впл 16 типу

У мене виявили ВПЛ 16, 18 типи.

Автор питання: Ольга, Москва (10.12.2011)

Вам необхідно пам’ятати про те, що дана інформація носить виключно ознайомчий характер. Для уточнення діагнозу і підбору індивідуальної схеми лікування звертайтеся до грамотного медичного фахівця, який має досвід успішного лікування ВПЛ .

Здрастуйте. У мене виявили ВПЛ 16, 18 типи. Чи можу я зробити вакцинацію від ВПЛ?

Вакцинація проводиться тільки здоровим людям, у яких ВПЛ немає. Вам необхідно пройти курс противірусного препарату, при наявності видалити зовнішні прояви (папіломи, кондиломи, дисплазія шийки матки), отримати негативний аналіз на ВПЛ, і лише після цього можна зробити вакцинацію проти вірусу.

Методи лікування ВПЛ 16 типу у жінок.

Особливості лікування ВПЛ у жінок Головні медикаментозні ліки Препарати для боротьби з папіломавірусом в домашніх умовах Сучасні хірургічні методи видалення кондиломи Народна медицина в боротьбі з ВПЛ у жінок Що робити при виношуванні? Як поводитися при ВПЛ?

Чимало питань доводиться вирішувати після діагностики ВПЛ 16 типу у жінок: лікування, як жити, що робити? Але зневірятися не варто, адже, незважаючи на те, що 16 тип відрізняється особливою агресивністю і онкогенів, методів боротьби з ним сучасна медицина знає чимало.

Особливості лікування ВПЛ у жінок.

Єдиного препарату, здатного раз і назавжди повністю знищити вірус, досі не придумано. Відносно недавно у продажу з’явився панавір. Цей препарат вводиться внутрішньовенно і здатний знищувати велику кількість вірусів. Однак повного одужання від ВПЛ після його використання все ж не настає. Боротьбу доводиться проводити з використанням допоміжних засобів.

Лікування ВПЛ 16 не відбувається за якоюсь однією, чіткою схемою для всіх, її повинен підбирати лікар в кожному окремому випадку.

Найкраще себе зарекомендував двокомпонентний варіант лікування. У цьому випадку хворий виписуються спеціальні противірусні ліки, які здатні побороти вірусу папіломи людини 16 і 18 типу, а також призначається хірургічний метод лікування кондилом — характерних для цього вірусу бородавки на тілі. Такий комплекс заходів, як показує статистика, оцінюється на 80-90%.

Якщо ж бажаного ефекту від такого лікування не настає, хворий виписується трикомпонентна схема. До хірургічного методу і противірусних препаратів в такому випадку приєднується використання імуномодуляторів. Хоча останні відрізняються численними побічними ефектами, без них терапія ВПЛ 16 у жінок не обходиться. Призначати будь-які імуномодулятори лікарі повинні з урахуванням імунограми пацієнтки.

Лікування інфекції потрібно проводити навіть у тих випадках, коли явних симптомів не спостерігається, адже ДНК ВПЛ 16 типу містить трансформуючий та інфекційний компоненти, внаслідок чого ускладнення може розвинутися практично в будь-який момент. Здійснювати діагностику і призначати лікування цього вірусу повинні вузькоспеціалізовані фахівці: інфекціоніст, онколог, гінеколог або імунолог.

Головні медикаментозні ліки.

У першу групу обов’язкових препаратів, здатних побороти папіломавірус, входять противірусні засоби:

Алокін-альфа. Випускається у формі розчину для ін’єкцій. Особливо часто виписується жінкам, так як дає хороший результат в рамках комплексної терапії проти різних уражень шийки матки (їх часто провокує папіломавірус). Забороняється використовувати Алокін-альфа, якщо жінка має непереносимість будь-якого з його компонентів або ж страждає серйозними аутоімунними захворюваннями. Генферон. Особливо часто використовується жінками, так як має зручну форму вагінального супозиторія і здатний ефективно боротися з вірусом. Протипоказань щодо використання цього засобу досі не виявлено. Віферон. Прекрасно зарекомендував себе в боротьбі з різними захворюваннями урино-генітальної сфери і ВПЛ. Може мати різні форми: мазь, вагінальні свічки, гель. Відноситься до групи інтерферонів. Эпиген інтим. Має особливу фармакологічну форму — спрей, завдяки чому введення його в статеві органи жінки є більш зручним у порівнянні з іншими препаратами. Відрізняється високою ефективністю в боротьбі із захворюванням, може використовуватися в цілях профілактики.

