вірус папіломи у жінок лікування

Вірус папіломи людини симптоми у жінок лікування.

Лікування папілом у жінок.

Яким жінкам варто остерігатися ВПЛ?

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Вірус папіломи людини впроваджується в епідерміс і слизові оболонки в результаті тілесного контакту з носієм вірусу або тим, хто вже встиг постраждати від нього.

При цьому заразитися шкірним недугою можна не тільки від статевого партнера, але і від будь-якого члена сім’ї або знайомого.

Це відбувається через одну просту причину-хвороботворні мікроорганізми можуть передаватися через предмети загального користування.

Втім, жінка може жити з вірусом, що викликає утворення папілом, з самого народження, але виявити його прояви лише при тимчасовому погіршенні роботи імунної системи.

В цьому випадку немає сенсу шукати причини зараження, навряд чи вірус проник в організм недавно. Для нього властиво «дрімати» до того часу, коли створяться сприятливі обставини для виникнення на шкірі наростів.

Лікарі кажуть, що вірус папіломи людини «сидить» в організмі більше половини жінок, які досягли віку дітонародження. Але він далеко не завжди активізується і призводить до появи наростів.

Тільки 50 % інфікованих жінок стикаються з виникненням на шкірі папілом. Нерідко вони виростають на шиї і в інтимній зоні.

Жінки страждають від виникнення бородавок на статевих органах майже так само часто, як від генітального герпесу.

Причини, по яким дрімаючий вірус оживає, а на шиї та інших ділянках тіла з’являються папіломи, лікарі визначили давно.

До них відносяться:

статевий акт з випадковим партнером; зміна середовища у піхві; поява на шийці матки ерозій; наявність інфекційних захворювань статевих органів; тривалий прийом засобів контрацепції; несвоєчасний початок інтимних відносин.

Нарости утворюються на тілі та обличчі жінки переважно у віці від 20 до 25 років, так саме в цей час активно ведеться статеве життя.

Але є й інші причини появи у жінок папілом, не пов’язані з інтимною сферою.

Ними є слабкий імунітет, дефіцит вітамінів в організмі, непомірне споживання тютюну і спиртного, захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту та порушення обміну речовин.

Як виглядають і де утворюються нарости у жінок?

Папіломи можуть побачити на своєму тілі і чоловіки, і жінки. Але заразитися цією недугою страшніше для представниць слабкої статі.

Вони будуть сильно переживати через неестетичного виду шкіри, свербіння, роздратування і постійного травмування наростів.

Особливо жінки бояться утворення папілом на обличчі і шиї, адже ці місця завжди залишаються відкритими.

Нарости, що з’явилися в зв’язку з активізацією ВПЛ, можна порівняти зі звичайними бородавками. Вони теж мають опуклу форму, а їх забарвлення буває білим, рожевим або коричневим.

Папіломам на шиї та інших ділянках тіла властиво рости: з декількох міліметрів вони можуть збільшитися до двох сантиметрів.

Але вид цих наростів може бути неоднаковим. В одних випадках вони нагадують щільні бульбашки, в інших – квіткові бутони.

Лікарі стверджують, що зростання папілом на шиї жінки може сигналізувати про ризик розвитку ракових захворювань. Але ВПЛ може вразити не тільки відкриті ділянки тіла.

Найчастіше його атаці піддається ніжна шкіра, схильна до постійного тертя предметами жіночого гардеробу. Таким ділянкою шкіри є область під бюстгальтером.

Нерідко жінки знаходять неприємні утворення в пахвових западинах, на слизових оболонках статевих органів і поруч з анусом.

Також папіломи можуть зрости на слизовій ротової порожнини і гортані, в результаті чого порушується мова і утруднюється дихання.

Допомогти позбутися від цього захворювання в силах тільки лікар. Дуже важливо звернутися до фахівця, інакше з’являться ускладнення.

Який лікар допоможе вирішити проблему, залежить від локалізації папілом. За лікуванням наростів в інтимній зоні потрібно звернутися до гінеколога.

