видалення папілом фото

Видалення папілом фото.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Перш ніж вжити заходи, спрямовані на позбавлення від папілом в домашніх умовах, необхідно переконатися в їх доброякісної етіології і проконсультуватися з фахівцем. Відомі випадки, коли через неправильні маніпуляцій, вироблених пацієнтом самостійно, віддалена папілома переростала в захворювання онкологічного характеру. Поява новоутворень завжди обумовлено активною діяльністю папіломавірусу в організмі, і при спробі позбутися від його симптомів замість противірусного і імуноповишающего лікування захворювання нерідко тягне за собою певні наслідки. Тому, перш ніж намагатися самостійно вивести папіломи будинку, необхідно забезпечити безпеку цієї процедури: пройти відповідне лікування, спрямоване на придушення вірусу. Лікування шкірних новоутворень, в тому числі видалення папілом в домашніх умовах, може проводитися медикаментозними, народними і підручними способами.

Видалення з використанням медикаментів.

Зміст статті

Приклад процедури кріодеструкції на руці.

До медикаментозних препаратів, що дозволяють видалити папіломи будинку, відноситься кріодеструкція, яка проводиться стандартно, в амбулаторних умовах. Для цього необхідно придбати спеціальний розчин в аптеці і нанести його на уражені місця, намагаючись не потрапляти на прилеглі здорові ділянки шкіри. На полицях аптек можна зустріти і інший ефективний засіб. Цей фармацевтичний продукт має вигляд пластиру, який просочується спеціальним складом, що забезпечує деструктивну функцію. Він наклеюється на шкіру в місці утворення папіломи або бородавки, залишається на кілька годин. Потім змочується теплою водою, що дозволяє безкровно і безболісно видалити папіломи в домашніх умовах з ділянки шкіри. Одним із засобів того, як позбутися від папілом, є двопроцентна оксолінова мазь. Вона наноситься на місце ураження протягом декількох днів (використовується до повного усунення новоутворення). Використання мазі може викликати дискомфортні і хворобливі відчуття, печіння. Лідером з видалення серед аптечної продукції стає лікарський препарат Веррукацид. Поряд з ним поширені Ферезол і Кріофарма. Оскільки основним народним засобом для видалення новоутворень вірусного характеру споконвіку вважався чистотіл, фармацевтична продукція і зараз пропонує мазі і креми на основі соку гірничого чистотілу, дозволяють зробити правильне лікування.

Користуючись медикаментозними засобами, необхідно проводити лікування папіломавірусу шляхом прийому иммуноповышающих і противірусних засобів, проходячи витаминосодержащую терапію для профілактики подальших рецидивів, щоб домогтися максимального ефекту від видалення папілом в домашніх умовах.

Фітотерапія.

Серед нетрадиційних методів, що дозволяють видалити папілом, найбільш поширене лікування гірським чистотілом. Для цього розрізані листя рослини періодично прикладають до ділянки з бородавкою, що дозволяє висушити і безболісно позбутися від неї. Перед застосуванням лікування вірусу чистотілом шкіру необхідно ретельно очистити і розпарити.

Ефект деструкції досягається в середньому через тиждень. Інший рецепт з використанням чистотілу, дозволяє вивести наслідки вірусу, передбачає виготовлення настою з череди, чистотілу і чаги, щоб видалити новоутворення в домашніх умовах, який виливається у форму для льоду і заморожується. Кубиком отриманого льоду слід протирати місця утворення папілом протягом 10-15 днів по два-три рази. Через деякий час бородавка відходить самостійно.

Вивести шкірні нарости може допомогти алое віра, якщо рослина живе вже як мінімум п’ять років. Листя молодої рослини не володіють вираженим кератолітичну ефектом, вони не здатні видалити новоутворення. Якщо ж рослина досягла п’ятирічного віку, його лист поздовжньо розрізається лезом і щільно прикладається до ділянки шкіри, а потім фіксується пластиром. Такий компрес слід носити по кілька годин на день протягом тижня. Масло чайного дерева не є кератолитиком, не може швидко видалити новоутворення, однак воно впливає на вірус папіломи людини, що значно важливіше, ніж тимчасове усунення естетичного недоліку. На відео нижче представлена інформація про ВПЛ, що дозволяє організувати правильне лікування проявів папіломавірусу.

Видалення ниткою або волосом.

Це найбільш небезпечний і досить болючий метод, якщо він проводиться в домашніх умовах, не супроводжуючись лікуванням вірусу. Найкраще позбавлятися від папілом за допомогою перекриття кровотоку до них, тільки переконавшись в тому, що вірус не прогресує, а значить, рецидиву не трапиться. Метод найбільш старий і консервативний, їм користувалися ще наші предки, задовго до появи кріодеструкції і лазерного видалення.

Нитка, яка використовується для цього методу, повинна бути шовкової або бавовняної. Деякі використовують власний волосся. Щоб забезпечити відсутність кровопостачання, папілом потрібно туго перев’язати ниткою біля основи ніжки. При відсутності досвіду краще керуватися наочними інструкціями. Новоутворення усувається протягом 3-7 днів «носіння» нитки. Цей метод може викликати неприємні, хворобливі відчуття, а також рецидивуючий ефект з непередбаченими наслідками при неналежному лікуванні вірусу, який обов’язково має бути включено в ряд заходів, що рятують від косметичного дефекту.

Серед інших підручних засобів, що дозволяють вивести новоутворення використовується 72 %-е господарське або дігтярне мило. Шматочком розмоченого мила на ніч змащують місце новоутворення. Така процедура може викликати біль, печіння, відмирання відбувається не відразу, а поступово. Натуральним кератолитиком в способі з милом є дьоготь, що міститься в ньому.

Видалення і лікування новоутворень — речі принципово різні, якщо вони існують окремо. Якщо не впливати на папіломавірус, то самостійне позбавлення від косметичного недоліку не тільки не привнесе користь, але і здатне завдати істотної шкоди. При прогресивно розвивається вірус в організмі людини поява бородавок і папілом буде рецидивувати, а постійні спроби видалити їх в домашніх умовах можуть призвести до непередбачуваних наслідків.

Папілома на стегні: причини появи і методи лікування.

Нарости на стегнах псують зовнішність, особливо у жінок, які люблять носити короткі спідниці. Це призводить до утворення комплексів. Папілома на стегні несе серйозну небезпеку для здоров’я, тому що знаходиться під постійним ризиком травмування і перетворення в злоякісну пухлину.

Чому з’являються папіломи на стегнах?

Як відбувається зараження.

Кожна людина є носієм одного з видів ВПЛ, тому нарости, що утворюються в результаті проникнення в організм людини інших видів цього вірусу. Найчастіше вірус проникає в організм при недотриманні правил особистої гігієни і тісному контакті з людиною, у якого є бородавки (статевий контакт, використання загальних предметів гігієни). Дуже часто ВПЛ можна підхопити в басейні, річці сауні. Стегна є найбільш травмонебезпечними місцями, на них завжди є маленькі ранки і тріщини.

Чи потрібне лікування.

Якщо на стегні виявлені нарости, то насамперед необхідно розібратися, чи є вони ВПЛ і мають схильність до перетворення в злоякісну пухлину.

Для визначення наявності в організмі ВПЛ, необхідно провести лабораторне дослідження крові, визначивши концентрацію і тип вірусу.

Лікування папіломи на стегні (фото 1) рекомендується починати відразу після встановлення діагнозу. Позбутися від таких наростів не дуже просто, тому що потрібно не тільки видалити освіту, але і провести лікування спеціальними противірусними препаратами. Також дуже важливо зміцнення імунітету. В обов’язковому порядку потрібно знайти захворювання, яке призвело до ослаблення імунної системи. Після завершення лікування ВПЛ залишається в організмі назавжди, чекаючи відповідного моменту для активізації.

Видалення папілом на внутрішній стороні стегна (фото 2) можна за допомогою народних і сучасних медичних методів лікування.

Лікування бородавок на стегні методами сучасної медицини.

Одночасно з противірусною терапією проводиться механічне видалення папілом на стегні. Ця процедура проходить за допомогою наступних методів:

Хірургічне видалення. За допомогою скальпеля лікар січуть бородавки разом зі здоровими ділянками шкіри. Цей метод використовується для великої кількості наростів. На місці операції залишається рубець. У деяких випадках при рясному ураженні стегна проводиться видалення великої ділянки шкіри і верхнього шару м’язів. Віддалена шкіра пересідає з інших ділянок тіла. Кріодеструкція. Для видалення бородавок використовується рідкий азот, який заморожує їх. Через кілька днів освіта відвалюється, залишаючи лише маленьке плямочка. Азот наноситься прямо на нарости. Електрокоагуляція. Метод передбачає використання струму певної частоти. Після процедури залишаються шрами, які зникають через кілька тижнів. Термокоагуляція. Для видалення папииллом використовують високу температуру. Процедура повинна проводитися з великою акуратністю, щоб не обпекти шкіру навколо освіти. Бородавка зникає швидко, а шрами гояться через кілька днів. Хімічне видалення. Використовуються спеціальні хімічні засоби, які викликають руйнування тканини освіти. Таку процедуру слід проводити лише в медичному закладі. Лазерне видалення. Це найефективніший і сучасний метод, після якого рецидивів практично не буває. Лазерний промінь точково впливає на бородавку, поступово його вбиваючи.

Народні засоби від бородавок на стегні.

З наростами на шкірі за допомогою народних засобів знахарі боролися завжди. У порівнянні з сучасною медициною нетрадиційна має меншу ефективність. Однак народні засоби, в першу чергу, допомагають зміцнити імунітет. Для цього використовуються відвари різних цілющих трав.

Для безпосереднього видалення папілом на внутрішній частині стегна (фото 3) рекомендується використовувати такі рецепти:

Змішати половину склянки медичного спирту, 2,5 мл йоду, 1 таблетку аспірину, 2 г борної кислоти. З оцту і борошна можна замісити тісто, з якого формуються кульки. Їх прикладають до наросту тричі на день на 30 хвилин. Вмочити ватяну паличку в нашатирному спирті і прикладати до бородавки кілька разів на день. Змащувати папілом касторовою олією. У складі касторки міститься кислота, яка згубно впливає на шкірні утворення, руйнуючи їх клітини. Необхідно змащувати наріст касторкою двічі на добу, накладаючи поверх пластир. Для повного видалення освіти потрібно до 10 днів. Сік прополісу. Це одне з найефективніших засобів. Для видалення наросту потрібно кілька разів на день наносити на освіту свіжий сік прополісу.

Як можна уникнути зараження ВПЛ.

здорове і повноцінне харчування; заняття спортом; прийом вітамінних комплексів; щорічний аналіз крові на наявність активності ВПЛ.

Бородавки не є небезпечним для здоров’я захворюванням. Однак на стегнах вони постійно травмуються одягом. Нарости починають кровоточити, в результаті чого може статися зараження крові і можливий розвиток гангрени.

Папіломи на обличчі.

Вірус папіломи людини може вражати будь-яку ділянку шкіри людини, в тому числі і шкіру обличчя.

Папіломи на обличчі можуть принести масу неприємностей своєму власникові і викликати у нього як фізичний, так і моральний дискомфорт.

На щастя, сучасна медицина навчилася безболісно позбавлятися від папілом. Особливо добре з цим справляються кріотерапія і фототерапія, які не залишають рубців і практично безболісні.

Займатися самолікуванням папілом на обличчі не рекомендується, так як можуть залишитися рубці. Краще буде звернутися до фахівця і вирішити цю проблему клінічно.

Причини появи.

Папіломи з’являються на обличчі з тих же причин, що і на інших частинах тіла. Виною всьому – слабкий або різко знижений імунітет і сам вірус папіломи. Поява бородавок на обличчі обумовлено такими факторами:

Недотримання правил особистої гігієни. Пошкодження шкірних покривів обличчя, куди могла проникнути інфекція. Період вагітності. Таке захворювання, як цукровий діабет. Використання чужих предметів особистої гігієни (бритва, зубна щітка і т. д.).

Справа в тому, що через предмети заражених людей вірус може легко потрапити в організм здорової людини і міцно там улаштуватися.

Якщо інфекція потрапляє на руки, то може легко транспортуватися на обличчя, особливо коли у людини є звичка чіпати обличчя руками. Зараження може статися якщо розчісувати волосся чужим гребінцем і при цьому пошкодити прищі на голові. Такі мікротравми відкриють двері для вірусу.

Як позбутися від папіломи на обличчі.

Позбутися від папілом на обличчі можна в клініці і під керівництвом досвідченого фахівця.

Сучасна медицина просунулася в цьому напрямку і пропонує пацієнту кілька видів видалення папілом на обличчі.

Кожен вид має свої особливості і підбирається для кожного конкретного випадку.

Сьогодні існують такі види видалення папілом:

електрокоагуляція; радіохвильової; лазерний; криодеструктивный; фотодинамічна терапія. Електрокоагуляція — випалювання папілом за допомогою електричного струму. Даний метод дуже ефективний і не вимагає місцевої анестезії. Основним мінусом цього методу є висока ймовірність появи шрамів після процедури. Після видалення бородавок цим способом можуть залишитися неприємні відчуття. Як правило, даний метод рідко застосовується в разі папілом на обличчі. Радіохвильовий метод або радіонож. Процедура проробляється з допомогою спеціального апарату, який випромінює радіохвилі високої частоти, що активно поглинаються молекулами води в тканинах. Хвилі призводять до того, що рідина в клітинах тканини розігрівається до такої міри, яка клітина просто лопає. Приміщення, в якому проходить процедура, повинно мати дуже хорошу витяжку, так як під час процедури в повітря може потрапити вірус папіломи, що потім може проникнути в дихальні шляхи. Метод, незважаючи на високу ефективність, застосовується не у всіх випадках, так як можуть залишатися рубці. Лазерний метод. Для видалення папілом використовують лазери двох типів. Перший тип впливає на рідину, що знаходиться в самих клітинах шкіри. В цьому випадку рідина сильно розігрівається, а клітина лопається. Цей лазер не використовують для видалення папілом на обличчі, так як він може залишити рубці. Другий тип діє на стінки капілярів папіломи таким чином, що кровообіг всередині них порушується. Цей лазер досить часто використовують для видалення папілом на обличчі. Криодеструктивный метод. Цей спосіб видалення папілом абсолютно безболісний і проходить без появи крові. Для цього використовується цівка рідкого азоту і наводиться на папілому. Тканини сильно охолоджуються, внутрішньоклітинна рідина розширюється, а клітина лопає. Цей метод дуже успішно застосовується для видалення папілом не тільки на обличчі, але і на всьому тілі. Він добре переноситься дітьми і не викликає неприємних відчуттів. Фотодинамічна терапія. Тут використовуються хвилі світла строго встановленої довжини, які запускають окислювальну реакцію всередині клітини, що призводить до її руйнування. Метод дуже ефективний і практично не залишає після себе рубців.

