видалення бородавки

Де і як видалити бородавку — дитині, дорослому?

Давно доведено, що поява будь-яких бородавок, папілом на тілі людини викликано прогресуванням вірусу папіломи людини ВПЛ, який нараховує понад 100 різних типів.

Передається цей вірус як при прямому контакті здорової людини із зараженим, так і за допомогою використання загальних побутових предметів, при відвідуванні лазні, сауни, спортивних залів та ін. Оскільки інкубаційний період папіломавірусу триває кілька місяців, встановити джерело інфікування буває проблематично.

Найбільш схильні до зростання бородавок підлітки і діти, а також дорослі при зниженні імунітету на тлі психологічного перенапруження, наявності мікротравм на шкірі, підвищеного потовиділення. Як видалити бородавку дитині, дорослому, на руці, на обличчі, з пальця — за допомогою яких фізіотерапевтичних способів? Про плюси і мінуси проведення подібних процедур ми розповімо в цій статті.

Чи потрібно позбавлятися від бородавок і чому?

Для кожного типу папіломавірусу в медицині використовується номерна система. Відомо, що типи ВПЛ під номерами 57, 26-29, 14-17, 12,10,7 1-5 — винні в появі різних видів бородавок, з 1 по 4 — викликають підошовні бородавки, 49, 28, 3 і 10 — плоскі, ВПЛ 27 — звичайні.

Особливої уваги вимагають онкогенні типи ВПЛ, такі як 52, 39, 33, 31, 30, 70, 40, 51, 55, 61-64, вони можуть провокувати виникнення передракового стану і вважаються найбільш небезпечними.

При локалізації на статевому члені, в піхву, на шийці матки-типи ВПЛ 16, 11, 13, 31, 33, 35 — утворюють загострені кондиломи і папіломи. Про собенно небезпечними визнані наступні папіломавіруси, які можуть локалізуватися на зовнішній статевих органах і слизових — це 70, 66, 56, 33, 31, 18, 16 типи.

Багато людей, у яких з’являються бородавки задають питання, а чи можна видаляти бородавки, небезпечно це чи ні? У будь-якому випадку, людині слід звернутися до дерматолога, для визначення природи новоутворення, його типу.

Крім усунення естетичного дискомфорту, підвищеного ризику травмування наросту, лікувати або видаляти новоутворення необхідно тому, що наявність вогнищ вірусної інфекції провокує поширення її на інші ділянки шкірних покривів, а також є ризик переродження в злоякісне новоутворення. Обов’язково слід звернутися до лікаря-дерматолога для з’ясування типу бородавки, папіломи або кондиломи та визначення найкращого способу позбавлення від неї. Не відкладайте візит, якщо:

Новоутворення кровоточить або стався його надрив Якщо бородавка стає болючою, з’являється свербіж, печіння Змінює колір, стає неоднорідного забарвлення, змінює форму і розмір Зростає кількість бородавок, з’являються множинні дочірні розростання Якщо бородавка локалізується на видному місці, часто піддається травмуванню і доставляє психологічний дискомфорт.

Де видалити бородавку дитині? Слід пам’ятати, що не можна це робити в яких косметичних салонах, цю процедуру повинен виконуватися тільки кваліфікований лікар і тільки в спеціалізованих медичних установах з використанням сучасного обладнання. Дітям до досягнення 5 років не рекомендує видаляти нарости ніякими методами. Вибір способу виведення новоутворення залежить від характеру наросту, його локалізації, розміру та інших особливостей.

Лікар дерматолог на сьогоднішній день може запропонувати видалення бородавок рідким азотом, лазером або методом електрокоагуляції. Ці процедури мають як свої переваги, так і недоліки. Вважається, що у цих способів практично немає протипоказань, однак, є певні стани, при яких видаляти бородавки не рекомендується:

Нещодавно перенесене інфекційне захворювання Загострення будь-якого хронічного соматичного захворювання Високий артеріальний тиск Герпес у стадії загострення Жінкам під час вагітності варто відкласти будь-які способи виведення бородавок.

Видалення бородавки будинку самостійно може бути не безпечно.

Всі лікарі одностайні в думці, що видаляти бородавку будинку небезпечно і не доцільно з наступних причин:

Самостійне позбавлення від нарста найчастіше призводить до утворення рубця, шрами або опіку найближчій шкірної тканини При різних домашніх способи можливе занесення інфекції в ранку і розвиток запального процесу або поширення вірусу на інші ділянки шкіри Звичайно, ймовірність переродження істинної бородавки в злоякісне новоутворення не велика, але все ж такий ризик є і після самостійного видалення новоутворення, без діагностики і гістероскопії видаленого матеріалу, можуть бути несприятливі наслідки.