Якщо освіти розташовуються на інших ділянках шкіри, то необхідно відвідати дерматовенеролога.

Бажано пройти огляд лікаря-онколога, так як нарости на шкірі іноді мають злоякісну природу. Видалення папілом здійснює лікар-хірург.

Які симптоми помічають жінки при захворюванні ВПЛ?

Поява папілом у вигляді сосочків зазвичай супроводжують такі симптоми, як нестерпний свербіж зовнішніх статевих органів, біль під час сечовипускання і статевого акту.

Маленькі нарости, які мають рвані краї і широку основу, можуть рости не тільки на шкірі інтимної зони, але і поблизу ануса.

Генітальним бородавок властиво з’являтися через два або три місяці після вторгнення в організм вірусу папіломи людини.

Основні місця їх дислокації – шийка або канал матки і слизова піхви. Надалі, якщо не проводити ніяке лікування, то може розвинутися рак шийки матки.

Відео — вірус папіломи у жінок лікування (Відео)

Іноді папіломи в інтимній зоні провокують виникнення іншого захворювання – дисплазії шийки матки. До утворення нетипових клітин на шийці матки призводить зараження ВПЛ 16 або 18 типу.

Для цих вірусів характерна висока ступінь впливу на розвиток онкологічних захворювань.

Симптоми, які допомогли б виявити дисплазію шийки матки, під час огляду гінекологом помітити неможливо. Визначити це захворювання виходить лише за допомогою гістології.

Поза інтимної зони можуть вискочити кератопапилломы. Симптоми цього шкірного захворювання: зроговіння шкіри в місці утворення наростів, фарбування з’явилися бородавок в синьо-бордовий або коричневий колір.

Кератопапилломы являють собою кулясті або конусоподібні нарости, переважно вони ростуть на шиї, в пахвових западинах і на обличчі.

На ступнях зазвичай виростають підошовні бородавки. Їх поява може викликано різними видами вірусу папіломи.

Для лікування папілом наші читачі успішно використовують Папилайт. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі. Детальніше тут…

Освіти на ногах м’ясисті і щільні, розташовуються там, де шкіра найсильніше натирається взуттям.

Симптоми розростання даних папілом – це свербіж і больові відчуття під час ходьби. З таким шкірним захворюванням стикаються жінки, ноги яких сильно потіють.

На голові або тулуб можуть з’явитися фібропапіломи. Ці утворення на вигляд вузлуваті і опуклі, але форми і розміри мають різні. Забарвлення фибропапиллом – буруватий або блідо-рожевий.

Якщо на шкірі з’явилися плоскі папіломи, то про це будуть свідчити такі симптоми, як сильне почервоніння шкіри в зоні ураження вірусом, печіння і непереборне бажання почухати бородавки.

Плоскі папіломи схожі на округлі або загострені горбки, мають гладку поверхню. Колір даних утворень не відрізняється від відтінку шкіри.

У деяких випадках на шкірі жінок утворюються себорейні бородавки. Вони здатні вирости до 6 см, а на їх поверхні видно тріщинки.

Дані освіти пофарбовані в коричневий колір, з’являються на руках і ногах, а також на шиї і обличчі.

Як жінкам лікуватися від папілом?

Лікування шкірного захворювання має бути комплексним, що поєднує засоби зовнішнього і внутрішнього застосування.

Лікар, якому належить лікувати пацієнтку від папілом, звертає увагу на симптоми, ступінь їх вираженості і розташування наростів на тілі.

Також фахівцеві необхідно виявити, чи немає у хворої супутніх захворювань і чим їй загрожує вірус папіломи людини.

Насамперед оглянути жінку, шкіра якої вражена ВПЛ, повинен лікар-дерматолог. До нього треба записатися, як тільки на шкірі з’явилися дивні нарости, а не після спроб самостійно від них позбутися.

Самостійне зрізання папілом загрожує збільшенням масштабів поширення інфекції і серйозними ускладненнями. Прибрати нарости на шиї або обличчі допоможе грамотне медикаментозне лікування.