Папілома на оці.

У медичній практиці бувають випадки локалізації бородавок на очах. Якщо людина зіткнувся з такою неприємністю, то дуже важливо не приймати ніяких самостійних дій.

Така локалізація бородавки вимагає вкрай акуратного видалення. Зробити це може тільки досвідчений фахівець.

При бородавках на оці забороняється застосовувати такі методи усунення як електрокоагуляція або криодеструктивное втручання. Вони пошкоджують досить велику площу шкірного покриву. В даному випадку логічніше за все використовувати лазерне видалення папілом.

Якщо немає можливості видалити бородавку лазером, то можна сміливо вдатися до хірургічного втручання. Як правило, операція проходить під місцевим наркозом. Після того, як чутливість зникне, хірург скальпелем вирізає бородавку. Після операції хворому накладається пов’язка, яку слід міняти щодня. Хворий повинен перебувати під контролем лікаря протягом одного тижня.

Що робити після видалення папіломи.

Період відновлення передбачає виконання всіх гігієнічних процедур і приписів, які призначить лікар. Після видалення папіломи строго-настрого забороняється здійснювати наступні дії:

самостійно відривати утворився струп; мочити рану водою або будь-якою іншою рідиною протягом першої доби після операції; знаходиться під прямими сонячними променями в перший місяць після видалення бородавки; митися мочалкою або щіткою до тих пір, поки скоринка сама не відпаде.

Двічі на добу потрібно промивати рану розчином перманганату калію. Можна скористатися ранозагоювальними кремами або мазями, щоб прискорити процес затягування пошкодженого місця.

Рекомендується дотримувати правильний режим дня: спати не більше і не менше восьми годин і правильно харчуватися.

Слід виключити з щоденного раціону продукти, в яких містяться консерванти або барвники. Варто відмовитися від вживання копченої, солоної смаженої або жирної їжі. Потрібно більше відпочивати і менше піддаватися стресу. Якщо не дотримуватися цих порад, то вірус може заново активуватися і папілома знову з’явиться.

Як себе вести після видалення папіломи.

Бородавки і нарости у чоловіків і жінок – величезна проблема, яка не втрачає своєї актуальності навіть після видалення папіломи.

Це не тільки інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом, це неприємний косметичний дефект, який має високу ймовірність переродження в злоякісний процес.

Тому якщо у вас на тілі утворилася шишка круглої форми незрозумілого походження, не тягніть з візитом до лікаря.

Ви збережете красу, здоров’я і життя.

Причиною появи папілом вважаються деякі різновиди вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Проникає він в організм людини, в більшості випадків, при інтимному контакті, іноді разом зі збудниками інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Можливий також контактний шлях передачі, якщо на дотичних ділянках шкіри є якісь освіти.

На жаль, таблетки, що дозволяє позбутися від ВПЛ в організмі, ще не винайшли.

Тому в питаннях лікування цілком слід покладатися на інструментальні способи видалення і застосування зовнішніх засобів.

Аптечні прилавки пропонують препарати «Солкодерм», «Суперчистотел». Вони, в прямому сенсі слова, витравлюють бородавки. Потрібно бути обережними, використовуючи їх.

Не слід самостійно використовувати ці кошти на обличчі і шиї, а тим більше на промежині.

Категорично не рекомендується чіпати загострені кондиломи і нарости, які кровоточать або запалені.

Наслідками можуть бути ускладнення у вигляді шрамів або раку шкіри.

Фото: переродження в злоякісну форму.

Як видаляють.

Хірургічне лікування доброякісних утворень шкіри і видалення папілом можливо кількома шляхами:

просте хірургічне висічення. Знаходить широке застосування в лікувальних установах, де високотехнологічна допомога недоступна в принципі. Подібна операція доцільна, якщо зміна велике і після видалення є необхідність накладення косметичного шва; електрокоагуляція. Теж один їх старих методів, заснований на впливі електричним струмом. Суть полягає у видаленні приладом папіломи шляхом відсікання ніжки. Одночасно відбувається припікання судин шкіри, завдяки чому ймовірність кровотечі мінімальна. Не рекомендується для застосування на обличчі через травматичність і можливості утворення рубця. Плюс в тому, що уражену тканину можна відправити на гістологічне дослідження; радіохвильова терапія. М’яка методика, поширена в салонах краси. Під місцевим знеболенням відбувається видалення невеликих папілом. Принцип полягає у фізичній дії радіохвиль, які розсікають тканини завдяки виділенню тепла. Після процедури залишається невелика скоринка, яка швидко зникає. Необхідний попередній огляд лікаря для виключення злоякісного процесу. Спосіб нешкідливий для очей, на відміну від лазера; кріодеструкція. Або» заморозка » рідким азотом. Під впливом низьких температур (180-190 ENC) відбувається відмирання і відторгнення клітин папіломи. Недолік процедури-тривала, протягом декількох тижнів, регенерація і неможливість впливу на задану глибину.

Фото: видалення радіоножем.

За допомогою лазера.

Сучасна апаратура дозволяє проникнути цілющим променем на певну глибину.

Спосіб нешкідливий і практично без болю, застосовується на будь-яких ділянках тіла, в тому числі на обличчі.

Зважившись на видалення папілом лазером, попередньо подивіться на фото до і після, щоб оцінити очікуваний результат.

Показання та протипоказання.

Операція показана для видалення папілом і бородавок без ознак злоякісного переродження.

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед процедурою!

Лазером не можна видаляти шкірні новоутворення, якщо у пацієнта підтверджені:

хронічні хвороби в стадії загострення; цукровий діабет в стадії декомпенсації; виношування дитини і годування грудьми; шкірні дефекти і захворювання в місці проведення процедур.

Фото: видалення лазером.

Резекція папіломи полягає в висіченні пухлиноподібного утворення в межах здорових тканин.

Незалежно від способу, процедура проводиться під місцевою анестезією. Правильно виконане знеболення дозволить вам комфортно себе почувати під час всього процесу лікування.

Видалення папіломи лазером призначається і виконується досвідченим лікарем-фахівцем. Тому не варто довіряти своє здоров’я довколишньому салону краси.

Сам процес займає не більше 30 секунд на одну освіту. Метод безконтактний і практично без побічних ефектів. Лазер добре зупиняє кровотечу, припікаючи судини.

Можливе утворення рубця, коли розмір папіломи перевищує 5 мм або втручання виконується занадто глибоко.

Тому, якщо ваша шкіра схильна до утворення шрамів та келоїдних рубців, головна проблема полягає в правильному виборі способу терапії.

Фото: утворення кірочок після видалення новоутворень.

З цієї точки зору інтерес представляє апаратура, що впливає на папілом лазером, яка дозволяє задати площу і глибину видалення.

Догляд після видалення папіломи лазером.

Грамотна реабілітація – запорука успішного одужання і відновлення здоров’я.

У перші дні можливі набряк і почервоніння навколо післяопераційного дефекту. Це фізіологічне явище. Через 2-3 тижні під скоринкою з’являється молоденька ніжна шкірка, яка через кілька місяців стане такого ж кольору, як навколишні тканини.

Намагайтеся дбайливо ставитися до заживающей ранки й не піддавайте її впливу ультрафіолетових променів, сильнодіючих косметичних препаратів і агресивної побутової хімії, інакше на її місці може з’явитися коричневе плямочка.

Якщо видалялася папілома або кондилома в області промежини, то секс можливий після повного загоєння ділянки ушкодження.

Відео: «Видалення папілом струмом»

Чим обробляти.

Загоюється після операції ранку, потрібен ретельний догляд і спостереження.

Не потрібно протирати її ніякими розчинами без явних підстав. Якщо виникне необхідність, то лікар може порадити, чим краще мазати ділянку запалення. Калію перманганат-відмінний, перевірений роками, антисептик. При необхідності марганцівкою можна обробляти як саму рану, так і краю рани. Після відторгнення скоринки, на загоїв дефект можна наносити 1% гідрокортизонову мазь протягом 10 днів. Це допоможе швидкому відновленню шкірних покривів, зменшить ймовірність утворення рубця. Що робити, якщо папілома збільшилася в розмірах?

Як відбувається видалення папілом на слизовій рота? Читайте тут.

Чого не можна робити.

Недбале виконання гігієнічних процедур після видалення папіломи, використання небажаних косметичних засобів, вплив сонця можуть призвести до відторгнення скоринки, під яким ранка гоїться.

Фото: не рекомендується заклеювати післяопераційну ранку пластиром.

Наслідком може бути утворення небажаного рубця або запалення з-за попадання хвороботворних бактерій.

Не можна бинтувати, мочити і заклеювати пластиром післяопераційний дефект. Застосовується лікування відкритим способом. Для цього забезпечте доступ повітря до післяопераційної рани. Це сприятиме швидкому загоєнню, утворенню молодого епітелію і відторгненню струпа. Категорично не можна терти ділянку пошкодження мочалками і тампонами. Не можна голити. Відмовтеся від відвідування лазні та сауни.

Як запобігти ускладненням.

У разі передчасного відторгнення струпа, ні в якому разі не відокремлюйте його до кінця. Акуратно розмочіть його в антисептичному розчині, наприклад, в фурациліну, підніміть відійшов ділянку і зріжте. Якщо вам рекомендували, чим обробляти ранку, використовуйте цей розчин для профілактики інфікування і нагноєння. Коли рана не заживає або всередині неї виявлені якісь освіти, потрібно якомога раніше звернутися до фахівця.

Фото: утворення рубців після видалення.

Це може бути ознакою злоякісного переродження або зрушень в імунній системі.

Якщо після лікування електрокоагуляцією виникли наслідки і з’явилося ущільнення, то, найімовірніше, скоро сформується рубець.

Зазвичай це атрофічні рубці і для їх лікування необхідно застосування апаратних методик.

Ціна процедури видалення папіломи залежить від використовуваної методики, ділянки на тілі і площі хворої ділянки.

Приблизні ціни (в рублях) в умовах лікувальних установ Москви представлені нижче в таблиці.

Клініка/Метод видалення Видалення лазером Радіохвильова терапія Кріодеструкція Електрокоагуляція Дельтаклиник 1000 500 500 Сімейний доктор 2270 2460 1100 560 Столична медична клініка 300 740 1400 960 Столиця 950 — 500 — сімейна Клініка 580 1100 —

У будь-якому випадку точну вартість послуг вам розрахують в клініці.

Фото: до і після.

Застосування народних засобів.

Нетрадиційні способи, що застосовуються для лікування папілом в основному нешкідливі, але вимагають терпіння, тривалого застосування і загоєння.

Переконайтеся, що процес на шкірі доброякісний.

Обов’язково рекомендується прийом імуномодулюючих народних засобів для зміцнення захисних сил організму.

Це настоянка і чай з ехінацеї, вітамінні збори трав.

Аплікації з часником або тампони з соком чистотілу, допоможуть в лікуванні, застосовувати їх потрібно регулярно протягом декількох тижнів, щодня змінюючи пов’язку до одужання. Аплікація з соком алое. Для цього лист алое, очищений від шкірки прикріпити до папіломи. Повторювати кілька разів на добу. Тривалість курсу не менше тижня. Подібну процедуру можна проробляти з листям каланхое. Щодня наносити на папілому масло чайного дерева. Обробка повинна проводитися до зникнення бородавки. Настоянка головок кульбаб на потрійному одеколоні. Ємність заповнюється щільно квітками, заливається доверху одеколоном і настоюється 2 тижні в темному приміщенні. Регулярно змочувати папілом кілька разів на день до настання ефекту.

Фото: лікування народними засобами.

Питання і відповіді.

Перед вибором клініки і способу видалення новоутворень часто виникають питання, що хвилюють потенційних пацієнтів.

Чи можна засмагати?

Після видалення наростів і бородавок хірургічним шляхом необхідно утриматися від поїздки на море до повного загоєння післяопераційної рани і самостійного відходження струпа.

Скільки триває загоєння?

Повне загоєння, в залежності від способу видалення, відбувається в термін від 2 тижнів до 5-6 тижнів.

Якщо ви використовували кріодеструкцію, то процес регенерації може зайняти місяці. Після видалення лазером ранка заживе за 2 тижні.

Чи можна займатися сексом?

Інтимне життя можливе не раніше, ніж через місяць після видалення папіломи.

В іншому випадку можуть бути ускладнення. Що робити, якщо з’явилися папіломи в піхву після пологів?

Чи ефективно припікання папілом йодом? Дізнайтеся тут.

Як самостійно видалити папілом на шиї? Читайте далі.

Чи залишиться шрам?

Вибирайте найбільш щадні методики лікування, наприклад, лазерне видалення, яке можна проводити на обличчі.

Хірургічне висічення і лікування електрокоагуляцією дають найвищий відсоток наслідків у вигляді утворення шрамів.

Якщо перед вами все-таки постало питання, Як позбутися від рубця, то в цій ситуації вам допоможе шліфування лазером.

Чи можна митися?

Доглядати за собою після лікування необхідно, але обережно, щоб не зірвати струп.

Те, що узагальнено в статті, тільки невелика верхівка айсберга величезної проблеми.

Не займайтеся самолікуванням!

На допомогу завжди прийдуть кваліфіковані лікарі. Будьте здорові!

Відео: «Видалення папілом рідким азотом»

Що робити, якщо з’явилася папілома на шкірі.

Вірус папіломи так поширений серед цивілізованого населення, що у кожної другої людини виявляється дана інфекція.

Папілома на шкірі по МКБ 10 (міжнародна класифікація хвороб, 10 перегляд) займає місце «в 97.7» в якості збудника і місце «в 07» під назвою вірусні бородавки.

Код МКБ 10 зараховує вірус папіломи і спровоковані ним бородавки до першого класу – «деякі інфекційні та паразитарні захворювання».

Самі по собі бородавки не є небезпечними. Вони псують естетичний вигляд шкіри: нарости старять обличчя і порушують природну гладкість епітелію, але не більше.

Найбільша небезпека-переродження доброякісного наросту в онкологічну пухлину.

