як прибрати поліпи на шиї

Видалення поліпа шийки матки.

Всього повідомлень: 93.

22.05.2015, Ай В січні 2015 року я пішла до гінеколога. Скарг не було, просто поїхала перевіритися, я це роблю регулярно, навіть якщо нічого не турбує. Так у мене виявили поліп шийки матки, дуже маленький розміром в рисинку, але сказали видаляти потрібно обов’язково. В іншому будуть проблеми з вагітністю. Звичайно ж я обійшла кілька найкращих гінекологів міста, щоб переконатися про наявність поліпа. У всіх клініках поліп підтвердився. З січня по Березень я ходила в найкращі клініки, лікувалася і виглядала кожного гінеколога (звичайно по черзі), щоб визначитися у кого робити операцію, тобто гістероскопію. Зупинилася на клініці Достар Мед (М. Алмати), її порадила колега. Гінеколог Анаіт Тіграновна, дуже приємна жінка, ніякої фальші і хитрості в її словах. Сказала, якщо ніжка поліпа буде десь на глибині 1-1,5 см, будемо просто петлі прибирати без гістероскопа. Щоб визначити це пройшла чергове УЗД, узіт сказав ніжка поліпа знаходиться майже в зіві матки, дуже глибоко, тому необхідно робити гістероскопію. Що робити? доведеться, раз узист побачив ніжку так далеко. 24.05.2015 приїхала на гістероскоп, також мені зробили конізацію була ерозія, вийшла подвійна операція. Поліп з ніжкою 3 мм, так що узист помилився з размерчиком. Робили під загальним наркозом, після операції жахливо хворів низ живота. Крові було багато, я прокинулася і почала штовхати ліжко від болю, ну і відповідно нести марення після наркозу, мені поставили знеболювальний., після нічого не боліло. Так як було подвійна операція я не зрозуміла через що хворів низ живота і кров. Пройшло 2 делі, я пішла на плановий огляд, ділянка ерозії був блідого кольору, ну і форма шийки матки якась не така як раніше. Пройшла ще 2 тижні сьогодні 22.05.2015 я пішла на плановий огляд повторно, все зажило, шийка рожево-червоного кольору. Все прекрасно, дозволили займатися спортом і жити статевим життям. Пів року буду приймати марвелон, щоб поліп не з’явився знову.

29.06.2013, галина мені 51 рік 2 роки тому були видалені яєчники і матка. Залишили тільки шийку матки. При огляді гінеколог сказав що на шийці маленький поліп. Поліпи були і раніше, але їх видаляли при вискоблюванні, а зараз то що робити якщо залишилася тільки шийка і на ній поліп. Порадьте! Допоможіть! Від чого він там з’явився?

01.02.2014, Суворова Хто знає чи можна приймати Мастадион при поліпи? А вітаміни? Мені 49 років.

05.04.2013, Аза Я видаляла поліп цервікального каналу. За додаткові гроші впросилася, щоб без вискоблювання. Абсолютно не боляче. Але він через час виростає знову. Навіть у тих дівчат хто з вишкрібанням робив. Я другий раз видаляти не захотіла — не бачила сенсу. Купила свічки з чистотілом і на ніч вставляла 2 місяці+пила борову матку 2 місяці. Потім зробила УЗД-поліп зник. Ще мені інші дівчата говорили, що у них зникли поліпи від свічок Фитораксин і Витапринол. У Росії вони є, а у нас в Україні їх вдень з вогнем не знайдеш. Я б теж хотіла їх спробувати для профілактики. МОЯ ДУМКА: ХІРУРГІЧНИМ ШЛЯХОМ НЕ ВАРТО.

19.05.2013, Ірина Аза, напишіть будь ласка, як приймали борову матку. Свічки я так розумію вставляли вагінально, так? З приводу свічок фітораксин є в Інт.магазинах в середньому по 30-35 грн.

19.05.2013, Ірина Свечи с чистотелом можна купити в інтернет-магазинах з доставкою, в аптеках всі говорять, що про таких і не чули. Звичайно, навіщо продавати таку дешевизну.

13.01.2013, Марина Здрастуйте! Мені 27 років. Я незаміжня, відповідно, інтимного життя немає. З циклом все було нормально, місячні стабільно йшли раз в 30-32 дня. З самого дитинства були болючі. Але останній раз, в кінці грудня, абсолютно безболісні були, прийшли під час, своїм перебігом мене дуже порадували. А буквально через пару днів після нового року, у мене почала боліти і опухати груди і захворів живіт, як перед місячними. Я дуже засмутилася, думала, що збій циклу. Але у мене почалися рясні виледения як при молочниці. Купила свічки. Проставила 3 дні, а вчора ввечері під час введення супозиторія виявила поліп. У мене почалася істерика! Не спала всю ніч! За одну ніч. Я в розпачі. Справа в тому, що в 2008 році, коли я вийшла заміж, у мене з’явилися симптоми інфекції. Пішла до гінеколога, здала мазки, виявили уреаплазмоз. І поліп з цервікального каналу. На УЗД сказали, що у мене полікістоз яєчника і лівосторонній хронічний аднексит. мені прописали лікування, яке я виконала строго по інструкції, потім видалили поліп амбулаторно, на прийомі у гінеколога(методом викручування). Десь через рік після переохолодження почався цистит і виділення. Я здала аналізи. Виявився уреаплазмоз і мікоплазмоз, здала на чутливість до препаратів. Потім виконала курс лікування. Після нього мене вже 2 роки нічого не турбувало абсолютно. Але ось початок цього року мене просто вразило! Я просто в розпачі! Як це лікувати? І що робити, щоб більше не з’являлося? Я не хочу цих операцій! І чому лікарі мені не призначили лікування? Хоча, я питала, що з гістологією. Вони сказали, що нема про що переживати. Жодних порушень не виявили. Як це можливо? Зараз у мене цей поліп. І болить лівий яєчник, коли мацаю живіт, там прямо кулька твердий намацую.

25.12.2012, marier4400 В минулому році мені видалили поліп (великий — лягала в лікарню, а маленький мені видалив мій гінеколог). Потім все добре було, аналізи хороші. Тепер я нашупала його знову. Мені що щороку шматувати тепер шийку матки.

05.04.2013, Аза я твоя однолітка. Не видаляй поліпи більше хірургічним шляхом. Я видаляла, вони знову виростають. Не муч себе. Я на собі випробувала свічки чистотілу+борова матка пити (2 місяці). Поліп зник. Не було його приблизно рік, потім знову з’явився, я знову те ж саме поробила. Спробуй, допоможе точно.

Питання: Як видаляють поліпи шийки матки?

Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику і лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов’язкова!

Як відбувається видалення поліпів шийки матки?

Видалення поліпів шийки матки може відбуватися різними способами. Більшість з них є досить ефективними і майже не становлять загрози будь-яких ускладнень. Вибір методу у кожному конкретному випадку залежить від безлічі факторів, так як кожне втручання має свої плюси і мінуси. Для досягнення оптимального ефекту провідну роль у виборі методу слід залишати за лікарем.

Існують такі фактори, що впливають на вибір способу видалення поліпів: гострі інфекційні або запальні процеси в області шийки матки; загальний стан імунітету, стан системи згортання крові ( рівень тромбоцитів та факторів згортання ); наявність важких супутніх захворювань ( серцева недостатність, цукровий діабет, психічні розлади ); наявність особливих фізіологічних станів ( вагітність, лактація ); особливі побажання самої пацієнтки. У певних ситуаціях, незважаючи на відносну простоту процедури, операція протипоказана. Тоді лікар призначить відповідне лікування для підготовки організму, або спробує застосувати менш ефективне безопераційне лікування поліпів.

Існують наступні види видалення поліпів шийки матки: 1. вишкрібання матки; 2. гістероскопічне видалення; 3. лазерне видалення; 4. кріодеструкція; 5. абляція ендометрія.

Вишкрібання матки.

Даний метод видалення поліпів нагадує хірургічний аборт. Він є найбільш травматичним і найбільш небезпечним в плані різних ускладнень. Під дією місцевого або загального знеболювання лікар вискоблює стінки матки спеціальної кюреткой ( гінекологічний інструмент, призначений для даної процедури ).

До вискоблювання матки вдаються в таких випадках: множинні поліпи стінок; рецидивуючі поліпи; поліпи незначних розмірів при загрозі малігнізації ( злоякісного переродження поліпів в рак матки ). При проведенні вискоблювання необхідно звернути увагу на високу кваліфікацію фахівця і рівень клініки. Саме від цих факторів найчастіше залежить наявність ускладнень в майбутньому.

При недотриманні всіх норм проведення процедури, вишкрібання поліпів матки загрожує наступними ускладненнями: перфорація ( розрив ) стінки матки; важкі маткові кровотечі; розмноження гноєтворних мікроорганізмів; спайки в порожнині матки ( синдром Ашермана ); безпліддя. При локалізації поліпів безпосередньо в шийковому каналі вишкрібання застосовується рідше, проте зберігає ризик всіх перерахованих вище ускладнень.

Гістероскопічне видалення.

Гістероскопічне видалення поліпів на даний момент залишається найбільш надійним і безпечним методом лікування. В ході процедури лікар вводить в порожнину піхви спеціальну мініатюрну камеру. При необхідності вона може бути просунута і далі, аж до маткових труб. Детально оглянувши новоутворення, лікар видаляє їх резектоскопом (мініатюрні ножиці ) або спеціальної петлею. Видалення відбувається шляхом перерізки або відкручування ніжки поліпа у її підстави. Місце прикріплення ніжки часто припікають, щоб уникнути рецидивів ( повторного утворення поліпів ).

Лазерне видалення.

Лазерне видалення поліпів застосовується в основному в тих випадках, коли лікар має справу з одним новоутворенням середніх розмірів. Лазерне лікування часто ділять на два підтипи за силою випромінювання. Більш інтенсивний лазер здатний з високою точністю розрізати тканини, а слабший використовується в основному для припікання. Процедура проводиться під контролем гістероскопа ( мікрокамери ).

Мінусами лазерного видалення поліпів є: висока вартість процедури; обмеженість застосування при підозрі на малігнізацію поліпа; можливість рецидиву ( повторного загострення ) хвороби. З іншого боку, період реабілітації після лазерного видалення значно менше ( всього кілька днів ). До плюсів також можна віднести мінімальний ризик кровотеч або перфорації стінок.

Кріодеструкція.

Кріодеструкція являє собою видалення поліпів шийки матки під дією низьких температур ( близько -100 градусів ). В таких умовах тканина новоутворення промерзає і може бути легко видалена. При цьому ризик кровотеч або пошкодження навколишніх здорових тканин мінімальний. На жаль, не всі типи поліпів можна видалити за допомогою кріодеструкції. До того ж даний метод вимагає застосування дорогої апаратури, що також обмежує його застосування.

Абляція ендометрія.

Дана процедура має на увазі повне видалення ендометрія разом з поліпами. Вона може бути призначена при малігнізації поліпів, або якщо інші способи лікування не мали належного ефекту. Перед її призначенням лікар зобов’язаний упевнитися в нормальному функціонуванні всіх систем організму, інакше віддалена тканина може не відновитися.

Застосування будь-якого з перерахованих вище методів повинно бути засноване на особливостях захворювання у конкретної пацієнтки. Перед видаленням поліпів необхідно зробити ряд аналізів і обстежень, які допоможуть переконатися в правильності вибраного способу.

Як прибрати поліпи на шиї.

Поліп шийки матки і цервікального каналу — це локальне доброякісне утворення тканин ендометрію. Воно має каплевидну форму і може виступати з порожнини матки в піхву. Такі поліпи з’являються у жінок після 40 років, але трапляються і випадки раннього прояву.

Причини виникнення поліпів на шийці матки і в цервікальному каналі.

Питання про тригерах, які запускають процес появи доброякісних утворень, знаходиться на стадії дослідження.

На даному етапі виділяють ряд факторів ризику, які можуть стати причиною гіперплазії ендометрія матки:

нестабільний гормональний фон (порушення, пов’язані з настанням вагітності, клімаксу). Велика кількість естрогену активує зростання шарів тканини в порожнині матки, а недостатня вироблення прогестерону впливає на прискорені темпи зростання поліпів; зміни судин — коли судини, обволікаючі тіло матки з якихось причин тромбируются або розростаються — на цьому місці починається аномальне наростання тканини ендометрію; запальні процеси в органах сечостатевої системи. Як і при будь-якому запаленні, спостерігається скупчення лейкоцитів, які імунна система направляє, щоб купірувати інфекцію. Але це одночасно з боротьбою з хворобою стає причиною активного росту клітин; травми матки після вискоблювання, абортів; захворювання ендокринної системи — збої в роботі надниркових залоз або щитовидної залози є причиною зайвої вироблення гормонів в яєчниках; високий артеріальний тиск, цукровий діабет погіршують кровообіг в капілярній сітці, з-за цього, органи погано харчуються і спостерігається гіпоксія. Недостатнє насичення киснем запускає процес аномально швидкого поділу клітин; ожиріння — жирова тканина не тільки ускладнює кровообіг в органах, але й виробляє естрогени (які викликають прискорений ріст поліпів ендометрію); гіподинамія (недостатня рухливість) — це причина застою крові в органах малого тазу. Відповідно і причина кисневого голодування, яке стає активатором ділення клітин і вироблення надлишку гормонів; прийом лікарських препаратів — деякі ліки мають побічну дію — пригнічують сприйняття гормонів.

Симптоми доброякісних новоутворень шийки матки.

Розростання ендометрія матки і цервікального каналу часто протікає практично безсимптомно. Через це існує ризик запустити хворобу, не виявивши її на ранньому етапі розвитку. Часто поліпи виявляють випадково, звернувшись за допомогою до гінеколога на огляд зовсім з іншої причини.

Симптоми виникнення новоутворень:

різноманітні види порушень менструального циклу: збої регулярності, тривалості, рясність виділень, болючість протікання; кров’яні виділення мажущего характеру крім місячних в середині циклу; тягнучі болі в нижній чисть живота; кровотеча після менопаузи; збільшена кількість білей, виділення з домішками крові; болі за час або після статевого акту, під час гінекологічного огляду; безпліддя.

Як виглядає поліп в матці?

Поліп-це невелика освіта, вузлик. Розміри від декількох міліметрів до 3 см. мають бордовий, фіолетовий або жовтуватий забарвлення. Судинна сітка добре проглядається.

Види поліпів матки.

Поділяють за місцем розташування: утворення шийки матки (в цервікальному каналі) і тіла матки (всередині, у верхній частині органу).

Є і типування поліпів по клітинах, з яких вони складаються:

Відео — як прибрати поліпи на шиї (Відео)

фіброзні-утворюються зі сполучної тканини, щільні за структурою, з’являються у жінок старше 40 років; залізисті — кісти, наповнені рідиною. Утворюються у молодих дівчат. Можлива причина зростання — гіперплазія ендометрія; фіброзно-залізисті — складаються з тканин 2-х типів; плацентарні — виростають на залишки плаценти після вагітності; аденоматозні освіти — поліп з атипових клітин, які можуть перерости в ракову пухлину.

Чим небезпечні поліпи в матці?

