засіб проти папілом

Засіб проти папілом.

Головна » Папіломи » Засіб проти папілом.

Засоби для видалення бородавок і папілом.

Найефективніший засіб від папілом — це їх хірургічне видалення. Але як же не хочеться лягати «під ніж» до хірурга, особливо коли є можливість позбавитися від цих наростів на тілі без такої кардинальної терапії. Що ж на цей рахунок може запропонувати медицина? А може, є якісь рецепти нетрадиційної, які також є дієвими і позбавлять від папілом і бородавок?

Принцип традиційного лікування.

Папілома — це вірусне захворювання. Хвороботворні мікроорганізми проникають в геном клітин, видозмінюють його, після чого ті починають мутувати і рости, викликаючи припухлість шкіри. Згодом виникає повноцінний наріст з маленькою тонкою ніжкою, що з’єднує «головку» і сам корінь папіломи. Трохи інакше вони розвиваються на підошвах стоп, візуально схоже зі звичайними мозолями. Але в їх центрі з’являється пожовкла шкіра, всередині якої виникають чорні вкраплення.

Ґрунтуючись на тому, що збудником папілом і бородавок є вірусний організм, призначається відповідне лікування — противірусна терапія. І вченими було розроблено кілька фармакологічних препаратів, які спрямовані саме на усунення джерела зараження. Одне з таких засобів проти папілом — Ферезол. Завдяки своєму комплексному складу воно діє як протимікробне, а також як припікаюче. Тобто Ферезол поступово знижує активність вірусів і просто спалює пошкоджену тканину. На жаль, вона не підлягає регенерації і організмом сприймається як чужорідне тіло.

Дієві і такі засоби від папілом, як Дермавіт. Більше того, воно не таке агресивне, як Ферезол, тому після його використання не залишається ні шрамів, ні рубців. Це засіб для видалення папілом теж впливає саме на вірус, знижуючи його активність. Однак після того, як новоутворення перестає рости, його все одно потрібно видалити. На цей рахунок лікарі пропонують такі варіанти:

хірургічне видалення папілом — новоутворення просто вирізається разом з ушкодженим епітелієм; лазерне зрізання — більш ефективний варіант хірургії, при якому залишається лише маленький шрам; азотне видалення папілом на тілі — полягає у впливі на новоутворення рідким азотом; електрокоагуляція — зрізання пошкодженого епітелію спеціальним електроножем.

Нетрадиційна медицина в лікуванні папілом.

Від папілом на шиї (в місцях, де шкіра ніжна) добре допомагає сік чистотілу. Він також діє на флору хвороботворних вірусів і припікає пошкоджений епітелій. Ще можна купити від папілом в аптеці звичайнісіньку перекис водню. Але рекомендується використовувати її 30-відсотковий концентрат. Потрібно бути обережним, так як при тривалому застосуванні цього засобу можна отримати хімічний опік.

А від папілом на інтимних місцях знахарі рекомендують використовувати часникову кашку. Обпектися їй не вийде, але від вірусів позбутися дуже легко. Але саме тільце наросту все так само доведеться видаляти хірургічним методом. А найефективніші» народні » ліки-це, поза всяким сумнівом, сік обліпихи. Це комбінований засіб, яке одночасно знищує бактерії, запобігає ураженню поруч розташованих тканин і сприяє відшарування атрофованого епітелію. Можна придбати такий засіб від бородавок в аптеці, в тому числі у вигляді свічок (до їх складу доданий гліцерин, який прискорить розм’якшення ороговілої шкіри). Це один з кращих засобів від папілом на шиї, так як після нього не залишається навіть шраму або рубця. Крім того, сік обліпихи сприяє прискоренню регенерації тканин.

Не менш ефективний засіб — горобиновий сік ягід, але тут теж потрібно бути обережним, так як у багатьох цей компонент викликає алергічну реакцію.

Купити це «ліки» в аптеці не вийде, але його цілком легко замінює ефір чайного дерева. За своїм складом вони дуже схожі, хоч і мають абсолютно різний запах. Лікарі рекомендують будь-які варіанти нетрадиційної медицини поєднувати з комплексною імунотерапією для підвищення природного захисту організму.

Відгуки про народні методи лікування папілом.

В підтвердження того, що нетрадиційна медицина ефективно справляється з видаленням папілом, можна навести такі відгуки тих хворих, які користувалися цими методами.

