якщо папіломи на шиї

Що буде, якщо відірвати папілом на шиї?

Ситуація, коли відірвалася папілома на шиї — це вкрай небажаний і досить небезпечний результат механічного впливу на нарости, що може сильно нашкодити здоров’ю і спровокувати процес малігнізації. Відірвати новоутворення можна не навмисне або спеціально, але в будь-якому випадку не можна залишати цей факт без уваги. Важливо своєчасно надати першу допомогу і згодом правильно доглядати за ураженою областю.

Чому відірвалася папілома на шиї?

Папіломи на шиї являють собою шкірні новоутворення доброякісного характеру. Їх поява пов’язана з підвищенням активності потрапив в організм вірусу папіломи людини. Існує кілька видів цих наростів, але найпоширенішими є висячі новоутворення. Звисають папіломи помітно видаються поверх шкірних покривів. Вони мають тонку ніжку і сосочкообразное або каплевидное тільце. Ніжка може подовжуватися, а тіло може розростатися в діаметрі, утворюючи невеликі кулясті пухлини. Саме за такої форми ці нарости частіше за інших піддаються травмування, і може виникнути ситуація, коли папілома на шиї відірвалася.

Висячі папіломи на шиї доставляють не тільки естетичний, але і фізичний дискомфорт. Ці нарости практично весь час знаходяться на виду, псуючи зовнішній вигляд, і заважають проводити гігієнічні та косметичні процедури. В силу цього багато людей намагаються позбутися від наросту різними способами. Один з найбільш небажаних і досить радикальних — просто спеціально зірвати новоутворення. При цьому багато хто навіть не замислюються, що буде, якщо відірвати папілом на шиї.

Ненавмисне зривання наросту найчастіше відбувається в наступних випадках:

При необережному гоління в області шиї; При необережному проведенні косметичних і гігієнічних процедур; Під час масажу; При носінні тісного одягу, прикрас і різних аксесуарів; При розчісуванні волосся.

Іноді причиною того, що відірвалася папілома на шиї, є необережні дії сторонніх, наприклад, дітей або тварин в процесі гри.

Кожен з наріст, викликаний ВПЛ, має кровоносні судини, тому абсолютно небажано намагатися самостійно видалити, адже навіть якщо абсолютно ненавмисно папілома на шиї відірвалася, наслідки можуть бути досить серйозними.

Найшкідливіше, що може статися згодом, — це утворення невеликого вогнища запалення, що вважається цілком нормальною реакцією тканин на травму. Такі прояви в рідкісних випадках можуть бути ліквідовані за допомогою роботи сильної імунної системи. При цьому навіть якщо використовувати найефективніші загоюють кошти, на місці колишньої папіломи може утворитися малопривабливий шрам.

Якщо ж імунітет ослаблений, то події можуть розвиватися зовсім в іншому руслі. Так, в результаті того, що папілома на шиї відірвалася, наслідки можуть бути наступними:

Кровотеча. Перше, що найчастіше виникає, коли ненавмисно або навмисне відірвати папілом на шиї, — це кровотеча різної інтенсивності. Іноді його досить складно зупинити. Поширення ВПЛ . Внаслідок пошкодження тканин наросту відкриваються нові шляхи збуднику для інфікування нових ділянок тіла. Вірус легко приживеться на прилеглих здорових клітинах, куди потрапить з кров’ю, і спровокує зростання нових утворень. Приєднання вторинної інфекції . Через відкриту рану в організм потрапляють хвороботворні мікроби, що призводить до початку інфекційного процесу. Часто шкіра в тому місці, де було новоутворення, починає свербіти, запалюватися. Без належного догляду можуть розвиватися нагноєння, що провокують вихід виділень з неприємним запахом. Поступово уражена область збільшується. Зараження крові . Це досить небезпечне наслідок настає, якщо людина не вважав за потрібне дізнатися, чим обробити папілом на шиї, Якщо вона відірвалася, і пустив все на самоплив. Так, можуть розвиватися загальна інтоксикація, підвищення температури, порушення травлення та інші ознаки. Таке захворювання дуже часто призводить до летального результату. Переродження тканин в злоякісні . Це відбувається, якщо відірвалася папілома на шиї, зростання якої викликав онкогенний штам ВПЛ. Свідченням того, що почався онкологічний процес, є різке розростання новоутворень, патологічні зміни їх кольору і форми, поява специфічних виділень без повторного травмування. Іноді можна помітити, що нарости змінили структуру, стали більш грубими, на них з’явилися тріщини, змінився колір аж до чорного. Також страждають і прилеглі здорові тканини — може з’являтися свербіж, почервоніння.

Іноді патологічні процеси відбуваються в більш прихованій формі і можуть бути не помічені людиною. Виходячи з вищесказаного, слід зробити висновок, що потрібно обов’язково своєчасно звертатися до медичного фахівця, якщо папілома на шиї відірвалася. Це не тільки допоможе скоротити терміни загоєння, але і в деяких випадках — врятувати життя.

Що робити, якщо відірвалася папілома на шиї?

Навіть якщо після того, як відірвалася папілома на шиї, не було рясне кровотеча — це не привід безтурботно залишити все як є, адже навіть мікроскопічні тріщинки можуть служити причиною негативних наслідків. У будь-якому випадку необхідно надати правильну медичну допомогу.

Чим обробити шкіру, якщо відірвалася папілома на шиї:

Кровоспинний . Перше завдання — зупинити кровотечу. У цьому може допомогти перекис водню. Іноді її замінюють розчином хлоргексидину, нанесеного на ватний диск. Засіб прикладають до рани на кілька хвилин і чекають повної зупинки струму крові назовні. Антисептики. Найкращим і найдоступнішим варіантом є медичний спирт. Він відмінно вбиває мікроби, запобігаючи інфікування. В якості альтернативи можна використовувати горілку. Застосування йоду і зеленки допустимо, але через наявність в них пігменту складно буде оцінювати процес загоєння ранки. Бактерицидний пластир . На завершення обробки уражену ділянку, де відірвалася папілома на шиї, бажано прикрити бактерицидним пластиром або пов’язкою, щоб запобігти потраплянню на рану хвороботворних мікроорганізмів.

Після цього бажано звернутися в лікарню, щоб лікар оглянув рану і зробив прогноз. Відірвану частину новоутворення можна зберегти і використовувати для проведення лабораторних досліджень. При підозрі на розвиток ускладнень можуть бути призначені додаткові аналізи, за результатами яких зазвичай прописуються противірусна терапія і ліки для підтримання імунітету. Якщо папілома на шиї відірвалася не повністю, то можливо, що лікар призначить її повне видалення з допомогою лазерної, радіохвильової хірургії або будь-якого іншого відповідного методу.

Правила догляду за травмованою папіломою на шиї.

На фото препарати для обробки рани, якщо відірвалася папілома.

На прийомі у лікаря можна дізнатися, чим обробити місця, де відірвалася папілома на шиї, щоб прискорити загоєння та запобігти небажані ускладнення. Зазвичай призначаються препарати для місцевого застосування, які містять антисептичні і загоюють речовини.

Обробка рани повинна проводитися за допомогою ватного тампона або спеціального аплікатора, які після обробки підлягають утилізації. Якщо торкнутися ураженої ділянки пальцями, то з легкістю можна перенести вірус на інші ділянки тіла.