У зв’язку з цим певним штамам ВПЛ присвоєно статус низького і високого онкогенного ризику.

Плоскоклітинна карцинома, або рак шийки матки, в 70% випадків діагностується при наявності даного вірусу. Це дає підстави вважати папілом основною причиною появи плоскоклітинного раку.

Виявивши на шкірі бородавку, далеко не кожна людина вирішить відвідати дерматолога.

Перебіг хвороби у уповільнене, проходить без рецидивів і особливого дискомфорту, в більшості випадків через півроку відбувається самовилікування.

Якщо ж вірус, що розмножується в латентній формі, належить до штаму з високим онкогенних ризиком, така поведінка пацієнта призводить до активації вірусу під впливом факторів ризику в непередбачуваний момент.

Тому відвідування дерматовенеролога, якщо з’явилася папілома на шкірі у вигляді гострих кондилом, обов’язково.

Причини появи.

Зростання бородавок означає активацію вірусу, яким був заражений людина задовго до появи першого новоутворення на шкірі.

Фото: вагітність — одна з причин зниження імунітету.

ВПЛ вражає базальний шар епітеліальних клітин на кордоні циліндричного і багатошарового епітелію. Виростають в результаті новоутворення необхідні для поширення вірусу.

Точно зрозуміти, чому з’являються папіломи, може лікар-діагност. Цьому можуть сприяти такі причини:

імунодепресія, пов’язана зі стресом, нестачею сну, нервовим напруженням і психологічної депресією; ослаблення захисних сил організму внаслідок хірургічних операцій і довгої боротьби з хронічними інфекційними захворюваннями; фізичні перевантаження, синдром хронічної втоми; значні гормональні перебудови в організмі (статеве дозрівання, вагітність).

Механізм зараження впл.

Папіломавірус нестабільний в навколишньому середовищі, тому найчастіше зараження їм відбувається при прямому контакті з носієм.

Фото: статевий контакт — найпоширеніша причина зараження ВПЛ.

Цьому сприяють різні мікротравми шкіри: потертості, тріщини, подряпини, садна.

Можливі кілька шляхів передачі ВПЛ:

статевий контакт – найпоширеніший спосіб передачі гострокінцевих кондилом; побутова передача відбувається через недотримання правил особистої гігієни і санітарної обробки громадських приміщень: лазень, душових, спортзалів, туалетів тощо; родовий – зараження дитини від матері при пологах, із-за якого аногенітальні бородавки можуть з’явитися в гортані немовляти; самозараження відбувається при пошкодженні власних новоутворень під час епіляції, гоління, носіння натирающей одягу.

Різновид.

Фахівці виділяють безліч типів новоутворень.

У списку представлені описи найпоширеніших видів:

вульгарні-шишкоподібні освіти, що з’являються на пальцях рук і зап’ястях, а також на колінах. Можуть зливатися один з одним і займати значну площу; поодинокі – непомітні для пацієнта розростання, розростаються до великих розмірів при пошкодженнях; ниткоподібні нарости – група шишковидных паличок з блідо-жовтими вершинами, досягають 6 мм у довжину; підошовні бородавки – на перший погляд нагадують мозолі, але з маленького блискучого наросту з часом розростається новоутворення з характерним обідком, а також відгалуженнями дочірніх папілом; плоскі нарости мають природний рожевий колір, з вигляду нагадують приплюснуті шрами від опіків; кондиломи з’являються на зовнішніх статевих органах, але можуть виявитися і навколо рота з-за передачі орально-генітальним шляхом. Аногенітальні бородавки можуть зливатися в вузлики, мають рожево-червоний відтінок.

Місця локалізації.

Найчастіше папіломи знаходяться на шкірі рук, шиї, в складках шкіри і статевих органах.

Фото: травма новоутворення волосистої частини голови.

Непомітне утворення на потовщеному підставі або ніжці.

Часто піддається механічним пошкодженням при розчісуванні, тому може розростатися до великих розмірів.

При травмах великого новоутворення може з’явитися набряклість, почервоніння, виділення рідини, виразки. При першому ж виявленні наросту на голові рекомендовано видалення за призначенням лікаря.

На статевих органах.

Загострені кондиломи у чоловіків з’являються на крайній плоті і голівці по одній і групами до декількох десятків. Зазвичай не викликають дискомфорту, що веде до частого пошкодження з небезпекою зараження або малігнізації (злоякісного переродження). У жінок характерна наявність аногенітальних бородавок на слизовій піхви і в складках промежини.

Фото: кондиломи на статевих органах.

Клінічні прояви.

Папіломи зазвичай виступають на поверхні шкіри, мають колір від блідого до червоного, брудно-коричневого і пурпурного.

Новоутворення не відрізняються особливою чутливістю, але при пошкодженні можуть запалюватися, кровоточити і розростатися до великих розмірів. Проліферація клітин в даному випадку пов’язана з збудженням процесу регенерації в пошкодженому місці, на який відповідають як нормальні, так і заражені епітеліоцити. Плоскі папіломи можуть викликати свербіж і гіперемію. Ниткоподібні освіти, або акрохорди, характерні тим, що не проходять самостійно. В деяких випадках вони супроводжуються поліпами прямої кишки.

Особлива форма папілом виникає у дітей до п’яти років при родовому зараженні ВПЛ 6 і 11 штамів.

Ювенільні папіломи локалізуються в гортані і на голосових зв’язках. Розростання новоутворень може порушувати функції дихання і мови.

Діагностика.

Діагностика папіломавірусної інфекції проводиться на основі даних візуального огляду дерматолога або венеролога і ПЛР-методу.

Фото: комп’ютерна діагностика новоутворень шкіри.

Тільки при наявності утворень по тому, як виглядають папіломи, можлива приблизна діагностика.

Метод ПЛР дозволяє визначити кількість вірусу, його тип і онкогенность. За результатами ПЛР-діагностики лікар може визначити, чи є новоутворення результатом короткочасного зниження імунітету, або ж хвороба має хронічний перебіг. Це дозволяє зрозуміти, як лікувати захворювання – обмежитися загальнозміцнюючими засобами або призначити більш сильні препарати. Якщо папіломи необхідно видалити, то проводиться гістологічне та цитологічне дослідження, що дозволяє визначити особливості будови тканини та розташування клітин, а також ймовірність малігнізації новоутворень.

Микропрепарат папіломи складається з епітелію і сполучнотканинної строми, за будовою епітелію визначається тип новоутворення – плоско — або перехідно-клітинний.

Відео: «термокоагуляція-видалення папілом, родимок і новоутворень на шкірі»

Завдання лікування – перешкоджати поширенню папілом від уражених ділянок далі по шкірі та слизовій, знизити активність вірусу і зміцнити імунітет пацієнта.

Повністю знищити вірус папіломи неможливо, але здорова імунна система ефективно справляється з ним, не допускаючи появи новоутворень.

Тому індивідуальна схема лікування включає імуномодулятори і вітаміни, лікар може призначити препарати Лікопід, Імуномакс, Аміксин і Аннокін-альфа, що поліпшують імунітет. Ліки, що поєднує противірусні та імуномодулюючі властивості-Гроприносин, що має позитивні відгуки вчених і практикуючих лікарів. Чим небезпечна папілома в паху?

Що таке базальноклітинна папілома з дисплазією 1 ступеня? Читайте далі.

У пацієнтів після курсу прийому виявлено зменшення кількості вірусних частинок в мазку.

Видалення папілом на шкірі.

Новоутворення на шкірі можуть завдавати незручність, травмуватися при терті об одяг і викликати множинний папіломатоз.

Проте найбільша небезпека ВПЛ – це здатність деяких папілом перероджуватися злоякісні утворення.

Крім усього іншого, папіломи ще й неестетично виглядають, тому пацієнти прагнуть в першу чергу позбутися вже існуючих наростів і бородавок, а потім приступити до подальшого лікування папіломавірусної інфекції.

Фото: висічення радіоножем.

Методи видалення папілом:

кріодеструкція – новоутворення, а також тканини і судини навколо них, заморожують рідким азотом; електрокоагуляція – припинення кровопостачання пухлини під впливом електричного струму, папілома відокремлюється від здорових тканин, а дрібні судини коагулюють; радіохвильова хірургія – найменш травматична для здорових тканин, не залишає шрамів і рубців; видалення лазером – дозволяє видалити папілому за один сеанс, після впливу лазером вона присихає і утворює скориночку, яка відпадає через пару днів; макропрепарат папіломи відправляється на гістологічне дослідження.

Якщо місце навколо точки, де була папілома, після її видалення почервоніло, то необхідно звернутися до лікаря, щоб попередити злоякісне переродження клітин.

Народні засоби.

Лікування папілом народними методами проводиться з використанням рослин, багатих фітонцидами – антибіотичними речовинами натурального походження.

До них відносяться чистотіл, часник, каланхое та інші.

Фото: видалення наростів часником.

Народні рецепти лікування папілом:

настій з молодих пагонів ялини, чистотілу і картоплі. Паростками картоплі, травою чистотілу і пагонами ялини заповнюють літрову банку в співвідношенні 1:1:1 і заливають спиртом. Залишають настоюватися два тижні, після чого їм змащують уражені ділянки раз в день в три підходи з перервою в 1-2 хвилини; рожева картопля очищають і натирають на дрібній тертці. Після цього відживають сік і п’ють по півсклянки перед їжею двічі в день – це стимулює роботу імунної системи і уповільнює розвиток інфекції; якщо на тілі є утворення, схожі на родимки, тільки червоні, лікування народними засобами проводиться з застосуванням компресів з соком зелених волоських горіхів і чистотілу.

Чим лікувати папіломи, якщо немає можливості дістати свіжі рослини або сік чистотілу, каланхое?

Лужний препарат Суперчистотел не містить соку чистотілу, але має аналогічну дію, припікаючи доброякісне утворення і попереджаючи його рецидив.

Фото: застосування Суперчистотілу для видалення бородавок.

Ускладнення.

Папіломи на ділянках, які часто піддаються тертю одягом та іншим механічним впливам схильні до травматизації. При пошкодженні таких новоутворень виникає ризик малігнізації тканин, що призводить до запуску онкологічних процесів. Тому необхідно ретельно стежити за станом папілом, контролюючи найменші зміни їх розмірів, кількості і форми.

Як лікувати папілом з ознаками малігнізації?

Щоб попередити розвиток онкологічного процесу, лікар проводить її висічення, захоплюючи здорові тканини, і призначає противірусні препарати.

Профілактика.

Фото: вакцинація проти ВПЛ.

Діагностичні обстеження раз на півроку допомагають визначити наявність вірусу і попередити інфекцію на ранній стадії. Дотримання правил гігієни дозволяє уникнути зараження контактно-вірусним шляхом. Жінки найчастіше заражаються папіломою під час статевого акту, тому необхідно завжди використовувати бар’єрні методи захисту. Вагітні жінки з ВПЛ можуть заразити дитину вірусом під час пологів або в перші роки життя, тому їм необхідно вчасно діагностувати інфекцію і провести лікування. Носіям папіломи без видимих проявів інфекції для профілактики призначається терапія лікарськими препаратами цитостатичного дії, які гальмують розвиток вірусу. В якості специфічної профілактики використовують вакцинацію сироватками Церварікс і Гардасил, яку проводять тричі протягом шести місяців.

Отже, щоб попередити загострення папіломавірусної інфекції та не допустити переродження наростів і бородавок в злоякісні утворення, необхідно зміцнювати імунну систему і щорічно проходити ПЛР-діагностику.

Як відбувається видалення папілом на геніталіях?

Що робити, якщо папілома на ніжці запалилася? Дізнайтеся тут.

Чи потрібно видаляти папіломи перед вагітністю? Читайте далі.

Видаляти папіломи і бородавки, якщо вони не завдають дискомфорту, необов’язково, але необхідно контролювати їх стан і звертатися до лікаря при найменших змінах.

Відео: «Вірус папіломи людини»

Про що попереджають папіломи на обличчі.

Виникнення папілом на шкірних покривах, зокрема на обличчі, не так небезпечно, як на статевих органах або в дихальних шляхах.

Але ці вирости псують настрій своїм неестетичним виглядом, можуть травмуватися одягом і при косметичних процедурах, свідчать про наявність папіломавірусу в організмі.

Щоб освіти не розросталися, їх потрібно видаляти – щадними методами, що не залишають шрамів.

Причини появи.

Папіломи на обличчі-зазвичай доброякісні, що не загрожують здоров’ю пухлини.

Це просто ознака, що в організмі оселився вірус. При міцному імунітеті збудник не заподіє шкоди. До пори До часу він дрімає, проявляючись активним ростом новоутворень при збоях в стабільній роботі організму.

Від чого з’являються папіломи:

гормональні сплески; серйозні стреси – тривалі або інтенсивні; нервове або фізичне виснаження; простудні захворювання; переохолодження; хронічні хвороби; будь-які чинники, що ослабляють імунітет.

Фото: зараження при статевому контакті.

З’явитися неприємні нарости можуть на шкірі будь-якого типу і у людей всіх рас.

Особливо беззахисні перед вірусом діти і літні повні люди.

Зараження частіше здійснюється статевим шляхом. Але вірус можна підчепити від людини з папіломами при безпосередньому контакті в побуті або через предмети в громадських місцях — на ручках дверей, поручнях в транспорті, в басейнах або тренажерних залах.

Виявити новоутворення можна навіть у дитини або підлітка.

Фото: зараження немовляти може статися в момент пологів.

Можлива передача вірусу від матері з кондиломами на геніталіях до дитини при пологах.

Різновид.

Папіломи проявляються на обличчі як поодинці, так і групами висипань. Ці бородавчасті нарости відрізняє опукла і неправильна форма. На дотик-шорсткі, м’які, нагадують цвітну капусту. Забарвлення тілесне, брудно-сіре або коричневе, розмір 1-10 мм.

При папіломатозі на обличчі можуть з’явитися освіти:

подовжені; куполоподібні; грибоподібні (з ніжкою).

Плоскі папіломи світлого кольору майже непомітні, але при множинних ураженнях вони зливаються у великі групи і сильно псують зовнішність.

Коричневі освіти спостерігаються на обличчі рідше. Вони більші і розташовуються поодиноко.

Незалежно від того, як виглядає папілома, при її появі краще відразу нанести візит лікарю і видалити новоутворення, щоб запобігти його подальше зростання і поширення.

У чому небезпека.