Лаура Валеріївна 37 рік, Санкт-Петербург намагалася кілька місяців позбутися підошовної бородавки морською сіллю. Але з кожним днем свербіж тільки посилювався, та ще й з’явилися якісь чорні точки по краях. За порадою знайомої скористалася чистотілом. Через 3 місяці від бородавки і сліду не залишилося! Лариса 27 років, Уфа Було кілька папілом на шиї. Найнеприємніше те, що вони були помітні, і через це доводилося їх закривати волоссям. Лікар порадив від них позбавлятися часниковими компресами. Робила такі на ніч протягом 2 тижнів. Зростання папіломи припинилося, але все одно потім її довелося видалити лазером. До речі, процедура абсолютно безболісна! Євген Геннадійович 53 роки, Ростов-на-Дону Виникали папіломи на пальцях рук. Що тільки не робив! Вирізати вже просто набридло. Десь вичитав, що допомагає від цієї напасті обліпиха. Тепер же впевнений, що це найкращий засіб! Робив компреси з кашки плодів протягом 2-х місяців. Після всього цього залишилися тільки сліди від папілом і бородавок. Кажуть, лазером можна і це видалити, проте засіб теж допомагає.

Які засоби застосовують для лікування папілом.

Папіломами називаються доброякісні новоутворення, що формуються на шкірі або слизових оболонках.

Зростання новоутворень обумовлений активізацією вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Неестетичні нарости доставляють незручності і психологічний дискомфорт, а в рідкісних випадках викликають серйозні проблеми зі здоров’ям-перероджуються в злоякісну форму.

Придушити активність вірусу можна противірусними препаратами, а позбутися від некрасивих новоутворень допоможуть фармацевтичні засоби для видалення папілом і бородавок.

Що таке ВПЛ.

Під вірусом папіломи людини (або ВПЛ) мається на увазі ціла група інфекційних збудників.

Деякі типи вірусів викликають зростання доброякісних новоутворень на шкірі – бородавок і папілом. Більше 40 видів можуть спровокувати ураження статевих органів-поява на слизових гострих кондилом. Одні види вірусу безпечні, інші мають онкогенні властивості і можуть спровокувати злоякісне переродження тканин, розвиток раку шийки матки у жінок.

Фото: зараження впл статевим шляхом.

Основні шляхи передачі вірусу:

Відео — засіб проти папілом (Відео)

статевий (основний шлях передачі гострих кондилом); побутовий-через пошкодження шкіри при дотиках або при відвідуванні громадських місць (басейнів, саун, салонів краси та ін.); від матері новонародженому під час проходження через родові шляхи.

Потрапивши в організм людини, вірус може довгий час (до декількох років) існувати безсимптомно.

Але при зниженні імунітету і наявності інших факторів вірус активізується і викликає появу наростів.

Місця локалізації.

Фото: папіломи на шиї.

Новоутворення можуть з’являтися на тілі або на слизових оболонках, а саме:

на обличчі і шиї; на повіках; в області пахвових западин; під молочними залозами; в паховій області; на слизових оболонках носа, ротової порожнини, голосових зв’язок; на слизовій сечового міхура; на слизових органів травного тракту; на слизових статевих органів.

Проблеми косметичного характеру і психологічний дискомфорт відчувають люди, у яких папіломи локалізуються на відкритих ділянках тіла.

Відео — засіб проти папілом (Відео)

Фото: кондиломи на десні.

Якщо нарости розташовані на слизових оболонках ротової порожнини, носа, статевих органів, виникають не стільки косметичні, скільки фізіологічні проблеми.

Незважаючи на різні місця локалізації бородавок, причина їх появи одна – активізація впл. І способи лікування теж практично не відрізняються.

Єдиний виняток-папіломи на слизових оболонках.

Фото: загострені кондиломи на геніталіях.

І звичайно, якщо розвивається папіломатоз шийки матки, лікування і діагностика теж будуть відмінними.

Адже в цьому випадку наявність папілом особливо небезпечно – може спровокувати дисплазію і рак шийки матки.

Фото: рак шийки матки.

Лікування впл проводиться комплексно, включає:

зовнішній вплив на тканину новоутворення; пригнічення активності вірусу противірусними препаратами; корекцію імунітету з допомогою імуномодулюючих засобів і вітамінних комплексів, які можна придбати в аптеці.

Противірусні препарати.

Противірусні засоби застосовуються для пригнічення ВПЛ.

Але важливо розуміти, що лікування вірусу пригнічує її активність, але не позбавляє людину від інфекції повністю.

Фото: аптечні засоби.

Часто призначаються препаратами, що показали високу ефективність в боротьбі з вірусом, є:

Препарати Гропріносин, Изопринозин, Циклоферон пригнічують інфекцію і стимулюють власний імунітет, тобто надають як противірусну, так і імуномодулюючу дію.

Гропринозин діє більш м’яко, тому є препаратом вибору для лікування дітей і літніх людей. Галавіт приймається тривалий час, також може призначатися дітям.

Препарати впливають не тільки на вірус, але і на весь організм. Без рекомендації доктора їх застосовувати не можна!

Імуномодулятори.

Для корекції власного імунітету і підвищення захисних сил організму найчастіше призначаються:

Лікопід – таблетки, застосовуються в комплексі з противірусними засобами; Віферон і Генферон – препарати інтерферону у формі ректальних і вагінальних свічок, які діють на вірус, так і на імунітет, стимулюючи вироблення власного інтерферону; Алокін-альфа – ін’єкційний біопрепарат, який має імуномодулюючу та противірусну дію.