Лікар зобов’язаний проводити лікування за чотирма напрямками:

зміцнити імунітет пацієнта; призначити для прийому всередину препарати, які знищують віруси; лікувати уражену шкіру аптечними засобами зовнішнього застосування або операційними методами; боротися з причиною проникнення в організм інфекції.

Якщо від наростів на шиї, голові або тілі не виходить позбутися за допомогою мазей, то лікар може направити жінку на видалення папілом операційним шляхом.

Так жінці можуть запропонувати лазеротерапію, кріодеструкцію, електрокоагуляцію, радіохвильовий метод або зрізання утворень хірургічним скальпелем.

Кріодеструкція передбачає руйнування клітинної структури утворень за допомогою впливу азоту в рідкому стані.

Жінкам можна сміливо вибирати таке лікування ураженої шкіри, так як воно абсолютно безболісно і не зможе засмутити появою на шкірі рубців. Але рідким азотом лікар-хірург може лікувати будь-які нарости, крім гострих кондилом.

Якщо папіломи на шкірі великі, то лікар швидше за все відправить жінку на електрокоагуляцію. Правда, таке лікування може викликати у жінки больові відчуття, незважаючи на проведення місцевої анестезії.

Вплив електричного струму дає прекрасний результат: нарости відшаровуються від шкіри, так як в їх клітинах відбувається розпад білка.

Але яке лікування є найбільш інноваційним і найбільш ефективним? Сьогодні лікарі можуть порадити вдатися до застосування радионожа.

Їм прибирають не тільки наріст, але і епітелій безпосередньо під ним, чому виключено повторне ураження шкіри вірусом папіломи людини.

Чи діють народні методи проти папілом?

Перш ніж приступати до такої радикальної мірою, як видалення папілом на операції, можна спробувати народні кошти.

Звичайно, жінкам хочеться знати, який народний рецепт є найдієвішим, адже шкіру на шиї та іншій відкритій ділянці їм потрібно вилікувати якомога швидше.

Усунути симптоми, на зразок печіння і свербіння шкіри, а також випалити папіломи допоможе перевірений роками засіб – сік чистотілу.

Їм необхідно обробляти тільки папіломи, так як на здоровій шкірі може з’явитися опік.

Перший час лікар може порекомендувати наносити на шкірні утворення касторове масло.

Їм потрібно користуватися два рази на день. Лікування касторкою досить тривале, але прекрасно підходить для виведення папілом на ділянках тіла з ніжною шкірою.

Замість касторової олії можна випробувати інший аптечний засіб-екстракт ехінацеї. Як за допомогою нього проводиться лікування шкіри, вказується в інструкції.

Не гірше перерахованих вище засобів шкірні захворювання лікує сік алое. Їм потрібно просочити марлю, прикласти її до хворої ділянки шкіри і зафіксувати лейкопластиром або бинтом.

Альтернатива соку алое Віра-листя перистого каланхое. Лікування шкіри ними передбачає накладення пов’язок.

Якщо народні засоби не допомогли усунути симптоми шкірного захворювання, то необхідно звернутися до інших ліків або, можливо, піти на операційне видалення наростів.

Вірус папіломи людини у жінок: чого слід побоюватися.

Вірус папіломи людини у жінок виникає набагато частіше, ніж у чоловіків. Статистика свідчить, що 80% представниць слабкої статі хоча б раз страждали від цієї інфекції. Прояви ВПЛ, що виникають у жінок — одна з безлічі інфекцій, які передаються статевим шляхом. Небезпека вірусу полягає в здатності викликати злоякісні утворення. Як вилікувати вірус папіломи людини, які бувають наслідки впл, виявленого у жінки — дізнаємося в статті.

Вірус папіломи людини у жінок: які причини появи Наскільки небезпечний вірус, і які симптоми він може викликати у жінок? Про що свідчать наукові дослідження проблеми? Комплексна терапія і лікування Народні методи боротьби Профілактика ВПЛ у жінок.

Вірус папіломи людини у жінок: які причини появи.

