як краще видаляти папіломи

Чим краще видаляти папіломи.

Головна » Папіломи » Чим краще видаляти папіломи.

Як видалити папілом.

Незважаючи на те, що папіломи відносяться до доброякісних утворень, вони можуть призвести до досить серйозних наслідків. Видалення папілом — одна з пріоритетних завдань щодо недопущення подальшої прогресії вірусу папіломи людини (ВПЛ). Шкірні нарости можуть з’явитися не тільки на шкірі, але і на слизовій оболонці.

У деяких випадках неприємні освіти починають неконтрольовано розростатися, перероджуючись в злоякісні форми. Цього краще не допускати-видалити папілом треба якомога раніше. Навіть якщо пацієнт не відчуває ніякого дискомфорт і болю, краще перестрахуватися і знизити потенційний ризик.

Чи треба видаляти шкірні нарости? Які способи видалення папілом можна позначити? Які є протипоказання і побічні ефекти? Відповіді на ці питання можна буде знайти в тексті нижче.

Що можна зробити.

Після того як пацієнт потрапляє на прийом до лікаря, у нього з’являється велика кількість питань щодо того, як краще видаляти папіломи. Сучасна медицина постійно розвивається, а тому кожна методика зможе допомогти тільки в певному випадку. Існують такі способи:

видалення хірургічним шляхом; кріо процедури (вплив низьких температур); припікання електричним коагулятором або хімічними препаратами; радіохвильова хірургія; лазер.

Всі методи видалення папілом потребують детального розгляду. Можна почати з припікання хімічними препаратами як однієї з найпростіших методик. Після закінчення процедури на місці папіломи з’являється скоринка, яку не можна чіпати руками. Вже через кілька днів вона відпаде сама.

Якщо пацієнт спробує самостійно зірвати скоринку, то висока ймовірність утворення рубця. Таку процедуру може проводити тільки досвідчений дерматолог, який визначив справжню причину новоутворення.

Видалення папілом за допомогою препаратів, що складаються з саліцилової кислоти, цілком ефективно.

Крім того, лікарі можуть призначити кантаридин (екстракт шпанської мушки). Це спосіб вважається більш радикальним, оскільки тканина бородавки спалюється. Якщо у пацієнта з’являються генітальні папіломи, то лікування треба скорегувати.

Пацієнти повинні пам’ятати про те, що будь-яке лікування повинно давати позитивні результати. Якщо це не відбувається, то лікарі можуть вколоти в новоутворення блеоміцин-спеціальний противірусний препарат.

Чи боляче видаляти папіломи хірургічним шляхом? Пацієнти повинні розуміти, що зрізання шкірного наросту проводиться під місцевим знеболенням. Після закінчення втручання дерматолог накладає тугу пов’язку.

Відмінна риса.

Лазерний скальпель — інноваційна розробка, яка вважається менш травматичною. Таке видалення папілом відрізняється мінімальним набором побічних ефектів і протипоказань.

Кріо процедури грунтуються на використанні рідкого азоту. Вона не займає багато часу і добре переноситься кожним пацієнтом. Дерматолог використовують спеціальний аплікатор, що занурюється в рідкий азот. Після цього його треба прикласти до папіломи. Вже через кілька днів шкірний наріст починає темніти, підсихати і відпадати.

Якщо лікар зіткнувся з великими бородавками, то можуть знадобитися повторні кріо процедури. Пацієнти повинні розуміти, що будь-яка методика має свої переваги і недоліки.

Вплив рідкого азоту не можна дозовано контролювати, тобто глибина впливу не може повноцінно регулюватися. В такому випадку, деякі освіти на шкірі не будуть видалені з першого разу. Крім того, на місці впливу може залишитися рубець.

Електрокоагуляція — процедура, в основі якої лежить вплив високочастотного електричного струму на м’які тканини. Ця методика має на увазі локальне і прицільне лікування. Після закінчення сеансу треба обробити шкіру і дочекатися, поки скоринка відпаде сама.

Знаючи, як видалити нарости, у пацієнтів більше не буде необхідності у використанні домашніх засобів і методів. Перш ніж прибрати бородавку, треба визначитися з причиною, яка обумовлювала цю проблему.

Видалення папілом, відгуки:

Світлана 23, Дніпропетровськ Всім привіт. Вже котрий рік борюся з папіломами на своєму тілі. Перепробувала багато і зрозуміла, що треба звертатися за допомогою до фахівців. Чим краще лікуватися, звичайно ж, не знала, а тому з деякими новоутвореннями з’явилися проблеми. Лікар порадив метод електрокоагуляції. Процедура не найприємніша, але результат виправдав себе. Вже через кілька днів мої «шкірні недруги» відвалилися від шкіри. Зрозумів одне — не можна займатися самолікуванням. Владислав 25 років, Вуглегірськ Доброго часу доби. Довго розписувати не буду, оскільки повчального в моїй історії не багато. Папіломи з’явилися ще в 20 років, але не звертав на них ніякої уваги. Тільки через роки зрозумів, що з ними нічого не можна робити. Дякую лікарю, який врятував від купи проблем. Він призначив хірургічне видалення, невеликі рубці не затьмарять настрій. Карен 27 років, Баку Всім привіт. Лікарі наполегливо повторювали « «видаліть папіломи якомога швидше». Не звертав на це ніякої уваги, а дарма. З деяких пір мої шкірні проблеми почали прогресувати, приводячи до появи болю. Єдине рішення — видалення. Спасибі фахівцям, які зробили все швидко.

Видалення наростів на тілі — етап лікування папіломатозу.

Це вірусне інфекційне захворювання, яке може зовсім не проявлятися зовнішньо, а може викликати розростання епідермісу. Інкубаційний період – від місяця до півроку і більше.

Потрібно видаляти папіломи — вирішує лікар, виходячи з аналізів і гістологічного дослідження патологічних утворень. Також для призначення лікування враховується вік і стан організму пацієнта, локалізація бородавок, їх кількісні (одиночні, множинні) і якісні (плоскі, широкі, загострені) характеристики.