Фото: Віферон — засіб для стимуляції імунітету і боротьби з вірусом.

Також можуть застосовуватися рослинні імуномодулятори, наприклад настоянки:

женьшеню; елеутерококу; лимонника китайського; ехінацеї; аралії.

Препарати для місцевого лікування.

Сьогодні випускається безліч фармацевтичних препаратів від бородавок і папілом. Серед них:

Кондилин – застосовується тільки для боротьби з загостреними кондиломами; Ферезол – досить агресивний розчин, який може викликати опік шкіри; Веррукацид – діє аналогічно Ферезолу, з маленькими новоутвореннями допомагає впоратися за один сеанс; Дермавит – діє більш м’яко порівняно з Ферезолом, не застосовується для видалення наростів на шиї, обличчі, в області пахвових западин, на грудях, в області паху; Солкодерм – розчин діє м’яко, може застосовуватися для видалення наростів у дітей вже з п’ятирічного віку; Вартек крем – призначений для видалення гострокінцевих кондилом.

Рідкими розчинами (перші п’ять препаратів) тканини папіломи припікаються, що призводить до їх відмирання. Діючі речовини також надають антисептичну дію, знезаражуючи прилеглі ділянки шкіри.

Будь-який засіб від папілом має наноситися на розпарену шкіру. При цьому навколишні прилеглі ділянки здорової шкіри виробники рекомендують змащувати жирним кремом або вазеліном, захищати лейкопластиром. Такі заходи допоможуть запобігти опіків здорової шкіри.

Якщо розчин потрапив на шкіру, слід змити його мильним розчином. При виникненні опіку можна застосовувати будь-який протиопіковий препарат.

Фото: засоби для випалювання новоутворень.

Для видалення витягнутого наросту розчином обробляється тільки ніжка новоутворення.

Щоб позбутися від бородавок і папілом маленького розміру, припікання розчином проводиться одноразово. Для видалення більших наростів потрібно кілька процедур.

Протипоказання.

Засіб для видалення бородавок і папілом в аптеці потрібно підбирати грамотно, з урахуванням можливих ускладнень і побічних ефектів, наявних протипоказань.

Існують як загальні протипоказання, так і індивідуальні, характерні для того чи іншого засобу.

Будь-який засіб протипоказано:

в період вагітності і лактації; у дитячому віці до 5 (Солкодерм), 7 (Ферезол, Веррукацид) або 12 (Кондилин) років; при індивідуальній непереносимості входять до складу компонентів; при запаленні папіломи; при підозрі на злоякісність процесу.

Фото: запалення новоутворення.

Видалення папіломи розчинами не можна проводити людям з підвищеною схильністю до формування рубцевої тканини.

Видалення на інтимних місцях.

Для обробки папілом, що локалізуються на інтимних місцях, застосовують:

креми з діючою речовиною имиквимодом (Имиквад, Алдара, Зиклара) – застосовуються від 14 днів до 2 місяців; мазь на основі катехіни зеленого чаю Вереген – використовується тривалий час (від 3 до 4 місяців); гель і спрей Панавир на основі подофілотоксину – можна використовувати не довше 14 днів, після перерви терапевтичний курс дозволяється повторити; гель і спрей Эпиген на основі екстракту кореня солодки (гліціррізіновая кислота) – застосовується протягом місяця.

Відео: «Видалення папілом аптечними засобами»

Домашні засоби від папілом.

Лікування народними засобами теж проводиться в двох напрямках.

Крім зовнішнього впливу на тканини папіломи різними домашніми засобами необхідно зміцнювати імунну систему, очищати організм від шлаків і токсинів, підтримувати роботу печінки.

Чи можна видаляти папіломи на очах в домашніх умовах?

Лікування папілом на інтимному місці у чоловіків. Читайте далі.

Для зміцнення імунітету.

Ефективний зміцнює імунну систему трав’яний збір включає в рівних пропорціях:

траву меліси; лист подорожника; лист кропиви, корінь кульбаби, траву хвоща польового.

Фото: фітозбір для лікування.

Готується настій просто:

суміш заливається окропом (на 3 столові ложки сировини на 1 літр води), настояти 2-3 години, проціджують; приймається перед їжею, по 50 мл тричі на день.

Не меншими імуностимулюючими властивостями характеризується настій ехінацеї і шипшини.

Для правильної роботи печінки і очищення організму.

Розторопша вважається одним з найефективніших природних засобів, що допомагають очистити організм і нормалізувати роботу печінки.

Порошок насіння розторопші (можна купити в аптеці) приймається по чайній ложці тричі на день, незалежно від часу прийому їжі.

Для видалення.

Для видалення папілом застосовуються різні народні засоби. Багато прості і доступні, є під рукою у кожної господині.

Фото: застосування соку алое.