Які поширені симптоми вірусу папіломи людини, що виникають у жінок? Зараження в більшості випадків відбувається статевим шляхом. Погіршує ситуацію часта зміна партнерів, так як ймовірність підхопити інфекцію зростає в рази, ніж у чоловіків.

Зараження ВПЛ відбувається через пошкоджені шкірні тканини і слизові оболонки. Передача вірусу здійснюється через сперму, виділення передміхурової залози і сечу. Активізація інфекції може з’являтися раптово, спровокувати гормональні збої в організмі. Куріння прискорить процес і вірус папіломи у жінок зможе з’явитися швидше. Цьому посприяють недавно перенесені захворювання та інші фактори, що знижують імунітет.

Наскільки небезпечний вірус, і які симптоми він може викликати у жінок?

Симптомами ВПЛ у жінок є на поверхні шкіри і слизової нарости. При зараженні певними штамами папіломавірус у жінок може стати причиною онкологічного новоутворення. Збільшуються і розвиваються вони повільно, але ослаблення імунітету провокує зростання небезпечних клітин.

Яким чином повинно проводитися лікування при папіломавірусі у жінок? Звідки береться вірус папіломи і як жити з ним? Вірус поширений, від нього ніхто не застрахований. Близько 90% людей є носіями інфекції, і будь-яка папілома у жінок може свідчити про ризик. Своєчасне лікування вірусу папіломи серед жінок дуже важливо.

Завдяки роботі імунної системи, близько 90% заражень проходять непомітно, і не проявляється вірус через новоутворення. Люди можуть не знати, що виступають носіями, але незнання може привести до розвитку дисплазії шийки матки.

Про що свідчать наукові дослідження проблеми?

Доведено, що причинами виникнення випадків раку шийки матки в 90% стає вірусна інфекція. Деякі вчені говорять про те, що будь-який рак викликається саме ВПЛ. Вірус виліковний, і важливо своєчасно почати терапію.

Описані випадки передачі такої інфекції, як папіломавірус людини від матері до новонародженої дитини при пологах шляхом кесаревого розтину, через загальну ванну, загальні рушники і нестерильні прилади. Коли вірус вже виявлений, лікування ВПЛ у жінок і немовлят необхідно.

Як лікувати вірус папіломи людини і що таке впл? Тривалість періоду,розвитку залежить від штаму, їх налічується близько сотні. Як лікують ВПЛ і його прояви у жінок? Якщо у жінки виявили 6 і 11 тип ВПЛ, він викликає появу бородавок протягом 1-6 місяців, а ВПЛ 16 і 18 типу – кілька років, то потрібно видалити злоякісну папілому. Види вірусу розрізняють ще й за ступенем ризику, коли відбувається розвиток ракових клітин:

Первинними сигналами захворювання можуть бути появи генітальних папілом, безпричинні червоні виділення при ВПЛ після статевого акту. Важливо почати своєчасне лікування вірусу папіломи людини. Під час гінекологічного обстеження доктор може побачити і інші ознаки ВПЛ, такі, як дисплазія, ерозія.

Комплексна терапія і лікування.

Імунітет стає перешкодою поширенню при ВПЛ у жінок в організмі. Це ще один аргумент, щоб подбати про сильний імунітет. Правильний спосіб життя, поряд зі збалансованим харчуванням допоможуть в боротьбі з цим небезпечним захворюванням. Щоб не питати які бувають причини появи, як виявляється інфекція, лікується – потрібно ознайомитися з інформацією у фахівця.

Таким чином, як лікувати впл? Для підтримки імунітету, і боротьби з папіломами добре підійде:

сік червоної картоплі (при необхідності, можна зі звичайного); настоянки з різних трав, такі, як ехінацеї і шипшини.

В комплексну терапію, крім підтримки імунітету, входить видалення папілом, боротьба з вірусом через прийом противірусних препаратів — імуномодуляторів. Пам’ятайте, що задаючись питанням, як позбутися від бородавок назавжди, потрібно ознайомитися зі способами.