Видалення папілом – це перший крок в лікуванні даного захворювання. Висічення наростів має поєднуватися з імуномодулюючою і противірусною терапією.

Методи видалення папіломи.

Для того щоб позбутися від бородавки на тілі, необхідно проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем, який може призначити одну з деструктивних терапій.

Висічення наростів фізичними методами; Використання хімічних засобів; Медичних препаратів.

Існують методи деструкції утворень, які не пов’язані з офіційною медициною. Перш ніж задуматися над тим, як самому можна видалити папілом, необхідно розповісти про цей намір фахівцеві. Можливо, у лікаря вийде переконати не використовувати неефективні і небезпечні домашні засоби.

Видалення папілом в домашніх умовах має місце бути, навіть є деякі кошти, проявляють максимальну ефективність в боротьбі із захворюванням. Потрібно пам’ятати, що в разі виникнення несприятливих симптомів необхідно терміново звернутися за допомогою до дерматолога.

Видалення папілом в лікарні. Фізичні та хімічні методи-що краще?

У наш час існує багато інструментальних методів висічення бородавок, а також випаровування наростів за допомогою деяких апаратів. Ефективність даних процедур визначається індивідуально в кожному випадку.

Висічення папіломи проводять такими фізичними методами:

Електрокоагуляція; Радіохвильовий метод; Використання лазерного апарату; Кріодеструкція; Видалення папілом хірургічним шляхом.

Хімічними методами мається на увазі використання медичних препаратів на основі органічних і неорганічних кислот, лугів, фенолів і інших їдких засобів, які провокують відмирання патологічного наросту.

Так чим краще видаляти папіломи – інструментальними методами, або ж за допомогою аптечних засобів? Відповідь на це питання можна буде отримати, прочитавши статтю. Щоб побачити на власні очі, як проходить видалення папіломи, фото і відео можна знайти в мережі Інтернет.

При маленьких одиночних наростах лікарі призначають використання місцевих трансдермальних препаратів з противірусною та імуностимулюючою дією (панавір, Епіген, Віферон, Циклоферон), а для середніх і великих бородавок використовують більш радикальні методи висічення.

Видалення родимок і папілом лазерним апаратом.

За допомогою пучків лазерних променів наріст випаровується, утворюючи струп. Лазерні апарати бувають з постійною (прямою) подачею пучка променів, і зі змінною (імпульсні і фракційні). Перший тип використовується для висічення гострих наростів, другий – для широких і плоских бородавок.

Операція з видалення папіломи вуглекислим лазерним апаратом часто проводиться під місцевим знеболенням з використанням анестетиків. Деякі сучасні апарати дозволяють не застосовувати анестезію при висіченні невеликих поодиноких наростів, одночасно охолоджуючи поверхню дерми.

Щоб назавжди зникла папілома, операція повинна проводитися досвідченим фахівцем. Якщо струп не здирати і загоєння буде проходити природно, він відпаде самостійно через кілька тижнів (в залежності від розміру бородавки).

Які папіломи можна видаляти радіохвильовим методом?

Радіохвильове висічення патологічних утворень проводиться за допомогою апарату «Сургитрон». Під впливом хвиль високих частот, які подає прилад, бородавка випаровується, залишаючи за собою невелику ранову поверхню, яка затягується, не утворюючи рубцевої тканини.

Давно використовує косметологія ефективне видалення папілом за допомогою апарату «Сургитрон». Бородавки на обличчі зникають практично безслідно. Успішно видаляють цим методом кондиломи в аногенітальної області, де теж небажано утворення грубої рубцевої тканини.

Якщо лікар призначив процедуру не тільки в косметичних цілях, видалення папілом у поліклініці проводиться під контролем кваліфікованих фахівців, які по завершенню нададуть наступні рекомендації щодо подальшого догляду та відновлення.

Кріодеструкція і електрокоагуляція – менш ефективні способи видалення папілом.

Кріодеструкція має на увазі руйнування патологічного утворення рідким азотом. Наріст піддається впливу криогена, потім заморожується, запалюється (з’являється пухир) – відбувається природний процес загоєння тканин.

Складно розрахувати оптимальну глибину висічення (як правильно видалити папілому, знає тільки висококваліфікований спеціаліст); Висока ймовірність появи повторних утворень на тих же місцях; Нарости великих розмірів можуть иссекаться в кілька стадій; Лікування і видалення папілом таким методом займає багато часу (до повного загоєння проходить близько півроку).

Електрокоагуляція більш ефективна, ніж використання рідкого азоту, але все ж має свої недоліки, такі як надмірне рубцювання і підвищений ризик рецидиву.

Видалення ВПЛ за допомогою цієї процедури засноване на впливі на наріст струму високої частоти. Плюс процедури в тому, що після відділення бородавки від шкіри можна провести її гістологічне дослідження.

Видалення папілом медикаментозно.

Медикаментозно позбавляються тільки від наростів невеликих розмірів. Можна застосовувати засоби, у складі яких є хімічні речовини, а можна препарати, що впливають безпосередньо на ріст і розвиток вірусу в базальних клітинах мембрани глибоких шарів дерми.

Чи боляче видаляти папіломи хімічними засобами? Такими препаратами є Солкодерм, Солковагин, Суперчистотел, Ферезол – у складі їдкі речовини. Якщо застосовувати згідно з інструкцією, буде мінімум больових відчуттів. Неприємних симптомів можна уникнути, завдаючи кошти виключно на патологічні розростання.

Видалення вірусу папіломи людини буде ефективним тільки при правильному виборі терапії. Для висічення наростів використовують також 5-фторурацил, який інгібує розвиток вірусу. З цією ж метою застосовують крем Алдара (Іміквімод – — наноситься протягом місяця, запобігає повторній появі бородавок.

Швидке самостійне видалення папілом.

Без огляду фахівця видаляти нарости не рекомендується, тому що при неправильному зверненні розростання можуть запалюватися і, що ще гірше, озлокачествляться (частіше при механічних пошкодженнях).