Сік чистотілу. Соком папілома обробляється щодня. Щоб уникнути опіків, здорову шкіру перед процедурою потрібно змастити кремом, закрити лейкопластиром. Сік алое. Ватний тампон, змочений в свіжому соку, прикладається до папіломи щодня на ніч, закріплюється пластиром. Рицинова олія. Наноситься на новоутворення двічі в день. Масло добре застосовувати при великому скупченні новоутворень в одному місці. Ефірні масла. Для припікання папілом підходить масло чайного дерева і лимонне. Засіб акуратно наноситься на папілому щодня, уникаючи попадання концентрованого ефірного масла на здорову шкіру. Каланхое. Лист рослини прикладається до новоутворення на ніч. Процедура проводиться щодня до зникнення наросту. Часниковий сік. Соком часнику папілома змащується двічі на добу. Яєчний білок. Наноситься на наріст до 4 разів на добу, не змивається. Підходить для видалення недавно з’явилися новоутворень.

Можна приготувати засіб для видалення новоутворення і за більш складним рецептом. Ось деякі з них.

Фото: видалення бородавок кремом з часнику.

Часниковий крем. Подрібнений в кашку часник змішати з будь-яким зволожуючим кремом в співвідношенні 1: 2. Отриманий засіб рекомендується наносити на папілому на кілька годин, після чого залишки крему потрібно змивати теплою водою з милом. Процедуру слід повторювати кілька разів на день. Настій квіток кульбаби. Для приготування настою необхідно заповнити до верху квітками кульбаби скляну ємність, залити потрійним одеколоном і дати настоятися два тижні в темному місці. Проціджений готовий настій використовувати для обробки новоутворень. Процедуру повторювати до 5 разів на день. Оцтові коржі. Коржик вимішується з борошна і оцту, прикладається до новоутворення, кріпиться пов’язкою на 8-10 годин. Ефективний аптечний засіб. В 100 мл чистого 96 % спирту додати 2,5 г ацетилсаліцилової кислоти, 2,5 мл йоду і 2 мл розчину борної кислоти. Суміш ретельно збовтати. Наносити на папілому дуже акуратно, краще – за допомогою ватної палички. Щоденне нанесення суміші призведе до відмирання тканин новоутворення, наріст всохне і відпаде.

Щоб не пошкодити шкіру, не слід застосовувати кілька засобів одночасно.

Краще вибрати одне і використовувати його деякий час.

Фото: приготування настоянок для видалення наростів.

Якщо результатів не буде, можна застосувати інший народний засіб або фармацевтичний препарат для зовнішньої обробки папілом.

Якщо з’явилася папілома на тілі, лікування народними засобами може допомогти.

Але не варто намагатися самостійно видалити папілом з видимих ділянок тіла-обличчя, шиї, області декольте. Адже неправильне вплив на тканини папіломи може спровокувати опік шкіри, формування рубців і шрамів.

І ще важливо розуміти: за допомогою народних засобів миттєво позбутися неестетичного наросту не вдасться. Для досягнення позитивних результатів може знадобитися час.

Неадекватне лікування папілом може привести не тільки до неприємних наслідків у вигляді опіків і рубців, але й до більш серйозних проблем – запалення і кровотечі, інфікування, злоякісного переродження.

Щоб не допустити ускладнень, краще звернутися до лікаря. Фахівець розповість, як лікувати ВПЛ і підкаже, яким засобом або способом видалити папілом швидко і безболісно.

Відгуки пацієнтів, які випробували на собі фармацевтичні та народні засоби від папілом, неоднозначні.

Чи можна годувати дитину грудьми, якщо з’явилася папілома на соску?

Як відбувається видалення внутрішньопротокової папіломи молочної залози? Дізнайтеся тут.

Чому з’являються папіломи мовою? Читайте далі.

Одним вдалося швидко і без ускладнень позбутися наростів, для інших застосовувані засоби виявилися неефективними.

Все індивідуально, залежить від багатьох факторів – стану імунної системи, розмірів і місця локалізації наросту, індивідуальних особливостей організму.

Відео: «як позбутися папілом народними засобами?»

Лікування бородавок і папілом медичними препаратами.

Чи є ефективні ліки від папілом і бородавок? Це питання хвилює багатьох, якщо врахувати, що більше 90 % людей мають у своєму організмі вірус, який стає причиною появи папілом і бородавок. Ті, хто не заразився, повинні дякувати свій імунітет.

Звідки беруться папіломи.

Позбутися від вірусу папіломи людини (ВПЛ) складно, зате легко його «підчепити»: досить контакту із зараженою людиною, якщо десь шкіра травмована. Але в основному інфекція передається від статевого партнера, носія вірусу. Ще один спосіб зараження для дитини — від інфікованої матері під час проходження по родових шляхах.

ослаблений імунітет; вагітність; стресовий стан; вікові зміни; зайва вага.