Існує безліч способів лікування впл, серед яких найпопулярніші методи видалення папілом:

хірургічним шляхом вручну; електричним скальпелем; спеціальним лазером терапія; заморожуванням рідким азотом; введення спеціальних препаратів.

Вибір слід обговорити з лікарем, який може порадити який-небудь метод підходить в разі захворювання по-жіночому. Тоді результат буде швидким і ефективним.

Народні методи боротьби.

Існує ряд народних способів видалення папілом і бородавок.

Відомий чистотіл, як засіб боротьби з бородавками. Шкіру треба розпарити, після чого змащувати наріст свіжим соком чистотілу кілька разів в день. Так само застосовують і часник, змащуючи шкіру соком, або прикладаючи його свіжим зрізом (можна закріпити бинтом або пластиром).

Зустрічаються й інші способи, через які здійснюється лікування народними засобами:

Лід з настоянки трав: чистотіл, череда, чага. Шматок льоду слід акуратно прикладати точно (ребром, куточком) до ураженого місця три рази в день і тримати протягом трьох хвилин. Яєчним білком змащують уражені ділянки і залишають на кілька годин для висихання, після чого наносять один шар кожні кілька годин протягом кількох днів. Папіломи змащують касторовою олією двічі в день, після чого закріплюють бинтом або заклеюють пластиром. Перемелені зелені (молоді) волоські горіхи заливають гасом з розрахунку 2 частини горіхів на одну частину чистого гасу, настоюють протягом трьох тижнів. Після чого треба процідити і віджати кашку. Вийшла маззю обробляють нарости 2 рази на день. Свіжий зріз листя алое або каланхое приклеїти пластиром до ураженого місця і залишити на чотири години. Повторювати протягом днів 10-12. Масло лимонного і чайного дерева, солодки дає хороший результат при застосуванні 2 рази в день безпосередньо на нарости. Використовувати 2 тижні. Можна позбавлятися від недуги соком горобини і полину, який необхідно протирати 5-10 разів в день.

Профілактика ВПЛ у жінок.

Коли проводиться профілактика ВПЛ або для її проведення, важливо звертати увагу на спосіб життя, дотримуватися правил гігієни.

Профілактикою для запобігання зараження вірусом буде ведення розумного статевого життя, обмеження кількості партнерів. Використання презервативів і дозволяє знизити ризик інфікування, але стовідсоткового захисту не дає.

Вакцинація-ефективний спосіб профілактики перед початком статевого життя.

У неінфікованих дівчат і молодих жінок виробляється стійкий імунітет до папіломовірусу. Виявляється вірус не зможе їх інфікувати. Вакцинацію проводять в кілька прийомів (як правило, 3 протягом півроку).

Як і при будь-якому вакцинації, слід уважно поставитися до стану здоров’я для запобігання ускладнень. Перед вакцинацією необхідно пройти прийом у спеціаліста, який уточнить наявність або відсутність алергій у дівчини, хронічних або недавніх перенесених захворювань, виміряє тиск, температуру тіла і т. д. Це максимально убезпечить від побічних ефектів.

Видалення і профілактика гострих кондилом у жінок і чоловіків.

Що таке загострені кондиломи види гострих кондилом причини появи ознаки і симптоми у жінок у чоловіків лікування гострих кондилом у жінок і чоловіків хірургічне лікування медикаментозне лікування ускладнення гострих кондилом Кондиломатоз під час вагітності діагностика профілактика.

Рідко, але буває, що деякі стикаються з проблемою появи гострих кондилом або як їх ще називають — аногенітальними бородавками. Ця проблема поширена серед деяких чоловіків і жінок. Що це таке, які види бувають і як з ними боротися, розглянемо більш докладно далі.

Що таке загострені кондиломи.

Аногенітальні бородавки ростуть на епітелії слизових оболонках, представлені у вигляді м’яких розростань, в основному їх можна помітити на статевих органах і навколо анальної області. По виду вони подібні цвітній капусті.

Види гострих кондилом.

Можна виділити кілька основних видів бородавок.

А саме такі, як:

Типові кондиломи. Гиперкератотические кондиломи. Папульозні. Плоский.