Цей вид новоутворень рідко переростає в злоякісну пухлину. Основними наслідками поліпів є анемія і безпліддя.

Поліпи в матці і психосоматика.

Науково доведено, що людині властиво посилювати свої проблеми зі здоров’ям за допомогою негативного мислення. Кілька рад по уникненню ускладнень:

не проецируйте проблеми в спілкуванні з протилежною статтю на стан свого здоров’я; краса і міцне здоров’я тісно пов’язані. Іпохондрія — це причина і поганого самопочуття, і життєвих негараздів; при безплідді жінки схильні розвивати комплекси, які базуються на нереалізованих материнських інстинктах. В такому випадку допоможе напрямок незатребуваної енергії в інше русло: заняття по душі, спорт, кар’єра; нудно навчиться висловлювати свої емоції. Закриті в собі люди частіше хворіють. Якщо жінці складно впоратися зі своїм психоемоційним станом, слід звернутися до психолога.

Як видаляють поліпи в матці: гістероскопія.

Існує кілька методів видалення поліпа матки і шийки матки :

гістероскопія — висічення вузликів з допомогою приладу, оснащеного ендоскопом; лапароскопія — видалення утворення в ході лапараскопічної операції; лазерна терапія — пошарове видалення тканин поліпа в матці лазером (лазерним променем). На сьогоднішній день лазер — єдиний спосіб, як видалити поліп в матці без операції.

Рекомендуємо прочитати: як перевірити прохідність маткових труб за допомогою ЭхоГС? Гістероскопія — найпоширеніша процедура з видалення доброякісних утворень.

Переваги способу:

інструмент мобільний і безпечний; виключені випадкові травми; можливе виявлення навіть дрібних утворень; дозволяє видалити всі уражені тканини, що гарантує уникнення рецидивів.

Протипоказання до процедури: виключено проведення гістероскопії при загостренні запальних процесів.

Етапи проведення:

діагностичний огляд для встановлення кількості утворень, їх розміщення, структури і розмірів; вишкрібання шарів тканини з допомогою кюретки; огляд вогнищ полипизации з метою контролю.

Отже, ми відповіли на питання, чи обов’язково треба видаляти поліп в матці. А тепер звернемося до відгуків тих, хто вже переніс цю операцію.

Біфідумбактерин для жінок: застосування, аналоги, ціна та відгуки дивіться за цим посиланням.

Відгуки пацієнток про видалення поліпів в матці і на шийці матки.

У мене з’явився поліп незабаром після народження сина. Виявили випадково, на плановому огляді. Виявилося, що процедура проводиться швидко і не складно: анестезія, вишкрібання ділянки з поліпом. Через годину відпустили додому. Раз в півріччя ходжу на огляд — освіти знову не з’являлися. Мені зараз 46 років. Вже двічі був рецидив поліпа, проводили гістероскопію, призначали гормональне лікування. Доктор каже, що це наслідки розпочатого клімаксу, збитого гормонального фону. Ми з чоловіком довго не могли зачати дитину. Була одна завмерла вагітність, обстеження, лікування і без результатів. Вирішили проконсультуватися у інших лікарів, і при першому ж огляді у мене виявили поліп. Невеликий, але лікар сказав, що якщо ми планує дитину, то потрібно видаляти, тому що можливі ще викидні. Процедура, звичайно, малоприємна, але швидка і заживало все добре. Відвідую контрольні консультації і незабаром плануємо вагітність. Прогнози доктора сприятливі.

Відео, як видаляють поліпи в матці:

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на оновлення по RSS, або слідкуйте за оновленнями ВКонтакте, Однокласниках, Твіттері або Google Plus.

Отримуйте оновлення прямо на електронну пошту:

Розкажіть друзям! Поділіться статтею своїм френдам в улюбленій соціальній мережі за допомогою кнопок на панелі.

Видалення поліпа шийки матки: види операцій, відгуки, вартість, наслідки.

Поліпозне розростання зустрічаються на різних органах людського тіла. Досить часто вони розташовуються на жіночих дітородних органах на зразок тіла матки або цервікального каналу.

Цервікальний поліпоз розвивається внаслідок гіперпластичних процесів в шийних тканинах. Поліпоз подібної локалізації здатний викликати чимало проблем на зразок кровотеча, хворобливих сексуальних контактів, больового синдрому або проблем із зачаттям.

Тому перед кожною пацієнткою одного разу постає питання, як лікувати подібні розростання і обов’язково їх видаляти.

Чи потрібно видаляти поліпи на шийці матки?

Згідно статистики, шийний поліпоз озлокачествляется приблизно у 1,5% пацієнток.

Крім того, при цервікальних поліпах підвищується ризик виникнення різного роду ускладнень у вагітних начебто мимовільного викидня, істміко-цервікальної недостатності або низкоплацентарного розташування.

В цілому, видалення шийних поліпів необхідно у випадках:

Сильних маткових кровотеч; Коли пацієнтка не може завагітніти; Відсутність менструальних виділень; Занадто тривалих або рясних менструацій; Мізерних місячних; Коли пацієнтка відчуває хворобливі відчуття при статевому акті; Якщо жінку турбують коричнюваті виділення з неприємним запахом, що вказують на розвиток інфекційного процесу.

Методи терапії.

Медикаментозна терапія щодо поліпозних розростань шийки матки, на жаль, безсила. Тому позбутися шийного поліпа можна тільки за допомогою його видалення.

До проведення операції пацієнтка обов’язково проходить ретельну діагностику і здає необхідні аналізи. Пацієнтку перевіряють на наявність передаються статевим способом інфекцій. Якщо такі є, то спочатку потрібно пройти курс лікування, щоб їх усунути, і тільки потім можна приступати до видалення поліпа.

Способів видалення на сьогодні відомо багато, і кожен з них має свої переваги і мінуси. В цілому поліпи шийки матки можна видалити наступними методами:

Поліпектомією; Радіохірургічним способом; кріодеструкцією; Діатермоексцизією; лазерною коагуляцією; Препаратом Солковагін.

Рішення щодо вибору оперативного видалення залишається за пацієнткою. Деякі процедури проводяться тільки на платній основі, інші доступні всім безкоштовно. Відрізняються вони за складністю і наслідками, тому варто розглянути їх більш детально.

Поліпектомія.

Подібна методика особливо застосовна щодо одиничних поліпозних розростань великого розміру діаметром до 30 мм. Таке видалення вважається найпоширенішим сьогодні способом і полягає в відкручування ніжки освіти і надалі припіканні місця, на якому розташовувався поліп.

Якщо полипозная ніжка розташовується на краю, поблизу зовнішнього зіву, то поліпектомія здійснюється шляхом видалення з подальшим накладанням шва. Потім вся область шийки вишкрібається і обробляється йодно-спиртовим розчином.

Якщо поліпозний наріст розташовується високо в цервікальному каналі, то поліпектомія здійснюється з допомогою гістероскопа з прицільним видаленням поліпа.

Кріодеструкція.

Методика криотерапевтического видалення передбачає використання рідкого азоту. Подібний спосіб застосовується тільки щодо дрібних поліпів.

Криодеструктивное видалення поліпів рекомендується проводити на 9 добу циклу менструацій.

Поліп обробляється рідким азотом і заморожується, в результаті поліпозні клітини відмирають, наріст від’єднується, а місце його ложа припікається.

Процес загоєння триває відповідно до розміру віддаленого поліпа і діаметром післяопераційної ранки.

Подібна методика вважається однією з найбільш ефективних, практично не викликає ускладнень, але має і свої мінуси – вона досить дорога та обладнання для кріодеструкції є далеко не у всіх медустановах.

Лазерокоагуляция.

Лазерне видалення цервікальних поліпів теж відноситься до сучасних малоінвазивних та інноваційних методів і має масу переваг:

Не вимагає тривалого відновлення пацієнтки; На місці віддаленого поліпа не залишається рубцевих тканин; Мінімальна крововтрата; Процедура виключає ризик розвитку ускладнень; Видалення полипозного розростання здійснюється пошарово, навколишні здорові тканини не ушкоджуються.

Проводиться подібне видалення приблизно на 5-6 день циклу. Процедура лазерного видалення примітна тим, що при усуненні освіти проводиться одночасне припікання його ложа.

Але є у лазеротерапії і недоліки на зразок дорожнечі, ймовірності рецидиву і обмеженості використання в разі підозр на озлокачествление поліпа.

Радіохірургія.

Радіохвильова методика видалення шийного поліпозу передбачає використання радіохвиль. Процедура практично ідентична лазерному видаленню і відрізняється лише характером впливу.

Подібний спосіб видалення кращий для жінок, в майбутньому планують вагітність.

Радіохірургія вважається однією з щадних оперативних процедур, тому як не супроводжується кровотечами і має мінімальну ймовірність інфекційних ускладнень.

Відновлювальний період триває близько 6-8 тижнів. Але, як і в попередньому випадку, таке лікування не кожній пацієнтці по кишені, та й обладнання є не в кожній клініці.

Обробка препаратом Солковагин.

Іноді видалення цервікального поліпозу проводиться за допомогою його обробки препаратом Солковагін.

Препарат абсолютно нешкідливий для пацієнток, тому побоюватися будь-яких ускладнень не варто. Лікарі заявляють, що подібна методика абсолютно безпечна.

Діатермоексцизія.

Ще один з інноваційних методів видалення – діатермоексцізія. Подібна методика грунтується на застосуванні електричного ножа.

Проводиться видалення із застосуванням анестезії, тому ніякого дискомфорту пацієнтка не відчуває. Ранка повністю заживає приблизно через 8-12 тижнів.

Фахівці відзначають, що подібне лікування має деякі мінуси. Наприклад, після такого видалення залишаються рубці, які можуть розійтися в період вагітності або під час пологів.

Наслідки.

Іноді після видалення цервікальних поліпів можуть виникнути ускладнення на кшталт:

Шийного стенозу (звуження просвіту маткової шийки); термічного опіку; Озлокачествление; рецидивування поліпозного розростання; інфекційні процеси; кровотеча – частіше виникає при видаленні викручуванням або вишкрібанням.

Виникнення подібних ускладнень малоймовірно, але певний ризик є при видаленні поліпа будь-яким з вищеописаних способів.

Лікування після операції.

Протягом приблизно 2-3 тижнів після видалення пацієнтка може відчувати деякі дискомфортні відчуття ніби мажуть піхвових виділень і незначною тягне хворобливості, як при місячних.

При необхідності після постопераційного огляду гінеколог призначить прийом препаратів. Контрольний огляд здійснюється після тижня з дня видалення.

Зазвичай післяопераційні наслідки зустрічаються досить-таки рідко, тому як сьогодні видалення цервікального поліпозу проводиться сучасними методиками. Доктор може призначити курс гормонотерапії з метою вирівнювання гормонального фону пацієнтки.

Якщо ж поліп був спровокований запаленням небудь подібне ускладнення виникло внаслідок операції, то проводиться протизапальна терапія з використанням препаратів антибіотичної дії.

Під час відновного післяопераційного періоду пацієнтці протягом перших 3 тижнів не можна:

Спринцюватися; Відвідувати сауну або парну, сауну, солярій, дозволяються тільки душові процедури; Використовувати тампони, при виділеннях допускається застосування тільки прокладок; Займатися важкими видами фізичної діяльності, спортом, перетягуванням вантажів тощо; Необхідно виключити сексуальні контакти.

Якщо поліпозне шеечное розростання було видалено в повному обсязі, то можливе виникнення рецидиву. Тому дуже важливе значення має виявлення етіологічного фактора, що спровокував виникнення поліпа, з метою його обов’язкового усунення. Тільки тоді рецидиву можна уникнути.

Відгуки пацієнтів.

Лера:

Пару років тому мені видаляли поліп шийки. Лікар просто викрутив його, і місце чимось припалив. І все. Трохи живіт тягнуло, як ніби перед місячними, але в цілому боляче не було. І запах паленого м’яса мені не дуже сподобався. А так все нормально.

Вікторія:

Поліпи виявили випадково, коли медкомісію проходила. Один в матці був, інший на шийці виріс. Обидві освіти лазером прибирали. Ні болю, ні ускладнень не було. Вже півтора року минуло. Приблизно раз на рік ходжу до гінеколога, поки рецидивів не було.

Іра:

У мене подруга в приватній клініці гінекологом працює, Ось Я до неї і ходжу іноді, для профілактики огляди проходжу. Так і виявили поліп на шийці. У них в клініці практикується видалення радіохвильовим ножем, ось я і погодилася. Було трохи неприємно, хот робили знеболення. Але, загалом, все прекрасно пройшло, і ніяких ускладнень.

Марія:

Мучуся з поліпом вже восьмий рік, видаляла його вже чотири рази, але потім знову вискакує на колишньому місці. Купу клінік московських пройшла, кожен раз в новій видаляла, але він знову виростає. Лазером припікала, вишкрібали, гістерорезектоскопію робили-нічого не допомогло. Хочу тепер спробувати Солковагін. Про нього відгуки непогані, може, і мені допоможе.

Ціна процедур.

Вартість видалення поліпів шийки матки обумовлюється методикою оперативного впливу і статусом клініки, в якій буде проводитись видалення:

Видалення поліпа цервікального лазером – 3 000-9 000₽; Кріодеструкція – 4 000-12 000₽; Діатермоексцізія – 5 000-8 000₽; Викручування – 1 500-2 000₽; Радіотерапія – 4 500-11 000₽.

Як видаляють поліпи на шийці матки за допомогою гістероскопії, показано в даному відеоролику:

Як видаляють поліпи?

Багато процесів, що відбуваються в людському організмі, досі не вивчені досконально. Наприклад, до кінця не ясні механізми виникнення поліпів. Безумовно медики висловлюються тільки про необхідність видалення цих новоутворень. Так, як видаляють поліпи, і що вони собою являють?

Що таке поліпи.

Поліпи – це доброякісні новоутворення, що представляють собою аномальне розростання тканин (нарости). З’являються на стінках слизових оболонок органів. Виглядають як ягоди (овальної, округлої форми), що прикріплюються до слизової «ніжкою». Тому множинні поліпи (поліпоз) часто порівнюють з гронами винограду. Бувають новоутворення, що мають широку основу (без ніжки).

Найчастіше поліпи виростають в носі, шлунку, матці, прямій і товстій кишці, а також в сечовому і жовчному міхурі, в тонкій кишці.

Чому необхідно видалення поліпів? Ці доброякісні новоутворення можуть перероджуватися в злоякісні.

Способи видалення поліпів.

Традиційний метод – висічення хірургічними інструментами. Це болюча операція, в більшості випадків необхідна загальна анестезія. Відновлювальний період досить тривалий. Проводиться в умовах стаціонару. Припікання електричним струмом. Робиться діатермічної петлею (електроексцизія) або біопсійними щипцями (електрокоагуляція), на які подається високочастотний струм, і поліп відсікається. Анестезія залежить від тривалості операції і може бути і загальною, і місцевої. Радіохвильовий спосіб (радионож) – безконтактне видалення м’яких тканин впливом високочастотних хвиль. Відбувається випарювання непотрібних тканин, що виключає опік. Процедура майже безболісна, не потрібно навіть місцеве знеболення. Після операції не відбувається деформації тканин, не утворюються рубці. Лазерне видалення – самий щадний метод. Випаровування тканини проводять поступово, шарами, тому можна точно розрахувати глибину впливу. Кровоносні судини запаюються, навколишні тканини не зачіпаються, і загоєння відбувається швидше. Шрамів не залишається. Це найдорожчий метод.