Найдоступніші засоби для зовнішньої обробки місць, де відірвалася папілома на шиї:

Діоксидин . Відмінно усуває гнійні прояви, сприяє прискореної епітелізації. 1 мл препарату розводять 50 мл фізрозчину. Обробку слід робити щодня 1-2 рази. Ціна — 400 рублів або 250 гривень. Левомеколь . Ця мазь може бути застосована, якщо утворилися нагноєння. Перед нанесенням слід розкрити гнійник, провести його очищення, а потім компресом докласти мазь. Ціна — 110 рублів або 65 гривень. Фурацилін . Цей розчин активно вбиває хвороботворні мікроби. Використовується щодня для промивання ранок, якщо відірвалася папілома на шиї. Ціна — 40 рублів або 25 гривень. Саліцилова мазь або саліциловий спирт . Будь-яке з цих коштів активно нейтралізує запальний процес, знімаючи набряк, усуваючи почервоніння. Сприяє загоєнню. Вартість препарату символічна — 27 рублів або 13 гривень. Пантекрем . Застосовується з моменту, коли утворилася скоринка. Ліки сприяє прискореній регенерації тканин. Ціна — 150 рублів або 65 гривень.

Іноді можуть бути прописані і противірусні засоби для зовнішнього використання. Все залежить від клінічної картини перебігу ВПЛ і ступеня ураження шкірних покривів.

Серед ефективних лікарських препаратів найбільшою популярністю користуються наступні:

Відео — якщо папіломи на шиї (Відео)

Мазь Віферон . Прискорює регенерацію пошкоджених тканин в місцях, де відірвалася папілома на шиї. Чинить видиму противірусну дію, знижуючи активність ВПЛ. Запобігає збільшення вогнища ураження. Коштує-від 220 рублів або 130 гривень. Гель Панавір . Відрізняється високою противірусною активністю, позитивно впливає на місцевий імунітет. Запобігає приєднання вторинної інфекції. Ціна — від 130 рублів або 75 гривень.

У період загоєння, коли вже сформувалася скоринка, не рекомендується надмірно прикривати рану, щоб уникнути парникового ефекту. Якщо немає небезпеки повторного травмування, то пов’язку або пластир можна накладати тільки на ніч.

Які використовувати народні засоби, якщо відірвалася папілома на шиї?

Якщо серйозних небезпек не виявлено, то можна узгодити з лікарем використання народних засобів прискорення загоєння пошкоджень і профілактики повторного утворення наростів.

Для місцевої обробки шкірних покривів в місцях, де відірвалася папілома на шиї, можна застосовувати один з наступних складів:

Настоянка з чистотілом . Квітки чистотілу настоюють в оливковій олії протягом 30 днів. Цей настій використовують для щоденної п’ятикратної обробки. Він відмінно дезінфікує і пом’якшує шкірні покриви, стимулює місцевий імунітет. Рослинна настоянка . В якості основи використовується спирт. Їм заливають суху траву чистотілу, пагони туї і паростки молодої пшениці. Співвідношення спирту і рослин — 1:1. Час настоювання — 14 днів. Обробка проводиться 1 раз на добу. Засіб підсушує ранки, знімає запалення, живить шкірні покриви. Горіхова настоянка . 200 г зелених волоських горіхів подрібнюють в м’ясорубці і заливають 300 мл спирту. Наполягають 7-14 днів, проціджують і використовують для місцевої обробки. Засіб активно бореться з хвороботворної мікрофлорою, запобігає інфікуванню і розростання вогнища запалення, сприяє прискореної регенерації здорових тканин. Настоянка полину . Трава Рослини (100 г) подрібнюється і заливається 400 мл спирту. Засіб настоюється 2 тижні, потім проціджують і застосовується для зовнішньої обробки шкіри, де відірвалася папілома на шиї та інших ділянках тіла. Активно пригнічує різні мікроорганізми, в тому числі і вірус папіломи людини.

Якщо відірвалася папілома на шиї, крім щоденної зовнішньої обробки варто подбати про своє здоров’я в цілому. Рекомендовано використовувати всі підходящі способи посилення імунітету — нормалізація харчування, заняття спортом, часті прогулянки на свіжому повітрі. При необхідності можна приймати вітамінно-мінеральні комплекси або пройти противірусну та імуностимулюючу терапію.

Міський шкірно-венерологічний диспансер СПб.