Препарати другої групи — це імуномодулятори. Найбільшою популярністю користуються наступні:

Лікопід. Швидко активує імунну систему для боротьби з вірусом папіломи людини. Має форму таблеток. Серед основних побічних ефектів цього засобу слід назвати підвищену температуру тіла протягом перших днів використання (до 38 °C). Иммуномакс. Вилікувати ВПЛ 16 тільки з його допомогою неможливо, Проте він здатний добре посилити дію противірусних препаратів і часто використовується в поєднанні з деструктивними методами. Хоча побічних ефектів після використання цього засобу досі не виявлено, його не рекомендується використовувати при вагітності, в період лактації, при можливих алергічних реакціях на компоненти. Изопринозин. Це допоміжний засіб, здатний посилити дію противірусних ліків. Випускається у формі таблеток і відрізняється особливою ефективністю. Разом з тим має безліч протипоказань і може викликати численні побічні реакції. Саме тому без комплексного обстеження, включаючи імунограму, цей препарат не використовується.

Фото 1. Папіломи на обличчі.

Препарати для боротьби з папіломавірусом в домашніх умовах.

Якщо папіломи є невеликими за розміром або розміщуються на обличчі (фото 1), в такому випадку лікарі для боротьби з ними рекомендують використовувати такі спеціальні медикаментозні препарати:

Солкодерм. Відноситься до групи хімічних препаратів. В своєму складі містить щавлеву, оцтову і молочну кислоту. Від інших засобів відрізняється точністю дії, тобто знищує тільки відросток, а здорову тканину не зачіпає. Доречний для використання генітальних і підошовних папілом. Відразу після нанесення освіту біліє, а потім все більше присихає і відпадає. Фарезол. Руйнує утворення внаслідок хімічного опіку. Має форму мазі. Повинен ретельно втиратися в проблемну ділянку. Суперчистотел. Виконаний на основі натрію і гідроксиду калію. Перед використанням цього бальзаму варто поцікавитися, що таке Суперчистотел і як його правильно використовувати. Засіб відрізняється своєю сильною хімічною дією, а тому може викликати опіки і шрами на здорових ділянках тіла, що зачіпаються при неакуратному нанесенні. Криофарма. Входить в групу холодоагентів. Його завдання — заморозити наріст. Має форму спрею. За допомогою дозатора наноситься дуже точно і акуратно. Здорові тканини, як правило, не пошкоджує. Веррукацид. Засіб має вигляд масла. Фактично за 1 раз знищує заражені вірусом клітини новоутворення. Повинен наноситися точково, адже відрізняється сильною дією: згідно інструкції, знищує приблизно 2 мм папіломи за 1 використання. Може застосовуватися для боротьби з великими підошовними папіломами. Перед цим стопи рекомендується добре розпарити в гарячій воді. Дермавит. Ефективний хімічний препарат, який бореться з папіломами абсолютно безболісно. Разом з тим може викликати роздратування, якщо потрапить на здорові ділянки тіла. Тому перед використанням слід захистити здорову шкіру (наприклад, пластиром).

Сучасні хірургічні методи видалення кондиломи.

Якщо медикаментозні засоби не допомагають позбутися від папілом, або ж відростки занадто великі, розташовані в місцях, які не можна змащувати хімічними медикаментами (піхву, пахова западина, молочна залоза), лікарі можуть порекомендувати хірургічні методи лікування:

Хірургічне висічення. Використовується в тих випадках, коли є підозра на переродження освіти. Передбачається разом з видаленням відростка вирізання незначної частини (до 3 см) здорової тканини. Оскільки робота виконується скальпелем, можливе ускладнення у вигляді кровотечі. Часто після такої маніпуляції накладаються шви. Рани заживають протягом декількох тижнів. Кюретаж. Має місце у випадках з підошовними папіломами. Процедура передбачає анестезію. Основним інструментом хірурга виступає кюретка. З її допомогою здійснюється зіскрібання новоутворення. В результаті утворюється рівна, неглибока, проте кровоточить ранка. Загоєння її відбувається протягом 1-2 тижнів. Швів при цьому накладати не потрібно. Радіохвильова хірургія. Метод передбачає максимальний нагрів і випаровування папіломи. Це стає можливим завдяки впливу електрода, на кінці якого сконцентрована енергія радіохвиль. Лазерне видалення. Оскільки воно абсолютно безболісне, максимально просте і мінімально травматичне, для боротьби з папіломами використовується найчастіше. Цей високоточний метод передбачає використання невеликого по діаметру лазерного променя. Глибина ураження має уважно контролюватися фахівцем. Ні шрамів, ні побічних ефектів після такого лікування не буває. Повне відновлення шкірного покриву відбувається протягом 5-7 днів. Електрокоагуляція. Простий і мінімально травматичний сучасний метод, який передбачає використання невеликого заряду електричного струму. Для виконання процедури використовується спеціальний апарат. Його завдання-нагріти папілом до 80 °C. в результаті, білкові тканини згортаються.

Народна медицина в боротьбі з ВПЛ у жінок.

Нетрадиційна медицина пропонує свої способи, які дають можливість знищувати папіломавірус. Для загального зміцнення імунної системи пропонується щодня приймати відвар зі збору трав. Доречними в цьому випадку стануть: квітки конюшини, фіалки, звіробій (всі його частини), коріння лепехи, листя подорожника, насіння кропу.

Вдень рекомендується випивати свіжий сік з картоплі. Краще, якщо це будуть його червона його різновид. Що ж стосується видалення самих папілом, то тут існую такі варіанти:

Куряче яйце. На папілому потрібно наносити шарами лише білкову частину яйця. Рідини потрібно небагато, але використання повинно бути частим. Протягом декількох днів папілома повинна повністю присохнуть і відпасти. Рицинова олія. Оскільки цей засіб містить особливо небезпечну для новоутворення кислоту, наносити його потрібно в кілька шарів. Перевага методу в тому, що здорових тканин масло не пошкоджує. Після намазування папіломи її краще прикрити пластиром. Домашня мазь. Всього 2 компонента потрібні для її приготування: перемелений волоський горіх (в стадії дозрівання, зелений) і касторка. З’єднавши їх, потрібно настояти приблизно 2 тижні, поки настій отримає необхідну консистенцію. Наносити засіб на наріст можна по кілька разів в добу.

При зовнішніх проявах лікування (вірус в цьому випадку особливо активний) можна проводити і за допомогою рослинних засобів:

кульбаба — зробивши на його основі одеколонный настій, потрібно щодня наносити засіб на новоутворення; каштан — додається в гарячу ванну, яку повинна приймати пацієнтка; чистотіл — достатньо всього лише кілька крапель в день, щоб вже через 1-2 тижнів папілома повністю зникла.

Що робити при виношуванні?

Як правило, вагітність при ВПЛ 16 протікає добре. Цей діагноз не може, як показує практика, вплинути на патологічні зміни розвитку плода і на ускладнення вагітності. Сам по собі папіломавірус не є показанням до виконання кесаревого розтину. Якщо органи жінки не зазнали негативних змін внаслідок ВПЛ, народження відбувається природним шляхом. Імовірність того, що малюк заразиться в період пологів, як відзначають педіатри, невелика.

Разом з тим бувають ситуації, коли вірус все ж викликає певні зміни в тканинах шийки матки. Щоб виключити розвиток ракового захворювання, ще під час вагітності жінка проходить систематичні огляди у гінеколога, здає мазки на цитологію. Терапія ВПЛ під час виношування дитини, як правило, не проводиться. Противірусні та імуномодулюючі препарати можуть викликати негативні наслідки для малюка, тому їх призначають вже після пологів.

Присутність кондилом на стінках внутрішніх статевих органів жінки може стати причиною, що заважає нормальному дітородіння. Особливо часто кесарів розтин виконується, якщо папіломи вже досягли великих розмірів і викликають несильне кровотеча.

Якщо жінка відчуває себе добре, і інших проблем з вагітністю ні, ще під час вагітності може виконуватися хірургічне видалення утворень.