На обличчі зазвичай з’являються неонкогенні папіломи, але їх розвиток – сигнал про наявність вірусу і зниження імунітету.

Поява і розростання папилломных висипань загрожує:

естетичними дефектами; травматизацією – при використанні жорстких рушників, під час косметичного догляду – при пілінгах або гоління (для чоловіків).

Постійні травми наростів на шкірі небезпечні:

великим запаленням і омертвінням тканин; швидким поширенням вірусу і рясними висипаннями; переродженням доброякісних утворень в ракові пухлини.

Будь-яке новоутворення на шкірі не можна обробляти кремом, лосьйоном та іншими косметичним засобами.

Фото: травма новоутворення з подальшим переродженням.

Якщо папілома піддавалася механічних пошкоджень, з’явився свербіж, біль, почервоніння, терміново до лікаря – самолікування неприпустимо.

Однак видалення папілом усуне тільки зовнішні дефекти, уникнути їх нової появи допоможе комплексна терапія, спрямована на підтримку і посилення імунітету.

Особливості ВПЛ.

ВПЛ-один з найбільш поширених. У нього більше 100 видів, 40 з них викликають захворювання у людей.

Залежно від збудника, хвороба може проявлятися:

бородавками; загостреними, плоскими або внутрішньошкірними папіломами; раком статевих органів.

Вирости — як гриби на шкірній поверхні, сам вірус, на зразок грибниці, ховається в шкірних шарах.

Фото: прояви впл на губах.

ВПЛ після передачі статевим або побутовим шляхом може зачаїтися в організмі і ніяк не проявляти себе тривалий час.

Зовнішні прояви зараження виникають при збої в захисних системах організму після серйозних потрясінь.

При падінні імунітету і накопиченні збудника він починає плодитися в плоскому епітелії. Мутації клітин під впливом вірусу викликають появу і активне зростання папілом.

Діагностика.

При виявленні будь-яких утворень на шкірі треба йти до дерматолога або гінеколога — для точної діагностики та виключення передракових патологій.

Навіть нешкідлива папілома здатна переродитися і стати злоякісною, а вагітна жінка ризикує передати вірус новонародженому.

Виявлення папілом лікарем відбувається вже при візуальному огляді особи, тіла і слизових, гінекологічному огляді для жінок.

Фото: кольпоскопія шийки матки.

Загострені кондиломи виявляються при кольпоскопії. Наявність патологічних клітин виявить цитологічне дослідження мазка з шийки матки. Сучасний чутливий Digene-Тест разом з виявленням вірусу визначає ступінь його небезпеки для пацієнта. Такий скринінг простий і надійний, а в поєднанні з цитологією – «золотий стандарт» діагностики. Розпізнання типу вірусу-провокатора в лабораторії виконується також методом ПЛР. З ділянки шкіри з наростами беруть зішкріб або мазок і визначають ДНК збудника. Біопсія (мікроскопічне дослідження фрагмента тканини шийки матки) виявляє захворювання і рівень небезпеки на ранній стадії, що дозволяє ефективно і вчасно впоратися з ним.

Локалізація.

Поява доброякісних наростів — папілом і кондилом — викликається одним збудником, але різними видами.

Кондиломи небезпечніше – вони частіше перероджуються в злоякісні пухлини.

Спостерігаються на статевих органах, близько ануса, рідше – біля рота. Колір-червоний або сіро-коричневий, на геніталіях іноді світліше. При торканні м’якше папілом, схожі на групу ворсинок, зрощених в підставі.

Фото: плоскі новоутворення на щоках.

Папіломи не такі заразні і онкогенні, легше виліковуються. Можлива локалізація на шкірних покривах:

повіки; губи; околоротовая область; на грудях і шиї; в пахвах; руки; стопи; статеві органи; рідше – боки, живіт, спина, стегна.

Фото: папіломатоз шкіри.

Папіломи на обличчі.

На шкірі обличчя патологія вражає:

На обличчі частіше за інших різновидів виникають плоскі папіломи. Вони можуть бути схожі на родимки або бородавки, але підхід до лікування таких новоутворень істотно різний.

Фото: новоутворення на шкірі повік.

Зовнішні відмінності родимок, бородавок і папілом на обличчі можна побачити на фото.

Про що свідчать.

Папилломные освіти на обличчі, особливо множинні і швидко зростаючі, попереджають про зниження імунітету і патологічних процесах в організмі.

Видалення наростів очистить шкіру, але перемогти вірус можна лише при комплексному підході – треба повністю пройти лікувальний курс і не нехтувати заходами профілактики.

На статевих органах.

Статеві органи (всередині і зовні) при ВПЛ уражаються плоскими папіломами і конусоподібними виростами – загостреними кондиломами.

Інфікування відбувається при статевому контакті будь-якого типу з носієм вірусу. Заразитися можна навіть при використанні презерватива – він не закриває всі пошкоджені області.

Фото: новоутворення на геніталіях жінок.

Виникають кондиломи:

на геніталіях; в анальній зоні; мовою, губах, у роті і навколо нього.

Як відрізнити від родимки.

Крім папілом, на шкірних покривах можуть бути родимки.

Фото: папилломатозный невус.

Їх відмінності і відмінні риси представлені в таблиці:

Новоутворення Папілома Родимка Поверхня Шорстка, м’яка, Гладка, щільна Форма Несиметрична, при розростанні схожа на суцвіття цвітної капусти Симетрична, без «рваних» країв і виступів Колір Тілесний, рожевий, сіруватий, брудно-коричневий Рівномірно коричневий Виступ над шкірою 1-10 мм Не більше 0,5 див.

Якщо родимки не травмуються, не змінюють розмір і колір, то замислюватися, як позбутися від них, не потрібно – просто необхідний дбайливий догляд.

Фото: ниткоподібна папілома.

Папіломи ж видаляють, не допускаючи їх розростання.

Методи видалення.

Як видалити висипання на обличчі, вирішує лікар – хірург або дерматолог.

Всі доступні способи досить агресивні по відношенню до ніжної шкіри.

Необхідний зважений індивідуальний підхід і робота кваліфікованого фахівця, інакше після процедури залишаться рубці або опіки.

Хірургічне висічення бородавок на обличчі зазвичай не використовується через залишаються шрамів.

Але при підозрі на ракову пухлину або великих розмірах папіломи проводиться операція з місцевою анестезією. Висічення освіти виконується із захопленням здорових тканин навколо нього, щоб попередити рецидиви. Іноді хірурги відсікають ножицями вирости з тонкою ніжкою, запаюючи живить посудину электрокоагулятором.

Фото: кріодеструкція новоутворень на обличчі.

На обличчі застосовують:

видалення лазером. Патологічні клітини просто випаровуються під променем апарату. Відмінний метод, але досить дорогий. Скоринка після процедури відпаде сама, але іноді можуть залишитися рубці. Місце процедури в період загоєння не можна мочити, піддавати дії сонячних променів. Для обробки застосовується мазь з антибіотиком, наприклад, Левоміколь; кріодеструкцію – виморожування наросту рідким азотом. Пухлинні клітини при низькій температурі руйнуються і зникають. Шкіра після процедури тиждень обробляється розчином марганцю або борним спиртом. Також застосовують мазь Циклоферон; висічення радіохвилями – прицільне вирізання новоутворення в області ніжки радіоножем. Дозволяє взяти матеріал для біопсії. Зріз обробляється, а невелика суха скоринка відпадає сама. Обладнання дороге, є не в кожній клініці; електрокоагуляцію – випалювання змінених клітин і запаювання судин струмом високої частоти. Найбільш дискомфортний і болючий метод, зате доступний навіть в поліклініках. При недостатньо глибокому припіканні наріст може виникнути знову. На місці проведення процедури залишається тонка суха скоринка, яка сама відпаде через кілька днів – відривати її не можна. Обробка – настоянкою календули.

На тонкій шкірі повік кращі видалення висипань лазерним променем або кріодеструкція. На шиї – припікання лазером або струмом, радіохвильова хірургія Сургитроном.

Фото: видалення новоутворень лазером.

Переваги апаратних методів:

безпечні – немає кровотеч; вимагають мінімального часу; безболісні (крім припікання струмом); швидкий термін відновлення після процедур.

Всі способи мають і плюси, і мінуси – рішення, як прибрати нарости на обличчі в кожному індивідуальному випадку, краще довірити досвідченому фахівцеві.

Обов’язково потрібно встановити вид і причину появи новоутворення, провести обстеження для виключення його злоякісності.

Біопсію при видаленні наростів лазером, струмом або рідким азотом проводять до проведення процедури.

Відео: «Лікування папілом»

Основний метод позбавлення від папілом – механічне видалення.

Уникнути повторної появи хвороби допоможе комплексне лікування із застосуванням противірусних, імуностимулюючих і цитотоксичних засобів.

Як лікувати папіломатоз, порекомендує лікар.

Важливо пам’ятати, що терапія ефективна не завжди, надовго утримати вірус в пасивному стані допоможе профілактика – уникнення стресів і зміцнення імунітету.

Що робити, якщо з’явилася папілома при вагітності?

Як лікувати папілом людини в гінекології? Дізнайтеся тут.

Медикаментозний.

Засоби офіційної медицини пропонують медикаментозне лікування із застосуванням:

тебронової та оксолінової мазей-місцевих противірусних засобів; засобів з інтерфероном-Інфагель, Генферон, Віферон, що зміцнюють місцевий імунітет. Аккутана та інших кремів, що містять ретиноевую кислоту. Доповнюють антивірусну терапію.

Фото: противірусне лікування віфероном.

Фото: видалення папілом кріофармою.

В домашніх умовах можна позбутися від папілом, користуючись фармацевтичними препаратами місцевої дії:

Веррукацидом; Ферезолом; Криофармой; Суперчистотелом; Папиллеком; спеціальними клеящимися смужками.

Фото: припікання Суперчистотелом.

Загальна терапія.

В комплексній терапії поєднують:

зміцнення імунних сил організму імуностимуляторами; лікування засобами проти вірусів, активними щодо ВПЛ і перешкоджають розмноженню вірусу; знешкодження інфекції і руйнування патологічних клітин цитостатиками.

Народні способи.

Не всі рецепти народної медицини застосовні для видалення наростів на обличчі:

соком полину і чистотілу можна обпалити шкіру і залишити шрами; при перев’язуванні ніжки папіломи можливо відмирання тканин; спиртові розчини призводять до сухості, роздратувань і запалень; перекис водню, розчин оцту, сік лимона сильно освітлюють шкіру. Їх застосовують дозовано – 1 крапля на наріст; ефективно змазування дефектів на ніч касторовою олією з подальшим заклеюванням пластиром; самий щадний спосіб – накладання на виріст сирої картопляної кашки з декількома краплями перекису; продуктивно питво імуностимулюючих настоїв і відварів – з кропивою, листям волоського горіха, корінням кульбаб; підвищити імунітет здатні продукти з вітаміном с – болгарський перець, чорна смородина, цитрусові.

Фото: застосування масла чайного дерева.

Як вивести наріст на столітті, не випалюючи шкіру:

змащувати поразку соком каланхое або алое; точково втирати масло чайного дерева або рицинова; плоскі бородавки можна зменшити і повністю звести змочуванням соком кислих яблук; приготувати мазь – змішати терті часточки часнику з дитячим кремом у відношенні 1:2. Компрес з нею прикладати на ніч.

Профілактика.

Специфічний спосіб профілактики від папіломавірусу і попередження раку шийки матки – щеплення.

Використовуються вакцини «Гардасил»і «Церварикс».

Фото: профілактичне щеплення проти впл.

Щеплення добре переносяться, але їх ефективність до кінця не досліджена.

Загальні заходи профілактики:

фізична активність; здоровий раціон харчування; загартовування; прийом вітамінно-мінеральних комплексів; уникнення стресів, переохолодження, перевтоми, користування загальною посудом і гігієнічними предметами (рушником, мочалкою, бритвою) з зараженим людиною; захист презервативом при інтимних контактах. Чи можна видалити папілом на столітті самостійно?

Як виглядає папілома на інтимних місцях? Дізнайтеся тут.

Як лікувати вірус папіломи людини у чоловіків в домашніх умовах? Читайте далі.

Пам’ятайте: хоч папіломні висипання на обличчі зазвичай не онкогенні, все ж вони малоестетичні і заразні — є ризик передачі вірусу оточуючим.

При виникненні новоутворень не зволікайте з візитом до лікаря – рання діагностика, щадне видалення і заходи по зміцненню імунітету позбавлять від неприємних наростів на шкірі і попередять рецидиви.

Відео: «Видалення папілом на обличчі»

Що робити, якщо з’явилися плоскі папіломи.

Папилломами називаються доброякісні новоутворення, що формуються на шкірі або слизових оболонках внаслідок активності вірусу папіломи людини.

З’являються нарости на будь-яких ділянках тіла – на руках, ступнях, ногах, на голові і обличчі.

Крім того, новоутворення можуть вражати слизові оболонки ротової порожнини, гортані, органів сечостатевої системи.

Які бувають нарости.

Нарости відрізняються за своєю структурою, місцем розташування, величиною і формою. Колір новоутворень також різний. Зустрічаються як бліді, що не відрізняються за кольором від здорової шкіри, нарости, так і темні коричневі папіломи.

У структурній класифікації папілом виділяють безліч видів, але найчастіше зустрічається п’ять.

Прості (або звичайні, вульгарні) бородавки.

Найпоширеніші новоутворення.

На початкових етапах розвитку мають вигляд невеликого світлого освіти, величиною не більше шпилькової головки. Поступово наріст збільшується, ущільнюється, покривається ороговілими клітинами і темніє.

Існують звичайні папіломи або поодиноко, або разом з дочірніми новоутвореннями аналогічної структури, що формуються поруч з першим наростом.

Частіше прості папіломи є доброякісними, але в рідкісних випадках можуть перероджуватися в злоякісні форми.

Фото: підошовні бородавки.

Підошовні папіломи – різновид простих папілом, що формуються на ступнях.

Через постійного тиску, наріст вростає глибоко в тканини. Новоутворення заподіюють дискомфорт і біль при ходьбі. Виглядають підошовні папіломи практично так само, як звичайні бородавки. Єдина відмінність – глянцева, блискуча поверхня папіломи.

Часто підошовні папіломи плутають з мозолями. Відрізнити їх просто: під мозолем, на відміну від папіломи, проступає природний малюнок шкіри.

Плоскі бородавки найчастіше виникають на обличчі, руках (зовнішній стороні кистей, передпліччях) і ногах (гомілках).

Папіломи цього типу частіше з’являються у дітей і підлітків (за статистичними даними виявляються у кожного десятого обстеженого дитини).

Фото: плоскі нарости.

Ниткоподібні або акрохорди.

Новоутворення округлої, витягнутої або ниткоподібної форми, з основою, розташованим на ніжці.

Спочатку формується жовтувата освіта. Поступово воно збільшується, витягується, набуває ніжку.

Ниткоподібні папіломи частіше ростуть на ділянках тіла з ніжною, тонкою шкірою. А після видалення такого наросту процес загоєння протікає досить довго і важко.

Найчастіше з’являються у людей старше вікової категорії.

У підлітків і людей молодше 40 років ниткоподібні папіломи виникають дуже рідко.

Кондиломи (інакше загострені папіломи) виникають на слизових оболонках.

Новоутворення з широкою основою і гострим кінчиком зазвичай невеликі, рожевого або тілесного відтінку, формуються групами або поодиноко. Кілька папілом можуть зливатися між собою, утворюючи структуру, зовні нагадує цвітну капусту.

Для кондилом характерний стрімке зростання: вже за кілька днів поруч з однією папіломою формується ще кілька новоутворень.

Папіломатоз ротової порожнини і гортані.

Формуються нарости на слизовій оболонці ротової порожнини, мовою і гортані.

Мають вигляд білих бляшковидных сосочкових розростань. Від гортані нарости можуть поширюватися на трахею, бронхи, легені.

Форма, структура і місце локалізації папіломи визначаються типом вірусу, що активізувався в організмі.

Фото: папілома в порожнині рота.

У чому небезпека.

Гострокінцеві папіломи можуть переходити в хронічну форму, супроводжувати різні інфекційні патології (герпес, хламідіоз та інші), призводити до безпліддя. Якщо кондиломи є у жінки, яка виношує дитину, то майже зі стовідсотковою ймовірністю вірус передасться від матері до дитини. Внутрішні папіломи з-за того, що їх складно діагностувати, можуть серйозно загрожувати здоров’ю і навіть життю людини. При розвитку папіломи в органах респіраторного тракту відбувається звуження дихальних шляхів, в результаті утруднюється дихання. Якщо папіломи вражають голосові зв’язки, порушується мова. Новоутворення в сечовому міхурі викликають порушення сечовипускання, внутрішні кровотечі та інфекції. Що стосується переродження внутрішніх папілом в злоякісні пухлини, то до теперішнього часу це питання залишається відкритим. Найбільша загроза для здоров’я від папілом – в можливості злоякісного переродження.

Наскільки небезпечно те чи інше новоутворення, можна сказати після діагностики і встановлення типу вірусу, що викликав ріст новоутворення.

Усього відомо більше ста типів вірусу, які за здатністю викликати злоякісне переродження тканин класифікуються на 3 групи:

неонкогенні (не викликають онкологію); низького онкогенного ризику; високого онкогенного ризику.

Так, плоскі папіломи до злоякісного переродження не схильні. А ось загострені кондиломи, що виявляються у жінок, можуть привести до раку шийки матки.

Фото: переродження в рак шийки матки.

При виявленні папіломи або підозрілих симптомів, краще відразу звернутися до лікаря.

Доктор не тільки проведе ретельну діагностику, але і підкаже, як видалити новоутворення оптимальним способом.

Місця локалізації.

Ділянки появи папілом на шкірі і слизових можуть самими різними. Найбільш улюблені місця локалізації наростів-особа, шия, пахвові западини, кисті рук, стопи, статеві органи.

Папіломи можуть з’являтися на будь-яких ділянках тіла:

вульгарні папіломи – на долонях, внутрішній стороні пальців і між пальцями, на обличчі (частіше на підборідді і біля губ), на підошві; плоскі папіломи – переважно на шиї, обличчі, руках (рідше з’являються в прямій кишці, в паху, на статевих органах); ниткоподібні папіломи – на повіках, шиї, під пахвами, в області молочних залоз.

На інтимних місцях.

Найчастіше статеві органи вражають загострені папіломи: вони формуються в області ануса, на члені у чоловіків, на жіночих статевих органах. Але можуть з’являтися і інші види папілом – ниткоподібні, плоскі. Вологе середовище слизових є сприятливою флорою для росту і розмноження збудників, формування вірусного папіломатозу (утворення множинних папілом).

Ризик зараження ВПЛ після перенесених інфекційних захворювань статевої системи зростає в рази через зниження загального імунітету і ослаблення місцевих захисних функцій слизових оболонок.

Причини появи.

Папілома формується в результаті зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ) і його активізації в організмі.

За статистикою носіями вірусу є до 90 % людей. У здорової людини вірус існує в організмі безсимптомно, ніяк себе не проявляючи.

Якщо імунітет і захисні сили організму знижуються, вірус активізується, на тілі формуються папіломи.

Спровокувати зростання папілом можуть:

гормональні порушення та захворювання ендокринної системи; перенесені гострі інфекції; важко протікають хронічні запалення; прийом деяких лікарських препаратів; фізична перевтома; емоційні розлади і стреси.

Шляхи передачі вірусу.

ВПЛ передається двома способами.

Перший – контактно-побутовий (через пошкодження на шкірі) при використанні предметів побуту та гігієнічних приладдя, відвідування салонів краси, басейнів, саун та інших громадських місць, а також при рукостисканні, обіймах. Другий спосіб передачі інфекції – під час статевого контакту. Причому загострені папіломи передаються тільки статевим шляхом.

Фото: передача збудника при статевому контакті.

Діагностика.

Діагностика всіх видів папілом (плоских в тому числі) включає візуальний огляд, проведення аналізу методом послідовних ланцюгових реакцій (ПЛР) і гістологічне дослідження тканин папіломи.

Візуальний огляд дозволяє визначити вид папіломи і припустити ймовірні типи збудника. Аналіз ПЛР проводиться для уточнення типу вірусу та визначення його кількісного вмісту, встановлення характеру перебігу інфекції (гостре або хронічне). Гістологічне дослідження тканин необхідно для виявлення злоякісності процесу, проводиться після видалення папіломи і взяття зразка тканин для дослідження.

Видалення бородавок лазером: подробиці процедури.

Поява папіломи – основна ознака зараження і активізації ВПЛ.

Частіше формування папілом протікає безсимптомно – без свербежу, болю, дискомфорту, і новоутворення деякий час може не виявлятися.

Що стосується плоских папілом, то часто їх формування супроводжується запаленням, відчуттям печіння, свербінням.

Особливо це стосується новоутворень, що піддаються постійному тертю одягом і частому травмуванню. Пошкодження папіломи призводить до розвитку запалення, і ще більшого поширення вірусу. Що робити, якщо з’явилася папілома на анусі?

Як відбувається видалення папілом у новонароджених? Щоб уникнути неприємних наслідків і ускладнень, такі папіломи краще відразу видалити. Це ж стосується і папілом на інтимних місцях, які пошкоджуються навіть під час звичайних гігієнічних процедур.

Важливо звертати увагу на стан новоутворення.

Якщо папілома на тілі, обличчі або на грудях запалилася, викликає свербіж, болить і кровоточить, потрібно негайно звертатися до лікаря.

Як виглядають плоскі папіломи.

Новоутворення округлої або овальної форми, трохи (на 1-2 мм) виступають над поверхнею шкіри і розташовані групами.

За кольором плоскі папіломи трохи темніше природного забарвлення шкіри.

Нарости, що формуються на інтимних місцях, швидко проникають в чутливі, схильні до пошкоджень клітини, що діляться і розростаються, перетворюючись в сосочковидные подовжені освіти.

Лікування папілом включає як медикаментозну терапію, так і деструкцію новоутворення.

Фото: лазерне видалення наростів.

Призначати:

противірусні препарати на основі інтерферону – для придушення активності збудника; імуномодулюючі препарати для зміцнення імунітету та підвищення захисних сил організму; зовнішні засоби (гелі, мазі) – для місцевого впливу на тканину новоутворення.

Для видалення папіломи проводиться:

хірургічне висічення; кріодеструкція; електрокоагуляція; вплив лазером; радіохвильова деструкція.

Оптимальний метод видалення папіломи підбирає лікар, з урахуванням форми, розмірів, кількості і локалізації новоутворення.

Так, папіломи, розташовані навколо очей, на обличчі не видаляють електрокоагуляцією, кріодеструкцією і хірургічним методом, оскільки високий ризик формування рубця на місці видаленої папіломи. У таких ситуаціях проводиться лазерне або радіохвильове видалення.

Фото: хірургічне висічення новоутворень.

Папіломи розміром понад 3 см видаляють тільки хірургічним шляхом через високий ризик злоякісного переродження.

На статевих органах.

В основі лікування папілом на статевих органах лежить їх видалення, яке може проводитися різними способами. Поряд з видаленням повинна обов’язково проводитися медикаментозна терапія.

Перед процедурою видалення пацієнт повинен пройти ряд досліджень. Це:

цитологічне дослідження; лабораторне дослідження мазка з сечівника або каналу шийки матки; аналіз на наявність антитіл до папіломавірусу; аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Фото: взяття мазка для дослідження на ВПЛ.

Народними засобами.

Лікування папілом народними засобами передбачає застосування засобів, що підвищують імунітет і зовнішнє вплив на тканини папіломи.

Методів і рецептів боротьби з папіломами відомо безліч.

Найпоширенішим, простим і доступним засобом, що використовується для припікання новоутворень в домашніх умовах, є йод. Обробка папіломи йодом повинна проводитися акуратно, не зачіпаючи прилеглі здорові тканини. В іншому випадку можливий хімічний опік шкіри.

Фото: видалення новоутворень йодом в домашніх умовах.

Важливо знати, що плоскі папіломи вилікувати самостійно неможливо.

Вони важко піддаються видаленню через те, що знаходяться майже на одному рівні зі шкірою. З проблемою плоскої папіломи краще звертатися в клініку. Доктор знає, як лікувати і яким способом видаляти новоутворення.

А ускладнення у вигляді кровотеч, опіків, інфікування і повторного росту папіломи після грамотно проведеної процедури точно не виникнуть.

Не варто намагатися видалити самостійно і новоутворення, розташовані під очима. Це загрожує не тільки запаленням шкірних тканин, але і погіршенням зору.

Профілактика.

Щоб не думати, як позбутися від папілом, потрібно попередити їх появу. Для цього достатньо:

дотримуватися правил особистої гігієни (мити руки, коли це потрібно, не ходити без взуття в лазнях і саунах, на пляжах); відмовитися від взуття маленького розміру і неякісних виробів, у яких ноги постійно потіють; зміцнювати імунітет (прийом вітамінних комплексів, процедури загартовування – контрастний душ і плавання, прогулянки на свіжому повітрі); відмовитися від шкідливих звичок; виключити безладні статеві зв’язки; не користуватися чужими гігієнічними приладдям (гребінцем, бритвою, рушником, манікюрним набором та ін.).

Що таке базальноклітинна папілома шкіри?

Чи може генітальна папілома при натисканні хворіти? Дізнайтеся тут.

Як позбутися від папіломи на голові? Читайте далі. Якщо зараження відбулося, і папілома з’явилася, краще відразу звернутися до лікаря.

Лікар проведе обстеження і точно з’ясує, наскільки небезпечна папілома, а при необхідності проведе видалення новоутворення.

Відео: «Плоскі бородавки»

Чи треба видаляти папіломи на статевих органах.

Папілома – це доброякісне новоутворення на шкірі або слизових оболонках людини.

Її виступаюча частина складається з клітин епітелію, а всередині знаходяться кровоносні судини і сполучна тканина.

Різновидом таких наростів і є Генітальні бородавки або загострені кондиломи.

Незважаючи на те, що папіломи на статевих органах не створюють проблеми в естетичному плані, вони викликають суттєві незручності і дискомфорт, а головне – загрозу здоров’ю їх власникам.

Адже нарости піддаються постійному тертю і травмування, а, значить, великий ризик приєднання вторинної інфекції, і є ймовірність переродження кондилом в ракову пухлину.

Причини появи.

Єдина причина появи кондилом на статевих органах – це проникнення папіломавірусу (ВПЛ) в кров через пошкодження на шкірі та слизових оболонках.

Зміни в структурі епітеліальної тканини провокують її неприродне розростання і як наслідок, утворення наростів.

Захворювання протягом довгого часу може протікати в латентній формі. При появі сприятливих умов, що тягнуть за собою ослаблення імунітету, вірус людини дасть про себе знати у вигляді появи папілом.

Фото: незахищений статевий контакт — найпоширеніший шлях передачі інфекції.

Фактор ризику.

Чому у деяких хвороба може не заявляти про себе довгі роки, а у інших вже через 3-4 місяці з’являються перші симптоми?

Важливу роль тут відіграють фактори ризику, такі як:

літній вік; неповноцінне харчування; синдром імунодефіциту; алергічні та аутоімунні захворювання; захворювання шкіри; тривале лікування антибіотиками; вплив ультрафіолетових променів; хронічні захворювання (особливо верхніх дихальних шляхів і органів ШКТ); психоемоційне перевантаження; спадкова схильність; погана екологія.

У жінок до провокуючих чинників відносяться:

порушення гормонального фону; статеві інфекції (наприклад, хламідіоз або трихомоніаз); прийом оральних засобів контрацепції, а також використання внутрішньоматкової спіралі в цілях захисту від небажаної вагітності.

У осіб чоловічої статі сприятливим фоном для розвитку хвороби і інтенсивного росту папілом можуть виступити:

зайнятість на шкідливому виробництві; алкогольна і нікотинова залежність; ведення безладного статевого життя.

Фото: зараження немовляти може статися під час пологів.

Як відбувається зараження.

Так як захворювання має вірусну природу, то відбувається зараження одним з наступних способів:

під час незахищеного статевого акту. При вагінальному, оральному або анальному контакті ризик передачі інфекції від носія вірусу практично 100%. Це пояснюється виникненням мікротравм покривів в силу їх тонкощі; при нехтуванні правилами гігієни. Йдеться про користування чужим рушником, мочалкою та іншими особистими речами. Крім того, жінка може помітити у себе появу папілом після гінекологічних процедур в разі, якщо лікар використовував багаторазові інструменти; перебування в таких громадських місцях, як Басейни, сауни і лазні. У зв’язку з високою вологістю ймовірність передачі вірусу від інфікованої особи досить висока; в процесі пологів. При проходженні по родових шляхах дитина має ризик заразитися ВПЛ від матері, якщо та є носієм інфекції; самозараження. Це вкрай рідкісний випадок, коли вірус переходить з уражених ділянок тіла на здорові.

Якщо людина веде активний спосіб життя, правильно харчується і стежить за своїм здоров’ям, то цілком можливо, що хвороба може ніяк не виявлятися.

Як тільки відбулося ослаблення захисних функцій організму на тлі відповідних факторів, запідозрити наявність вірусу можна за такими ознаками:

поява новоутворень в області статевих органів. За зовнішнім виглядом бородавки на інтимних місцях схожі на сосковоподібні довгасті нарости на тонкій ніжці. За формою вони нагадують «півнячий гребінець» або»цвітну капусту». Вкрай рідко новоутворення бувають одиничними: як правило, мова йде завжди про множинному появі кондилом-кондиломатозе. На дотик папіломи можуть бути як м’якими, так і з ознаками зроговіння; свербіж, почервоніння і подразнення слизових оболонок геніталій. Можлива поява хворобливих відчуттів і кровоточивості кондилом після статевого акту. нехарактерні виділення і сморід зі статевих шляхів. Така патологія може з’явитися при травмуванні папілом і приєднання вторинної інфекції.

При виявленні вищеописаних симптомів необхідно звернутися до лікаря, який підкаже, що робити в цій ситуації.

Місця локалізації.

У чоловіків папіломи можуть з’являтися на статевому члені, навколо головки і на мошонці. У жінок місця локалізації кондилом – це малі та великі статеві губи, слизова піхви, клітор і шийка матки. Незалежно від статі нарости можуть виникнути в області анального каналу, уретри і в паховій зоні.

Різновиди папілом на статевих органах.

Практично всі Генітальні бородавки-це загострені кондиломи.

Фото: загострені кондиломи.

Вкрай рідко можна зустріти інші види папілом статевих органів:

ниткоподібні нарости (зовні схожі на еластичні нитки, що утворюються в області паху); плоскі новоутворення (виглядають як невеликі шишечки, викликають хворобливі відчуття і свербіж).

Фото: плоскі папіломи.

Діагностика.

Діагностувати статеві папіломи може лікар вже при візуальному огляді. У жінок це гінеколог, у чоловіків – дерматовенеролог.

Фото: взяття мазка з шийки матки на ВПЛ.

При необхідності призначається ряд досліджень для уточнення діагнозу:

взяття мазка для аналізу на наявність статевих інфекцій; аналіз ПЛР; проведення біопсії бородавок (актуально при кондиломатозе – множинному скупченні наростів, а також, якщо новоутворення великих розмірів); аналіз мазка на онкологію.

Фото: кольпоскопія шийки матки.

Лабораторні дослідження проводяться з метою визначення типу папіломавірусу. Адже серед безлічі його штамів є і ті, які мають високий ступінь онкогенності.

Фото: переродження в злоякісне новоутворення.

У чому небезпека.

Папіломи на статевих органах чоловіків і жінок можуть нести певну небезпеку:

поява кондилом в сечовипускальному каналі може стати причиною порушення відтоку сечі і поширення інфекції на інші органи сечостатевої системи – сечовий міхур і нирки; при виникненні папілом в області паху велика ймовірність розвитку грибкових захворювань на цій ділянці; До якого лікаря звертатися, якщо з’явилася папілома в роті?

Чим небезпечна папілома в горлі? Дізнайтеся тут.

кондиломи зовнішніх статевих органів і шийки матки найбільш схильні до травматизму, а тому часто запалюються і здатні перероджуватися в злоякісну пухлину; при появі наростів в області ануса також висока ймовірність травматизму. У цьому випадку приєднуються інші інфекції, в результаті чого виникає нагноєння і зараження крові; при вагітності папіломи на жіночих статевих органах представляють серйозну небезпеку, оскільки висока ймовірність передачі вірусу дитині; у чоловіків при несвоєчасному лікуванні кондиломатоза є ризик розвитку таких захворювань, як фімоз і парафімоз.

Відео: «Вірус папіломи людини у жінок: особливості лікування»

Перед тим, як лікувати пацієнта, лікар проводить огляд і призначає необхідні дослідження.

При виборі процедур і медикаментів враховується особливість перебігу захворювання, вік і загальний стан здоров’я пацієнта.

Медикаментозний.

Фото: медикаментозне лікування ВПЛ.

Високоефективне лікування-це не тільки місцеве усунення проблеми, але і безпосередній вплив на вірус.

З цією метою призначаються засоби, що містять інтерферон – речовина, що перешкоджає поширенню в організмі папіломавірусу і сприяє запобіганню рецидивів.

Лікар-імунолог підбере ряд заходів, дія яких спрямована на зміцнення захисних функцій організму:

прийом імуномодуляторів та імунокоректорів; вітамінотерапію; зміцнення імунітету за допомогою прогулянок і загартовування.

Фото: місцеве лікування захворювання з застосування свічок.

Локальне лікування спрямоване на деструкцію новоутворень. Як правило, це:

місцевий вплив на уражену ділянку; точкове введення противірусного препарату.

В цьому випадку успішно використовуються противірусні спреї, свічки, гелі, розчини для ін’єкцій. Які краще застосовувати, розповість лікар.

Народними засобами.

Фото: припікання наростів чистотілом.

Прихильники нетрадиційної медицини використовують одне або кілька засобів лікування народними засобами, дія кожного з яких спрямовано на стимулювання місцевого імунітету і усунення вірусів.

Чистотіл. З листя рослини потрібно вичавити сік, а потім випарувати для отримання екстракту. Отриманим розчином необхідно змащувати кондиломи 3 рази на добу. Прополіс. Настоянкою рослини слід обробляти папіломи 2 рази в день. Рицинова олія. Їм обробляють область навколо наросту двічі на день. Каланхое. Його листя подрібнюють блендером (або дрібно нарізають) і прикладають до ураженої ділянки у вигляді компресів.

Сучасна медицина пропонує безпечні та ефективні методи видалення папілом статевих органів.

Видалення лазером. Метод дозволяє провести деструкцію наростів навіть в найглибших шарах шкіри. Серед головних переваг способу можна виділити швидку регенерацію тканин і відсутність рубців. Кріотерапія. Це вплив струменем рідкого азоту на проблемну ділянку. Процедура прекрасно підходить для видалення кондилом на пенісі у чоловіків, і на статевих губах у жінок. Проте усунути новоутворення, наприклад, на шийці матки не представляється можливим; Електрокоагуляція. Тут використовується високочастотний електричний струм. Під впливом потужної теплоенергії відбувається руйнування тканин папіломи. Процедура безболісна і проводиться під місцевою анестезією. Радиволновая терапія . Це деструкція новоутворень за допомогою апарату «Сургитрон». В цьому випадку видаляється не тільки кондилома, але і уражені тканини навколо неї. Величезною перевагою методу є відсутність рецидивів; хіміотерапія. Це припікання наростів хімічними речовинами на основі саліцилової, азотної або сірчаної кислоти. Хірургічне висічення. Цей метод підходить тільки для жінок, що народжували. Застосовується дуже рідко, в основному при великих розмірах бородавок.

Фото: видалення новоутворень радіоножем.

Чи можна видаляти самостійно.

Проводити самостійне видалення папілом на статевих органах вкрай небажано.

Особливо це стосується великих наростів або кондилом, що поширилися на значну ділянку тіла. Невмілі дії можуть призвести до кровотечі та приєднання інших інфекцій. Видалити новоутворення маленького розміру також непросто. Виконуючи маніпуляції при відсутності відповідних знань і досвіду, є ризик пошкодити здорові тканини. Тому в цьому питанні слід довіритися лікарям.

Але, як позбутися наростів, якщо немає можливості звернутися до професіоналів?

Фото: препарат для кріодеструкції бородавок в домашніх умовах.

В цьому випадку використовуються засоби для видалення папілом в домашніх умовах.

«Кондилин». Це препарат на основі подофіліну, дія якого спрямована на некротичну зміну пошкоджених тканин. «Суперчистотел». Засіб містить екстракт рослини і лужну основу. Ефект його застосування досягається за рахунок руйнування клітин кондиломи. «Криофарма». Цей препарат заморожує дії є альтернативою кріодеструкції.

Профілактика.

Ніхто не в змозі повністю захистити себе від проникнення в організм вірусу папіломи людини.

Однак, слідуючи простим рекомендаціям лікарів, можна значно знизити ризик зараження і ймовірність переходу захворювання в активну фазу.

Що робити, якщо папілома на ніжці потемніла?

Чи небезпечна плоскоклітинна папілома гортані? Дізнайтеся тут.

Як лікувати вірус папіломи людини в гінекології? Читайте далі.

Ось чому слід приділити особливу увагу:

використовувати презерватив, як засіб захисту від інфекцій; своєчасно проходити огляди гінеколога (для жінок) і венеролога (для чоловіків); вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет; уникати стресові ситуації.

Також, сьогодні успішно застосовується вакцинація проти вірусу папіломи високоонкогенних типів.

Відео: «Небезпечні симптоми для жінок! Папіломи – коли не варто зволікати з візитом до гінеколога»

Особливості лікування плоскої папіломи.

З’явився на шкірі невеликий плоский наріст може спочатку налякати, але боятися його не варто. Це, швидше за все, плоска папілома — прояв вірусу папіломи людини. Що ж з нею робити, і чи можна від неї позбутися?

Зовнішній вигляд і розташування.

Відрізнити плоску папілом від іншого виду освіти на шкірі не складає труднощів. Вона піднімається на висоту всього близько 1 мм і менше, має тілесний, рожевий або світло-коричневий колір. Форма часто округла, але зустрічаються освіти і неправильної форми. Складки відсутні, а вершина завжди плоска. Більш детально ознайомитися з даним видом папіломи допоможуть фото на медичних сайтах.

Найчастіше плоскі папіломи з’являються на руках з тильного боку, на передпліччях і нижній частині ніг. Зростають вони і на обличчі, що викликає особливий психологічний дискомфорт. На фото видно, як маленькі плоскі бородавки з’являються групами і нагадують дрібну висип.

Є ще одна причина, по якій освіти намагаються видалити. Вони можуть натиратися під час руху, зачіпатися одягом або аксесуарами. При цьому виникає свербіж, запалення, почервоніння ділянки шкіри. Найнебезпечніше, що може статися, — це переростання доброякісної пухлини після її пошкодження в злоякісну.

Причини появи.

Розмови про те, що папіломи з’являються, якщо взяти в руки жабу — це повна маячня. Причиною їх виникнення є вірус, що передається від людини до людини. В даному випадку мова йде про вірус папіломи третього і десятого типів. Вірус передається:

від матері до дитини; між статевими партнерами; в результаті тактильних контактів.

Він дуже поширений і зустрічається буквально у кожної другої людини. Чому ж у одних людей він не проявляється, а інші від нього страждають протягом усього життя?

Вся справа в особливостях організму. У людей може бути різна за сприйнятливості шкіра, імунітет, різний по стійкості. Якщо папіломи виникли на обличчі, то, можливо, людина часто торкається руками до підборіддя.

Плоскі папіломи дуже поширені у дітей. Їх іноді називають дитячими та юнацькими. Оскільки діти постійно спілкуються в садку, школі, в процесі ігор і навчання, то ймовірність підхопити вірус зростає.

Боятися плоских папілом не треба. Це доброякісні утворення, які не несуть смертельної небезпеки. Однак вони можуть вказувати на певні неполадки в організмі. На деяких фото видно, наскільки широкоіногдапапілломи поширюються по тілу. Причиною можуть послужити:

сильний психологічний стрес; слабкий імунітет; перенесена недавно важка хвороба; хронічні захворювання; погана гігієна.

У зв’язку з цим корисно буде своєчасно привчити дитину мити руки, не торкатися брудними руками до обличчя, не розчісувати прищики на тілі. До того ж дітей завжди треба підтримувати психологічно, оскільки те, що дорослому здається дрібницею, у дитини викликає сильний стрес.

Проходить сама.

Питання, як лікувати плоскі бородавки, хвилює дуже багатьох. Почнемо з самого простого. Якщо папілома всього одна і знаходиться на непомітному місці, то краще почекати. Справа в тому, що до цього вірусу з часом виробляється імунітет. Через 2-3 роки наріст може повністю зникнути сам по собі.

Якщо ж папілома виникла на обличчі, особливо у дівчинки, то їй захочеться якимось чином її видалити. Самостійно це робити не потрібно, інакше на обличчі можуть залишитися шрами або плями, що призведе ще до більш тяжких психологічних наслідків.

Зверніться до дерматолога, і він порадить оптимальний варіант дій. Перевага плоских папілом ще й в тому, що вони малопомітні. Це тільки на фото вони здаються такими страшними через збільшення. Можливо, досить буде наносити на обличчя тональний крем, і почекати, поки освіта сама пропаде.

Методи видалення.

Видаляти папіломи треба тільки в тому випадку, якщо вони являють собою небезпеку для здоров’я або сильно кидаються в очі. Для видалення наростів на обличчі найкраще використовувати лазерний метод.

Лазер встановлюють у багатьох косметичних кабінетах. Їм можна знімати найтонші шари шкіри, діяти точно і акуратно. У підсумку на обличчі не залишається ніяких слідів. Судини припікаються, і кровотеча відсутня. Знищується не лише поверхневий шар шкіри, але і корінь папіломи, зникає загроза її поширення на нові ділянки тіла.

Видалення плоских бородавок на руках, ногах і інших ділянках тіла виробляють за допомогою лазера або методом кріодеструкції (заморозка) і електрокоагуляції (Електрика).

Великі за розмірами папіломи вирізують скальпелем, радіоножем або обробляють хімічними препаратами, які поступово роз’їдають наріст.

Є й деякі народні методи, які можна випробувати на одній-двох бородавках. Наприклад, на шкіру сприятливо діє відвар череди. Можна кілька разів на день змащувати бородавки свіжим соком чистотілу (тільки на руках або ногах. Нанесення соку чистотілу на ніжну шкіру обличчя в 70-80% випадків призведе до опіку і помітних слідів від такого лікування) або нашатирним спиртом. Але все це тривалі і не завжди ведуть до позитивного результату шляху.