Плоскі Гіперкератотичні Типові Папульозні.

Гіперкератотичні бородавки відрізняються від типових тим, що вони покриваються роговими лусочками. Папульозні загострені кондиломи відрізняються тим, що вони без рогових нашарувань, і мають гладку поверхню. Плоскі кондиломи, виглядають як плями, вони не піднімаються над поверхнею шкіри.

Загострені бородавки виявляються через 1-3 місяці після того, як людина заразиться вірусом.

Причини появи.

Вірус папіломи людини (ПВЧ) є головною причиною прояву цього захворювання. Сприятливими умовами, при яких проявляється це захворювання, вважаються такі:

вагітність; наявність секрету крайньої плоті; різноманітні виділення з піхви; виділення з уретри; виділення з прямого кишечника.

Вірус передається при прямому контакті – статевий акт. У групі ризику знаходяться ті, хто веде активне статеве життя, в основному — це молоді люди у віці до 26 років.

Багато факторів привертають до розвитку захворювання:

зниження імунітету; елементарніше недотримання гігієни; нестача вітамінів; часті стреси; дисбактеріоз піхви; носіння тісної білизни.

ранній початок статевого життя; незахищений статевий акт; наявність інших захворювань, які передаються статевим шляхом.

Ознаки і симптоми.

Інкубаційний період триває від декількох тижнів до півроку. За деякими статистичними даними відомо, що хвороба однаково протікає, як у чоловіків, так і у жінок. Середній вік людей зазнали цього захворювання становить 21-25 років. Статеві органи і періанальна складка є основним місцем розташування кондилом.

У жінок аногенитальне бородавки найчастіше розташовуються на великих і малих статевих губах, на задній спайці губ, дуже рідко на стінці піхви і на шийці матки. При оральному сексі уражається рот і глотка. При анальному сексі – анальна область.

У чоловіків дуже часто кондиломи загострені розташовані на статевому члені, голівці, уретрі, мошонці, періанальної, анальної та ректальної області. до змісту ↑

Лікування гострих кондилом у жінок і чоловіків.

Щоб знизити ризик захворювання аногенітальними бородавками, необхідно користуватися засобами контрацепції, а саме — презервативами. Остаточно позбутися вірусу папіломи людини дуже складно і практично неможливо, він може довго перебувати в організмі в неактивному стані. Тому можна видалити тільки загострені кондиломи, для того, щоб знизити ризик захворювання партнера і полегшити стан пацієнта. Для підвищення імунітету необхідна консультація імунолога, який пропише вам імуностимулятори.

Хірургічне лікування.

Одним з методів видалення гострих кондилом є лазерокоагуляція. Під час лазерокоагуляції тканина гострої кондиломи випаровується і утворюється струп, тобто суха скоринка. Є дорогою процедурою.

з допомогою радиоволнэтого методу Кріодеструкція.

Після цього методу залишаються рубці. Цей метод вважає дорогим, а так само викликає хворобливість.

Медикаментозне лікування.

Кондилин – це 0,5% розчин у флаконі. У складі є подофіллотоксин, який при місцевому застосуванні зможе привести до некрозу і руйнування гострих кондилом.

Препарат наноситься 2 рази на день протягом 3 днів, а потім необхідно зробити чотириденну перерву. Використовувати даний препарат можна не більше п’ят тижнів. Солкодерм-це суміш з азотної, оцтової, молочної та щавлевої кислоти. Так само до складу входить нітрат міді. Детальніше про цей препарат читайте тут.

Можна використовувати інтерферон. Його необхідно вводити безпосередньо в загострені кондиломи.

Дана процедура досить болюча, і необхідно повторювати обробку. Трихлороцтової кислоти наносять прям на загострені кондиломи. Курс лікування один тиждень.

Якщо загострені кондиломи все ж залишаться, то значить, що цей метод недієвий, і потрібно змінити на інший препарат.

Ускладнення гострих кондилом.

Існує безліч ускладнень гострих кондилом. Якщо кондиломи дуже довго не піддавати лікуванню, то вони можуть загноїтися.