При останніх двох способах госпіталізація не потрібно. Але здача загальних аналізів необхідна в будь-якому випадку. А як видаляють поліпи в різних органах?

Назальні поліпи.

Поліпи в носі утворюються у верхній порожнині або навколоносових пазухах. Розростаючись, вони ускладнюють дихання, перешкоджають відтоку слизу, викликають зниження нюху і головні болі. Причини їх появи: алергії (астма, сінна лихоманка), інфекції та хронічні захворювання (гайморити), викривлення перегородки. У чоловіків цей вид поліпів зустрічається частіше, ніж у жінок.

Виявляються поліпи при ендоскопічному огляді ЛОР-органів. Як видаляють поліпи в носі? Роблять це за допомогою ендоскопічного обладнання, що дозволяє бачити ступінь поширення новоутворень на моніторі.

Процедура болюча, проводиться під знеболенням. Під час операції відбувається висічення поліпа хірургічним методом або лазером. Розрізи роблять на внутрішній поверхні носової порожнини, зовні рубців не залишається. Після операції призначають антибіотики, щоб не допустити розвитку інфекції.

Поліпи в шлунку.

Поліпи шлунка можуть ніяк себе не проявляти і виявляються при гастроскопії (огляду за допомогою вводиться в шлунок гнучкої трубки з оптичним приладом). Утворення великого розміру можуть викликати шлункові кровотечі, різкі болі. Появі поліпів сприяє виразка.

Як видаляють поліпи в шлунку? Якщо площа ураження велика, лікарі вибирають хірургічну резекцію (видалення частини шлунка. Це серйозна операція, що проводиться під загальним наркозом. Відновлювальний період після неї тривалий.

Найменш травматичний метод ендоскопічної поліпектомії (електроексцизія або електрокоагуляція). Всі операції з видалення поліпів шлунка проводяться в стаціонарі.

Поліпи в матці.

Серед причин поліпів матки і шийки матки називають хронічні інфекції і гормональні порушення. Їх наявність може проявлятися виділеннями, порушенням циклу, що тягнуть болями, а може проходити безсимптомно. Виявляється при УЗД.

При видаленні таких поліпів хірургічним скальпелем (висічення) і електрокоагуляцією (електропетля) потрібна загальна анестезія. Але краще радіохвильової або лазерний методи. Видалення поліпів матки необхідно, оскільки часто є причиною безпліддя.

Вибираючи місце, де видаляють поліпи, орієнтуйтеся на кваліфікацію лікарів і відгуки пацієнтів.

Видалення поліпа шийки матки обов’язково.

Поліп шийки матки — це патологічне розростання слизової оболонки шийкового каналу, яке проявляється випинанням виросту в просвіт шийки. Ці новоутворення можуть існувати абсолютно ніяк не проявляючись, безсимптомно, але зазвичай вони супроводжуються такими патологіями, як шеечной безпліддя, різними порушеннями менструального циклу, статевими інфекціями.

Причини появи поліпів не ясні, але багато фахівців бачать зв’язок гормональних порушень у жінок з зростанням новоутворень. Розвиток поліпів цервікального каналу може створювати серйозні проблеми для жінки, пов’язані з зачаттям, збереженням вагітності, а також завжди існує ризик переродження будь-яких новоутворень в рак, тому своєчасна діагностика цього захворювання дуже важлива. Лікування полягає у видаленні поліпів шийки матки різними сучасними методами.

У чому небезпека наявності поліпа шийки матки?

Поліпи цервікального каналу це так звані бородавки на слизовій оболонці, які при сприятливих умовах можуть доброякісних переродитися в злоякісні. Вони можуть бути одиничними і множинними, на тоненькій ніжці або на широкій основі. Якщо поліпів багато це захворювання називають поліпозом шийки матки.

Оскільки це гіперплазія або доброякісне новоутворення, то серйозних загальних системних дій на жіночий організм вона не надає, симптоми можуть бути відсутні або бути слабовыраженными, на відміну від раку, поліпи не дають метастази в органи. Ускладнення та небезпеку поліпів тільки в тому, що вони можуть озлокачествляться або розростися до великих розмірів, що може порушувати функції шийки матки.

Озлокачествление поліпа відбувається за такою схемою:

Гіперплазія — поліп, що утворюється при розростанні тканини слизової оболонки шийки матки, клітини швидко діляться, але швидкість поділу контролюється. Метаплазія-це Заміна диференційованих их (тобто зрілих і відповідних саме для цієї тканини) клітин іншими диференційованими клітинами (такі клітини не типові для даної тканини), причому основна видова приналежність тканини зберігається. Дисплазія шийки матки — коли утворюються передпухлинні клітини, вони атипові і не схожі на інші, оскільки в ДНК відбуваються мутації і при виникненні провокуючих чинників, що знижують імунітет, вони стають раковими Онкологія — наявність ракових клітин у пухлині (див. ознаки раку шийки матки)

Причини виникнення і симптоми поліпів.

Все те, що призводить до зайвої проліферації клітин епітелію слизової, може давати старт для розвитку гіперплазії — це і захворювання, які передаються статевим шляхом, такі як ВПЛ вірус папіломи людини, сифіліс, хламідіоз у жінок, генітальний герпес, гонорея, уреаплазмоз, а також різні хірургічні втручання та травмування шийки матки при абортах, діагностичних вискоблюваннях, травми при пологах, гістероскопії та встановлення внутрішньоматкової спіралі. Не маловажну роль належить гормонального дисбалансу, який може виникати у жінки в будь-якому віці, навіть прийом пероральних контрацептивів може провокувати зростання новоутворень, а також часто поліпи виникають у жінок в період пременопаузи, коли починаються перші ознаки клімаксу.

При невеликому поліпи ознаки захворювання практично відсутні, але при великому новоутворенні, коли він починає перекривати цервікальний канал або при множині поліпозі можливі наступні зміни: порушення менструального циклу, підвищена кількість виділень у жінки (жовті виділення у жінок), тягнучі болі живота та попереку, кров’яні, коричневі виділення в середині циклу, після статевого акту, затяжні коричневі виділення замість місячних, болю під час сексу, поліпи можуть бути причиною безпліддя і причиною хворобливих місячних, сприяти виникненню, бути причиною маткових кровотеч.

Особлива увага вимагає наявність поліпів під час вагітності, оскільки в цей період може відбуватися розвиток децидуальних псевдополіпів, які складаються з децидуальної тканини і після пологів найчастіше самоліквідуються, зникають. Однак, іноді при вагітності поліпи кровоточать, на них можуть з’являтися виразки, можуть бути загрозою переривання вагітності, у таких випадках вирішується питання їх видалення. У будь-якому випадку, навіть якщо поліпи не зникнуть після пологів, їх слід видаляти.

Діагностика та види поліпів.

Найчастіше поліпи шийки матки вдається виявити або при плановому огляді лікарем, або при звертанні пацієнтки до гінеколога з приводу іншого захворювання. При вагінальному огляді лікар виявляє потовщення шийки матки, її гіпертрофію, освіти яскраво-червоного або білястого кольору, іноді вони також можуть бути і темного, майже фіолетового кольору, грибоподібної або округлої форми.

За допомогою кольпоскопії або цервікоскопії можливе визначення структури освіти, його виду, побачити наявність некрозу або запалення поліпа. Слід знати, що точний діагноз неможливо встановити самостійно в домашніх умовах, тільки гінеколог здатний і визначити справжній діагноз і вибрати тактику лікування будь-якої патології пацієнтки. Також після виявлення поліпозу, жінці слід провести УЗД для виключення наявності ендометріоїдні поліпів, оскільки поліпи цервікального каналу часто виявляються в комплексі з поліпами матки.

Які бувають поліпи шийки матки? Якщо вони м’які на дотик — це залізисті, якщо щільні, то фібринозні, також бувають змішані залозисто-фіброзні. Існують ще псевдополіпи, епідермуючі, ангіоматозні і найнебезпечніші-це аденоматозні, які схильні до переродження в рак.

Як видаляють поліп шийки матки?

Важливо знати кожній жінці з діагностованими поліпами, що лікування їх можливо тільки оперативним шляхом. Якщо поліп виник під час вагітності — децидуальный псевдополип, то в цьому випадку слід вичікувальна тактика, оскільки велика ймовірність його зворотного інволюції після пологів. При швидко збільшуються, великих поліпах понад 2 см., якщо вони виразки, необхідна поліпектомія.

У всіх інших випадках, виявлений поліп шийки матки видаляють, та віддалені тканини піддають гістологічному дослідженню для підтвердження або виключення онкології. Тому лікування поліпів шийки матки народними засобами будь-яких новоутворень ризиковано без перевірки поліпів на атипові, тобто ракові клітини.

Відомо, що всі види бородавок на руках, підошовних бородавок, гострокінцевих кондилом, а також деякі поліпи викликаються ВПЛ, якого налічується більше 100 типів, тому дуже важливо після видалення поліпа шийки матки виробляти вишкрібання з біопсією матеріалу, щоб встановити причетність цього вірусу до розвитку поліпа. Звичайно, специфічного лікування папіломавірусу не існує, але встановивши причину зростання поліпа, можна спробувати уникнути його повторного освіти, проводити противірусну терапію, підвищувати імунітет і пр.

Як видаляють поліпи шийки матки? Лікування полягає в оперативному видаленні новоутворення шляхом відкручування поліпа, коагуляції місця кріплення поліпа і гістологічного дослідження видалених тканин. Один кетгутовый шов накладається на ранову поверхню і проводиться вишкрібання цервікального каналу і якщо показано, матки. При необхідності поліпектомія проводиться за допомогою гістероскопа, який дозволяє контролювати процес і візуально оцінювати стан каналу шийки.

Після цієї процедури існують різні варіанти подальшої обробки ложа поліпа, це:

Охолодження рідким азотом — кріодеструкція, коли низька температура руйнує клітини патологічних тканин, порушує їх життєдіяльність, при цьому важливо розрахувати глибину обробки, що залежить від швидкості заморожування. При маленьких розмірах поліпа, лікар може використовувати для припікання ложа лікарський препарат Солковагин. Цей препарат без побічних дій, але потрібно проведення декількох процедур, після такого припікання формується кірочка на шийці матки, яка відторгається через кілька днів. Діатермокоагуляція — це припікання місця кріплення поліпа високочастотним електричним струмом, цей спосіб зараз практично не застосовується через велику кількість ускладнень. Лікування радіохвилями є одним з найбільш щадних способів, після якого тканини шийки швидко відновлюються.

Окремо варто розглянути сучасний метод — лазерне видалення поліпів шийки матки.

Видалення поліпів шийки матки лазером.

У медичних центрах, де виробляють видалення поліпів шийки матки лазером і діагностику, і лікування можна провести всього за 3 години без зайвого травмування, без перебування в стаціонарі, без втрати працездатності. Найголовніше, що цей метод не залишає рубців, а також:

Це найсучасніший і дієвий метод, при якому відбувається швидка реабілітація пацієнтки При видаленні лазером крововтрати мінімальні Видалення проводиться під контролем відеокамери, що значно покращує якість процедури Навколишнє поліп тканина не травмується, не залишається рубців Відбувається пошарове видалення патологічних тканин.

Що після видалення поліпів?

В поодиноких випадках як ускладнення проведеного видалення, можуть виникати термічні опіки, стенози шийки матки, які утворюються при зайвому припіканні місця кріплення поліпа. Тому після видалення поліпа шийки матки протягом 3 тижнів можливе відчуття різного роду дискомфорту — болі внизу живота, поява кров’яних або більш рясних слизових виділень, тому в цьому періоді вкрай не бажано наступне:

Займатися сексом не Можна приймати ванну, ходити в парну, сауну, слід приймати тільки душ не Можна після видалення спринцюватися ніякими засобами не Можна користуватися тампонами, а тільки прокладками Виключити важка фізична праця, спорт, будь-які фізичні вправи.

Іноді при неповному видаленні тканин можливий рецидив, коли на місці колишнього поліпа може виявлятися знову свіже новоутворення. Тому дуже важливо визначити можливу причину зростання поліпів в жіночому організмі і вибрати тактику профілактичного лікування — противірусну, гормональну терапію, протизапальну, а також своєчасно і правильно лікувати будь-які запальні захворювання жіночих статевих органів. І пам’ятайте, лікування народними засобами можливо,але тільки за рекомендацією вашого лікаря. У більшості випадків народні методи використовуються лише після хірургічного лікування в якості профілактики рецидивів.

Як проводиться видалення поліпів?

За статистикою 30% доброякісних новоутворень у шлунково-кишковому тракті перероджується в злоякісні пухлини, тому так важливо виконувати своєчасне видалення поліпів. Сьогодні операція може проводитися і в амбулаторних, і в стаціонарних умовах. Багато що залежить від того, де розташовані поліпи, скільки їх, якого вони розміру. Існує чотири основних методи, що дозволяють усунути описувану патологію. У кожного є свої приписи.

В арсенал сучасного лікування входять:

Трансанальне вирізання поліпів. Електрокоагуляція ніжки. Видалення шляхом колостомии. Резекція кишки.

Будь-яка операція з видалення поліпа має на увазі відсікання його від ніжки і запаювання судин. Проводитися вона може по-різному. Кожній методиці передують свої свідчення, іноді способи видалення поліпів комбінуються.

Трансанальна операція з видалення поліпа.

Таке втручання проводиться найчастіше. Підготовку хворого починають за день до процедури. Йому прописують проносні засоби і роблять очисні клізми. За 20 хвилин до того, як поліп прибрати, в кишку через анальний отвір вставляється газовідвідна трубка, вона допомагає позбутися від залишків рідини, введеної штучним шляхом. Відбувається видалення поліпа без наркозу під місцевою анестезією.

Трансанальна операція використовується тоді, коли новоутворення знаходяться не далі 6 см від анального отвору. Гачками Фарабефа вони виводяться назовні (якщо розташовані дуже далеко поліпи, операція проводиться з використанням спеціальних дзеркал). Алгоритм дій хірурга такий:

На ніжку новоутворення, схожого на гриб, накладається спочатку судинний затиск. Потім ніжка підшивається і перев’язується спеціальним шовним матеріалом (кетгутом). Після цього верхівка відсікається скальпелем. На місце відсікання ставиться ватний тампон, просочений маззю Вишневського. Його витягнуть на другу добу в тому випадку, якщо не буде сильних кровотеч.

Хворого після вилучення тампона виписують додому, і не дають йому ніяких рекомендацій з приводу дієти або яких-небудь інших обмежень. Але для того, щоб місце резекції швидше зажило, варто протягом першого тижня є перемелену їжу.

Якщо потрібно видалити відразу кілька поліпів, проводиться поступова резекція. В цьому випадку хворий піде додому на три дні пізніше. Слизова оболонка кишкового тракту зміщується дуже добре, тому трансанальне видалення поліпів можна проводити тоді, коли новоутворення знаходяться на відстані 20 см від анального отвору. Однак використовувати таку методику можна тільки тоді, коли освіта стоїть на тонкій високій ніжці.