Найголовніший фактор-ослаблений імунітет. Якщо організм сильний, то впорається з цією інфекцією, навіть якщо буде заражений. В цьому випадку препарати лікар не призначає. Хоча це залежить від того, яким видом вірусу заражений пацієнт. В даний час відомо близько 200 різновидів, серед яких небезпечні ті, що здатні перероджуватися в онкогенні штами. Їх і необхідно виявити при діагностиці, щоб вчасно почати лікування. Інші штами матимуть тільки зовнішні прояви.

Небезпечні папіломи часто вражають жіночі статеві органи. Страждає промежину, вхід в піхву. Якщо в цих місцях з’явилися новоутворення, обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Це стосується і папілом на шиї, хоча вони і не так небезпечні. Правда, створюють дискомфорт тим, що виступають, зачіпають за предмети, можуть травмуватися, що загрожує попаданням інфекції. Це і негарно, тому багато хто вирішує їх видалити.

Засоби проти папілом.

Якщо результати аналізів показали наявність в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ), але зовнішніх проявів немає, вживати ліки не потрібно. У вас можуть з’явитися шкірні новоутворення, якщо будете вести здоровий спосіб життя, активно займатися фізкультурою, підвищувати імунітет.

Залежно від місця розташування наростів доктор призначає лікування бородавок і папілом, способи їх видалення. Якщо проблема не така серйозна, новоутворень не так багато, то, ймовірно, буде прийнято рішення уражені місця змащувати спеціальними розчинами або робити аплікації проти папілом, під дією яких нарости самі відпадуть.

Ефективні препарати від папілом:

Від гострих і хронічних вірусів добре допомагає Протефлазід. Антивірусна терапія включає в себе препарати, що підвищують імунітет, вітаміни. При цьому від папілом це не позбавить, а тільки не дасть рости новим новоутворенням. Вірус буде пригнічений. Попереджає рецидиви після лазерного видалення або видалення азотом Інтерферон. Використовують для усунення всіх видів наростів. Трихлороцтової кислоти наносять тільки на нарости. Треба намагатися, щоб вона не потрапила на інші, здорові ділянки шкіри. Під рукою варто мати тальк або харчову соду — ними прибирають надлишки кислоти. Зазвичай після 6 аплікацій болячки зникають (стільки разів рекомендується робити ці процедури). Якщо не допомогло, вибирати потрібно інший спосіб. Такий засіб, як Подофиллин. Використовують для аплікацій на шкіру, де є болячки. Дія ліків буде відчутно, якщо носити пов’язку не довше 4 годин. Препарат токсичний, тому його не можна використовувати вагітним.

Всі ці ліки потрібно брати на озброєння тільки після консультації з лікарем.

Самолікування небезпечно, так як папілома може переродитися в онкологію.

Якщо в організмі не виявлено вірусу ВПЛ, можна убезпечити себе від зараження онкогенними штамами, зробивши щеплення, правда, в нашій країні це дорога процедура.

Можна скористатися народними засобами від бородавок, папілом на шиї і в інших місцях. Постійно змащують болячки соком трави чистотілу або кульбаб.

До поширених засобів в боротьбі з наростами відноситься касторове масло. Вважається, що починати усувати папіломи краще на спадної Місяці. Щоб добитися ефекту, потрібно при цьому не забувати підвищувати свій імунітет і повноцінно харчуватися, дотримуючись режим. Потрібно буде набратися терпіння, так як народні засоби вимагають тривалого лікування.

Способи видалення.

Методи видалення: фізичні та хімічні.

Хімічні полягають в тому, що використовуються спеціальні препарати для спалювання наростів.

Найчастіше застосовується електрокоагуляція. Це один з безболісних і ефективних способів видалення папілом. Спочатку ділянку майбутньої операції знеболюють, потім роблять коагуляцію уражених тканин, тобто під дією електричного струму відбувається згортання і осідання непотрібних утворень. Процедура триває не довше 15 хвилин. Мінус: багато часу йде на загоєння рани. Кріодеструкція — папілома гине від заморозки під впливом рідкого азоту. Хірургічний лазер знищує папілом, позбавляючи її харчування від кровоносної судини. Метод дозволяє прибрати і великі новоутворення у важкодоступних місцях, не залишаючи слідів. В даний час провести цю процедуру допомагає комп’ютерна програма. Все необхідне для проведення лазерної операції має сучасна косметична клініка. Сучасна медицина пропонує радіохірургію: для усунення тканини з папіломою використовуються радіохвилі. Цей спосіб гарантує позбавлення від наростів без повторних висипань.

Обов’язкова умова: перед тим, як лікувати, переконайтеся в доброякісності новоутворень. Тут не обійтися без гістологічного аналізу. Після проведених аналізів лікар призначить певну схему терапії по відновленню імунітету.

Профілактика.