Сучасні методи виведення бородавок в амбулаторних умовах.

Якщо перед вами стоїть вибір де видалити бородавку і чим краще, яким методом, ми пропонує порівняльну характеристику всіх сучасних способів позбавлення від бородавок на сьогоднішній день. Такий метод, як хірургічне висічення наростів, родимок, папілом, який був дуже популярний ще кілька десятків років тому, сьогодні практично не використовується, оскільки має ряд недоліків, таких як утворення шрамів, тривалий період загоєння, можливі ускладнення після операції.

Виведення бородавок лазером, рідким азотом або методом електрокоагуляції в наші дні мають найбільше застосування і вважаються самими швидкими, безпечними, сучасними і прогресивними технологіями:

Варіанти видалення бородавок фізіотерапевтичними методами амбулаторно Лазерне видалення бородавок Електрокоагуляція або радіохвильова хірургія Видалення бородавок рідким азотом — кріодеструкція.

рідкий азот.

електрокоагуляція.

Хворобливість процедури, анестезія потрібна анестезія, в деяких випадках може бути легка болючість місцева анестезія необхідна, болючість процедури місцева анестезія обов’язкова, тому майже безболісно скільки необхідно сеансів досить 1, але можливі рецидиви найчастіше потрібно повторний сеанс досить 1 сеансу тривалість процедури не більше 1 хвилини 10-40 секунд 15-30 хвилин Безпека безпечно безпечно ефективність вважається популярним, ефективним методом, але бувають випадки необхідності повторної процедури залежить від майстерності і досвіду лікаря, але досить часто виникає необхідність повторного сеансу досить ефективний метод, але відбувається після процедури, догляд за ранкою після процедури загоєння ранки відбувається протягом 10 днів, слід її обробляти дезинфікуючим засобом і через 2 тижні скоринка, що утворюється після процедури, відпадає. Через кілька годин на місці обробки формується міхур, який не можна мочити, травмувати, проколювати, обробляти ранку в плині тижня крутим розчином марганцівки або саліциловим спиртом Також як і після лазерного видалення, формується кірочка, яка гоїться протягом 10 днів, слід уникати попадання води та інших несприятливих впливів, обробляти будь-яким антисептичним засобом протягом 7 днів Залишається шрам, рубець Зазвичай не залишає слідів, оскільки глибину обробки легко контролювати Зазвичай не залишається, але при надмірно глибокої обробки, можливо залишиться слід Шрам, рубець зазвичай не виникає, але бувають винятки Вартість, ціна 250-5000 руб. в залежності від величини, локалізації, клініки, міста вважається найдешевшим методом, величина освіти до 0,5 см варто 100-500 руб., понад 0,5 см 350-1300 руб. по Москві ціни коливаються в межах 1000 -1500 руб.

Як видно з таблиці, кожен метод має свої особливості. Якщо видалити бородавку азотом, при заморожуванні дуже часто потрібні повторні сеанси, при занадто інтенсивному впливі можуть залишатися рубці, а також відбудовний період може бути досить болючим і вимагає обережності.

Те ж стосується і методу видалення бородавок лазером, цей метод не завжди буває безболісним, особливо при виведенні утворень на особливо чутливих місцях або у дітей, а також в деяких випадках бувають рецидиви, коли бородавки з’являються знову. Якщо порівнювати безпека і ефективність, всі ці способи вважаються безпечними, а ефективність безпосередньо залежить від майстерності спеціаліста, медичного закладу — клініки та обладнання, яким проводиться будь-який з цих методів.

Якщо розглядати вартість процедур, скільки коштує видалити бородавку в медичному закладі — це багато в чому визначається місцем, містом її проведення, залежить від величини новоутворення, місця її локалізації, вибору методу. Деякі клініки розраховують вартість виходячи з розміру новоутворення 250-600 руб за 1 мм, в інших ціни визначаються величиною до 0,5 см і понад 0,5 див. також вартість збільшується за рахунок дерматологічного дослідження і консультації лікаря. І в кінцевому рахунку, ціни стають приблизно однаковими.

Крім фізичних способів видалення бородавок, лікар може провести хімічний вплив, це використання різних кислот, наприклад, кошти:

Солкосерил (до складу входять 4 види кислот) Веррукацида (фенол і метакрезол) Суперчистотел (гідроокис калію і натрію, найефективніший засіб за 20-30 рублів)

Використовувати такі активні сполуки слід дуже обережно, оскільки можливе отримання опіків шкірних покривів і слизових оболонок. Серед «бабусиних рецептів», мабуть, найпопулярнішим і найбільш ефективним є позбавлення від бородавки за допомогою соку чистотілу, в статті чистотіл від бородавок можна дізнатися як видалити бородавку дитині або дорослому таким способом.