Електрокоагуляція ніжки поліпа.

Сьогодні хірурги, крім скальпеля, активно використовують ендоскопічні інструменти. Даний метод вибирається тоді, коли потрібно видалити поодинокі високо розташовані грибоподібні новоутворення, або розсип дрібних поліпів на невеликій товстій ніжці. У чому суть методу?

Хворого укладають в колінно-ліктьове положення. На попереково-хрестову область пластиром прикріплюється електрод, схожий на свинцеву пластинку, що має найбільшу площу дотику. Інший електрод – активний, буде потім надалі використовуватися для припікання ніжки новоутворення.

Через біопсійний канал колоноскопа проводиться вирізання поліпа, прямо до нього підводяться спеціальні інструменти: петля, цапка або щипці. Петля використовується тоді, коли поліп має овальну форму і невелику коротку ніжку. Щипцями проводиться видалення поліпа на товстій ніжці. Ними обхоплюється ніжка гриба,і злегка відтягується від слизової. Це робиться для того, щоб під час електрокоагуляції не пошкодити здорові ділянки кишки. Потім подаються струми, які припікають підставу ніжки, перекриваючи кровотік в судинах. Головка гриба відщипується і витягується по шматочках. На місці опіку залишається пляма некрозу, розмірами 1х1 см.

Іноді не вдається за один прийом видалити новоутворення. В цьому випадку воно витягується по частинах в кілька прийомів. Інтервал між ними становить 9 днів. Переваг у даного методу багато:

По-перше, при електрокоагуляції пошкоджені судини акуратно запаюються, тому відпадає ризик утворення кровотеч. По-друге, створюються сприятливі умови для проведення безкровних операцій, прибрати невеликий поліп можна за один сеанс, тому питання про те, чи треба видаляти новоутворення, повинен відпасти сама з собою.

Є і свої недоліки. Якщо коагуляція недостатня, зберігається небезпека виникнення кровотеч. Під час електрокоагуляції важливо не спалити стінку кишечника. Коли допускається перфорація, або виникає глибокий некроз, без смугової операції не обійтися. А це зовсім інші наслідки і ускладнення, про які поговоримо трохи нижче. Саме тому виробляти електрокоагуляцію ніжки поліпа повинен тільки дуже досвідчений хірург, який має досвід проведення описуваних маніпуляцій.

Той, кому належить подібна операція, хоче знати, чи боляче видаляти поліп за допомогою електрокоагуляції. Як правило, подібна операція проводиться під місцевою анестезією, біль пацієнт не відчуває, після процедури дискомфорт відчувається, але він пов’язаний з підготовчим процесом. Людям з низьким больовим порогом призначаються додатково знеболюючі препарати.

Видалення поліпів шляхом операції.

Коли видалення поліпів перерахованими вище способами неможливо, використовується більш складне втручання. Зокрема при виявленні великих за розмірами новоутворень, незвичайної форми, розташованих ближче до шлунку (далеко від заднього проходу), при виявленні ознак малігнізації показана порожнинна операція. Вона проводиться під загальним наркозом, наступним чином:

Спочатку розкривається черевна порожнина. Потім лікар обережно пальпує стінку кишки. Він руками визначає місце поліпа. Для полегшення завдання асистент хірурга ще до оперативного втручання в кишку вставляється трубка ректоскопа, і вже нею під час операції проводиться пошук новоутворення. Коли поліп виявляється, відділ кишки з двох сторін ізолюється спеціальними м’якими щипцями. Кишка розкривається в місцях, в яких немає судин. В отриману рану вивертається поліп і січеться скальпелем. Утворився дефект вшивається кетгутовимі швами, а розріз в стінках кишки вшивається дворядним швом. Черевна порожнина обколюється антибіотиками і зашивається наглухо.

Після такої операції хворий знаходиться на перинатальному харчуванні і виписується на десяту добу після зняття швів. Перед тим, як відправити прооперованого додому, знову проводиться ендоскопія кишки.

Резекція кишки.

Як бачите, способи видалення поліпів бувають різними. Існує ще одна технологія – резекція кишки – видалення цілої ділянки. Вона вибирається тоді, коли клінічна картина показує локальне велике скупчення новоутворень або є підозра на те, що утворення з доброякісних готові перерости в злоякісні пухлини.

Перед оперативним втручанням уточнюється локалізація ураження, переконуються в тому, що вона укладається в рамках одного сегмента кишки. Розкривається черевна порожнина, забирається ділянку кишки, потім два кінці зшиваються.

Ті, кому діагностуються новоутворення в кишечнику, цікавляться, чи потрібно видаляти поліпи або можна жити разом з ними. Лікарі звертають увагу, що видалення поліпа без наркозу або за допомогою загальної анестезії – це важливий крок у профілактиці онкології. Рано чи пізно доброякісні пухлини обов’язково перероджуються в злоякісні. І тоді лікування стає більш складним і радикальним. Сучасна медицина володіє методиками, що дозволяють видаляти поліпи не боляче, швидко і без загального наркозу. Сьогодні порожнинна операція проводиться тільки в тому випадку, якщо виявлено множинний полікістоз. В інших випадках використовується ендоскопія або електроексцизія поліпа, що дозволяє виробляти вирізання з найменшими ризиками і втратами.

Подібне лікування поліпів завжди дає задовільні результати. Щоправда, протягом перших двох днів існує ризик виникнення рецидиву: новоутворення знову з’являються на тому ж місці, тому хворий повинен раз на півроку приходити до лікаря і робити ендоскопію кишки. Крім цього, після електроексцизії або іншого типу втручання завжди зберігається ризик утворення ускладнень. Що може статися?

Можливі ускладнення після видалення поліпа.

Найбільша проблема – виникнення кровотеч. Найбільший відсоток появи таких ускладнень демонструє електрокоагуляція ніжки поліпа. Кровотечі можуть бути незначними і рясними, другі завжди становлять загрозу для життя хворого. Виникнути кровотечі можуть з різних причин: в першу добу через те, що була проведена неякісна коагуляція судин, на п’яту або сьому добу кровотечі виникають через відторгнення струпа.

Величезну роль у вирішенні зазначеної проблеми грає профілактика. Що в неї входить:

Організація правильного харчування. У щоденний раціон необхідно включати овочі і фрукти з грубою клітковиною. Важливо віддавати перевагу рослинним жирам. Бажано повністю відмовитися від вживання алкоголю і обмежити куріння сигарет.

Як прибрати поліпи на шиї.

Хоанальный поліп – один з видів поліпів, які можуть зустрічатися в порожнині носа. Хоанальний поліп і поліпоз носа – це різні захворювання і їх слід відрізняти один від одного. Хоанальні поліпи найчастіше ростуть з гайморової пазухи. Такий поліп називається антрохоанальным. В порожнину носа він проникає, як правило, через додаткову (не основну) співустя між гайморової пазухою і порожниною носа, росте в бік хоан та носоглотки, що і відображає його назва. Хоанальный поліп зазвичай з’являється тільки в одній половині носа. Одна з основних версій походження таких поліпів полягає в тому, що хоанальный поліп розвивається з ретенційної кісти пазухи.

Як проявляє себе хоанальный поліп? Як правило, людину турбує одностороннє утруднення носового дихання. Іноді поліп досягає таких розмірів, що починає провисати в ротоглотку і його видно, якщо заглянути у відкритий рот.

Діагностика зазвичай не представляє труднощів. Хоанальный поліп видно при ендоскопічному огляді порожнини носа. Для уточнення його походження (в рідкісних випадках такий поліп може виходити не з гайморової пазухи) необхідна комп’ютерна томографія.

Лікування полягає в хірургічному видаленні. На жаль, на хоанальный поліп не діють інтраназальні кортикостероїди, так добре себе зарекомендували при поліпозі носа. Якщо під час хірургічного втручання видалити тільки ту частину поліпа, яка знаходиться в порожнині носа, то ризик повторного появи хвороби буде досить високий. Необхідно видаляти і підставу поліпа, яке, як правило, знаходиться в гайморової пазусі. Операція виконується як ендоскопічно через ніс, так і зовнішнім доступом через передню стінку гайморової пазухи.

Прогноз у випадку хоанального поліпа хороший. Якщо хоанальный поліп видалений повністю, він практично ніколи не з’являється знову, чого не можна сказати про поліпах при поліпозі носа.

Можливо, вам також буде цікаво прочитати наступні статті:

1. T. Metin Önerci (Author, Editor), Berrylin J. Ferguson (Author, Editor). Nasal Polyposis: Pathogenesis, Medical and Surgical Treatment (Pathogenesis Medical and Surgi) – Springer; 2010 edition (November 4, 2010).

Видаляємо поліп з жовчного міхура.

Поліп жовчного міхура − це доброякісне утворення, яке нерідко виникає в результаті хронічного запалення органу. У більшості випадків захворювання лікується хірургічним шляхом, однак на ранніх стадіях, коли поліп має невеликі розміри і не заважає нормальній роботі жовчного міхура, можна спробувати впоратися з ним народними методами.

Теоретик · 21 січня 2014.

Зміст статті:

Лікування поліпів жовчного міхура народними засобами.

Поліпи жовчного міхура на ранніх стадіях ніяк не виявляють себе і виявляються випадково на профілактичних оглядах або при медичному обстеженні, проведеному зовсім по абсолютно іншому приводу.

Лише в рідкісних випадках хвороба супроводжується:

незначними болями в правому підребер’ї вагою в животі після їжі печією іншими симптомами, властивими для більшості захворювань органів травлення (порушення апетиту, проблеми зі стільцем і пр.)

Найчастіше поліпи жовчного міхура супроводжують застою жовчі в протоках, саме тому лікування народними методами має бути комплексним. Гарним жовчогінним і протизапальним ефектом володіють квітки звіробою, змішані з листям мати-й-мачухи і подрібненими плодами шипшини в рівних пропорціях. Дві столові ложки збору залити 0,5 л окропу, настояти протягом години і процідити через двошарову марлю. Приймати настій необхідно 3-4 рази на день після їди в кількості 100-150 мл за раз. Курс лікування − три тижні. За цей час, як правило, вдається якщо не позбутися від невеликих поліпів в жовчному міхурі, то хоча б призупинити їхній ріст.

Лікування поліпів жовчного міхура народними методами можна проводити лише в тому випадку, якщо хвороба не завдає серйозного дискомфорту, а лікарі не бачать необхідності термінового хірургічного втручання.

Традиційне лікування поліпів в жовчному міхурі.

Традиційне лікування поліпів жовчного міхура проводиться лише тоді, коли вони стрімко зростають, мають великі розміри (більше 1 см) або порушують функцію органу. В цьому випадку лікарі можуть запропонувати прибрати освіти хірургічним шляхом. Операція проводиться під загальним знеболенням. Позбутися від поліпів можна лише радикально − видаливши їх разом з жовчним міхуром.

Краще не запускати хворобу і регулярно спостерігати за поліпами, навіть якщо вони мають маленькі розміри. У цьому випадку можна вчасно виявити прогресування захворювання і провести лапароскопічну, а не порожнинну операцію. Вона набагато менш травматична, та й відновлення після неї відбувається в рази швидше. Після хірургічного втручання необхідно довічно дотримуватися лікувальну дієту. Харчування має бути частим і дробовим (не менше 5-6 разів на добу). З меню необхідно виключити гострі, смажені, жирні і копчені страви, а також алкоголь.

Як прибрати поліпи на шиї.

Як прибрати поліпи в матці за допомогою трав?

1. При поліпах в матці робимо такий настій для спринцювання: трава чистотілу — 3 ч., квітки календули — 2 ч., трава репешка — 2 частини, звіробій — 2 частини. Все перемішати, після — столову ложку цієї сухої подрібненої суміші залити 300 мл крутого окропу, настоювати протягом 6 годин, потім процідити. Використовувати цей настій для спринцювання, 2 рази на день. Курс лікування — 2-3 місяці.

2. Поділюся своїм досвідом, а почалося все з папілом. У мене, в області шиї з’явилося кілька папілом, також 2 тижні було маткова кровотеча, під час клімаксу, мені вже за 40. Мене це насторожило, пішла перевіритися і з’ясувалося — по всій матці поліпи.

Порадившись з різними фахівцями і дізналася, що видаляти поліпи хірургічно не завжди ефективно, вони можуть знову вирости. Тоді я вирішила, треба лікуватися травами.

Мені порадили рецепт на чистотілі, ось він: треба взяти суху траву чистотілу (100 г) і залити півлітрою 70-градусного спирту, настоювати два тижні. Пити по 20 крапель 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

А також, паралельно з чистотілом я пила спиртову настоянку шабельника, робимо її так : 100 г сухої трави шабельника залити 1 л горілки, настоювати три тижні. Пити настоянку по 1 ст. л. 3 рази в день за 30 хвилин до їжі.

Лікуватися таким чином 3 курси по 30 днів з перервами 1 тиждень. Лікування тривале, але ефективне.

Якщо з’явилися, поліпи в одному місці, то вони можуть бути і в кишечнику і я вирішила зробити профілактику і там. Коротше, я робила це так: спочатку треба зробити звичайну очисну клізму, а потім — лікувальну з чистотілом (50 г свіжої трави чистотілу подрібнити на м’ясорубці, залити окропом (500 мл), процідити і зробити мікроклізму).

Якщо кишечник не в порядку, то довго тримати розчин ви не зможете, щипає. Додайте в такому випадку трохи соняшникової олії. Для ефективного лікування треба зробити 20 процедур.

Повторні аналізи показали хороші результати. Добре робити такі процедури обом подружжю, тому що є одне з припущень, що поява поліпів і папілом обумовлено наявністю паразитів в організмі. І щоб не заражати один одного, треба лікуватися обом.

Поліп шлунка.

Що являє собою «поліп шлунка»? Які небезпеки може нести в собі цю освіту? Що слід зробити, якщо у вас виявили поліп шлунка? Які методи лікування використовуються в сучасний час? Відповіді на ці та інші питання шукаєте в нашій статті.

Виріст слизової, який з’явився в організмі в «незапланованому» місці, називають поліпом. Така освіта може кріпитися до поверхні органу на «широку основу» або розташовуватися на тонкій ніжці.

Поліпи можуть утворюватися в організмі людини скрізь, де є слизова оболонка. Вони з’являються в носовій порожнині (поліпи в носі), товстій і тонкій кишці, тілі і шийці матки, сечовому міхурі.

Ще один орган, вистелений зсередини слизовою оболонкою — шлунок, і відповідно в ньому теж можуть утворюватися поліпи.

Що таке поліп шлунка?

Поліп шлунка-це аномальне розростання тканин слизової стінки шлунка в його просвіт. У частці всіх пухлин шлунка поліпи становлять 5-10%.

Зазвичай освіта і зростання поліпів проходить безсимптомно і виявляється випадково при обстеженні. Але іноді поліпи шлунка можуть викликати неприємні відчуття:

болі в животі болю при натисканні на живіт нудота блювота кровотеча.

Чому утворюються поліпи?