Однак самостійно народжувати після такої маніпуляції досить складно: органи будуть травмованими після втручання. Крім того, можлива поява шрамів, рубців, які ускладнюють нормальне скорочення матки. Кращим варіантом є обстеження на наявність вірусу папіломи людини ще на етапі планування вагітності. Своєчасно пролікувавшись, жінка зможе бути впевненою в захисті свого майбутнього малюка і нормальних пологах.

Як поводитися при ВПЛ?

Хоча ВПЛ 16 може мати дуже негативний вплив на жіночий організм, впадати у відчай не варто. Головне завдання після встановленого діагнозу — якісне і тривале (протягом декількох місяців) лікування. Жінка з цим діагнозом повинна систематично оглядатися гінекологом. Папіломи можуть виникати не тільки на шкірі зовні, але і пошкоджувати внутрішні статеві органи. Часто в цьому випадку здаються онкомаркери на рак шийки матки.

Постійна підтримка імунної системи-одне з ключових завдань при ВПЛ. Щоб побороти вірус папіломи людини 16 типу, жінка повинна добре спати, правильно харчуватися, підтримувати і зміцнювати імунну систему. Загартовування, заняття спортом, вітамінні комплекти, систематичне вживання зелені, свіжих овочів, ягідних морсів — без усього цього розраховувати на позитивний результат лікування противірусними препаратами не варто.

Обов’язково жінка повинна кинути такі шкідливі звички, як куріння або надмірне вживання алкоголю. Ймовірність виникнення ерозії, дисплазії і раку шийки матки від цього значно збільшується. Не варто хвилюватися, що ВПЛ 16 і вагітність сумісні. Порадившись з лікарями, можна підібрати ефективну схему лікування, яка забезпечить максимально безпечне зачаття і народження малюка.

Не варто вдаватися до сумнівних методів видалення папілом на тілі. 16 тип вірусу характеризується підвищеною онкогенів, а тому навіть несильні травми папілом можуть призвести до розвитку раку. Таким чином, можна стверджувати, що ВПЛ 16 типу є небезпечним для здоров’я жінки захворюванням, але з ним можна боротися. Саме тому після встановлення діагнозу жінці обов’язково потрібно звернутися до лікаря і дізнатися, чи можна вилікувати ВПЛ, і як уберегти від захворювання свого партнера.

ВПЛ типи 16, 18 генотип (кач.)

Human papillomavirus 16, 18.

Human papillomavirus 16, 18.

Інформація про дослідження.

ВИСОКИЙ РИЗИК РОЗВИТКУ РАКУ викликає пухлини області голови і шиї, РАК шийки матки, прямої кишки, статевого члена, легенів). Видається індивідуальний якісний РЕЗУЛЬТАТ по кожному ТИПУ.

Віруси папіломи людини (ВПЛ) — широко поширена і найбільш варіабельна група вірусів, інфікуючих людини. Це маленькі безоболочечные ДНК-віруси, які є представниками сімейства Papillomaviridae. В даний час ідентифіковано більше 100 типів ВПЛ, 80 з яких добре описані. За клінічними проявами їх ділять на шкірні типи і аногенітальні типи. ВПЛ 16 і 18 ставляться до аногенітальної групі паппиломовирусов з високим онкологічним ризиком — тобто віруси, що володіють найбільшою здатністю викликати рак статевих органів, зокрема рак шийки матки. ВПЛ 16 і 18 типів передається статевим шляхом.

Вірус папіломи людини відноситься до сімейства Papillomaviridae . Віріони не мають оболонки і містять ДНК. Більше 30 типів ВПЛ можуть інфікувати епітеліальний шар урогенітального тракту. Залежно від онкогенного потенціалу виділяють віруси високого (типи 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59) і низького (типи 6, 11, 42, 43, 44) онкогенного ризику. Основний шлях передачі збудника — статевий (генитально-генітальний, мануально-генітальний, орально-генітальний), однак можлива передача і при безпосередньому зіткненні (шкірний контакт). Ризик передачі навіть при одноразовому статевому контакті дорівнює 80%, особливо у дівчат, які не досягли статевої зрілості. У період статевого дозрівання у дівчат природним станом шийки матки є біологічна трансформація эктопированного на вагінальну порцію шийки матки циліндричного епітелію, що полегшує проникнення вірусних частинок в клітини. ВПЛ має тропність до епітеліальних тканин (шкіра, слизові оболонки) незалежно від їх локалізації і проникає в клітину через мікроскопічні порізи і потертості (дефекти).