Деякі люди не йдуть до лікаря, а починають шукати методи, як самостійно видалити папілом будинку. На форумах, присвячених цій темі, можна прочитати про безліч способів позбавлення від наростів: від перетягування ниткою до припікання часточкою часнику.

Папіломи – як видалити за допомогою соку чистотілу? Стебло цієї рослини виділяє жовтий сік, яким потрібно змащувати нарости до 3-х разів на день. Народні цілителі рекомендують наносити такий засіб не більше ніж на 12 розростань, щоб уникнути загального отруєння організму. Курс лікування необхідно продовжувати до зникнення утворень.

Чи можна видаляти папіломи, перев’язавши ниткою? Ні в якому разі цю процедуру проводити не можна. Про такий метод можна прочитати також на форумах «народних умільців», але ті, кому це допомогло-везунчики. По-перше, таким способом проводити видалення папілом – боляче. По-друге, у онкогенних штамів вірусу багато, і не знаючи, який з них викликав появу наростів на шкірі, можна спровокувати малігнізація бородавки.

Де і як краще видаляти папіломи?

Є ймовірність, що маленькі нарости через деякий час зникнуть, також вони можуть і стрімко збільшуватися в розмірах, запалюватися, доставляти масу незручностей.

Де видалити родимки і чи потрібно взагалі це робити, може підказати лікар-дерматолог або дермато-венеролог після огляду і здачі деяких аналізів.

Крім питання, чи вимагають висічення бородавки, потрібно вирішити, яким способом краще видаляти. Оскільки найпопулярнішими і ефективними є лазерний і радіохвильовий метод, буде краще скористатися цими апаратами.

Необхідно звернути увагу на те, який лікар видаляє папіломи. Якщо фахівець висококваліфікований, яким би методом бородавки не віддалялися, можливість рецидиву зведена до мінімуму.

Де можна видалити папіломи – це один з поширених питань серед пацієнтів. У наш час практично кожна косметологічна клініка має сучасне обладнання, яке використовується для безболісного і швидкого видалення наростів.

Де видалити папілом — в косметологічній платній клініці або в безкоштовній поліклініці? Дешевше скористатися послугами лікарів в лікарнях, де прийоми і огляди безкоштовні. Деякі поліклініки не мають необхідного обладнання, тоді пацієнта направляють в клініку з відповідними апаратами.

Небезпека видалення скальпелем.

Існує багато способів висічення патологічних утворень, які не вимагають хірургічного втручання і менш безпечні для пацієнта. Якщо є підозра на малігнізацію наросту, хірургічне видалення папіломи необхідно.

Січуть ділянку дерми приблизно близько 3 сантиметрів. Процедуру проводять під місцевим наркозом. Метод вважається болючим, тому що загоєння проходить не менше ніж за кілька тижнів.

Розмір рубця залежить від того, як пройшло видалення папілом, який лікар проводив процедуру. Якщо хірург використовував косметичний шов, ймовірність утворення грубого рубця мінімальна.

Жоден фахівець не зможе відповісти на питання, чи небезпечно видаляти папіломи скальпелем, тому що успішність і легкість проведення процедури залежить виключно від випадку.

Видалення папілом – протипоказання.

Не при всіх станах організму і супутніх захворюваннях можна позбавлятися від бородавок. Є ситуації, в яких це може бути небезпечно – саме тому і важлива консультація фахівця перед проведенням процедури.

Папіломавірус-видалення протипоказано при таких захворюваннях:

Наявність злоякісних і доброякісних новоутворень; Будь-який запальний процес в організмі; Гострі інфекційні захворювання; Цукровий діабет у стадії декомпенсації (не буде проходити загоєння, висока ймовірність некрозу тканин); Герпесная інфекція (прояви в зоні наростів).

Не залежно від того, як пройшло видалення, чим краще пацієнт буде доглядати за ранками у відновний період, тим швидше він прийде до звичної життєдіяльності.

Відповіді на часті питання.

Чи варто видаляти папіломи під час вагітності? Нарости, які можуть завдати істотної шкоди жінці за термін виношування плоду, можна видаляти в першому триместрі. Чи треба видаляти папіломи, якщо ризику для майбутньої мами і дитини немає? В такому випадку освіти можуть залишитися, головне-не піддавати їх механічним подразненням. Чи можна видаляти папіломи влітку? У жарку пору року можна позбавлятися від наростів, але необхідний правильний післяопераційний догляд. Потрібно уникати попадання на ранову поверхню прямих сонячних променів і пилу. Але постійно ходити з пов’язкою теж не рекомендують – струп повинен підсихати, щоб потім самостійно відпасти. Також не рекомендують позбавлятися від бородавок на недавно засмаглій або згорілій шкірі. Коли можна видаляти папіломи? Якщо утворення з’явилися на місцях, які піддаються регулярному тертю або попаданню прямих сонячних променів, їх необхідно січуть. Проводити цю процедуру рекомендується паралельно з противірусною та імуномодулюючою терапією.

Крім комплексного лікування та медикаментозних заходів щодо профілактики рецидиву, пацієнт повинен уникати станів, що призводять до різкого зниження імунітету (перегрівання, переохолодження, стреси, депресії), також регулярно проходити курс вітамінотерапії. Якщо збалансовано харчуватися, повноцінно висипатися і дотримуватися перерахованих вище заходів, нарости ніколи не потурбують повторно.

Чи завжди потрібно видаляти папіломи.

Бородавки на тілі – зовсім не рідкість.

Деякі з цих новоутворень не доставляють ніяких турбот своїм власникам.

Інші розростаються і створюють видимий естетичний дефект або ж заподіюють фізичні незручності.

В останніх випадках зазвичай питань не виникає, такі папіломи видаляються.

А от чи потрібно видаляти папіломи, які не заважають в повсякденному житті і не проявляють себе ніякими симптомами?

Для відповіді на це питання необхідно розібратися в причинах їх появи на тілі.

Причини ВПЛ.