Якщо кондилома розташована в місцях, де відбувається зіткнення з білизною, то вона може відпадати, а на її місці будуть залишатися виразки, які кровоточать. Якщо під час не лікувати загострені кондиломи, то їх кількість може збільшуватися. Тривалий розвиток вірусу в організмі людини, може привести до зниження імунітету. Дана інфекція може викликати рак шкіри і слизових оболонок. У жінок папіломавірус може призводити до ракових захворювань матки. У чоловіків одним з найстрашніших ускладнень, є рак статевого члена.

Кондиломатоз під час вагітності.

Під час вагітності у жінки падає імунітет, тому кондиломи можуть запросто рецидивувати, збільшуватися в розмір. Під час вагітності кондиломи необхідно лікувати, тому що вони є безпосереднім джерелом інфекції. Рекомендовано починати лікувати загострені кондиломи під час вагітності в третьому триместрі.

Діагностика.

Діагностика полягає в клінічному огляді, колоноскопії, уретроскопії, цитологічних дослідженнях, гістологічних дослідженнях, імунологічних дослідженнях.

Але при підозрі на гострі кондиломи необхідно виключити інші захворювання, такі як контагіозний молюск, широкі кондиломи, які виявляють при сифілісі.

При підозрі на наявність кондилом в уретрі, призначають уретроскопію. Беруть мазок з цервікального каналу і піддають його дослідженню. Мета – пошук атипових клітин для того, щоб виключити дисплазію шийки матки. За допомогою імунологічних досліджень, в крої шукають антитіла до вірусу папіломи людини.

Профілактика.

Профілактика вірусу папіломи людини повинна бути спрямована на запобігання зараження цим вірусом. Необхідно використовувати презервативи, які є бар’єром для потрапляння вірусу.

Так само необхідно підвищувати імунітет, вживати більше вітамінів, уникати переохолоджень, виключити куріння, алкоголь, уникати стресів і перевтоми.

Якщо вже є наявність вірусу, то ця вакцина не допоможе. Дуже важливо постійно проходити огляди у лікаря.

Діагностика та лікування вірусу папіломи людини (ВПЛ) типу 56 у жінок.

ВПЛ 56 — хронічна форма папіломавірусу людини, яка зустрічається у 60% чоловіків і жінок. Вірус передається при контакті з інфікованим хворим.

Діагностика папіломавірусної інфекції.

Після потрапляння вірусу папіломи людини в організм симптоми захворювання не проявляються. При зниженні імунітету через деякий час після зараження утворюються кондиломи.

Медики виділяють близько 100 різновидів вірусу папіломи людини.

ВПЛ 56 тип відносять до високої онкогенної інфекції, яка швидко розмножується на слизових.

Цей вірус небезпечний для людини тим, що викликає онкологічні хвороби (рак шийки матки). Для переродження епітелію і слизових в ракові клітини потрібно 10-15 років. Рідко рак шийки матки виявляється у жінки після клімаксу.

Причини розвитку недуги пов’язані з наступними факторами:

незахищений оральний, анальний і традиційний секс; родова діяльність.

ВПЛ тривалий час існує в громадських місцях. В цьому випадку інфекція проникає в організм при наявності на тілі ран, порізів, подряпин, саден. При інфікуванні вірусом папіломи людини існує ризик перенесення захворювання з однієї ділянки шкіри на інший. Такий метод інфікування медики називають аутоинокуляцией.

Перш ніж призначити лікування, фахівець оглядає пацієнта, проводить лабораторні та інші дослідження. Гістологічна діагностика допомагає побачити атипові клітини і виявити наявність койлоцитов. Дане дослідження призначають для диференціації ВПЛ з низьким і високим онкогенних ризиком. ПЛР-діагностика-це високоспецифічна і високочутлива методика, яка допомагає зробити прогноз перебігу недуги.

Методи і способи терапії.