Ні в якому разі самостійно не здирайте болячки, особливо будьте обережні при лікуванні папілом на обличчі. Інакше можуть бути ускладнення: доброякісні утворення можуть перерости в ракову пухлину, місце вогнищ може запалитися аж до дисфункції внутрішніх органів. Наявність папілом на шиї говорить про те, що в організмі не все в порядку: є порушення функції шлунково-кишкового тракту, статевої системи, нирок. Видалення не вирішує проблеми. У комплексне лікування від ВПЛ входять: очищення організму від шлаків, зміцнення імунітету, жінкам необхідно пройти гінекологічне обстеження.

Будьте обережні, не допускайте подряпин на шкірі, інфекція може потрапити і через них. Важливо уникати стресових ситуацій, не переохолоджуватися, вести впорядковане статеве життя. І що найголовніше — підтримувати імунітет.

Мазі проти папілом — підвищений місцевий імунітет бореться з ВПЛ.

Папіломавірус може перебувати в організмі безсимптомно. У меншій частині заражених людей спостерігаються розростання на шкірі або на слизовій оболонці геніталій. Ще рідше – нарости на слизовій оболонці гортані і ротової порожнини.

Оскільки вірус після потрапляння в організм локалізується в базальних клітинах мембран глибоких шарів дерми, його необхідно викорінювати як зсередини, так і зовні. Для зовнішнього застосування використовують трансдермальні противірусні та імуностимулюючі засоби.

Чим мазати папіломи?

Існує ряд препаратів, які при нанесенні на нарости проникають в шар епідермісу і пригнічують ріст, розвиток і розмноження вірусу. Також дані кошти продукують вироблення ендогенного інтерферону, за рахунок чого значно підвищується місцевий імунітет.

Ці препарати підходять як для лікування, так і для профілактики рецидивів. Ефективну мазь для видалення папілом може призначити тільки кваліфікований фахівець після проведення огляду пацієнта, а також вивчення результатів аналізів.

У кожному випадку захворювання є свої нюанси: місце локалізації наростів, їх кількість, швидкість росту і появи нових бородавок. З огляду на ці дані, лікар підбирає препарат.

Алдара – ефективний крем для видалення папілом.

Терапевтичний ефект трансдермального лікарського засобу досягається за рахунок наявності в складі имиквимода, який є основною діючою речовиною.

Імуномодулююче; Противірусне; Протипухлинне.

Цей крем від папілом індукує вироблення альфа-інтерферону, за рахунок чого проявляється його противірусна активність, також активується вироблення цитокінів (інтерлейкіну).

Вірус знешкоджується – припиняється зараження здорових клітин. Крем проти папілом Алдара ефективний в тому випадку, коли генітальні кондиломи починають дуже швидко розростатися (сповільнює цей процес).

Як правило, це лікарський засіб наносять на уражену ділянку тонким шаром і залишають приблизно на 7 годин. Перед застосуванням шкіру обов’язково необхідно очистити і підсушити. Частоту нанесення призначає лікар, індивідуально підбираючи дозування кожному пацієнту.

Крем, мазь від папілом – інші противірусні засоби для видалення наростів.

Найнебезпечніші розростання, які локалізуються в аногенітальної області. Вони викликані штамами із середнім або високим ризиком онкогенності. При гострих кондиломах або плоских наростах в піхві і шийці матки необхідно комплексне лікування – трансдермальні кошти комбінувати з деструкцією бородавок.

Панавир.

Це гель від папілом, в складі якого полісахариди (екстракт з рослинної сировини – пагони картоплі звичайного). Препарат підвищує стійкість організму до вірусних інфекцій за рахунок підвищення вироблення альфа — і гамма-інтерферону.

Лікарський засіб має також протизапальну і протинабрякову дію. Після видалення патологічних розростань, панавір сприяє прискоренню регенеративних процесів.

Циклоферон.

Мазь від вірусу папіломи людини, яка після нанесення проникає в шари дерми і активує вироблення антитіл проти ВПЛ, а також ендогенного інтерферону. Лікарський засіб інгібує реплікацію вірусу на стадії транскрипції, забезпечуючи цим сильне імуномодулюючу дію.

Дану мазь при ВПЛ наносять як трансдермально, так і внутрішньовагінально. Частоту застосування повинен вказати лікар, виходячи з індивідуального випадку пацієнта. При інтравагінальному введенні засобу необхідно деякий час, щоб воно не витекло з піхви (рекомендується використовувати тампон).

Віферон.

Дана противірусна мазь від папілом має свою дію за рахунок наявності в складі людського рекомбінантного альфа-2-інтерферону. Препарат також має антипроліферативний та імуномодулюючий ефект.

Ефективний при маленьких наростах і великих генітальних кондиломах, які розростаються у вигляді конгломератів. Ця мазь від папілом підвищує фагоцитарну активність клітин, також активує вироблення нейтрофілів. За рахунок цього знижується ймовірність прогресування патологічних процесів в тканинах.

Курс лікування при наростах, викликаних ВПЛ, триває приблизно тиждень. Засіб необхідно акуратно втирати 3-4 рази в день. Найбільшу ефективність Віферон проявляє на початковій стадії захворювання.