Всі папіломи (бородавки) з’являються тільки через присутність в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Цей вірус дуже поширений серед населення, до 90% людей є його носіями.

В таких умовах зараження практично неминуче. Як же воно відбувається?

Найпоширенішим шляхом передачі вірусу вважаються будь-які незахищені статеві контакти з його носієм. Зараження відбувається практично зі 100% — вою ймовірністю. Також високий ризик передачі вірусу від матері, яка є його носієм, до малюка під час пологів. Не менш поширений контактно-побутовий спосіб зараження. Вірус проникає через найдрібніші, невидимі оку пошкодження шкіри і слизових оболонок. Ризик збільшується у вологому теплому середовищі, тобто відвідувачам громадських лазень і басейнів слід бути особливо обережними.

Фото: випадковий статевий контакт — найбільш часта причина впл.

Чимала роль в обгрунтуванні ВПЛ в організмі відводиться імунітету. Якщо з ним все в порядку, людина довгий час може не знаходити у себе симптомів зараження, тобто наростів на тілі.

Але варто природному захисту трохи ослабнути, вірус починає активно розмножуватися.

Епітеліальні клітини, уражені ним, швидко діляться і перетворюються в наріст – бородавку.

Як виглядає.

Папілома – це новоутворення, яке найчастіше підноситься над поверхнею шкіри на 1-5 мм.

Іноді вони можуть досягати і більших розмірів (до 2 см).

Зовнішній вигляд бородавки багато в чому визначається різновидом ВПЛ, що влаштувалася в клітинах епітелію.

Це можуть бути округлі, сферичні освіти, конусоподібні або вузликові. Кріпляться до тіла вони на широкому або тонкому підставі (ніжці). Навпомацки папіломи можуть бути пружними і еластичними (наприклад, освіти на шиї). Але можуть мати жорстку, ороговілу поверхню (на руках і ногах). Папіломи, що з’явилися на слизових оболонках (у горлі або на статевих органах), нагадують суцвіття цвітної капусти або півнячий гребінець, особливо якщо починають розростатися. Ці утворення можуть бути одиничними, але при поширенні вірусу являють собою цілі колонії. Зустріти їх можна на будь-якій ділянці тіла, навіть на мові або в задньому проході.

Одні папіломи не змінюються з моменту появи та не завдають додаткової шкоди здоров’ю, інші можуть перероджуватися в злоякісні утворення (так, папіломи на шийці матки часто призводять до онкологічних проблем).

Наявність бородавок не пов’язано з віком, виявити їх можна і у дитини, і у дорослої людини.

Самостійно припустити в що з’явився наросте папілом ви можете, порівнявши його з фото. Але для точного діагнозу слід все ж звернутися до лікаря.

Діагностика.

Незважаючи на характерні особливості зовнішнього вигляду папілом для диференціації їх з подібними новоутвореннями та з’ясування ступеня небезпеки для здоров’я проводяться діагностичні заходи:

цитологічне дослідження – дає уявлення про функціонування клітин новоутворення, що дозволяє виключити його злоякісність; полімеразна ланцюгова реакція – проводиться з метою виявлення ДНК папіломавірусу та уточнення діагнозу; Digene-тест – дуже чутливе дослідження, що дозволяє виявити ВПЛ, його підтип, ступінь онкогенності і концентрації в клітинах новоутворення; гістологічний аналіз – проводиться після видалення бородавки для підтвердження її доброякісності.

Фото: ПЛР діагностика.

Чи може зникнути сама.

Чи варто поспішати з видаленням папіломи або є ймовірність, що вона може зникнути сама?

Відомі випадки, коли бородавки пройшли самі. Зазвичай це стосується тих папілом, які утворилися на тлі тимчасового зниження захисних сил організму в результаті стресу, перевтоми або нетривалої хвороби. Також самостійно зникнути можуть папіломи у дітей і підлітків, адже вони найчастіше з’являються в результаті упущення з боку несформованої імунної системи.

Але слід знати, що папіломи на ніжці і загострені кондиломи (бородавки, що з’являються на слизових статевих органів) самостійно не проходять.

Тому в даних випадках потрібно задуматися про кардинальне вирішення проблеми, тобто про видалення.

Що буде, якщо відірвати.

Папілома може відірватися випадково, особливо якщо вона кріпиться до шкіри тонкою ніжкою.

Але деякі люди намагаються самостійно відірвати або зрізати це новоутворення, намагаючись позбутися від нього в домашніх умовах.

Фото: відрив новоутворення.

Вони не підозрюють, що така процедура може погіршити стан справ:

при відриві папіломи зазвичай невелика її частина все ж залишається. Вірус змушує клітини посилено ділитися, і на місці однієї папіломи з’являється кілька нових. Іноді вони настільки густо покривають шкірний покрив, що доставляють значну фізичну незручність; травмування бородавки, що відбувається при її відриві, може привести до інфікування. Ділянка шкіри навколо запалюється, опухає, болить, іноді виникає його нагноєння; активність вірусу, що з’являється при пошкодженні папіломи, може дати поштовх її переродження, особливо якщо на її виникнення вплинув штам ВПЛ з підвищеною онкогенів. За зовнішнім виглядом бородавки це не розпізнаєш, тим більше небезпечно самостійне її травмування; відрив бородавки може привести до тривалого загоєння і утворення шраму.

З огляду на всі ці ризики, навмисно відривати або зрізати папілом дуже небезпечно.

Якщо ж це сталося випадково, то слід найближчим часом отримати консультацію лікаря.

Фото: огляд пацієнта і проведення діагностики.

Особливості лікування.

Особливістю лікування ВПЛ є комплексний підхід. Він складається з трьох складових:

видалення всіх наявних на тілі папілом; противірусна терапія; прийом імуностимулюючих препаратів.

В першу чергу лікар рекомендує позбутися від усіх бородавок. Адже їх клітини містять вірус, тому ефективного результату не вдасться досягти, якщо його активні частинки залишаться на тілі.

Паралельно проводиться медикаментозне противірусне лікування.