В першу чергу лікування ВПЛ полягає в усуненні симптомів недуги:

хронічний запор або пронос; змінений стілець; відчуття часткового спорожнення кишечника; нудота; стілець з кров’ю; залізодефіцитна анемія; зниження ваги.

При прояві вищеописаних симптомів рекомендується записатися на прийом до онколога. Методика лікування носить індивідуальний характер. При цьому рекомендується дотримуватися таких принципів:

за допомогою періодичного обстеження лікарі своєчасно виявляють і лікують аногенітальні бородавки, які передаються статевим шляхом (рідко побутовим); при виявленні вірусу папіломи людини рекомендується регулярно за ним стежити (для запобігання появи злоякісної пухлини і метастазів); лікарі радять використовувати протизаплідні засоби, уникати випадкових статевих зв’язків.

До основних методів лікування ВПЛ фахівці відносять:

Хірургічне втручання — операція призначається при підозрі на малігнізацію. Ця методика застосовується рідко, так як до її наслідків відносять сильна кровотеча. Віддалена бородавка відправляється на біопсію. Рана вшивається. Кюретаж — наріст видаляється кюреткой. Потім призначають електрокоагуляцію. На рану укладається суха пов’язка. Електрохірургія — призначається при відділенні маленьких папілом. При цьому можуть спостерігатися рецидиви. Якщо така методика використовується при появі великих бородавок, тоді попередньо їх відмочують або вводять в товщу утворень електрод. Кріодеструкція — при цій методиці використовується рідкий азот. Лазерна хірургія-включає деструкцію і гемостаз. За допомогою лазера випаровується бородавка. При цьому лазер чинить токсичний вплив на вірус папіломи людини. Дана методика застосовується для лікування цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії у вагітних жінок.

Щоб усунути ВПЛ, використовують хімічні препарати, що володіють припікаючою дією (саліцилова кислота, трихлороцтова кислота). Головний плюс такої методики полягає у відносній безпеці.

Саліцилова кислота має виражений кератолітичний ефект. Щоб цей препарат краще проник вглиб бородавки, її розмочують в теплій воді. Для видалення патологічного утворення застосовують пемзу. Проблемну ділянку шкіри заклеюють пластиром. Трихлоруксусная кислота (концентрація 50-90%) використовується для хімічної деструкції тканини. Після застосування цього препарату на місці наросту утворюється виразка або болючість.

Ефект «Кантаридина» спрямований на інгібування мітохондрій заражених клітин епітелію, що призводить до їх загибелі, анактозу і формування міхура. Аплікація залишається на добу. Міхур з’явиться через 2 дні. Для загоєння рани потрібно 1 тиждень.

«Солкодерм», на відміну від інших медикаментів, має обмежену дію. При його використанні навколишні тканини не пошкоджуються. Для видалення ВПЛ медики застосовують цитостатичні препарати («Подофиллин», «Блеомицин»). В основі «Подофіліну» — трави. Це засіб призначають для терапії аногенітальної бородавки. Препарат випускається у вигляді розчину.

«Блеоміцин» містить в собі сірку. Препарат має протипухлинний ефект. Засіб вводять в тканину бородавок, де воно зв’язується з ДНК вірусу, блокуючи його синтез. Так як ін’єкція викликає у пацієнта больовий синдром, попередньо проблемну ділянку обробляють кремом «Емла». Препарат необхідно розвести з анестетиком. Така процедура проводиться 1 раз в 2-3 тижні.

При необхідності медики лікують ВПЛ за допомогою імунотерапії. Її проводять в поєднанні з іншими методиками, так як вона не робить специфічної дії. При необхідності проводиться комбіноване лікування ВПЛ. Вибір методики лікування вірусу папіломи людини залежить від наявних симптомів, стадії недуги та інших факторів.

Профілактика вірусу папіломи людини типу 56 знижує ризик розвитку раку шийки матки. Жінкам слід відвідувати гінеколога 2-3 рази на рік. Медики рекомендують робити щеплення, правильно харчуватися і проходити періодичні обстеження на наявність ВПЛ. Своєчасна діагностика і правильне лікування недуги сприяють повному одужанню жінки.