Причиною появи поліпів є різні порушення цілісності слизової шлунка. Не останню роль в цьому відіграють запальні процеси, що протікають в шлунку і впливають на стінки слизової. Згідно зі статистичними даними поліпи шлунка часто виникають на тлі гастриту.

Фактор ризику.

Виділяють ряд факторів, наявність яких підвищує ймовірність утворення поліпів в шлунку. До них відносять:

Вік. Частіше поліпи виявляють у віці старше 40 років. Наявність бактерії Helicobacter pylori . Зазвичай ця бактерія провокує гастрит.

Спадковість. Сімейний аденоматозний поліпоз-хвороба, яка виявляється у тих, у кого присутня особлива генна мутація.

Провокувати появу поліпів також можуть деякі лікарські засоби.

Різноманітність поліпів шлунка.

Форма і розташування поліпів в шлунку можуть бути найрізноманітнішими. Поліпи можуть рости поодиноко, групуватися в «гнізда» і навіть покривати всю слизову шлунка. Найчастіше вони мають кулясту і овальні форму, рідше-сосочковідную і грибоподібну.

Поліпи — доброякісні утворення, які в основному не перероджуються в ракові пухлини. Але деякі форми поліпів шлунка все-таки можуть озлокачествляться. Тому при виявленні поліпа шлунка дуже важливо встановити його різновид. Це визначатиме подальшу тактику поведінки.

Всі поліпи поділяють на дві основні групи:

Гіперпластичні поліпи – найбільш поширена група поліпів шлунка. Вони являють собою розрослася тканину епітелію шлунка. Гіперпластичні поліпи вкрай рідко перероджуються в злоякісні утворення. Аденоматозні поліпи утворюються з залізистих клітин шлунка і мають схильність до переродження в рак. Особливо небезпечні в цьому плані великі поліпи більше 2 см.

Поліп шлунка: можливі ускладнення!

Маленькі поліпи можуть не приносити ніяких незручностей. Але при наявності поліпів шлунка треба бути готовим, що можуть виникнути ускладнення, які вже є серйозною проблемою. До ускладнень поліпа шлунка відносять:

Порушення надходження їжі зі шлунка в кишечник. Це може бути викликано великим розміром новоутворення і його розташуванням. Випадання поліпа шлунка в дванадцятипалу кишку і його обмеження. Можливо при великому поліпі на ніжці, який росте на кордоні шлунка і кишечника. Кровотеча, яке з’являється при виразці поліпів. Переродження поліпа в злоякісну пухлину. Особливо це актуально при аденоматозних поліпах.

Все це говорить про те, що діагноз «поліп шлунка» повинен змусити вас задуматися про лікування цього захворювання.

Які методи допоможуть виявити поліп?

Для того щоб виявити поліп шлунка, потрібно зробити гастроскопію . За допомогою цього методу дослідження можна переглянути всі стінки шлунка і взяти шматочок тканини поліпа на аналіз.

Лікування поліпів шлунка.

Далеко не всі поліпи шлунка становлять загрозу здоров’ю. Тому гастроентеролог на основі проведених досліджень повинен вибрати, що робити далі: спостерігати або видаляти.

Спостерігати. Багато дрібні гіперпластичні поліпи можна залишити, не застосовуючи до них якого б то не було лікування. Але обов’язково потрібно спостерігати за їх поведінкою, для чого необхідно раз на рік обстежитися. Крім того людям з поліпами шлунка рекомендується дотримуватися дієти, при якій з меню виключають гострі, кислі, смажені страви. Необхідно також відмовитися від алкоголю і куріння – вони негативно впливають на стан слизової шлунка. Видаляти. Аденоматозні поліпи і великі гіперпластичні поліпи (більше 1 см) видаляють, так як велика ймовірність малігнізації та виникнення інших ускладнень. Видалення поліпів шлунка може проводитися ендоскопічно або відкритим хірургічним шляхом.

В деяких випадках при наявності гастриту і бактерії Helicobacter pylori лікар може призначити антибіотики та інші препарати для лікування гастриту.

Слідкуйте за своїм здоров’ям, при появі неприємних відчуттів в області шлунка негайно звертайтеся до гастроентеролога. Це допоможе своєчасно виявити і вилікувати хворобу!

Видалили залишки плацентарної тканини температури не було. Згустки після пологів в матці: причини.

Закінчується родовий процес, починається період відновлення. Дітородний орган має дивовижною можливістю збільшуватися в ході виношування немовляти. Відразу після появи малюка на світ він важить 1 кг, до кінця реабілітації маса досягає 50 р. Проте успішне скорочення може бути ускладнене низкою проблем, однією з яких є залишки плаценти в матці після пологів. Акушер помічає порушення при огляді.

3 етап родової діяльності відзначається народженням плаценти. Якщо вона відходить не повністю, буде потрібно медична допомога, яку нададуть прямо в пологовому залі. Згідно з нормою, період триває 15 – 20 хв. сутички, потуги допомагають вигнанню. Коли процедура затягується, вводяться стимулятори. Застосування їх оберігає породіллю від великої крововтрати.

Чому не відходить плацента після пологів:

невисокий тонус матки. Орган слабо скорочується або зовсім знерухомлюється, відділення від стінок не відбувається; повністю від’єднується, але шийка створює перешкоди для остаточного вигнання; частина органу занадто приросла, не здатна сама відклеїтися.

Спостерігаються залишки плацентарної тканини після пологів, коли її виймають через пуповину. Акушер робить ін’єкцію, плацента від’єднується. Лікар одну руку розміщує на животі, другий тягне пуповину. Коли відділення сталося, вона виходить легко. В іншому випадку частина залишається всередині.

Шматочок плаценти в матці здатний застрягти з-за занадто поспішного дії акушера або слабкості органу. Лікар смикнув, тонка нитка і обірвалася. Щоб все пройшло відразу успішно, акушер просить тужитися на сутичці. Дітородний орган іноді після виходу дитини швидко скорочується, перешкоджаючи вигнанню залишків.

У деяких жінок затримка плаценти пояснюється особливою будовою. Є додаткова частина, яка кріпиться до головної, окремим посудиною. Вона не від’єднується сама або, відклеївшись, залишається всередині.

Названі причини змушують акушера ретельно обстежити порожнину дітородного органу. Якщо виявляється обривів судини, що викликає побоювання, проводиться чистка. Іноді залишається шматок плаценти після пологів, коли послід зачіпається за рубець від раніше зробленого кесаревого, прикріпиться до фібромі. Просуванню на вихід заважає також повний сечовий міхур. Акушер ставить катетер для спорожнення.

Симптоми і діагностика.

Коли настає час потуг, дітородний орган виштовхує малюка за допомогою м’язових скорочень. На цьому родова діяльність не закінчується. Попереду чекає ще 3 етап — народження плаценти. Якщо орган виходить не повністю, а акушер цього не помітив, починає розвиватися субінволюція.

Першим тривожним симптомом є кровотеча. Потрібно вказати на відхилення доктору. Тоді на огляді гінеколог побачить пухкість збільшеного дітородного органу. Температура піднімається до 37 – 37,5 градусів. Залишається такою протягом усього часу, поки тримається захворювання.

Що виходить з матки після пологів:

пуповина; плацента; плодові оболонки; згустки крові; слиз; різні фрагменти.

Вони продовжують виходити протягом 1,5 місяців. Гірше, якщо виділення залишаються всередині. Виникає небезпека розвитку несприятливих наслідків. Допомога лікаря просто необхідна в такій ситуації.

піднімається температура; відкривається кровотеча; розвивається запалення; спостерігається загальне погіршення здоров’я.

З такими ознаками потрібно терміново звертатися в клініку. Гінеколог призначить після огляду ультразвукове дослідження, в ході якого буде видно всередині залишилася плацента чи ні. Щоб усунути наслідки, проводиться чистка під загальним знеболенням.

5 – 7 днів після закінчення пологової діяльності випадають згустки крові. Потім вони приймають мажучий характер і зовсім зникають. Якщо через 2 – 3 тижні змін не спостерігається, кров витікає, можливо, утворився поліп. Коли плацента повністю не вийшла після пологів, УЗД показує збільшену в розмірах матку. Тому рясні виділення повинні насторожити.

Трапляється, що кров випливає, потім наступають 2-3 дні відпочинку і процес поновлюється. Розвивається запалення. На нього вказують неприємний «аромат», больові спазми, висока температура, показники якої фіксуються на ліктьовому згині. Непомічений вчасно ендометрит негативно вплине на репродуктивну функцію організму. Почне розвиватися безпліддя.

Показання для чищення.

Якщо залишилася плацента після пологів, проводиться оперативне втручання в організм. Призначається воно з діагностики, потім усувається проблема. Терапія здійснюється згідно індивідуальних особливостей породіллі, стадії розвитку наслідків.

Чому чистять матку після пологів:

звільняють внутрішність від залишків плаценти; видаляють згустки крові; прибирають патологічні новоутворення; беруть гістологічний матеріал для досліджень.

Коли роблять чистку:

формування міоматозних вузлових утворень; наявність плацентарних поліпів всередині дітородного органу; гіперплазія ендометриту; не останавливающееся протягом крові; підозра на недоброякісне пухлинне прояв; викидень; зупинилася вагітність; ускладнення після зроблених абортів.

В ході вискоблювання видаляється застій виділень верхнього шару слизової. Гінеколог акуратно знімає ендометрій з внутрішніх стінок, прочищає шийку, промиває труби. Якщо є інфекційні захворювання, здатні перейти на незахищений ендометрій, чистка відкладається.

Як прибирають плаценту після пологів? Акушер робить легкий масаж дітородного органу. Потім захоплює черевну стінку, просить жінку тужитися. Цей метод Абуладзе досить простий, безболісний. Якщо з’являються ознаки застою крові в матці після пологів або вона рясно випливає, лікар використовує ручне відділення. Процедура вважається складною, призначається наркоз.

Ускладнення.

Чи небезпечно коли залишається плацента після пологів? При частому прикладанні малюка до грудей виробляється окситоцин. Він сприяє гарному скороченню дітородного органу. Якщо відходження плаценти не відбулося повністю, залишилися маленькі шматочки, вони вийдуть самостійно. Інакше буде розвиватися запалення. Доведеться піти на процедуру вискоблювання.

Акушер завжди проводить дослідження плаценти, навіть якщо дитяче місце народилося не повністю і через добу після пологів виявлено залишки. Перевіряються родові шляхи, оцінюється стан шийки, визначається кількість втрати крові.

Порушення процесів відділення плаценти і виділення посліду зажадає додаткових дій. Коли, незважаючи на використання таких заходів, на останній стадії пологової діяльності, орган виходить більше 30 хв, зростає небезпека відкриття маточного течії крові. Коли не прибрати вчасно фрагменти, здатне початися інфікування органу.

Наслідки ручного відділення:

велика течія крові; поява проблем із-за невмілого механічного втручання; геморагічний шок; запальний процес; сепсис; смертельний результат.

Коли не вийшло дитяче місце, після пологів дістають його вручну. Сильна кровотеча, неправильні дії можуть привести до повного видалення дітородного органу. Якщо всі маніпуляції виконані сумлінно, породілля швидко відновиться, зможе згодом ще народити.

Де віддається біль після ручного чищення:

в районі матки. Вона скорочується, повертається до вихідних параметрів; в піхву. В ході здійснення оперативного втручання м’язові відділи розтягнулися; в голові. Пов’язують неприємні прояви з наслідками загальної анестезії.

Дотримуючись гігієни, можна уникнути виникнення ускладнень, контролюючи самопочуття, своєчасно приймаючи лікарські засоби. Коли жінка помічає кружляння голови, збільшення виділень, трапляються непритомність, потрібно звертатися до гінеколога. Забороняється робити спринцювання, користуватися тампонами. Не можна відвідувати баню, приймати ванну. До завершення відновлення слід відмовитися від інтимних відносин.

Реабілітація.

Для швидкого відновлення важливо організувати час з урахуванням праці та відпочинку. 8 годин потрібно відвести на сон, стільки ж на роботу, і 3 частина присвятити релаксації, розслаблення. Повернутися до спорту дозволяється через місяць після оперативного втручання, за умови, що це не зашкодить процесу відновлення.

Якщо родова діяльність проходила з ускладненнями, початок інтимного життя краще узгодити з лікарем. Поспішати вступати в сексуальні відносини не варто. Статева система жінки повинна відпочити. Потрібно ретельно дотримуватися гігієни, щоб в порожнину дітородного органу не проникла інфекція.

Якщо після чищення піднімається температура, лікар призначає протизапальні препарати. Вони необхідні для зупинки запалення, яке здатне розвиватися всередині. Лікарські засоби цієї серії знімають також хворобливі спазми.

Відновлюють дітородний орган після чищення травами. Рослинність, збагачена фітоестрогенами, сприятливо впливає на наростання эпидометрия. Жінки п’ють відвар борової матки, червоної щітки. Вони дуже показані в період реабілітації.

Коли плацента самостійно не відійшла після пологів, призначають антибіотики. Породіллі приймають їх 5 – 10 днів по 1 – 2 таблетки. Курс залежить від запропонованого кошти. Стан жіночого організму показує, коли починати прийом: безпосередньо в день чистки, напередодні. Перед медикаментами стоїть мета: не допустити проникнення всередину бактерій.

В період реабілітації слід збалансувати харчування. Не потрібно їсти всього жирного, гострого, солоного. Снідати рекомендується йогуртом, сиром, яйцем. Вдень в їжу йдуть крупи, супи, нежирні сорти риби. Увечері – овочі, курка. Протягом дня перекушування робляться фруктовою продукцією. Корисно ввести в раціон ямс, кукурудзу, сою. Вони багаті фітоестрогенами.

Коли ендометрій матки повністю відновиться, можлива вагітність. Однак поспішати із зачаттям не слід. Відпочинок між пологами повинен дотримуватися з інтервалом 2 роки. Перед спробою зачаття краще проконсультуватися з гінекологом.

Коли залишили шматок плаценти після пологів в матці, вишкрібання стає єдиним шляхом до порятунку. Процедура вважається травматичною, але необхідною. Якщо гінеколог направляє на неї, уникати не слід. Всяке ухилення загрожує неприємними наслідками. Після правильно проведеного періоду відновлення ніяких ускладнень не має з’явитися. Будь-які наслідки малоймовірні.

Кров’янисті виділення зі статевих шляхів в післяпологовому періоді у жінок є нормою. Кількість і характер виділень після пологів ретельно контролюється лікарями в пологовому будинку. Це невипадково, адже саме за цими показниками можна на ранньому етапі діагностувати розвиток післяпологових ускладнень. Багатьох жінок лякають згустки крові, які виходять з матки в цей період. Чи є ці виділення нормою, і що робити, якщо ви помітили згустки на прокладці після пологів.

Причини кров’яних виділень.

У процесі родової діяльності матка жінки піддається сильній напрузі. Після того як виходить плід і його оболонка, на стінках залишаються пошкодження. Згодом внутрішні тканини заживають, а залишкові тканини і згустки виходять разом з кров’ю.

Ці виділення в післяпологовому періоді називаються лохіями. У нормі лохії можуть виділятися протягом 6-8 тижнів після пологів, поступово стаючи менш рясними і насиченими. До кінця другого місяця після народження дитини лохії повинні припинитися, якщо цього не сталося потрібно звернутися до лікаря.

Для того щоб виключити наявність післяпологових ускладнень, фахівці пологового будинку ретельно контролюють інтенсивність виділень. Перед випискою мами і малюка додому, жінці повинні проводити ультразвукове обстеження. У наші дні цей аналіз став обов’язковий і у всіх пологових будинках країни лікарі зобов’язані провести обстеження. Якщо вам не надали можливості обстежитися перед випискою, обов’язково відвідайте жіночу консультацію з метою проведення УЗД.

Характер кровотеч.

У перші дні після пологів кровотечі з матки сильні, рясні насиченого кольору. Згустки в ці дні є нормою. Вони мають темний колір і слизову консистенцію, схожі на шматочки печінки. Особливо інтенсивні виділення в першу добу після родової діяльності. Далі інтенсивність виділень знижується і лохії стають все більш прозорими.

Післяпологові запальні захворювання часто бувають викликані умовно патогенними мікробами, які населяють організм будь-якої людини. Вони постійно живуть на шкірі, слизових оболонках, у кишках, не турбуючи свого «господаря», але в певних умовах здатні викликати захворювання. А пологи, особливо якщо вони супроводжуються великою крововтратою, що призводить до анемії і, відповідно, до зниження захисних сил організму, можуть стати цим сприятливою умовою для активізації мікробів. Причиною запальних процесів в післяпологовому періоді можуть бути також інфекції, що передаються статевим шляхом (гонококи, хламідії, мікоплазми і т. д.). Зустрічаються також асоціації з 2-3 мікробів, які підсилюють патогенні властивості один одного.

Крововтрата в пологах, анемія, авітаміноз, порушення в системі згортання крові, залишки плацентарної тканини або плодових оболонок в порожнині матки, оперативні втручання в пологах, тріщини сосків, важкий перебіг і пологів, тривалий безводний проміжок у пологах — ось ті основні умови, які підтримують інфекцію.

В даний час найчастіше зустрічаються післяродовий ендометрит (запалення матки), хориоамнионит (запалення плодових оболонок і матки в пологах), мастит (запалення молочної залози), пієлонефрит (запалення нирок) і, набагато рідше, — тромбофлебіт тазових вен (запалення тазових вен, часто ускладнюється тромбозом їх), перитоніт (запалення очеревини) і сепсис (загальне зараження крові).

Щоб уникнути розвитку важких ускладнень дуже важлива рання діагностика цих захворювань при перших симптомах; ще краще попередити їх з допомогою профілактичних заходів у групі жінок високого ризику.

Зупинимося на найпоширеніших післяпологових ускладненнях запальної природи.

Післяпологовий ендометрит (запалення порожнини матки)

Найчастіше зустрічається після кесаревого розтину, ручного обстеження післяпологової матки, ручного відділення плаценти і виділення посліду (якщо самостійне відділення посліду утруднено у зв’язку з порушенням скорочувальної функції матки), при тривалому безводному проміжку (більше 12 годин), у жінок, що надійшли на пологи з запальними захворюваннями статевих шляхів (наприклад, на тлі інфекцій, що передаються статевим шляхом), у пацієнток з великою кількістю абортів в минулому.

Виділяють чисту форму ендометриту, яка зустрічається набагато рідше (у 15% випадків) і розвивається без залишків плацентарної тканини, та ендометрит на фоні залишків плацентарної тканини, затримки плодової оболонки, згустків крові, швів, накладених кетгутом (0дин із видів шовного матеріалу, вироблений з сухожиль тварин, у зв’язку з чим часто викликає запальні реакції. Зараз застосовується рідко) після кесаревого розтину.

Виділяють ендометрит легкого, середнього і важкого ступеня. Як правило, ці форми відрізняються один від одного ступенем вираженості, ступенем загальної інтоксикації (від грец. toxikon — отрута) — хворобливий стан, обумовлений дією на організм бактерій, вірусів, шкідливих речовин) організму й необхідною тривалістю лікування.

Підвищення температури тіла, зазвичай з 1 — х до 7-х діб після пологів, в залежності від тяжкості захворювання. При легкій формі ендометриту зазвичай температура тіла піднімається лише на 5-7-му добу після пологів, частіше до 38°С; при важкій формі перші симптоми з’являються вже на 2-4-ту добу, температура тіла може досягати 40°С. Болі внизу живота. Вони можуть бути незначними і непостійними внизу живота при ендометриті легкого ступеня і інтенсивними, постійними, віддають по всьому животу і в поперек при важкій формі захворювання. Лохії (післяпологові виділення зі статевих шляхів) тривалий час (більше 14 днів після пологів) залишаються яскравими, потім набувають буро-коричневий колір, з неприємним запахом. Матка скорочується погано, висота дна матки не відповідає дню післяпологового періоду. Явища загальної інтоксикації: озноб, слабкість, зниження апетиту, болі голови.

Діагностика.

В загальному аналізі крові виявляється підвищена кількість лейкоцитів, тобто лейкоцитоз, іноді — зниження рівня гемоглобіну. При ультразвуковому дослідженні в порожнині матки виявляються залишки плацентарної тканини, плодових оболонок, згустки крові, субінволюція матки (матка погано скорочується, її розміри не відповідають дня післяпологового періоду).

При виявленні субінволюції матки проводиться дбайливе розширення каналу шийки матки з метою створення умов для відтоку вмісту порожнини матки; якщо вмісту БАГАТО, проводиться вакуум-аспірація або вискоблювання (Вакуум-аспірація — відсмоктування вмісту порожнини матки за допомогою спеціального апарату. Вишкрібання-видалення вмісту порожнини матки і поверхневого шару ендометрія за допомогою спеціального інструменту — кюретки). В даний час в багатьох клініках і пологових будинках проводиться промивання порожнини матки охолодженими розчинами антисептиків. Антибактеріальна терапія основний метод лікування. Застосовують антибіотики широкого спектру, так як багато інфекцій викликані Асоціацією декількох мікробів. При виборі антибіотика виходять з того, який мікроб найчастіше викликає те чи інше запалення, виділяється антибіотик з молоком, впливає на дитину. Якщо антибіотик протягом 2-3 діб не дає достатнього ефекту, його змінюють на інший. Спосіб прийому антибактеріальних препаратів залежить від ступеня тяжкості ендометриту: при захворюванні легкої форми можна обмежитися таблетованими антибактеріальними препаратами; при тяжкій формі перебігу ендометриту антибіотики вводяться внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Інфузійна (дезінтоксикаційна) терапія (внутрішньовенне введення препаратів) проводиться з метою усунення явищ інтоксикації, поліпшення кровообігу. Інфузійну терапію необхідно проводити і при легкому, і при тяжкому перебігу ендометриту. Для її проведення використовують розчини глюкози (5, 10, 20%), фізіологічний розчин (0,9%-ний розчин хлориду натрію), і т. д. При всіх формах перебігу ендометриту проводиться імунокоригуюча терапія, що сприяє посиленню захисних сил організму, підвищує імунітет (використовуються такі препарати, як віферон, кипферон та ін). ГБО (гіпербарична оксигенація) — це вид терапії, що сприяє насиченню клітин організму киснем. При інфекційних захворюваннях будь-якої природи клітини страждають від гіпоксії — нестачі кисню. Процес терапії полягає в тому, що жінці дають дихати сумішшю з підвищеним вмістом кисню через маску. Ця терапія дуже ефективна при початкових проявах ендометриту, підсилює захисні сили організму.

Профілактика.

Частоту післяпологового ендометриту можна значно знизити профілактичним призначенням антибіотиків при відносно високому ризику його розвитку (після кесаревого розтину, ручне входження в порожнину матки, при безводному проміжку більше 12 годин). Також перед пологами (в ідеалі — до вагітності) необхідно провести обстеження і усунути інфекцію родових шляхів.

Хориоамнионит (запалення навколоплідних оболонок)

Найчастіше зустрічається при передчасному розриві плодових оболонок. У міру збільшення безводного проміжку в пологах збільшується ризик внутрішньоутробного інфікування плода.

У вагітної або породіллі на тлі відносно тривалого безводного періоду (6-12 годин) підвищується температура тіла, з’являються озноб, гноевідние виділення з статевих шляхів, збільшується частота серцевих скорочень. У кожної п’ятої жінки хоріоамніоніт переходить в післяпологовий ендометрит.

При появі ознак хоріоамніоніта проводиться інтенсивне розродження (родостимуляция, а при наполегливій слабкості родових сил — кесарів розтин) на тлі антибактеріальної та інфузійної терапії.

Профілактика.

Під час пологів або операції обов’язково треба стежити за станом функції життєво важливих органів жінки, особливо за станом згортання крові, так як через погане скорочення матки або/і зниження згортання крові може розвинутися сильна кровотеча, що іноді призводить до необхідності видалити .

Післяродовий мастит (запалення молочної залози) і лактостаз (застій молока)

Післяродовий мастит зустрічається в 2-5% випадків, частіше у первісток. 9 з 10 жінок з гнійним маститом надходять в хірургічний стаціонар з дому, так як це захворювання частіше починається в кінці 2-й і 3-й тижні, а іноді — через місяць після пологів.

Це хвороба годуючих мам: якщо немає лактації, немає і післяпологового . У 80-90% випадків він викликаний золотистим стафілококом. Зараження відбувається при проникненні мікроорганізму через тріщину соска в лактуючої залозі. Це є основною відмінністю від маститу лактостазу (скупчення і «застою» молока в молочній залозі), так як лактостаз розвивається без наявності тріщин сосків. Зазвичай мастит односторонній, але може бути і з двох сторін.

Підвищення температури тіла до 38,5-39°С і вище. Болі в молочній залозі, що мають локальний характер. Почервоніння молочної залози в області ураження (найчастіше в області верхнього зовнішнього квадранта молочної залози. Молочна залоза умовно розділяється на 4 квадранта: верхній і нижній зовнішні і верхній і нижній задні), набряклість. При пальпації (ручному обстеженні) цієї області молочної залози визначаються болючі, ущільнені ділянки. Зціджування молока надзвичайно болюче і, на відміну від лактостазу, не приносить полегшення. Явища загальної інтоксикації: озноб, головні болі, слабкість і т. д.

Діагностика.

Огляд, пальпація молочних залоз. УЗД молочних залоз. Бактеріологічне дослідження молока.

Початкову стадію маститу слід відрізняти від лактостазу. При лактостазі відзначається відчуття тяжкості і напруги в молочній залозі, немає почервоніння і набряку шкіри, молоко виділяється вільно, зціджування, на відміну від маститу, приносить полегшення. Загальний стан жінок при лактостазі страждає мало, після зціджування температура тіла нормалізується, біль припиняються.

Лікування лактостазу.

При лактостазі можна помасажувати груди під душем, струменем теплої води, після чого зціджування значно полегшується. Застосовують також фізіопроцедури (наприклад, прогрівання, вплив струму високої частоти — апарати «Ультратон», «Витязь» і т. д.), без гальмування лактації проводиться зціджування молока (за 20-30 хвилин до цього вводиться внутрішньом’язово 2 мл Но-шпи, безпосередньо перед зціджуванням — внутрішньом’язово ). При відсутності ефекту від фізіотерапевтичних процедур в поєднанні зі зціджуванням молока проводиться гальмування лактації парлоделом або аналогічними препаратами.

Лікування маститу.

Лікування необхідно починати при перших симптомах захворювання, що значно знижує можливість розвитку гнійного запалення молочної залози і навколишніх тканин. Раніше при лікуванні маститу обмежували кількість випивається рідини, що в даний час вважається грубою помилкою: для боротьби з інтоксикацією жінка повинна за добу випивати до 2 літрів рідини. Харчування має бути повноцінним, спрямованим на підвищення опірності організму.

Антибактеріальна терапія досить ефективна при 1-й і 2-й стадіях маститу При гнійних маститах (коли розвивається абсцес — обмежене запалення молочної залози — або флегмона — розлите гнійне запалення молочної залози) проводиться хірургічне лікування (розтин гнійника, видалення омертвілих тканин в межах здорової тканини) на тлі антибактеріальної терапії. Придушення лактації препаратами в кілька разів підвищує ефективність лікування. Жоден вид маститу не можна лікувати без придушення або гальмування лактації. У сучасних умовах повне придушення лактації застосовується рідко, тільки при гнійних маститах, частіше ж вдаються до гальмування лактації. При гальмуванні або придушення лактації препаратами не можна застосовувати зціджування, так як цим стимулюється вироблення пролактину гіпофізом і, відповідно, стимулюється лактація. Навіть при початковій стадії маститу не можна годувати дитину груддю, у зв’язку з високим ризиком його інфікування, а також надходженням в організм дитини антибіотиків і інших лікарських препаратів, неповноцінністю молока. Питання про поновлення грудного вигодовування вирішується індивідуально і тільки після контрольного посіву молока після лікування.

Профілактика.

Починається з періоду вагітності, включає раціональне харчування, ознайомлення жінок з правилами і технікою грудного вигодовування, своєчасне лікування тріщин сосків, лактостазу, носіння бюстгальтера, не сдавливающего молочні залози, миття рук перед годуванням, повітряні ванни протягом 10-15 хвилин після годування.

Фактори високого ризику по розвитку післяпологового маститу:

спадкова схильність; вогнища гнійної інфекції в організмі; мастопатія (наявність ущільнень і дрібних вузликів в молочній залозі); анатомічні особливості сосків (втягнуті чи пласкі соски); наявні хронічні захворювання внутрішніх органів, особливо в стадії загострення.

Післяпологовий пієлонефрит (інфекційно-запальне ураження нирок)

Іноді підвищення температури тіла в післяпологовому періоді пов’язано з загостренням пієлонефриту (4-6-й і 12-14-й дні вважаються критичним терміном). Хронічний пієлонефрит загострюється після пологів або розвивається вперше після них в результаті висхідного поширення інфекції з сечового міхура і статевих шляхів.

Підвищення температури до 40°С. біль в боці (якщо пієлонефрит односторонній). Хворобливе сечовипускання, запори, загальна слабкість. Озноб.

Діагностика.

При підвищенні температури тіла, в післяпологовому періоді поряд з клінічним аналізом крові необхідно також провести дослідження сечі, щоб під маскою ендометриту або маститу не пропустити пієлонефрит.

Лікування проводять антибактеріальними препаратами (залежно від тяжкості перебігу використовуються таблетовані препарати або антибіотики у вигляді розчинів для ін’єкцій). Для підтримки нормальної функції нирок рекомендують рясне пиття з використанням ниркового чаю. Так само, як і при інших запальних післяпологових захворювань, широко проводиться інфузійна (дезінтоксикаційна) терапія.

Ох, а я і не знаю, що б робила без свого гінеколога. Подруга таких пристрастей нарозповідала, вона місяць не могла сидіти нормально після пологів, шви хворіли і погано заживали. Нас з синочком виписали на 4 день, все нормально було, сказали що шви самі розійдуться. А ось як доглядати і чим змащувати не сказали. Я після виписки прийшла до гінеколога, навчена досвідом. Як не дивно обробляти нічим не треба було. Тільки депантол проставила курс.

у мене був мастит через два з половиною місяці після пологів.На щастя мені порадили звернутися до досвідченого лікаря, яка призначивши лікування додала-годувати не в якому разі не кидай!І я годувала зціджувала залишки, виконувала приписи.І потім годувала до 2,6 років, поки знову не зебеременнела.Дійсно навіщо пригнічувати лактацію!

21.05.2004 22:58:32, олеся.

нарешті-то я знаю що у мене було після кесаревого. слабкість списували на надмірну лінь і недовірливість, температура підвищувалася незначно — 37С — а виділення виявили при огляді на 10-ту добу після операції. діагноз мені не сказали, а просто почали лікувати. слава богу вилікували.

22.07.2003 18:54:47, чарочка.

Чутки про лікування маститу і придушенні лактації для його лікування сильно перебільшені. У автора явно немає сучасної освіти в області лактації. Інформацію про лікування маститу та годування краще пошукати у консультантів з лактації, Ла Лече і Ліг, Амменхелпье або будь-якої іншої організації, яка працює з годуючим жінкам.

Коментувати статтю «Післяпологові ускладнення»

Післяпологова депресія Після пологів, з жінкою нужо намагатися частіше спілкуватися, цікавитися, чим вона займалася, як провела час з дитиною, запропонувати допомогу. Приділяти максимальну кількість уваги, і в усьому її підтримувати, закриваючи очі на примхи, адже вона перенесла фізичний і психологічний стрес при пологах. Народження дитини, безсумнівно, це захват і радість в сім’ї, але іноді після народження дитини у жінки трапляється післяпологова депресія. Впродовж.

При народженні дитини кожна жінка стикається з початком післяпологових виділень, по-науковому іменованими лохіями. Ці виділення характеризуються рясністю і постійністю. В умовах пологового будинку вам знадобляться клейонка для захисту матраца і спеціальні прокладки. Післяпологові прокладки доведеться міняти раз в 1-2 години. Ці гігієнічні засоби виглядають трохи страхітливо, оскільки набагато довше і товщі звичайних прокладок. Не забудьте взяти в пологовий будинок і спеціальну білизну, нерідко зручно.

Madura супер паличка для жінок.Допомагає вирішити не тільки проблеми по жіночому здоров’ю,але і підвищує лібідо і якість сексуального життя! Чоловіки будуть від Вас без розуму! Скорочує м’язи стінок піхви, має потужну звужуючу дію, створюючи ефект «невинності». Активізує взаємне збудження під час статевого акту, стимулює досягнення яскравого оргазму у обох партнерів. Рекомендується також як засіб для поліпшення якості сексуального життя партнерів, особливо для пар с.

Одного не розумію, яким чином супер паличка вирішує проблеми з жіночого здоров’я, гарантує дівчині безліч кавалерів, усуває неприємний запах (як?), запобігає грибкові захворювання (ну як. ), запобігає запальні захворювання (як. ) і ерозію шийки матки. ).

«Вводиться на 1-2 хв. після використання обполоснути паличку теплою водою, просушити серветкою. Зберігати в сухому місці до наступного застосування. Паличка багаторазового використання.»- я зразкове з такими ж рекомендаціями «паличку» теж знаю. ))))))))))))

Яка з новоспечених матусь не відчувала себе нещасною, замученою жінкою? У всіх є дні плаксивості, але у деяких молодих мам вони можуть перерости в післяпологову депресію. Про те, що це за звір, читайте тут [посилання-1]

Звичайно, буває післяпологова депресія, що виникає в будь-який час року. Але взимку, ймовірність цього стану після пологів, набагато вище. Симптоми Причини виникнення Де вихід з депресії? Читайте [посилання-1] особливо симпатичне в статті фото нашкодив малюка.

Одяг малюка*: 2. Пелюшки тонкі — 10 шт. 3. Пелюшки фланелеві — 10шт. 4. Сорочечки тонкі — 4шт. (бажано з закритими ручками) 5. Кофтинки на кнопочках (трикотаж або фланель) — 4 шт. 6. Шапочки тонкі — 2 шт. 7. Шапочки щільні (бавовна або шерсть, залежить від сезону) — 1 шт. 8. Шкарпетки — 2 пари. 9. Шкарпетки вовняні або бавовняні в’язані пінетки — 2 пари 10. повзунки на кнопочках — 10пар 11. Чоловічки (сліпи) 2-3 12. Боді з коротким рукавом 3-4 шт (для літніх діток) 13. Підгузок.

— поліпозне утворення, що формується в порожнині матки із залишків тканини плаценти після ускладнених пологів, штучного переривання вагітності або викидня. Патологічні прояви, викликані плацентарних поліпом, включають в себе пізні післяпологові або післяабортні кровотечі, іноді досить інтенсивні, що призводять до розвитку анемії і приєднання вторинної інфекції. Плацентарний поліп діагностується шляхом збору акушерсько-гінекологічного анамнезу, проведення бімануального дослідження, УЗД, гістероскопії та РДВ з гістологічним аналізом зіскрібка. Лікування плацентарного поліпа – хірургічне (видалення корнцангом, лазером, гістерорезектоскопія та ін).

Причини плацентарного поліпа.

Формування плацентарного поліпа передує завершилася або перервати вагітність. При цьому результат вагітності може бути різним: пологи (природні або кесарів розтин), самовільне переривання (викидень), медичний аборт , завмерла вагітність з подальшим інструментальне видалення плідного яйця . Однак у всіх випадках початок розвитку поліпа дають затрималися в порожнині матки часточки плаценти або плацентарні ворсини, замуровані в шари фибриноида або тромботичні маси. Затримки плацентарної тканини в порожнині матки сприяє нераціональне ведення послідовно періоду, неповне відділення і видалення посліду при кесаревому розтині, неповний кюретаж порожнини матки при медичному аборті або викидень.

Що залишився в порожнині матки і щільно прикріплений до її стінки фрагмент плацентарної тканини протягом короткого часу покривається згустками крові і фібрину, проростає сполучною тканиною. Зовні плацентарний поліп виглядає як плоске (сланке) або грибоподібне розростання. В патоморфологічної відношенні прийнято виділяти плацентарні поліпи, що складаються з збережених ворсин (формуються після медаборта), деструктивних ворсин (виникають на тлі неповної післяпологової інволюції матки), а також ізольованих часточок плаценти, що мають судинні зв’язку з маткою.

Симптоми плацентарного поліпа.

Остаточна організація плацентарного поліпа відбувається через кілька тижнів після завершення вагітності. Саме тому клінічна маніфестація захворювання припадає на третій-п’ятий тиждень після пологів, аборту, викидня. Провідний симптом – кровотеча, яке часто сприймається жінкою як природне явище після перенесених подій. Проте, на відміну від фізіологічного післяпологового кровотечі , кров’янисті виділення, викликані плацентарним поліпом, з’являються досить пізно, а на відміну від післяабортного – зберігаються більш тривалий час. Спочатку кров’яні виділення можуть бути досить незначними, проте з часом кровотеча посилюється настільки, що змушує пацієнтку звернутися до гінеколога.

Якщо плацентарний поліп послужив причиною рясного або затяжного маткової кровотечі , розвивається слабкість, запаморочення, швидка стомлюваність, блідість шкірних покривів. Наслідком крововтрати може стати важка анемія, приєднання вторинної інфекції з розвитком ендометриту, сепсису. У віддаленому періоді несвоєчасне лікування плацентарного поліпа може призвести до безпліддя.

Діагностика та лікування плацентарного поліпа.

Можливий діагноз «плацентраний поліп» може бути виставлений в тих випадках, коли жінка відзначає посилення або відновлення кров’яних виділень через 3-4 тижні після пологів або медичного аборту. При огляді на кріслі може визначатися сяйво маточного зіву, іноді-виступає із зовнішнього отвору шийного каналу полюс поліпа. Більш достовірні дані про наявність додаткової освіти в порожнині матки, його локалізації і структурі дозволяє отримати УЗД органів малого таза .

Найбільш інформативним дослідженням при підозрі на плацентарний поліп є гістероскопія , що дає можливість обстежувати маткову порожнину зсередини за допомогою оптичної системи. Діагностичні можливості гістероскопії зазвичай поєднуються з оперативним втручанням – гістерорезектоскопія і роздільним діагностичним вишкрібанням . Наступне гістологічне дослідження зіскрібка ендометрія остаточно підтверджує діагноз плацентарного поліпа.

Якщо нижня частина поліпа візуалізується в каналі шийки матки, акушер-гінеколог може видалити його за допомогою корнцанга. Можливе видалення плацентарного поліпа за допомогою хірургічного лазера. У всіх випадках процедура видалення доповнюється фракційним кюретажем. З метою корекції анемії пацієнтці призначають полівітаміни, препарати заліза, за показаннями проводиться переливання компонентів крові (плазми, еритроцитарної маси).

В післяопераційному періоді необхідний контроль за температурою тіла і загальним самопочуттям. Протягом місяця рекомендується виключити теплові процедури (в тому числі ванни) і фізичні навантаження, остерігатися переохолодження, утриматися від статевого життя. Профілактика формування плацентарного поліпа полягає в ретельному огляді плаценти після пологів акушеркою, при необхідності – проведення ручного обстеження поверхні матки породіллі, спостереженні за характером виділенням після пологів і переривання вагітності , проведення контрольних оглядів гінеколога і ультразвукового контролю.

Пологи-складний процес для організму. Жінка відчуває велике навантаження, що може спричинити за собою ускладнення. Які виділення з матки є нормальними, а яких варто побоюватися? Які симптоми повинні стати причиною занепокоєння і звернення лікарню?

Згустки крові в матці після пологів.

У період вагітності і пологів матка піддається найбільшому випробуванню і навантажень. Саме з допомогою цього органу відбувається дозрівання дитини, процес його народження, після чого вона виштовхує послід (оболонку плода, пуповину, яка зв’язувала малюка з матір’ю і плаценту). Але незважаючи на те, що велика частина залишків (лохій) виходить відразу після завершення процесу народження, частина ще залишається в матці. Тому якщо вийшов згусток після пологів з матки, то не варто панікувати. Залишок посліду виходить поступово. Процес може зайняти до шести — восьми тижнів.

Виділення лохій схоже на згустки після пологів в матці. Перші дні вони досить рясні і мають яскраво-червоний колір. Згодом вони стають все світлішими. В результаті лохії виділяються майже прозорого кольору.

Можна відзначити кілька періодів посилення виділень:

Годування грудьми. У цей момент відбувається активне скорочення м’язів дітородного органу, що сприяє його очищенню від непотрібних елементів. При різкому підйомі з ліжка. Можливо навіть виникнення тягнуть болів.

Виділення лохій скорочується поступово протягом декількох місяців. Найбільш інтенсивно процес йде перший тиждень, потім поступово стає все менш помітним. Як правило, після закінчення двох місяців дітородний орган припиняє виділяти згустки після пологів в матці, що говорить про те, що відбулося повне очищення.

Процес очищення порожнини матки може супроводжуватися тягнуть хворобливими відчуттями, які поступово проходять. Причиною тому є скорочення дітородного органу. Болі припиняться, коли матка прийме Початковий розмір і форму.

Це нормальне явище для жінки. У період, коли лохії особливо рясні, породілля знаходиться під наглядом лікаря і медичного персоналу.

Поведінка жінки.

Кілька перших днів після довгоочікуваного процесу пологів виділення особливо рясні. У цей час потрібно ретельно стежити за гігієною і користуватися спеціальними медичними прокладками. Після того як виділення стануть помірними, можна перейти на використання звичайних прокладок, а після і щоденних. Не забувайте регулярно міняти засоби гігієни.

Виписка з пологового будинку.

Перед тим, як відправити породіллю додому, проводять ультразвукове обстеження. На ньому оглядають порожнину матки на предмет наявності великих лохій. У разі якщо вам не провели ультразвукове обстеження, то зверніться в поліклініку за місцем прописки чи проживання. Процедура зможе вас убезпечити від виникнення ускладнень.

При виявленні будь-яких відхилень виписку переносять на більш пізній термін. У матці не повинно залишатися згустків зовсім. В іншому випадку жінці можуть призначити проведення такої процедури, як чистка після пологів. Якщо згустки виявлені в перші два-три дні після довгоочікуваної миті, коли стінки матки ще не скоротилися, то процедура очищення дітородного органу буде менш неприємною, адже розширювати стінки не доведеться.

Вишкрібання після пологів.

Процедура являє собою операцію, яку проводять в стаціонарі. Чистка після пологів часом є просто необхідною процедурою. Під час неї лікар видаляє всі залишки посліду, які залишилися в матці. Це дозволяє уникнути болю і запалень в подальшому. Сам процес проводиться під наркозом, тому жінка не відчуває болю.

Причини залишку плаценти.

Якщо після пологів в матці залишилися згустки, то можливими причинами цього можуть бути:

Мала активність стінок матки, яка призводить до неефективних її скорочень. Причиною проблеми, як правило, є зниження рівня такого гормону, як пролактин. Саме він сприяє матковим скороченням і видаленню навколоплідних оболонок. Наявність загину перешийка матки. Це може бути вродженою особливістю організму. В період активних виділень може виникнути закупорка проходу, що призведе до запальної реакції. Наявність подібної особливості встановлюється шляхом проведення ультразвукового дослідження. При його відсутності жінка зможе сама розпізнати небезпеку по основному симптому загину — різкій зупинці виділень.

Коли варто звертатися за допомогою до лікаря?

Якщо згустки крові виходять, що це, зможе сказати точно лікар. Навіть після підтвердження лікаря, що все добре, і відправлення додому жінка повинна приділяти особливу увагу своїм виділенням. Як тільки з’являються якісь дивні симптоми, то з візитом до лікаря затягувати не варто.

Приводом звернутися до гінеколога повинні стати:

Якщо згустки крові в матці після пологів мають яскраво-червоний колір і супроводжуються болючими відчуттями. Дуже сильна кровотеча. Якщо виділення тривають після закінчення двох місяців. Якщо лохії мають запах і супроводжуються сверблячкою. Збільшення температури тіла і припинення виділення лохій. Якщо у виділеннях виникають паузи на кілька днів.

Запобіжні заходи.

Дотримання простих правил допоможе уникнути виникнення ускладнень і патологій.

Дотримуйтесь особистої гігієни. Підмивайте статеві органи кілька разів на добу. Це сприяє зниженню ризику виникнення запальної реакції. Утримайтеся від активних навантажень, а також підняття великої ваги. Уважно поставтеся до свого стільця. Не повинно виникати затримок і запорів. Раз-два в день полежте на спині. Подібна поза стимулює вихід лохій назовні. Після пологів рекомендується прикладання льоду на живіт. Це сприяє зниженню втрати крові.

Можливі ускладнення.

Якщо ви виявили у себе тривожні симптоми, то не варто затягувати з візитом до гінеколога. В іншому випадку це може призвести до таких ускладнень, як:

Розвиток ендометріозу — процес запалення внутрішнього шару матки. Початку субінволюції-зупинка м’язових скорочень матки. Закупорювання матки, що призведе до запальної реакції. Розвиток запального процесу через наростання інфекції.

Після огляду гінеколог відправляє жінку на ультразвукове обстеження з метою встановлення точної причини виникнення патології, після чого, як правило, проводить чистку матки. У деяких ситуаціях є можливість обмежитися медикаментозним лікуванням. В такому випадку жінці призначають прийом антибіотиків. При природному вигодовуванні доктор підбирає препарат, який допустимо використовувати в цей період. У будь-якому випадку рекомендується не нехтувати заходами обережності. Так, годування малюка краще здійснювати до прийому лікарського препарату. Весь період лікування давайте малюкові лакто — і біфідобактерії. Вони допоможуть уникнути виникнення проблем з ще несформованим кишечником.

Таким чином, згустки після пологів в матці і їх виділення — це нормальний фізіологічний процес. Знаючи симптоми виникнення ускладнень і запалень, жінці не варто боятися.

Будова, функції, захворювання матки.

Матка – жіночий статевий орган, в якому розвивається ембріон і виношують плід.

Розміри у жінки репродуктивного віку:

Довжина-7-8 см. Ширина – 4 см. Товщина – 2 см.

Матка складається з 3-х частин:

Дно (верхня опукла частина, її ще називають «надпіхвова») Тіло – має конусоподібну форму, це середня частина Шийка – нижня частина, вона стикається з піхвою, тому її називають піхвової частини.

Матка складається з 3 — видів тканин:

Периметрій (серозна оболонка). Покриває практично всю матку, за винятком бічної і передньої поверхні надвлагалищной частини шийки. Складається з мезотелію і пластинок пухкої волокнистої сполучної тканини. Ендометрій (слизова оболонка). Вистилає внутрішню поверхню. Складається з епітелію і залоз. Залози змінюються в залежності від фази менструального циклу. Їх дозрівання припадає на період овуляції, коли організм готовий до настання вагітності. Якщо вагітність не настає – функціональний шар ендометрія відторгається і настає менструація. Міометрій (м’язова оболонка). У ній містяться великі кровоносні судини. Він складається з: циркулярного, судинного і підслизового шару.

Менструальна (у дівчаток в період статевого дозрівання настає менструація, зазвичай це відбувається в 10-14 років, протягом 2-х років цикл встановлюється і далі стає регулярним) Ендокринна (відбувається вироблення статевих гормонів, релаксину, простагландинів) Виношування і народження плода (Виношування і народження здорової дитини залежить не тільки від здоров’я матки, але і від скоординованої роботи всіх систем організму. Але саме вона грає ключову роль в цьому.)

Захворювання.

Захворювання діляться на захворювання шийки і тіла матки.

Хвороби шийки матки:

Аденокарцинома Цервіцит Лейкоплакія Кіста Дисплазія Рак Поліпи Ерозія Папілома Еритроплакія Ектопія.

Запалення Гематома Аденоміоз Аденоматоз Міома Саркома Рак Поліпи Спайки Фіброма Тонус Ендометрит Ендометріоз.

Методи діагностики.

Для того щоб діагностувати те чи інше захворювання може бути досить звичайного огляду гінеколога, а може знадобитися комплекс заходів. Все залежить від захворювання.

Існують наступні методи діагностики:

Огляд гінеколога за допомогою дзеркал Мазок на цитологію біопсія з подальшим гістологічним дослідженням кольпоскопія гістероскопія.

Методи лікування.

Методи лікування також різні. Вони можуть бути як консервативними, так і хірургічними, а можуть бути в поєднанні. Все залежить від конкретного захворювання.

Пластика стравоходу.

Загальна інформація.

Консервативне лікування рубцевих звужень в стравоході не завжди дає позитивний результат. Саме в цьому випадку єдиним методом для боротьби з даною проблемою стає пластичне втручання.

Процес проведення процедури.

Підготовка.

Як правило, хворим страждають на стриктури в області стравоходу, потрібно нормалізувати білковий і водно-електролітний баланс. Для цього може бути показано харчування за допомогою внутрішньовенної інфузії через неможливість звичайного харчування. У разі відсутності бажаного ефекту, може бути проведена також і гастростомія. В якості приготувань до операції використовується також застосування антибактеріальних препаратів.

Процедура пластики стравоходу.

Існує кілька методик даного хірургічного заходу:

Тотальна передгрудинна пластика зі шкіри (зшивання внутрішніх країв грудної стінки за формою циліндра, після чого з’єднують оральний кінець шкірної трубки і шийний відділ стравоходу). Тотальна предгрудинная пластику з кишки і шлунка (мобілізація кишки, перетин її верхнього кінця, закриття кишкового кінця і з’єднання виведеної кишки з шийним відділом). Комбіновані методи предгрудинной пластики (виведення ділянки кишки на необхідний рівень грудини, «доточування» відсутнього відрізка кишки шкірної трубкою). Загрудинна пластика (проведення кишки за грудиною до шиї і з’єднання її з стравоходом).

Вибір того чи іншого методу залежить від ступеня прояву захворювання, що вимагає втручання.

Реабілітаційний період.

Перші два дні дозволено тільки парентеральне харчування. Через 3-4 дні дозволяється прийом їжі за допомогою гастростоми. Особливої уваги потребує контролювання життєздатності трансплантата.

Показання та протипоказання.

Оперативне лікування даного плану показано при:

стійких рубцевих звуженнях; екстирпації грудного відділу стравоходу.

Протипоказання.

Не рекомендується процедура в разі вкрай виражених порушень в харчуванні і при складних супутніх захворюваннях.

Ускладнення.

Можливі ускладнення після проведення:

рефлюкс-езофагіт; непрохідність штучно створеного стравоходу; виникнення виразок в трансплантаті; поява свищів і поліпів; рак.

Колоноскопія кишечника під наркозом.

Колоноскопія кишечника (КС)- ендоскопічне обстеження товстої кишки за допомогою гнучкого ендоскопа, що вводиться через пряму кишку. Обстеження дозволяє візуально визначити патологію всіх відділів товстої кишки, включаючи початкові відділи клубової кишки, провести біопсію ураженої тканини, оцінити ефективність лікування. КС проводиться після попереднього очищення кишечника. Як правило, колоноскопія легко переноситься пацієнтами і вкрай рідко викликає сильні дискомфортні відчуття.

Показання до колоноскопії (фиброколоноскопии)

КС призначають, у разі необхідності детального вивчення слизової оболонки товстої кишки, для діагностики запальних захворювань кишечника, при підозрі на пухлини або кровотечі. КС показана всім людям старше 40 років для виключення або раннього виявлення онкологічних захворювань.

Колоноскопія (КС) може бути діагностичною або лікувальною , а за терміновістю її виконання-екстреної або планової .

Планова діагностична колоноскопія проводиться тоді, коли за характером скарг (біль, порушення травлення та ін) наявні підстави думати про захворювання кишечника (поліпи, неспецифічний виразковий коліт (НВК), хвороба Крона, рак та ін).

Колоноскопія кишечника показана і при відсутності яких-небудь характерних суб’єктивних скарг, якщо наявні симптоми (наприклад, невмотивоване схуднення, анемія та ін) не дозволяють виключити захворювання кишечника. Регулярне проведення діагностичної колоноскопії необхідно у пацієнтів, які мають підвищений ризик розвитку раку кишечника (дифузний аденоматозний поліпоз, НЯК, хвороба Кронаї ін.).

Абсолютні протипоказання для КС: виражене звуження товстої кишки, що перешкоджає проходженню апарату, аневризма аорти великих розмірів, гострий інфаркт міокарда, термінальні стани та кома.

Відносні протипоказання для КС: гострий дивертикуліт, захворювання, що протікають з вираженою серцево-судинною і дихальною недостатністю, гемофілія, психічні порушення.

Як підготуватися до процедури колоноскопії.

Щоб дослідження пройшло максимально безболісно і інформативно, важливо ретельно підготуватися до процедури.

Етапи підготовки: дієта (Читати докладніше) + очищення організму за допомогою спеціалізованих препаратів (Читати докладніше).

За три дні до майбутньої процедури необхідно дотримуватися дієти. Можна є бульйони, відварене м’ясо і рибу, курку, сир, а від овочів, бобових, злакових і ягід краще утриматися, так як ці продукти сприяють посиленому утворенню газів у кишечнику з-за підвищеного вмісту клітковини. За день до відвідування ендоскопіста рекомендується відмовитися від м’ясних і рибних страв, круп, хлібобулочних виробів, овочів і фруктів, тобто дотримуватися, так званої, бесшлакой дієти. Дозволяється пити соки, чай і мінеральну воду (негазовану), а якщо сильно хочеться їсти бульйон. Напередодні вам порекомендують зробити очисну клізму і прийняти проносні лікарські засоби на вибір. Пацієнтам старше 45 років для проведення процедури під наркозом необхідно пройти ЕКГ і на вимогу консультацію лікаря-терапевта (можливо в нашому медичному центрі або в будь-якому зручному для Вас місці). Всім пацієнтам старше 70 років для проведення колоноскопії без наркозу необхідний допуск лікаря — терапевта або гастроентеролога. Для кращого кріплення пульсоксиметра рекомендується звільняти ніготь на безіменному пальці руки від гель-лаку або акрилу.

Переваги колоноскопії в клініці «Медпросвет»

Процедуру проводять кваліфіковані ендоскопісти, з досвідом роботи більше 6 і 10 років. Дослідження здійснюється з застосуванням сучасного ендоскопічного обладнання експертного класу (відеоендоскоп SonoScape HD — 330) з мінімальним діаметром трубки, що гарантує абсолютну безпеку і відсутність хворобливих відчуттів. Пацієнтам видається спеціальна одноразова білизна для проведення обстеження. У клініці проводиться якісна двоступенева обробка дорогими високоефективними засобами: дезінфекція – «Клиндезин», стерилізація – «Секусепт». За бажанням пацієнта колоноскопія може здійснюватися під наркозом. Також в МЦ «МедПросвет» можливо провести колоноскопію і ФГДС одночасно. Запис на фіброколоноскопію проводиться онлайн на сайті медичного центру або за тел. 374-84-00.

В умовах сучасної екології та впливу стресових чинників на організм такі діагностичні дослідження як колоноскопія є незамінною профілактичним заходом для попередження серйозних захворювань.

Подбайте про своє здоров’я своєчасно-запишіться на ФКС в клініку «Медпросвет»!

Що показує колоноскопія кишечника?

Колоноскопія кишечника показує стан слизової оболонки прямої, сигмовидної, поперечно-ободової і сліпої кишки.

Що потрібно для колоноскопії?

У нашому медичному центрі є все необхідне для проведення колоноскопії. Єдине, що потрібно від пацієнта, правильно підготуватися до дослідження. З цим завданням допомагають впоратися терапевти МЦ «МедПросвет», які проводять консультацію по підготовці до колоноскопії (вартість консультації включена у вартість колоноскопії).

Що можна їсти при підготовці до колоноскопії кишечника?

З раціону бажано виключити багату клітковиною і важкозасвоювану їжу.

Що можна їсти за день до колоноскопії?

За день до відвідування ендоскопіста рекомендується відмовитися від м’ясних і рибних страв, круп, хлібобулочних виробів, овочів і фруктів, тобто дотримуватися, так званої, бесшлакой дієти. Дозволяється пити прозорі соки, чай і мінеральну воду (негазовану), а якщо сильно хочеться їсти бульйон.

Чи можна їсти перед колоноскопією?

Потрібно відмовитися від прийому їжі за 12-14 годин до дослідження.

Що можна їсти після колоноскопії кишечника?

При проведенні колоноскопії без анестезії обмежень по прийому їжі немає. При проведенні колоноскопії під наркозом прийом їжі дозволений через 30 хвилин після закінчення дослідження.

Що можна пити перед колоноскопією.

За 4 години до процедури необхідно закінчити прийом лікарських препаратів і будь-яких рідин.

Чи можна пити воду, чай перед колоноскопією?

Прийом рідини необхідно припинити не пізніше, ніж за 4 години до дослідження. За 4-14 годин до дослідження можна вживати тільки воду з препаратом для очищення.

Чи можна пити після колоноскопії?

При проведенні колоноскопії без анестезії обмежень по прийому рідини немає. При проведенні колоноскопії під наркозом прийом рідини дозволений через 30 хвилин після закінчення дослідження.

Чим почистити кишечник перед колоноскопією?

Існує безліч різних варіацій підготовки кишечника до дослідження. Доза і препарати підбираються індивідуально на консультації лікаря-терапевта перед колоноскопією (вартість консультації входить у вартість послуги).

Ректороманоскопія і колоноскопія в чому різниця?

В обсязі проведеного дослідження. Ректороманоскопія – дослідження слизової оболонки прямої кишки і дистальних відділів сигмовидної кишки. Колоноскопія – дослідження всіх відділів товстого кишечника. Колоноскопія більш об’ємне дослідження в порівняння з ректороманоскопией. Для кожного дослідження існують свої свідчення.

Чим відрізняється іригоскопія від колоноскопії?

Різні інструментальні дослідження. Іригоскопія не дає повного візуального уявлення про стан слизової оболонки кишечника і не дозволяє виконувати біопсію з подальшим гістологічним дослідженням.

МРТ кишечника або колоноскопія що краще?

Для кожного методу існують свої свідчення. МРТ органів черевної порожнини не є досить інформативним дослідженням щодо товстого кишечника (велика кількість артефактів при неякісній підготовці) і не дозволяє виконувати біопсію з подальшим гістологічним дослідженням.

УЗД кишечника або колоноскопія що краще?

Для кожного методу існують свої свідчення. При УЗД відсутня можливість детального огляду слизової кишечника і проведення біопсії з наступним гістологічним дослідженням.

Чим можна замінити колоноскопію кишечника?

В даний час колоноскопія є методом вибору в діагностиці патологічних процесів у товстому кишечнику і вважається стандартним.

Скільки за часом триває процедура колоноскопія кишечника?

Час залежить від стану слизової оболонки товстого кишечника і якості підготовки, за нормативами не більше 120 хвилин для дорослої людини. На практиці середній час проведення процедури становить 30-40 хвилин.

Який наркоз роблять при колоноскопії кишечника?

Для проведення колоноскопії використовується внутрішньовенний наркоз.

Чи потрібно робити колоноскопію?

Для будь-якого інструментального дослідження існують свої свідчення. Необхідна консультація фахівця.

Чи можна робити колоноскопію при місячних, при геморої?

Менструація є абсолютним протипоказанням для проведення дослідження. При геморої — протипоказань немає.

Чи можна робити колоноскопію під наркозом?

Колоноскопія боляче чи ні?

Як і будь-який інструментальний метод, проведення колоноскопії є чутливим для пацієнта. Але при правильній підготовці і наркозі процедура проходить безболісно.

Як часто потрібно робити колоноскопію кишечника?

Після 40 років або при наявності раніше виявленої патології не рідше, ніж раз на три роки. Далі терміни проведення подальшої колоноскопії визначаються індивідуально.

Чи можна водити машину після колоноскопії з наркозом?

У день застосування наркозу не рекомендовано сідати за кермо.

На питання відповідав фахівець з ендоскопії, хірург, Член Російського ендоскопічного товариства, Член Національної асоціації фтизіатрів-Вельшикаєв Р. К.