Повністю перемогти ВПЛ медицина поки безсила, але вже розроблені лікарські препарати, які можуть змусити вірус знизити свою активність, перешкоджають його подальшому розмноженню в організмі.

Перед лікуванням бажано провести діагностику імунного статусу і з’ясувати, чому сталося зниження захисних сил організму. Якщо виною якісь захворювання, досі не вилікувані, то проводиться їх терапія. Для підвищення імунітету призначаються спеціальні препарати, правильно підібрати які може тільки фахівець.

Фото: призначення лікування лікарем за результатами діагностики.

Фактор ризику.

Вірус папіломи може бути присутнім в організмі багатьох людей, але не у всіх з них будуть зовнішні прояви у вигляді наростів.

Початку активності вірусу сприяють такі фактори:

наявність шкідливих звичок; захворювання або збої в роботі шлунково-кишкового тракту; інші вірусні або бактеріальні інфекції; прийом антибактеріальних лікарських препаратів; прийом оральних контрацептивів; ситуації нервового і фізичного перевтоми; хронічні запальні захворювання органів малого тазу, ШКТ, сечовидільної системи; недостатня гігієна.

Всі ці фактори послаблюють організм, який не здатний повною мірою чинити опір новому вірусу.

Відео: «Вірус папіломи людини. Онкогенний ВПЛ»

Чи треба видаляти папілом.

Так чи потрібно видаляти папіломи на тілі?

Враховуючи всю вищевикладену інформацію, можна зробити висновок про необхідність цього рішення.

Як відбувається видалення генітальних папілом?

Чому з’являються плоскі папіломи на тілі? Читайте тут.

Адже папілома в будь-який момент може завдати шкоди здоров’ю, а шанси на її мимовільне зникнення досить-таки малі.

Але в першу чергу слід звернути увагу на великі бородавки і ті, які розташовані в місцях травмування одягом. Також слід видаляти папіломи під пахвами, в паху або на обличчі, якщо ці ділянки постійно піддаються голінню.

Лікарі рекомендують видаляти папіломи на обличчі, особливо жінкам, так як постійний вплив на них доглядають коштів та декоративної косметики може викликати їх запалення і непотрібну динаміку (розростання, збільшення в розмірах).

Методів видалення бородавок досить багато.

Одні з них застосовуються в медичних установах, інші можна використовувати самостійно.

До останніх відносяться аптечні засоби Суперчистотел, Солкодерм, Кріофарма і подібні. Вони засновані на інтенсивному припіканні папіломи. Але використовувати їх слід вкрай акуратно, щоб уникнути опіків.

У медичному закладі процедуру проведе досвідчений фахівець, а значить, її ефект і результативність будуть набагато вище.

Фото: хірургічне висічення новоутворень.

Пропонуються наступні способи:

хірургічний – використовується тільки у випадках почалося переродження бородавки або підозрі на нього, тому що залишає шрами і має більш тривалий відновлювальний період, який не виключає розвиток ускладнень; хімічний – припікання бородавок розчинами кислот. Застосовується рідко, оскільки після нього ймовірність утворення рубців вище, ніж при інших сучасних методах; лазером – метод виключає інфікування, а значить, і розвиток ускладнень. До того ж сліди після процедури з часом практично повністю згладжуються. Спосіб підходить для видалення бородавок на складних ділянках (на голові, в інтимній області). радіохвильовий спосіб – гідна альтернатива лазерним, до переваг якого додається наявність матеріалу для гістологічного дослідження; електрокоагуляція – припікання папілом дозованими розрядами струму. Метод досить болючий, в ході процедури навколишні папілом тканини також отримують опік, тому відновний період трохи довше, ніж при видаленні лазером або радіохвилями; кріодеструкція-припікання рідким азотом, який має наднизьку температуру. До недоліків відносяться утруднення контролю глибини впливу, що може привести до рецидивів.

Народні способи.

Фото: застосування соку чистотілу.

Поради народних лікарів також іноді дають хороші результати в боротьбі з шкірними новоутвореннями. Ось деякі з них:

сік чистотілу ефективно видаляє бородавки. Використовується свежесорванное рослина. Зріз стебла прикладають точно до папіломи один раз через день. Буде потрібно від 3 до 6 процедур. Під час вагітності чистотілом теж можна користуватися для видалення папілом, але краще попередньо проконсультуватися з лікарем; часник і цибуля крім припікання бородавок мають ще й противірусні властивості. Часник розчавлюють в пресі (але можна і відрізати тонку пластинку від зубчика) і кашку прикладають до новоутворення, закріплюючи пластиром на 2 години. Процедуру повторюють щодня. З лука видавлюють сік і змащують їм бородавку двічі на день; алое або коланхое. Листя цих рослин мають цілющі і протизапальні властивості. Але потрібно брати лист старої рослини. Його розрізають уздовж і зрізом кріплять до папіломі з допомогою пластиру або бинта на ніч; йод. Крапельку розчину йоду капати на папілом щодня, поки вона не засохне. Щоб уникнути опіків шкіру навколо бородавки змащуйте жирним кремом або рослинним маслом; масло чайного дерева має яскраво виражену противірусну і антибактеріальну властивість. Його крапельку потрібно наносити на бородавку два рази в день; настоянка з кульбаб. Для її приготування використовують квітки і стебла рослини, але основну частину повинні займати квітки. Їх поміщають в скляну банку і заливають одеколоном (краще використовувати потрійний одеколон). Наполягають в темному місці 2 тижні, потім переливають в непрозору ємність і зберігають в холодильнику. Краплею настоянки змащують бородавки по 2-3 рази на день до повного позбавлення від них.

Фото: видалення бородавок часником.

Перед застосуванням будь-якого народного способу бажано порадитися з лікарем.

Вартість видалення папілом залежить від обраного методу і може відрізнятися в різних медичних установах.