Незважаючи на те, що більшість людей протягом життя інфікуються цим збудником, найчастіше інфікування закінчується мимовільної елімінацією вірусу з організму. Тим не менш у 5-10% пацієнтів ВПЛ персистує, що в кінцевому підсумку може призводити до появи доброякісних або злоякісних змін шкіри і слизових оболонок.

Вірус папіломи людини — єдиний вірус, який не проникає в кров, внаслідок чого інфекційний процес протікає без розвитку запальної реакції. Перенесена ПВІ не захищає від повторного інфікування. Середня тривалість часу між первинним інфікуванням ВПЛ і розвитком РШМ становить 20 років. В цілому персистуюча ПВІ закінчується раком лише в 1,5% випадків. Кращою профілактикою раку шийки матки є організований скринінг – систематичне тестування у безсимптомних жінок, так як ефективних лікарських препаратів від вірусу папіломи, що викликає захворювання, немає.

Фактори ризику ВПЛ-інфекції:

Сексуальна поведінка (ранній початок статевого життя, велика кількість статевих партнерів); Інші ІПСШ (хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, сифіліс, інфікованість вірусом простого герпесу, вірус імунодефіциту людини, цитомегаловірусна інфекція та ін); Зміни імунного статусу; Терапія супутньої патології цитостатиками (онкологічних захворювань, станів після трансплантації органів). Дослідження для виявлення збудника папіломавірусної інфекції 16-го і 18-го типу проводиться з методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі (Real-Time) визначається генетичний матеріал (ДНК) вірусу в зразку, отриманому з урогенітального тракту.

Показання до призначення дослідження.

Визначення групи ризику по розвитку раку шийки матки Скринінгові програми з цитологічним дослідженням для жінок старше 30 років Обстеження при невизначених і сумнівних результати цитологічних досліджень Контроль ефективності терапії тяжкої дисплазії шийки матки (CIN II ) через 6 місяців після видалення ураженого епітелію Проведення диференційної діагностики із захворюваннями не папіломавірусної етіології.

Підготовка до дослідження.

За 2 тижні виключити прийом антиретровірусної терапії За 3 дні вагінальні форми лікарських засобів, інтравагінального УЗД і кольпоскопії За добу виключити статевий контакт Не повинно бути менструальних виділень (рекомендовано або за 5 днів до початку менструації, або через 5 днів після закінчення) Вагітним до 22 тижнів бере медична сестра якщо немає загрози, з 22-30 тижні -якщо немає загрози, бере гінеколог по запису, з 30 тижня тільки принесений матеріал. Зішкріб з урогенітального тракту (у чоловіків — уретра ) рекомендується здавати через 2 години після останнього сечовипускання.

З цим дослідженням здають.

16.1. Гінекологічний мазок на флору 14.13. СКРИНІНГ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ: Цитологічне дослідження мазків шийки матки і цервікального каналу методом РІДИННОЇ ЦИТОЛОГІЇ BD SurePath FocalPoint 19.57. ВПЛ типи 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59-генотип. (Метод Real-Time) (кол.)

Результати дослідження.

Фактори, що впливають на результати досліджень.

Прийом противірусної терапії менш ніж за 2 тижні до дослідження проведення менш ніж за 3 дні вагінальні дослідження, спринцювання для чоловіків сечовипускання менш ніж за 2-3 години до дослідження.

Інтерпретація результату.

Результат виявлено-означає наявність ВПЛ 16 або 18 без вказівки конкретного типу. Результат НЕ ВИЯВЛЕНО слід інтерпретувати як відсутність у зразку специфічних ділянок ДНК ВПЛ.

ВПЛ 16 типу.

Пошук по форуму Розширений пошук Знайти всі повідомлення з подяками Пошук по щоденникам Розширений пошук.

До сторінки.

Папіломавірус 16 типу ставитися до папіломавірусів високого онкогенного ризику і може (але не завжди обов’язково) викликати бовеноїдний папульоз і різні ступені плоскоклітинної інтраепітеліальної неоплазії шийки матки. Почитайте про Нього ось тут (правда я писав цю статтю для лікарів,але в цілому зрозуміти можна, там же колекція посилань)

[ Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам ]