який лікар видаляє папіломи на геніталіях

Який лікар видаляє папіломи на інтимних місцях.

Головна » Папіломи » Який лікар видаляє папіломи на інтимних місцях.

Чи треба позбавлятися від папілом на інтимних місцях.

Папіломи – утворення на шкірі і слизових оболонках різноманітної форми і величини.

Їх поява доставляє людині чимало неприємних хвилин у зв’язку з їх неестетичним виглядом, частою травматизацією і можливим ризиком малігнізації.

Особливе занепокоєння викликає папілома на інтимному місці, яка має свої особливості, причини появи і способи лікування.

Для того щоб знати, як виглядає папілома, потрібно познайомитися з її різновидами.

Вульгарна, або проста папілома – виглядає, як твердий вузлик, покритий роговим шаром шкіри. Підошовна бородавка-плоске утворення на підошві з нерівною поверхнею, оточене обідком. Плоскі папіломи – нагадують плоскі родимки, їх викликає ВПЛ 3 і 10 типу. Ниткоподібні нарости – місця утворення: повіки, пах, пахви, шия. З невеликих шишечок утворюються сосочковидные новоутворення. Епітеліальна гіперплазія – колонії дрібних поліпів на губах і в ротовій порожнині, викликані штамом вірусу 13 і 32 типу. Загострені кондиломи-виникають на слизових оболонках і виглядають як утворення на ніжках, схожі на цвітну капусту. Тип вірусу, що викликає ці утворення, передається виключно статевим шляхом. Ювенільні папіломи гортані – з’являються у дітей, заражених від матері під час пологів. Їх викликає вірус 6 і 11 типу.

Залежно від типу вірусу залежить прогноз захворювання, методи лікування.

Зміст статті

Чому виникають.

Основні причини появи такої патології – контакти з людиною, що є носієм вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Її відмінною рисою є тривалий латентний (прихований) період від моменту зараження до появи видимих утворень на слизових оболонках і шкірі.

Цей період вірусоносійства може тривати від декількох місяців до двох років.

Фото: зараження при незахищених статевих контактах з вірусоносієм.

Саме тому неможливо визначити причину зараження зі стовідсотковою точністю.

Ймовірні причини зараження вірусом:

статеві контакти з носієм ВПЛ, навіть при наявності бар’єрних методів контрацепції; передача інфекції під час вагітності, і під час пологів від матері до дитини; контакт з шкірою і слизовими оболонками вірусоносія, особливо, якщо на них є пошкодження; спільне використання предметів гігієнічного догляду, білизни, косметики зі слідами біологічних рідин вірусоносія: кров, слина, сперма, виділення піхви, а так само зараження через недостатньо оброблені поверхні в сауні, бані, в солярії.

Цей вірус, одного разу потрапивши в організм, залишається там назавжди.

Фото: небезпека впл у вагітних в тому, що під час пологів відбувається зараження новонародженого.

Сучасна медицина поки не має в своєму арсеналі методів і засобів боротьби з ним.

Можна лише стримувати діяльність вірусу і боротися з його зовнішніми проявами у вигляді папілом і кондилом.

Єдиний спосіб вберегти людину від ВПЛ — щеплення, яку можна зробити дітям в ранньому підлітковому віці до початку статевого життя.

Провокуючі фактори.

Для активізації вірусу і виникнення папілом потрібно, щоб імунна система вірусоносія знизила свої захисні властивості.

Фото: наявність шкідливих звичок призводить до зниження імунітету і може спровокувати активізацію потрапив в організм вірусу.

Це може статися в наступних випадках:

наявність патологічно шкідливих звичок (зловживання алкоголем, наркотиками, куріння); робота на шкідливих виробництвах з хронічною інтоксикацією організму; життя в режимі постійного стресу, психічні та емоційні перевантаження; часті простудні інфекційні захворювання; прийом протягом тривалого часу антибіотиків, имунносупрессоров, цитостатиків, кортикостероїдів, гормональних протизаплідних засобів; наявність хронічних системних захворювань, запальні процеси, що протікають в сечостатевій системі, венеричні захворювання, герпес; вагітність; порушення обміну речовин, імунодефіцит.

Досить одного або декількох провокуючих факторів, щоб з’явилися симптоми вірусу, видимі при візуальному огляді.

Чим небезпечні папіломи на інтимних місцях.

При появі цієї патології у піхві, на шийці матки, в районі анального отвору потрібно проявити онкологічну настороженість.

Фото: ураження шийки матки з переродженням в рак.

Папіломи, що розвиваються на інтимних місцях, найчастіше викликаються штамом вірусу, що має велику ймовірність малігнізації папіломи, або перетворення в онкологічне захворювання.

Частіше за інших канцерогенне вогнище у жінок виникає на шийці матки, рідше в піхві, дуже рідко на зовнішніх статевих органах. Ризик озлокачествления папілом на інтимних місцях у чоловіків мінімальний. Ще один фактор підвищеної небезпеки такої папіломи полягає тому, що вони мають високу контагіозність, тобто велику ймовірність передачі захворювання від вірусоносія до здорової людини. Під час статевих контактів відбувається постійна мікротравматизація шкіри і слизових, що створює сприятливі умови для проникнення вірусу. Під час пологів папілома на інтимному місці породіллі створює загрозу для здоров’я новонародженого. У нього незабаром після зараження може розвинутися папіломатоз — множинне ураження носоглотки і ротової порожнини.

Особливість.

Якщо папіломи з’явилися на інтимних місцях, можна з повною впевненістю стверджувати, що вірус потрапив в організм статевим шляхом.

Його практично неможливо перенести з інших вогнищ ураження, якщо вірус вже проявився, а от з статевих шляхів він поширюється дуже легко. Дуже часто ВПЛ потрапляє в організм разом з вірусом герпесу і захворюваннями, що передаються статевим шляхом: хламідіоз, гарднельоз, сифіліс, гонорея, трихомоноз. Офіційно підтверджені випадки мимовільного лікування хворих від інфікування ВПЛ.

Морфологічні форми.

Після попадання в організм вірусу інфікування піддається базальний шар епітелію, а точніше – зона переходу плоского епітелію в циліндричний.

У клітці, зараженої вірусом, він існує в двох формах:

эписомальная – доброякісна форма, при якій вірус не впроваджується в хромосоми; интросомальная – злоякісна форма вірусу, коли він вбудовується в геном ураженої клітини.

Папіломи являють собою утворення нещільної консистенції, що складаються з часточок, своєю структурою нагадують «півнячий гребінець» або «цвітну капусту». Місце локалізації у чоловіків – крайня плоть, а так само вінцева борозна головки статевого члена. На фото симптоми папіломи на інтимних місцях у жінок виглядають як освіти тілесного або світло-коричневого кольору. Кератотичні бородавки, що локалізуються на сухій шкірі (переважно на стовбурі статевого члена, мошонці, статевих губах), виглядають як розростання, покриті роговим шаром. Ендоуретральні кондиломи, які розташовуються в уретрі, можуть викликати утруднення сечовипускання і хронічний уретрит. Кондиломи шийки матки не проявляють себе в більшості випадків до тих пір, поки вони не будуть виявлені під час огляду гінеколога. Деякі їх види можна виявити тільки при обробці шийки матки 5% оцтовою кислотою.

При травматизації кондилом піхви і шийки матки під час статевого акту можуть з’явитися у жінок такі симптоми, як на невеликі кров’янисті виділення.

Відео — який лікар видаляє папіломи на геніталіях (Відео)

Діагностика.

Фото: кольпоскопія шийки матки.

Для того щоб визначити, як лікувати такі прояви, потрібно провести діагностику.

Поставити діагноз «папіломатоз» для дерматолога або гінеколога не складає великих труднощів навіть при візуальному огляді.

Гінеколог, виявивши папіломи на зовнішніх статевих органах жінки, обов’язково оглядає шийку матки в дзеркалах для виключення їх в піхву і на шийці. Додатково проводиться ПАП-тест на наявність атипових клітин, кольпоскопія при необхідності. Інформативним вважається аналіз ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), що дозволяє визначити не лише наявність вірусу в організмі, але і його тип, що значно полегшує призначення адекватного лікування. При проведенні біопсії застосовується гістологічне дослідження взятого матеріалу для виключення злоякісного переродження папіломи.

Відео: «Як позбутися від бородавок, кондилом і папілом»

Вирішуючи, як позбутися від папілом на інтимному місці, потрібно проконсультуватися з фахівцем – дерматологом, імунологом, гінекологом.

Для того щоб посилити імунну відповідь організму, лікар запропонує прийом імунномодуляторів, противірусних препаратів на основі інтерферону. Іншим напрямком лікування буде видалення симптоматичних проявів ВПЛ.

Медикаментозний.

Фото: лікування аптечними засобами.

Можна видаляти папіломи за допомогою різних препаратів, які діють або на вогнище поширення інфекції, або на зниження його активізації в організмі.

Кондилин. Проводиться кілька циклів лікування, в кожному з яких протягом 4 днів кондилому обробляють 2 рази на день. Оброблювана площа не повинна перевищувати 10 кв. см, а кількість препарату, що використовується за день – не більш 0,5 мл 25% спиртовий розчин Подофілліна. Наноситься одноразово, застосовується один раз на тиждень протягом півтора місяців. Солкодерм-застосовується одноразово на площі не більше 5 кв. см. 5% Фторурацил – ця мазь наноситься один раз в день, курс розрахований на тиждень. 5% Іміквімод – крем стимулює вироблення інтерферону. Його наносять на папілому через день протягом 4 місяців. Алокін-Альфа – противірусний препарат російського виробництва. Кілька підшкірних ін’єкцій значно знижують активність вірусу.

Не варто проводити медикаментозне лікування самостійно, в домашніх умовах, без консультації лікаря.

Він зможе провести діагностику, оцінити протипоказання, побічні явища.

Апаратний.

Основним методом видалення папілом на інтимних місцях є їх апаратна деструкція або видалення.

Фото: видалення радіохвильовим методом.

Для цього застосовують такі методи:

кріодеструкція за допомогою рідкого азоту. При цьому способі дефект шкіри заживає за 2 тижні, не підходить для видалення папілом в матці і в піхву; радіохвильова хірургія. Операція проводиться за допомогою звукової хвилі певної частоти, практично не дає ускладнень; електрокоагуляція. При цьому методі використовується припікання утворень струмом високої частоти, в результаті згортання білків новоутворення зникають протягом декількох днів; лазерне видалення . Безпечний, сучасний метод, що застосовується навіть для лікування вагітних жінок, не залишає рубців на слизовій і на шкірі; хірургічне видалення. Традиційний метод усунення утворень під місцевою анестезією за допомогою скальпеля. Висока ймовірність утворення шрамів.

Особливості застосування цих методів залежать від місця розташування папіломи.

Якщо вона знаходиться на шийці матки або в цервікальному каналі, потрібно вибрати метод, що не залишає рубців, щоб під час наступних пологів шийка матки могла розкритися.

Фото: видалення новоутворень лазером.

Для цього найкраще підходить лазерна хірургія.

Середня ціна видалення папілом інтимної зони в клініках Москви:

Клініка Процедура вартість (в руб.) Medial-clinica лазерне видалення 350-400 Дас клінік радіохвильова хірургія 400 клініка практичної медицини (М. Динамо) лазерне видалення 800 Медичний центр «чистий дар» застосування радіоножа 200 клініка «АВС – медицина » електрокоагуляція 660.

Народні засоби.

Чи ефективно господарське мило проти папілом? Читайте далі.

Рецепти народної медицини допоможуть відповісти на питання: як позбутися від папілом на інтимних місцях за допомогою лікарських рослин.

Використовуючи їх, потрібно знати, що застосування народних засобів не може бути основним методом лікування через високий канцерогенний ризик розвитку таких утворень.

Можна використовувати рецепти:

точковий вплив соку чистотілу на папілому. Потрібен ретельний захист навколишньої шкіри;

Фото: припікання новоутворення чистотілом.

змазування касторовою олією кілька разів на добу; закріплення на утворенні листя каланхое;

Фото: застосування соку або листа коланхое.

накладання тампона, просоченого соком алое. нанесення ефірного масла лимона або масла чайного дерева на папіломи.

Для застосування цих методів потрібні досить часу і терпіння, так як лікування народними засобами займає тривалий термін.

Профілактика.

Для того щоб уникнути зараження вірусом папіломи людини, потрібно дотримуватися загальну гігієну, не практикувати статеві зв’язки з великою кількістю партнерів, використовувати методи запобігання інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Фото: своєчасна вакцинація захистить від зараження впл.

Бажано зробити дітям щеплення від ВПЛ, яка одночасно захистить надалі дівчаток від раку шийки матки.

Якщо зараження вірусом вже сталося, адекватними заходами профілактики проти його переходу з латентного в активний стан буде підвищення захисних сил організму. Для зміцнення імунітету потрібно харчуватися здоровою їжею, займатися спортом, вчасно лікувати хронічні захворювання, загартовуватися всіма доступними способами.

Поради фахівців.

Розмірковуючи над тим, як позбутися папілом, варто прислухатися до порад фахівців.

Від чого з’являються папіломи в горлі у дітей?

Як позбутися від вірусу папіломи? Дізнайтеся тут.

Як видалити папілом в домашніх умовах? Читайте далі.

Лікування аногенітальних папілом проводиться одночасно у обох статевих партнерів, під час нього потрібно утриматися від статевих контактів. Тактика противірусної терапії визначається рівнем імунітету, наявністю супутніх захворювань, наявністю і відсутністю атипових клітин. Самостійне видалення папілом може призвести до інфікування, кровотечі, ризику онкологічного переродження освіти. Презерватив не зможе повною мірою захистити від інфікування ВПЛ, так як залишається ризик шкірного контакту з вірусоносієм.

Не варто ігнорувати появу папілом в інтимній зоні, це позначає інфікування організму небезпечними штамами ВПЛ.

Для корекції імунного статусу і видалення утворень необхідна консультація фахівця.

Відео: «Видалення папілом в інтимних місцях»

Найбезпечніші способи видалення папілом.

На якій би ділянці тіла не утворилися папіломи, вони завжди викликають у людини бажання позбутися від них.

Виглядають нарости неестетично, створюють відчуття фізичного дискомфорту, а іноді навіть заважають нормальному функціонуванню організму.

Крім того, не слід залишати без уваги їх потенційну небезпеку.

Що це таке.

Папіломи-новоутворення на тілі, поява яких обумовлена активністю вірусу папіломи людини.

Вони мають дуже яскраві характерні ознаки, що дозволяють досить легко відрізнити їх від інших наростів. В більшості своїй папіломи – м’які, але пружні і еластичні освіти. До шкіри вони можуть кріпитися вузькою ніжкою, але іноді їх підстава набагато ширше. Улюбленими місцями їх локалізації є обличчя і шия, а також шкірні складки (під пахвами, в паху).

Фото: акрохорди на столітті.

За формою можуть нагадувати невеликий сосочок, суцвіття цвітної капусти, півнячий гребінь. Останні часто зустрічаються на слизових оболонках ротової порожнини, на інтимних місцях.

Невеликі щільні папіломи з ороговілою поверхнею можна виявити на кистях рук, пальцях, колінах, підошвах ніг. У народі вони відомі як бородавки.

Фото: прості бородавки.

Багато папіломи існують безсимптомно, інші проявляються сверблячкою і запаленням. Іноді ці нарости ускладнюють нормальне функціонування організму (наприклад, нарости на столітті, в гортані, на мові).

Фото: кондиломи на слизовій мови.

Як передається.

Фото: контактно-побутовий шлях передачі вірусу.

Вірус папіломи людини, що провокує зростання специфічних наростів, передається наступними способами:

статевим шляхом; контактно-побутовим; від матері дитині внутрішньоутробно або в процесі пологів.

Імовірність зараження висока при будь-якому способі, вірус дуже контагіозний. Ризик зараження підвищується, якщо на шкірі або слизових існують мікропошкодження.

При незахищених статевих контактах і в процесі пологів вірус передається зі 100%-вою ймовірністю. Ризик передачі побутовим шляхом залежить від ретельності дотримання особистої гігієни і кількості контактів «шкіра до шкіри».

Ослаблений організм не може протистояти вірусу, тому активізація його відбувається саме в періоди зниження імунітету.

Хто входить в групу ризику.

Деякі люди більш схильні до зараження папіломавірусом в силу свого способу життя, звичок або інших факторів.

Фото: наявність шкідливих звичок збільшує ризик зараження ВПЛ.

Підвищений ризик мають люди:

ведуть безладне статеве життя; не використовують бар’єрні методи контрацепції; мають шкідливі звички; з хронічними запальними захворюваннями; з проблемами травлення; живуть в несприятливій екологічній обстановці; відчувають постійні ситуації нервового перенапруження і фізичної перевтоми; перенесли в недавньому часі інфекційне захворювання.

Всі ці фактори послаблюють організм, і вірус папіломи має можливість активізуватися.

У чому небезпека ВПЛ.

Вірус папіломи має безліч різновидів. Не всі з них безпечні для здоров’я людини.

Деякі штами мають підвищену онкогенностью.

Фото: переродження в рак шийки матки.

Це означає, що при їх природному розвитку можуть відбуватися зміни в навколишніх тканинах, які призводять до утворення атипових клітин.

В основному, такі штами вражають слизові оболонки статевих органів.

Спочатку з’являються ерозійні ураження, запальні процеси. Але в області статевих органів, особливо у жінок, вони часто проходять безсимптомно, тому іноді виявляються на пізніх стадіях.

Ось чому папіломи на інтимних місцях обов’язково потрібно своєчасно лікувати.

Методи видалення папілом.

Чи потрібно видаляти нарости?

Зазвичай на це питання медики відповідають позитивно, адже без їх видалення боротьба з вірус неможлива, а значить, можуть з’являтися все нові утворення.

Для вибору методу слід звертатися до фахівця.

Він оцінює багато факторів, серед яких доброякісність наросту і індивідуальні клінічні прояви.

Всі сучасні медичні способи дозволяють ефективно позбутися від папілом.

Електрокоагуляція.

Фото: видалення електроножем.

Для видалення бородавок таким способом використовується спеціальний прилад, що видає розряди високочастотного струму. З їх допомогою здійснюється випалювання тканин наросту. Метод забезпечує точний вплив, в результаті якого новоутворення зникає повністю.

До його недоліків відноситься термічне вплив на навколишні тканини, внаслідок чого в період реабілітації можливе почервоніння і запалення, а потім не виключено утворення помітного рубця.

Застосування цього способу можливо при місцевому знеболюванні. На слизових оболонках його практично не використовують.

Відео: «Видалення новоутворень електрокоагуляцією»

Лазеротерапія.

Видалення папілом лазером є дуже популярним в даний час.

Цей спосіб має безліч позитивних відгуків про саму процедуру і її наслідки. У процесі впливу на папілом вона випаровується. Висока температура компенсується потужним охолодженням, тому процедура безболісна і тільки іноді вимагає місцевої анестезії. Прямого контакту інструменту зі шкірою не відбувається, тому лазерне видалення повністю виключає інфікування. Реабілітаційний період проходить швидко і помітних слідів на місці наросту не залишається.

Завдяки цьому лазерний спосіб підходить для видалення наростів на будь-яких, навіть найскладніших ділянках тіла (на обличчі, на шиї, на статевих органах).

Фото: видалення лазером.

Ціна на використання лазера для видалення папілом залежить від конкретної клініки і кількості наростів, які ви збираєтеся видаляти.

Для прикладу в таблиці нижче можна дізнатися ціни в Москві на видалення папілом лазером.

Кріодеструкція.

Широко застосовується і видалення бородавок рідким азотом (кріодеструкція). Речовина має наднизьку температуру (-190 градусів).

Фото: видалення рідким азотом.

Під його впливом відбувається заморожування, а потім повне омертвіння тканин новоутворення.

Але контролювати глибину впливу таким спосіб дуже складно, тому існує ймовірність неповного видалення папіломи, а значить, великий ризик рецидиву. Також не виключено утворення помітного шрама, а відновлювальний період досить тривалий, хоч і протікає, в основному, без ускладнень.

Радіохвиля.

Радіохвильовий спосіб видалення становить хорошу конкуренцію лазерному.

Фото: видалення за допомогою радіохвиль.

Він також популярний, оскільки володіє аналогічними позитивними властивостями. Видалення відбувається пучком радіохвиль, причому прямого контакту з тканинами не існує. Тому цей метод стерильний, дає можливість контролювати глибину впливу, володіє коротким відновним період і косметичним ефектом.

Його перевагою перед лазерним видаленням є не випарювання клітин папіломи, а їх вирізання, що дає можливість провести гістологічне дослідження.

Висічення скальпелем.

Хірургічний спосіб боротьби з папіломами продовжує застосовуватися, але вже не так широко, як раніше.

Фото: хірургічне висічення.

При вирізанні наросту за допомогою скальпеля пошкоджуються навколишні тканини і судини, відкривається кровотеча, виникає ризик інфікування.

Період відновлення після цієї маленької операції, яка завжди проводиться під місцевою анестезією, тривалий, не виключені ускладнення. На місці втручання завжди залишається помітний рубець.

Деякі лікарі вважають за краще цей спосіб іншим, коли мова йде про злоякісне утворення, що цілком зрозуміло тим, що пухлина можна видалити максимально повно, потім провести її гістологічне дослідження.

Але це, мабуть, єдиний фактор, коли метод видалення папілом не залишає вибору лікаря і пацієнта. В інших випадках таке травмування тканин навряд чи виправдано.

Ціни (в руб.) на видалення папілом в клініках Москви.

Метод/Клініка Клініка WikiMed ЛДЦ Кутузовський «Сімейний доктор» Дельтаклиник Лазером 550 — від 400 500 Радіоножем 580 350 840 500 Кріодеструкція 750 1300 1100 500 Е/коагуляція 700 — 950 600 Хірургічне 2200 — 2500.

Чи можна виводити самостійно.

Є багато способів, як вивести папіломи самостійно.

І хоч лікарі не схвалюють видалення наростів в домашніх умовах, але деякі методи справді ефективні.

На що звернути увагу.

Перед проведенням будь-яких маніпуляцій з наростами будинку необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу їх доброякісності.

Якщо торкнутися почав перероджуватися наріст, то наслідки для здоров’я будуть дуже плачевними.

Всі маніпуляції повинні проводитися чистими руками і чистими інструментами. Ватяні палички і диски необхідно міняти після одноразового використання. Все це необхідно для запобігання інфікування. Ні в якому разі не можна відривати, відрізати бородавку або перев’язувати її ниткою у підстави. Ці дії можуть спровокувати запалення наросту, його інфікування або навіть переродження. Не можна самостійно видаляти бородавки на повіках очей, в ротовій порожнині. А папіломи на статевих органах вимагають обов’язкової консультації фахівця, оскільки вони часто з’являються на тлі інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Як вилікувати вірус папіломи людини в домашніх умовах?

Що робити, якщо з’явилися папіломи в піхву при вагітності? Дізнайтеся тут.

Якщо ви сумніваєтеся в отриманих результатах або помітили ознаки запального процесу, стали відчувати поколювання, свербіж на місці наросту, не зволікайте зі зверненням до лікаря.

За допомогою медикаментів.

Для видалення бородавок можна придбати засіб в аптеці:

Антипапиллом гель, Дермавит гель, Супер Чистотіл, Суперчистотело – лужні препарати на основі гідроксиду натрію чи калію, перед їх нанесенням бажано змастити шкіру навколо наросту жирним кремом, щоб попередити опік, а саме нанесення здійснювати точково; Колломак, Кондидин – органічні розчини на основі саліцилової, молочної кислот, подоффилотоксина, також наносяться точково; Веррукацид, Ферезол – розчини фенолу, наносяться на бородавку одноразово в кілька прийомів; Вартнер кріо, Криофарма – аерозолі для заморожування папілом, аналог медичної кріодеструкції, наносяться точно на новоутворення; спеціальна липка стрічка наклеюється на бородавку на 3 години, протягом яких містяться у складі кислоти роз’їдають її, потім знімається.

Фото: засіб застосовується для кріодеструкції в домашніх умовах.

Перед застосуванням даних коштів обов’язково слід прочитати інструкцію до них і в точності їй слідувати.

За допомогою рослин.

Соки деяких рослин мають противірусні, кератолітичні, антиоксидантні властивості.

Вони діють м’якше, ніж аптечні засоби, щадно відносяться до шкірних покривів, але і чекати результату іноді доводиться досить довго (1-2 місяці).

Винятком є хіба що сік чистотілу.

Фото: припікання бородавок соком чистотілу.

У свіжому вигляді він досить пекучий, тому наносити його слід акуратно, а результат з’явиться через 5-6 процедур. Шкіру навколо наросту змастіть жирним кремом або вазеліном. Чистотілом слід користуватися через день для одноразового нанесення.

Ефективні також листя алое і коланхое, часник і ріпчасту цибулю.

Їх прикладають зрізом до бородавки і закріплюють пов’язкою на кілька годин. Листя слід брати зі старих рослин (не менше 3х років), а з лука зручніше зробити кашку.

Фото: застосування часнику.

Добре допомагає настій з квіток кульбаби або незрілих волоських горіхів (горіхи повинні легко різати ножем разом з шкіркою).

Ними забивають скляну ємність і заливають горілкою (щодо горіхів є аналогічний рецепт на гасі). Ставлять в темне місце на 2 тижні, проціджують і зберігають в холодильнику. Змащують бородавки до 3-х разів на день.

Домашні рецепти.

Деякі «підручні домашні засоби можуть допомогти вивести папіломи:

змащуйте 2-3 в день папілом господарським милом; крапельку йоду наносите на наріст щодня; використовуйте перекис водню, касторове масло, нашатирний спирт або яблучний оцет для змазування бородавок.

Фото: змазування наростів йодом надає припікаючу і дезінфікуючу дію.

Старовинні способи.

Ще за старих часів зводили бородавки за допомогою капустяного соку.

Дрібно порубати капустяний лист, щоб з нього виділився сік. Натріть їм бородавку, від якої хочете позбутися. Можете докласти зверху трохи кашки з листя. Забинтуйте на годину.

Ці дії треба повторювати хоча б двічі на день.

Іншим старим способом є використання ляписного олівця, який сьогодні можна придбати в аптеці.

Фото: ляпісний олівець надає припікаючу дію на нарости.

До його складу входить нітрат срібла (ляпіс), який має антисептичну і припікаючою властивостями.

Використовують його один раз в день. Наносити слід точно на наріст. Місця нанесення темніють, тому краще не використовувати на відкритих ділянках тіла.

Питання і відповіді.

Чим вивести бородавки на інтимних місцях в домашніх умовах.

В домашніх умовах від папілом на інтимних місцях можна скористатися спеціальними мазями або розчинами, що продаються в аптеці, або деякими народними засобами. Попередньо обов’язково відвідайте лікаря.

З аптечних препаратів можна рекомендувати мазі Ивиквимод, Панавир, Цикловерон, Имиквад, Вереген. З народних засобів застосовується сік картоплі. Видавіть сік з картоплини і змащуйте їм проблемні зони. Можна просто натирати папіломи скибочкою сирого коренеплоду.

Фото: ефірні масла надають противірусну дію.

Також ефективні можуть бути ялицеве масло і масло чайного дерева. Вони мають противірусні та бактерицидні властивості. Наносити їх слід на нарости двічі в день.

Чи можна випалювати чистотілом під час вагітності.

Прямих протипоказань до цього немає.

Пам’ятайте тільки, що видалення наростів не позбавляє від вірусу, а він може передатися дитині.

Фото: ВПЛ у вагітних небезпечний тим, що під час пологів відбувається зараження новонародженого.

Тому порадьтеся з лікарем щодо комплексного лікування.

Чи боляче виводити.

При зверненні до медичного закладу в разі необхідності вам зроблять місцеву анестезію.

Але застосування деяких методів безболісно.

При самостійному видаленні може бути печіння, особливо якщо ви випадково потрапите розчином (соком, настоєм) на здорову шкіру.

Якщо біль турбує вас, зверніться до лікаря. Тривалий прояв цього симптому може позначати якісь проблеми.

Відгуки про видалення папілом часто суперечливі.

Пацієнти, які вдалися до хірургічних методів впливу, часто залишаються задоволені отриманими результатами. Якщо позбавлення від наросту проводилося в домашніх умовах народними методами, то вплив на папілом частіше не давало потрібного ефекту і видаляли папіломи такими методами доводилося в результаті звертатися за лікарською допомогою.

Видаляти папіломи можна і навіть потрібно.

Чим небезпечна папілома на шийці матки?

Від чого з’являються папіломи на тілі? Дізнайтеся тут.

Як лікувати вірус папіломи людини у жінок? Читайте далі.

Сучасна медицина має безліч самих різних способів.

Попередньо бажано проконсультуватися з лікарем, щоб видалення не спровокувало нових неприємностей зі здоров’ям.

Відео: «Видалення папіломи лазером»

Чим припікають папіломи.

Припікання папілом, вироблене хоч домашніми методами, хоч в кабінеті лікаря фактично єдиний спосіб позбутися від некрасивих наростів на тілі і гострих кондилом на статевих органах.

Настільки радикальні заходи продиктовані не тільки необхідністю усунення косметичних дефектів, але і профілактикою більш серйозних ускладнень.

Що таке ВПЛ.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)-представник сімейства ДНК-містять папіломавірусів. Мікробіологам відомі кілька сотень підвидів (штамів) цих збудників.

Особливість будь-яких вірусних частинок така, що розвиватися самостійно вони не можуть. ВПЛ для свого існування в процесі еволюції «вибрали» організм людини.

За даними спеціальної статистики більше 60% населення заражені вірусом.

Але не у всіх пацієнтів можна побачити клінічні ознаки. Існують так звані онкогенні і неонкогенні штами.

Неонкогенні різновиди (1, 2, 4, 63). Викликають появу відомих багатьом папілом або гострих кондилом – сосочкових розростань верхніх шарів шкіри. Низкоонкогенные (6, 11, 42, 43). Можуть бути причиною гострих кондилом і викликати передракові зміни під впливом факторів, які будуть розглянуті нижче. Високоонкогенні (16, 18, 31, 69, 45 та ін). Це найагресивніші штами, що викликають рак шийки матки і гортані.

Як виглядає.

Що стосується безпосередньо папілом, то найбільш частими місцями їх локалізації є особа, руки, простір під грудьми, шия. То є місця з найбільш ніжною і вразливою шкірою. У чоловіків часте місце розташування-простір під нижньою губою. Люблять ці нарости ті затишні куточки людського тіла, де є мацерації. Чим вище вологість, тим більше шансів у впл. Особливо страждають при цьому люди із зайвою вагою. Зараження частіше відбувається контактно-побутовим шляхом, через загальні предмети туалету, обійми.

Фото: множинні папіломи.

Процес утворення папілом проходить кілька етапів і картина захворювання може мати такі характеристики:

Приховані прояви-клінічні зміни покривів не визначаються ні візуально, ні за допомогою діагностичної апаратури. Латентні форми – вірус знаходиться в організмі, але доступні методи не дозволяють виявити прояви його активності. Субклінічні форми – зміни епітелію виявляються за допомогою методів візуальної діагностики. Стадія неоплазії. Формуються клінічно важливі диспластичні прояви.

Фото: загострені кондиломи в області геніталій.

Папіломи мають вигляд сосочкових розростань на тонкій ніжці діаметром до 3 мм Вони можуть бути поодинокі, а можуть мати вигляд цілого поля, заповненого сосочками – в цьому випадку мова йде про папіломатозі. Загострені кондиломи – це нарости, які утворюються на статевих органах і зоні промежини, мають вони вид цвітної капусти або півнячого гребеня. Вони, не що інше, як скупчення численних дрібних сосочкових утворень.

Не кожен випадок зараження закінчується розвитком клінічної картини.

Прогресуванню інфекції і впровадженню вірусних частинок в шкіру сприяють:

Зниження захисних сил організму і порушення функціонування імунної системи. Стресові для організму ситуації. Це можуть бути психотравми, гострі захворювання як інфекційні, так і неінфекційні. Гормональний дисбаланс. Прийом оральних контрацептивів і порушення функціонування статевих залоз.

Чи потрібно видаляти.

Поза всяким сумнівом, видаленню підлягають папіломи і кондиломи:

псують зовнішність; постійно травмуються і піддаються тертю; мають високу ймовірність злоякісного переродження.

Як позбутися.

Як правильно вибрати метод лікування?

Радикальний спосіб видалення – це різні хірургічні методики від простого висічення скальпелем до використання високоточної апаратури. Широко застосовуються народні методи і спеціальні аптечні препарати, прижигающие папіломи.

Фото: метод хірургічного висічення новоутворень.

Однак курс лікування буде незакінчений без чітких прописів щодо зміцнення захисної системи організму. Обов’язково повинен бути рекомендований прийом препаратів-імуностимуляторів (настоянки ехінацеї, родіоли рожевої) і противірусних засобів. Місцевим імуномодулюючу дію має Епіген-спрей, який використовується після основного лікування. Доречний він як для зовнішнього застосування, так і для спринцювань статевих органів.

На інтимних місцях.

Якщо мова йде про аногенітальній зоні, то видаленню підлягають всі новоутворення, тому що роблять статеве життя неможливим, заважають нормальному родовому акту.

Чим можна скористатися? Ні про які домашніх і народних засобах не може бути й мови.

При поширеному процесі в інтимних місцях є сенс застосувати просте хірургічне висічення.

По-перше, воно більш радикально у разі якщо мова про злоякісних процесах, по-друге, це єдиний метод при великій площі ураження, по-третє, можливий косметичний дефект у вигляді невеликого шраму або пігментації буде непомітний.

Аптечні засоби для припікання папілом.

Чим припекти папілому в домашніх умовах?

Лікувальну кріодеструкцію допоможуть зробити препарати типу «Кріофарма» або»Вартнер». Для хімічного видалення пропонуються препарати, що містять у своїй назві слово «чистотіл». Однак в більшості своїй відношення до лікарської рослини вони не мають, а представляють суміш хімічно активних речовин.

Як правильно ними користуватися?

Фото: припікання препаратом » Кріофарма»

Попередньо варто переконатися, що процес доброякісний. Зробити повну діагностику може тільки лікар.

Метод не підходить для папіломатозу і самостійного випалювання наростів в промежині, так як незграбним рухом можна викликати хімічний опік. Наносити засіб треба спеціальним аплікатором, змастивши шкіру навколо жирним кремом або рослинним маслом.

Через тиждень папілома повинна засохнути і відвалитися. При необхідності, поцікавтеся, чи можна повторити процедуру.

Іншими засобами є «Колломак», «Подофиллин», «Дермавит». Все це препарати, що діють на папілом зовні.

У домашніх умовах.

Крім аптечних найменувань, в домашніх умовах, активно застосовуються суто народні методи, засновані на використанні ліків і засобів з домашньої аптечки.

Можна спробувати скористатися чистотілом, ляпісним олівцем, йодом, часником і навіть господарським милом.

Чи можна йодом видаляти папіломи?

Фото: застосування йоду для припікання наростів.

Адепти народної медицини вважають, що це оптимальний спосіб.

Суть полягає в точковому нанесенні препарату 3-4 рази на день до повного засихання папіломи. Здорові тканини навколо також варто обробити кремом для захисту їх від пошкодження йодом.

Соком рослин.

Для лікування чистотілом використовують сік. Він містить в складі природну кислоту і ефірні масла.

Використовується чистий сік, який накладають на папілом 3-4 рази на день до моменту відторгнення папіломи. Можна приготувати масло з витяжки, залив півкіло трави 100 мл рослинного масла і настоювати 2 тижні в темному місці. Потім злити і використовувати для лікування.

Фото: застосування соку рослин для видалення.

На статевих органах.

Видалення проявів інфікування ВПЛ на статевих органах обов’язково.

Який вибрати метод повинен вирішити лікар, який бачить весь масштаб проблем.

Якщо мова йде про зовнішні новоутворення, то застосовні будь-які методики як хірургічне висічення, так і припікання папілом азотом. Піхвові новоутворення можна припікати хімічними препаратами, або робити лазерну коагуляцію. Шийку матки можна лікувати радіохвильовим видаленням або лазером. Можна теж використовувати Солковагін-розчин для зовнішнього застосування, за складом є сумішшю кислот.

Відео: «Припікання кондилом»

Методи видалення.

Існують різні способи видалення папілом.

Є серед них старіші, але водночас надійні. А є сучасні, зручні методики, що дозволяють отримати за короткий час відмінний результат.

Серед усіх можливих варіантів найбільшою популярністю користуються наступні.

Кріодеструкція.

Фото: видалення наростів кріодеструкцією.

Це видалення папілом, бородавок рідким азотом.

Криоген впливає, викликаючи утворення з внутрішньоклітинної рідини льоду. Завдяки цьому кондилома руйнується зсередини. На її місці спочатку утворюється міхур, а потім формується струп. Заживає рана після операції довше, в порівнянні з іншими методами. Що робити, якщо з’явилася папілома у немовляти?

Чи потрібно видаляти папілом в горлі? Читайте тут.

Повне одужання можливе через 5-6 тижнів.

Електрокоагуляція.

Це припікання папілом електричним струмом. Разом з обридлим наростом коагулюються кровоносні судини.

В результаті немає кровотечі і ймовірності поширення вірусу з потоком крові.

Лазеротерапія.

Наймолодший і популярний метод.

Фото: висічення лазерним променем.

Енергія лазерного променя викликає коагуляцію тканин папіломи. Ранка заживає швидко і практично без наслідків.

Радиволновое видалення.

Єдиний безконтактний метод.

Енергія радіохвиль подається на спеціальний електрод, який, подібно ножу виділяє наріст.

Фото: видалення новоутворень радіохвилями.

Застосуємо як на шкірних покривах, так і в статевих органах (шийці матки, піхву).

Хірургічне висічення.

Просте хірургічне висічення доречно на сьогоднішній день з метою видалення скупчень кондилом в зовнішніх статевих органах та у тих осіб, яким протипоказане лікування апаратними методами.

Показання та протипоказання.

Описані способи показані для видалення папілом, старечих кератом, судинних зірочок і невеликих жировиків.

Всі апаратні методи протипоказані при загостренні хронічної соматичної патології та гострих запальних процесах, при непереносимості деяких фізичних методів, вагітності. Лазеротерапія небажана при проблемах в системі згортання крові.

У разі необхідності лікувати дітей, необхідний індивідуальний підхід.

Фото: місця резекції підлягають обробці підсушують і дезінфікуючими засобами.

Перед виходом поцікавтеся у лікаря, чим обробляти після процедури ділянку резекції?

Обробляти мацерації, улюблені місця розмноження папілом, можна циндолом-традиційним підсушують засобом.

Плюси і мінуси.

Всі перераховані способи мають свої плюси і мінуси, домашні в тому числі.

Використання натуральних витяжок з лікарських засобів сприяють поліпшенню загального стану шкірних покривів, розм’якшенню огрубілих наростів і за невеликим винятком не приносять шкоди.

З мінусів можна відзначити низьку ефективність і тривалість терапії.

Якщо видалити наріст на шиї можна самій, в горлі це зробити нереально. Не можна самостійно позбавлятися від папілом в статевих органах. Категорично заборонено зрізати сосочкові освіти ножицями і перев’язувати ниткою. Це сприяє поширенню процесу і трансформації захворювання в папіломатоз.

Негативними сторонами физиохирургических методик можна вважати їх вартість, ймовірність утворення рубців і вогнищ пігментації, хоча і невеликих.

Фото: утворення шраму після видалення.

І останнє, папілома, віддалена в умовах лікувально-профілактичного закладу, може бути оправлені на гістологічне дослідження.

Як і чистотілом, видалити наріст таким же чином можна за допомогою препарату солкодерм. Подібно Солковагіну, це засіб також являє собою комплекс активних кислот.

Найбільш дешеві – домашні методики з використанням природних складових і рослинних препаратів.

Однак вони не завжди дають очікуваний результат.

Ціна визначається методом видалення і рівнем клініки.

Скільки коштує (в руб.) консультація дерматохірурга і хірургічне втручання, представлено в таблиці.

Процедура/Клініка Бестклиник МедикСити Дельтаклиник сімейна Клініка Видалення солкодермом 8000-1000 Кріодеструкція — 700 400 1100 Лазерна коагуляція 660 400 1000 580 Електрокоагуляція 1650 — 500 — Радіохвильовий метод 2460 — 500 580.

Профілактика.

Неспецифічні заходи профілактики полягають в корекції способу життя:

намагатися уникати безладних статевих зв’язків і незахищених статевих контактів; користуватися індивідуальними засобами особистої гігієни; вести, як такої, здоровий спосіб життя.

Фото: введення вакцини від впл.

Специфічна профілактика у вигляді вакцинації проти штамів впл високого онкогенного ризику широко застосовується за кордоном.

На жаль, вона не отримала поширення в нашій країні, швидше за все, через недостатні заходи з інформування населення.

Доцільно застосовувати вакцину у дівчат до початку статевого життя, тому що не можна виключити ймовірність зараження при першому сексуальному контакті.

Відгуки клієнтів клінік косметології неоднозначні. Що робити, якщо папілома запалилася і почервоніла?

Чи можна видаляти папіломи при грудному вигодовуванні? Дізнайтеся тут.

Як видалити папіломи під пахвами в домашніх умовах? Читайте далі. Пацієнти вдаються до різних методик, що залежить не тільки від їх ефективності, а й інших факторів: вартості та доступності в тому чи іншому місті.

Відео: «Як припікають кондиломи на голівці»

Папіломи на інтимних місцях: причини появи, ознаки, методи усунення.

Папіломи на інтимних місцях – явище широко поширене. Нарости знаходяться в паху, в піхву, на члені, в області анального отвору. Нерідко статеві папіломи зустрічаються і у дітей. Новоутворення можуть доставити їх носію не тільки сором, але і фізичний дискомфорт. Згідно з даними медичної статистики, вірус папіломи статевих органів зустрічається практично у чверті населення.

Механізм утворення папілом в інтимній зоні.

У неактивному стані статевий вірус папіломи людини здатний жити в організмі досить довгий період. Носій вірусу може інфікувати оточуючих, абсолютно не підозрюючи про це. Процес активізації і зростання вірусних клітин відбувається при послабленні захисних сил організму. В результаті цього відбувається поява новоутворень.

Існує 3 способи інфікування:

зараження при веденні безладної інтимного життя з відсутністю захисних засобів (презервативів); інфікування плода при внутрішньоутробному розвитку або під час пологів; контактний спосіб зараження (використання загальних предметів гігієни, одягу, інфікування в поліклініці з-за недбалості медпрацівників).

Знищити повністю інфекцію неможливо. Збудники залишаються на постільній або нижній білизні, одязі, засобах гігієни. Місцем для активного розмноження і життя папіломавірусу статевих шляхів і анального отвору є тепле і вологе середовище (лазні, сауни, басейни). Передача вірусу часто відбувається при використанні декількома людьми загальних засобів гігієни, якщо хтось із них вже є рознощиком патології. Зараженню і активному розвитку зовнішніх ознак інфекції особливо схильні люди, які перенесли ЗПСШ (трихомоніаз, сифіліс).

Папіломи на інтимному місці: причини.

Серед безлічі факторів, що сприяють активізації інфекційного процесу, можна виділити наступні:

постійні стреси, нервове напруження, депресія; падіння захисних сил організму; авітаміноз; вагітність і годування груддю; гормональні перебудови організму; прийом гормональних таблетованих препаратів, зокрема, контрацептивів; хронічні захворювання.

Симптоми папілом на інтимних місцях: фото.

Папіломавірус статевих органів і області заднього проходу – це доброякісні нарости, що розвиваються переважно групами. Відростки можуть мати сосочкообразную форму, з тілом з’єднуються за допомогою тонкої ніжки. Часто зустрічаються загострені освіти (кондиломи). Вони мають вигляд множинних наростів, за формою нагадують Корал. Колір таких новоутворень може відрізнятися від світло-рожевого, тілесного до коричневого. Нижче на фото – папіломи в паховій області у чоловіків і жінок. Не звертати уваги на патологічні утворення не рекомендується, оскільки крім психологічного, фізичного дискомфорту і можливості травмування, папіломатоз статевих органів може спровокувати розвиток онкозахворювань.

Генітальні папіломи, фото яких наведені тут, можуть мати такий характер локалізації та розвитку новоутворень:

Папіломи на жіночих статевих органах утворюються на слизових оболонках внутрішніх і зовнішніх структур. Папіломи на лобку, в промежині доставляють представницям прекрасної статі сором і дискомфорт у вигляді хворобливості. У чоловіків ВПЛ на статевих органах діагностуються на члені, в паховій області, навколо головки. На фото-папіломи на Лобковій частині у чоловіків. Незалежно від статі часто діагностуються папіломи в паху, в зоні заднього проходу.

Зазвичай генітальний папіломатоз представлений загостреними новоутвореннями. Іноді зустрічаються ниткоподібні папіломи в області паху. Плоскоклітинний папіломи зовнішніх статевих органів діагностуються рідко, вони здатні провокувати біль, печіння та свербіж.

Особливості вірусу генітальної папіломи.

Головною відмінністю вірусу папіломи на статевих органах (див. фото) є висока ймовірність зараження при безладних інтимних зв’язках. Ризик інфікування практично 100%. Генітальний папіломавірус провокує розвиток онкозахворювань, зокрема, виникнення раку шийки матки. Дискомфорт при появі утворень може зіпсувати якість сексуального життя. Папіломатоз зовнішніх статевих органів може привести до травмування утворень, появи кровотечі і больових відчуттів.

При попаданні патологічних клітин на геніталії відбувається їх активне зростання і розмноження. Через певний час на уражених ділянках тіла утворюються нарости різної форми, вони можуть бути одиничними або множинними.

Сукупність характерних ознак патології можна розділити на 2 групи в залежності від приналежності до статі:

У представників чоловічої частини населення папіломавірус статевий і анальний характеризується утворенням наростів ВПЛ на голівці члена (або навколо неї), на мошонці, в паху, в Лобковій зоні, в області ануса. У жінок найчастіше діагностують папіломи в зоні бікіні, на статевих губах, у внутрішніх органах (піхві, шийці матки). Папілома на статевих органах жінки виявляється в ході гінекологічного огляду. Рішення про необхідність лікування приймає лікар. Фото папіломи в промежині можна знайти в інтернеті.

Під час статевого акту, відростки піхви і шийки матки можуть травмуватися і спровокувати не тільки больові відчуття, але і кровотеча.

Папіломи на інтимних місцях: лікування.

При появі папілом на статевих органах, лікування проводиться комплексне, згідно з такими пунктами:

Відновлення захисних сил організму. Терапія полягає в прийомі імуномодулюючих препаратів і вітамінних комплексів згідно з призначенням лікаря. Противірусне лікування-прийом засобів для знищення інфекції ВПЛ. Оперативне втручання проводиться з метою видалення небажаних наростів, доцільність маніпуляції визначає лікар.

Крім проходження медикаментозної терапії, пацієнт повинен вести здоровий спосіб життя, правильно і збалансовано харчуватися, ретельно стежити за особистою гігієною.

Лікування папілом в паху, на статевих органах і в зоні заднього проходу, повинно проводитися досвідченим фахівцем після якісної діагностики.

Успішна терапія грунтується не тільки на видалення наростів, але і впливі на захворювання противірусними препаратами, що пригнічують причину недуги, тобто сам вірус. Придушити поширення інфекції можна лікарськими засобами на основі інтерферону.

При зовнішньому прояві вірусу єдиний ефективний спосіб лікування – видалення генітальних папілом. Вибір способу усунення новоутворень залежить від ступеня розвитку і поширення їх по тілу. Існують наступні методи видалення папілом на статевих органах і в області заднього проходу:

Лазерне видалення папілом на інтимних місцях. Метод успішно застосовується для ліквідації утворень на будь-яких ділянках тіла. Після операції можуть залишитися незначні рубці, які можна зашліфувати лазером після повного загоєння ураженої ділянки. Це досить ефективний спосіб лікування, поява рецидивів недуги практично виключено. Кріодеструкція. В основі маніпуляції лежить припікання з’явилися папілом в інтимних місцях охолодженим рідким азотом. Низька температура речовини заморожує клітини освіти, в результаті відбувається їх руйнування, і відростки відпадають. Метод досить ефективний і безболісний. Кровотеча після даного хірургічного втручання відсутня. На місці наросту утворюється скоринка, яку не можна здирати самостійно. Період загоєння триває зазвичай 10-15 днів поки не відпаде скоринка. Видалення небажаних елементів радіохвилями має на увазі ліквідацію не тільки наросту, але і тканин навколо нього. Відсутність рецидивів і безболісність процедури – основні переваги радіохвильової хірургії. Хімічний метод. Припікання відростків речовинами на основі кислот. Видалення наростів скальпелем. Використовується рідко. Метод застосовується при новоутвореннях великих розмірів і ризику виникнення онкології. Висічення утворень даним способом допускається тільки для жінок, що народжували. Метод досить болючий, загоєння триває довго. Електрокоагуляція дозволяє швидко і безболісно видаляти папіломи (ВПЛ) на геніталіях і в області заднього проходу струмом високої частоти. Процедура не викликає кровотечі.

Для профілактики захворювання необхідно уникати випадкових інтимних зв’язків, ретельно підходити до вибору партнера. Не можна нехтувати використанням бар’єрних засобів контрацепції. Важливо стежити за станом імунної системи.

Папіломи на геніталіях: фото, лікування народними засобами.

Народні засоби для лікування новоутворень на інтимних місцях спрямовані на підвищення місцевого імунітету і знищення вірусу. Найбільш популярними в народі є такі рецепти:

Чистотіл. Сік зі свіжого листя рослини випарюють на повільному вогні до отримання екстракту. Отриманим засобом змащують новоутворення по кілька разів в день. Також можна припікати нарости свіжим соком рослини. Настоянка прополісу використовується для протирання відростків і області навколо них вранці і ввечері. Сік каланхое або алое. Примочки з соку рослини прикладають до новоутворення на кілька хвилин щодня. Якщо виникають труднощі з отриманням речовини, допускається просто виготовляти примочки з дрібно нарізаними листям.

Лікування папілом на лобкової частини, фото їх є в мережі, засобами народної медицини, як самостійний спосіб, використовувати не рекомендується, оскільки в даній ситуації важливо провести якісну діагностику і визначити ступінь ризику виникнення злоякісної пухлини. Крім виконання процедур відновлення місцевого імунітету, необхідно піклуватися про стан захисних сил всього організму. Потрібно правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя, уникати стресів і перевтоми.

Як видалити папіломи в паху самостійно?

Виконувати самостійне видалення зовнішніх проявів ВПЛ не рекомендується, оскільки при травмуванні наросту значно зростає ризик розвитку онкозахворювання. Особливо небезпечними при пошкодженні є нарости великих розмірів і загострені кондиломи, що поширилися на значній частині шкірного покриву. Дрібні, погано помітні освіти видаляються важко.

При відсутності необхідних знань і умінь, видаляти освіти заборонено. Для цього краще звернутися в клініку.

Що робити, якщо немає можливості звернутися до лікаря? Сьогодні розробили ряд медикаментів, за допомогою яких можна самостійно позбутися небажаних наростів:

«Кондилін» — медичний препарат, що сприяє некротичному зміні в тканинах новоутворення. «Суперчистотел» — засіб, який має лужну основу. Дія препарату заснована на руйнуванні клітин вірусу і зміцненні місцевого імунітету в зоні освіти. «Кріофарма» — альтернатива методу кріодеструкції. Засіб сприяє заморожуванню клітин освіти, після чого наріст відпадає. На пошкодженій ділянці утворюється скоринка, яка повинна зійти самостійно.

Профілактика хвороби.

Захистити свій організм від хвороботворного вірусу важко, проте кожен з нас в змозі знизити ризик інфікування. Для зменшення ймовірності проникнення вірусу необхідно:

використовувати презерватив як засіб захисту під час сексу; вести впорядковане інтимне життя і ретельно підходити до вибору партнерів; своєчасно проходити медогляд; ретельно стежити за особистою гігієною.

Зменшити ймовірність переходу патології в активний стан можна, якщо дотримуватися таких норм:

уникати перевтоми і стресів; стежити за харчуванням; зміцнювати імунну систему.

Що робити при травмуванні нароста? При пошкодженні освіти може виникнути кровотеча і запалення тканин. Для запобігання небажаних наслідків необхідно змочити ватний тампон в перекису водню і прикласти до пошкодження на кілька хвилин.

Якщо в інтимній зоні з’явилися такі відростки, не варто зволікати з візитом до лікаря, тільки фахівець може поставити точний діагноз і призначити належне лікування.

Який лікар лікує ВПЛ? До кого звертатися чоловікові і жінці?

Чому потрібно звертатися до фахівця.

Папілома – наслідок зараження людини вірусом. Саме папіломавірус (ВПЛ) провокує зростання цих новоутворень.

Сьогодні медицині відомо близько 100 різновидів інфекції, кожна з яких викликає свої види папілом і має свою ступінь небезпеки для здоров’я. Часто люди не надають значення з’явилися папіломам і не поспішають до лікаря, адже новоутворення не болить і не турбує.

Однак такий підхід в корені невірний. Наприклад, типи 16, 18, 36 і 45 вважаються вірусами високого онкогенного ризику, а це значить, що без лікування такі новоутворення легко перероджуються в рак.

Тільки видалення наростів і ущільнень не може вважатися повноцінним лікуванням. Більш того, якщо резекція новоутворення проведена неправильно, що часто буває при самолікуванні можуть розвинутися ускладнення: запалення сусідніх тканин, занесення інфекції, розростання папілом.

Лікарі, які лікують папіломи, призначають діагностику, за допомогою якої буде уточнено тип ВПЛ. На підставі обстежень оцінюють ризики, призначають необхідну терапію. Тільки доктор визначить, наскільки потрібно хірургічне видалення, чи потрібне додаткове лікування і як уникнути можливих рецидивів хвороби.

Якщо пацієнт вперше стикається з появою наростів незрозумілої природи, важливо отримати кваліфіковану допомогу фахівця. Самостійне видалення утворень за допомогою народних засобів або лікування аптечними препаратами без призначення доктора чреваті посиленням стану хворого. Також існує висока ймовірність подальшого поширенням папілом по тілу і слизовим.

Вірус папіломичеловека може виявитися і у жінок, і у чоловіків. Статистика показує, що захворювання зустрічається з однаковою частотою у людей різних статевих приладдя. Імовірність появи шкірних наростів набагато вище у літніх хворих. У міру свого розвитку папілома починає приносити своєму носію масу дискомфортних відчуттів, тим самим погіршуючи якість його життя.

Незважаючи на те, що папіломи зовні виглядають досить нешкідливо, вони можуть таїти багато небезпек, тому займатися самолікуванням в цьому випадку неприпустимо. Це пояснюється тим, що при неправильному видаленні бородавки її можна травмувати. Пошкодження наросту в свою чергу призведе до маси неприємностей, розлучитися з якими буде досить складно.

Для того щоб швидко позбутися від новоутворень на тілі, а також запобігти їх рецидив, людині потрібна консультація з лікарем. Однак ті, хто вперше стикаються з ВПЛ, не знають, до кого найкраще звернутися з цією проблемою.

Спочатку рекомендовано піти до терапевта, який проводить первинний огляд і направить до іншого фахівця в залежності від того, де локалізуються папіломи. Це може бути один з наступних лікарів:

Крім перерахованих медиків, людину завжди посилають на прийом до імунолога. Він дає рекомендації щодо зміцнення імунної системи, яка буде стримувати ВПЛ від поширення по всьому організму.

Дерматолог.

Дерматолог займається лікуванням шкірних захворювань і підбирає необхідні методи діагностики для виявлення збудника інфекції. Він може допомогти позбутися від папілом тільки в тому випадку, якщо вони вразили такі ділянки тіла:

Іноді він може провести огляд геніталій і ротової порожнини, але складати схему лікування пацієнта в цьому випадку він не зобов’язаний. Це повинні робити фахівці іншої спрямованості, наприклад венеролог або стоматолог.

Після розмови з хворим, дерматолог виписує направлення на наступні аналізи:

ПЛР; гістологічне дослідження біоматеріалу; цитологічна діагностика.

Після отримання результатів лабораторного обстеження лікар призначає необхідне лікування і дає поради щодо профілактики ВПЛ.

Гінеколог і уролог.

При виявленні папілом в інтимній зоні жінка повинна відвідати гінеколога, а чоловік – уролога. Ці два лікарі проводять огляд поверхні статевих органів, призначають аналізи, а також обирають спосіб видалення новоутворення.

При цьому потрібно пам’ятати, що вони не складають план медикаментозного лікування і не займаються підбором противірусних препаратів. Цими заходами надалі займатиметься імунолог.

Якщо бородавки з’явилися в області анального отвору, то людині допоможе тільки проктолог. Він обстежує пряму кишку шляхом кольпоскопії, встановить кількість і розміри наростів, а також запропонує пацієнтові кілька варіантів порятунку від них.

Перед тим, як йти до проктолога, пацієнту потрібно підготуватися і очистити пряму кишку. Виконати це можна двома способами:

прийом проносних засобів; проведення очисної клізми.

Один фахівець може провести огляд та направити на здачу необхідних аналізів, інший видалить новоутворення, третій призначить відповідне лікування.

Діагностика вірусу папіломи людини: фото, розвиток, методи лікування у чоловіків і жінок.

Папіломавірус — група вірусів, в якій налічується близько 24 підгруп. На сьогоднішній день відкрито близько 600 видів.

Передається тільки від людини до людини. З проблемою діагностики та лікування вірусу папіломи людини (ВПЛ) стикаються багато людей і доктора.

Вірус здатний дати поштовх до пухлинних процесів, виявляється на шкірі, в стравоході, на слизових оболонках рота, в бронхах, кон’юнктиві і навіть в прямій кишці.

Причини появи і шляхи зараженіясімптоми і розвиток вірусакласифікація і відидіагностика вірусаметоди лікування Впчнародние методи і рецептилеченіе в домашніх условіяхпрофілактіка зараження.

Причини появи і шляхи зараження.

Вірус папіломи людини – дуже поширене захворювання, що передається:

при статевих контактах; при дотиках, поцілунках; через подряпини або порізи при відвідуванні басейну, лазні, громадських туалетів або спортзалу; при голінні або епіляції.

Статистика стверджує, що навіть при наявності одного партнера жінки заражаються в 20% випадків.

Хворіють і є носіями ВПЛ близько 70% населення. Особливо активно вірус передається від хворих, на тілі яких є бородавки ( саме цей вірус викликає їх появу) у вигляді гострокінцевих або плоских нерівних наростів на шкірі і статевих органах . У медицині їх називають кондиломи і папіломи.

Можливе зараження новонароджених від матері під час пологів. У малюків захворювання проявляється у вигляді наростів в горлі або на статевих органах.

Симптоми і розвиток вірусу.

Лікування ВПЛ у дітей і підлітків.

Зазвичай лікування ВПЛ у дітей не вимагає будь-яких особливих заходів, тому дитину потрібно відразу відвести до дерматолога. Він підбере необхідну терапію, спрямовану на пригнічення активності інфекції і порекомендує найбільш щадні способи видалення бородавок.

Після припинення розвитку папіломавірусу і позбавлення від його зовнішніх проявів, малюкові потрібно приймати спеціальні вітаміни. Вони сприяють закріпленню отриманих результатів від лікування і запобігають повторному пробудження захворювання.

Косметологічні методи видалення бородавок.

На сьогоднішній день всі способи видалення бородавок в косметологічному центрі дозволені для дітей. Єдиним протипоказанням до їх використання є наявність у малюка епілепсії і дерматологічних інфекцій. Також почекати з процедурою виведення наростів доведеться тоді, коли дитина:

хворий на ГРВІ чи грип; має рани або виразки поблизу місця локалізації папіломи; приймає психотропні препарати.

Якщо з якої-небудь причини видалити дитячі бородавки апаратними методами неможливо, то на допомогу прийде хіміотерапія, однак скористатися нею можна тільки після консультації з лікарем.

Вірус папіломи людини може проявляти себе висипаннями на тілі у дітей і підлітків.

При незначних розростаннях можна звернутися до дерматолога, який проведе видалення наросту і призначить лікування.

У запущених випадках може знадобитися допомога імунолога або хірурга. Лікування папілом на інтимних місцях у юнаків, які ведуть статеве життя, займається андролог або уролог.

Папилломоматозная інфекція вражає не тільки дорослих, іноді вірус виявляється в організмі дітей. У дитини новоутворення з’являються на підошвах, руках, на тілі. Що робити батькам, які помітили на шкірі дитини неприємні новоутворення.

Папілома дитини, до якого лікаря звернутися?

В першу чергу потрібно відвідати дерматолога, який призначить лікування, і допоможе видалити з шкіри некрасиві нарости за допомогою спеціальних методик. Після видалення папілом у дитини, потрібна допомога імунолога, він призначить терапевтичне лікування, спрямоване для боротьби з інфекцією, викликаної вірусом папіломи людини.

У більшості випадків лікування дітей після видалення наростів займає близько шести місяців.

Лікування папіломавірусних новоутворень повинно проводитися тільки фахівцями, із застосуванням сучасних апаратних методик. Лікарі не рекомендують займатися самолікуванням, тим більше вдаватися до допомоги косметологічних кабінетів, де пропонують видалення рідким азотом.

Цей метод ефективний тільки перший час, він не гарантує повного видалення освіти, тому незабаром папілома з’являється знову. Крім усього, неправильне видалення, може спровокувати ще більшу агресію вірусу і розвиток ракового захворювання шкірних покривів.

Тільки професійний лікар вузької спеціальності може проводити лікування і видалення папілом, викликаних інфекцією.

Куди звертатися з ВПЛ: який лікар лікує папілом у жінок, у чоловіків.

Статистика говорить наступне: майже 90% населення земної кулі заражено тим чи іншим типом ВПЛ. Це найпоширеніша інфекція в світі – медицині відомо більше сотні штамів цього вірусу, що провокують утворення папілом.

Виділено 80 патогенних для людини типів. Подібне захворювання, в більшості випадків, провокує розвиток онкологічних захворювань, тому може бути смертельно небезпечно.

Як діагностується папіломавірус людини?

Довідка! Вірус папіломи людини, скорочено ВПЛ, являє собою дрібного збудника, здатного зберігати свої властивості при нагріванні. Він добре виживає в зовнішньому середовищі завдяки оболонці, що складається з 72 капсомірів.

Методи діагностики.

Який фахівець лікує ВПЛ у жінок і у чоловіків, залежить від місця локалізації, а також від загрози озлокачествления новоутворень. Під час візиту доктор проведе візуальний огляд папілом, вислухає скарги пацієнта при хворобливості наростів.

Щоб виявити ВПЛ в організмі, проводяться діагностичні заходи, що включають гістологічне та цитологічне дослідження тканин для виключення онкології, аналіз полімеразної ланцюгової реакції для визначення типу і концентрації вірусних клітин.

Жінці необхідний огляд гінекологом, який передбачає зішкріб слизової піхви, кольпоскопію і можливу біопсію шийки матки при підозрі на появу ракових клітин.

Розвивається шкірне утворення у формі наросту, його подальшому розвитку сприяє підвищена активність клітин епітелію. Папіломи зустрічаються на будь-якій ділянці тіла, при обмацуванні вони мають м’яку структуру.

Активність шкірних клітин призводить до істотного збільшення в розмірах папілом протягом 4-9 діб. Тут все залежить від стану здоров’я людини.

На початковому етапі новоутворення не завдають дискомфорту.

Незважаючи на все це, не варто зволікати зі зверненням до лікарні, навіть якщо пацієнт не знає, до якого лікаря йти. У медичній практиці є безліч прикладів небезпечних трансформацій. Під впливом зовнішніх факторів папілома перетворювалася з нешкідливої дерматологічної проблеми в онкологічну патологію.

У зв’язку з цим потрібно звертатися до медичного закладу при перших проявах шкірних захворювань. Папіломи на тілі можуть з’явитися навіть у людини, яка не спостерігав за собою схильність до різних шкірних захворювань, оскільки ВПЛ — дуже заразна патологія.

Перш ніж прийняти рішення про те, лікувати папіломи або ж все-таки видалити, лікарю необхідно провести спеціальну діагностику, в результаті якої він не тільки виявить штам вірусу, але і дізнається, почалося переродження наросту в злоякісну пухлину.

З цією метою проводиться ряд досліджень:

ПРЦ. Ця методика вважається найбільш точною, так як саме полімерна ланцюгова реакція може виявити вірус навіть при незначній його концентрації; Цитологічний метод – проводиться при наявності кондилом на геніталіях у жінок, береться зішкріб з поверхні шийки матки; Кольпоскопія. Проводиться дослідження шийки матки за допомогою спеціального приладу – кольпоскопа; Біопсія – береться зразок тканин для подальшого дослідження під мікроскопом; Digene-test – метод дозволяє не тільки виявити вірус, але і визначити, чи є новоутворення онкогенних.

Вірус папіломи людини поширене, вельми неприємне, небезпечне захворювання. Виявивши його симптоми, багато хто відразу задається питанням, А до якого лікаря звернутися з папіломами, які вжити подальші дії? Розберемося докладніше.

Що таке ВПЛ?

Вірус папіломи людини відноситься до одного сімейства вірусів, що здатний викликати зміни в клітинах на шкірі, утворюючи на її поверхні бородавки і кондиломи. На даний час відкрито вже більше 100 типів цього вірусу, патогенними є 80 з них.

Як стверджує ВООЗ, ВПЛ страждає 70% населення Землі. Найчастіше цього захворювання схильні жінки, чомусь у чоловіків воно проявляється рідше. Вірус підступний-навіть якщо проявів його ще не виявлено, цілком ймовірно, що він вже зачаївся в організмі. Можливість захворіти є практично у кожного, так що якщо проявилися папіломи на тілі, до якого лікаря звернутися, потрібно знати заздалегідь.

Звідки беруться папіломи.

Подальше лікування.

Прийнято вважати, що при виявленні папіломи, лікар обов’язково порекомендує її видалити. Однак це зовсім не так. Новоутворення видаляються тільки в таких випадках:

Нарости заподіюють дискомфорт. Загострені нарости знаходяться в місцях, де легко травмуються, – на шиї, лопатках, в паху. Освіти сильно розрослися, представляють косметологічну проблему – на століттях, обличчі, шиї. Кондиломи на статевих органах. Тип ВПЛ з високим ризиком онкогенності.

До якого лікаря звернутися з папіломами, що вимагають видалення? В такому випадку вам допоможе хірург. Однак вибирати фахівця потрібно, попередньо проконсультувавшись з лікарем. Якщо мова йде про невеликий папіломі на шкірі, її видаляють такими способами:

Лазерне видалення. Електрокоагуляція (високочастотний струм). Кріодеструкція (видалення за допомогою рідкого азоту).

Видалення новоутворень – це не вся терапія. Якщо не відновити функціональність імунної системи, то в майбутньому папіломи обов’язково з’являться знову. З приводу подальшої терапії слід звертатися за допомогою саме до вірусолог або дерматолога. Той, як правило, призначить прийом імуномодуляторів, а також проведе пошук інших хронічних шкірних захворювань.

Часто буває і таке, що погіршення діяльності імунної системи пов’язане з порушеннями в роботі ендокринної системи. До якого лікаря йти в цьому випадку? Буде видано направлення до ендокринолога.

А після здачі аналізів (на визначення концентрації гормонів) буде призначено подальше лікування. Не слід його ігнорувати, так як ризик поява папілом в майбутньому-дуже високий.

Особливо небезпечно це для жінок. Далеко не одній пацієнтці вже довелося зіткнутися з безпліддям, пов’язаним саме з запізнілим лікуванням папіломатозу.

Вилікуватися від ВПЛ неможливо, тому потрібно завжди підтримувати імунітет на належному рівні. Деякий час після видалення папілом також буде потрібно приймати противірусні препарати.

Пацієнти, задаючись питанням про те, до якого лікаря звертатися для лікування папілом, припускають їх видалення. Однак випалювання, заморожування, вирізання або випарювання патологічно сформованих клітин не є запорукою успішного одужання.

Вірус папіломи людини неможливо усунути з організму повністю. Його активність можна придушити, а в подальшому проводити профілактику рецидиву.

Основну роль в цьому процесі відіграє імунний статус людини. Тому особам з папіломавірусною інфекцією рекомендується отримати консультацію імунолога.

Лікар проведе обстеження і призначить відповідні противірусні препарати. При необхідності вони приймаються курсами для лікування, а потім для підтримки гарної опірності організму.

Паралельно з імуностимулюючим лікуванням рекомендується видалити папіломи. Таким способом можна знизити ймовірність розростання бородавок. Якщо вони розташовуються в місцях тертя, то можуть травмуватися, що призведе до інфекції і збільшення їх розміру. Тому навіть маленькі нарости треба обстежити і лікувати.

Якщо шкірні нарости сформувалися на тілі, а пацієнт не знає, до кого звернутися і не впевнений в тому, що це дійсно наслідки ВПЛ, то можна почати з консультації лікаря – лікаря загальної практики. Оглянувши і вислухавши скарги, фахівець порекомендує, до кого піти для подальшого лікування.

Будь-який пацієнт, який не знає, який лікар лікує папіломи, насамперед повинен відвідати дільничного терапевта. В ході звернення лікаря йому підкаже, у якого вузьконаправленого фахівця необхідно спостерігатися з подібними проблемами.

Дізнатися інформацію про те, до якого лікаря звертатися в разі виявлення на тілі або обличчі папіломи, можна з цього списку:

Дерматолог. Фахівець займається вивченням і лікуванням будь-яких шкірних висипань і наростів. До нього потрібно звертатися і чоловікам, і жінкам. Під час відвідування дерматолог уважно огляне уражені вірусом місця та проведе з хворим консультацію з приводу подальших дій. З метою вивчення повної картини захворювання лікар неодмінно направить пацієнта на проходження гістологічного і цитологічного аналізів. З їх допомогою вдасться визначити тип папіломи і її доброякісність.

Дерматолог самостійно призначає пацієнтові ефективний в його випадку метод лікування папіломи. Він же проводить сучасні процедури, що дозволяють висікти наріст;

Стоматолог. Папілома мовою і в іншій частині ротової порожнини змушує людину звернутися за допомогою до лікаря цієї спеціалізації. Стоматолог обов’язково повинен провести огляд і дослідження з’явився в роті наросту. Цей лікар не займається видаленням доброякісного новоутворення. Він лише консультує пацієнта; Гінеколог. Якщо у жінки виявилася папілома в інтимному місці, то їй варто сходити на прийом до жіночого лікаря. Той проведе зовнішній огляд проблемної ділянки шкіри. При необхідності гінеколог візьме зразок матеріалу на цитологічне дослідження. Після отримання результатів жінці буде призначено відповідне лікування. Нарости в інтимних місцях прийнято видаляти за допомогою припікання або радіохвильового висічення; Андролог. Вивченням і лікуванням папілом в інтимних місцях у чоловіків займається цей фахівець. Також допускається відвідування уролога. Андролог спеціалізується на захворюваннях, які передаються статевим шляхом. Патогенні новоутворення входять в цю категорію. Саме з цієї причини терапевти зазвичай направляють пацієнтів чоловічої статі зі скаргами на папілом до даного лікаря; Онколог. По своїй шляху папіломи є доброякісними новоутвореннями. Проте деякі з них мають здатність перероджуватися в злоякісну пухлину. Подібними проблемами займається фахівець в області онкологічних захворювань. Він обов’язково повинен обстежити пацієнта, у якого наріст може переродитися в рак. Онколог не тільки вивчає папілом, але і проводить її видалення. Після хворому доводиться постійно спостерігатися у цього фахівця, щоб виключити ризик рецидиву хвороби; Офтальмолог. Папілома цілком може утворитися в області очі, наприклад, на столітті. В цьому випадку допомогти хворому може офтальмолог, який займається вивченням захворювань зорового органу. Він огляне пацієнта і при необхідності відправить його до хірурга з метою проведення операції з видалення наросту; імунолог. Головною причиною активізації вірусу папіломи людини є зниження захисних функцій організму. Ослаблена імунна система потребує лікування. Правильно підібрати відповідну терапію може тільки імунолог. Він пропише пацієнту імуномодулюючі препарати, які сприяють підвищенню захисних сил організму. З-за цього вірус почне слабнуть. Його поширення буде зупинено. А утворилися папіломи потрібно буде просто видалити найбільш безпечним методом.

Спочатку нагадаємо, що самостійно позбавлятися від папілом небажано і навіть небезпечно. Перед видаленням папіломи дерматолог робить аналіз на гістологію – перевіряє наявність вірусу в організмі людини і підбирає саме той метод позбавлення від вірусу, який підійде конкретному пацієнту.

Швидко і безболісно від папілом в Запоріжжі можна позбутися за допомогою апарату «Сургитрон» у медичному центрі «Оксфорд Медікал Запоріжжя».

Процедура видалення папілом за допомогою радіохвильового впливу безболісна і займе всього 10-20 хвилин. Вона більш безпечна, ніж видалення новоутворень за допомогою лазера. Під час процедури досвідчений лікар-дерматолог знеболить новоутворення на шкірі за допомогою ін’єкції, після чого видаляється за допомогою радіохвильового апарату «Сургитрон».

Гінекологом називається лікар, який лікує переважно захворювання і недуги жіночого організму.

До нього повинні звертатися жінки, у яких були виявлені кондиломи, бородавки або папіломи.

В першу чергу фахівець проведе огляд, на якій ділянці саме розташовані освіти. Найчастіше – це генітальні зони.

Походів до жіночого лікаря не варто боятися або соромитися.

Пам’ятайте, що прекрасна половина людства найбільш схильна до різного роду захворювань, тому потрібно завжди мати відомості про стан свого організму, здоров’я.

Що може зробити гінеколог:

проведе огляд і встановить, чи у вас є освіти, спричинені вірусом папіломи людини; встановить, від якого саме штами ВПЛ ви страждаєте, якщо потрібно, призначить необхідні аналізи; призначить необхідне лікування, виходячи з результатів огляду.

Це лікування може бути тільки медикаментозним (використовують різні аптечні засоби), хірургічним (проводяться операції) або комплексним (використовуються обидві терапії).

Папілайт-ефективний засіб для зовнішнього і внутрішнього застосування! Усуває бородавки і папіломи. Підсилює імунітет. Руйнує папіломавірус людини. Очищає кров і лімфу. Захищає від поширення вірусу.

Які лікарі можуть допомогти при папіломах?

При появі папіломи на тілі багато людей не турбуються, оскільки не вважає її небезпечним явищем. В деякому сенсі вони мають рацію, але це стосується тільки тих випадків, коли це новоутворення не може бути травмованим і не супроводжується несприятливими симптомами, начебто кровоточивості або швидкого збільшення в розмірах. В таких ситуаціях варто пройти обстеження.

Однак справа в тому, що діагностикою та лікуванням папілом займаються різні доктора, і це залежить не тільки від їх розташування, але і від статі хворого. Тому у багатьох пацієнтів виникає питання, до якого лікаря звернутися з папіломами.

Перше звернення до фахівця.

Відповісти на питання про те, хто може лікувати папіломи, не можна однозначно, оскільки існує безліч різновидів таких утворень, і в залежності від їх типу і розташування може знадобитися допомога різних фахівців. Незважаючи на те, що провокує захворювання вірус папіломи людини, нарости на шкірі можуть бути різними, з різним ступенем небезпеки.

Справа в тому, що папіломавірус існує в багатьох варіаціях, і проникнення в організм будь-якої його різновиди веде до утворення різних типів патології. Вони вимагають принципово різного лікування, тому йти до одного лікаря-неправильно.

Крім цього, якщо з’явилися папіломи на інтимних місцях, то їх лікуванням у чоловіків і жінок теж займаються різні фахівці. Все це означає, що варто розібратися, який лікар лікує папіломи в конкретній ситуації.

В першу чергу звертатися при папіломах потрібно до терапевта. Цей лікар не займається їх лікуванням, але зможе оцінити стан хворого і сказати, хто зможе вилікувати ту або іншу різновид патології.

Більшу частину шкірних новоутворень лікує дерматолог. Винятком є лише ті нарости, які з’являються в області геніталій і поруч з анальним отвором. З такими патологіями краще звертатися до вузьких фахівців. Дерматолог проводить діагностику і призначає лікування, а пацієнтам залишається тільки слідувати його рекомендаціям.

Якщо папіломи знаходяться в області ануса, терапевт направить пацієнта до проктолога. Дерматолог не повинен займатися такими патологіями, хоча його консультація все ж може знадобитися. Ця ділянка вимагає особливих заходів лікування, без спеціальних знань впоратися з цим важко, оскільки дуже високий ризик розвитку ускладнень.

Те ж саме відноситься до випадків звернення з приводу папілом на геніталіях. Репродуктивні органи особливо вразливі до такого роду впливу і потребують швидкого і якісного лікування. При неправильної терапії може розвинутися безпліддя, також є загроза переродження новоутворення в ракову пухлину.

Якщо папілома знаходиться на статевих органах, то особливо актуальне питання, до якого лікаря звертатися, оскільки у чоловіків і у жінок лікування здійснюють різні лікарі. Жінкам в цьому випадку потрібна допомога гінеколога, чоловікам – уролога. Хоча і тим, і іншим може знадобитися консультація дерматолога.

Діагностика і радикальне лікування.

Люди з такими проблемами повинні розуміти, що лікуванню передує діагностика. Потрібно встановити, в чому причина патології, з’ясувати тип новоутворення і лише потім починати терапію. Тому, якщо на тілі виник наріст або кілька, потрібно знати, до якого лікаря звертатися з папіломами для обстеження.

Діагностичними процедурами зазвичай зайнятий дерматолог або венеролог. Найчастіше саме він направляє пацієнта на біопсію і ПЛР-діагностику, щоб встановити основні особливості захворювання. Висновки за результатами цих досліджень теж робить він. А ось вибір лікування вже залежить від різних фахівців.

У деяких випадках боротися з папіломою можна медикаментозним способом. Особливості такого впливу вибирає дерматолог, гінеколог, уролог або проктолог (в залежності від розташування новоутворення). Однак нерідко бувають ситуації, коли необхідно видалення папілом. Це спосіб є одним з найефективніших для усунення симптомів ВПЛ.

Який лікар видаляє папіломи? У більшості випадків видалення папілом проводить хірург. Дуже важливо, щоб він мав достатній рівень кваліфікації і досвід саме в цій сфері, так як неякісне видалення може привести до розвитку ракової пухлини.

Зазвичай рішення про хірургічне усунення новоутворень приймає лікуючий фахівець. Але тільки хірург призначає операцію і вибирає спосіб її здійснення. При цьому він спирається на особливості захворювання, індивідуальні характеристики пацієнта, а також на рівень своєї кваліфікації і досвід.

лазерне видалення; кріодеструкція; ендоскопія; порожнинна операція.

Відновлення пацієнта після операції і усунення її наслідків-сфера діяльності того фахівця, який призначив операцію. Це може бути гінеколог, уролог, дерматолог. Саме ці фахівці обирають препарати, які допоможуть хворому швидше відновитися після втручання, а також нейтралізувати вплив травмуючих організм факторів. Від правильності такої терапії залежить ймовірність повторного виникнення папілом.

Треба сказати, що при таких проблемах дуже важливо не затягувати зі зверненням до лікаря і не займатися самолікуванням. При уявній нешкідливості, новоутворення, викликані вірусом папіломи людини, можуть стати причиною багатьох неприємних відчуттів. Крім цього, вони можуть спровокувати серйозні ускладнення, які позначаться на функціонуванні всього організму. До вибору лікаря теж треба ставитися відповідально, оскільки від правильності його дій залежить подальший розвиток подій.

Який лікар видаляє родимки папіломи.

Який лікар лікує папіломи?

Папіломи – результат хронічного інфекційного захворювання, яке виникає при зараженні різними штамами ВПЛ. Такі новоутворення найчастіше доброякісні, але можуть переродитися в злоякісні пухлини. До якого лікаря звернутися з папіломами? Як відбувається лікування, які методи використовують для видалення наростів?

Чому з’являються папіломи на тілі?

Папілома – наріст на шкірних покривах, слизових, має опуклу форму і неоднорідну поверхню. Розташовуються на ніжці, широкій основі, бувають поодинокі або групові, їх скупчення нагадує цвітну капусту. Колір – від тілесного до темно-коричневого. Виникають папіломи на шиї, століттях або мові несподівано, причина активного росту – ВПЛ.

Заразитися вірусом папіломи нескладно – при контакті зі слизовими або ранками він проникає в організм, впроваджується в ДНК. Патологія може довгий час ніяк не проявлятися. Основні спускові механізми – зловживання алкоголем, імунодефіцитні стани, хронічні захворювання органів травної системи, спадковий фактор. Встановити істинну причину зможе тільки лікар після збору анамнезу, тому так важливо своєчасне звернення до фахівця.

Папілом на тілі – способи інфікування:

контактно-побутовим шляхом – досить потиснути руку, скористатися предметом після зараженої людини, щоб ВПЛ проник в кров; при наявності гострокінцевих кондилом велика ймовірність зараження дитини під час пологів, у новонародженого виникають папіломи у роті, на гортані; вірус зберігає активність у навколишньому середовищі, стійкий до багатьох засобів побутової хімії, тому часто зараження відбувається в лазнях, роздягальнях і душових кабінах – інфікування відбувається через мікротравми на шкірних покривах; гострокінцеві кондиломи передаються під час статевого контакту, виникають на інтимних місцях, у роті – презерватив не захищає від ВПЛ; статевим шляхом віддаються штами, які провокують розвиток раку шийки матки.

При виявленні наростів необхідно звернутися до лікаря, будь-яке самолікування може стати причиною появи ракових клітин в новоутворенні. Лікувати вірус папіломи повинен фахівець, оскільки комплексна терапія включає ряд консервативних заходів, які допомагають зміцнити організм, запобігти подальше поширення наростів.

Куди потрібно звертатися для лікування папілом?

Залежно від типу вірусу папіломи, новоутворення можуть з’являтися на різних частинах тіла. Вибір лікаря залежить від місця ураження, краще вибрати кілька лікарів, які на практиці знайомі з ВПЛ, знають, як боротися з такими новоутвореннями. Для початку необхідно звернутися до терапевта, який дасть направлення до потрібного фахівця.

Який лікар лікує папіломи:

дерматолог – проводить первинний огляд, бере пробу тканин на наявність ракових клітин у нарості; судинний хірург – займається видаленням новоутворень, вибирає найбільш прийнятний вид хірургічного втручання; уролог, гінеколог – ці лікарі необхідні, якщо виникли папіломи на інтимних місцях; андролог – займається лікуванням ВПЛ в анусі, прямій кишці; імунолог – лікар проводить комплексну терапію, яка спрямована на зміцнення захисних функцій організму; хірург-офтальмолог – проводить операції з видалення папілом на повіках; онколог – лікар видаляє папіломи злоякісного характеру.

Коли необхідна консультація лікаря-онколога? Деякі штами ВПЛ можуть стати причиною появи злоякісних новоутворень. Часто ракові клітини розвиваються в наростах, які виникають на слизових – в роті, на мові і губах. В цьому випадку слід звернутися до лікаря, який має досвід видалення злоякісних пухлин.

У чоловіків часто виникають нарости на статевих органах, без належного лікування вони розростаються, починають кровоточити, заподіюють біль і дискомфорт. При таких запущених випадках потрібно звернутися до лікаря-онколога. Цей же фахівець видаляє і лікує новоутворення, які стали винуватцем розвитку раку шийки матки, товстої кишки, пеніса.

Які методи використовують для видалення папілом?

Лікування папілом полягає не тільки у видаленні новоутворень, але і в комплексної терапії, яка спрямована на зміцнення імунітету. Після зовнішнього огляду пацієнту лікар призначає пацієнтові ПЛР-діагностику, цитологічне дослідження, біопсію. Все це дозволяє визначити штам вірусу, що допомагає лікарю призначити адекватне лікування – противірусні препарати, засоби для зміцнення імунітету, вибрати спосіб видалення новоутворення. Видалення наростів не вимагає спеціальної підготовки – необхідно тільки зробити клінічний аналіз крові і сечі уточнити характер папіломи. Операцію проводять амбулаторно.

Як можна видалити папіломи:

Вирізання за допомогою скальпеля – популярний і дешевий спосіб, але він підходить при наявності великих уражених ділянок. Хірургічним методом краще усувати одиничне новоутворення. Після операції віддалену папілом і тканини лікар відправляє на гістологічне дослідження. Електрокоагуляція – дозволяє швидко видалити папіломи, але спосіб болючий, операцію проводять під місцевою анестезією. Під впливом струму високої частоти відбувається руйнування папіломи. Метод безкровний, що виключає ризик зараження. На місці наросту залишається скоринка, яка відпадає самостійно через кілька днів. Лазерна терапія – популярна, ефективна і безболісна. Не підходить для людей з поганою згортанням крові, при наявності в анамнезі онкологічних патологій. Під час операції лікар може контролювати глибину проникнення променя, тому вона підходить для видалення папілом на століттях, обличчі. Заморожування наростів рідким азотом – після кріодеструкції шкірні покриви довго відновлюються, можлива поява пігментних плям. Радіохвильове лікування папілом – сучасна і безболісна методика, її можна використовувати на обличчі, інтимних місцях. В ході операції відбувається висічення новоутворення. Спосіб не підходить при наявності металевих імплантатів в організмі.

Після будь-якого виду видалення не можна використовувати косметичні засоби, накладати пов’язки і лейкопластирі на післяопераційну рану. Кірочки, які з’являються, не можна зривати, інакше залишаться рубці і шрами. Більш детальну інструкцію по догляду слід отримати у лікаря.

Щоб уникнути рецидиву ВПЛ, необхідно пройти ретельне обстеження Папіломи лікує лікар-дерматолог і ряд інших фахівців, оскільки для різних штамів вірусу потрібна індивідуальна комплексна терапія. Своєчасне звернення до лікаря допоможе запобігти розвитку серйозних патологій.

До якого лікаря звернутися з папіломами: особливості лікування і діагностика.

Вірус папіломи людини поширене, вельми неприємне, небезпечне захворювання. Виявивши його симптоми, багато хто відразу задається питанням, А до якого лікаря звернутися з папіломами, які вжити подальші дії? Розберемося докладніше.

Що таке ВПЛ?

Вірус папіломи людини відноситься до одного сімейства вірусів, що здатний викликати зміни в клітинах на шкірі, утворюючи на її поверхні бородавки і кондиломи. На даний час відкрито вже більше 100 типів цього вірусу, патогенними є 80 з них.

Як стверджує ВООЗ, ВПЛ страждає 70% населення Землі. Найчастіше цього захворювання схильні жінки, чомусь у чоловіків воно проявляється рідше. Вірус підступний-навіть якщо проявів його ще не виявлено, цілком ймовірно, що він вже зачаївся в організмі. Можливість захворіти є практично у кожного, так що якщо проявилися папіломи на тілі, до якого лікаря звернутися, потрібно знати заздалегідь.

Звідки беруться папіломи.

Виникнути інфікування може вже в дитячому віці. Діти під час гри часто отримують різні травми, забиття, порізи, різні мікротріщини на шкірі, а через них-в організм з легкістю проникають різні віруси, у тому числі і один з різновидів ВПЛ. У дітей це часто проявляється у вигляді бородавок.

У дорослої людини під впливом певного типу цього вірусу розвиваються загострені кондиломи. Найчастіше механізм передачі тут – статевий шлях. Вірус проникає в слизову від одного партнера до іншого через мікротріщини. В міцному, здоровому організмі імунна система може з легкістю впорається з вірусом, але в ряді випадків, коли імунітет дає збій, захворювання проявляється висипаннями на шкірі у вигляді бородавок або кондилом. Вірус, вбудовуючись в хромосому клітини, змінює її правильну роботу, і епітелій починає посилено розростатися. Так з’являється зайвий наріст на шкірі.

Підхопити вірус дуже легко при будь-якому контакті з носієм. Досить звичайного зіткнення зі слизовою або шкірою. Але існує ряд факторів, при яких захворювання розвивається набагато швидше, це:

Ослаблений імунітет. Різні проблеми з шлунково-кишкового тракту. Зловживання алкоголем і куріння.

Чим небезпечний вірус.

Вірус підступний і небезпечний. Перебуваючи в організмі, він може поки не проявляти себе, але фатальні зміни в клітинах вже відбуваються. Найчастіше він може викликати у жінок рак шийки матки, а у чоловіків – рак статевого члена. Знаючи, до якого лікаря звернутися з папіломами, обов’язково сходіть на прийом. В першу чергу, прямуйте до дерматовенеролога. При огляді лікар обов’язково з’ясує, чи немає збільшення пахових лімфовузлів, а також, чи немає почуття дискомфорту, печіння в області геніталій.

Професійна діагностика.

Шкірне новоутворення розвивається у формі наросту. Активність епітеліальних клітин призводить до швидкого збільшення папіломи. У деяких випадках вже протягом 5-9 діб вони можуть збільшуватися в рази. Багато що залежить від стану здоров’я пацієнта — велику роль відіграє імунітет.

На перших етапах новоутворення не приносять будь-якого дискомфорту. Але, не дивлячись на це, не варто зволікати з походом до лікаря. Бували випадки, коли трансформація відбувалася дуже швидко, і дерматолог направляв хворого до лікаря-онколога.

Папілома може розвинутися навіть у тих, хто ніколи не спостерігав у себе якихось шкірних захворювань. З того моменту, коли вірус проник в організм, до якихось проявів можуть пройти не тільки місяці, але і роки. Питання, до якого лікаря звернутися з папіломами, до речі, може ніколи і не виникнути. При всьому при цьому людина залишається носієм даного вірусу.

Необхідність консультації.

Медична статистика стверджує, що ВПЛ у жінок зустрічається хоч і не набагато, але частіше. Що стосується віку, то більше цієї проблеми схильні люди старше п’ятдесяти років. По мірі того як шкірне новоутворення розростається, воно приносить своєму господареві дискомфорт, іноді навіть істотний.

У яких же зонах найчастіше проявляє себе вірус? Найчастіше:

В пахвовій зоні. В паховій області. Під колінними згинами. На кистях рук. Під грудьми, в шкірних складках. На шиї.

Настільки специфічні місця часто призводять до тертя, травмування папілом, тому пацієнти відчувають больові відчуття. А значить, негайно потрібно звернутися до дерматолога і з’ясувати, яке лікування для вас прийнятно. Лікар, використовуючи сучасні методи діагностики, точно поставить діагноз і визначить подальші дії. Забудьте про самостійні способи видалення наростів. Можна розкрити папілом і відкрити ворота в організм для найнебезпечніших патогенних організмів.

До якого лікаря звернутися з папіломами? Якщо ви виявили нарости на якихось ділянках тіла, не відкладайте візит до дерматолога. Жінки, при виявленні папілом на геніталіях, повинні відвідати гінеколога, чоловіки – уролога. Якщо кондиломи знаходяться в області промежини, ануса – варто звернутися до проктолога.

Папіломи на мові: до якого лікаря звертатися.

Папіломи на мові викликає певний тип вірусу, утворюються вони з покривного епітелію слизової. З’являються не тільки на мові, але і на інших ділянках в ротовій порожнині. Найчастіше такі нарости болючі і кровоточать. Процес супроводжується запаленням слизових.

Виглядає наріст як невеликий сосок рожевого або червоного кольору, буває і білий наріст. Зосередження бородавок, в основному, помічено на таких місцях:

під’язикова область; тверде небо; кінчик або бічна частина мови; спинка мови.

Особливо небезпечними тут є такі штами: 1, 2, 3, 16, 18. При тісному контакті з носієм ВПЛ є велика ймовірність заразитися не тільки через слизові покриви, але і через побутові предмети. Однією з причин виникнення подібного вірусу є недотримання особистої гігієни, а також:

неправильне харчування; мікротравми; стреси; оральний секс.

Кожен, хто стикається з подібною проблемою, замислюється, до якого лікаря потрібно звертатися з папіломою. Грамотні, кваліфіковані дерматовенерологи допоможуть в цьому питанні. Дуже важливо вчасно виставити точний діагноз і провести правильне лікування. Не вдавайтеся до самостійного видалення наростів, це повинні робити фахівці.

До якого лікаря звертатися для видалення папілом.

Щоб вилікувати описуване захворювання або хоча б загнати вірус в кут, необхідно до лікування підходити комплексно. Після обстеження і постановки діагнозу доктор призначить певні противірусні засоби (»панавір«,» Індинол«, «Ізоринозил і т. п.), препарати для підняття імунітету (»Циклоферон», корінь женьшеню, елеутерокок, шипшина), ну і, якщо того потрібно, видалення наросту. Зробити це необхідно для того, щоб папіломи не поширювалися по тілу, адже при випадковому її пошкодженні не виключається ризик інфікування.

Після того як ви дізналися, до якого лікаря звертатися з приводу папілом, з’ясуйте, до яких методів видалення наросту варто вдатися. Медичні центри пропонують:

метод радіохвиль; інтерферонові блокади; електрокоагуляція; вдання до високих температур; кріодеструкція; рідкий азот; лазер.

Будь-який з перерахованих методів досить ефективний, але призначити його може тільки лікар, оцінивши стан хворого.

Профілактика ВПЛ.

Отже, ми з’ясували, що таке папілома людини, до якого лікаря звернутися при її виявленні. Ну а тепер про профілактику вірусу.

Що стосується статевої сфери, то тут як не можна, до речі, буде вірним твердження «попереджений – значить озброєний». В ідеалі, повинен бути один статевий партнер. Використовуйте при статевому акті захисні засоби.

Природа дала людині найпотужнішу зброю-імунітет. Зміцнюйте, підтримуйте його. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, особливо це стосується громадських місць. Ведіть здоровий спосіб життя.

Дотримуйтесь режим праці і відпочинку. Приймайте вітаміни. Їжте овочі та фрукти.

Все більшої популярності набуває щеплення від ВПЛ деяких штамів. Поцікавтеся у вашого лікаря, чи варто вам її зробити.

До якого лікаря звертатися з папіломами на тілі: хто лікує і видаляє нарости.

Папілома — це пухлиноподібні відросток доброякісного характеру, подібні утворення можуть розростатися на поверхні шкірного покриву і слизових оболонках. Природа походження — вірусна. Вірус проникає в організм і викликає порушення в роботі клітин. Залежно від локалізації бородавок вирішується, який лікар при папіломах надасть допомогу хворому.

Чому необхідна медична консультація.

Бородавки — не самостійне захворювання. Це ознака, що вказує, що в організмі людини живе і розмножується вірус папіломи. Інфекція має понад 100 штамів, серед яких є онкогенні. Залежно від різновиду виділяють наступні типи висипань: загострені кондиломи, бородавки, папульоз бовеноїдний.

Описані патології вимагають обов’язкової медичної консультації!

Більшість новоутворень не доставляють проблем і являють собою косметичний дефект. Але при зниженні імунітету і появі сприятливих факторів, вірусний агент починає активно проявляти себе, розмножуючись і захоплюючи нові ділянки.

Якщо ви — володар численних папілом або єдиного елемента, вам потрібна консультація у фахівця. Причиною звернення є наступне:

ризик переродження доброякісної наросту в рак; можливість збільшення кількості бородавок; травмування шкірного покриву і вторинне інфікування.

Папіломатоз поширюється швидко і непомітно. Спочатку з’являється плоский елемент, а потім з нього утворюється горошина на широкій, рідше на вузькій ніжці. Розміри різні, окремі папіломи досягають 2-3 див. Видалення обов’язково, постійне тертя і пошкодження підвищує ризик переродження і запального процесу.

Що може призначити лікар.

Займатися самолікуванням небезпечно! Терапія проти бородавчастих наростів повинна включати комплекс заходів, які діють у різних напрямах. Медицина не навчилася повністю виліковувати захворювання, але володіє знаннями, як зупинити вірус і відправити збудник в сплячий стан, не небезпечне для здоров’я. Лікарі дію двома способами — впливають на збудника зсередини і зовні.

Основна причина появи папілом — низький імунітет і неспроможність організму давати відсіч атак вірусу. Хворому потрібна допомога у вигляді противірусних засобів та імуномодуляторів.

Противірусні — пригнічують активність вірусу. Одночасно усувають запалення і зростання пухлиноподібного відростка. Ряд сучасних препаратів надають стимулюючий вплив на імунну систему, допомагаючи організму відновитися і захиститися.

Для зовнішнього впливу на вогнище ураження фахівець може призначати мазі, креми, підвищують місцевий імунітет, знімають запалення, біль, зменшують і повністю усувають папіломи. Препарат підбирає лікар, згідно з отриманими результатами досліджень.

Якщо тривала терапія медикаментозними засобами не принесла бажаних результатів, необхідно видалення бородавок. Сучасна хірургія пропонує різні безпечні, але ефективні методи висічення небажаних шкірних наростів.

Диатермоэлектрокоагуаляция (ДЕК). Вплив радіохвилями. Лазерна терапія. Кріодеструкція. Висічення скальпелем.

Діагностика проводиться до або після операції, в залежності від методики. Перед лазером дерматоскопія здійснюється обов’язково до видалення, промінь повністю випаровує наріст. При електрокоагуляції, радіохвильовому лікуванні існує можливість провести гістологію отриманих тканин після процедури.

Хірургічний метод кращий в складних випадках, коли папіломи мають великі розміри, високий ризик онкогенності. Хірург видаляє скальпелем сам наріст, місце навколо нього для виключення рецидиву.

До якого лікаря йти.

Коли людина виявляє на тілі змінений невус, повинен згадати, що стало причиною зростання. Звернення за медичною допомогою обов’язково, шкірні вирости носять вірусну природу. Перший, кого слід відвідати-дерматовенеролог. Він розробить подальшу тактику лікування, в разі необхідності направить до вузьких фахівців.

При наростах на тілі.

Дерматолог відповідає за утворення, що покривають тіло — шия, голова, обличчя (ніс, очі, повіки), пахвові западини, ноги, живіт, долоні. Лікар проводить діагностику, кожен підозрілий елемент поміщає під дерматоскоп, вивчає його структуру.

Виникнення больових відчуттів, зміна кольору, набряклість можуть бути наслідком травми, тоді папілому вивчають на доброякісність, пацієнт направляється на деструкцію. Якщо маленькі елементи доктор застосовує лазер, радіохвилі, струм, при великому діаметрі показана операція.

При наростах на інтимній зоні.

Якщо жінка заражена ВПЛ, їй слід йти в жіночу консультацію. Гінеколог проведе профілактичний огляд внутрішніх, зовнішніх органів (лобок), візьме слизовий матеріал на дослідження з метою визначення штаму вірусу.

Поява множинних кондилом на слизовій оболонці піхви провокує дисплазію — передраковий стан. Жіночий ВПЛ небезпечний вірус знайдений при раку шийки матки. З метою попередження розвитку дисплазії лікар рекомендує повне видалення всіх наявних наростів.

Після оперативного втручання може бути призначена противірусна терапія, інтимний крем. Якщо чоловік помітив бородавки, які покривають слизові оболонки по облямівці головки члена і ануса (у гомосексуалістів), йому необхідно звернутися до уролога або андролога. Лікування залежить від результатів аналізів. Медик приймає рішення з видалення кондилом. Чоловічий варіант ВПЛ найменш небезпечний, але може розростатися по голівці члена, перекривати уретру.

Коли покривається висипаннями попа — анус) — привід звертатися до проктолога. В цьому випадку може постраждати шкіра, кишечник. Отримати інформацію про ступінь ураження, кількість наростів, їх розмірах допоможе аноскопія. Дивитися повинен тільки кваліфікований фахівець з причини високого ризику пошкодження кишки.

При папіломатозі слизової.

ВПЛ — підступне захворювання, яке здатне вражати тіло, слизові оболонки. Кондиломи можуть з’являтися в роті, носі, вражаючи горло, язик, щоки, ясна, гортань. Іноді бородавка виявляється на небном язичку. Нарости схильні запалюватися, кровоточити, розмножуватися. Варто звернутися до стоматолога.

В обов’язки лікаря входить лікування вірусних захворювань, яким схильна слизова оболонка ротової порожнини. При множинних розростаннях призначається деструкція, яку проводить хірург. Після операції стоматолог призначає терапію з метою профілактики рецидивів.

Тепер ви знаєте, до якого лікаря повинен звертатися дорослий хворий з папіломами на тілі, слизових оболонках. Медичний персонал допоможе визначитися з типом вірусу, вживатиме необхідних заходів. Аптека пропонує широкий вибір препаратів для лікування папілом, але лікувати їх самостійно строго заборонено.

До кого звертатися при наростах у дітей.

Дитина і доросла людина, схильний до зараження вірусом ВПЛ. Інфікування відбувається під час пологів, коли вагітність спровокувала зростання кондилом на зовнішніх статевих органах або взявши в рот сосок з вірусами ВПЛ під час годування. Варіантів проникнення збудника в організм безліч, але завжди воно виражається в одному — висипання на тілі або слизових оболонках.

Якщо елементів мало, розміри невеликі, лікуватися можна у дерматолога. Він призначить противірусне місцеве або системне лікування, проведе видалення лазером, радіохвилями або електрокоагуляцією.

Якщо розростання досягли великих розмірів, покривають велику площу, позбавлятися від них потрібно з допомогою хірурга, лікаря-імунолога.

У підлітковому віці папіломи можуть з’явитися на інтимних місцях дівчат, юнаків, які почали вести активне статеве життя. Лікуванням займається венеролог, гінеколог, уролог. Медик призначить лікування, проведе дослідження, консультацію про безпечний секс.

Можливі ускладнення при неправильному лікуванні.

Багато фахівців вважають, що прибирати поодинокі папіломи необов’язково, їх здатні виліковувати противірусні засоби, імуномодулятори. Лікування повинен призначати досвідчений імунолог, існує ризик порушити імунітет, спровокувати розвиток важких системних захворювань.

При деструкції існує певний ризик. Неправильно підібрана методика, недосвідченість лікаря можуть привести до розвитку раку шийки матки, інших онкологічних захворювань. Будь-яка родимка, папілома з високим онкогенних ризиком гостро реагує на травму. Під час операції порушується їх цілісність, що може дати поштовх до переродження, розвитку агресивного захворювання.

Важливо, щоб лікар, який видаляє папіломи, попередньо провів необхідні обстеження під дерматоскопом, на цитологію, здатні заздалегідь дати відповідь про характер освіти — доброякісний або злоякісний.

Багато власників папілом несерйозно ставляться до сосочковим утворенням на тілі. Це помилково! Не варто забувати, який небезпечний ризик для життя ховається в маленьких бородавках. Крім онкології, вони можуть викликати запалення, приєднання вторинної інфекції і залишати рубці на шкірі. Будьте уважні, не травмуйте нарости, вчасно видаляйте їх з шкіри слизових оболонок.

Який лікар займається папіломами в інтимному місці?

Папіломи в інтимному місці-це новоутворення, розташовані на зовнішніх статевих органах. У чоловіків вони зустрічаються по всій поверхні фалоса, у жінок вражають переважно клітор і статеві губи. Такі нарости небезпечні для здоров’я, так як можуть переродитися в злоякісні. В цьому випадку потрібно терміново звернутися до фахівця. Сьогодні ви дізнаєтеся, який лікар займається папіломами в інтимному місці.

Опис папіломи на інтимному місці.

Фото папілом на інтимних місцях.

Такі освіти з’являються на зовнішніх статевих органах чоловіків і жінок. Вони можуть розташовуватися на кліторі і слизової піхви, в області ануса і на фалосі. Тут найчастіше виникають численні нарости, які утворюють групи по 5 шт. і більше. Поодинокі пухлини тут зустрічаються вкрай рідко, і в цьому випадку в основному мова йде про кондиломах.

Нарости на чоловічих і жіночих геніталіях являють собою в основному доброякісні утворення, розміри яких можуть змінюватись між 0.3 і 1.5 см, залежно від типу. Вони мають рожевий або тілесний колір, з білими вкрапленнями. Поверхня у них покрита папулами і горбами, не гладка. Зовні такі нарости нерівні, мають деформований вигляд.

Загострені кондиломи дуже схожі на півнячий гребінь або цвітну капусту і формуються з кілька шарів. Ці нарости заважають нормальному сексуальному життю, зазвичай викликаючи сильний дискомфорт при русі і статевому контакті. Вони досить небезпечні для людини, оскільки можуть перероджуватися з доброякісних в злоякісні.

Якщо вас цікавить питання, який лікар займається папилломами в інтимному місці, то, перш за все, варто дізнатися, що причиною їх появи є зараження так званим генітальним вірусом з однойменною назвою. Це переважно стосується 6 і 16 штамів, які найчастіше провокують виникнення утворень на слизовій оболонці у жінок і чоловіків.

Якщо організм недостатньо сильний, то він не може відбивати атаку ВПЛ і відкриває йому доступ для ураження здорових клітин. В результаті цього їх структура змінюється, і вони рано чи пізно відмирає. Як наслідок, на цьому місці утворюється папілома, що вимагає пильної уваги медиків. І в цьому випадку вже не надто важливо, який лікар лікує папіломи на інтимних місцях, потрібно вже йти хоча б до терапевта.

Є ряд факторів, що провокують появу папіломи в інтимному місці:

Безладні сексуальні контакти . Небезпека загрожує тим, хто не має постійного партнера. Причому тут навіть презервативи не можуть гарантувати 100% безпеки чоловікові або жінці. Потрібно відзначити також і те, що останні заражаються частіше. Пошкодження слизової статевих органів . При наявності ран на поверхні в момент її контакту з тканинами хворої людини вірус може легко перейти на неї. Далі він здатний проникнути глибше і запустити процес руйнування здорових клітин, що і сприятиме утворенню папіломи. Недотримання правил особистої гігієни . Ігнорування догляду за інтимною зоною при прийомі душа і відмова від нього після здійснення коїтусу збільшує ймовірність проникнення ВПЛ через статеві органи всередину організму. Особливо це стосується людей, які ведуть інтимне життя з неперевіреними на наявність вірусу партнерами. Огляд у гінеколога або проктолога . Якщо лікар використовує нестерильні інструменти для діагностики, то на них можуть зберегтися сліди вірусу. В цьому випадку вони здатні проникнути в анус, вагіну, уретру і активізувати процес утворення наросту в інтимній зоні.

Розглядаючи питання про те, який лікар лікує папіломи на інтимних місцях, необхідно сказати, що після зараження організму вірусом до появи перших симптомів іноді проходить від півроку до 2-3 років. Цей термін безпосередньо залежить від стійкості імунітету до ВПЛ, і чим він сильніший, тим довше будуть відсутні на статевих органах нарости. Він може погіршитися за низкою критеріїв-через погане харчування, коли в раціоні не вистачає різних вітамінів, через хронічні стреси тощо.

Збираючись до якогось лікаря з папіломою на інтимних місцях, необхідно розуміти, що її освіту і схильні ті, хто протягом тривалого часу приймає антибіотики, страждає від цукрового діабету першого типу, має ЛОР-захворювання. Такі проблеми можуть виникнути і у людей з гастритом, колітом, виразкою шлунка і кишечника, оскільки у них неможливо повноцінне засвоєння корисних речовин.

Який лікар займається лікуванням папілом в інтимному місці?

У лікуванні папіломи на інтимному місці може брати участь кілька фахівців. Їх коло зазвичай обмежується онкологом, гінекологом, дерматологом, вірусологом та імунологом. Таких фахівців іноді заміщає і один терапевт, який має більш широкий профіль. Цього лікаря часто називають сімейним.

Консультація онколога при папіломах в інтимних місцях.

Перед тим як визначитися, який лікар видалить папілом на інтимному місці, потрібно навідатися до онколога. До такого фахівця зазвичай дають напрямок медики з інших галузей, якщо є підозра на злоякісні процеси. Його завдання полягають в огляді освіти на виразки, взяття зразка для біопсії, призначення необхідних аналізів, які дозволяють виявити патологічні процеси в організмі.

До такого лікаря можна звертатися як у звичайній поліклініці, так і в профільному медичному закладі, який називається онкодиспансером. Якщо є можливість, то краще вибрати гінеколога-онколога, який поєднує в собі обов’язки двох фахівців.

Перед тим як звернутися до якого-небудь лікаря з метою видалення папіломи на інтимних місцях, потрібно записатися до онколога. Це пов’язано з тим, що не дуже досвідчені фахівці інших напрямів іноді плутають такий наріст з невусом, який повинен усувати саме він, тобто ніяк не дерматолог і не косметолог!

Огляд гінекологом при папіломі в інтимних місцях.

Консультація у цього лікаря є обов’язковою для жінок, які виявили у себе папілом на інтимному місці. Він зорієнтує в питаннях безпеки під час сексуальних контактів, пояснить, як треба себе вести, щоб уникнути зараження партнера, випише направлення на мазок та інші потрібні аналізи для постановки вірного діагнозу.

Якщо ви не знаєте, який лікар видаляє папіломи на інтимних місцях, потрібно запам’ятати, що завданням гінеколога є запобігання поширенню освіти і виключення раку шийки матки, розвиток якого може запустити. Він має право призначати для припікання пухлин такі зовнішні засоби, як Веррукацид, ляпісний олівець, Кріофарма і т. д.

Консультація дерматолога при папіломі на інтимному місці.

У компетенції дерматолога знаходиться призначення противірусних і прижигающих народних засобів, але, на відміну від гінеколога, він приймає рішення за результатами скарг пацієнта та рекомендації інших фахівців. Потрібно відзначити, що зовні даний лікар стан папіломи в інтимному місці не оцінює.

Намагаючись розібратися, який же лікар видаляє папіломи на інтимних місцях, варто звернути увагу на те, що дерматолог може залучатися до процесу, пропонуючи для цього використання рідкого азоту, електричного струму, лазера або радионожа. Він підбирає найбільш підходящу, в залежності від ситуації, методику, контролює сам процес і відновлення слизових після закінчення сеансу.

Відвідування вірусолога при папіломах на інтимних місцях.

Перед тим як вибрати будь-якого лікаря для видалення папіломи на інтимних місцях, потрібно запам’ятати, що, зокрема, роль вірусолога є однією з найважливіших. Справа в тому, що усунення наросту без придушення активності вірусу не дає позитивних результатів. В результаті цього стає можливим повторне утворення папіломи в інтимному місці на тих же ділянках або на інших.

Завданням вірусолога насамперед є визначення типу ВПЛ, для чого він виконує Digene-тест. Це допомагає підібрати найбільш ефективні препарати для лікування, до яких збудник буде менш стійкий. З цією метою береться мазок зі слизових, уражених утвореннями.

Якщо ви ще не визначилися, який лікар лікує папіломи на інтимних місцях, то варто враховувати, що цей фахівець також призначає противірусні препарати, які потрібні для посилення опірності організму ВПЛ. В іншому випадку терапія може розтягнутися на довгі місяці і не принести бажаних результатів. Такий лікар прописує ліки за типом Лікопіду, Кагоцелу, Цитовіру-3.

Консультація імунолога при папіломі на інтимному місці.

Медики цього напрямку переслідують мету поліпшення імунітету і підвищення рівня опірності організму вірусу папіломи. Вони мають право виписувати направлення на аналіз крові, сечі, калу. Такі фахівці лікують не наслідки ВПЛ у вигляді наростів, а усувають причини їх появи.

Перед тим як вибрати будь-якого лікаря для видалення папіломи на інтимних місцях, потрібно звернути увагу на те, що, наприклад, імунолог повинен підібрати найбільш ефективні імуностимулятори для зміцнення захисних властивостей організму. Це можуть бути як рослинні Бади, так і медичні засоби. Вони нерідко призначають пацієнтам Іммунал, Імудон, Лімфоміозот і т. д. При цьому імунологи також контролюють і процес лікування, стежачи за відсутністю побічних ефектів.

Хто видаляє папіломи в інтимному місці?

Папіломи, розташовані на геніталіях чоловіків і жінок, можуть видаляти гінекологи, проктологи, хірурги, дерматологи, в залежності від ситуації. Якщо говорити про малотравматичних способах, то тут важливу роль відіграють Фізіотерапевти, що надають послуги з усунення пухлин за допомогою електроструму, лазера, рідкого азоту і радіохвиль.

Незалежно від того, який лікар буде видаляти папіломи на інтимних місцях, він повинен мати всі потрібні для цього сертифікати та дозволи. Перед цим освіта може бути відправлено на гістологічний аналіз для виключення злоякісності. У цьому випадку в процес залучаються ще й лаборанти.

Який лікар лікує папіломи на інтимних місцях — дивіться на відео:

Вирішувати, який лікар буде видаляти папіломи на інтимних місцях, найкраще з терапевтом, він огляне наріст і допоможе зорієнтуватися в цьому питанні. Цілком можливо, що Вам буде достатньо і консервативного лікування із застосуванням лікарських препаратів і зовнішніх засобів.

Міський шкірно-венерологічний диспансер СПб.