Малавіт від папілом.

Даний препарат випускають у вигляді крем-гелю. Він володіє такими фармакологічними ефектами:

Антибактеріальний; Протинабряковий; Протисвербіжний;

Це лікарський засіб, так само, як і деякі мазі від папіломавірусу, володіє легким знеболюючим ефектом. Найчастіше його призначають при наявності великих конгломератів з виразками, які виділяють гнійний ексудат.

Хоч Малаві містить тільки натуральні компоненти і не є зареєстрованим лікарським засобом, перед його застосуванням слід проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем.

Оксолінова мазь від папілом.

Противірусний ефект препарату досягається за рахунок наявності в складі нафталіну-1,-2,-3,-4 тетрона. Мазь випускають з концентрацією діючої речовини 0,25% і 3%. Для трансдермального застосування використовують препарат з більшою дозуванням.

Не можна відзначати, що ця мазь для лікування папіломи дуже ефективна, тому що лікарі весь час ведуть суперечки з цього приводу, але все ж дія помітно. Хоч і нарости, які вже утворилися, не зникають, препарат запобігає появі нових розростань.

Дану мазь проти папілом використовують, швидше, не для лікування, а з метою профілактики рецидиву. Після деструкції кондилом і інших бородавок є велика ймовірність їх повторної появи. Початкова стадія може характеризуватися легким свербінням і почервонінням дерми. В такому випадку потрібно починати регулярно наносити Оксолінову мазь.

Папілома – лікування Саліцилової маззю.

Даний препарат має місцеву протизапальну, кератолітичну і антисептичну дію. Так як в складі саліцилова кислота, засіб не підходить для видалення розростань на слизових оболонках і відкритих зонах – може пошкодитися велика ділянка дерми.

Стовідсоткової гарантії того, що відбудеться деструкція освіти, немає, тому мазь не застосовують для видалення генітальних гострих кондилом.

Саліцилова мазь від папілом також не призначається, якщо в анамнезі пацієнта були алергічні реакції хоча б на один з компонентів лікарського засобу.

Частіше застосовують для позбавлення від підошовних і плоских бородавок. Наносити необхідно 3 рази на добу (фіксувати на шкірі пов’язкою на деякий час).

Ацикловір при папіломавірусі.

Застосування цього засобу при ВПЛ – спірне питання, тому що спочатку препарат створювався для лікування герпетичних уражень, і він проявляє активність тільки до цього вірусу.

При ВПЛ Ацикловір має слабку противірусну дію за рахунок інгібування транскрипції РНК і ДНК вірусу. В результаті цього ВПЛ уповільнює розмноження і штам старіє. Запобігає появі нових утворень.

Ацикловір мазь від папілом застосовують у складі комплексної терапії, тому що часто ВПЛ передається спільно з «букетом» інших венеричних захворювань.

В мережі Інтернет за останній час з’явилося багато негативних відгуків пацієнтів про неефективність терапії ВПЛ, яка включає Ацикловір від папілом. При відсутності супутніх захворювань, що передаються статевим шляхом, даний лікарський засіб практично не застосовують.

Для місцевого застосування препарат успішно переноситься – лише зрідка бувають місцеві алергічні реакції у вигляді висипу. Ацикловір проти папілом наносять на уражені ділянки 5 р/д з інтервалом в одну годину. Курс лікування – один-два тижні.

Препарати для місцевого застосування не можуть вплинути на вірусне навантаження організму, тому комплексне лікування повинно включати інші лікарські форми (розчини для ін’єкцій, таблетки, супозиторії).

Оскільки ще не існує кошти, яке б повністю елімінувало вірус з організму, можна розраховувати тільки на ефективну терапію (правильне поєднання препаратів) і імунний статус організму.

Народні засоби проти папілом і бородавок.

У зв’язку з поширенням вірусу папіломи людини, за професійною допомогою до лікарів дерматологів з кожним роком звертається все більше пацієнтів. Ними рухає бажання позбутися небажаних родимок або бородавок. Але число людей, які страждають від цих новоутворень і намагаються вирішити проблему самостійно, ще більше. Причиною появи бородавок, опуклих родимок і папілом є вірус, що живе в організмі людини.

Постановка правильного клінічного діагнозу і вибір методу лікування є прерогативою фахівця, всебічно вивчив пухлинний процес після обов’язкового гістологічного дослідження. Адже перш ніж прийняти рішення про видалення родимки або папіломи, слід упевнитися в її доброякісності. Лікування папілом народними засобами можливе лише при цій умові. У будь-якому випадку, перш ніж позбутися утворень, спочатку потрібно звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця, інакше наслідки можуть бути найгірші.

З чим пов’язаний вірус папіломи людини.

Посилення активності вірусу папіломи людини найчастіше пов’язано зі зниженим імунітетом, тому, перш ніж позбутися від бородавок і родимок, слід всерйоз зайнятися його зміцненням. Адже бородавки, родимки і папіломи не тільки виглядають неестетично, але і можуть доставляти серйозний дискомфорт людині, особливо якщо розташовані в місцях, де вони піддаються натиранню. На фото можна побачити, як непривабливо можуть виглядати подібні освіти.

Лікування в домашніх умовах.

Вивести повністю і назавжди вірус папіломи людини, використовуючи для лікування народні засоби, неможливо, втім, як і при професійному видалення утворень: вірус в організмі все одно залишиться. Якщо імунітет слабкий, родимки і папіломи можуть з’явитися знову, але вже в інших місцях.

Найчастіше дрібні освіти, викликані вірусом папіломи людини, виводять безболісними і швидкими способами, наприклад за допомогою просоченого сумішшю кислот або соком чистотілу пластиру від папілом.

Позбутися від подібних дефектів можна, використовуючи народні засоби. Нерідко видалення доброякісних утворень проводять звичайною оцтовою есенцією. Шкіру навколо місця, що підлягає обробці, попередньо змащують кремом або маслом. Дуже обережно краплю есенції наносять на папілому (бажано це робити за допомогою голки, діяти при цьому потрібно максимально акуратно) і заклеюють пластиром приблизно на годину. На фото видно, як обробляється поверхня бородавки.

Часникова паста.

Аплікації з часникової пасти також вважаються ефективним засобом і допомагає позбутися від небажаних дефектів. Для приготування часник натирається на тертці і змішується з 2-3 мл дитячого крему. Отриману мазь наносять на місце дії, закріплюють пластиром або бинтом і залишають на 5-7 годин.

Чистотіл є сильним засобом, і застосовувати його слід дуже обережно. Існують різні рецепти, до складу яких входить ця рослина, що допомагають позбутися від пухлин.

Сік чистотілу ефективний в чистому вигляді. Якщо змащувати їм бородавки або папіломи, то дуже скоро вони зникнуть. Процедуру потрібно повторювати кілька разів на день до повного зникнення (приблизно це займає близько місяця). Цей метод не використовується в разі локалізації новоутворень на обличчі. Настоєм з низки і чистотілу, взятих в рівних кількостях, заповнюють формочки для льоду і заморожують. Отриманими крижаними шматочками протирають шкіру в місцях знаходження папілом. Ще більш сильним засобом є настоянка, приготована з чистотілу і горілки. Чистотіл подрібнюють за допомогою ножа і поміщають в скляну ємність. Траву заливають горілкою, розведеною такою ж кількістю води. Щільно закриту посуд поміщають в холодильник і зберігають там 5-7 днів, після чого розчин проціджують. Два рази на добу — вранці і перед сном — роблять п’ятнадцятихвилинні компреси за допомогою ватки, змоченою в настоянці, фіксуючи її на пухлини бинтом або пластиром. Після зняття папілом споліскують прохолодною водою. Лікування може тривати близько трьох тижнів і є ефективним. Лікування екстрактом чистотілу є більш щадним, але також допомагає позбутися від папілом. 15 г подрібненої свіжої трави поміщають в емальовану ємність і заливають окропом. При охолодженні до кімнатної температури настій потрібно прокип’ятити до випаровування двох третин обсягу води. Посуд помістити в тепле місце або укутати ковдрою на 10 годин для настоювання. Процідивши і віджавши сік, рідину слід помістити в холодильник. Компреси роблять так само, як і у випадку з настоянкою.

Волоський горіх.

Волоський горіх також має властивості, що допомагають позбутися від пухлинних утворень. Тут знадобляться як листя, так і зелена шкірка плодів, причому брати потрібно недостиглі горіхи.

Для приготування ефективної мазі їх потрібно подрібнити і залити медичним спиртом. Вилити в пляшку темного кольору і залишити настоюватися на два тижні, після чого настій слід процідити і використовувати для змазування родимок або папілом. Процедуру найкраще рекомендується робити перед сном. Для приготування горіхової мазі також може бути використаний гас. Не менш ефективним є і настій з горіхів. 50 г плодів, поміщених в термос, заливають окропом. Настоювання повинно тривати не менше доби. Папіломи і родимки потрібно протирати настоєм не рідше шести разів протягом доби, лікування триває близько трьох тижнів.

Рицинова олія.

Щоденне змазування шкірних утворень касторовою олією також сприяє їх зникненню, хоча це відбувається не так швидко, як хотілося б.

Найчастіше застосування будь-якого з цих коштів призводить до зникнення бородавок і папілом, але якщо через місяць застосування якого-небудь засобу все залишилося без змін, лікування цими способами повинно бути припинено. Слід звернутися до кваліфікованого лікаря-дерматолога, і він підбере для вас більш ефективний метод видалення папіломи або бородавки. І обов’язково приймайте засоби, що зміцнюють імунітет, цим ви послабите дію вірусу папіломи людини.