Для прикладу наведені ціни (в руб. ) на процедури в деяких московських клініках:

Назва клініки/Метод Лазерне видалення Кріодеструкція Радіохвильове видалення Хірургічне видалення ЛДЦ Кутузовський — 1050 350 2200 «Бест Клінік» 660 від 250 400 — «ВитаДерм» від 300 від 200 — Поліклініка WikiMed 550 — 550 — Багатопрофільний центр «Столиця» від 2900 — від 2900 — «Дельтаклиник» — від 500 2500.

Профілактика.

Знизити ризик проникнення ВПЛ в ваш організм, а іноді і зовсім уникнути його допоможуть наступні поради:

завжди проводите ретельні гігієнічні заходи після відвідування громадських місць, проїзду в транспорті; при невпевненості в здоров’я статевого партнера користуйтеся бар’єрними методами захисту; перед вагітністю пройдіть обстеження на носійство вірусу папіломи і, при необхідності, пройдіть курс лікування, щоб захистити майбутнього малюка; найкращим способом захисту від ВПЛ, особливо його онкогенних штамів, є вакцинація, щеплення роблять молодим людям до 26 років (краще зробити підліткам до початку статевого життя); зміцнюйте свій імунітет, завжди стежте за станом свого здоров’я. Як відбувається видалення папілом радіохвилями?

Як боротися з папіломами на обличчі? Дізнайтеся тут.

Як позбутися від папілом народними засобами? Читайте далі.

Значну підтримку здоров’ю надає позбавлення від шкідливих звичок і розумний режим дня, де є місце і активному відпочинку на свіжому повітрі, і повноцінного нічного сну.

Але якщо вам все ж не вдалося уникнути зараження папіломавірусом, і на вашому тілі з’явилися папіломи, не відкладайте лікування на потім.

Своєчасно звертайтеся до лікаря і дотримуйтесь його рекомендацій.

Відео: «Видалення кондилом, папілом»

Як себе вести після видалення папіломи.

Бородавки і нарости у чоловіків і жінок – величезна проблема, яка не втрачає своєї актуальності навіть після видалення папіломи.

Це не тільки інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом, це неприємний косметичний дефект, який має високу ймовірність переродження в злоякісний процес.

Тому якщо у вас на тілі утворилася шишка круглої форми незрозумілого походження, не тягніть з візитом до лікаря.

Ви збережете красу, здоров’я і життя.

Причини появи.

Причиною появи папілом вважаються деякі різновиди вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Проникає він в організм людини, в більшості випадків, при інтимному контакті, іноді разом зі збудниками інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Можливий також контактний шлях передачі, якщо на дотичних ділянках шкіри є якісь освіти.

На жаль, таблетки, що дозволяє позбутися від ВПЛ в організмі, ще не винайшли.

Тому в питаннях лікування цілком слід покладатися на інструментальні способи видалення і застосування зовнішніх засобів.

Аптечні прилавки пропонують препарати «Солкодерм», «Суперчистотел». Вони, в прямому сенсі слова, витравлюють бородавки. Потрібно бути обережними, використовуючи їх.

Не слід самостійно використовувати ці кошти на обличчі і шиї, а тим більше на промежині.

Категорично не рекомендується чіпати загострені кондиломи і нарости, які кровоточать або запалені.

Наслідками можуть бути ускладнення у вигляді шрамів або раку шкіри.

Фото: переродження в злоякісну форму.

Як видаляють.

Хірургічне лікування доброякісних утворень шкіри і видалення папілом можливо кількома шляхами:

просте хірургічне висічення. Знаходить широке застосування в лікувальних установах, де високотехнологічна допомога недоступна в принципі. Подібна операція доцільна, якщо зміна велике і після видалення є необхідність накладення косметичного шва; електрокоагуляція. Теж один їх старих методів, заснований на впливі електричним струмом. Суть полягає у видаленні приладом папіломи шляхом відсікання ніжки. Одночасно відбувається припікання судин шкіри, завдяки чому ймовірність кровотечі мінімальна. Не рекомендується для застосування на обличчі через травматичність і можливості утворення рубця. Плюс в тому, що уражену тканину можна відправити на гістологічне дослідження; радіохвильова терапія. М’яка методика, поширена в салонах краси. Під місцевим знеболенням відбувається видалення невеликих папілом. Принцип полягає у фізичній дії радіохвиль, які розсікають тканини завдяки виділенню тепла. Після процедури залишається невелика скоринка, яка швидко зникає. Необхідний попередній огляд лікаря для виключення злоякісного процесу. Спосіб нешкідливий для очей, на відміну від лазера; кріодеструкція. Або» заморозка » рідким азотом. Під впливом низьких температур (180-190 ENC) відбувається відмирання і відторгнення клітин папіломи. Недолік процедури-тривала, протягом декількох тижнів, регенерація і неможливість впливу на задану глибину.

Фото: видалення радіоножем.

За допомогою лазера.

Сучасна апаратура дозволяє проникнути цілющим променем на певну глибину.

Спосіб нешкідливий і практично без болю, застосовується на будь-яких ділянках тіла, в тому числі на обличчі.

Зважившись на видалення папілом лазером, попередньо подивіться на фото до і після, щоб оцінити очікуваний результат.

Показання та протипоказання.

Операція показана для видалення папілом і бородавок без ознак злоякісного переродження.

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед процедурою!

Лазером не можна видаляти шкірні новоутворення, якщо у пацієнта підтверджені:

хронічні хвороби в стадії загострення; цукровий діабет в стадії декомпенсації; виношування дитини і годування грудьми; шкірні дефекти і захворювання в місці проведення процедур.

Фото: видалення лазером.

Резекція папіломи полягає в висіченні пухлиноподібного утворення в межах здорових тканин.

Незалежно від способу, процедура проводиться під місцевою анестезією. Правильно виконане знеболення дозволить вам комфортно себе почувати під час всього процесу лікування.

Видалення папіломи лазером призначається і виконується досвідченим лікарем-фахівцем. Тому не варто довіряти своє здоров’я довколишньому салону краси.

Сам процес займає не більше 30 секунд на одну освіту. Метод безконтактний і практично без побічних ефектів. Лазер добре зупиняє кровотечу, припікаючи судини.