Оптимальним варіантом є усунення папіломи лікарем. Після видалення необхідно деякий час приймати вітаміни і загальнозміцнюючі засоби, щоб посилити імунітет і не дати вірусу шансів виростити папілому на новому місці. Тільки комплексне лікування здатне позбавити від бородавок назавжди.

Чим небезпечна папілома на голові.

Папілома – доброякісне новоутворення, яке може з’явитися на будь-якій ділянці тіла, в тому числі і на голові.

Новоутворення заподіює фізичний і естетичний дискомфорт, а в ряді випадків призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Наскільки небезпечна папілома і чи потрібно видаляти новоутворення? Спробуємо розібратися.

Різновид.

На сьогоднішній день відкрито і вивчено більше 120 типів вірусу папіломи, що викликають розвиток різних видів новоутворень (код папілом по мкб 10 В97.7).

Бородавки-новоутворення, найчастіше з’являються на руках. Мають вигляд округлого наросту або сосочків. Вульгарні папіломи-шишкоподібні ущільнення з грубою шорсткою поверхнею, що утворюють при злитті між собою одну велику бляшку. Локалізується вульгарна папілома на голові або тілі, але найчастіше – на кистях рук і колінах. Підошовні папіломи – новоутворення з глянсовою поверхнею, що формуються в місцях найбільшого тертя і тиску на стопу. Поодинокі папіломи – виникають на будь-якій ділянці тіла, при травмуванні розростаються до великих розмірів. Плоскоклітинний папіломи – гладкі, плоскі формування багатокутної або сферичної форми, за кольором такі ж, як здорова шкіра. У міру прогресування інфекції папілома починає викликати свербіж, запалення, больові відчуття. Ниткоподібні папіломи – щільні витягнуті за формою утворення жовтуватого кольору з грубою нерівною поверхнею і схильністю до зростання. Базальноклітинні папіломи-щільні плоскі або трохи опуклі утворення жовто-бурого забарвлення. З плином часу папілома темніє, оскільки в своїй структурі містить пігмент меланін. Розміри новоутворення — від 1 мм до 4 см. загострені кондиломи-структури, що формуються на слизових оболонках статевих органів. Такі новоутворення формуються при зараженні ВПЛ статевим шляхом. Можуть розростатися, за зовнішнім виглядом нагадують цвітну капусту.

Папілома на голові може з’явитися при зараженні декількома типами ВПЛ, але найчастіше збудником виступає вірус, що провокує зростання простих бородавок.

Бувають папіломи і вроджені – на шкірі присутні з першого дня життя.

Слід зазначити, що не завжди поява в волоссі папіломи обумовлено активністю вірусу.

Нарости можуть виникати і внаслідок вікових змін шкірного покриву. Такі структури називаються кератозными або себорейними новоутвореннями. Кератоз частіше зустрічається у людей похилого віку. Новоутворення не небезпечно і доставляє лише естетичний дискомфорт. З’являється на шкірі голови або в області скронь.

Причини появи папіломи на голові.

Основна причина появи папіломи на голові – інфікування вірусом папіломи людини і його активізація, обумовлена зниженням імунітету.

Крім ослаблення імунного захисту організму на формування папілом можуть впливати і інші причини:

хвороби шлунково-кишкового тракту; перенесені інфекційні патології; гормональні порушення і перебудови (в період статевого дозрівання, при вагітності); ослаблення організму після перенесеної операції; тривале застосування деяких лікарських препаратів; часті стреси, емоційні і фізичні перенапруження; шкідливі звички (паління, алкоголь).

Зараження вірусом відбувається контактно-побутовим і статевим шляхом.

Новонародженому вірус може передатися від матері під час проходження через родові шляхи. До тих пір, поки імунна система працює повноцінно, вірус існує в організмі безсимптомно, ніяк себе не проявляючи. При збоях у захисних механізмах організму і несприятливих зовнішніх факторах вірус активізується, на тілі, обличчі або голові з’являються папіломи і бородавки.

Папілома на голові у волоссі виглядає як ороговіле ущільнення невеликого розміру, ниткоподібної або плоскої, бляшковидної форми, сіро-жовтого або бурого забарвлення.

Фото: кровоточивість в результаті травми новоутворення.

Папілома на шкірі голови частіше за інших піддається пошкоджень — при стрижках, митті і розчісуванні волосся.

В результаті відзначається постійно свербіж і почервоніння, кровоточивість і набряклість наросту і прилеглих тканин, можуть сформуватися виразки. Це досить небезпечно. Щоб попередити небажані наслідки, папілом краще видалити. Кератозные утворення, що виникають внаслідок вікових змін, виглядають інакше. Більше нагадують родимку або пігментну пляму, покриту ороговілим епітелієм. Колір себорейного наросту або темно-коричневий, або збігається з забарвленням здорової шкіри.

Діагностика.

Візуальний огляд ураженої ділянки є основним діагностичним заходом, що дозволяє визначити вид новоутворення.

Фото: аналіз крові для ПЛР діагностики.

Однак для уточнення типу вірусу, що викликав появу наросту, потрібні додаткові аналізи.

Зазвичай призначається дослідження методом ПЛР (метод послідовних ланцюгових реакцій), в ході якого встановлюється тип і ступінь злоякісності збудника, визначається його кількісний вміст в організмі. Також метод дозволяє уточнити характер інфекції. Це може бути гострий процес, обумовлений первинним інфікуванням, або рецидив хронічної інфекції.

Відео: «Видалення папілом, бородавок»

Лікування папіломи на голові включає видалення інфекційного вогнища (тканин папіломи), зміцнення імунітету і противірусну терапію.

Медикаментозний.

Для місцевого впливу на тканини папіломи на шкірі голови призначають:

фторурацил (крем або мазь); припікання засобами на основі саліцилової, трихлороцтової, ретиноєвої кислоти; мазі з противірусною дією (оксолінова мазь, мазь віферон); гель панавир на основі рослинних компонентів – згубно впливає на вірус і прискорює регенерацію тканин.

Фото: противірусне лікування ВПЛ.

Гель панавір призначається не тільки для лікування новоутворень, але і для прискорення загоєння ранок після процедури видалення папіломи.

Противірусна терапія передбачає застосування лікарських препаратів, активних відносно збудника. Найчастіше призначаються кошти на основі інтерферону.

Для підвищення захисних сил і опірності організму рекомендуються імуномодулюючі засоби і вітамінні комплекси.

Народні засоби.

Зміцнення імунітету – одна з умов успішного лікування папіломи.

Фото: застосування народних засобів.

З цими цілями можуть застосовуватися як медикаменти, так і народні засоби.

Імуностимулюючий трав’яний збір:

трава полину і фіалки – по 1 чайній ложці; насіння кропу, корінь аїру, трава конюшини і звіробою – по 2 чайні ложки; лист подорожника – 3 чайні ложки.

Сировину заливають гарячою водою (з розрахунку на 10 г трави 70 мл рідини), настоюють добу, проціджують. Приймають перед їжею по 1 столовій ложці.

Рецепт народного засобу для зовнішньої обробки папілом:

заповнити літрову банку пагонами молодого картоплі на 1/ 3 ; додати стільки ж свіжої трави чистотілу; заповнити місце, що залишилося пагонами туї; залити суміш 96 % етиловим спиртом, настояти 10 днів.

Настоєм змащувати новоутворення три рази поспіль. Процедуру проводити тричі на день протягом 10 днів.

Чи можна вилікувати папіломи на анусі назавжди?

У чому відмінність папіломи від родимки? Дізнайтеся тут.

Лікувальні ванни з настоєм листя каштана (можна застосовувати при появі папіломи на голові у дитини):

½ Відра заповнити свіжим зеленим листям каштана (попередньо помити); залити листя окропом до верху ємності; довести суміш до кипіння, накрити, настояти 12 годин; перед купанням вилити відвар у ванну, розвести з проточною водою.

Важливо розуміти, що лікування народними засобами – це допоміжний метод, який повинен застосовуватися в комплексі з традиційною терапією.

У самостійному застосуванні вони результатів найчастіше не дають.

Апаратні технології.

Видалення папіломи проводиться різними способами.

Фото: видалення новоутворень лазером.

Хімічне видалення. Хімічні засоби на основі органічних і неорганічних кислот припікають і розчинять клітини новоутворення. Фотодинамическое лікування. Вплив на папілом світловими хвилями певної частоти призводить до окислення і загибелі вірусних структур. Кріодеструкція. Вплив низькими температурами за допомогою рідкого азоту призводить до глибокого заморожування і подальшого руйнування клітин папіломи. Для видалення глибоко проникає в шкіру новоутворення може знадобитися кілька сеансів. Електрокоагуляція. Дія високочастотним електричним струмом дозволяє позбутися від папіломи за одну процедуру. Одне з основних достоїнств електрокоагуляції – можливість брати зразки тканин папіломи для подальшого гістологічного дослідження (проводиться для виявлення/виключення злоякісного переродження). Лазерне видалення. В основі дії лазерного випромінювання лежить випарювання і пошарове видалення клітин папілом. При цьому виключається ризик кровотечі, інфікування і формування рубця в зоні обробки. Процедуру відносять до одного з найефективніших, безпечних і безболісних методів. Радіохвильовий метод. Видалення проводиться шляхом впливу на тканини радіохвилями, виконується спеціальним пристроєм (так званий радіохвильової скальпель або ніж). Метод характеризується простим і швидким періодом реабілітації, а за результатами не поступається лазерної терапії.

Кожен метод має свої переваги і недоліки, протипоказання і побічні ефекти.

Фото: видалення рідким азотом.

Остаточне рішення про те, як видалити папілом, приймає лікар з урахуванням локалізації, кількості і розмірів новоутворень, наявних протипоказань.

Період відновлення після видалення папіломи вимагає виконання ряду правил і рекомендацій.

Інакше після процедури можуть виникнути небажані наслідки у вигляді інфікування ранки, формування рубця, кровотечі.

На етапі реабілітації необхідно:

застосовувати призначені лікарем ранозагоювальні крему і мазі; обробляти ранку розчином перманганату калію двічі на добу; уникати перебування на відкритому сонці протягом місяця після процедури.

Фото: після видалення ранки слід обробляти розчином перманганату калію.

Не можна:

відривати сформувалася скоринку (струп) – через кілька днів після процедури вона відпаде самостійно; мочити ранку протягом доби після видалення; застосовувати мочалку, піддавати оброблену ділянку шкіри тертя та інших механічних і хімічних впливів.

Чи може переродитися в рак.

Папіломи на волосистій частині голови часто носять доброякісний характер, і дуже рідко викликають онкологічний процес.

Але постійне пошкодження наросту (при митті голови, стрижці, розчісуванні волосся) може спровокувати злоякісне переродження тканин.

Аналогічна картина відзначається і при неправильній терапії або неписьменному видаленні новоутворення.

Саме тому важливо знати, як лікувати папілому правильно, як доглядати за ранкою після видалення, які препарати і народні засоби використовувати.

Питання і відповіді.

Як підготуватися до видалення.

Видалення папіломи є хірургічною процедурою.

На етапі підготовки до видалення пацієнт проходить призначені лікарем обстеження і здає аналізи (загальний аналіз сечі, загальний і біохімічний аналіз крові, визначення факторів згортання, аналізи на гепатити, ВІЛ-інфекцію, реакцію Вассермана). У ряді випадків для виключення злоякісності процесу проводиться біопсія.

Крім того, лікар дає рекомендації, як підготувати до видалення організм. За кілька днів до процедури важливо виключити:

знаходження на прямому сонці; відвідування солярію; прийняття ванн з трав’яними лікувальними відварами і настоями; обробку папіломи і прилеглих ділянок шкіри косметологічними, хімічними засобами або лікарськими препаратами.

До якого лікаря звернутися.

Фото: огляд пацієнта лікарем.

При виявленні новоутворення на голові, обличчі або тілі, слід звернутися до дерматолога.

Лікар визначить вид папіломи, при необхідності призначить додаткові аналізи і підкаже, як позбавитися від папіломи швидко і безболісно, враховуючи індивідуальні особливості організму.

При розвитку папіломи на статевих органах жінкам потрібно звертатися до гінеколога, чоловікам – до уролога.

Чи можна фарбувати волосся, якщо є бородавка.

Якщо є бородавка або папілома на голові, важливо знати чи є вона небезпека.

Якщо існує загроза злоякісного переродження, то новоутворення потрібно видалити. Якщо папілома або бородавка доброякісна, то фарбувати волосся можна, але небажано. В процесі фарбування папілом можна випадково травмувати, а це теж може привести до переродження в злоякісну форму.

У будь-якому випадку, потрібна консультація лікаря.

Папілома на голові сама по собі не є небезпечною. Але через часті пошкодження, пов’язані з процедурами догляду за волоссям, може початися злоякісне переродження.

Тому папілом краще видалити, особливо, якщо вона болить, запалюється, періодично кровоточить і викликає свербіж.

Чи небезпечна папілома у немовляти на вушку?

Як видалити вагінальні папіломи господарським милом? Дізнайтеся тут.

Чи може генітальна папілома при натисканні хворіти? Читайте тут.

А попередити рецидиви і повторне формування наросту на голові допоможуть заходи профілактики:

відмова від шкідливих звичок; грамотне лікування вірусних інфекцій; регулярний самостійний огляд шкіри голови; своєчасне звернення до лікаря при виявленні підозрілих симптомів.

Відео: «Вірус папіломи людини. Онкогенний ВПЛ»

Що робити, якщо запалилася папілома.

Папіломи (або більш поширене їх назва – бородавки) рідко доставляють фізичні незручності власникові.

В основному з їх появою виникає занепокоєння естетичного плану, оскільки ні чарівності, ні загадковості у вигляд вони не привносять.

Але іноді трапляється, що бородавка починає змінюватися: збільшилася в розмірі, почервоніла, болить.

Якщо запалилася папілома, що робити в цьому випадку?

Таке питання може поставити в глухий кут людини, що помітив ознаки запалення своєї бородавки. Тому спробуємо розібратися в проблемі по порядку.

Папіломи – це нарости на шкірі, які з’являються в результаті впровадження в клітини епідермісу вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Зазвичай це невеликі освіти (від 1 мм до 1 см, рідше до 2 см). Вони можуть мати різний вигляд: бути плоскими, сферичними, триматися на тонкій ніжці. Це залежить від конкретного різновиду вірусу, що оселився в організмі.

Найчастіший шлях передачі ВПЛ-статевий, але не менш поширений і контактно-побутовий або передача вірусу від матері малюкові при пологах.

Помічено, що утворення з’являються на тлі зниження імунного захисту організму.

Досить будь-якої інфекції або загострення захворювання з хронічним перебігом, щоб вірус активізувався. Схильні до утворення папілом і жінки під час вагітності, оскільки в цей період значно ослаблена імунна система.

З’явилися в результаті новоутворення зазвичай носять доброякісний характер, але не виключено їх переродження в онкогенні пухлини, особливо якщо нарости викликані певними видами вірусу.

Діагностика.

Визначити у себе папілом можна навіть по фото, настільки характерні особливості має це новоутворення.

Але поставити точний діагноз, диференціювати ваш наріст від схожих, виявити ступінь небезпеки бородавки і прогноз захворювання може тільки фахівець.

Фото: проведення цитологічного дослідження.

Крім звичайного обстеження через дерматоскоп, яке дозволяє розглянути найдрібніші нюанси зовнішнього вигляду папіломи, лікаря можуть стати в нагоді результати додаткових досліджень:

цитологічний аналіз – проводиться дослідження клітинної структури новоутворення з метою визначення доброякісності; ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) – в результаті дослідження підтверджується діагноз папіломавірусу, якщо в клітинах новоутворення виявляється його ДНК; гістологічне дослідження – також є методом діагностики, хоч і проводиться після видалення бородавки, дозволяє визначити доброякісність видаленого матеріалу; Digene тес т – дозволяє не тільки виявити ВПЛ, але і визначити його різновид, можливість переродження і ступінь розповсюдження в організмі.

Без цих досліджень лікарю складно буде вибрати вірну тактику лікування і досягти максимальної його ефективності.

Місця локалізації.

Папіломи практично не мають обмежень у локалізації на тілі, зустріти їх можна на будь-якій ділянці шкіри і навіть на слизових оболонках.

Фото: локалізація на слизовій мови.

Проте, улюбленими місцями їх обгрунтування є шия, область під пахвами і в паху, пальці і кисті рук. На нозі вони частіше зустрічаються в області підошви і колін. Рідше ці новоутворення утворюються на спині, але при поширенні вірусу вони з’являються і на цій ділянці тіла. Бородавки, що з’явилися на слизових оболонках (на верхньому або на нижньому столітті, мовою або гортані, в області статевих органів) можуть приносити відчутні фізичні незручності і значно знижувати якість життя.

Фото: множинні нарости на шиї.

На шиї дуже часто з’являються бородавки на тонкій основі-ніжці.

Заражаються ними при контакті з носієм вірусу. Досить дружніх обіймів або дотику до цієї ділянки після рукостискання – і вірус проникає всередину шкірного покриву через невидимі оку пошкодження. Шкіра шиї – тонка і схильна до мікротравм. Жорсткий комір, шерстяний шарф, прикраси легко можуть пошкодити верхній захисний шар, і цього виявиться достатньо, щоб відкрити дорогу вірусу.

Інша особливість папілом на шиї – вони рідко залишаються на самоті. Вірус легко переноситься на здорові ділянки, де утворюються дочірні бородавки.

Причини зміни.

Бородавки не часто схильні до будь-яких змін. Тому, якщо це відбувається, значить, на папілому вплинув будь-якої несприятливий фактор.

Фото: травма новоутворення.

Обов’язково потрібно з’ясувати його причину і проводити лікування змінилася папіломи. Зрозуміло, найкраще в цих випадках звертатися до лікаря.

Найбільш частими причинами змін зовнішнього вигляду папіломи виступають:

травми; генетичні захворювання; прийом гормональних лікарських засобів; тривалий стрес; переродження (малігнізація).

Травмуючим фактором для папіломи можуть стати наступні ситуації:

тертя або здавлювання бородавки деталями одягу або прикрасами; розчісування області навколо папіломи нігтями, внаслідок чого нерідко трапляється і повний або частковий відрив новоутворення; зрізання бородавки при голінні (часто відбувається з папилломами в області обличчя, під пахвами, в паху).

При порушенні навіть верхнього шару папіломи всередину неї може проникнути інфекція, яка дасть початок запального процесу.

Фото: почервоніння новоутворення.

Зазвичай його ознаки легко впізнавані:

папілома червоніє і болить; збільшується в розмірі; може трохи піднятися температура тіла (37,0 – 37, 6 градусів); всередині може утворитися нагноєння.

Запалення папіломи рідко проходить самостійно. Що робити в такому випадку, підкаже фахівець.

Самостійно вирішувати, чим лікувати запалену бородавку, не потрібно, це може мати дуже несприятливі наслідки для здоров’я. Тим більше, що найчастіше неблагополучні папіломи видаляють.

Малігнізація.

Деякі штами папіломавірусу мають підвищену онкогенность.

Це означає, що утворення, що з’явилися в результаті активності вірусу, мають високий ризик перетворення в злоякісну пухлину.

В інших випадках поштовх малігнізації може дати травмування папіломи. Тому і прийнято видаляти новоутворення при перших ознаках запального процесу в них.

Фото: переродження в меланому.

Звичайно, видалення передує ряд досліджень, які підтверджують або спростовують наявність в бородавці атипових клітин.

Першими ознаками переродження, які можна помітити самостійно, є:

швидке зростання папіломи; зміна форми, кольору (зазвичай помічають, що бородавка почорніла); зміна поверхні (поява тріщин, горбків); поява будь-яких відчуттів в папіломі (свербіж, поколювання, печіння, біль); кровоточивість або відділення серозної рідини.

Після проведення необхідних досліджень і підтвердження діагнозу лікар призначає лікування.

Відео: «Видалення папілом, бородавок»

Якщо відбулося зараження ВПЛ, як лікувати?

Щодо папіломавірусу ефективно буває тільки комплексний вплив:

видалення вогнищ вірусу папілом; противірусна терапія, імунокорекція.

Медикаментозний.

Для лікування папілом застосовуються противірусні засоби. Їх дія заснована на порушення функціонування його клітин або руйнуванні їх з тим, щоб вірус не міг розмножуватися. Для активізації імунітету застосовуються препарати на основі інтерферону. Вони допомагають організму впоратися із захворюванням.

Існує багато препаратів, ніж можна мазати бородавки для досягнення лікувального ефекту.

Найкращі результати дає комбінована терапія, коли лікар призначає не тільки ліки для вживання всередину, але і препарати у вигляді свічок, мазей, гелів.

Таким чином боротьба з вірусом проходить ефективніше.

Народними засобами.

Народні засоби також можуть дати непогані результати в лікуванні папілом.

Фото: припікання соком чистотілу.

Найпоширеніші рецепти наступні:

соком чистотілу змащують папіломи через день до повного зникнення; сік часнику і цибулі володіє ще і противірусними властивостями, а тому активніше впливає на бородавку, його наносять на освіту на пару годин щодня; сік кульбаби може застосовуватися як у чистому вигляді, так і у вигляді настою двічі на день їм змащуються папіломи; листя алое або коланхоэ прикладаються свіжим зрізом до папіломі щодня на 5-6 годин; розчин йоду швидко підсушує бородавку і позбавляє від неї в короткі терміни, досить щодня наносити його крапельку на наріст; господарським милом, трохи змоченим у воді, натирають папілому, залишають на 3 години після висихання.

Фото: застосування йоду.

Головне, щоб лікування в домашніх умовах не замінювало візиту до лікаря і консультації з ним.

Методи видалення.

Фото: видалення Сургитроном.

Медичні установи пропонують наступні способи радикального позбавлення від папілом:

хірургічний-бородавка січеться скальпелем під місцевим знеболенням. В даний час спосіб застосовується тільки для видалення папілом з підозрою на малігнізацію, так як на місці процедури залишається видимий рубець; хімічний – використання саліцилової і молочної кислот для припікання папілом. Процедура досить тривала, оскільки бородавка припікається точково, шар за шаром. Не виключені опіки прилеглих тканин і утворення рубців, з-за чого спосіб не користується широкою популярністю; кріодеструкція – припікання бородавок рідким азотом, низька температура якого зупиняє в них процеси життєдіяльності. Популярний метод, недорогий, але досить ефективний; електрокоагуляція – висушування бородавки під впливом високочастотного струму. Можуть виникати опіки прилеглих тканин, чому тривалість реабілітаційного періоду збільшується; радіохвильової – висічення бородавки пучком радіохвиль. Спосіб володіє низькою травматичністю, процедура безболісна, а відновлювальний період дуже короткий; лазерний – володіє тими ж перевагами, що і радіохвильової спосіб. Лазерна деструкція застосовується на найніжніших ділянках шкіри і на обличчі, так як забезпечує косметичний ефект.

Вибір способу залежить від розмірів і локалізації папіломи, а також від медичних показань і ваших уподобань.

Фото: видалення новоутворень лазером.

Реабілітація.

Незалежно від обраного вами способу видалення папіломи після процедури необхідно дотримуватися певних правил, щоб уникнути ускладнень:

до мимовільного відпадання скоринки місце процедури не можна мочити, заклеювати пластиром, наносити на нього крему і декоративну косметику; попадання сонячних променів на місце колишньої папіломи слід уникати до тих пір, поки колір утворилася на ранці шкіри не зрівняється з навколишнім покривом; дотримуватися здорового харчування, здорового способу життя; мінімізувати вплив на організм стресових ситуацій, перевтоми; пройти курс противірусної та иммуноподдерживающей терапії. Як відбувається видалення папілом на голові в волоссі?

Що таке гострокінцеві кондиломи? Читайте тут.

Профілактика.

Щоб уникнути появи папілом або запобігти запалення наявних, можна слідувати простим радам:

вірус довше живе і легше розмножується в теплому і вологому середовищі, тому приділяйте достатньо уваги особистої гігієни; не допускайте тертя або здавлювання елементами одягу наявних бородавок; при відриві папіломи обробіть ранку антисептиком, закрийте антибактеріальним пластиром і зверніться до лікаря; своєчасно лікуєте запальні захворювання органів ШКТ і малого тазу; не забувайте паралельно з застосуванням за призначенням лікаря антибактеріальних препаратів подбати про відновлення мікрофлори кишечника; наскільки це можливо оберігайте свій організм від стресів і перевтоми; ведіть здоровий спосіб життя; в міжсезоння зміцнюйте імунітет курсами вітамінно-мінеральних комплексів.

Питання і відповіді.

Якщо папілома запалилася при вагітності.

Фото: запалення наросту.

Буває, що при вагітності вже наявна на тілі папілома запалюється. Чому це відбувається?

Виною всьому активне вироблення гормонів, хоча не виключено, що папілома була випадково травмована.

В цьому випадку необхідна консультація лікаря. Він порадить або способи консервативного впливу на запалену бородавку або порекомендує видалити її. Сучасні методи видалення цілком безпечні навіть для вагітних. А при застосуванні, наприклад, рідкого азоту навіть не буде потрібно анестезія.

Якщо бородавка почорніла або відірвалася.

Чорніють бородавки зазвичай при впливі на них.

Але якщо ви не робили подібних дій, то папілом слід показати лікарю.

Фото: чорна папілома.

При відриві бородавки найголовніше — уникнути інфікування відкритої ранки.

Тому її обробляють антисептиком без кольорового компонента в складі (краще хлоргексидину гідрохлоридом) і заклеюють бактерицидним пластиром. Лікаря слід відвідати найближчим часом. Якщо у вас зберігся відірваний елемент, помістіть його в ємність з розчином і візьміть з собою на прийом до фахівця.

Фото: при відриві бородавки рану слід закрити бактерицидним пластиром.

Чи треба позбавлятися.

Лікарі рекомендують видаляти всі папіломи, адже в них міститься вірус, який може активізуватися.

Але робити це краще не самостійно, а в медичних установах. Адже не рідкісні випадки, коли видалили одну папілом, а незабаром поруч з’явилося безліч нових (папіломатоз). Позбавлятися від захворювання в цьому випадку набагато складніше і дорожче.

Чим небезпечні папіломи у дітей?

Чи потрібно видаляти папіломи на шиї? Дізнайтеся тут.

Як лікувати папіломи на шкірі? Читайте далі.

До якого лікаря звернутися.

До якого лікаря звертатися з приводу папіломи?

Якщо папілома не запалена, не проявляє себе ніякими тривожними симптомами (свербіж, печіння, біль, швидке зростання і т. д.), то досить звернутися до дерматолога. Іноді потрібна консультація гінеколога, уролога і навіть проктолога, якщо бородавки з’явилися в області заднього проходу або в анальному каналі. Якщо папілома турбує вас якимись проявами, то запишіться на прийом до онколога. Якщо ви точно не впевнені, консультацію яких фахівців Вам потрібно отримати, звертайтеся до дерматолога. Він підкаже, яких лікарів Вам слід відвідати.

Запалена папілома може бути джерелом реальної небезпеки для здоров’я. Це не той випадок, коли можна щось зробити самому.

Обов’язково звертайтеся до лікаря і дотримуйтесь його призначень.

Лазерне видалення бородавок, папілом, новоутворень — відгук.

Фото до, після, в процесі загоєння. Чи боляче? Фото через півроку.

Отже, видалення новоутворень лазером.

Приблизно рік тому я помітила у себе на тілі нову родимку. Родимок у мене багато, весь час з’являються нові, але вони всі плоскі. А ця була опуклою. Протягом року я спостерігала її активне зростання і все більшу опуклося. Сама родимка була не велика, але вона мені категорично не подобалася і я вирішила її видалити.

Записалася на консультація до лазерного хірурга. Оскільки ніяких протипоказань у мене не було, вирішили видаляти.

За процедуру я віддала 850 руб. Видалення — 350р і анестезія — 500р (що на мій погляд дорого, для звичайного уколу ультракаїну).

Зробили мені укол, навели лазер, щось там поклацало і через пів хвилини все готово. Природно, я нічого не відчувала. Потім рану обробили Фукорцином і заклеїли пластиром.

Рекомендації по обробці рани:

Я пару раз в день протирала Хлоргексидином, тому що цей сильний Фукорцин тримається на шкірі ще довше, ніж зеленка.

Фото на наступний день після видалення (рожевий колір з-за Фукорцина):

10 день після видалення:

14 день (в цей день відпала болячка):

Місяць після видалення:

Півроку:

З досвіду знаю, що подібні шрами у мене заживають протягом року. Але припускаю, що невеликий білий рубець повинен залишитися.

Лазерне видалення новоутворень рекомендую! Це швидко, не боляче і найменш травматично, в порівнянні з вирізанням скальпелем.