гривень в Україні. Радіохвильове видалення . Найсучасніший і безпечний спосіб впливу на новоутворення. Практично не залишає шрамів і не викликає кровотеч. Вартість послуги — 1800-2700 рублів в Росії і 530-800 гривень в Україні.

Народна медицина проти папілом на тілі у дитини.

Часто для лікування папілом на тілі у дітей використовують рослинні соки , наприклад, чистотілу, молочаю, цибулі, часнику, ряски, картоплі. Їх наносять в свіжовидавленому вигляді на уражені області кілька разів на день. Також можна робити компреси на ніч з соком. Можна змащувати папіломи яєчним білком, різними маслами (лляним, касторовим, обліпиховим). Ефективним засобом вважається суміш гасу і подрібнених зелених волоських горіхів в співвідношенні 1: 2. Цим складом потрібно точково обробляти нарости. Добре пригнічують активність вірусу соки кислих плодів . Якщо у дитини на тілі з’явилися папіломи, їх можна змащувати соком вишень, кислих яблук, горобини, смородини та інших фруктів. Підвищувати імунітет дитини в домашніх умовах можна за допомогою відварів трав . Їх необхідно приймати всередину регулярно і курсом тривалістю близько місяця. Хорошими природними імуномодуляторами вважаються листя малини і смородини, шипшина, звіробій, мати-й-мачуха, меліса, м’ята, ромашка. Настої і відвари можна робити як з однієї рослини, так і зі збору. В аптеках продаються готові суміші трав для посилення захисних сил організму дитини.

Дивіться відео про папіломи і бородавки у дітей:

Щоб визначити, що за новоутворення з’явилося у вашої дитини, досить подивитися в інтернеті фото папілом на шкірі у дітей. Ця досить поширена патологія виникає через активізацію ВПЛ в організмі. У більшості випадків нарости нешкідливі і можуть самі проходити з віком. Але в деяких випадках необхідно пройти спеціальне лікування. Призначати його повинен тільки фахівець.

Міський шкірно-венерологічний диспансер СПб.