Можливе утворення рубця, коли розмір папіломи перевищує 5 мм або втручання виконується занадто глибоко.

Тому, якщо ваша шкіра схильна до утворення шрамів та келоїдних рубців, головна проблема полягає в правильному виборі способу терапії.

Фото: утворення кірочок після видалення новоутворень.

З цієї точки зору інтерес представляє апаратура, що впливає на папілом лазером, яка дозволяє задати площу і глибину видалення.

Догляд після видалення папіломи лазером.

Грамотна реабілітація – запорука успішного одужання і відновлення здоров’я.

У перші дні можливі набряк і почервоніння навколо післяопераційного дефекту. Це фізіологічне явище. Через 2-3 тижні під скоринкою з’являється молоденька ніжна шкірка, яка через кілька місяців стане такого ж кольору, як навколишні тканини.

Намагайтеся дбайливо ставитися до заживающей ранки й не піддавайте її впливу ультрафіолетових променів, сильнодіючих косметичних препаратів і агресивної побутової хімії, інакше на її місці може з’явитися коричневе плямочка.

Якщо видалялася папілома або кондилома в області промежини, то секс можливий після повного загоєння ділянки ушкодження.

Відео: «Видалення папілом струмом»

Чим обробляти.

Загоюється після операції ранку, потрібен ретельний догляд і спостереження.

Не потрібно протирати її ніякими розчинами без явних підстав. Якщо виникне необхідність, то лікар може порадити, чим краще мазати ділянку запалення. Калію перманганат-відмінний, перевірений роками, антисептик. При необхідності марганцівкою можна обробляти як саму рану, так і краю рани. Після відторгнення скоринки, на загоїв дефект можна наносити 1% гідрокортизонову мазь протягом 10 днів. Це допоможе швидкому відновленню шкірних покривів, зменшить ймовірність утворення рубця. Що робити, якщо папілома збільшилася в розмірах?

Як відбувається видалення папілом на слизовій рота? Читайте тут.

Чого не можна робити.

Недбале виконання гігієнічних процедур після видалення папіломи, використання небажаних косметичних засобів, вплив сонця можуть призвести до відторгнення скоринки, під яким ранка гоїться.

Фото: не рекомендується заклеювати післяопераційну ранку пластиром.

Наслідком може бути утворення небажаного рубця або запалення з-за попадання хвороботворних бактерій.

Не можна бинтувати, мочити і заклеювати пластиром післяопераційний дефект. Застосовується лікування відкритим способом. Для цього забезпечте доступ повітря до післяопераційної рани. Це сприятиме швидкому загоєнню, утворенню молодого епітелію і відторгненню струпа. Категорично не можна терти ділянку пошкодження мочалками і тампонами. Не можна голити. Відмовтеся від відвідування лазні та сауни.

Як запобігти ускладненням.

У разі передчасного відторгнення струпа, ні в якому разі не відокремлюйте його до кінця. Акуратно розмочіть його в антисептичному розчині, наприклад, в фурациліну, підніміть відійшов ділянку і зріжте. Якщо вам рекомендували, чим обробляти ранку, використовуйте цей розчин для профілактики інфікування і нагноєння. Коли рана не заживає або всередині неї виявлені якісь освіти, потрібно якомога раніше звернутися до фахівця.

Фото: утворення рубців після видалення.

Це може бути ознакою злоякісного переродження або зрушень в імунній системі.

Якщо після лікування електрокоагуляцією виникли наслідки і з’явилося ущільнення, то, найімовірніше, скоро сформується рубець.

Зазвичай це атрофічні рубці і для їх лікування необхідно застосування апаратних методик.

Ціна процедури видалення папіломи залежить від використовуваної методики, ділянки на тілі і площі хворої ділянки.

Приблизні ціни (в рублях) в умовах лікувальних установ Москви представлені нижче в таблиці.

Клініка/Метод видалення Видалення лазером Радіохвильова терапія Кріодеструкція Електрокоагуляція Дельтаклиник 1000 500 500 Сімейний доктор 2270 2460 1100 560 Столична медична клініка 300 740 1400 960 Столиця 950 — 500 — сімейна Клініка 580 1100 —

У будь-якому випадку точну вартість послуг вам розрахують в клініці.

Фото: до і після.

Застосування народних засобів.

Нетрадиційні способи, що застосовуються для лікування папілом в основному нешкідливі, але вимагають терпіння, тривалого застосування і загоєння.

Переконайтеся, що процес на шкірі доброякісний.

Обов’язково рекомендується прийом імуномодулюючих народних засобів для зміцнення захисних сил організму.

Це настоянка і чай з ехінацеї, вітамінні збори трав.

Аплікації з часником або тампони з соком чистотілу, допоможуть в лікуванні, застосовувати їх потрібно регулярно протягом декількох тижнів, щодня змінюючи пов’язку до одужання. Аплікація з соком алое. Для цього лист алое, очищений від шкірки прикріпити до папіломи. Повторювати кілька разів на добу. Тривалість курсу не менше тижня. Подібну процедуру можна проробляти з листям каланхое. Щодня наносити на папілому масло чайного дерева. Обробка повинна проводитися до зникнення бородавки. Настоянка головок кульбаб на потрійному одеколоні. Ємність заповнюється щільно квітками, заливається доверху одеколоном і настоюється 2 тижні в темному приміщенні. Регулярно змочувати папілом кілька разів на день до настання ефекту.

Фото: лікування народними засобами.

Питання і відповіді.

Перед вибором клініки і способу видалення новоутворень часто виникають питання, що хвилюють потенційних пацієнтів.

Чи можна засмагати?

Після видалення наростів і бородавок хірургічним шляхом необхідно утриматися від поїздки на море до повного загоєння післяопераційної рани і самостійного відходження струпа.

Скільки триває загоєння?

Повне загоєння, в залежності від способу видалення, відбувається в термін від 2 тижнів до 5-6 тижнів.

Якщо ви використовували кріодеструкцію, то процес регенерації може зайняти місяці. Після видалення лазером ранка заживе за 2 тижні.

