видалення папілом на обличчі

Наскільки ефективно лазерне видалення папілом?

Папілома-доброякісне шкірне новоутворення, яке викликає папіломавірус людини (ВПЛ). Вірус в рівній мірі вражає як чоловічий, так і жіночий організм, але найчастіше він зустрічається у людей зі зниженим імунітетом.

Папіломи мають вигляд м’яких грибоподібних наростів бежевого або коричневого кольору розміром від 1 до 8 мм, які складаються з сосочків. Локалізація новоутворень різноманітна (папіломавірус в основному зосереджений в базальному шарі епітелію, але вона здатна циркулювати у біологічних рідинах організму – сечі, слині, спермі), але найчастіше вони виникають на шкірі обличчя і шиї, в області молочних залоз, пахвових западин і слизовій оболонці ротової порожнини, статевих органів і сечового міхура. Відсутність адекватного лікування папілом призводить до їх стрімкого розростання, що доставляє людині естетичний дискомфорт і може стати причиною розвитку онкологічного захворювання, тому при перших ознаках їх появи необхідно звертатися до лікаря.

Принцип і переваги методу.

Лазерне видалення папілом – найбільш безпечний метод лікування шкірних новоутворень, в основі якого лежить здатність лазерних променів легко проникати в глибокі шари шкіри і випаровувати вологу. Механізм дії процедури заснований на тому, що вузьконаправлене високоінтенсивне лазерне випромінювання випаровує вологу з пошкоджених клітинних елементів (саме з них складається новоутворення) — це призводить до їх поступової деструкції (відмирання). Лазерний промінь має невеликий діаметр і точну глибину впливу, що виключає ризик травматизації здорових клітин і дозволяє використовувати його для видалення папілом на столітті і слизових оболонках.

ефективність – лазерний промінь дозволяє видалити папілому за одну процедуру; безболісність (застосування місцевих анестетиків необхідно лише пацієнтам з підвищеною чутливістю шкірних покривів); безпека – фахівець самостійно контролює глибину і інтенсивність лазерного випромінювання, що зводить ризик розвитку побічних ефектів до мінімуму; короткий період реабілітації.

Як проходить процедура?

Процедура лазерного видалення папіломи вимагає попередньої консультації лікаря-дерматолога з метою виключення протипоказань до її проведення (лазерна терапія протипоказана пацієнтам зі злоякісними новоутвореннями). Спеціаліст досліджує шкірний наріст на предмет злоякісності двома методами: біопсії (гістологічне дослідження шматочка епітеліальної тканини) і дерматоскопії (візуальний метод діагностики за допомогою дерматоскопа).

Після отримання результату досліджень лікар проводить процедуру, яка складається з трьох етапів:

очищення шкірних покривів від забруднень і нанесення анестезуючого крему (при необхідності); видалення новоутворень (за одну процедуру лікар може видалити кілька папілом, час впливу лазерного променя на одну зону – 30-60 секунд); накладання стерильної пов’язки або пластиру (з метою зниження ризику інфікування шкірних покривів).

Відео: «Видалення папіломи лазером»

Період реабілітації після процедури триває 3-5 днів. Відразу після видалення папіломи шкіра в області впливу лазерного променя червоніє, а через деякий час на ній з’являється скоринка, яку не рекомендується мочити і розпарювати. З метою профілактики розвитку інфекції та стимуляції процесу регенерації шкіри лікар призначає застосування мазі «Левоміколь». Кірка відпадає самостійно через 3-4 дні, але повне загоєння шкірних покривів відбувається поступово — протягом двох тижнів. Після закінчення періоду реабілітації на шкірі формується невеликий рубець білого кольору, який з часом стає менш помітним (прибрати його можна за допомогою декількох сеансів лазерної шліфовки шкіри).

Видаляла папілому на обличчі за допомогою лазера кілька місяців тому, але ніяких слідів після проведення процедури вже не залишилося. Спочатку думала, що залишиться рубець, але вже через три місяці ранка повністю зажила (з відгуків пацієнтів).

Лікування папіломи на столітті.

Питання про те, як позбутися від папілом на столітті, цікавить велика кількість людей, адже в цій галузі вони виникають найчастіше. Причиною розвитку новоутворення може стати зниження місцевого імунітету і брудні руки, якими людина стосується слизової оболонки ока (для зараження достатньо одного дотику).

Видалення папіломи на столітті лазером являє собою безпечну процедуру, яку лікар-дерматолог проводить в умовах медичного закладу (в окремих випадках перед початком лікування необхідна консультація офтальмолога). Фахівець знеболює шкіру за допомогою крему з лідокаїном, після чого видаляє новоутворення і накладає стерильний пластир. Тривалість періоду реабілітації залежить від розміру шкірного наросту і його локалізації (в області зовнішнього кута ока шкіра заживає швидше). Рубець після видалення папіломи на столітті залишається практично непомітним.

«У мене після видалення папіломи лазером на нижньому столітті залишився невеликий рубець. Він практично непомітний (особливо під косметикою), але доставляє мені невеликий дискомфорт» (з відгуків пацієнтів).

Протипоказання до проведення процедури.

Лазерне видалення папілом протипоказано:

вагітним жінкам; онкохворим; людям, які страждають від гострих і хронічних захворювань шкірних покривів; хворим на цукровий діабет; жінкам у період годування груддю.

Процедура безпечна, тому ускладнення після її проведення виникають рідко. У деяких випадках лазерний промінь викликає появу опіків, пігментних плям і келоїдних рубців, але згідно зі статистикою такі побічні ефекти турбують лише 1-2% хворих.

Вартість видалення папіломи лазером.

Розмір новоутворення, мм Орієнтовна ціна, USD 1-2 8 3-4 12-14 5-6 15-18 7-8 20.

Ціна видалення папілом залежить від місця їх локалізації, кількості і розміру новоутворення. У вартість процедури не входить діагностичне обстеження і анестезія.