Чи можна займатися сексом?

Інтимне життя можливе не раніше, ніж через місяць після видалення папіломи.

В іншому випадку можуть бути ускладнення. Що робити, якщо з’явилися папіломи в піхву після пологів?

Чи ефективно припікання папілом йодом? Дізнайтеся тут.

Як самостійно видалити папілом на шиї? Читайте далі.

Чи залишиться шрам?

Вибирайте найбільш щадні методики лікування, наприклад, лазерне видалення, яке можна проводити на обличчі.

Хірургічне висічення і лікування електрокоагуляцією дають найвищий відсоток наслідків у вигляді утворення шрамів.

Якщо перед вами все-таки постало питання, Як позбутися від рубця, то в цій ситуації вам допоможе шліфування лазером.

Чи можна митися?

Доглядати за собою після лікування необхідно, але обережно, щоб не зірвати струп.

Те, що узагальнено в статті, тільки невелика верхівка айсберга величезної проблеми.

Не займайтеся самолікуванням!

На допомогу завжди прийдуть кваліфіковані лікарі. Будьте здорові!

Як краще видаляти папіломи.

_zhuzha 2011-08-24 12:04:00 (посилання) У Вас їх багато на видалення? Якщо так, то лазер — розорення, звичайно.

Але мені так здається, що після лазера слід менш помітний зазвичай. Ну і сама процедура обробки лазером мені здається більш приємною, але це дуже суб’єктивно.

До речі, якщо анестезія буде у вигляді 1 укол = 1 папілома, то не боляче незалежно від способу. А ось якщо Дротова або як там. розповіді чула не надихаючі (але то не лазером видаляли, а зрізали, або припікали як раз).

_zhuzha 2011-08-26 13:49:00 (посилання) Таке так, зазвичай видаляють електрокоагуляції або не пам’ятаю як метод називається, коли зрізають типу волосінню. І використовують провідникову анестезію.

Бо лазер в Герцена, наприклад, коштує 4000 — 5000 1 шт.

_zhuzha 2011-08-26 13:57:00 (посилання) Цікаво, скільки це буде коштувати в Мінську.

Але я попереджала, що лазером багато штук — розорення 🙁

Але папіломи хіба на тому ж місці з’являються?

Як краще видалити папілом?

Дайте відповідь, будь ласка, чим краще видалити папіломи, лазером або електроноегуляцією? Дякую.

Liza, Москва, 33 роки.

Людмила Камеліна.

Лікар-дерматолог вищої категорії.

Відповідь косметолога-дерматолога:

Кожен метод в руках майстра хороший. Лазер менше електрокоагулятора нагріває навколишню тканину і при наявності лазера в лікувальному закладі вважають за краще цей метод.

З повагою, Людмила Камеліна.

Уточнити питання 0.

Схожі питання.

При лишаї потрібно голити волосся?

Добрий день, будьте добрі, Підкажіть, чи можливо не голити волосся при стригучому лишаї у дитини 6,5 років. →

Таня, Білорусь, 30 років.

Як боротися з пігментними плямами?

Здраствуйте. У мене на обличчі є пігментні плями, які з’явилися від сонця. Пройшла курс мезотерапії whitening — 14 →

Алекса, Москва, 36 років.

Від чого може бути свербіж шкіри на руках?

Добрий день! Ось вже приблизно місяць шкіра рук суха, свербить. Розчісую до крові і болячок. В основному на долонях. →

Світла, Москва, 29 років.

З’явилося рожево-червона пляма на грудях.

Здрастуйте! З’явилася пляма рожево-червона, неправильної форми в області грудей (ближче до правої). Тримається вже →

Сергій, Росія, 28 років.

Чому з’явилися плями на шкірі?

Здрастуйте. 2 тижні тому на животі з’явилися плями блідо-рожевого кольору неправильної форми абсолютно різного →

Марія, Росія, 33 роки.

Інші фахівці.

SPA-консультант 39 Алерголог 91 Антивікова медицина 30 Арт-психолог 880 Астролог 319 Вибір подарунків 693 Гастроентеролог 15 Гінеколог 4182 Гламурна життя 232 Дитячий психолог 1287 Дієтолог 445 Дизайн інтер’єру 33 Здорова спина 671 Інструктор зі сноубордингу 8 Кар’єра 301 Красивий силует 11 Особисті фінанси 223 Любов і секс 1253 Майстер манікюру 22 Майстер фен-шуй 10198 Офтальмолог 196 Перукар-стиліст 157 Пластичний хірург 785 Права туриста 491 Психолог 9478 Психологія грошей 162 Ріелтор 173 Весільний консультант 5 Сексолог 292 Сімейний психолог 3149 Сімейний юрист 607 Стиліст 1832 Стоматолог 33 Таролог 1695 Трихолог 358 Туризм 25 Уролог 192 Фітнес-тренер 608 Флеболог 7102 Фотограф 51 Хороша дружина 43 Школа стилю 13 Експерт з грипу 19 Експерт по іпотеці 33 Ендокринолог 319 Етикет 23.

Підпишись на журнал Kleo.ru в соціальних мережах:

Ми зробили все можливе, щоб ви отримували найцікавіше:

Всі права на матеріали, розміщені в жіночому інтернет-журналі » Клео.ру», захищені законодавством про авторське право і суміжні права. Матеріали жіночого порталу не можуть бути використані без активного посилання на джерело «Клео.РП.» За зміст рекламних матеріалів на жіночому сайті редакція відповідальності не несе. Користувач сайту kleo.ru гарантує, що розміщення поданих ним матеріалів не порушує права третіх осіб (включаючи, але не обмежуючись авторськими правами), не завдає шкоди їх честі та гідності. Користувач сайту kleo.ru, відправляючи матеріали, тим самим зацікавлений в їх публікації на сайті і висловлює свою згоду на їх подальше використання власниками сайту kleo.ru.

Свідоцтво ЕЛ № ФС 77 — 74583 від 14.12.2018.